Jak działały zabezpieczenia w starych grach?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 118

  • @4tkkk
    @4tkkk 3 роки тому +45

    Sympatyczny koleś, gada do rzeczy (do tego na ciekawe tematy), nie rzuca kur*** jak przecinkami... Czyli kariera na YT nie jest Ci pisana ;P

  • @eR-MIK
    @eR-MIK Рік тому +5

    Patenty z kodami, kółkami itp były głównie po to, że do 1993 roku kopiowanie programów było legalne natomiast druku już nie. Za skopiowanie programu nie można było nikogo ukarać! Za skopiowanie wydruku już tak. Dlatego dobrym zabezpieczeniem była instrukcja obsługi. Gra co pewien czas pytał a o wyraz z instrukcji na wylosowanej stronie, wierszu.
    Ciekawą kartę kodów (obrazków) widziałem w formie czarnego wydruku (błyszczącego) na czarnym tle (matowym). Obrazki było widać "pod światło". Nie dało się tego skserować! Obrazków było dużo i ich przerysowanie to ogrom pracy.

  • @SuperKulesza
    @SuperKulesza 3 роки тому +11

    Fajne zabezpieczenie było w Final Fantasy 7 na PC. Piracka wersja, żeby mniej zajmować miała zamienione pliki filmików na pliki niemal zero-sekundowe. I wydawało się że wszystko jest ok, prawie do końca pierwszej z 3 czy 4 płyt (już nie pamiętam). Później gdy w Cosmo Canion (lokacja w grze) miał być odtworzony filmik gra się zawieszała. Lokalizacji nie można było ominąć, aby pójść dalej. Jestem wdzięczny twórcom gry za go zabezpieczenie, bo dzięki niemu mogłem niemal 100% przejść wszystkie sekrety gry do tego miejsca. Gdy już nazbierałem pieniążki na oryginał, okazało się, że wersja z CD chodzi mniej płynnie niż wersja piracka. A czasy były takie, że prędkości napędów CD dopiero się zwiększały. Rozwiązaniem idealnym okazało się skopiowane wszystkich filmików z oryginału do katalogu z wersją piracką. Do dziś mam gdzieś na strychu te piękne płyty z grą, mimo, że odtwarzacza CD już nie mam. Dziś sam jestem dziadkiem.. jak to mówiła pewna reklama z lat 90tych, i przy obecnym zalewie gier kupuję jedną lub dwie na rok na Playstation Store z nadzieją, że kiedyś znajdę czas aby pograć jak w tego Finala z lat 90tych.

  • @mm-ly9df
    @mm-ly9df 3 роки тому +8

    38min: w grze na PC Ace Ventura z 96r było podobnie.
    Trzeba było na pewnym etapie gry ułożyć totem z różnych części żeby przejść dalej. Wg pewnie 10 letniego mnie ;) nie było w tym absolutnie żadnej reguły, ale... Na kartonowym pudełku znajdowały się różne scenki z gry, w tym jedna pokazująca prawidłowo ułożony totem! Pamiętam, że potem chyba wyciąłem ten kawałek pudełka i wsadziłem go do okładki płyty ;)

  • @Myrth1
    @Myrth1 Рік тому +4

    Rekordowym zabezpieczeniem spod znaku "gra nie działa prawidłowo na piracie" byli Settlersi 3. Gra działała i można było grać, ale tylko w teorii. Piracka kopia sprawiała, że huta żelaza, zamiast sztab żelaza do produkcji broni i narzędzi, wytwarzała świńskie półtusze do produkcji szynki. W efekcie czego cały łańcuch produkcji szlag trafiał, bo nie dało się tego w żaden sposób ominąć, a bez żelaza błyskawicznie gracz zostawał bez wojska i bez nowych specjalistów do pracy w budynkach. W dodatku było to dość dowcipne samo w sobie, bo surówka (ta hutnicza), to po angielsku pig iron

    • @jesussaves8386
      @jesussaves8386 4 місяці тому

      Tego nie pamiętam, mi się gra blokowała i przestawali pracować po prostu

  • @jakubstepien7257
    @jakubstepien7257 2 роки тому +1

    W przypadku dongli i kartridży słyszałem że czasem miały w sobie dodatkową pamięć RAM lub analogowy układ do rozwiązywania równań różniczkowych (lub innych obliczeń z którymi procesor sobie nie radzi, a możemy je szybko obliczyć przy użyciu wyspecjalizowanego do tego typu obliczeń okładu) przy stosowaniu takiego dodatku obejście zabezpieczania było praktycznie nie możliwe, ale dość mocno podnosiło koszty. Ogólnie to zabezpieczenie stosowano w celu obejścia ograniczeń sprzętu na którym był uruchomiony program.

  • @sensei1991
    @sensei1991 3 роки тому +4

    Z tymi wersjami gier które twórcy specjalnie wypuszczali na torrenty, ciekawym przykładem była pierwsza część Wiedźmina. CDP Red sam wypuścił grę na torrenty, i można było normalnie przejsc całość... tyle że wszystkie kobiety z którymi Geralt - glowny bohater mógł mieć romans, zmieniały się na model starej i brzydkiej kobiety (matki Loredo).

  • @Kiolesis
    @Kiolesis 3 роки тому +20

    Świetnie komponujesz temat na live! 🙂

  • @Miiriv
    @Miiriv 3 роки тому +4

    "Jeżeli miałeś problem z rozpoznawaniem kolorów to miałeś problem". Złoto

  • @TECHNICUSChannel
    @TECHNICUSChannel 3 роки тому +15

    Świetny materiał opracowany dużo lat wstecz z zabezpieczeniami, całe przejrzalem i bije brawa dla pana za wiedzę! Najwięcej mi sie podobal pana temat PHONE PHREAKING pozdrawiam serdecznie naprawdę świetny kanał!

  • @Bazarack
    @Bazarack 3 роки тому +17

    Bardzo chętnie bym obejrzał materiał o zabezpieczeniach płyt CD :)

  • @franciszeksliwka740
    @franciszeksliwka740 3 роки тому +9

    Jak zwykle meeega dobry material. Zero lania wody. Oby wszystkie kanaly na YT takei byly.
    "Genboy" 29:25

  • @GungooseHonk
    @GungooseHonk 3 роки тому +1

    Świetny materiał, bardzo dobrze wytłumaczony w przystępny sposób.
    Jedynie mam uwagę do dwóch sformułowań: "Okres czasu" i "W każdym bądź razie" . Ogólnie sens wypowiedzi dalej jest zachowany, ale bardzo zgrzyta to w uszach, bo oba przypadki są niepoprawne językowo.
    Oprócz tej jednej niedogodności to naprawdę świetnie się Ciebie słucha, czekam z niecierpliwością na kolejne filmy!

  • @otherside9796
    @otherside9796 3 роки тому +8

    Pełna profeska. Szkoda, że nie ma lat w których stosowano te zabezpieczenia

  • @llYuki0okami
    @llYuki0okami 3 роки тому +5

    Najlepiej rozwiązał to Wiesiek pierwszy, gra wykrywając piracką kopię w trakcie animacji zbliżeń podmieniała model damski na starszą babcię ;o

  • @Slawek361
    @Slawek361 3 роки тому +4

    Przesłuchalem i obejrzałem całe. Idealnie opowiedziane. Sub!

  • @m4gzPL
    @m4gzPL 5 місяців тому +2

    Pamietam jak kiedys kopiowalem kasetę do commodore 64 na ktòrej bylo kilka gier. Najczesciej spotykane z okladkami w roznych kolorach. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy kasete oryginalną oddalem koledze a swoją na drugi dzien zaladowalem aby pograc. Po zaladowaniu gierki poziome kolorowe paski i napis że ta kopia gry nie jest oryginalna. Ale się zdziwilem. To bylo po raz pierwszy gdy spotkalem zabezpieczenie na swojej drodze…

  • @wlocek369
    @wlocek369 3 роки тому +26

    Myślę że do tej pory najlepszym zabezpieczeniem (od strony autora) jest jednoczesne stworzenie dwóch wersji gry. Oryginalnej płatnej i bezpłatnej shakowanej zamieszczonej anonimowo. Nikt chyba nie wymyślił lepszego zabezpieczenia.

  • @deserek8898
    @deserek8898 3 роки тому +25

    Zabrakło wzmianki o Serious Sam 3, w którym w nielegalnej wersji gry pojawiał się na drodze niezniszczalny czerwony skorpion :D

    • @xONx
      @xONx 3 роки тому +2

      W którejś części Serious Sam, gra podobnie reagowała na kody :-) 😀

  • @DJFuku
    @DJFuku 3 роки тому +2

    Z tym fuzy bit, to było coś podobnego na Atari, dyskietki były zabezpieczane tak, że na oryginalnej dyskietce było zabezpieczenie szumem magnetycznym tak, że programy do kopiowania tego nie widziały, bo kopiowały to w locie, tak jak w fuzy bit, a przy późniejszym odczycie gry, gra się nie uruchamiała, bo wczytała bzdury, podczas kiedy na oryginale stacja dysków traktowała to jako błąd odczytu, próbowała ustawić jeszcze raz głowicę... polegało to na dojechaniu głowicą do środka dyskietki, tj na 40 ścieżkę, a następnie powrotu na To miejsce, co zazwyczaj omijało "zaszumiony" sektor i gra wczytywała się dalej z sensownymi i logicznymi danymi. Do wykonania kopii takiej gry potrzebny był specjalnie przygotowany elektromagnes, dyskietki magnesowało się ruchami okrężnymi, a następnie używało się programu do kopiowania całych dyskietek, ścieżka po ścieżce, sektor po sektorze, a nie pojedynczych plików. Proces był na tyle skomplikowany, że mało kto potrafił to wykonać. Piękne czasy. Wtedy to piraci mieli problemy a nie legalni i uczciwi ludzie, którzy gry kupili. A dziś? LOL.
    Pamiętam, że miałem prawie wszystkie gry wydane na polski rynek w kolekcji. Nie pamiętam który wydawca stosował takie zabezpieczenia, czy to był LK Avalon, czy Mirage czy jakiś inny, ale mieli chłopaki łeb do zabezpieczenia swoich produktów.

  • @arcione69
    @arcione69 3 роки тому +4

    super wykład, dzięki!

  • @martx0013
    @martx0013 3 роки тому +5

    Świetny materiał o świetnych czasach :) Takie zabezpieczenia były elementem gry i zmuszały uzytkownika do używania mózgu. W chwili obecnej niestety jest kryzys wśród młodej populacji -"lemingoza".

  • @greglemek2739
    @greglemek2739 3 роки тому +2

    Wooow, godzinny material. Szacunek 🙂

  • @michaaugustyn160
    @michaaugustyn160 3 роки тому +2

    Bardzo przyjemnie się ogląda, super :)

  • @Markor91
    @Markor91 3 роки тому +2

    Mega zajebisty live!! Czekamy na więcej!!!

  • @Justyna_Biber
    @Justyna_Biber 3 роки тому +2

    Super odcinek. Świetna mrówcza robota.

  • @piotrz3008
    @piotrz3008 3 роки тому +3

    Z jakiegoś powodu w UE na Windows jest wymagany wybór przeglądarki. Idąc tym tokiem dlaczego na konsolach jest tylko sklep danego producenta. Za jakiś czas będzie tylko dystrybucja cyfrowa, a producent konsoli będzie monopolista sprzedaży.

  • @godrykfusrodah6305
    @godrykfusrodah6305 3 роки тому +1

    Niektore te zabezpieczenia to gra w grze. Albo gra poza gra. Jak dla mnie super sprawa!

  • @superbravo666
    @superbravo666 3 роки тому +5

    Trafiłem przez wykop tutaj :) Gordon Freeman dobrze mówi!!! Fajny materiał :)

  • @llongin8359
    @llongin8359 2 роки тому

    Było też pytanie o słowo z instrukcji obsługi gry :). Piękne czasy :). Moja Amigę 500 z rozszerzeniem RAMu do 1MB. Wojny Atari vs Amiga, blaszak/klon (PC) vs wszystko. Kiedyś miałem taki program co grał muzyczki stacją dysków:). I po co kurrrr było rosnąć ;). Każda gra to była jak magia, gry były trudne, mądre, brzydkie ale usnąć nie można przez nie było. Pamiętam że mama goniła mnie spać, nastawiałem budzik na 24, kocem zatykałem szparę pod drzwiami żeby światła monitora nie było widać i grałem do 4:00 bo mama wstawała o 4:30. Pierwszy orginal jaki kupiłem to popules 2, późno kupiliśmy komputer i wcześniej u kolegów się grało, a my mieliśmy video to lataliśmy do mnie na filmy a do kolegów na gry :).

  • @TomaszTrelaPlus
    @TomaszTrelaPlus 3 роки тому +1

    Może opowiesz coś o samej inżynierii wstecznej oprogramowania?

  • @krisj5347
    @krisj5347 3 роки тому +1

    Materiał pierwsza klasa.

  • @Addicted2cars
    @Addicted2cars 3 роки тому +1

    Dobra robota!

  • @manticorepl859
    @manticorepl859 2 роки тому

    Dziękuję za fajne informacje!

  • @dakota5981
    @dakota5981 3 роки тому +1

    Kiedyś kupiłem PES 2008,
    z nudów, trochę sie pobawiłem, i po włożeniu płyty do nośnika, kiedy na pulpicie pojawil mi się z symbol Pes2008, zrobiłem eksploruj, skopiowałem wszystkie pliki na jeden folder na pulpicie, potem te same pliki ngrałem na czystą płyte dvd, i...Normalnie zainstalowałem gry na drugim komputerze z tej oczywiście nagranej płyty wpisałem specjalny kod klucz....I dzialalo, więc nie wiem czy poza tym kluczem, bylo jakie kolwiek inne zabezpieczenie. Było to 14 lat temu, tak dla uwagi.

  • @wlocek369
    @wlocek369 3 роки тому +3

    Jestem ciekaw co za zabezpieczenie jest w Colin 2005. Powodujące że nielegalne kopie stopniowo ulegały uszkodzeniu aż w końcu nie dało się ich uruchomić.

  • @eR-MIK
    @eR-MIK Рік тому

    Stacji dyskietek nie dało się zniszczyć (1);00:26) ale w niektórych napędach, samą dyskietkę tak. Przy okazji głowica też dostawała po du...e.
    Niektóre układy graficzne pozwalały uszkodzić niektóre monitory CRT.

  • @eR-MIK
    @eR-MIK Рік тому

    Szkoda, że nie było ani słowa o zabezpieczeniach na taśmach. W C-64 gry zapisywało się z samo uruchomieniem zaraz za tym plikiem gra zapisana w nietypowym systemie turbo. Jedyna prosta możliwość kopi to na magnetofonie dwukasetowym ale ze względu na system turbo kopia taka zazwyczaj nie działała.Na dyskietka dla C-64 (napęd 1541) zapisywało się dane na nielegalnych sektorach albo w nietypowym formacie. Czasem, w grach cało dyskietkowych, specjalnie tworzono błędne sektory, wtedy to, program kopiujący dyskietkę przerywał operację kopiowania.

  • @yakuzsa1
    @yakuzsa1 3 роки тому +1

    Szacun!!

  • @Artur_Dolata
    @Artur_Dolata 3 роки тому

    Jeśli chodzi o zabezpieczenie "Rapidlok" to nie tak...
    Gra sprawdzała czy w konkretnym miejscu na dyskietce 5 1/4 cala jest bad sector. Stacja dysków próbując odczytać uszkodzony sektor wydawała dziwne dźwięki i może dlatego ktoś myślał że się coś zepsuło. Obejściem tego zabezpieczenia było ciągłe zapisywanie danego sektora w stacji dysków i przytrzymywanie palcami dyskietki co powodowało powstanie bad sectora. Osobiście testowane na Atari 64

  • @Justyna_Biber
    @Justyna_Biber 3 роки тому +1

    Bardzo ciekawy odcinek.

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    Starczyło parę psiaków miar dziorek

  • @jakasnazwauzytkownika6616
    @jakasnazwauzytkownika6616 3 роки тому +3

    Ten Fuzzy Bit najciekawszy :D Tak proste, a tak genialne ;)

  • @albi2k88
    @albi2k88 3 роки тому +2

    Co do konieczności skopiowania loga Nintendo na dyskietce famicom disk system czy wyświetlania go na gameboyu to tutaj też prawo ochrony znaku towarowego ma zastosowanie. Dlatego też masa pirackich gier z nesa/famicoma ma pousuwane loga i napisy Nintendo z ekranu tytułowego.

    • @sensei1991
      @sensei1991 3 роки тому +1

      Bo to były te dzikie czasy kiedy w wielu krajach prawo autorskie nie istniało lub było bardzo ułomne, więc program komputerowy / gra nie były prawnie chronione, ale logo firmy już tak (jako znak handlowy chociazby).

  • @otaconmgs91
    @otaconmgs91 3 роки тому +1

    Super materiał

  • @Wyroob
    @Wyroob 2 роки тому

    Autor oczywiście wszystko robi dla pieniążków, ale właściwie wszystko robimy dla pieniążków i niemal każdy kanał w tym serwisie został poświęcony temu celowi. Nawet z szacunku dla modelu biznesu nie powiniem o tym wspominać ale stało się i nie chce edytować. On jednak nienachalne zaledwie wspomina o możliwości wejścia na jego stronę, cała reszta jest merytoryczna. Niesamowite ile danych autor potrafi zgromadzić i przedstawić ludziom. Życzę innej sfery zarobku i wyjście poza tą afiliację samego siebie. Głos lektora, zaangażowanie prawdziwego znawcy i jednocześnie przekazywanie wiedzy w sposób przystępny i nie dominujący. A najbardziej cenię za to, że jeśli autor czegoś nie wie to nie sili się na przekazywanie jako pewnik.

    • @wolfik555
      @wolfik555 Рік тому

      W Polsce mamy niestety taką mentalność, że trzeba się publicznie biczować za to, że zarabia się pieniądze. Podoba mi się podejście Anglosasów, gdzie bogacenie się to po prostu chrześcijańska cnota i tyle.

  • @johnymnemonic4657
    @johnymnemonic4657 Рік тому

    Najstarsze zabezpieczenie to te z instrukcjami w stylu przepisz słowo x w linii y na stronie instrukcji z.Początkowo wystarczyło skserować instrukcję gry,którą potem drukowano na nietypowym papierze,żeby się nie dało.Uszkodzone celowo przerobione kopie gier wrzucane na torrenty.Batman Arkham Asylum i peleryna.Pirackiej gry nie da się przejść,bo nie da się przelecieć nad gazem.

  • @CBFNetworksArchive
    @CBFNetworksArchive 3 роки тому

    Czy znasz taki program że wklejasz media i ci to strimuje?
    Jak edytor filmów
    Tylko że na przykład teraz nadaje plik Wideo1.mp4 i po nim będzie nadawać Wideo2.mp4 i po nim Obraz1.png gdzie jest dźwięk Muzyka1.mp4 i tekst Proszę czekać położony na środku i po nim Przerwa.mp4 gdzie będzie się powtarzać aż użytkownik odznaczy "Powtarzaj po zakończeniu filmu"
    Oczywiście chodzi mi o UA-cam

  • @Banzail0
    @Banzail0 3 роки тому +1

    47:09 Byl jeszcze Pierwiastek z Kota

  • @joshtester5403
    @joshtester5403 3 роки тому +5

    Czy możemy prosić o materiał o zabezpieczeniach w dzisiejszych czasach? Najlepiej techniczny. Zawsze mnie to zastanawia jak to jest że wychodzi gra i czasami dosłownie tego samego dnia już zabezpieczenia połamane :/

    • @KacperSzurek
      @KacperSzurek  3 роки тому +1

      Na razie nie planuje takiego materiału. Ale może kiedyś w przyszłości ;)

  • @dariobush1579
    @dariobush1579 3 роки тому +3

    Kto pamięta dyskietki do Windows 95? Miały większy format ale można było skopiować odpowiednim programem

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 роки тому

      Czyli nie miały korekcji błędów?

    • @wlocek369
      @wlocek369 2 роки тому

      @@MultiKomentator inny sposób formatowania dyskietek.

  • @XCAT1
    @XCAT1 3 роки тому +3

    Kiedyś był Lenslok a teraz konto Microsoft

  • @eR-MIK
    @eR-MIK 10 місяців тому

    Brakuje istotnej informacji, dlaczego stosowano zabezpieczenia "papierowe". Kiedyś prawa autorskie na soft nie obowiązywały ale na przedruk już tak.

  • @albi2k88
    @albi2k88 3 роки тому +2

    Co do Metal Gear Solid to chyba seria miała sporo podobnych zagwozdek dla gracz. Np. w jedynce przy walce z jednym z bosów trzeba było użyć gamepada podłączonego do drugiego portu. Oczywiście gra nie komunikowała tego w jasny sposób.

    • @wlocek369
      @wlocek369 3 роки тому +1

      Albo połączenie się z osobą pod określoną częstotliwością która była podana tylko na pudełku.

  • @maciejtyszkiewicz6352
    @maciejtyszkiewicz6352 3 роки тому +1

    HEX Edytory i przerabianie Save'ów żeby hajs w Dune 2 się zgadzał :D Piękne czasy :)

  • @wolfik555
    @wolfik555 Рік тому

    Miałem oryginalną dyskietkę gry Lemmings na Amigę. Nie dało się jej skopiować bo program do kopiowania widział same uszkodzone sektory.

  • @wojteksie93
    @wojteksie93 3 роки тому +2

    Jedna uwaga- te zabezpieczenia od Nintendo z 25 min to dyskietka nie kadridz. Była specjalna wersja nesa z dyskietkami

    • @wlocek369
      @wlocek369 3 роки тому

      Co ciekawe poza Japonią praktycznie niedostępne. Nie mniej te dyskietki są o wiele ciekawsze i lepsze od ich wersji na N64 zwane 64DD

    • @kacz1979
      @kacz1979 3 роки тому

      Nie nesa tylko famicoma zostało to wydane tyko w Japonii .The Family Computer Disk System orginalna nazwa tego sprzętu.
      Niestety autor tego filmu niezbyt dobrze przygotował się w tym temacie zresztą w paru innych kwestiach też są pewne niedociągnięcia .

  • @godrykfusrodah6305
    @godrykfusrodah6305 3 роки тому +1

    35:48 poprosze bramke 76🥅
    Tak🎰
    Teraz bede gral w gre 🎮

  • @alexmoricone3137
    @alexmoricone3137 3 роки тому

    ja sam kiedys stworzylem dyskietke przekluta igla i za pomoca programu szukalem bledu/dow na dyskietce. W swoim programie byla procedura weryfikacji, ktore sektory dyskietki nalezy sprawdzic i ze bedzie tam blad odczytu. Dyskietka w ten sposob nie byla "powtarzalna".

  • @byMarekZet
    @byMarekZet 3 роки тому +1

    A nie było tez takiego zabezpieczenia, że specjalnie uszkadzano bit/bajt/sektor na dyskietce, np. poprzez zrobienie dziurki i to miejsce nie nadawało się do zapisania ? - skopiowanie dyskietki i uszkodzenie akurat konkretnego miejsca na dyskietce było trudne.

  • @locoloco666
    @locoloco666 3 роки тому +2

    4:35 -> Sowinformbiuro ma na ten temat inne zdanie 🇻🇳🇰🇵🇨🇳

  • @thatgotofinal
    @thatgotofinal 3 роки тому +4

    > to jest trochę bez sensu [...] więc jeśli ktoś zapłacił za grę to czemu mielibyśmy mu utudniać...
    No przecież to idea każdego systemu DRM, utrudnia się każdemu, a na końcu pirat ogarnie jak to ominąć wygodniej i potem już utrudnia tylko tym co zapłacili.

  • @galy0
    @galy0 3 роки тому +1

    Zostałem pana subskrybentem.

  • @MrTN_1024
    @MrTN_1024 3 роки тому +1

    Super :)

  • @misiu475
    @misiu475 3 роки тому +2

    Świetna prezentacja

  • @KacperSzurek
    @KacperSzurek  3 роки тому +4

    Start 6:45

    • @adamkwalczyk
      @adamkwalczyk 3 роки тому +1

      Pojawiło mi się "Start 6:45" przetłumaczalne na polski jako "Rozpocznij 6:45".
      Czy to jakaś luka bezpieczeństwa wykorzystująca mechanizm zautomatyzowanej translatoryki w algorytmie, czy jakie licho?
      Mam to przy różnych krótkich komentarzach na YT

    • @KacperSzurek
      @KacperSzurek  3 роки тому

      @@adamkwalczyk Może masz włączone automatyczne tłumaczenie w Chrome?

    • @adamkwalczyk
      @adamkwalczyk 3 роки тому

      @@KacperSzurekNie mam. Ponadto korzystam tylko z aplikacji YT na Androidzie.

  • @JanPawelDlugi666
    @JanPawelDlugi666 Рік тому

    Spoko dobry materjał. Pozdro

  • @RafalBudowlaniecUKEveryday
    @RafalBudowlaniecUKEveryday 3 роки тому +1

    Spodobało mi się

  • @margotxara5722
    @margotxara5722 3 роки тому

    Dongles are in use for steel beasts, for example.

  • @tomaszbyczek413
    @tomaszbyczek413 3 роки тому +2

    Pamiętam jak w początkach istnienia Euro Truck Simulator 2 na crackowanych kopiach gry ciężarówka robiła się różowa 😂😂😂

  • @hajpazone
    @hajpazone 3 роки тому +1

    A znacie Mikrus Copy?
    Pirackie zabezpieczenie przed kopiowaniem zpiraconych gier- genialne!

  • @darekp_02
    @darekp_02 5 місяців тому

    ale super materiał

  • @dariobush1579
    @dariobush1579 3 роки тому +1

    Przymierzam się odpalić starego PC mam całą szufladę gier z giełdy tylko nie wiem czy sobie poradzę z tymi wszystkimi crackami

  • @PiotrK2022
    @PiotrK2022 3 роки тому +1

    @
    Kacper Szurek
    Nie mówi się haked tylko hakd...

  • @lenek93
    @lenek93 3 роки тому +1

    Co do MGS, to miałem do niego solucje jak przechodziłem.

  • @1Odwrotnowo_POLICJO
    @1Odwrotnowo_POLICJO 2 роки тому

    , Jak automatycznie rozpoznać źródło Problemu? POLICJO +

  • @cyb3rMYCHA
    @cyb3rMYCHA 3 роки тому +2

    x-copy i kopiowanie dyskietki po sektorze... to były czasy... =)

  • @1ODWROTNY
    @1ODWROTNY 2 роки тому

    , Jak żyć przez rachunki, tranzakcje i płatności ? POLICJO +
    , Jak znieść automatycznie wybiórcze Zadania i bzdury na mózg? +POLICJO +

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    A iglowka przepisać

  • @1ODWROTNY
    @1ODWROTNY 2 роки тому

    , Jak być odpornym na fizycznych i drących ludzi? +POLICJO +
    , Jak nie wydzierać sie za windows 7 ? +

  • @dariobush1579
    @dariobush1579 3 роки тому +1

    Ach te czasy cracki i tym podobne

  • @Januszrurka
    @Januszrurka 2 роки тому

    Materiał bardzo fajny. Pozdrawia 56 latek z 21 wieku 🤣

  • @1Odwrotnowo_POLICJO
    @1Odwrotnowo_POLICJO 2 роки тому

    , Jak pomóc kurierowi? +POLICJO +
    OdwrotneObopólneObustronneOdwrotneWzajemneKurierowo__PrzeKarzdy_POLICJO+

  • @xboxc2
    @xboxc2 3 роки тому +1

    Te „cartridge” od nintendo to zwykle dyskietki 3 calowe 😂 famicom disk system

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    Przerusowac

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    I blokada regionalna bTw

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    null
    error

  • @solarr2
    @solarr2 3 роки тому +1

    👍🇵🇱🇵🇱👍🤓😏😎

  • @baltazargorzny2959
    @baltazargorzny2959 3 роки тому +1

    Ansi

  • @grzeskalisz6482
    @grzeskalisz6482 3 роки тому +1

    .

  • @adamczaja-pankiewicz
    @adamczaja-pankiewicz 3 роки тому

    W kółko te same tematy. Jeden poruszy temat to każdy to klepie. Rzygać się chce.

  • @mariar8383
    @mariar8383 5 місяців тому

    Hej, masz głowę do tego podziwiam ,super materiały