Skoda Scala - W prostocie jej siła | Za kierownicą
Вставка
- Опубліковано 4 лют 2025
- Skoda Scala została zbudowana na tej samej płycie podłogowej co Volkswagen Polo czy Seat Ibiza czyli przedstawiciele segmentu B, naciągnięta do granic możliwości dzięki czemu wymiarami to już klasa C. Pod maską pracują głównie silniki trzy cylindrowe które są... całkiem spoko :) Proste i funkcjonalne wnętrze i ogromny bagażnik jak na tą klasę, ale tego w końcu można się spodziewać po Skodzie.
Testowany egzemplarz: Skoda Scala 1.0 TSI 95 KM
Rocznik 2023
Subskrybuj mój kanał i bądź na bieżąco: / @zakierownica77
Facebook: / 100070535498075
Instagram: / za_kierownica_
TikTok: / za_kierownica
#skoda #scala #Zakierownicą
W sobotę jadę do salonu i muszę zdecydować między Scalą a Kamiq. Chciałbym 1.5 najlepiej z manualem. Jakieś rady?
W kwestii regulacji foteli zastanowiło mnie Twoje zdanie, gdyż większość recenzentów chwali pozycję. Oczywiście brak tutaj kołyski która dla mnie dyskwalifikuje ten ten fotel, czy mamy tutaj typowe płaskie siedzisko od VW, co też nie jest najprzyjemniejsze, ale... rzuciło mi się to zdanie w uszy. Natomiast chwilę później wkroczył kadr z Twoją pozycją, która nie jest poprawna, a wręcz absurdalnie niepoprawna. Pomijam kwestię oceny pozycji w kurtce puchowej - od razu należy taką ocenę zdyskwalifikować. O ile nie masz wybitnie krótkich nóg (wtedy zwracam honor, niemniej wciąż pozycja może być lepsza), to masz bardzo blisko przysunięty fotel i skompensowaną zbyt bliską pozycję odchylonym oparciem. W momencie gdyby coś w Ciebie uderzyło z tyłu i głowa oparła się na zagłówku, to kąt między miednicą a głową znacząco przekracza 30 stopni. Oparcie bardziej pionowo, jeżeli wówczas nogi są za blisko - odsunięcie siedziska. Spróbuj, a zobaczysz, że plecy podziękują :) W takiej pozycji jak Twoja - a jeżdże 2x tygodniowo trasę WarszawaRzeszów, nabawiłbym się bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa i przygarbił.
P.S. Przy ponownym obejrzeniu zauważyłem wysuniętą na maksimum regulację podparcia lędźwiowego - należy jej używać, ale nie można jej wysuwać tak bardzo, że powoduje to brak dotykania tyłu oparcia łopatkami. Dodatkowo wygląda to jakby właśnie z tego powodu oparcie było tak bardzo odchylone - bo przy wyprostowanym za bardzo wypycha z siedziska do przodu. Podparcie lędźwiowe regulujemy, aby wesprzeć odcinek kręgosłupa, ale jedynie jeżeli nie ma on należytego podparcia, a takie na pewno nie wypchnie całego tułowia do przodu. Dodatkowo, nawet jeżeli powoduje ono, że czujemy się lepiej na dole pleców - jeżeli powoduje oderwanie łopatek - nie można go tak daleko wysunąć. Należy w tym momencie iść do lekarza zwalczyć przyczynę :)
Wow dzięki za tak obszerny komentarz i przydatne info :) Zwrócę na to uwagę 👍 Pozdrawiam
Podobno 1.0 tsi to owoc pracy czeskich inżynierów.
I składany jest w Czechach ale należy do koncernu Volkswagena, a wiesz jak to bywa w takich korporacjach 🤷🏻♂️
Czesi go zrobili pierwotna wersia to 1.0 bez turbo w CITI GO zaskoczył cały koncern trfałością i bez awaryjnością . Pierwszy silnik koncernu VW bez wad wieku dziecienego.
@@marekkowalczyk7753 "Czesi go zrobili pierwotna " vs "projektowana przez Włochów". no to się zastanów
@@infeltk chodźilo mi o konstrukcje 1.9tdi ale zamotałem się 😜
To EA211. Skonstruowany został przez VW, więc zapewne większość pracy wykonały ich oddziały inżynierskie w różnych krajach. Natomiast Škoda przejęła jego rozwój w 2023r. Więc wszelkie zmiany od tego czasu można przypisać czeskim inżynierom (a raczej przedsiębiorstwu). Natomiast nie jest to w 100% czeski silnik. To ta sama konstrukcja u podstaw co 1.4TSI na pasku, 1.5TSI, czy 1.2 TSI na pasku.