Przesluchalem kazdy podcast wojenne historie i ksiazke Pana Norberta wiec powiem ze najlepszym czolgiem jest czolg zatankowany, z wyszkolona zalaga, z amunicja, mapa, dobrze dowodzony i taki ktory jest gotowy do walki.
Myślałem, że Pan Norbert w podcastach czyta całe swoje wypowiedzi. Brak jakichkolwiek błędów językowych, yyyy, czy innych upiększaczy. A teraz widzę, że Pan Norbert jest po prostu GENIALNY!
@@arturl6057 Tytułu eksperta nie dostaje się za frajer. Widać że nie oglądasz/słuchasz podcastów kanału Podcast Wojenne Historie. Gdzie w KAŻDYM materiale p. Norbert Bączkiewicz pokazuje jak gigantyczną wiedzę posiada. Wyszedłeś na ignoranta.
Znakomity gość, Pan Norbert Bączyk jak zawsze w znakomitej formie. Warto posłuchać, czyli wychodzi, że jednak generał Sherman wybija się uniwersalnością i dobrym wykonaniem
Ktoś tutaj dobrze wykminił. Ściągając Norberta na Kanał Zero, ściągneliście tym samym nie tak małe grono słuchaczy podcastu jak i również pasjonatów techniki miltarnej drugiej wojny światowej, a wbrew pozorom w dalszym ciągu gdzieś ta społeczność istnieje i prężnie działa.
@@gcos4354 Zgodze sie tylko z tym gosciem ze nie mozna powiedziec ktory byl najlepszy bo kazdy mial swoje wady i zalety ale w zyciu nie sherman! Np. T-34 mial takie zalety ze byl malo awaryjny,prosty w obsludze i produkcji,w miare dobry pancerz ale zeby zrobic krzywde np. tygrysowi to musial zblizyc sie do niego przynajmniej na 400-500 metrow.Dopiero wtedy jego pocisk mial szanse przebic pancerz.Ruskie wygrali masówką produkowali prostacki sprzet w tysiacach i zajechali niemcow.Pantera miala dobry pancerz i działo ale za to byla bardzo awaryjna.Jezli juz to stawialbym na Tygrysa I bo mial swietne dzialo 88mm i bardzo dobry pancerz.Shermany i ruskie czolgi walil z 2-3 km.Oni nie mogli sie nawet do tygrysa zblizyc.Tylko niestety albo stety niemcy mieli tych czolgow bardzo mało.Jak dobrze pamietam cos ok.1500 sztuk a to jest nic w porownaniu do ruskich t-34 i shermanow ktorych oni lacznie wyprodukowali ok. 100tys 🙂
@@romperist ale tygryska mógł zniszczyć sherman firefly z praktycznie każdego dystansu, a w afryce niemcy w walce stracili 20% trygrysów, więc nawet bez dobrej broni ppanc dało się je wykluczyć z akcji. Na wojnie liczy się stosunek jakości do ceny czy też zużytych surowców do rezultatów, a u tygrysa nie był on rewelacyjny
@@KapitanGzehotnik, być może jakieś drobne...ale napisz jakie. Pan Baczyk bardzo dużo uzasadnia, wyjaśnił mi przez to wątpliwości które miałem po przeczytaniu np. amatora Suworowa. Baczyk wyjaśnił że nie mieliśmy szans w 1939, albo że Niemcy nie mieli szans w Normandii. Nikt z dotychczasowych historyków tak dobrze tego nie wyjaśnił. Powielane są mity o super Panterze, czy mity o Bitwie pod Prochorowką. Dlatego wielkie brawa dla Pana Bączyka.
Ponieważ już znam trochę wiedzę jaką prezentuje Pan Norbert, więc w ciemno strzelam: "Nie da się do końca wskazać jednego, najlepszego czołgu, bo wojna to system, ale jak już muszę to będzie to amerykański czołg średni M4 Sherman". Zobaczymy jak bardzo się pomylę :) PS. A jeszcze Pz IV się pewnie pojawi, jako bardzo solidna bestia. 3:33 - dziękuję, koniec programu :D
Uwielbiam "podcast historie wojenne " ale nigdy nie widziałem Pana Norberta jak wygląda. Po 5 minutach tego odcinka jak powiedział "[..] wiosną 45 roku" nagle oświecenie znam gościa xd Fajny materiał!
Tygrys został legendą Panzerwaffe i II wojny światowej za względu na swoje opancerzenie i armatę 88 mm. Największe asy pancerne choćby por. Carius sukcesy odnosiły jako dowódca właśnie czołgu Tiger. Na sporym dystansie 1.5 - 3 km bez szans były w bezpośrednim starciu radzieckie T-34. Pod względem logistycznym choćby ze względu na masę bojową 56 ton Tygrysa stwarzało wiele problemów. Oczywiście posiadał także inne wady. Czołgiem najbardziej uniwersalnym/najlepszym był Panzer III. Czołgi Panzer III uzbrojone w armatę 50 mm Kwk 38 L/42 o zasięgu skutecznym do 1 km w samym 1942 r zniszczyły blisko 3 tys T-34/76! Panzer III po licznych modyfikacjach np: Panzer III Ausf L był skutecznym środkiem pola walki. Czołgi były tanie w produkcji, mobilne, nie skomplikowane jak czołg Pantera (porównywany do szwajcarskiego zegarka) niezawodne (co potwierdzają wspomnienia załóg) i bardzo dobrze sprawdzały się na szczeblu operacyjnym i taktycznym. Panzer III był czołgiem stworzonym niemal idealnie do blitzkriegu. Panzer III był uniwersalnym środkiem walki obecnymi na wszystkich teatrach działań. Dlatego nie rozumiem dlaczego materiały do szerokiego grona odbiorców zawszę wymieniają T-34, Shermana, Pantere i Tygrysa.
@@1DEADBEEF1 Oczywiście, że nie można i nie ma sensu porównywać 1 do 1. Nawet Pantera, która generalnie nie była udaną konstrukcją miała wielki atut w postaci świetnej armaty ppanc.
Może dlatego iż od momentu wejścia do służby t-34/85 (obojetnie czy z zis-53 czy d5t) ruscy byli go w stanie niszczyć na dystansie między 1,5-2 km z powodu prostopadłego pancerza o grubości 50 mm - radzieckie pociski 85 mm dziurawiły go bezproblemowo. Nie mówiąc o strzelaniu się z IS-ami czy działami pancernymi typu su-85, su-100 czy su/isu-122/152.
@@marianniewrzo1214PzIII szybko zaczął znikać z pola walki? Poważnie? Ta konstrukcja była w niemieckim panzerwaffe od 1937 roku. Natomiast wiele egzemplarzy doczekało się wykorzystania jeszcze w ostatnich dniach wojny. Nie, PZIII nie zniknął szybko. Po prostu skończono jego produkcji w wyniku Adolf Hitler Panzerprogram. A inna sprawa jest taka, że tylko jego wieża. Bo technicznie StuG III to był w większości właśnie Panzer III. Tylko zamiast wieży miał pancerną kazamatę z działem 75mm.
Podcast “Wojenne Historie” jeden z najlepszych polskich podcastów… polecam bardzo gorąco… Panowie podejmuje swietne tematy z okresu XX WS.❤❤❤❤ Pozdrawiam Kk❤❤❤
Ale ale . Brakuje mi tu jedego kandydata. Przetoczyl sie przez cala wojne w kilkunastu wersjach . Panzer IV szczegolnie od wersji F2 z 75 /L43. Na jego podwoziu hummel,mobelwagen,nashorn, jpz IV...
Pazer 4 nie powstał jako podstawowy i nigdy taki nie miał być nikt go jako takiego nie planował a stał się w pewnym momecie tylko dlatego że pantera była drogim awaryjnym złomem
komentarz dla zasięgów. czysta przyjemność. Gratulacje dla Ciebie Jarek i dla gościa. Mam absolutny ułamek waszej wiedzy w tej materii, ale lubię posłuchać i czegoś się dowiedzieć.
Polecam zwrócić uwage na logistykę i to ze hamerykanie mieli na zapleczu cale czołgi w czesciach znamiennych. Mechanik nie musial walczyć o czesci zamienne, wiecej nie musial spędzać od groma czasu zeby dopasowywać czesci do czołgu. Niemieccy mechanicy nie mogli powiedzieć tego samego. Ponadto Shermana mozna bylo naprawic i przywrócić do waki duzo szybciej niz Pantere czy Tygrysa. Polecam porównać kwestie wymiany przeniesienia napędu tzw transmisje w T34, Shermanie czy Panterze. Sherman ponadto nadawal sie do transportu do każdego miejsca gdzie US Army czy USMC mialo walczyć.
SZOK! Doslownie o tej osobie myslalem gdy klikalem ten material... Podcast Wojenne Historie i Pan Norbert. Dobrze w koncu dopasowac twarz do glosu hehe Wiecej Pana Norberta na kanale :)
Materiał BOMBA . Uwielbiam te tematy i mogę ich słuchać godzinami. Wasz duet ,gdyby tak uzupełnić o trzeci fotel i posadzić w nim Damiana Ratkę , to by była poezja. Takie trio w temacie broni pancernej byłoby niesamowite ! Gdyby tak dostawić kolejny fotel i posadzić w nim Wołoszańskiego... Taki quartet pozamiatałby wszystkie dotychczasowe wywiady na temat broni pancernej EVER !!! Ale się rozmarzyłem...
O kurde tyle h słuchania wojennych historii i dopiero teraz widzę jak Pan Norbert wygląda:-D Panie Norbercie serdeczne podziękowania za wspólnie spędzone godziny!
Miodzio rozmowa o czołgach,jak tylko usłyszałem że będzie Pan Norbert sie wypowiadał to od razu dałem łapkę w górę 😎 Wiadomo z góry że będzie mega dużo istotnych smaczków i szczegółów
@@andrzejtymczyszyn9589 Stego co mi wiadomo to najwięcej było własnie M4. - Churchill ~300 - Matilda mk.II ~1000 - M3 i M5 (Stuart) ~1300 - M3 (Lee) ~1500-1800 - Valentine ~3600-4000 - M4 (Sherman) ponad 4000
📌Czy Waszym zdaniem czołgi wciąż dają przewagę na polu bitwy?
nie , ponieważ wojna to system ;)
Tylko czołgi premium
@@przemek6145 Pestki premium robią większą różnicę.
A niby kto zdobywa cele na mapach wojennych?!
Kiedy o samolotach?
Przesluchalem kazdy podcast wojenne historie i ksiazke Pana Norberta wiec powiem ze najlepszym czolgiem jest czolg zatankowany, z wyszkolona zalaga, z amunicja, mapa, dobrze dowodzony i taki ktory jest gotowy do walki.
bo wojna to system.
I z radiostacją
Najlepiej w masowych ilościach
@@nienazwany4152 I tak nie nie Kamilu
Masz rację Kamilu
Myślałem, że Pan Norbert w podcastach czyta całe swoje wypowiedzi. Brak jakichkolwiek błędów językowych, yyyy, czy innych upiększaczy. A teraz widzę, że Pan Norbert jest po prostu GENIALNY!
Ja też tak myślałem. Gość jest niesamowity!
Akurat błędy językowe Pan Norbert popełnia, choćby nagminne "pernamentnie" ;)
Wyobraźcie sobie kochani takie Trio...Pan Norbert...Pan Damian...i Pan Jaroslaw...MEGA jeśli idzie o temat czołgów...
Niestety popełnia - "w każdym bądź razie". 😉
Chciałem napisać o kompletnych odlotach Norberta z liczebnikami ("liczba paliwa" i masa innych) ale teraz myślę że jednak trolluje ;)
Szczerze troche dziwnie jest słuchać Norberta i widzieć jak mówi xd
Inaczej sobie go wyobrażałem...😊
głowa nie pasuje do głosu, słucham w tle i zerkam od czasu do czasu :P
Ja myślałem, że on jest jak zordon. Nie ma normalnego ciała tylko jego głowa zamknięta jest w jakiejś formalinie.
Akurat miejsce jest takie, że trzeba tylko zminusować. Zero nabijania kasy łajzie Stanowskiemu.
@@Jimmy-nl9if A co masz do Stanowskiego?
"Bo wojna to system"
@@minivan33 a za wszystkim stoi logistyka.
Masz rację Kamilu
Nie Kamilu, mylisz się
Zadałeś bardzo dobre pytanie, Kamilu
I tak i nie Kamilu
Dziś nowy odcinek podcastu wojenne historie i tu taki dodatek. The best monday ever
Brakuje mi "masz rację Kamilu"
I tak i nie
To zależy
Mylisz sie kamilu
Słuszna uwaga Kamilu
Bo diabel tkwi w szczegolach
Jeszcze nie skończyłem słuchać dlaczego Linia Maginota była dobrym pomysłem francuzów a tu taka niespodzianka.
Ekspert top.
Uspokój się.
Przesłuchałem dzisiaj rano, polecam
Zna się,bo ktoś mu przyznał tytuł eksperta.Kto? nie wiadomo.
Mam tak samo:P
@@arturl6057 Tytułu eksperta nie dostaje się za frajer. Widać że nie oglądasz/słuchasz podcastów kanału Podcast Wojenne Historie. Gdzie w KAŻDYM materiale p. Norbert Bączkiewicz pokazuje jak gigantyczną wiedzę posiada. Wyszedłeś na ignoranta.
Znakomity gość, Pan Norbert Bączyk jak zawsze w znakomitej formie. Warto posłuchać, czyli wychodzi, że jednak generał Sherman wybija się uniwersalnością i dobrym wykonaniem
Uwielbiam styl p. Norberta: [ogromna ilość ciekawostek techniczno-taktycznych ] ... ale to musimy rozpatrywać w ujęciu systemowym"
Tyle gościa słuchałem na Spotify a pierwszy raz go widzę. Elegancko ,że jest tutaj 🥳
Wojna to system i po temacie xD
Ja tak samo xd Każdy odcinek przesłuchany a pierwszy raz go wiedzę xd
doktora Bączyka można też obejrzeć w którymś z odcinków Historii Realnej i bodaj na kanale Wolski o Wojnie też jest odcineczek
Masz rację Kamilu.
Ktoś tutaj dobrze wykminił. Ściągając Norberta na Kanał Zero, ściągneliście tym samym nie tak małe grono słuchaczy podcastu jak i również pasjonatów techniki miltarnej drugiej wojny światowej, a wbrew pozorom w dalszym ciągu gdzieś ta społeczność istnieje i prężnie działa.
Nooo...niezly z niego pasjonat jak twierdzi ze shermany byly najlepsze buhahahahha
@@romperist A co według ciebie było lepsze?
@@gcos4354 Zgodze sie tylko z tym gosciem ze nie mozna powiedziec ktory byl najlepszy bo kazdy mial swoje wady i zalety ale w zyciu nie sherman! Np. T-34 mial takie zalety ze byl malo awaryjny,prosty w obsludze i produkcji,w miare dobry pancerz ale zeby zrobic krzywde np. tygrysowi to musial zblizyc sie do niego przynajmniej na 400-500 metrow.Dopiero wtedy jego pocisk mial szanse przebic pancerz.Ruskie wygrali masówką produkowali prostacki sprzet w tysiacach i zajechali niemcow.Pantera miala dobry pancerz i działo ale za to byla bardzo awaryjna.Jezli juz to stawialbym na Tygrysa I bo mial swietne dzialo 88mm i bardzo dobry pancerz.Shermany i ruskie czolgi walil z 2-3 km.Oni nie mogli sie nawet do tygrysa zblizyc.Tylko niestety albo stety niemcy mieli tych czolgow bardzo mało.Jak dobrze pamietam cos ok.1500 sztuk a to jest nic w porownaniu do ruskich t-34 i shermanow ktorych oni lacznie wyprodukowali ok. 100tys 🙂
T34 malo awaryjny,wez skoncz
@@romperist ale tygryska mógł zniszczyć sherman firefly z praktycznie każdego dystansu, a w afryce niemcy w walce stracili 20% trygrysów, więc nawet bez dobrej broni ppanc dało się je wykluczyć z akcji. Na wojnie liczy się stosunek jakości do ceny czy też zużytych surowców do rezultatów, a u tygrysa nie był on rewelacyjny
Podcast wojenne historie absolutny TOP polskiego UA-cam. Temat tam nie raz omawiany w filmach o poszczególnych czołgach II wojny światowej.
Rzeczywiście, masz rację Kamilu
@@jacekjurcaba1398 I tak i nie, podcasty to system.
@@przemeksabat8845 dziękuję również
Więcej Pana Norberta, najlepiej w bardziej rozbudowanej formie niż podcast. Ludzie muszą przestać żyć mitami!!!
Otóż to. Myślałem że znam historię, okuje się że tak wiele było w tym mitów. Pan Norbert wymiata.
Bączyk sam powiela mnóstwo mitów.
@@KapitanGzehotnik, być może jakieś drobne...ale napisz jakie.
Pan Baczyk bardzo dużo uzasadnia, wyjaśnił mi przez to wątpliwości które miałem po przeczytaniu np. amatora Suworowa.
Baczyk wyjaśnił że nie mieliśmy szans w 1939, albo że Niemcy nie mieli szans w Normandii.
Nikt z dotychczasowych historyków tak dobrze tego nie wyjaśnił.
Powielane są mity o super Panterze, czy mity o Bitwie pod Prochorowką. Dlatego wielkie brawa dla Pana Bączyka.
@@KapitanGzehotnik lepiej jak lesny dziadek napisze, że ktoś sadzi kity .... buhahahahahahhaahahhahaahahah
@@KapitanGzehotnik to wymień mi z 10, bo chętnie dowiem się jaka jest prawda
Ponieważ już znam trochę wiedzę jaką prezentuje Pan Norbert, więc w ciemno strzelam: "Nie da się do końca wskazać jednego, najlepszego czołgu, bo wojna to system, ale jak już muszę to będzie to amerykański czołg średni M4 Sherman". Zobaczymy jak bardzo się pomylę :)
PS. A jeszcze Pz IV się pewnie pojawi, jako bardzo solidna bestia.
3:33 - dziękuję, koniec programu :D
Świetny odcinek. Nareszcie ktoś pokazał mity i uproszczenia w sposób kompetentny.
OO Norbert jest kozakiem! Fajnie, że go zaprosiliście :D
Dziękuję.
Fantastyczny odcinek.
Zdrowia Panom życzę.
pan Baczek konkretnie i na temat, mistrzostwo swiata!!!,
Wojna to system. Pan Norbert powinien być częściej zapraszany do programu. Zwłaszcza gdy chodzi o II wojnę. Super materiał.
I to jest Ekspert !!! Pana Bończyka i jego Podcast Wojenne Historie 👍👍
Czy to rodzina Zbigniewa Bońka i Wojtka Kowalczyka?
Widzę i słyszę Norberta Bączyka - daję lajka 👍 Podcast Wojenne Historie TOP 🤝
Uwielbiam "podcast historie wojenne " ale nigdy nie widziałem Pana Norberta jak wygląda. Po 5 minutach tego odcinka jak powiedział "[..] wiosną 45 roku" nagle oświecenie znam gościa xd
Fajny materiał!
Norbert Bończyk 👍💪 Z zamiłowaniem oglądam "Podcast Wojenne Historie" od dechy do dechy 🙂👏
Wojenne historie - uwielbiam! Dzięki!
Fenomenalny odcinek! Niesamowicie ciekawy gość, dobre prowadzenie. Dziękuję!
Niby argumentacje słyszałem, ale nadal dobrze się słucha.
ALE OD KIEDY BĄCZKIEWICZ?!!! Norbert Bączyk !!!!
Mega się oglądało
Ale gość! Jestem fanem podcastu P. Norberta.
Odcinek SZTOS! Gość jeszcze bardziej! :D
NORBERT BĄCZYK ❤❤❤
Fantastsyczny gość!
Bardzo ciekawa rozmowa
Dziękuję za ten program
Tygrys został legendą Panzerwaffe i II wojny światowej za względu na swoje opancerzenie i armatę 88 mm. Największe asy pancerne choćby por. Carius sukcesy odnosiły jako dowódca właśnie czołgu Tiger. Na sporym dystansie 1.5 - 3 km bez szans były w bezpośrednim starciu radzieckie T-34. Pod względem logistycznym choćby ze względu na masę bojową 56 ton Tygrysa stwarzało wiele problemów. Oczywiście posiadał także inne wady. Czołgiem najbardziej uniwersalnym/najlepszym był Panzer III. Czołgi Panzer III uzbrojone w armatę 50 mm Kwk 38 L/42 o zasięgu skutecznym do 1 km w samym 1942 r zniszczyły blisko 3 tys T-34/76! Panzer III po licznych modyfikacjach np: Panzer III Ausf L był skutecznym środkiem pola walki. Czołgi były tanie w produkcji, mobilne, nie skomplikowane jak czołg Pantera (porównywany do szwajcarskiego zegarka) niezawodne (co potwierdzają wspomnienia załóg) i bardzo dobrze sprawdzały się na szczeblu operacyjnym i taktycznym. Panzer III był czołgiem stworzonym niemal idealnie do blitzkriegu. Panzer III był uniwersalnym środkiem walki obecnymi na wszystkich teatrach działań. Dlatego nie rozumiem dlaczego materiały do szerokiego grona odbiorców zawszę wymieniają T-34, Shermana, Pantere i Tygrysa.
Wogole bez sensu porownanie 3 srednich i jeden ciezki
@@1DEADBEEF1 Oczywiście, że nie można i nie ma sensu porównywać 1 do 1. Nawet Pantera, która generalnie nie była udaną konstrukcją miała wielki atut w postaci świetnej armaty ppanc.
bardzo prosta odpowiedz . Te czołgi obrosły legendą a tai pz 3 to juz nie, malutkie działo i szybko zaczął znikać z pola walki
Może dlatego iż od momentu wejścia do służby t-34/85 (obojetnie czy z zis-53 czy d5t) ruscy byli go w stanie niszczyć na dystansie między 1,5-2 km z powodu prostopadłego pancerza o grubości 50 mm - radzieckie pociski 85 mm dziurawiły go bezproblemowo.
Nie mówiąc o strzelaniu się z IS-ami czy działami pancernymi typu su-85, su-100 czy su/isu-122/152.
@@marianniewrzo1214PzIII szybko zaczął znikać z pola walki? Poważnie?
Ta konstrukcja była w niemieckim panzerwaffe od 1937 roku. Natomiast wiele egzemplarzy doczekało się wykorzystania jeszcze w ostatnich dniach wojny.
Nie, PZIII nie zniknął szybko. Po prostu skończono jego produkcji w wyniku Adolf Hitler Panzerprogram.
A inna sprawa jest taka, że tylko jego wieża. Bo technicznie StuG III to był w większości właśnie Panzer III. Tylko zamiast wieży miał pancerną kazamatę z działem 75mm.
Panowie, cudowna rzeczowa rozmowa. 👍 Jesteście wzorem dla innych.
Podcast “Wojenne Historie” jeden z najlepszych polskich podcastów… polecam bardzo gorąco… Panowie podejmuje swietne tematy z okresu XX WS.❤❤❤❤
Pozdrawiam
Kk❤❤❤
Ale ale . Brakuje mi tu jedego kandydata. Przetoczyl sie przez cala wojne w kilkunastu wersjach . Panzer IV szczegolnie od wersji F2 z 75 /L43. Na jego podwoziu hummel,mobelwagen,nashorn, jpz IV...
Pazer 4 nie powstał jako podstawowy i nigdy taki nie miał być nikt go jako takiego nie planował a stał się w pewnym momecie tylko dlatego że pantera była drogim awaryjnym złomem
Jeden z najciekawszych programów na YT jaki widziałem od lat.
Aaaaa!!!😱😱 Ale duet💪🏻 Autorzy najlepszych dwóch kanałów razem w swoim żywiole! Przekozak odcinek🔥🔥
Świetny odcinek, bardzo wartościowy ekspert, skarbnica wiedzy - podziwiam 🙂
komentarz dla zasięgów. czysta przyjemność. Gratulacje dla Ciebie Jarek i dla gościa. Mam absolutny ułamek waszej wiedzy w tej materii, ale lubię posłuchać i czegoś się dowiedzieć.
Super ciekawy materiał.
Jak zawsze świetny odcinek 😮😊
Świetny materiał, super sie slucha 👍
O matko ale exstra :D Jarosław i Norbert w jednym programie 🤩🤩🤩🤩🤩🤩
No i super, fajnie było posłuchać Pana Bączyka widząc go:)
Bardzo fajny i ciekawy odcinek. Oby więcej Pana Norberta
Więcej Pana Norbert 😊
Polecam zwrócić uwage na logistykę i to ze hamerykanie mieli na zapleczu cale czołgi w czesciach znamiennych. Mechanik nie musial walczyć o czesci zamienne, wiecej nie musial spędzać od groma czasu zeby dopasowywać czesci do czołgu. Niemieccy mechanicy nie mogli powiedzieć tego samego. Ponadto Shermana mozna bylo naprawic i przywrócić do waki duzo szybciej niz Pantere czy Tygrysa. Polecam porównać kwestie wymiany przeniesienia napędu tzw transmisje w T34, Shermanie czy Panterze. Sherman ponadto nadawal sie do transportu do każdego miejsca gdzie US Army czy USMC mialo walczyć.
Pozatym amerykanie mieli ogromną stadaryzacje cześć
Najlepszy przykład to silnik pantery i tygrysa były te same ale nie można było przełożyć do drugiego bo już nie pasował.
Super że ściągnęliście Pana Norberta,czekam na więcej odcinków🎉
Słuchanie pana Norberta to czysta przyjemność. Podcasty mam przesłuchane po 2-3 razy, więc każda taka rozmowa to perełka :)
Panie Jarku, może teraz coś o myśliwcach? :)
OOOOO polać Piotrowi!!!
@@darnoq1 flota i lotnictwo
Norbert Norbert uuuuuu! słuchanie i oglądanie w jednym;)
SZOK! Doslownie o tej osobie myslalem gdy klikalem ten material... Podcast Wojenne Historie i Pan Norbert. Dobrze w koncu dopasowac twarz do glosu hehe Wiecej Pana Norberta na kanale :)
Świetna rozmowa. Rzeczowa argumentacja i właściwie nie ma już wątpliwosci co do pytania z tematu
Wolski i Bączyk powinni razem prowadzić militarne zero, wiedza tych panów i sposób prowadzenia rozmowy jest 11/10
jak mi miło czas miną przy tym filmie, słuchałem z przyjemnością.
Podcast to system.
Super, dziękuję.
Wiecej Pana Bączyka👏👏👏
Świetnie się was słucha 😉😉😉
Świetny reportaż.
W końcu się dowiedziałem jak wygląda "Wojna to system" ;) Podcast słucham na bieżąco, dobrego wieczoru!
Odcinek sztos!
Pana Norberta w takim odcinku chętnie bym zobaczył z Grzegorzem Bobrykiem ale i tak oglądało się genalnie
Miło zobaczyć Pana Norberta! :D Pierwszy raz widzę, nie tylko słyszę.
Kiedy patrzę na Pana Norberta w tym wywiadzie, zaczyna boleć mnie szyja.
Ale on nie ma szyji🫣
Dobre pytanie Kamilu ❤❤❤
Świetny materiał. Prosimy o więcej odcinków w towarzystwie Pana Norberta w przyszłości!
Wreszcie widzę jak wygląda Norbert!
Super materiał, aż się wzruszyłem
Coraz to lepsze odcinki Panie Jarku. Super odcinek
Widzę tytuł odcinka - o, szkoda, że Bączyka tu nie ma.
Słyszę, jak Wolski wprowadza Bączyka - o, to teraz można oglądać
:D
Miałem dokładnie tak samo
Genialny odcinek.
Poproszę następny!
Genialny gość! Po komentarzach widzę że nie tylko ja się uśmiecham gdy słyszę "Bo wojna to system" albo "Masz rację Kamilu". 😅
Brawo! Super gość!
Genialny odcinek. Masa ciekawostek. Na poczatku bylem sceptyczny ale apetyt rosl w miare jedzenia.
Materiał BOMBA . Uwielbiam te tematy i mogę ich słuchać godzinami. Wasz duet ,gdyby tak uzupełnić o trzeci fotel i posadzić w nim Damiana Ratkę , to by była poezja.
Takie trio w temacie broni pancernej byłoby niesamowite ! Gdyby tak dostawić kolejny fotel i posadzić w nim Wołoszańskiego...
Taki quartet pozamiatałby wszystkie dotychczasowe wywiady na temat broni pancernej EVER !!! Ale się rozmarzyłem...
Od kiedy Wołoszański zna się na broni pancernej?
Wołoszański xd
@@KapitanGzehotnik Na tej z okresu 2WW zna się napewno.
Chyba najlepszy odcinek militarnego zera so far
Fantastyczny program 💪
Widzę Pana Norberta i łapka z automatu w górę. Słuchajcie Podcast Wojenne Historie. Warto ✌️
Świetny gość mam nadzieję że będzie częściej gościem.
Najlepszy odcinek na kanale zero. Norbert Bonczyk to absolutny top!
szanuje sie takich gosci :)
Bardzo dobry i wyważony materiał.
Fajny odcinek, więcej gości proponuję zapraszać. Będzie ciekawiej,
Genialny odcinek, super gość. Klasa!
O kurde tyle h słuchania wojennych historii i dopiero teraz widzę jak Pan Norbert wygląda:-D Panie Norbercie serdeczne podziękowania za wspólnie spędzone godziny!
Super film ,więcej Pana Roberta
Elegancki odcinek- super temat super gość. Dzięki Jarek zdrowka życzę
Super się słucha Pana Norberta, chcemy więcej!!! Następny program: jaki jest najlepszy czołg zimnej wojny 😆
Ciekawy materiał.
Fajny odcinek 😊
Super rozmowa!! Brawo !!
Miodzio rozmowa o czołgach,jak tylko usłyszałem że będzie Pan Norbert sie wypowiadał to od razu dałem łapkę w górę 😎 Wiadomo z góry że będzie mega dużo istotnych smaczków i szczegółów
super odcinek proszę o więcej czołgów w odcinkach
Dziękuję. Wspaniała sprawa. Panowie Bończy i Wolski na Kanale Zero. 👍
Materiał extra👍
Świetny odcinek 👍
Oh yeah! Norbert Bączyk ❤❤❤
Dzięki za informację o Shermanach w ussr . Czlowiek uczy się cale życie.
nie jest to całkiem prawda
rosjanie dostali glownie M3 Genera Lee i Valentine
@@andrzejtymczyszyn9589 No i kolejna informacja . Super dzięki także z góry.
Rosjanie M4 używali głównie w Gwardyjskich korpusach pancernych
@@andrzejtymczyszyn9589 Stego co mi wiadomo to najwięcej było własnie M4.
- Churchill ~300
- Matilda mk.II ~1000
- M3 i M5 (Stuart) ~1300
- M3 (Lee) ~1500-1800
- Valentine ~3600-4000
- M4 (Sherman) ponad 4000