Minden űrkutatási csatorna sokat foglalkozik az amerikai űrhajókkal, de a szovjet/orosz űrhajók ritkán kerülnek szóba, pedig jók és érdekesek. Most végre a Szojuzokról is jó sok érdekeset megtudhattam, sok olyat is, amit ötven év alatt sem hallottam eddig. Egy tátongó űrt töltött be ez a videó, nagyszerű lett, öröm volt végignézni, köszönöm!
Óóóóóó, nagyon örülök! Újra számozott epizód! Mindig ezeket várom a legjobban, ráadásul űrtechnikai témában a hőskorból, jobban nem is végződhetett volna a mai nap! :-)
Nézek nagyokat :D én már ezt láttam 1 hete mégis most van premier, mire rájöttem, hogy nem jővőbelátó vagyok "csak" csatornatag 😅😂 Továbra is kifogástalanok a videóid Köszönjük, hogy vagy nekünk
Nagyon jó lett a video Gergő, ismételten köszönjük szépen! Ajánlásod alapján megnéztük az Űrpionírok kora c. filmet (Spacewalk). Említetted, hogy nem pontosak a részletek, szívesen vennénk egy ehhez kapcsolódó videot, melyben helyretennéd a hibás részleteket, szerintm sokan örülnének ennek. "Hibák a ..." cimmel. Mégegyszer köszönjük a videot!
Most lesem ezt másodszor! Ok, először közben pakolgattam, tehát csak hallgattam, DE csodás így újra is! Olyan klasszak ezek a szemléltető-videók, mennyivel egyszerűbb lett volna ezt ÍGY megértenem! -bár apukám igen szemléletes szinte-maketteket tudott nekem készíteni! Itt tenném hozzá, hogy a legutóbbi ÉLŐ-adásban épp szóba került ügyhöz: Miért és hogyan tudom én ezt nézni? -riadnak meg néha körülöttem is, pláne, hogy visszatekergetem... szóval sokan a szüleiktől "öröklik" az űrimádatot, nálunk se volt ez másképp ANNAK ellenére, hogy Apukám az általunk imádott StarWars-filmeket és barátait megpróbálta Dramaturgiai oldalról helyre rakni, (-de ügyesebben mint Sheldon Amy-nél, azaz nem azzal kezdte, hogy HÓT-hülyeség, hanem azzal tüntetett ki, hogy: "-azért tudom ám, hogy te tudod, hogy ez így nem létezhetne mert a Gravitáció, fénysebesség stb"... szóval még Okostónivá is tett engem, de már nem bánom, imádom az egészet nézni, hallgatni).
Én nem éreztem túl töménynek, szép, követhető történelmi áttekintés volt.👌 Gondolom így sem volt könnyű szerkeszteni/vágni, órákat lehetne beszélni a jármű minden egyes apró technikai részletéről, világpolitikai és gazdasági jelentőségéről etc...
Remek, összeszedett és informatív videó egy keveset ismertetett témáról. Köszönöm! Az első űrrel és űrkutatással foglalkozó könyv, amit még csikó koromban olvastam még bőven a kommunista Magyarországban íródott és abban nyílván az orosz űrtechnika volt ismertetve ( bár meglepő módon az amerikairól is írtak valamennyit). Mivel a pártvezetésre jellemző volt, hogy csak a zajos sikereket publikálták (lehetöleg minél nagyobb hírnév hajhászással, hogy ismét bizonyítsák a rezsim erejét), a kudarcokat viszont előszeretettel elhallgatták, érdekelne mi a véleményed az űrben rekedt kozmonauták ,, hangfelvételeiről". Ismerve a pártvezetés hozzáállását a dolgokhoz, akár még igaz is lehet az a néhány előkerült hangfelvétel, mely azt bizonyítaná, hogy egyes szovjet emberes kísérletek bizony csúnya véget értek, de soha nem kaptak publikációt. Persze lehet, hogy csak konteó, de érdekelne a véleményed a témában.
Csak konteó. Voltak kudarcok, amit megpróbáltak leplezni, de mára már mindegyikről tudunk (pl N-1 program), kizárt, hogy az Amerikai hírszerzés ne tudott volna egy ilyen eltitkolt misszióról.
Azt a giroszkópost már ismertem, talán innen. De még mindig megborzaszt. Az benne a legrosszabb, hogy akár én is elkövethetem volna ezt a hibát, ha én dolgoztam volna ott. Valami, ami ott áll masszívan függőlegesen, és közben, a fizika törvényei szerint a giroszkóp feldőlőnek érzékeli. Ijesztő.
Ha jól emlékszem, akkor Komarov kérése az volt, hogyha történik ilyesmi, akkor nyitott koporsós temetése legyen, kvázi elrettentésként, hogy kicsit jobban oda kéne figyelni.
3:55 Mi az a műszer, berendezés, izé az űrhajó csúcsában? Mert biztos vagyok benne hogy pareidolia, de én egy halálfejet látok ott. Bár mondtad, hogy nem érezték biztonságosnak az űrhajót, de mégiscsak furcsa lenne hogy rátettek figyelmeztetésként egy halálfejet.
Szia! Az orosz holdraszállási projectről esetleg tudnál készíteni majd egy videót? Tudom, hogy sok dokumentumot megsemmisítettek vele kapcsolatban még abban az időben, amikor már tudták, hogy nem fog összejönni, de nagyon érdekelne, hogy a rendelkezésre álló információk alapján hogyan képzelték volna el, és mik voltak azok a tényezők, amik miatt végül nem tudták megvalósítani. Előre is nagyon köszönöm! :)
A Voszhod űrhajónál említett Leonov űrhajós elképesztő figura volt: két űrrepüléseben vett részt és mindkettővel történelmet írt: ő végezte az első űrsétát és később ő volt az orosz parancsnok a Szojuz-Apollo űrrandevúnál. Sokan elégedettek lennénk ilyen életpályával :)
lehet fikázni a szovjeteket, de mégis csak a mai napig használják és egyszerűségében annyira megbízható, hogy 2baleset volt a szojuzzal mióta üzemel (4 fő)... ellenben mennyi ember is halt meg az amerikaiak oldaláról? mindenre gondoltak amire csak lehetett....
@@TheYoisten Nem voltak többen. Mivel végig figyelték az amerikaiak az összes indítást. Lehallgató állomásokról hallották az űrhajósok rádiózását, és mivel az oroszok titkosítatlan telemetriát használtak, így az RC-135-ös felderítőkről azt is követni tudták. Komarov halálát is végigkövették, hallották a rádiózást, nézték a telemetriát. Ha jól emlékszem akkor Schuminszky Nándor írt erről egy hosszabb cikket, még évekkel ezelőtt. Azóta pedig, amióta szinte mindig van legalább egy külföldi a személyzetben, állandó külföldi jelenlét van Csillagvárosban és Bajnkonurban meg online indítási és leszállási közvetítés, gyakorlatilag lehetetlen eltitkolni ha valami balul sül el. Mert rohadt nagy rá az esély, hogy egy külföldi is érintett lesz. Úgyhogy ez a "többen voltak, csak nem tudunk róla" pont egy ugyanolyan legenda, minthogy nem volt Holdra szállás, vagy az, hogy nem Gagrin volt a világ első űrhajósa.
Lenne egy kérdésem a videó készítőjéhez: Amennyire a csatorna nevéből értem, nagyon érdekel és nagy valószínűséggel érted is az űrhajózás témáját? Talán akkor megmagyarázhatod azt a tényt (sok társdokumentumfilm az USA-ból és a Szovjetunióból), hogy az amerikai Hold-misszió leszállása után az űrhajósok szinte ugrálnak és mosolyognak (NEM figyelhető meg átmeneti egészségügyi szövődmények), A kozmonauták szinte kimerülten szállnak le, és kézre viszik őket a leszálló modulokból. A kérdés az, hogy az amerikaiak hogyan csinálták????
@@nemojgrimm9661 Renek megfigyelés, de valamit nem vettél figyelembe! A súlytalanságban eltelt időt. Egy Apollo misszió 8-10 nap volt, mint napjaink Axiom Space küldetései, ami után az űrhajósok (akármilyen nemzetiségüek) képesek járni a landolás utáni percekben is. Az orosz küldetések általábn fél évig tartanak az ISS-en, ezek után valóban kell pár nap, mire újra biztosan képes kocogni egy űrhajós.
"A föld forgásából eredő dőlés" a felszínen mindíg merőleges. Szal ez egy olyan magyarázat mint például, hogy a W.T.C. a kiömlő és elégő kerozin miatt dőlt össze. De attól, hogy forog a föld az a rakéta nem fog beindulni. Nem indokolt.
Pont, hogy nem. A giroszkópnak pont az a lényege, hogy mindentől függetlenül tartja a pozícióját. Semmi olyan eszköz vagy hatás nincs benne, ami a földfelszínhez szinkronizálná.
Pedig a WTC is a kiömlő, és elégő kerozin által kiváltott hőhatás miatt dőlt össze. Egy acél szerkezet, védelem nélkül kb. 12 perc alatt kilágyul a hőtől és összeroskad. A fa szerkezet ebből a szempontból tartósabb, annak kell 45-50 perc, míg átég, és elvékonyodik annyira, hogy a szerkezet összedőljön. És akkor itt merülhet fel a kérdés, hogy dehát a WTC-nek is kellett 40-50 perc, hogy összedőljön! Ez pedig nem azért volt, mert fából épült, hanem mert ezeket az acélszerkezeteket egy speciális tűzgátló bevonattal látták el, ami hő hatására megduzzad, és egy hőszigetelő burkot képez az acél körül. Viszont ez sem képes a végtelenségig ellenállni, de elég időt hagy arra, hogy az embereket ki lehessen menteni.
Szerintem a konteóhívőket egyáltalán nem érdeklik a valós tények, ezt sem fogja elolvasni. Ha pedig trollkodik csak, ugyanez a helyzet, ezért nem álltam neki magyarázkodni. Arra viszont jó, hogy ha valakiben tényleg felmerülne a kérdés a komment olvasása közben, az egyből logikus választ talál alatta! ;)
@@urkutatasmagyarul Köszönöm! Általában el szoktam trollkodni az ilyen emberekkel, mert tudom, hogy lehetetlen érvekkel meggyőzni őket, de a 9/11-ben túl sok ember halt meg ahhoz, hogy viccet csináljak belőle. Jópár éve az őcsényi repülőtéren kigyulladt egy hangár, amit egy gyertyaöntéssel foglalkozó cég bérelt ki. A teteje hullámpalával fedett acélszerkezet volt. Egy önkéntes tűzoltó mesélte ezt nekem utánna, aki részt vett az oltásban, hogy bizony az acélnak tűz esetén van egy ilyen borzasztó rossz tulajdonsága.
Azért az nagy pazarlás, hogy az "extra élettér" az összes berendezésével együtt minden visszatéréskor le lett választva és megsemmisült. Na de legalább az újonnan tervezett orosz rakéták és űrhajók újrafelhasználhatók lesznek, a SpaceX mutatja az utat mindenkinek, az egész világnak, és most már a közvélemény is ki fogja "követelni" ezt.
@@imrezsoltkalmar4940 Szóval azért olyan nagy és nehéz, mert megbízható... logika. A megbízhatóság a redundancián, a gyártási pontosságon és a sokkal szélesebb tartományú környezeti paramétereken múlik. A félvezetőiparhoz nincs sok közük. Az évtized végére akarják elérni azt a gyártástechnológiát, amire tíz éve képesek tajwanon. Az az igazság, hogy annyira le vannak maradva a technológiákban, hogy nem voltak képesek kisebbet és ugyanolyan megbízhatót építeni.
ua-cam.com/video/Dsk0aIRrHb4/v-deo.htmlsi=XDRSVhEtQ5yrW-Y_ Kíváncsi lennék ezek igazak e, mert ha igen az eddig se nagy bizalmat meg jobban meg ingatják...
Minden űrkutatási csatorna sokat foglalkozik az amerikai űrhajókkal, de a szovjet/orosz űrhajók ritkán kerülnek szóba, pedig jók és érdekesek. Most végre a Szojuzokról is jó sok érdekeset megtudhattam, sok olyat is, amit ötven év alatt sem hallottam eddig. Egy tátongó űrt töltött be ez a videó, nagyszerű lett, öröm volt végignézni, köszönöm!
Szovjet űrprogram jobban érdekel pedig.
@@balu2825 engem is.
Hú. Elég masszív epizód lett. De minden percet megért. Biztos hogy újra nézős lesz. A Buranról is szívesen végignéznék egy ilyen epizódot.
@@Ramirezus007.
Már a listámon van ;)
Köszönjük! Jó "termésem" volt a hétvégén, sportfogadásokon...🙂.
Én is nagyon köszönöm, igazán nagylelkű vagy!
Köszönjük! Szuper érdekes és informatív epizód kerekedett!
Én is nagyon köszönöm!
@@urkutatasmagyarulGratulálunk! Újabb aranyérem a UA-cam-olimpián!🤣🤣🤣🥇🥇🥇 És mellé persze a jól megérdemelt kávé!☕☕☕🤣🤣🤣
Óóóóóó, nagyon örülök! Újra számozott epizód! Mindig ezeket várom a legjobban, ráadásul űrtechnikai témában a hőskorból, jobban nem is végződhetett volna a mai nap! :-)
Nézek nagyokat :D én már ezt láttam 1 hete mégis most van premier, mire rájöttem, hogy nem jővőbelátó vagyok "csak" csatornatag 😅😂 Továbra is kifogástalanok a videóid Köszönjük, hogy vagy nekünk
Kedves Készítő! Gratulálok ehhez a Szojúzos részhez, nagyon kidolgozott, értekes tartalom! Sok új információt lehett megismerni számomra.
Nagyon jó lett a video Gergő, ismételten köszönjük szépen! Ajánlásod alapján megnéztük az Űrpionírok kora c. filmet (Spacewalk). Említetted, hogy nem pontosak a részletek, szívesen vennénk egy ehhez kapcsolódó videot, melyben helyretennéd a hibás részleteket, szerintm sokan örülnének ennek. "Hibák a ..." cimmel. Mégegyszer köszönjük a videot!
Nagyon kosznom, nagyon koszonjuk, remek, sőt, szuper tartalom, óriási vagy!👏
Köszönöm ezt a példásan tartalmas videót is! 👍
Köszönöm! 😊
Én is nagyon köszönöm!
Most lesem ezt másodszor! Ok, először közben pakolgattam, tehát csak hallgattam, DE csodás így újra is! Olyan klasszak ezek a szemléltető-videók, mennyivel egyszerűbb lett volna ezt ÍGY megértenem! -bár apukám igen szemléletes szinte-maketteket tudott nekem készíteni! Itt tenném hozzá, hogy a legutóbbi ÉLŐ-adásban épp szóba került ügyhöz: Miért és hogyan tudom én ezt nézni? -riadnak meg néha körülöttem is, pláne, hogy visszatekergetem... szóval sokan a szüleiktől "öröklik" az űrimádatot, nálunk se volt ez másképp ANNAK ellenére, hogy Apukám az általunk imádott StarWars-filmeket és barátait megpróbálta Dramaturgiai oldalról helyre rakni, (-de ügyesebben mint Sheldon Amy-nél, azaz nem azzal kezdte, hogy HÓT-hülyeség, hanem azzal tüntetett ki, hogy: "-azért tudom ám, hogy te tudod, hogy ez így nem létezhetne mert a Gravitáció, fénysebesség stb"... szóval még Okostónivá is tett engem, de már nem bánom, imádom az egészet nézni, hallgatni).
Baromi jó vidi megen!
:)
Jaj de vártam már ezt a rész! Köszönjük!
Na végre, talán egy éve erre vártam! 😊
szegény Komarov
nem hiába kért nyitott koporsós temetést…
nem szép látvány, ami maradt…
köszönöm szépen ezt a részt! sok érdekességet hallottam
Én nem éreztem túl töménynek, szép, követhető történelmi áttekintés volt.👌
Gondolom így sem volt könnyű szerkeszteni/vágni, órákat lehetne beszélni a jármű minden egyes apró technikai részletéről, világpolitikai és gazdasági jelentőségéről etc...
Nagyon profi videó,csak gratulálni tudok.
Mint mindig, ahogy azt megszokhattuk.
Remek, összeszedett és informatív videó egy keveset ismertetett témáról. Köszönöm!
Az első űrrel és űrkutatással foglalkozó könyv, amit még csikó koromban olvastam még bőven a kommunista Magyarországban íródott és abban nyílván az orosz űrtechnika volt ismertetve ( bár meglepő módon az amerikairól is írtak valamennyit).
Mivel a pártvezetésre jellemző volt, hogy csak a zajos sikereket publikálták (lehetöleg minél nagyobb hírnév hajhászással, hogy ismét bizonyítsák a rezsim erejét), a kudarcokat viszont előszeretettel elhallgatták, érdekelne mi a véleményed az űrben rekedt kozmonauták ,, hangfelvételeiről".
Ismerve a pártvezetés hozzáállását a dolgokhoz, akár még igaz is lehet az a néhány előkerült hangfelvétel, mely azt bizonyítaná, hogy egyes szovjet emberes kísérletek bizony csúnya véget értek, de soha nem kaptak publikációt.
Persze lehet, hogy csak konteó, de érdekelne a véleményed a témában.
Csak konteó. Voltak kudarcok, amit megpróbáltak leplezni, de mára már mindegyikről tudunk (pl N-1 program), kizárt, hogy az Amerikai hírszerzés ne tudott volna egy ilyen eltitkolt misszióról.
Nagyon jó ❤❤❤❤
Igazi, alapos munka, a már megszokott minőségben👌🏼 Köszönjük❤️
Nagyon jó videó lett, kőszőnjük!!
Nekem ez is nagyon tetszett!
Buèk!
jó lett :)
Azt a giroszkópost már ismertem, talán innen. De még mindig megborzaszt.
Az benne a legrosszabb, hogy akár én is elkövethetem volna ezt a hibát, ha én dolgoztam volna ott. Valami, ami ott áll masszívan függőlegesen, és közben, a fizika törvényei szerint a giroszkóp feldőlőnek érzékeli.
Ijesztő.
Köszönöm nagyon szépen!
Köszi!
Szojuz = az űrkutatás Ikarus busza. 😀 És még azután is működik majd..😅
Ha jól emlékszem, akkor Komarov kérése az volt, hogyha történik ilyesmi, akkor nyitott koporsós temetése legyen, kvázi elrettentésként, hogy kicsit jobban oda kéne figyelni.
Nem kell szépnek lennie ,csak működnie :)
Ezt vártam már nagyon rég! Köszönöm!
Üdv 2024.09.18. Köszönet.🙏
Nagyon érdekes volt, köszönöm a videót! 👍
3:55 Mi az a műszer, berendezés, izé az űrhajó csúcsában? Mert biztos vagyok benne hogy pareidolia, de én egy halálfejet látok ott. Bár mondtad, hogy nem érezték biztonságosnak az űrhajót, de mégiscsak furcsa lenne hogy rátettek figyelmeztetésként egy halálfejet.
Tényleg olyasmi :)
Ez kiváló videó volt, köszi szépen! 🙂
Szia! Az orosz holdraszállási projectről esetleg tudnál készíteni majd egy videót? Tudom, hogy sok dokumentumot megsemmisítettek vele kapcsolatban még abban az időben, amikor már tudták, hogy nem fog összejönni, de nagyon érdekelne, hogy a rendelkezésre álló információk alapján hogyan képzelték volna el, és mik voltak azok a tényezők, amik miatt végül nem tudták megvalósítani. Előre is nagyon köszönöm! :)
@@oliverelter1194
Már a listán van!
@@urkutatasmagyarul Köszönöm szépen a gyors választ, alig várom! :)
+1
Lehet hogy az alap konstrukció régi de még mindig megbízható
A Voszhod űrhajónál említett Leonov űrhajós elképesztő figura volt: két űrrepüléseben vett részt és mindkettővel történelmet írt: ő végezte az első űrsétát és később ő volt az orosz parancsnok a Szojuz-Apollo űrrandevúnál. Sokan elégedettek lennénk ilyen életpályával :)
A vegen ugyis mindannnyiuknak ugyanaz a sorsa.
@@pharkasj Na és mi lesz az? Ugye nem a vénasszonyos "a végén úgyis meghalnuk" sirámra gondolsz?
lehet fikázni a szovjeteket, de mégis csak a mai napig használják és egyszerűségében annyira megbízható, hogy 2baleset volt a szojuzzal mióta üzemel (4 fő)... ellenben mennyi ember is halt meg az amerikaiak oldaláról? mindenre gondoltak amire csak lehetett....
Amiről nem tudsz az nem fáj. Kicsit többen voltak, de a ponos számot soha nem fogjuk megtudni.
Ha több lett volna, arról a CIA tudott volna és akkor már te is.
@@TheYoisten Nem voltak többen. Mivel végig figyelték az amerikaiak az összes indítást. Lehallgató állomásokról hallották az űrhajósok rádiózását, és mivel az oroszok titkosítatlan telemetriát használtak, így az RC-135-ös felderítőkről azt is követni tudták. Komarov halálát is végigkövették, hallották a rádiózást, nézték a telemetriát. Ha jól emlékszem akkor Schuminszky Nándor írt erről egy hosszabb cikket, még évekkel ezelőtt. Azóta pedig, amióta szinte mindig van legalább egy külföldi a személyzetben, állandó külföldi jelenlét van Csillagvárosban és Bajnkonurban meg online indítási és leszállási közvetítés, gyakorlatilag lehetetlen eltitkolni ha valami balul sül el. Mert rohadt nagy rá az esély, hogy egy külföldi is érintett lesz. Úgyhogy ez a "többen voltak, csak nem tudunk róla" pont egy ugyanolyan legenda, minthogy nem volt Holdra szállás, vagy az, hogy nem Gagrin volt a világ első űrhajósa.
Hmm..A Buranról űrrepülőről hallottál már?Szóval lehet őket fikázni rendesen
Azért ezt is olvasd el hu.wikipedia.org/wiki/Elveszett_kozmonaut%C3%A1k
Lenne egy kérdésem a videó készítőjéhez:
Amennyire a csatorna nevéből értem, nagyon érdekel és nagy valószínűséggel érted is az űrhajózás témáját?
Talán akkor megmagyarázhatod azt a tényt (sok társdokumentumfilm az USA-ból és a Szovjetunióból), hogy az amerikai Hold-misszió leszállása után az űrhajósok szinte ugrálnak és mosolyognak (NEM figyelhető meg átmeneti egészségügyi szövődmények), A kozmonauták szinte kimerülten szállnak le, és kézre viszik őket a leszálló modulokból.
A kérdés az, hogy az amerikaiak hogyan csinálták????
@@nemojgrimm9661
Renek megfigyelés, de valamit nem vettél figyelembe!
A súlytalanságban eltelt időt. Egy Apollo misszió 8-10 nap volt, mint napjaink Axiom Space küldetései, ami után az űrhajósok (akármilyen nemzetiségüek) képesek járni a landolás utáni percekben is.
Az orosz küldetések általábn fél évig tartanak az ISS-en, ezek után valóban kell pár nap, mire újra biztosan képes kocogni egy űrhajós.
🤔🙄👍😉🚀
A megbízhatóság mellet szól,hogy a kínai űrprogram is átvette Sencsou néven
Más eszközökön mindig olyan szép aranyszínű fóliázás van. Az oroszok megoldották bitumenes zsindellyel....
Igazából több rétegű kevlár szövet az, de szóra sem érdemes!
"A föld forgásából eredő dőlés" a felszínen mindíg merőleges.
Szal ez egy olyan magyarázat mint például, hogy a W.T.C. a kiömlő és elégő kerozin miatt dőlt össze.
De attól, hogy forog a föld az a rakéta nem fog beindulni.
Nem indokolt.
Próbáld ki!
Pont, hogy nem. A giroszkópnak pont az a lényege, hogy mindentől függetlenül tartja a pozícióját. Semmi olyan eszköz vagy hatás nincs benne, ami a földfelszínhez szinkronizálná.
Pedig a WTC is a kiömlő, és elégő kerozin által kiváltott hőhatás miatt dőlt össze. Egy acél szerkezet, védelem nélkül kb. 12 perc alatt kilágyul a hőtől és összeroskad. A fa szerkezet ebből a szempontból tartósabb, annak kell 45-50 perc, míg átég, és elvékonyodik annyira, hogy a szerkezet összedőljön. És akkor itt merülhet fel a kérdés, hogy dehát a WTC-nek is kellett 40-50 perc, hogy összedőljön! Ez pedig nem azért volt, mert fából épült, hanem mert ezeket az acélszerkezeteket egy speciális tűzgátló bevonattal látták el, ami hő hatására megduzzad, és egy hőszigetelő burkot képez az acél körül. Viszont ez sem képes a végtelenségig ellenállni, de elég időt hagy arra, hogy az embereket ki lehessen menteni.
Szerintem a konteóhívőket egyáltalán nem érdeklik a valós tények, ezt sem fogja elolvasni. Ha pedig trollkodik csak, ugyanez a helyzet, ezért nem álltam neki magyarázkodni. Arra viszont jó, hogy ha valakiben tényleg felmerülne a kérdés a komment olvasása közben, az egyből logikus választ talál alatta! ;)
@@urkutatasmagyarul Köszönöm! Általában el szoktam trollkodni az ilyen emberekkel, mert tudom, hogy lehetetlen érvekkel meggyőzni őket, de a 9/11-ben túl sok ember halt meg ahhoz, hogy viccet csináljak belőle.
Jópár éve az őcsényi repülőtéren kigyulladt egy hangár, amit egy gyertyaöntéssel foglalkozó cég bérelt ki. A teteje hullámpalával fedett acélszerkezet volt. Egy önkéntes tűzoltó mesélte ezt nekem utánna, aki részt vett az oltásban, hogy bizony az acélnak tűz esetén van egy ilyen borzasztó rossz tulajdonsága.
Az a baj, hogy nem tudom elképzelni hogy mekkora is egy ilyen kapszula, annak ellenére hogy sok hasonlat és adat van róla 🙈
3 ember síruhában egy személyautóban.
@@Chisse Igen, mondjuk egy kispolszkiban!
Azért az nagy pazarlás, hogy az "extra élettér" az összes berendezésével együtt minden visszatéréskor le lett választva és megsemmisült.
Na de legalább az újonnan tervezett orosz rakéták és űrhajók újrafelhasználhatók lesznek,
a SpaceX mutatja az utat mindenkinek, az egész világnak,
és most már a közvélemény is ki fogja "követelni" ezt.
Mént nem volt jó ideje rész?
Mi az, hogy jó ideje? 2-3 hetente érkezik új epizód, de kisebb videók heti többször is.
Azért került az egyik tervező is a fedélzetre, mert a többiek csak így merték vállalni.😂😂😂
a space x aero rácsa hasonlit a sojuz aero rácsára.. senkire se mondták még hogy ugy nézel ki mint a dédunokád
Jogos!
@@urkutatasmagyarul De ettől fuggetlenűl bűszkék vagyunk rád
Szovjetek: Fejfájast okoz a szojuz hőpajzsának elkészítése
Elon Musk: fogd meg a söröm!
Lecserélték a 70kg számítógépet? micsoda fejlődés:) Egy ember súlyát tette ki, és csak nemrég dobták ki:) Viccesek ezek a ruszkik.
Az a 70 kg-s feltételezem, úgy dolgozott az űrben, hogy emberéletet lehetett rábízni. A mobilodra rábíznád az életed az űrben? :D
@@imrezsoltkalmar4940 Az én mobilom röhögve elvezeti ezt a szart:)
@@imrezsoltkalmar4940 Szóval azért olyan nagy és nehéz, mert megbízható... logika. A megbízhatóság a redundancián, a gyártási pontosságon és a sokkal szélesebb tartományú környezeti paramétereken múlik. A félvezetőiparhoz nincs sok közük. Az évtized végére akarják elérni azt a gyártástechnológiát, amire tíz éve képesek tajwanon. Az az igazság, hogy annyira le vannak maradva a technológiákban, hogy nem voltak képesek kisebbet és ugyanolyan megbízhatót építeni.
ua-cam.com/video/Dsk0aIRrHb4/v-deo.htmlsi=XDRSVhEtQ5yrW-Y_
Kíváncsi lennék ezek igazak e, mert ha igen az eddig se nagy bizalmat meg jobban meg ingatják...
Túl
Sok
Infó :D
Ennyit már az én agyam se vesz be egy körben :D
Nézd meg több részletben!