Hogyan működik a "VESZ-FELÚJÍT-ELAD" típusú befektetés? (Esettanulmány)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 41

  • @AndrasBalogh-ub3kj
    @AndrasBalogh-ub3kj Місяць тому +4

    Az elmúlt időszakban úgy találtam 2 jó ingatlant kedvező áron, hogy adtam fel a Marketplace-n egy hirdetést hogy milyen ingatlant keresek mennyiért, és jött is rá válasz. Olyan magán hirdetők voltak akik rosszul, rossz helyen hirdették a portékát és örültek, hogy így találtak vevőt!

  • @leventereizer3572
    @leventereizer3572 Місяць тому +4

    Fantasztikus eloadas igazi kulusszatitkokkal. Halas vagyok erte, koszonjuk!!

  • @BalazsNemeth-xe4dt
    @BalazsNemeth-xe4dt Місяць тому +14

    Egyfelől zseniális húzás,másfelől meg elszomorító,hogy ez a jövő,hogy az emberek kis "patkánylyukakban" nem emberhez méltó körülmények között tengődjenek.

    • @belanagy5595
      @belanagy5595 21 день тому

      A szomorú az hogy ilyen magas ingatlanárak vannak Budapesten...és folyamatosan csak megy felfele, a kormány meg tapsikol örömében mert több adóhoz jut. Engem inkább az érdekelne hogy a válaszfalak milyenek, ha tégla volt akkor maradt az erdeti? Mert az egyik lakásban ahol van mondjuk a kanapéd, a másik lakásban meg betesznek egy rohadt nagy hangcuccot pont a válaszfalra és te szeretnél aludni de az egyetemista hajnal 3-kor még dübögteti a hangcuccot ott lesznek izgalmas pillanatok...És brutális az is hogy ilyen kis egérlyukért ennyit kell fizetni (értem én hogy mihez viszonyítunk, de akkor is...) - de ha van rá "kényszerkereslet" akkor ezek szerint ez a fajta dolog működik...

  • @kenyer6287
    @kenyer6287 2 місяці тому +2

    Köszönjük, szuper jó tartalom! Ha indítanál egy kurzust ingatlan befektetés témában, én tuti befizetnék.

  • @ilonavertes7151
    @ilonavertes7151 2 місяці тому +18

    És a 100%-os aláírással, tehát gyakorlatilag megváltoztathatatlan társasházi alapító okirat miatt ez a lakás egy osztatlan közös ló marad, és mindig túros lesz a háta. És ezt csak azok veszik meg, akik teljesen amatőrök, mert rengeteg probléma forrása lesz, folyamatosan. Nem sok ilyen madár van, ezért (de persze nem csak emiatt) kifejezetten nagy az ügylet kockázata. Az kezdjen bele, akinek van egy nagyobb adag elbukható pénze. (És akkor simán lehet, hogy a tulajdonos nem is valós számokat osztott meg a felújítással kapcsolatban, és nem esett szó a 4. dimenzióról, hogy mennyi idő telt el a vétel és az eladás között.)

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  2 місяці тому +1

      Nincs igazad. De ki vagyok én hogy megmondjam 🤷‍♂️

    • @ilonavertes7151
      @ilonavertes7151 2 місяці тому +8

      @@Mlinarikmarton Ok, csak nem kell feltalálni a csövön a lyukat. Régóta ismerjük ezt a lehetőséget, régen körbejártuk és le is tettünk róla. Nem kell az embereknek csodaként bemutatni valamit, ami ennyire kockázatos, és ilyen sok buktatója van. Ha nem így lenne, mindenki ezt a típusú beruházást művelné, rengeteg nagy lepukkant lakás van. És mégsem teszik. Törődjünk bele, hogy az ingatlanbiznisz - mint minden más vállalkozás - kifinomult üzleti érzéket kíván, minden ügyletben más a hasznot hozó faktor, és ezen a téren kell csiszolni az érzékelésünket. És el kell kerülni a nagyszerű kaptafaként kínált megoldásokat, még ha egy “ki vagyok én, hogy megmondjam” fickó is ajánlja azt. Minden gomba ehető. Egyszer.

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  2 місяці тому +4

      @@ilonavertes7151 elkelt. Eladtuk. Mindet megvették. De nem csak ezt, ezernyi hasonló konstrukciót ertekesitettüno az utobbi években. Es a vevőknek semmi gondjuk vele. De a világert sem kötelező ilyet venni.

    • @zse1113
      @zse1113 2 місяці тому +13

      Egyetértek, szerintem is rendkívül sok kockázat van benne, én biztosan nem vennék ilyen lakást. Csak kapásból pár:
      Mi van, ha a tulajdonostársak nem fizetik a rájuk jutó költségeket, nem járulnak hozzá a közös terület állagmegóvásához, a közös bejárati ajtó javítasához, esetleges cseréjéhez? Pereskedhetsz vég nélkül. Simán megtörténhet, hogy az egyik tulajdonostárs az említett módokon módszeresen lehetetlenné teszi a másik (többi) lakás használatát, ezzel kikényszerítve a lakás áron aluli értékesítését neki.
      De kiadhatja Rbnb-be, amikor is a részeg angol fiatalok éjjel közepén üvöltözve érkeznek, esetleg nyitva hagyják a közös bejárati ajtót, vagy tönkreteszik, a közös előtérben nem találják meg a saját lakás bejáratát, az összeset végigdörömbölik, stb.
      Vagy valamelyik tulaj prostiknak adja ki, aztán ki-be jarnak majd a mindenfele figurák...

    • @kzsjoker
      @kzsjoker Місяць тому

      ​@@zse1113 Elhangzott: "mini társasház" a társasházban. Ugyanezek a kockázatok megvannak akkor is ha nem ilyen dirib-darab tulajdonkát vesz az ember.
      A "normál" vagy inkább átlagos társasházakban is lassan leamortizálódnak a dolgok, mert nincs igazi gazdája... legalábbis az én buborékomon belül ezt láttam.
      Amúgy a prostik igyekeznek diszkrétek maradni ;)
      2 megoldás van (szerintem):
      - te vagy az egész tulaja (mini közös képviselője), te adod ki a lakáskákat, választod meg a közvetlen szomszédaidat és kezedben tartod a dolgokat
      - te vagy a leggyengébb láncszem, a trehány tulajdonostárs, aki miatt a többiek szívnak, és ezt te le is szarod, ahogy azt kell
      minden más pozíció fokozott örlődés és tehetetlenség érzéssel kecsegtet

  • @robertladonyi2325
    @robertladonyi2325 Місяць тому +6

    Nagyon jó ötlet. Mondjuk én biztosan nem adnám el, hanem egyenként kiadnám albérletbe. Köszi a videót! 💪

    • @LEK-we2hh
      @LEK-we2hh Місяць тому

      Lakokal is van gond, van gyakorlatom !

    • @attilaszalay4930
      @attilaszalay4930 Місяць тому

      Sajnos a pesti oldalon a belvárosban ez az egyik legnagyobb gond... Sokan vesznek ilyet és csinálnak belőle 4 AirBNB-t. Nem biztos, hogy erre hosszútávú projektet építenék jelenleg, mert ki tudja, hogy a 6. kerület döntése és a belengetett állami korlátozások hogyan írják át a szabályokat. Ha hosszútávon adnád ki, szerintem soha nem térül meg: nyilván vannak itt nálam lényegesen jártasabb, hozzáértőbb emberek, de a 4 lakásból összesen szerintem jó, ha max 6-800k havi bérleti díjat tudsz kiszedni - arról nem is beszélve, hogy kvázi saját magad konkurenciája vagy az albérleti piacon...

    • @kzsjoker
      @kzsjoker Місяць тому

      @@attilaszalay4930 ha már konkurencia: ha 1 lakásod van és az hosszabb ideig üres "a konkurencia miatt", az szívás. Ha 4 lakásod van, de csak 2 üres, ugyanakkor 2 ki van adva, az mennyiben más érzés?

  • @lacorremarianna6761
    @lacorremarianna6761 Місяць тому +1

    Zseniális ötlet

  • @hajnalkanandori2704
    @hajnalkanandori2704 Місяць тому

    Koszonom az info. Erről mostanaba nagyon sokat tanultam csak más országban. Jo tudni, hogy Mo-n is van ilyen .

  • @attilafarkas5215
    @attilafarkas5215 2 місяці тому +4

    A 4db villanyorat mennyi ido volt elintezni es nagysagrendileg mennyi penz?

  • @richardszabo5206
    @richardszabo5206 9 днів тому

    Üdvözlöm!
    Azt szeretném kérdezni ha veszek egy lakást 20millioert eladom 30ert, de a felújítás 5millioba kerül akkor nekem a nyereségem 5millio, ilyenkor a SZJA az 5millio után kell fizetnem vagy a 10millio után??
    Köszönöm a választ!

  • @balazsbalint3071
    @balazsbalint3071 2 місяці тому

    Szia Márton,
    Köszönöm ezt a videót (is), nagyon hasznos tartalom lett ez (is)!!!
    Ha ez, egy éven belüli projekt volt (vételtől az eladásokig), akkor gratula a befektetőnek.
    Egyetlen dolog, amiben valahol hiba van:
    Az eredeti alaprajzon 73 2m szerepel (nyilván előszobával együtt), az új alaprajzon a 4 kialakítótt lakás össz négyzetméter értéke, színtén 73 2m, de ezekben nyilván nincs benne az előtér, amit még növelni is kellett az eredeti előszobához képest.
    A képek tanulsága szerint galériák is ki lettek alakítva. Esetleg azok miatt lehetett növelni a 2m-t?
    Ha igen, akkor a galéria tényleges méretét, hogy lehet számolni?
    Mondjuk, mint a nagy teraszok/erkélyek esetében 0,5 szorzóval számitanak bele a teljes négyzetméter értékbe?
    Válaszodat előre is köszönöm.
    Csak így tovább, jó munkát és sok üzletet kívánok!

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  2 місяці тому +4

      Koszonom, bevallom hogy kaptam az alaprajzot, és nem vettem észre hogy az atalakitasnal nem stimmel az összesen. De akkor valszeg az eredeti alaprajz volt nagyobb, mert a kis lakásokat megmértük annak idején. A galéria beszamitasa szerintem nem korrekt eljaras, az alapterulethez nem szoktuk hozzaadni. Es egy even belüli volt a projekt.

    • @balazsbalint3071
      @balazsbalint3071 2 місяці тому

      @@Mlinarikmarton Én köszönöm, a gyors válaszodat. 🙂

  • @kzsjoker
    @kzsjoker Місяць тому

    Elnézést a szőrszálhasogatásért, de egy "közmű" kimaradt: az internet (és TV)
    Hogy lesz külön kábeles előfizetés mind a 4 lakrészben?
    Nem biztos, hogy a home officeban dolgozónak elég lesz egy mobil internet előfizetés.
    Nekem abból is bonyodalmam volt egy szolgáltatónál, ahol nem volt a lakásom még szerződésben korábban, hogy azért nem akarta bekötni, mert szerintük korábban ott lett hagyva tartozással egy korábbi szerződő előfizetése.... Aztán kiderült, hogy a rendszerükben nem tudtak különbséget tenni az ajtó számozásban. 1-es ajtószám (tehát a szomszéd) volt a kifizetetlen korábbi tartozás, az én külön tulajdonú lakásom viszont 1/A ajtó szám alatt van nyilvántartva.

  • @szilviakovesdi564
    @szilviakovesdi564 Місяць тому +1

    Tudnak-e jelzálog hitelt felvenni a tulajdonosok? Ha, igen akkor az hogyan hat a többi tulajdonosra? És mi történik, ha az egyik tulajdonosnak behajthatatlan nagy összegű tartozása keletkezik, ami végrehajtásra kerül?

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  Місяць тому

      Igen, és sehogy. Az adott tulaj tulajdoni hányadára vonatkozik a tartozas.

  • @csovesteve3195
    @csovesteve3195 2 місяці тому +1

    Lehet tudni mikor vette az ingatlant és ma mennyit érne? Azóta mennyit romlott a forint? Mennyi bérleti díjtól esett el. Mennyi időt kellett ezzel foglalkoznia. Az értékesítési jutalék benne van az árban?

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  2 місяці тому

      Ha jol emlekszem ez 2022-es példa. Azóta kb 10%-ot adhatsz hozza az ertekhez, az infláció erős volt, de az ingatlanárak meg nem nőttek annyit. A jutalek benne van. Mennyi idő? Mivel meg van szervezve, csak iranyitania kellett. De ha nullarol kezded akkor marha sokat.

    • @csovesteve3195
      @csovesteve3195 2 місяці тому +1

      Köszönöm.
      Tudom utólag könnyű okosnak lenni, de sima kiadással és az ingatlan áremelkedésével könnyedén és szinte biztosan elérhető 2 év alatt a 20% profit.
      Persze az infláció ezt is megeszi és ezért szerintem érdemesebb más szerencsésebb történelmi fejlődésű országok felé nyitni. Te hol fektetnél ingatlanba az EU-n belül?

  • @attilaszalay4930
    @attilaszalay4930 Місяць тому +1

    Mi számít beragadt ingatlannak? Fél év mondjuk? Tudom, hogy ez rengeteg mindentől is függ, de látatlanban, ha tudsz egy fél éve a "com"-on futó ingatlanról, árcsökkentés nélkül, mekkora alkupozícióban éreznéd magad? Általánosságban hány százalékról próbálnád indítani a licitet és hol állnál meg?

  • @hajduedina_ingatlan
    @hajduedina_ingatlan 2 роки тому +1

    És a vízfogyasztás almérőkkel lett megoldva?

    • @Mlinarikmarton
      @Mlinarikmarton  2 роки тому

      Természetesen igen. Az elmérőket le lehet jelenteni a társasház és a vízművek felé.

    • @hajduedina_ingatlan
      @hajduedina_ingatlan 2 роки тому

      @@Mlinarikmarton köszönöm szépen !

  • @tiborwinkler4639
    @tiborwinkler4639 Місяць тому +11

    Társasház beleköphet a levesbe! Osztatlan közöstől nem félni kell, hanem kerülni kell. Az ötlet biztosan a "Micsoda nő"-böl jött.

  • @peter7126
    @peter7126 Місяць тому +1

    Ilyen módon nem lakást vesz az ember, hanem problémahalmazt. A legmesszebbről kerülendő ez a megoldás, fájdalmas tapasztalatból írom.

  • @ViktoriaSammy
    @ViktoriaSammy 11 днів тому

    Befektetésnek jó, persze. Csak ez a kapitalista szemlélet lett úrrá, megszaporodtak a befektetési célú ingatlanok. Egyre kisebb lukba, egyre nagyobb hitellel kényszerülnek az emberek, mert így verik fel az ingatlanok árát.

  • @agnesopauszky9294
    @agnesopauszky9294 Місяць тому

    Erdekelne a maradek 1 lakas!

  • @gyorgynemeth4484
    @gyorgynemeth4484 Місяць тому

    A tulajdonosi közgyűlésen nem vesznek részt lakók. A lakók a tanácsi időkben jártak a lakógyűlésre, mint bérlők... Ilyen manapság nincs, a tulajdonosi közgyűlésen csak a tulajdonosok vagy az általuk meghívott ill megbízott vehet részt, és még abban az esetben, ha a tulajdonos egyben lakó is, tulajdonosi minőségben vesz részt. Amíg ez nem tisztázott, nem fogják érteni az emberek, pontosan mit jelent ingatlantulajdonosnak lenni. Ehhez jogok, de kötelezettségek és felelősség is járul.

  • @laszlojuhasz3645
    @laszlojuhasz3645 Місяць тому +5

    A használati megosztás régóta ismert de tulajdonjog szempontjából nem ér semmit.
    A Földhivatal tudna erről mesélni.Madarat mindig lehet találni.
    Kedves Márton, sok hasznos info van a videoiban ezért is követem.
    Ilyen dolgokat inkább ne reklámozzon.
    Üdvözlettel.

    • @hankozoltan3
      @hankozoltan3 Місяць тому +1

      Akkor ha jól értem veszek egy lakást 29 milláért és van egy használati megosztási szerződésem?