A Balatoni halászlét szeretem. Mindig paszírozom, a nagyobb halcsontokat, szálkákat kézzel kiszedem, majd paszírozás után átszűröm. Egy vagy két darab burgonyát is főzök bele az alaplébe a hallé mennyiségétől függően, és azt is átpaszírozom. Köszönöm szépen a receptet, így is el fogom készíteni!
3 роки тому+3
Régebben én is készítettem 1-2 burgonyával, teljesen elfogadott megoldás! Szeretettel üdvözlöm és örömteli főzést kívánok!
Mi szeretettel nézzük a séf úr receptjeit és utasításait! Szerintem, nem kell elmagyarázni, hogy miért! Aki egyszer az utasításait követi, az minden receptet, amit ajánl, ki is próbálja. Boldog Karácsonyt!
2 роки тому+1
Tisztelt Kovács László! Szeretettel üdvözlöm, köszönöm a pozitív visszajelzést és szívből kívánok Önnek/Önöknek áldott, békés karácsonyi ünnepeket és kitűnő egészséget!
Kedves Imre! Köszönöm a visszaigazolást, a passzírozott alappal fővő halászlének én is úgy vélem, hogy ez egy korrekt változata, harcsahalászlevet pedig csak így, passzírozott alappal főzünk. Nyáron majd sort kerítek egy alaplé nélküli halászlére is. Üdvözletem és még egyszer köszönöm!
Nagyon örülök ennek a halászlének-alsplének mert az a nagy igazság hogy nem igen szokott eredményes lenni a halászlém. Itt nálunk van egy halászlé por, azzal szoktam készíteni, de abban vannak adalék anyagok. Azt viszont szeretném elkerülni. Hálásan köszönöm a receptet. Kellemes estét kívánok önnek és a kedves családjának. 💖💖💖💖💖💖💖💖
2 роки тому
Kedves Edit! Egyetértünk, macerás a passzírozás, de megéri!!
@ Köszönöm szépen ez igencsak az ön szavaival élve, de egészséges és egyszerre több adagot el lehet készíteni és lefagyasztani. Szuper. 💖Üdvözletem küldöm. 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖
Séf úr ez nettó pazarlás! Botmixer nem az ördög találmánya, de legalább a sok kollagén azzal visszakerül. Nem kötekedek, csak mint győri mondom. Persze itt is mindenki máshogy csinálja a halászlét, de mindegyik hajaz a szigetközire ami messze a legjobb😉
2 роки тому+2
Üdvözletem! Miután a halból szinte minden íz kifőtt, így a pazarlás relatív, de ami fontosabb, természetesen mi is kipróbáltuk, - a hús lefejtve, a lével turmixolva -, de az étel íze megváltozik, halkrémleves lesz belőle. Ezért maradok a klasszikus passzírozásnál!
@ Nem a lével botmixerezem hanem külön. Aztán mehet egybe. Persze kissé "tejesebb" lesz de azt kompenzálja szerintem a plusz telítettebb ízvilág. Nehogy félre értsen, nem kötekedek csak van amit máshogy gondolok mint amatőr ill. volt kf.
Kedves Gyuri bácsi , nem fogod megbánni , veszek egy jó érett kápia paprikát, sütőben barnára pirítom a bőrét , a bőrt lehúzom , és vigyázva, hogy az olaj amit kisütöttem belőle, egy csepp se vesszen kárba belerakom az ételbe, hát az egy csoda (a magjában lévő aroma olaj). Készítettem ajvárt, egyszer nem raktam bele, de rájöttem, anélkül hát , már nem is készíteném el. Érett fűszer paprikával, nem is tudom miért nem így készítjük az ételt , friss hozzávalókkal.
2 роки тому
Kedves László! Remek gondolat, és nálam kimaradt a felsorolásból, de valóban, a passzírozott sült paprika, pláne ha egy kis füstös ízt is hordoz magában, szuper ízesítője lehet a halászlének! Köszönöm a kiegészítést!
Én említettem már másik halászlé videónál, hogy én kézzel szedem ki a szálkákat, és a lemezes csontokat, majd mixerrel csinálok belőle pástétomot, és hogy ez elméletileg nem jó technológia. viszont itt ha a lemezes csont nem is, én tartanék a szálkáktól, főleg egy nagyobb lyukú szűrűnél. nem fordulnak be a szálkák, és esnek át gond nélkül a paszírozás során? Meg még egy kérdés, nem próbáltam még vegyes halból, de mindenhol azt istenítik, nem csak az alaplében, de a töltelékben is. Kérdésem az lenne leginkább a töltelék szempontjából, hogy valóban ad-e annyit hozzá a vegyes halhús, mert csak pontyból csináltam, de nekem a bőre az ami igazán a kedvencem. a többin, jelen esetben a harcsán, meg ugye ez nincs. És még egy kérdés! :) Mennyi ideig lehet az alaplevet lefagyasztva tartani? csak érdeklődöm!, És köszönet a videóért!
3 роки тому+1
Üdvözletem! Nyilván x módszert kipróbál az ember az évek alatt, és látja azt is, ahogy a többiek dolgoznak, és ami jó, azt lenyúlja. Így vagyok a passzírozással is. Volt idő, amikor leszűrtem az alaplevet, a halhúst a csontokról leszedtem, és az alaplében turmixoltam. ha jól veszem ki a dolgokat, Ön most így készíti. A végeredmény jó: sűrű alaplé, nincs veszteség, nincs vele akkora vesződség. Az egyetlen, ami számomra ellene szól, amit említettem a videóban is, hogy sokkal inkább emlékeztet az így kapott lé, a halkrémleves ízére, csak ezt otthon nem igazán főzik, ezért nem tűnik föl. Az is gyakorlati tapasztalat, hogy az egyik legismertebb halfőző mester hatalmas tételben főzi ezt a levest, simán beledobja egészben!!!! a pontyokat, és az alaplé főzésének a vége felé merülő mixerrel jó párat belekever. Spiccszűrőn leszűr, az eredmény díjnyertes.... A két megoldás közötti minimális különbség adja azt, hogy az utóbbinak tényleg passzírozott halászlé íze lesz. A kérdésre válaszolva: a nagy szálkákat stb. én is kiszedegetem menet közben, a passzírozásnál, így a spiccszűrőn sem megy át szálka.
@ Egyszer én is bepróbálkoztam a turmixolással, soha többet , kb. olyan lehet a különbség, mint a burgonyapürénél, a kinyomott , tört , és a turmixolt között. Én régóta csinálom, hogy a passzírozás után nem visszarakom a fennmaradt húsokat , hanem egy kicsi vízzel átforralom és azt leszűrve adagolom még hozzá a léhez , ha kevésnek találnám. Megkóstoltam mennyire halízű a másod főzés és eléggé az volt. Egyébként nagyon hasonlóan készítem én is a halászlét. Köszönettel!
Рік тому+1
Kedves Gábor! Remek amit mond! A konyhaművészet is pontosan másodlének nevezi, amikor akár itt a visszamaradt csontos halhúst, akár egy leszűrt húsleves után a csontokat és zöldségeket visszateszi a tűzre, hogy minden még benne lévő ízt kinyerjen. Nagyon jó elgondolás, kár hogy a videó készítésekor nem jutott eszembe, mint jó tanács, mondhattam volna.... örömteli és sikeres sütés-főzést kívánok!
Üdvözletem! Ha éppen nem lennék elérhető ,- mint most is volt -, akkor a videó alatti linkre kattintva megtalálható a recept! Én 3 kiló apró halból és csontból, 6 liter vízzel főztem az alaplevet, ami passzírozva volt. Ami harcsafilé belekerült, az nem tartozott ebbe bele, plusszban volt.
Nem felig bolondul meg az ember, hanem teljesen. Raadasul at sem tudtam nyomni egy jelentos reszet. No, mindegy... majd legkozelebb. Egyebkent miert hasznaljak a spiccszurot vendeglatasban? En mar gondolkodtam korabban, hogy vegyek, de addig nem akartam, amig nincs valamilyen olyan konyhai "problema", amit valoban sokkal hatekonyabban azzal lehet megoldani.
3 роки тому+1
Kedves Zoltán! A spiccszűrőt bélelik ki tiszta konyharuhával, hogy leszűrjék a leveseket, kocsonyákat stb., de az igazi hatékonysága pont ahogy Ön is utal rá, egy barnamártás, halászlé vagy vadas passzírozásánál jelenik meg. Miután nagyobbak a lyukak rajta, gyorsabban és kevesebb maradékkal lehet rajta átpasszírozni mindent. A passzírozott halászlé készítésénél a legjobb célszerszám, így ha többször főz ilyesfajtát, én javasolnám a beszerzését. Kitűnő egészséget kívánok!
Kedves mester! Ez inkább egy vegyes halászlé, ami nem baj, én is így szeretem. A pontynak nincs sem méreg-, sem keserűfoga, az csak egy szarulemez, ami nem keserű. Ha, már azt eltávolítjuk, akkor a kopoltyút is illene, meg a hal szemét, sőt én a hal uszonyait is levagdosnám. Semmi szükség ezekre az alaplébe sem, meg a kész halászlébe sem! (száraz vörösbor és paradicsom viszont finomabbá teszi, de el is hagyható) Szerintem bőven elég a sózás kb. félóráig, egész éjszakára semmiképp sem sóznám. A piros arany lehet jó ötlet, de nem hinném, hogy szükséges: jó minőségű, friss zöldség kell! A csípős paprika a halászlébe alap, a csípősséget úgy is lehet szabályozni, hogy ki kell venni a paprikát, ha már kellőpen csípős. Ja, a folyami harcsának még véletlenül sincs szálkája, csak gerince, fölösleges szálka után tapogatni. Pocsolya íze maximum a mocsaras tavakból, holtágakból fogott halaknak lehet, a folyóvízből fogottnak biztosan nincs. A végeredmény színe nem az igazi, az alaplébe kell az a kis őrölt paprika. Egyébként jó ötleteket lehet látni a videóban és az eredmény is biztosan finom! No és persze mindenki úgy készíti el a halászlét, ahogy neki tetszik!
Рік тому+1
Kedves Zsolt! A konyhaművészetben a passzírozott halászlé változatokat aszerint különböztetjük meg, hogy mit főzünk bele tálalás előtt. Így ez akkor lenne vegyes halászlé, ha a harcsa mellett másféle hal is kerülne bele, pl. ponty. És egyetértünk, a pontynál én is eltávolítottam a kopoltyút és a szemeit, ahogy a videóban is látható. Szép hétvégét Önnek!
Bocs ! elnéztem ! Most nézem hogy van bajusza annak a fejnek. Érdekes dolog viszont hogy nekem a filézett halnak soha nincs olyan ize, mint a szálkásnak. Nem tudom miért.
3 роки тому+2
Szeretettel üdv! Semmi gáz 😀😀 Ellenben a filézett hal kontra szálkásra semmi okosat nem tudok írni, én mindig elfogadom őket úgy ahogy vannak....
Érdekes ez a halászlé, elégé megosztó étel, én 30 éve tökéletesítem de én sokkal másként csinálom, nem egyszerű étel szakmailag is megosztó ezért sok a kritika éppen azért kevesen osztják meg, én legalább húsz féleképen tudom de ne kérje senki hogy részletezzem nem is fogom, említetted a Szegedit ott voltam katona nem voltam tőle elszállva, a Bajai nekem fura a tésztával, de egy sokkal testesebb intenzívebb leves, én évek alatt próbáltam kombinálni a kettőt és szerintem siker, a Szegedi halászlé fő hibája a Szegedi paprika ami a gyártás technológia okoz a pirítás amitől keserű a Szegedi paprika, a Kalocsai ízes zamatos és üde és édes és aromákban gazdag, sorolhatnám a Szegedi halászlé hibáit de se időm se kedvem hozzá!
3 роки тому+2
Én is főztem már x féle módon.. Igazából szakmailag 2 nagy család van, a passzírozott és a passzírozás nélküli, és mindkettő mellet is, meg ellene is szólnak vélemények, és mindenki a sajátját dicséri, és persze mindenki megvan róla győződve, hogy ő főzi a legfinomabbat 😁 Én azt mondom, valóban kétféle halászlé van, a finom meg a rossz 😁, mert passzírozva is, és passzírozás nélkül is lehet zseniálisat főzni, no meg gyöngébbet....
@ én nagyon régen nem passzírozom, hús villával kiszedem a nagyobb csontokat és botmixerrel aprítom egy tartalmasabb, kettő kisebb a veszteség! Ebben nagyon igazad van hogy kettő féle halászlé van jó vagy rossz, én kritikus vagyok a saját ételemmel is, de amikor fizetek érte akkor ez durva, én a környéken Tokajban ettem a legjobb harcsa halászlevet, Poroszlón étünk az valami szörnyű volt, pedig dicsérik!!!!
3 роки тому+1
Azért egyik sem úgymond a halászlé "őshazája" 😁 Bár ilyen szempontból nincs is biztos hely, hisz sajnos Baján éppen úgy ettem gyönge halászlevet, mint Szegeden.....
A magyar konyha a leg kedvencebb konyhám! A leg finomabb az én számomra a magyar konyha! :)))
Valóban szerencsések vagyunk, hogy ilyen sokszínű konyhával rendelkezünk!
A pontos leírás alapján készítettem el . Nagyon ízletesnek sikerűlt ! 👌👌👌🙏 Köszönöm a receptet !🏆🏆🏆
Kedves Judith! Szívből örülök, hogy bevált a recept és nagyon köszönöm a megerősítést!
Tisztes munka Séf! Külön említésre méltó, hogy a keserű fogat megemlítette! Ajánlom a Séf Úr videóit! Sokat,nagyon sokat lehet tanulni!
Külön öröm, ha egy fiatal kolléga így látja! Nagyon köszönöm!!!
A Balatoni halászlét szeretem.
Mindig paszírozom, a nagyobb halcsontokat, szálkákat kézzel kiszedem, majd paszírozás után átszűröm. Egy vagy két darab burgonyát is főzök bele az alaplébe a hallé mennyiségétől függően, és azt is átpaszírozom.
Köszönöm szépen a receptet, így is el fogom készíteni!
Régebben én is készítettem 1-2 burgonyával, teljesen elfogadott megoldás! Szeretettel üdvözlöm és örömteli főzést kívánok!
Mi szeretettel nézzük a séf úr receptjeit és utasításait! Szerintem, nem kell elmagyarázni, hogy miért! Aki egyszer az utasításait követi, az minden receptet, amit ajánl, ki is próbálja. Boldog Karácsonyt!
Tisztelt Kovács László! Szeretettel üdvözlöm, köszönöm a pozitív visszajelzést és szívből kívánok Önnek/Önöknek áldott, békés karácsonyi ünnepeket és kitűnő egészséget!
Nagyon guszta,nagyon sokat tanultam öntől!
Kedves Lóránt! Szívből örülök, hogy így gondolja és további sikeres sütés-főzést kívánok!
Végre valaki tud halászlét főzni!
Grat!
Kedves Imre! Köszönöm a visszaigazolást, a passzírozott alappal fővő halászlének én is úgy vélem, hogy ez egy korrekt változata, harcsahalászlevet pedig csak így, passzírozott alappal főzünk. Nyáron majd sort kerítek egy alaplé nélküli halászlére is. Üdvözletem és még egyszer köszönöm!
Nagyon örülök ennek a halászlének-alsplének mert az a nagy igazság hogy nem igen szokott eredményes lenni a halászlém. Itt nálunk van egy halászlé por, azzal szoktam készíteni, de abban vannak adalék anyagok. Azt viszont szeretném elkerülni. Hálásan köszönöm a receptet. Kellemes estét kívánok önnek és a kedves családjának. 💖💖💖💖💖💖💖💖
Kedves Edit! Egyetértünk, macerás a passzírozás, de megéri!!
@ Köszönöm szépen ez igencsak az ön szavaival élve, de egészséges és egyszerre több adagot el lehet készíteni és lefagyasztani. Szuper. 💖Üdvözletem küldöm. 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖
Szuper volt, hasonlóan készítem, de a rutin, és az évek.... :) mindig tanulok :) , köszönöm... :)
Én köszönöm a visszajelzést! - és örülök, ha volt benne új infó!
Nagyon szakszerű, precíz. Gratulálok.
Kedves Sándor! Ön bizonnyal szakember, ha így vélekedik, és nagyon köszönöm! Szép hétvégét kívánok!
A kormendi halaszcsardaban ettem harcsa halaszlet az adag boseges es nagyon finom volt Koszonet erte Ifju Kocsis ur
Szeretem a paszirozott és a bajai halászlevet is csak az első egy pepecselős a másik meg gyors😊
Én is mindkettőt imádom!!!!
Ezt meg probalom szuper.
Örömteli és sikeres főzést kívánok!
Séf úr ez nettó pazarlás!
Botmixer nem az ördög találmánya, de legalább a sok kollagén azzal visszakerül.
Nem kötekedek, csak mint győri mondom.
Persze itt is mindenki máshogy csinálja a halászlét, de mindegyik hajaz a szigetközire ami messze a legjobb😉
Üdvözletem! Miután a halból szinte minden íz kifőtt, így a pazarlás relatív, de ami fontosabb, természetesen mi is kipróbáltuk, - a hús lefejtve, a lével turmixolva -, de az étel íze megváltozik, halkrémleves lesz belőle. Ezért maradok a klasszikus passzírozásnál!
@
Nem a lével botmixerezem hanem külön.
Aztán mehet egybe.
Persze kissé "tejesebb" lesz de azt kompenzálja szerintem a plusz telítettebb ízvilág.
Nehogy félre értsen, nem kötekedek csak van amit máshogy gondolok mint amatőr ill. volt kf.
Na még egy hülyeségemet elmondom.
Egy rottyanás után sütőbe teszem a alaplét.
80-90° reggelig.
Minden íz kiázik, minden péppé abálódik.
Ennyi munkának meglesz a gyümölcse, biztosan tuti íze lesz!
@
Reggel elestem motorral 😔
Nem volt egyszerű befejeznem a halászlét.
Kettőből két csuklóm fáj mint a fene.
De ami nem öl meg az erősít😉
A legfinomabb haläszle csakis harcsäbol. En is vettem 75deka harcsafilet szentestere :)
Maximálisan így van! Az alaplevem lefagyasztva, és mellette nekem is ott figyel a harcsafilé.....
Ezt a Scharf Pirosaranyos sózott Pácot kipróbálom én is, 23.-án, bő fél napot,hagyom állni benne. Köszönöm a Tippeket!
Sikeres és örömteli főzést, boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!
Köszönöm Szépen Uram! Önnek is viszont kívánom!
😊👍🏾
Kedves Gyuri bácsi , nem fogod megbánni , veszek egy jó érett kápia paprikát, sütőben barnára pirítom a bőrét , a bőrt lehúzom , és vigyázva, hogy az olaj amit kisütöttem belőle, egy csepp se vesszen kárba belerakom az ételbe, hát az egy csoda (a magjában lévő aroma olaj). Készítettem ajvárt, egyszer nem raktam bele, de rájöttem, anélkül hát , már nem is készíteném el. Érett fűszer paprikával, nem is tudom miért nem így készítjük az ételt , friss hozzávalókkal.
Kedves László! Remek gondolat, és nálam kimaradt a felsorolásból, de valóban, a passzírozott sült paprika, pláne ha egy kis füstös ízt is hordoz magában, szuper ízesítője lehet a halászlének! Köszönöm a kiegészítést!
Üdvözlöm mesteruram 1 kérdésem lenne... a halászlébe a haltejet-ikrát a végén tegyem bele a patkókkal?
Üdvözletem! Itt halkockák menne bele, és azzal együtt mehet a haltej és ikra is. (A halpatkónak több idő kell).
@ köszike a gyors választ
Szerencsére éppen gépközelben voltam 😁. Sikeres főzést kívánok!
Én említettem már másik halászlé videónál, hogy én kézzel szedem ki a szálkákat, és a lemezes csontokat, majd mixerrel csinálok belőle pástétomot, és hogy ez elméletileg nem jó technológia. viszont itt ha a lemezes csont nem is, én tartanék a szálkáktól, főleg egy nagyobb lyukú szűrűnél. nem fordulnak be a szálkák, és esnek át gond nélkül a paszírozás során? Meg még egy kérdés, nem próbáltam még vegyes halból, de mindenhol azt istenítik, nem csak az alaplében, de a töltelékben is. Kérdésem az lenne leginkább a töltelék szempontjából, hogy valóban ad-e annyit hozzá a vegyes halhús, mert csak pontyból csináltam, de nekem a bőre az ami igazán a kedvencem. a többin, jelen esetben a harcsán, meg ugye ez nincs. És még egy kérdés! :) Mennyi ideig lehet az alaplevet lefagyasztva tartani? csak érdeklődöm!, És köszönet a videóért!
Üdvözletem!
Nyilván x módszert kipróbál az ember az évek alatt, és látja azt is, ahogy a többiek dolgoznak, és ami jó, azt lenyúlja. Így vagyok a passzírozással is. Volt idő, amikor leszűrtem az alaplevet, a halhúst a csontokról leszedtem, és az alaplében turmixoltam. ha jól veszem ki a dolgokat, Ön most így készíti. A végeredmény jó: sűrű alaplé, nincs veszteség, nincs vele akkora vesződség. Az egyetlen, ami számomra ellene szól, amit említettem a videóban is, hogy sokkal inkább emlékeztet az így kapott lé, a halkrémleves ízére, csak ezt otthon nem igazán főzik, ezért nem tűnik föl. Az is gyakorlati tapasztalat, hogy az egyik legismertebb halfőző mester hatalmas tételben főzi ezt a levest, simán beledobja egészben!!!! a pontyokat, és az alaplé főzésének a vége felé merülő mixerrel jó párat belekever. Spiccszűrőn leszűr, az eredmény díjnyertes.... A két megoldás közötti minimális különbség adja azt, hogy az utóbbinak tényleg passzírozott halászlé íze lesz. A kérdésre válaszolva: a nagy szálkákat stb. én is kiszedegetem menet közben, a passzírozásnál, így a spiccszűrőn sem megy át szálka.
@ Egyszer én is bepróbálkoztam a turmixolással, soha többet , kb. olyan lehet a különbség, mint a burgonyapürénél, a kinyomott , tört , és a turmixolt között. Én régóta csinálom, hogy a passzírozás után nem visszarakom a fennmaradt húsokat , hanem egy kicsi vízzel átforralom és azt leszűrve adagolom még hozzá a léhez , ha kevésnek találnám. Megkóstoltam mennyire halízű a másod főzés és eléggé az volt. Egyébként nagyon hasonlóan készítem én is a halászlét. Köszönettel!
Kedves Gábor! Remek amit mond! A konyhaművészet is pontosan másodlének nevezi, amikor akár itt a visszamaradt csontos halhúst, akár egy leszűrt húsleves után a csontokat és zöldségeket visszateszi a tűzre, hogy minden még benne lévő ízt kinyerjen. Nagyon jó elgondolás, kár hogy a videó készítésekor nem jutott eszembe, mint jó tanács, mondhattam volna.... örömteli és sikeres sütés-főzést kívánok!
3 kilo halhoz mennyi vizet kell rakni?
Üdvözletem! Ha éppen nem lennék elérhető ,- mint most is volt -, akkor a videó alatti linkre kattintva megtalálható a recept! Én 3 kiló apró halból és csontból, 6 liter vízzel főztem az alaplevet, ami passzírozva volt. Ami harcsafilé belekerült, az nem tartozott ebbe bele, plusszban volt.
Egy szó: hibátlan
Többet nem tudok hozzáfűzni! 😉
Köszi!!!! :)
Nem felig bolondul meg az ember, hanem teljesen. Raadasul at sem tudtam nyomni egy jelentos reszet. No, mindegy... majd legkozelebb.
Egyebkent miert hasznaljak a spiccszurot vendeglatasban? En mar gondolkodtam korabban, hogy vegyek, de addig nem akartam, amig nincs valamilyen olyan konyhai "problema", amit valoban sokkal hatekonyabban azzal lehet megoldani.
Kedves Zoltán! A spiccszűrőt bélelik ki tiszta konyharuhával, hogy leszűrjék a leveseket, kocsonyákat stb., de az igazi hatékonysága pont ahogy Ön is utal rá, egy barnamártás, halászlé vagy vadas passzírozásánál jelenik meg. Miután nagyobbak a lyukak rajta, gyorsabban és kevesebb maradékkal lehet rajta átpasszírozni mindent. A passzírozott halászlé készítésénél a legjobb célszerszám, így ha többször főz ilyesfajtát, én javasolnám a beszerzését. Kitűnő egészséget kívánok!
@ Koszonom a valaszt! Minden jot Onnek is.
Kedves mester! Ez inkább egy vegyes halászlé, ami nem baj, én is így szeretem. A pontynak nincs sem méreg-, sem keserűfoga, az csak egy szarulemez, ami nem keserű. Ha, már azt eltávolítjuk, akkor a kopoltyút is illene, meg a hal szemét, sőt én a hal uszonyait is levagdosnám. Semmi szükség ezekre az alaplébe sem, meg a kész halászlébe sem! (száraz vörösbor és paradicsom viszont finomabbá teszi, de el is hagyható) Szerintem bőven elég a sózás kb. félóráig, egész éjszakára semmiképp sem sóznám. A piros arany lehet jó ötlet, de nem hinném, hogy szükséges: jó minőségű, friss zöldség kell! A csípős paprika a halászlébe alap, a csípősséget úgy is lehet szabályozni, hogy ki kell venni a paprikát, ha már kellőpen csípős. Ja, a folyami harcsának még véletlenül sincs szálkája, csak gerince, fölösleges szálka után tapogatni. Pocsolya íze maximum a mocsaras tavakból, holtágakból fogott halaknak lehet, a folyóvízből fogottnak biztosan nincs. A végeredmény színe nem az igazi, az alaplébe kell az a kis őrölt paprika. Egyébként jó ötleteket lehet látni a videóban és az eredmény is biztosan finom! No és persze mindenki úgy készíti el a halászlét, ahogy neki tetszik!
Kedves Zsolt! A konyhaművészetben a passzírozott halászlé változatokat aszerint különböztetjük meg, hogy mit főzünk bele tálalás előtt. Így ez akkor lenne vegyes halászlé, ha a harcsa mellett másféle hal is kerülne bele, pl. ponty. És egyetértünk, a pontynál én is eltávolítottam a kopoltyút és a szemeit, ahogy a videóban is látható. Szép hétvégét Önnek!
Bocs ! elnéztem ! Most nézem hogy van bajusza annak a fejnek. Érdekes dolog viszont hogy nekem a filézett halnak soha nincs olyan ize, mint a szálkásnak. Nem tudom miért.
Szeretettel üdv! Semmi gáz 😀😀 Ellenben a filézett hal kontra szálkásra semmi okosat nem tudok írni, én mindig elfogadom őket úgy ahogy vannak....
@ ez olyan, mint a filézett cscomb. a csont egyéni ízt ad. tapasztalat. nem ok nélkül főzzük egybe! más lesz az íze.
Ez rendben, de ez itt harcsahalászlé, ahová kizárólag így kerül 😀
Érdekes ez a halászlé, elégé megosztó étel, én 30 éve tökéletesítem de én sokkal másként csinálom, nem egyszerű étel szakmailag is megosztó ezért sok a kritika éppen azért kevesen osztják meg, én legalább húsz féleképen tudom de ne kérje senki hogy részletezzem nem is fogom, említetted a Szegedit ott voltam katona nem voltam tőle elszállva, a Bajai nekem fura a tésztával, de egy sokkal testesebb intenzívebb leves, én évek alatt próbáltam kombinálni a kettőt és szerintem siker, a Szegedi halászlé fő hibája a Szegedi paprika ami a gyártás technológia okoz a pirítás amitől keserű a Szegedi paprika, a Kalocsai ízes zamatos és üde és édes és aromákban gazdag, sorolhatnám a Szegedi halászlé hibáit de se időm se kedvem hozzá!
Én is főztem már x féle módon.. Igazából szakmailag 2 nagy család van, a passzírozott és a passzírozás nélküli, és mindkettő mellet is, meg ellene is szólnak vélemények, és mindenki a sajátját dicséri, és persze mindenki megvan róla győződve, hogy ő főzi a legfinomabbat 😁 Én azt mondom, valóban kétféle halászlé van, a finom meg a rossz 😁, mert passzírozva is, és passzírozás nélkül is lehet zseniálisat főzni, no meg gyöngébbet....
@ én nagyon régen nem passzírozom, hús villával kiszedem a nagyobb csontokat és botmixerrel aprítom egy tartalmasabb, kettő kisebb a veszteség! Ebben nagyon igazad van hogy kettő féle halászlé van jó vagy rossz, én kritikus vagyok a saját ételemmel is, de amikor fizetek érte akkor ez durva, én a környéken Tokajban ettem a legjobb harcsa halászlevet, Poroszlón étünk az valami szörnyű volt, pedig dicsérik!!!!
Azért egyik sem úgymond a halászlé "őshazája" 😁 Bár ilyen szempontból nincs is biztos hely, hisz sajnos Baján éppen úgy ettem gyönge halászlevet, mint Szegeden.....
@ Persze, én is, de többségében A Bajai volt a győztes, a szegedi túl híg és keserű a Bajaival szemben, ami tartalmas karakteres és ízletes!
Elvileg fordítva lenne, hisz a szegedi a passzírozott, a sűrűbb, így valami kóstolás nagyon félrement....