Ez fantasztikus ötlet volt. Eddig ez a legérdekesebb videó. Megtudjuk, hogy mit csinálnak a pilóták, ott elől? :) Alig várom a következő részt. Köszönjük és hajrá, csak így tovább.....Megy a LIKE.
Elképesztő, ahogy a saját magatoknak felállított mércét is folyamatosan tudjátok überelni. Kedvencem a feliratkozások között is! Mindig mindenkor elsőbbséget élveztek! Nagyszerű volt, köszönöm!
Mérhetetlenül érdekes volt. Tetszik, hogy a berendezés tényleg szimulálja a teljes rendszert, az indítási szekvenciát. Egyszer én már jártam egy Boeing-szimulátorban, ha most megint elmennék, én is egy cold and dark állapottól indulást kérnék, az a legizgalmasabb. Megkérdeztem akkor, hogy szabad-e ott aludnom, de valamiért nemet mondtak. :D Ez a leggyönyörűbb játékszer, amit ember ki tud találni.
Nagyon frankó. Köszönöm szépen. Megjegyzés. Picit haladhattok lassabban. Nehéz követni. Illetve az Angol is lehetne lassabb, artikuláltabb. :D Szenzációs az ötlet. Airbus alapfokon.
Még a múlt évezredben, amikor még nem szendvicset szolgáltak csak fel, amikor választani lehetett menüből én csak annyit kértem, hogy betekinthessek a pilótafülkébe. Teljesült😎 Másfél órán keresztül voltam végül bent, először a fedélzeti mérnök mellett lehettem, sokat kérdezett és amikor látta, hogy van fogalmam a dolgokról jelezte a kapitánynak. Ő is próbált felmérni, de végül az tette fel a pontot, hogy az áramlástan tanárunk közös volt, aki nagy repülős volt. Életem egyik nagy technikai álma ekkor teljesült sok percen keresztül, arra ment a gép, amerre irányítottam. Ennél nagyobb élményt egy ikerrotoros forgószárnyas irányítása adta. Ma ilyet megélni polgári személyként lehetetlen. Nagyon klassz a videó, a magyarázat és a feljövő emlékeim. Köszönöm! Tonio
Bravúros video! Ismét. Képzelt riport velem: Azt gondoltam, hogy egy repülővel - kis károkozás mellett - akár le tudnék szállni. Most látom, hogy a hajtóművet nem tudnám elindítani egyedül. De így van ez rendjén :)
Eddigi legizgalmasabb videótok! Örömmel követtem minden gombnyomást a kabinban. Most már értem mivel megy el a felkészülési idő felszállás előtt. Tovább, tovább! :)
Nagyon jó a videó! Pici apróság: Ha jól tudom a cost index fordítva van. Minél kisebb annál lassabb a gép és kevesebb a fogyasztás. 0 esetén a leggazdaságosabb, igaz lassabb is. Egy 50-es indexnél már szinte maximális sebességgel emelkedig ill. süllyed és persze a fogyasztás is jóval nagyobb.
Király a video! Így, hogy most már nagyjából kiismertem az A320neo-t a MSFS-ban (de még a FBW modban se elérhető azért minden funkció :)), különösen informatív és hasznos!! Várom a többit! Cheers Ugyanitt ingyenes, kisgépes magyarországi bushtrip letölthető a simhez ;)
Remek ötlet volt, Köszönjük a sorozatot! (Boeinges-ként érdekes volt látni a hasonlóságokat és markáns eltéréseket is a két, egyébként nagyszerű típus üzemeltetése között!)
TISZTELT Aeropark, mivel lassan leköszönőben, legyen egy kisfilm az AIRBUS A 340-600 típusról. Repültem a Lufthansa színeiben LAX-MUC 2018-ban. Kedvenc gépem. Gyönyörű, kár, hogy lassan eltünik. A Lufthansa meg az Iberia használják meg a Virgin Atlantic. Mielőtt nyugdíjba vonulnak, legyen kisfilm :)
Fuu én xbox controlleren próbáltam ki, könnyebb az irányítás, de nyilván szükség van olyan joystickokra ami kimondottan repülő szimulátorokhoz van kitalálva
Eddig 7 alkalommal repültem itt, mindig felejthetetlen élmény volt. "Picit" még a touch down-t kell gyakorolni :D de szuper! No és persze, még távolról sincs vége a kalandnak...
Köszönöm a videót, az alapokat átadja, így azért teljesen más "beülni" a szimulátorba. A felprogramozásról lehetne még többet. Pl. miként kell törölni egy tévedésből felvett navigációs pontot? Hogyan lehet repülés közben új célt megadni?
Köszönöm a videót! Egyszerű kérdés: Az APU indításához gondolom direktben lehet használni az egyenáramú hálózatot is az akkumulátorokról, miért van szükség a földi generátorra? Az akkumulátorok kímélése okán?
Én nagyon megnéznék egy behind the scenes videót is erről a szimulátorról. Úgy hallottam elképesztően drága eszközök ezek. Ez teljesen "hivatalos" szimulátor vagy egy része házilag készült? Milyen szoftvert használ?
nagyszerű videó köszönjük! kérünk Boeinget is! :) valamint érdekelne az is mennyi szimulátorépítő lehet itthon és milyen szinteket értek el az építésben
Agh.. ezt a videót nézve megjött az inger, hogy elővegyem az FS-t megint :) Bár a processek amiken végigment a videó mind megvannak, de a mellé tűzött kis technikai részletek, magyarázatok egy része (a miért) hiányzott, szóval köszönöm. Kérdés: Cold and dark állapotban a műszerfal és cockpit világítás kap áramot? Én úgy emlékszem ahhoz legalább az aksinak online kell lennie, de lehet ezt rosszul tudom :) Azért kérdezem, mert a videó elején a tartalék műszerek feletti lámpa már világított, pedig minden más sötét volt.
Nem, azt biztos rosszul láttad! :D Viccet félretéve, cold&dark állapotban csak a tűzjelzés és az akku feszültség visszajelzője kap áramot, meg talán az óra. Nálunk kissé másképp van, világít a dome "csillár", az overhead backlight és a MIP flood is. De ez nálunk szándékos, hogy ne ess orra, amikor belépsz a szimulátorba :)
Üdv mindenkinek! Nem okoskodni szeretnék, hanem csak egy kérdést feltenni... Miért van az, hogy nekem a B-737NG kezelőszervei sokkal logikusabbnak, átláthatóbbnak tűnik, mint az A-3XX-as családnál? Nincs zöld, kék, meg sárga hidraulika, hanem van ENG, meg ELEC rendszer. A BLEED AIR, meg az AIR CONDITION SYSTEM is úgy van egymás mellett, (vagy felett) hogy össze sem lehet keverni. Meg a másik, hogy "világít a fehér", szerintem a pirosra jobban felfigyelünk. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat és szép estét mindenkinek!
Szia! Logikátlannak tűnik, én is pont így voltam vele, amíg meg nem tanultam az Airbust. Most már tudom, hogy tökéletesen logikus, és szinte minden megfeleltethető rajta a Boeingnek. Az Airbuson a Yellow hidraulika az a B737 "A", a Green meg a "B", a Blue pedig a standby. Ugyanúgy megvannak azok a kezelőszervek a hidraulikánál, mint a B737-en, még a működés is szinte megegyezik, azzal a különbséggel, hogy pl az Elec rendszer az nem két külön pumpáról üzemel, hanem egyről, és a PTU-n keresztül táplálja a másikat (yellow->PTU->green). A Bleed és Air cond panel elrendezése gyakorlatilag megegyezik a 737-tel, annyi különbséggel, hogy nem billenőkapcsoló van rajta, hanem nyomógomb. Ha beülsz egy Airbus cockpitba, a fehér fény kisüti a szemed, mivel normál esetben semmi más nem világít az overheaden. A piros pedig az engine fire jelzés, azt még a vak is észreveszi. Ha bármi hibád van menet közben, felnézel, és ott világít az egyetlen szem FAIL nyomógomb a töksötét panelen. Az összetévesztésnek az esélye elég kicsi, egyrészt a hivatalos procedúra az, hogy ha mondjuk azt mondja a checklist, hogy pl "ENG 1 BLEED OFF", akkor felidézed, hogy hol van: AIR COND panel, ENG1, BLEED gomb. Húzod az ujjad a panel szélén, mondod, hogy air conditioning, elérsz a feliratig, elhúzod oldalra, mondod, hogy engine 1, elérsz az eng1 feliratig, OFF, és megnyomod. Ez majd lesz egy videóban. Másrészt a guard-os switcheket konfirmáltatni kell a másik személyzeti taggal. Ismerem a Boeinget és az Airbust is, a Boeing szerintem jóval munkásabb repülőgép, az Airbus meg a kezed alá tesz gyakorlatilag mindent. De egyik sem jobb a másiknál, mindkettő remek repülő. :)
Az aeroparkban bármikor kipróbálhatod! Kérj egy szimulátor repülést pl születésnapodra vagy csak lepd meg magad egyszer! Maradandó élményben lesz részed hiszen te vezetheted a repülőt ! :)
Én inkább iskolaköröznék, vagy nagyon rövid útvonalat repülnék mint pl egy BP - Debrecen esetleg BP - Sármellék. A magyarázat pedig egyszerű. Utazómagasságon nem sok teendő van, figyeljük a kijelzőket, és ellenőrizzük, hogy a rendszerek rendben vannak-e. A gyerkőc pedig nem üldögélni szeretne, hanem tekergetni, kapcsolgatni a gombokat, és a Sidestick-el (kormány) a gépet vezetni közben. Egy iskolakör alkalmával, vagy egy maximum 20 perces útvonalon pont erre van lehetőség. Biztosan nagy élmény lesz neki, jó szórakozást kívánok és kék eget :)
aki sokat szimulátorozik, annak van valami helyzeti előnye valós pilótaként? lásd: vitorlázópilótáknak más a repüléshez való hozzáállása, mint a szimplná utasforgalmi pilótáknak.
Én egy dolgot tudok, és ezt nekem egy RIANAIR kapitány mondta, (a nevét szándékosan nem írom) egy-egy vizsga előtt Ő maga is át szokott ismételni néhány dolgot a Microsoft Flight Simulatorban, természetesen nem a gyári 737-essel hanem egy PMDG-s kiegészírővel. Ami fontos, hogy a repülőgép tényleges (kézzel) vezetését nem érdemes a PC-s szimulátorral gyakorolni, mert az persze nem olyan... De bizonyos NAV-eljárásokat, FMC (Flight Manager Computer) kezelést, átstart-eljárásokat lehet memorizálni.
Az a trim kerék. Régebben ezt főleg manuálisan, kézzel forgatták a pilóták, de napjainkban már főleg az autómatika mozgatja. Ez az egész vízszintes vezérsíkot mozgatja, a feladata pedig az, hogy a gép a megfelelő szögben repüljön. Röviden ennyi. :)
Hiánypótló magyar tartalom, köszönjük!
Huhhh apám! Ez bitang jó! Balázs hogy te mindig valami újat hozol nekünk!!!! Nagy nagy gratuláció!
Na ezzel se játszok. Ott elvesztettem a fonalat, hogy "megnyomjuk a gombot" 😅 Köszi a videót ;)
Azt hiszem, megtaláltam a magyar youtube történetének legjobb videóját.
Ez fantasztikus ötlet volt. Eddig ez a legérdekesebb videó. Megtudjuk, hogy mit csinálnak a pilóták, ott elől? :) Alig várom a következő részt. Köszönjük és hajrá, csak így tovább.....Megy a LIKE.
Elképesztő, ahogy a saját magatoknak felállított mércét is folyamatosan tudjátok überelni. Kedvencem a feliratkozások között is! Mindig mindenkor elsőbbséget élveztek! Nagyszerű volt, köszönöm!
Mérhetetlenül érdekes volt. Tetszik, hogy a berendezés tényleg szimulálja a teljes rendszert, az indítási szekvenciát. Egyszer én már jártam egy Boeing-szimulátorban, ha most megint elmennék, én is egy cold and dark állapottól indulást kérnék, az a legizgalmasabb. Megkérdeztem akkor, hogy szabad-e ott aludnom, de valamiért nemet mondtak. :D Ez a leggyönyörűbb játékszer, amit ember ki tud találni.
Nagyon érdekes volt. Ezt a szimulátort én is megnézem majd.
Szuper jó, hogy csináltok egy ilyen sorozatot, köszönöm :)
Ez olyan jó lett ,hogy még Frank W. Abagnale is like-olta :)
Nagyon frankó. Köszönöm szépen. Megjegyzés. Picit haladhattok lassabban. Nehéz követni. Illetve az Angol is lehetne lassabb, artikuláltabb. :D Szenzációs az ötlet. Airbus alapfokon.
Szerintem pont jó, mert (érzésem szerint) kb. valós idejű. Megállítod, kicsit visszahúzod, újra megnézed. Ötödikre nem lesz gyors. :)
Nagyon király! Már várom a következő részt!
Még a múlt évezredben, amikor még nem szendvicset szolgáltak csak fel, amikor választani lehetett menüből én csak annyit kértem, hogy betekinthessek a pilótafülkébe. Teljesült😎 Másfél órán keresztül voltam végül bent, először a fedélzeti mérnök mellett lehettem, sokat kérdezett és amikor látta, hogy van fogalmam a dolgokról jelezte a kapitánynak. Ő is próbált felmérni, de végül az tette fel a pontot, hogy az áramlástan tanárunk közös volt, aki nagy repülős volt. Életem egyik nagy technikai álma ekkor teljesült sok percen keresztül, arra ment a gép, amerre irányítottam. Ennél nagyobb élményt egy ikerrotoros forgószárnyas irányítása adta. Ma ilyet megélni polgári személyként lehetetlen. Nagyon klassz a videó, a magyarázat és a feljövő emlékeim. Köszönöm! Tonio
Bravúros video! Ismét. Képzelt riport velem: Azt gondoltam, hogy egy repülővel - kis károkozás mellett - akár le tudnék szállni. Most látom, hogy a hajtóművet nem tudnám elindítani egyedül. De így van ez rendjén :)
Srácok, nem jelzett még az overspeed alarm?
A tegnapi videótokat sem láttam még, aztán már itt az új :D
Eddigi legizgalmasabb videótok! Örömmel követtem minden gombnyomást a kabinban. Most már értem mivel megy el a felkészülési idő felszállás előtt. Tovább, tovább! :)
Nagyon jó a videó! Pici apróság: Ha jól tudom a cost index fordítva van. Minél kisebb annál lassabb a gép és kevesebb a fogyasztás. 0 esetén a leggazdaságosabb, igaz lassabb is. Egy 50-es indexnél már szinte maximális sebességgel emelkedig ill. süllyed és persze a fogyasztás is jóval nagyobb.
Jogos, mea culpa!
Ez fantasztikus volt. Ez a legjobban várt sorozatom. A "tanfolyam" végén vezethetek igazi A320-t? :D
Hasznos és szuper videó! Egyszer mindenképp kipróbálom ezt a szimulátort! ✈
Nagyon jo , végre most mar értem a fel programozást ;)), koszonom
Nagyon érdekes. A srác azért nem semmi. Szuper érthetően magyaráz. Szinte könnyűnek tűnik a mutatvány :D
Úr isten de érdekes és hiánypótló video. Köszi
Köszönöm, nagyon érdekes volt.
Orrsegédstárny, kicsit megtévesztő név. :)
Szuper videó! Köszönöm!❤
Köszi én is tervezem majd,hogy játszok a szimulatorral ez nagy segítség lesz!
Kérem a következőt! 😊😊
kiváló! még jó hogy várom a folytatást! :)
Király a video! Így, hogy most már nagyjából kiismertem az A320neo-t a MSFS-ban (de még a FBW modban se elérhető azért minden funkció :)), különösen informatív és hasznos!! Várom a többit! Cheers
Ugyanitt ingyenes, kisgépes magyarországi bushtrip letölthető a simhez ;)
Köszönöm, köszönöm!
Remek ötlet volt, Köszönjük a sorozatot!
(Boeinges-ként érdekes volt látni a hasonlóságokat és markáns eltéréseket is a két, egyébként nagyszerű típus üzemeltetése között!)
milyen mikrofont használtok, ugyanis annyira szép a hangja
Hát ez hihetetlen jó volt, a szám is tátva maradt :))) Baromi jó ötlet egy ilyen minisorozat, nagyon köszi!!!
Nagyon informatív videó lett. Köszönjük😉
Én ezt imádom! 😃 Ez nagyon nagyon jó videó! Köszönöm szépen.🙂
TISZTELT Aeropark, mivel lassan leköszönőben, legyen egy kisfilm az AIRBUS A 340-600 típusról. Repültem a Lufthansa színeiben LAX-MUC 2018-ban. Kedvenc gépem. Gyönyörű, kár, hogy lassan eltünik. A Lufthansa meg az Iberia használják meg a Virgin Atlantic. Mielőtt nyugdíjba vonulnak, legyen kisfilm :)
Nagyon jó, le a kalappal.
Sok ilyet még.
Húúú, ez tényleg nagyszerű, és érdekes videó volt. Gratula, így tovább!
Király kis sorozat lesz ez is.
nagyon hasznos, köszönöm!
Zseniális, örök hála 😊😊
Fuu én xbox controlleren próbáltam ki, könnyebb az irányítás, de nyilván szükség van olyan joystickokra ami kimondottan repülő szimulátorokhoz van kitalálva
Ki várja a második részt?
köszönjük!!!!
Nagyon jó videó! A kamera ccd hibás vagy mi az a fehér pötty bal oldalt középen?
Hijj! Nem találok szavakat! Nagyon szépen köszönöm! Várom a folytatást!
Eddig 7 alkalommal repültem itt, mindig felejthetetlen élmény volt. "Picit" még a touch down-t kell gyakorolni :D de szuper! No és persze, még távolról sincs vége a kalandnak...
Az a trim wheel eléggé hangos. wd40 et neki. 😀
Amúgy köszönet érte, eszembe juttatja a pilots.hu - s élményeket
En is hasznalok simulátort (car mechanik simulator 2018😉) szuper a videó 😀
Nagyon szépen köszönöm!
Nagyon jó! Köszönjük!
Köszönöm a videót, az alapokat átadja, így azért teljesen más "beülni" a szimulátorba. A felprogramozásról lehetne még többet. Pl. miként kell törölni egy tévedésből felvett navigációs pontot? Hogyan lehet repülés közben új célt megadni?
Ez szenzációs, gratula!!!!
Nekem egy kamion is gondot okozna, nem hogy ez! De azért jó hogy tudom miről maradtam le azzal, hogy nem lettem passenger-ből flying pilot! :)
Koszi ez nagyon klassz volt🙏🏻
Végre egy jó video ebbe a témába :-)
Még nem repültem, de úgy érzem nem hagyhatom ki!!! ❤️✈️
Tetszik hogy mindig tudtok újat mutatni.
Egy ilyet egy Cessna-val is megnéznék tőletek 😉.
Csak így tovább.
Segítek Neked szívesen ha dobsz FB nevet😊Szeretettel.😊
@@Kate-ds6ds nagyon szépen köszönöm a segítséget de nincsen FB-m
Köszönöm a videót! Egyszerű kérdés: Az APU indításához gondolom direktben lehet használni az egyenáramú hálózatot is az akkumulátorokról, miért van szükség a földi generátorra? Az akkumulátorok kímélése okán?
Lehet persze, azonban az APU használatot környezet és zajvédelmi okokból illik minimalizálni. :)
@@zoltanruzsom7243 Nagyon köszönöm a választ! :)
Azt had kérdezzem meg hogy van 1 és 2 motoros repülőkről bemutató a csatornán hogyan kell azt beüzemelni?
Én nagyon megnéznék egy behind the scenes videót is erről a szimulátorról. Úgy hallottam elképesztően drága eszközök ezek.
Ez teljesen "hivatalos" szimulátor vagy egy része házilag készült? Milyen szoftvert használ?
Hát szofiban esélyes a Prepar3D szvsz :)
Igen, én is erre tippelek. :)
P3D v4.5
Én voltam ebben a szimulátorban. Átzúztam a Duna felett
nagyszerű videó köszönjük! kérünk Boeinget is! :) valamint érdekelne az is mennyi szimulátorépítő lehet itthon és milyen szinteket értek el az építésben
Agh.. ezt a videót nézve megjött az inger, hogy elővegyem az FS-t megint :) Bár a processek amiken végigment a videó mind megvannak, de a mellé tűzött kis technikai részletek, magyarázatok egy része (a miért) hiányzott, szóval köszönöm.
Kérdés: Cold and dark állapotban a műszerfal és cockpit világítás kap áramot? Én úgy emlékszem ahhoz legalább az aksinak online kell lennie, de lehet ezt rosszul tudom :) Azért kérdezem, mert a videó elején a tartalék műszerek feletti lámpa már világított, pedig minden más sötét volt.
Nem, azt biztos rosszul láttad! :D Viccet félretéve, cold&dark állapotban csak a tűzjelzés és az akku feszültség visszajelzője kap áramot, meg talán az óra. Nálunk kissé másképp van, világít a dome "csillár", az overhead backlight és a MIP flood is. De ez nálunk szándékos, hogy ne ess orra, amikor belépsz a szimulátorba :)
Megyünk! Megyek. :D
10:50
Valaki tudna mondani egy jó szimulátoros útvonal tervezőt?
Simbief
Simbrief-t tudom javasolni, én azt használom. Elég jó
Sziasztok! A tcas-ról is lesz szó? Emellett érdekelne, hogy majd lehet-e ivao-n repülni
Vatsim-en már repültünk is az Aeroparkos szimulátoron, az IVAO-nak a kliensprogramja még problémás, de dolgozunk a megoldáson. :)
Valaki játsza x box series x-en?
Én igen.
Más tipusról is lesz hasonló ismertető?
Ó de jóó!!!!😀😊
Az lenne a kérdésem, hogy a parkoló repülőgépnél amikor pl. az utasok szállnak be mi az a süvítő hang ami hallatszik? Esetleg a légkondiciónáló?
Valószínűleg a fedélzeti segédhajtómű hangjára gondolsz. :)
Az APU, de méginkább a videóban is emlegetett pack-ek, vagyis a légkondi.
Üdv mindenkinek!
Nem okoskodni szeretnék, hanem csak egy kérdést feltenni...
Miért van az, hogy nekem a B-737NG kezelőszervei sokkal logikusabbnak, átláthatóbbnak tűnik, mint az A-3XX-as családnál?
Nincs zöld, kék, meg sárga hidraulika, hanem van ENG, meg ELEC rendszer. A BLEED AIR, meg az AIR CONDITION SYSTEM is úgy van egymás mellett, (vagy felett) hogy össze sem lehet keverni.
Meg a másik, hogy "világít a fehér", szerintem a pirosra jobban felfigyelünk.
Előre is köszönöm a hasznos válaszokat és szép estét mindenkinek!
Szia!
Logikátlannak tűnik, én is pont így voltam vele, amíg meg nem tanultam az Airbust. Most már tudom, hogy tökéletesen logikus, és szinte minden megfeleltethető rajta a Boeingnek. Az Airbuson a Yellow hidraulika az a B737 "A", a Green meg a "B", a Blue pedig a standby. Ugyanúgy megvannak azok a kezelőszervek a hidraulikánál, mint a B737-en, még a működés is szinte megegyezik, azzal a különbséggel, hogy pl az Elec rendszer az nem két külön pumpáról üzemel, hanem egyről, és a PTU-n keresztül táplálja a másikat (yellow->PTU->green).
A Bleed és Air cond panel elrendezése gyakorlatilag megegyezik a 737-tel, annyi különbséggel, hogy nem billenőkapcsoló van rajta, hanem nyomógomb.
Ha beülsz egy Airbus cockpitba, a fehér fény kisüti a szemed, mivel normál esetben semmi más nem világít az overheaden. A piros pedig az engine fire jelzés, azt még a vak is észreveszi. Ha bármi hibád van menet közben, felnézel, és ott világít az egyetlen szem FAIL nyomógomb a töksötét panelen.
Az összetévesztésnek az esélye elég kicsi, egyrészt a hivatalos procedúra az, hogy ha mondjuk azt mondja a checklist, hogy pl "ENG 1 BLEED OFF", akkor felidézed, hogy hol van: AIR COND panel, ENG1, BLEED gomb. Húzod az ujjad a panel szélén, mondod, hogy air conditioning, elérsz a feliratig, elhúzod oldalra, mondod, hogy engine 1, elérsz az eng1 feliratig, OFF, és megnyomod. Ez majd lesz egy videóban. Másrészt a guard-os switcheket konfirmáltatni kell a másik személyzeti taggal.
Ismerem a Boeinget és az Airbust is, a Boeing szerintem jóval munkásabb repülőgép, az Airbus meg a kezed alá tesz gyakorlatilag mindent. De egyik sem jobb a másiknál, mindkettő remek repülő. :)
Király volt a videó...
mikor lesz folytatás??
Ez a szimulátor milyen programot használ?
P3D 4.5
Egyszerűen elmagyarázva! Aha.😂
Nagyon jó videó, mint az összes. De ez még jobb
Bat1, Bat2 bekapcsolva. és jön a Denevérember! :D
Hűha nekem ez Chinese language, de jó lehet egy ilyen szimulátort kipróbálni.
Ott aztán van műszerfal.
Az aeroparkban bármikor kipróbálhatod! Kérj egy szimulátor repülést pl születésnapodra vagy csak lepd meg magad egyszer! Maradandó élményben lesz részed hiszen te vezetheted a repülőt ! :)
Inkább angol mint kínai😉 amúgy nem olyan nehéz, főleg az Airbus (nekem a videó nem mondott újdonságot) én mindenképpen kipróbálnám, a helyedben.
Ki milyen szimulátorral játszik? GeoFS-t ismeri esetleg valaki?
MSFS2020
"mintha egy nagy buszt vezetnénk"
Hát azt csináltad
Itt nincs "régi kormány kar"???
Airbus gépekben már rég nincs
Itt már sidestick van. :)
👍🍺🍺🍺😁
Már csak egy kérdésem lenne hogy egy 13 éves gyerek is kipróbálhatja a szimulátort
Természetesen.
@@aeroparkbudapest és lehet útvonalat repülni
@@edinaferike Lehet :)
Én inkább iskolaköröznék, vagy nagyon rövid útvonalat repülnék mint pl egy BP - Debrecen esetleg BP - Sármellék.
A magyarázat pedig egyszerű. Utazómagasságon nem sok teendő van, figyeljük a kijelzőket, és ellenőrizzük, hogy a rendszerek rendben vannak-e.
A gyerkőc pedig nem üldögélni szeretne, hanem tekergetni, kapcsolgatni a gombokat, és a Sidestick-el (kormány) a gépet vezetni közben. Egy iskolakör alkalmával, vagy egy maximum 20 perces útvonalon pont erre van lehetőség.
Biztosan nagy élmény lesz neki, jó szórakozást kívánok és kék eget :)
aki sokat szimulátorozik, annak van valami helyzeti előnye valós pilótaként? lásd: vitorlázópilótáknak más a repüléshez való hozzáállása, mint a szimplná utasforgalmi pilótáknak.
Én egy dolgot tudok, és ezt nekem egy RIANAIR kapitány mondta, (a nevét szándékosan nem írom) egy-egy vizsga előtt Ő maga is át szokott ismételni néhány dolgot a Microsoft Flight Simulatorban, természetesen nem a gyári 737-essel hanem egy PMDG-s kiegészírővel. Ami fontos, hogy a repülőgép tényleges (kézzel) vezetését nem érdemes a PC-s szimulátorral gyakorolni, mert az persze nem olyan... De bizonyos NAV-eljárásokat, FMC (Flight Manager Computer) kezelést, átstart-eljárásokat lehet memorizálni.
SZiasztok nagyon jó ez az új sorozat a kövi részben szótejthetnétek hogy a gázkar mellet mi az a két fekete fehér forgó valami.
Az a trim kerék. Régebben ezt főleg manuálisan, kézzel forgatták a pilóták, de napjainkban már főleg az autómatika mozgatja. Ez az egész vízszintes vezérsíkot mozgatja, a feladata pedig az, hogy a gép a megfelelő szögben repüljön. Röviden ennyi. :)
Trimkerék. Elmondjuk! :)
Huh, ez nekem kínai, mégis élvezettel figyeltem.
Baromi jó. Kár hogy a pilóta/oktató nem mutatkozott be.
00:33 - Itt mondjuk el, hogy Ruzsom Zoltán, aki beszél a szimulátorról és a pilótafülkéről.
Valami nem volt 100% az olajjal, nem szólt a hírös PTU guruláskor ;)