@grapes-and-gardening Щоб діяла дезинфекція Піросульфітом калію, потрібно кисле середовище, добавляння у вино це ок, працює, а добавлянні в бутилки не дезинфікує, добавте лимонної кислоти у воду тоді відбуваєтсья реакція і виділяється "сірка" і воно дезинфікує... змішується 2 частини піросульфіту на 1 частину лимонної кислоти Дякую за відео
Я давно перешел на перебивание винограда при помощи дрели и венчика для бетона. При этом примерно за 5 минут я перебиваю около 20 кг винограда в ферментаторе, ягода бьется вся полность, и естественно что не повреждается семечка - венчик не может ее раздробить. А хребты сначала измельчаются на более короткие кусочки, которые начинают наматываться на венчик, и нужно их просто периодически снимать. В итоге в сусле остается совсем небольшое количество зеленых палочек, а 95% хребтов легко и быстро из сусла извлекаются. Экономия времени и трудозатрат просто колоссальная.
Я тоже в этому году впервые использовал ЧКД . Использовал на Ливадийском черном дрожжи BDX , а на Каберне кортис - EX1118 . Желаю чтобы хорошее вино получилось у Вас ) Дрожжи лучше так не вносить, а разбраживать на сахарной водичке в чашке маленькой. Потом туда добавлять немного сусла. И только потом добавлять в основную мезгу
Но если сок достаточно водянистый, температура в норме - ЧКД в общем то практически все равно. Они буквально через два часа начинают стартовать, и хрен ты их удержишь. У меня было такое что в одной емкости, которая находилась в одном месте шло брожение уже после мезги на соке, причем недели две с момента начала , а в другом месте был свежесорванный и перебитый виноград, который был с дикими дрожжами. И в последней емкости он стоял практически сутки с минимальными поползновениями на брожение. В итоге я в первой емкости набрал поллитра бродящего сока и перелил его в емкость с дикими дрожжами. Буквально через полчаса мезга стояла как нефритовый стержень на морозе. Я так понял что из за своей живучести и активности ЧКД прощает виноделу все что угодно - и грязь, и бактериальные заражения, и грибковые - все это будет повалено на спину и избито ногами.
@@dmitrybegemotovich4546 соглашусь. Но мезга может стать в самом начале стресом для них. Все же в чашечке побезопаснее вначале. Я вообще не сультифировал мезгу. А просто помыл виноград чтобы частично избавиться от пыли и грязи и частично от всяких микроорганизмов. ЧКД разброженную запустил в сусло и понеслась душа в рай ))) реально быстро стартуют. Сейчас стоит уже 600+ литров . Жду дозревания своего Мускариса еще и Одесского черного. Но вижу уже и понимаю что дальше только ЧКД. Никакого дикого брожения в дальнейшие годы моего виноделия)
@@alekseyballistic3673 Вот не могу с Вами не согласиться. Мой первый эксперимент был когда я купил частный дом с диким заброшенным виноградником - и моя украинская душа просто не могла вытерпеть как несколько десятков килограммов пусть малосъедобного - но спелого - а самое главное - моего - винограда осыпались бы на землю и сгнили. Потому я начал свои эксперименты - сдуру давил в ванне, отчего та стала синей. моя жена когда увидела тоже стала синей - и пообещала мне что если я еще раз попробую делать вино дома - то тоже буду синий - и с трупными пятнами. Я игрался с ведрами, выварками, 5 литровыми баклажками в гараже. Все это на диких дрожжах не хотело стартовать, первую партию литров 20 я просто вылил потому что оно все скисло. В итоге я открыл гугл, почитал про современные технологии виноделия, поехал в магазин и купил несколько пластиковых ферментаторов с гидрозатворами по 25 литров, купил дрожжи, купил останавливалку для брожения, купил бентонит для осветления. И с первого раза получил изумительное домашнее вино крепостью под 16 градусов, насыщенное и вкусом, и цветом. Потому всем начинающим виноделам я бы советовал не бродить по граблям дедов, а пользоваться достижениями науки.
И самое главное - это скорость. 4-5 дней на мезге, дальше фильтрация - отдельно шапку, отдельно кости - и в чистый ферментатор на окончательное брожение. Поскольку у меня нет ни условий для хранения сухого вина, ни тары - то я специально делаю вино максимально крепкое, которое не боится потом никакой антисанитарии типа открытой банки в холодильнике. А для этого мне приходится дрожжи кормить сахаром - иначе на моем диком винограде 16-17% спиртуозности никак не получить. И я заметил что после того как я снял с мезги и начал дрожжи кормить - до того момента как добавление сахара уже не приводит к активизации брожения - проходит не больше 2 недель. После этого максимально возможная крепость. которую могут выдержать дрожжи - уже достигнута, дальше кидаю тормозилку, несколько дней на выпадение первичного осадка, дальше снимаю с осадку в 20 литровые поликарбонатные бутыли, добавляю бентонин и закупориваю, отправляю на пару месяцев в темноту в кладовку для полного осветления. В итоге в бутылях еще немного осадка выпадает - на пару пальцев, вино абсолютно прозрачное - и добавляю сахар по вкусу - закрываю в 2 литровые банки. А потом потихоньку открываю....
Доброго дня! Корисний випуск! Маю таке питання: робив за схожим методом, але не добавляв культурних дріжджів (мабуть в цьому головна помилка). Виноград збирав після дощу, бо стояло питання або зберу я, або бджоли з горобцями! Думав проскочить- не проскочило! В бутлі побродило приблизно тиждень і рукавиця впала. Як правильно його тепер запустити, щоб добродило? Наперд дякую.
Супер. Тарас, а Лівадійський чорний добрий виноград чи є щось не дуже складне на його рівні? Щоб для новачків. Цікаво, скільки разів ти його обробляєш, скільки років твоїм кущам і скільки вони врожаю дають? Дуже дякую, якщо відповіси.
Класне відео. А через який час можна розливати в пляшки і точно знати, що бродити далі не буде? Чи для гарантії додається той сульфіт? (я не розбираюсь взагалі)
Не квапся з прийняттям рішень. Піросульфіт є консервантом і не бажано перевищувати дозування. Спершу максимально досліди матеріал. Благо інформації є чимало. Я перше вино робив без консервантів у 22у. Закоркував фактично через рік. Вийшло чудове мерло. Досі смакую. Важливо йти за алгоритмом базовим і все вдасться.
Дякуємо, шановний автор, в мене залишились запитання по сульфітації. Скажіть будьласка скільки Ви використовуєте Піросульфіту калію? 1. При першому знятті з грубого осоду, тобто після активної фари бродіння ? 2. При наступному знятті з осаду після тихого кисломолочного бродіння ? 3. Перед закладкою на кілька місяців до моменту розливу ? 4. Безпосередньо перед самими розливом у пляшки? Читав таке: 1г на 10л одразу після дроблення ягоди. Всі 2-3 наступні преливки по 0.2г, а перед закупоркою у пляшки 0.3г Заплутався в цьому питанні не можу знайти відповідей, минулорічне вино трохи зіпсулось, тому цього разу вирішив використати сульфатацію. Скільки загалом викристовуєте грам Піросульфіту за весь час на 10л вина? Дякую!
Дріжджі не так додаються, а так само як при випічці. Набрати соку в склянку, нагріти градусів до 30, додати дріжджі, почекати поки оживутб, потім закваску додати в мезгу. +Кортіс магато хто робить з холодною мацерацією, а саме мезгу поставити в холодильник на кілька днів, потім віджати сік, і його ставити на бродіння, без всяких шкірок. Термоусадку просто в киплячу воду окунути щоб рівномірно сіло
Приблизно так, в залежності від швидкості процесу бродіння. Перший раз зливається після бурхливого бродіння- це 3-4-7 днів . Тоді доливаєм під самий верх і дивитись на опад.До Нового року разів 3-4 зливається з опадами і - у погріб на холод під затвором. Обмотав целофаном і резинкою обкрутив!!! Молоде що ще трохи газує куштуємо на Новий рік. Повні бутлі що у погрібі у холоді- коркуємо і споживається через 8 місяців. Коли вже потрібна тара під новий врожай.
@@alexeyromanenko3450 А навіщо стільки разів знімати з осаду і ризикувати контактуючи з киснем? Чи потрібно кожного разу додавати сірку? Я ніколи більше 2х разів не зливаю. Перший - після закінчення бродіння, другий - після випадіння винного каменю! І всі оці ствердження, що вино набереться неприємного смаку з осаду - повна маячня!!!
Лайк за відео, бачу любите експерементувати, в мене на каналі є відео як роблю, заморочився в цьому році по білому методі але пішов далі і вирішив ще більше експерементувати, шкода матеріалу більше не має продовжив би далі експеремент)
Есть же копеечные специальные препараты, которые при добавлении в течении очень короткого времени полностью брожение останавливают. Можно сразу закрывать плотной крышкой и ставить на осветление - никакого вторичного брожения не будет.
@@aleksandrturchin176 Добавлять безусловно можно, но зачем? Если есть специальные средства, которые есть в свободной продаже и которые специально для того предназначены. Купил, высыпал, получил результат.
Колись сухе вино з бесараба після річного відстою у погрібі під затвором було розлите по бутилках з під шампанського. Пам'ятаю що було трохи кислувате. Але все спожилося, а через років 15 у піску у погрібі, чисто випадково, розкопалася бутилочка. Це ж нада!! Ото було вино!! Смак винограду зостався, а кислота сухого Бесарабу зникла!!! З середини бутилки будо дуже багато відкладено каменю що не змивався опісля. Зверху скло теж було покрито мохом за ці роки, геть як у кіно. Смак був неповторний. Роблю вино сухе з цього куста вже сорок років. Бувають холодні роки що треба добавити цукор, трішечки50-70 г/літру. Вино з Бесараба роблю чисто з свіжого соку. Кожицю та гілочки відкидаю зразу на чачу. Смак виходить ніжніший. Хто не розуміеться у смаках сухих червоних вин - сплутає з каберне совіньон. І у кожного винороба з одного сорту , з одної місцевості буде свій смак. Ото мої висновки забільше ніж 40 років.
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
@grapes-and-gardening Щоб діяла дезинфекція Піросульфітом калію, потрібно кисле середовище, добавляння у вино це ок, працює, а добавлянні в бутилки не дезинфікує, добавте лимонної кислоти у воду тоді відбуваєтсья реакція і виділяється "сірка" і воно дезинфікує... змішується 2 частини піросульфіту на 1 частину лимонної кислоти
Дякую за відео
Дякую вам за випуск. Я давлю виноград гумовими чоботами, бо в мене великі об'єми.
Натрапив випадково. Також роблю вино. Респект, що робиш українською, а не язиком. Сподіваюсь решта контенту теж по людськи. Успіху у вині та каналі!
Там де "язиком" ніколи не набере цукру задля сухого вина. То буде брага з цукру!!!
@@alexeyromanenko3450 оцту їм, та неякісного😅
Я давно перешел на перебивание винограда при помощи дрели и венчика для бетона. При этом примерно за 5 минут я перебиваю около 20 кг винограда в ферментаторе, ягода бьется вся полность, и естественно что не повреждается семечка - венчик не может ее раздробить. А хребты сначала измельчаются на более короткие кусочки, которые начинают наматываться на венчик, и нужно их просто периодически снимать. В итоге в сусле остается совсем небольшое количество зеленых палочек, а 95% хребтов легко и быстро из сусла извлекаются. Экономия времени и трудозатрат просто колоссальная.
Я тоже в этому году впервые использовал ЧКД . Использовал на Ливадийском черном дрожжи BDX , а на Каберне кортис - EX1118 . Желаю чтобы хорошее вино получилось у Вас ) Дрожжи лучше так не вносить, а разбраживать на сахарной водичке в чашке маленькой. Потом туда добавлять немного сусла. И только потом добавлять в основную мезгу
Но если сок достаточно водянистый, температура в норме - ЧКД в общем то практически все равно. Они буквально через два часа начинают стартовать, и хрен ты их удержишь. У меня было такое что в одной емкости, которая находилась в одном месте шло брожение уже после мезги на соке, причем недели две с момента начала , а в другом месте был свежесорванный и перебитый виноград, который был с дикими дрожжами. И в последней емкости он стоял практически сутки с минимальными поползновениями на брожение. В итоге я в первой емкости набрал поллитра бродящего сока и перелил его в емкость с дикими дрожжами. Буквально через полчаса мезга стояла как нефритовый стержень на морозе. Я так понял что из за своей живучести и активности ЧКД прощает виноделу все что угодно - и грязь, и бактериальные заражения, и грибковые - все это будет повалено на спину и избито ногами.
@@dmitrybegemotovich4546 соглашусь. Но мезга может стать в самом начале стресом для них. Все же в чашечке побезопаснее вначале. Я вообще не сультифировал мезгу. А просто помыл виноград чтобы частично избавиться от пыли и грязи и частично от всяких микроорганизмов. ЧКД разброженную запустил в сусло и понеслась душа в рай ))) реально быстро стартуют. Сейчас стоит уже 600+ литров . Жду дозревания своего Мускариса еще и Одесского черного. Но вижу уже и понимаю что дальше только ЧКД. Никакого дикого брожения в дальнейшие годы моего виноделия)
@@alekseyballistic3673 Вот не могу с Вами не согласиться. Мой первый эксперимент был когда я купил частный дом с диким заброшенным виноградником - и моя украинская душа просто не могла вытерпеть как несколько десятков килограммов пусть малосъедобного - но спелого - а самое главное - моего - винограда осыпались бы на землю и сгнили. Потому я начал свои эксперименты - сдуру давил в ванне, отчего та стала синей. моя жена когда увидела тоже стала синей - и пообещала мне что если я еще раз попробую делать вино дома - то тоже буду синий - и с трупными пятнами. Я игрался с ведрами, выварками, 5 литровыми баклажками в гараже. Все это на диких дрожжах не хотело стартовать, первую партию литров 20 я просто вылил потому что оно все скисло. В итоге я открыл гугл, почитал про современные технологии виноделия, поехал в магазин и купил несколько пластиковых ферментаторов с гидрозатворами по 25 литров, купил дрожжи, купил останавливалку для брожения, купил бентонит для осветления. И с первого раза получил изумительное домашнее вино крепостью под 16 градусов, насыщенное и вкусом, и цветом. Потому всем начинающим виноделам я бы советовал не бродить по граблям дедов, а пользоваться достижениями науки.
И самое главное - это скорость. 4-5 дней на мезге, дальше фильтрация - отдельно шапку, отдельно кости - и в чистый ферментатор на окончательное брожение. Поскольку у меня нет ни условий для хранения сухого вина, ни тары - то я специально делаю вино максимально крепкое, которое не боится потом никакой антисанитарии типа открытой банки в холодильнике. А для этого мне приходится дрожжи кормить сахаром - иначе на моем диком винограде 16-17% спиртуозности никак не получить. И я заметил что после того как я снял с мезги и начал дрожжи кормить - до того момента как добавление сахара уже не приводит к активизации брожения - проходит не больше 2 недель. После этого максимально возможная крепость. которую могут выдержать дрожжи - уже достигнута, дальше кидаю тормозилку, несколько дней на выпадение первичного осадка, дальше снимаю с осадку в 20 литровые поликарбонатные бутыли, добавляю бентонин и закупориваю, отправляю на пару месяцев в темноту в кладовку для полного осветления. В итоге в бутылях еще немного осадка выпадает - на пару пальцев, вино абсолютно прозрачное - и добавляю сахар по вкусу - закрываю в 2 литровые банки. А потом потихоньку открываю....
Доброго дня! Корисний випуск! Маю таке питання: робив за схожим методом, але не добавляв культурних дріжджів (мабуть в цьому головна помилка). Виноград збирав після дощу, бо стояло питання або зберу я, або бджоли з горобцями! Думав проскочить- не проскочило! В бутлі побродило приблизно тиждень і рукавиця впала. Як правильно його тепер запустити, щоб добродило? Наперд дякую.
Супер. Тарас, а Лівадійський чорний добрий виноград чи є щось не дуже складне на його рівні? Щоб для новачків. Цікаво, скільки разів ти його обробляєш, скільки років твоїм кущам і скільки вони врожаю дають? Дуже дякую, якщо відповіси.
Лівадійський Чорний вибагливий досить, викинув його. Замість його посадив Альмінський, смак схожий, але він більш стійкий і вино з нього супер!
Якщо ви початківець, то робіть вино з Ізабелли,точно получиться.
підскажіть, а Ви продаєте саджанці винограду? цікавить сорт дублянський та соляріс
Класне відео. А через який час можна розливати в пляшки і точно знати, що бродити далі не буде? Чи для гарантії додається той сульфіт? (я не розбираюсь взагалі)
Не квапся з прийняттям рішень. Піросульфіт є консервантом і не бажано перевищувати дозування. Спершу максимально досліди матеріал. Благо інформації є чимало. Я перше вино робив без консервантів у 22у. Закоркував фактично через рік. Вийшло чудове мерло. Досі смакую. Важливо йти за алгоритмом базовим і все вдасться.
Все так- закорковую теж через рік. Коли вже потрібна тара на новий врожай.@@batiarysko
Я прямо з ветками укладаю,руками помяла .
Дякуємо, шановний автор, в мене залишились запитання по сульфітації. Скажіть будьласка скільки Ви використовуєте Піросульфіту калію?
1. При першому знятті з грубого осоду, тобто після активної фари бродіння ?
2. При наступному знятті з осаду після тихого кисломолочного бродіння ?
3. Перед закладкою на кілька місяців до моменту розливу ?
4. Безпосередньо перед самими розливом у пляшки?
Читав таке: 1г на 10л одразу після дроблення ягоди. Всі 2-3 наступні преливки по 0.2г, а перед закупоркою у пляшки 0.3г
Заплутався в цьому питанні не можу знайти відповідей, минулорічне вино трохи зіпсулось, тому цього разу вирішив використати сульфатацію.
Скільки загалом викристовуєте грам Піросульфіту за весь час на 10л вина? Дякую!
Перші 2 внесення по 1 г на 10 літрів, наступні по 0.5 г на 10 літрів
@@grapes-and-gardening скільки загалом в середньому виходить грам на 10л за весь період?
Дріжджі не так додаються, а так само як при випічці. Набрати соку в склянку, нагріти градусів до 30, додати дріжджі, почекати поки оживутб, потім закваску додати в мезгу. +Кортіс магато хто робить з холодною мацерацією, а саме мезгу поставити в холодильник на кілька днів, потім віджати сік, і його ставити на бродіння, без всяких шкірок. Термоусадку просто в киплячу воду окунути щоб рівномірно сіло
Молодец ,уважение.
піросульфіт ви додаєте на кожному етапі знімання з осаду?
Так, потім менші дозування
Круто!
Доброго дня! Ви не сказали про процес випадіння винного каменю. Як, коли, для чого!
Приблизно так, в залежності від швидкості процесу бродіння. Перший раз зливається після бурхливого бродіння- це 3-4-7 днів . Тоді доливаєм під самий верх і дивитись на опад.До Нового року разів 3-4 зливається з опадами і - у погріб на холод під затвором. Обмотав целофаном і резинкою обкрутив!!! Молоде що ще трохи газує куштуємо на Новий рік. Повні бутлі що у погрібі у холоді- коркуємо і споживається через 8 місяців. Коли вже потрібна тара під новий врожай.
@@alexeyromanenko3450 А навіщо стільки разів знімати з осаду і ризикувати контактуючи з киснем? Чи потрібно кожного разу додавати сірку? Я ніколи більше 2х разів не зливаю. Перший - після закінчення бродіння, другий - після випадіння винного каменю! І всі оці ствердження, що вино набереться неприємного смаку з осаду - повна маячня!!!
Лайк за відео, бачу любите експерементувати, в мене на каналі є відео як роблю, заморочився в цьому році по білому методі але пішов далі і вирішив ще більше експерементувати, шкода матеріалу більше не має продовжив би далі експеремент)
Нічого, на наступний сезон продовжите! Треба колись відпочивати, бажання набиратися
Я на фінальному етапі додаю 150гр коньяку на 3л вина щоб припинити бродіння,це називається здобрювати вино.
Есть же копеечные специальные препараты, которые при добавлении в течении очень короткого времени полностью брожение останавливают. Можно сразу закрывать плотной крышкой и ставить на осветление - никакого вторичного брожения не будет.
@@dmitrybegemotovich4546 Вообще нужно добавлять коньячный спирт но его фиг найдёш,я пользуюсь книгой о виноделии 1986года.
@@aleksandrturchin176 Добавлять безусловно можно, но зачем? Если есть специальные средства, которые есть в свободной продаже и которые специально для того предназначены. Купил, высыпал, получил результат.
Лайк без перегляду. А якщо переглянути - ще три лайки.
Вони вже умерли все мекроби .бо там кисла середа,не заморачивайтесь с сульфідом.Можливо це реклама,тоди це Ваших справи.Дивлюсь Вас.
Це технологія, воно ще і дріжджі дикі знешкоджує
Якщо не проводити сульфітацію перед закорковуванням, є ризик повторного бродіння
Культурные дрожжи они еще сами по себе киллеры, то есть когда они размножаются - то при этом убивают все другие конкурирующие виды. Хищники еще те
✨️🤩😍🥰✨️
Мені один саджанець цього винограду???
Для чого так гратися з кожною ягодою? Здушив рукою гроно і за гребеніжку обтрусив шкірки у посудину
На рахунок зберігання багато років дуже сумніваюсь
Колись сухе вино з бесараба після річного відстою у погрібі під затвором було розлите по бутилках з під шампанського. Пам'ятаю що було трохи кислувате. Але все спожилося, а через років 15 у піску у погрібі, чисто випадково, розкопалася бутилочка. Це ж нада!! Ото було вино!! Смак винограду зостався, а кислота сухого Бесарабу зникла!!! З середини бутилки будо дуже багато відкладено каменю що не змивався опісля. Зверху скло теж було покрито мохом за ці роки, геть як у кіно. Смак був неповторний. Роблю вино сухе з цього куста вже сорок років. Бувають холодні роки що треба добавити цукор, трішечки50-70 г/літру. Вино з Бесараба роблю чисто з свіжого соку. Кожицю та гілочки відкидаю зразу на чачу. Смак виходить ніжніший. Хто не розуміеться у смаках сухих червоних вин - сплутає з каберне совіньон. І у кожного винороба з одного сорту , з одної місцевості буде свій смак. Ото мої висновки забільше ніж 40 років.
та чому, воно буде нормально зберігатися