GAME CHANGERS #3 WYKROKI - Dlaczego są najbardziej funkcjonalne? Jak wyciągnąć z nich więcej?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 22

  • @Coach.Kwadrat
    @Coach.Kwadrat 2 роки тому

    Bardzo dobry materiał, podoba mi się formuła serii Game Changers, czekam na następne!

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  2 роки тому

      Dziękujemy Błażej! Kolejne materiały są już w przygotowaniu! 💪 Pozdrawiamy! 🙂

  • @mareksuchon1909
    @mareksuchon1909 2 роки тому +2

    Można prosić o część drugą na temat wykroków? Chodzi mi przede wszystkim p wersje chodzone ze sztangielkami i ze sztangą na plecach.

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  2 роки тому

      Marek, wytyczne, związane z mechaniką ruchu, przedstawione w tym filmie śmiało możesz zastosować do dowolnej wersji wykroków z obciążeniem. Ustaw tułów względem kończyn prawidłowo jak na filmie, Ustal długość kroku i działaj, obciążaj! 😃

    • @mareksuchon1909
      @mareksuchon1909 2 роки тому

      @@trainmovementacademy jasne, rozumiem, że podstawy są podobne, tak samo jak podobne będą podstawy przysiadów bez ciężaru i z obciążeniem, ale jednak jest też przecież szereg różnic: sposoby ułożenia sztangi, trzymania sztangielek, przesunięcie środka ciężkości itp. Na temat przysiadów jest o tym multum różnych materiałów, ale nie widziałem czegoś podobnego o wykrokach. Stąd moje pytanie :)

  • @jakubdukiewicz
    @jakubdukiewicz 3 роки тому +2

    ciekawy filmik, ale słaba jakość dźwięku

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  3 роки тому

      Dzięki Jakub! Cieszymy się, że treść jest dla Ciebie ciekawa, będziemy szlifować jakość dźwięku! 💪Pozdrawiamy! ✌

  • @batroll1
    @batroll1 2 роки тому +1

    Fajne treści ale zainwestujcie w mikrofony no ciężko się tego słucha

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  2 роки тому

      Dzięki! Przyznajemy rację, musimy popracować nad dźwiękiem. Pozdrawiamy!

  • @monikadaukszewicz9488
    @monikadaukszewicz9488 2 роки тому

    bzdura wysiadą mu kolana.

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  2 роки тому

      Monika rozwiniesz i doprecyzujesz dlaczego tak ma się stać? 😀

    • @stachu401
      @stachu401 2 роки тому

      Moniko nie ośmieszaj się i doszkol się w temacie biomechaniki ruchu i anatomii.

    • @monikadaukszewicz9488
      @monikadaukszewicz9488 2 роки тому +1

      @@stachu401 Kompletnie nie rozumiesz co?
      wystarczy że się odchylisz o 10 stopni do przodu i obciązasz jeden punkt na ktorego ida zwielokrotnione siły ciązenia. Twoim zadaniem jest przyjąc taką postawę aby rownomiernie rozlozyc sily obciążające na wiele punktów nośnych a nie na jedno kolano.I nie daj boze, że ktoś obejrzy ten film i weźmie do reki np hantle 5 kg to w takiej techice kolano bedzie obciązone 140 kg.
      Ucho ma być nad barkiem bark nad biodrem biodro nad kolanem a nie jak na filmie ucho wyprzedza wszytskie te punkty, a ty jeses w pochylony do przodu. im nos jest bliżej kolana tym siła onciązenia idzie dokładnie w punkt jaki wskazuje twoj nos. na kolano.I MALA UWAGA wypady to rowniez praca pośladkowego wielkiego tak? powiedz mi dlaczego go wylaczyles z pracy?
      przeciez w pochyleniu w przod posladkowy ma oddalone przyczepy to jak do cholery możesz wygenerowac napiecia mięsni głebokich na oddalonych przyczepach? i to jest trening funkcjonalny? bez zanagazowania mieśni głebokich ?

    • @monikadaukszewicz9488
      @monikadaukszewicz9488 2 роки тому

      @@trainmovementacademy wystarczy że się odchylisz o 10 stopni do przodu i obciązasz jeden punkt na ktorego ida zwielokrotnione siły ciązenia. Twoim zadaniem jest przyjąc taką postawę aby rownomiernie rozlozyc sily obciążające na wiele punktów nośnych a nie na jedno kolano.I nie daj boze, że ktoś obejrzy ten film i weźmie do reki np hantle 5 kg to w takiej techice kolano bedzie obciązone 140 kg.
      Ucho ma być nad barkiem bark nad biodrem biodro nad kolanem a nie jak na filmie ucho wyprzedza wszytskie te punkty.
      Do szkoly nieuku

    • @trainmovementacademy
      @trainmovementacademy  2 роки тому

      @@monikadaukszewicz9488 pierwsza sprawa - skąd ta agresja w komentarzach? Myślę, że to zupełnie niepotrzebne 😉 odnosząc się do Twojej argumentacji - miałoby to rację bytu, gdybyśmy nie używali do pracy mięśni i wszystko działoby się bez ich udziału. Idąc tym tokiem rozumowania - za każdym razem gdy wchodzimy po schodach, biegniemy, jakkolwiek zmieniamy położenie środka ciężkości (duża część czasu w przypadku aktywnych osób fizycznie) - niszczymy stawy, a jedyne dobre aktywności to takie, gdzie stoimy lub robimy coś wyprostowani jak tyczka 🤦‍♂️ Zwróć uwagę, że wychylamy cały tułów i to co napisałaś: ucho, bark, biodro są ustawione w jednej linii - przy towarzyszącej pracy mięśniowej. Przeniesienie ciężaru ciała na przód ma za zadanie zwiększyć zaangażowanie mięśni nogi wykrocznej, na której opiera się większy % ciężaru ciała, bo stoimy na całej stopie, a noga zakroczna wspiera jej pracę i jest oparta na przodostopiu. Gdzie było powiedziane, żeby nie angażować mięśni głębokich? Przecież przy każdej zmianie środka ciężkości - mięśnie głębokie zwiększają swoją pracę! Taka jest ich struktura i zadania - stabilizacja ciała przy zmianach jego ustawienia. Co oznacza, że właśnie przy osiowym ustawieniu kręgosłupa ich aktywność jest najmniejsza! 🙆‍♂️ Zwiększa się aktywność pośladka nogi zakrocznej...zwróć uwagę na wyprost w biodrze jaki uzyskujesz przy wychyleniu ciała przy zachowaniu neutralnych krzywizn kręgosłupa i miednicy, z towarzyszącym napięciem mięśni całego ciała 🙂 to, co piszesz - mogłoby mieć odniesienie do ciała człowieka, jeżeli jego zadaniem byłoby leżenie i stanie, a nie ruch i aktywność fizyczna 🙂 pozdrawiam i zachęcam do poszerzenia pola widzenia na ciało człowieka w ruchu 😉