💉 DIABETES - győzd le gyógyszer nélkül

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 чер 2022
  • Megvan az oka a cukorbajnak és ez azt is jelenti, hogy le tudod győzni. Sőt, megelőzheted. Egyszerűen és gyógyszer nélkül.
    Üzenni a Facebook pagen lehet, ide kérem a nekem szánt linkeket is a komment szekció helyett: / azsiabaszakadtam
    Ha értékeled a munkámat és teheted, kérlek támogasd a csatornát a Patreon oldalon keresztül. Ez segíti, hogy további szakmai tárgyú videókat készítsek nektek, továbbá érdekes helyeket mutassak meg.
    / azsiabaszakadtam
    A videókban link szűrő működik, azaz linket tartalmazó kommentek automatikusan nem jelennek meg.
    email: azsiabaszakadtam@gmail.com
    link.springer.com/article/10....
    www.ncl.ac.uk/magres/research...
    www.sciencedaily.com/releases...
    www.researchgate.net/publicat...
    www.diabetes.org.uk/research/...
    This video is for general informational purposes only. It should not be used to self-diagnose and it is not a substitute for a medical exam, cure, treatment, diagnosis, prescription, or recommendation. It does not create a doctor-patient relationship. You should not make any change in your health regimen or diet before first consulting a physician and obtaining a medical exam, diagnosis, and recommendation. Always seek the advice of a physician or other qualified health provider with any questions you may have regarding a medical condition.
    Ez a videó csak általános tájékoztatási célokat szolgál. Nem használható öndiagnózisra, és nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, gyógymódot, kezelést, diagnózist vagy ajánlást. Nem hoz létre orvos-beteg kapcsolatot. Semmilyen változtatást nem szabad végrehajtania az étrendjén vagy a gyógyszerein, mielőtt konzultálna orvosával. Mindig kérje ki orvosa vagy más szakképzett egészségügyi szolgáltató tanácsát, ha bármilyen kérdése van egészségügyi állapottal kapcsolatban.

КОМЕНТАРІ • 499

  • @chefgross112
    @chefgross112 2 роки тому +77

    Szevassz Doki. 😉 Fél év alatt 8 kilót fogytam. A tanításaidnak, a főnökömnek(aki szénné hajt) meg az új (nekem új) módszeremnek hála,
    ami este csak leves vagy kis saláta.
    Ezt a videódat meg küldöm Apámnak aki cukros. Köszi. 😉

  • @andrashofman
    @andrashofman 2 роки тому +34

    Szerintem a stresszes, mozgászszegény életmód is növeli a rizikót!

  • @davidrancso5856
    @davidrancso5856 6 місяців тому +10

    Jó napot kívánok. Ami itt elhangzott, az maga a valóság. 1 éve 126 kg voltam és bizony orvoshoz kellett fordulnom, ahol megállapították a prediabéteszt. Glikémiás hemoglobin értékem 8.8 volt. Azóta odafigyelek az étkezésre, 16 kg-t fogytam és 6,5 értékkel gyógyszer mentesen élek. Igyekszem ezt folytatni és még tovább fogyni. Köszönöm a videót.

  • @zsuzsannapocsi7953
    @zsuzsannapocsi7953 3 місяці тому +6

    Számomra a mai a legtöbbet,legfontosabbakat,leghasznosabbakat adó podcastja volt a Doktor úrnak🙏💯

  • @zsuzsagrosz1000
    @zsuzsagrosz1000 2 роки тому +10

    Szuper jó ez az előadás! És külön jó, hogy szép lassan beszél, időnként megállva, hogy megemészthessük ami hallottunk.
    Ilyen közérthetően még nem hallottam magyarázatot e témában. Köszönöm!

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @tiborcsuka
    @tiborcsuka 2 роки тому +8

    Egyébként gratulálok az előadásmód összeszedettségéhez! Érződött mennyire meg akarja értetni velünk köznyelven a lényeget és szerintem ez abszolút sikerült is annál, aki fogékony a témára.

  • @istvanmiklosdenes1854
    @istvanmiklosdenes1854 2 роки тому +34

    Ez a fogyás papámnál is működött, tanúsíthatom. Miután cukorbeteg lett és gyógyszert írtak fel neki, nagyon odafigyelt, mit mikor és mennyit eszik, le is dobott jó pár kilót, és egyszer az egyik cukorvizsgálaton a doki azt mondta neki, hogy a vérképe példa értékű és nem kell több bogyót szedni. Persze ez nem egyik napról a másikra történt.

    • @idunlilitu218
      @idunlilitu218 8 місяців тому +3

      Gratulálok neki :)

    • @user-hc9hv6ux4r
      @user-hc9hv6ux4r 5 місяців тому +1

      Én is Gratulálok Neki!

    • @user-hc9hv6ux4r
      @user-hc9hv6ux4r 5 місяців тому +1

      Tetszett az előadás! A Doktor úr előadása világos és érthető volt!

  • @mkata9742
    @mkata9742 2 роки тому +8

    Köszönöm Doki, itt elszálltak az árak... fogyásnak indultam 🙂 😘

  • @robertfabi6013
    @robertfabi6013 9 місяців тому +4

    Ő egy nagyon intelligens ember,aki lejött hozzánk 1-2-3,vagy akár több szintet és érhetővé tette számunkra az orvosi szaknyelven ismeretlent. Köszönet és hála érte,példakép lehet mindenki számára.
    "Az intelligencia természeténél fogva jó"
    Tiszteletteljes szeretet-üdvözlettel : Fabi Róbert

  • @Jennee0101
    @Jennee0101 2 роки тому +5

    Hatalmas köszönet a videóért/videókért. Ez nálam annyira aktuális téma és itt minden kérdésre van válasz és nem csak az van,hogy diéta és mozgás, hanem hogy mi miért van. Fantasztikus!

  • @miklosgerebenics321
    @miklosgerebenics321 Рік тому +16

    Üdv ! Nálam elég aktuális a téma . 1 éve diagnosztizáltak 2 tipusúval de már elötte vagy 2 évvel voltak előjelek amikre csak így "utólag" figyeltem fel. Tehát idestova 3 éve jó eséllyel benne vagyok a problémába. Ami miatt viszont kommentelek az az, hogy szeretném megerősíteni a videó igazságtartalmát ! Németországban élek és itt elég komolyan veszi az egészségbiztosító ezt a problémát. Emiatt tagja vagyok egy a biztosítóm által finanszírozott diabetes programnak ami 3 havonta laborvizsgálatból és rengeteg ingyenes életmódsegítő képzésből áll. A labor az labor mint mindenhol. Az életmódsegítő táplálkozási, életviteli kurzusokat ad . de ! Magáról a betegségről ilyen típusú értelmezést mint a videóban halottam egy szót sem halottam még sehol !
    Az elhízás és annak szövődményei természetesen alap minden képzésen és a fogyásról mint segítség a betegség kezelésében. De a betegség esetleges visszafordításáról sosem esett szó ! El lettem könyvelve mint beteg aki "cukros" és ennyi.
    Természetesen kaptam a gyógyszereket amiket a szervezetem nagyon nem tolerált. Állandó puffadás, szelelős dolgok ... sorolhatnám. 9 hónapig kisérleteztünk a háziorvosommal melyik lenne jó de egyik sem vált be. Ekkor feladtam és azt mondtam ! oké! Kukába a gyógyszerrel mert ez így nem élet !
    10. hónapra a reggeli cukrom (éhgyomri ) már közelítette a 300mg/dl a délutáni legjobb esetben sem ment 180mg/dl alá pedig elég kemény fizikai munkát végzek. A látásom állapota is rettenetesen romlott. Az orvosom ekkor javasolta, hogy talán meg kellene próbálni a kontrollált inzulin inyekciót . Azt már végképp nem akartam !
    Természetesen úgy voltam vele, ha muszáj akkor muszáj de úgy döntöttem adok magamnak még egy esélyt (ez volt 2 hónapja )
    Sajnos akkor még nem találkoztam ezzel a videóval, pedig nagy megerősítés lett volna az elképzelésemben , miszerint : Ha magas a cukrom akkor a cukor bevitelnél lesz a megoldás és inkább nem eszek minthogy szurkáljam magam !
    Elhagytam minden cukrosat amiről tudtam hogy van benne és "ösztönösen" azokat is amikről nem tudtam mi van bennük. Rettenetes volt ! hetekig elvonási tüneteim voltak ! Pont mint egy drogosnak ! Elég volt ránézni egy kakaós zacskóra vagy csokira vagy bármire és végem volt ! A legdurvábbak azok a csúcsok voltak mikor annyira kívántam , hogy szinte kikapcsolt a tudatom és faltam volna fel mindent amit találok! És még sorolhatnám.
    Na de a lényeg !
    lassan , hisz 2 hónap nem 2 nap de csak a cukrok megvonásával miközben a mindennapi életem/munkám nem változott megközelítőleg 10 kilótól szabadultam meg ( 117 kg ról 107 Kg ra ) Ami pedig a videóban elhangzott állításokat igazolja! reggeli cukrom 110 / 130 között , míg a délutáni 85 / 99 között van és mindez gyógyszerek és egyéb segédanyagok nélkül !
    A tervezett cél 100kg körüli testtömeg és majdcsak boritékolni merem, hogy a cukrom is teljesen rendben lesz !
    Így a "fogyjál 15 kilót mert az segít" kijelentés részemről 100% ig igazolást nyert !
    Egyébb + hatásait is tapasztaltam a cukor megvonásnak , bár nem vagyok benne biztos, hogy 100% ban annak a következéményei : rengetegt javult a látásom , eltűntek az izületi gyulladásra utaló tünetek, majdcsak normális értékre csökkent a koleszterin szintem és a pajzsmirigy alulműködésem is kezd normalizálódni.
    Röviden, azt csinálom 2 hónapja amit a videóban javasol a Doki és saját példámmal bizonyítva csak alátámasztani tudom az állításait !
    Azt azért megjegyezném, hogy a házi orvosommal megbeszélve fogtam bele ebbe a cukormegvonásba. Vezetem a cukornaplót meg igyekszem betartani amiket kér tőlem.
    Szóval : Hajrá Doki !
    Videó megosztva , Feliratkozás pipa !

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  Рік тому +7

      Kedves Miklós...már nem éltem hiába 😊👍

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  Рік тому +8

      És majd nézze meg a hamarosan felkerülő bélflóra videót is, attól is lesz egy heuréka élménye 😎

    • @miklosgerebenics321
      @miklosgerebenics321 Рік тому +2

      @@ÁzsiábaSzakadtam Mindenképpen megnézem ! Nagyon kíváncsian várom !

    • @franzpink2403
      @franzpink2403 5 місяців тому

      Hű ezt a videót én is nagyon várom! Én is N-országban élek és benne vagyok abba a diabeteszprogramba

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  5 місяців тому

      @franzpink2403 volt már ilyen jellegű video, pl ez
      ua-cam.com/video/odlqoxRObKQ/v-deo.htmlsi=S8jr2u05BHlG2Xgf

  • @ildikoviranyi9772
    @ildikoviranyi9772 2 роки тому +9

    Köszönöm a videót megint sokat tanultam. Ja és nem vagy kövér, csak tele vagy szeretettel! 🤗

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  2 роки тому +4

      😂😂😂👍

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @anikogruberneegyed8791
    @anikogruberneegyed8791 9 місяців тому +6

    Tisztelt Doktor Úr! Ezúton szeretnék köszönetet mondani ezért a videóért, ugyanis - persze még nem tudom mennyire tartósan - de helyreállt a vércukrom és már úgy tűnik, a vérnyomásom is. 53 éves koromban, 2019-ben diagnosztizáltak cukorbetegséget nálam, akkor már 5 éve szedtem magas vérnyomásra gyógyszert. Először Metformint kaptam, de sajnos nem bírta az emésztőrendszerem. Utána jött a Diaprel, az be is vált, csak muszáj volt rendesen enni mellé, különben leesett a cukrom, kezem-lábam remegett. Ez munkanapokon elég kellemetlen tudott lenni. Híztam is 10 kilót 3 év alatt, a végén 85 kg volt a súlyom, és a gyógyszer mellett is 9-es reggeli cukor értékeim voltak.
    Aztán ez év januárjában rátaláltam erre a videóra. Valahol már olvastam egy tanulmányról, ahol 8 hétig tartó 800 kalóriás diétával sikerült visszafordítani a cukorbetegséget, de egy ilyen szigorú diétához orvosi felügyelet kéne... viszont ez a megoldás, hogy mindegy hogyan, csak menjen le 15 kg, kivitelezhetőnek tűnt a számomra. Én a kalóriaszámlálást választottam. Kerestem egy kalóriaszámláló alkalmazást (a Kalóriabázis jött be a legjobban), és beállítottam magamnak egy napi 900 kalóriás limitet. Természetesen nem tudtam betartani :) Na de ott voltak a különböző mozgásformák, amikkel lehet kalóriát égetni. Például ha egy nap 1400 kalóriát ettem, 1 óra helybenfutás 500 kalóriát elégetett, máris teljesítettem a célt. Hogy elkerüljem az izomvesztést, igyekeztem legalább 90-100 gr fehérjét bevinni naponta (sajnos ez fehérje porok nélkül nem jött volna össze, ezért tejsavó fehérje kiegészítést ittam). És arra is figyeltem, hogy 200 gr szénhidrátnál többet ne egyek egy nap.
    Január 10-én kezdtem a kúrát, július 13-ra leadtam 20 kilót. A vérnyomás és cukor gyógyszereimet saját felelősségemre, szép fokozatosan elhagytam, ugyanis egy idő után nem csak remegtem, de émelyegtem is. Ez okozott egy átmeneti emelkedést a cukromban, de a vérnyomásom csak néha ugrott ki (jellemzően hidegfrontok előtt). Már 10 kiló minusznál megtapasztaltam, hogy a cukrom nem sokkal ment 6 fölé. -15 kilónál még előfordult egy-egy 6 fölötti érték, de a 20 kiló leadása után, és azóta is stabilan 5,1 - 5,9 között van. Igaz, nagyon megszoktam a rendszeres mozgást, jelenleg hetente 3x1 órát tornázom, 2x3,5 km-t kocogok, és hétvégenként 5-8 km-es túrákat is teszek. Nem tudom, hogy igaz-e, hogy a keményítő jobban emeli a vércukor szintet, mint maga a cukor fogyasztás, mindenesetre mindkettőt igyekszem mellőzni, és július óta még 2 kilót fogytam, jelenleg 63 kiló vagyok.

  • @DanielaZanvetorLaza
    @DanielaZanvetorLaza 2 роки тому +7

    Pont egy hete iratkoztam fel egy integrativ programra, ahol koreai akupunktúraval, növényi terapiaval és egyedi menüvel kezelem magam. Először az életemben hagytam el teljesen a cukrot és ez fantasztikusan hatott az anyagcserémre. Hishimoto beteg vagyok. Röviden 10 nap alatt 7 kilót fogytam a 24 ből ahhoz, hogy javuljon a metabolizmus és a máj. A program 8 hetes. Doktor úr, maga egy fantasztikus ember, szívből köszönöm 🙏 az értékes információkat.

  • @lordAnusz
    @lordAnusz 2 роки тому +5

    Jók a videók,a mesterséges édesítőszerekről is lehetne egy!

  • @gyorgykolozsvari3999
    @gyorgykolozsvari3999 2 роки тому +6

    Köszönöm szépen.
    Ez megint egy nagyon hasznos elöadás vólt.
    Jó egészséget kivánok Dr.Úr.

  • @Kecsuafiu74
    @Kecsuafiu74 2 роки тому +5

    Ismét nagyon hasznos volt az előadás. Én életemben kétszer végeztem 6 hetes szígorú diétát, egyik esetben 82 kg-ról, 70re mentem le, másik esetben 74-ről 62-re. Sajnos azóta megöregedtem és nem merek már olyan gyors és szigorú diétát tartani, de azért pár éve egy bélgyulladás miatt 3 hét alatt sikerült leadnom 82-ről 77-re. Egész életemben kevés szénhidrátot fogyasztok, de már az is nagy eredmény, hogy tartani tudom a 77 kg-ot, bár jó lenne tovább fogyni. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. Megpróbálom hasznosítani a hallottakat, és változtatok majd az étrendemen, kevesebb gyűmölcsöt fogok enni. Sokat kertészkedem, nem hagyom el magamat és időnként tornázom. Egyébként csecsemő koromtól mindig kövérebb voltam, míg a testvéreim soványak voltak. Ugyanazt a kaját ették.

    • @adammo50ferenczy96
      @adammo50ferenczy96 2 роки тому

      Napi egyszer egyen,lassan nyugodtan jól megrágva,én igy fogytam le 22kilót,és tartom is.Nem könnyü,de hatásos.Jó egészséget🤗

  • @piroskaharkaly8718
    @piroskaharkaly8718 Рік тому +6

    Cukorterhelès által kimutatható volt hogy örököltem a hajlamot ,az orvosom javaslata az volt hogy figyeljek oda arra hogy ne hízzak el.Azóta odafigyelek...😊

  • @ezhogyvan
    @ezhogyvan 2 роки тому +6

    Több szempontból is megvilágosodtam. Nagyon várom a beígért videót a helyes diétáról.

  • @istvannekallai9621
    @istvannekallai9621 Рік тому +1

    Köszönöm szépen az előadást

  • @finckedina1829
    @finckedina1829 Рік тому +2

    Köszönet a videokèrt👍💯

  • @marcellasinka1664
    @marcellasinka1664 2 роки тому

    Jó estét kívánok dr.úr!

  • @78troland
    @78troland 2 роки тому +2

    Köszönöm az információt!😊🙏

  • @mariannakis4773
    @mariannakis4773 2 роки тому

    Szuper volt! Köszi doki.

  •  2 роки тому +2

    Köszönjük!

  • @szabolcssuveges2075
    @szabolcssuveges2075 2 роки тому +1

    Köszönöm!

  • @gyorgypapucsek1448
    @gyorgypapucsek1448 2 роки тому +4

    Üdvözlöm Doktor úr, nagyon jó lett az új videója. Sajnos én is átléptem a saját zsírküszöb határomat valamikor és ezért a 2-es cukorbetegségbe belefutottam. Most még kűzdök az egyensúly visszaállítása miatt. A videói alapján átgondolt étkezést kezdtünk el a párommal. Reménykedünk, hogy a fogyással és a megfelelő étkezéssel csökkenthetjük a problémát. Ha sikerült részeredményt elérni írok. Addig is kitartást és jó egészséget kívánok:)))

  • @bencze53
    @bencze53 2 роки тому +1

    Jó estét, doktor úr!

  • @leventeszabolcspeli984
    @leventeszabolcspeli984 2 роки тому +4

    Köszönjük ,hogy mindíg törekszik tiszta vizet önteni a pohárba ,segít megérteni a folymatokat .

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому +1

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @kadarklaraanna
    @kadarklaraanna 2 роки тому +2

    Köszönöm szépen.

  • @KrisztinaFToth
    @KrisztinaFToth 2 роки тому +7

    Köszönet!!
    Nagyon várom a diétáról szóló adást is! 🙏👍🏻❤️

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @zoltanmenich2070
    @zoltanmenich2070 2 роки тому +4

    Ez nagyon jó lett.

  • @katikeszei7436
    @katikeszei7436 2 роки тому +1

    Köszönöm szépen, érdeklődéssel hallgattalak!

  • @evauveges7308
    @evauveges7308 Рік тому +4

    Koszonom a videot! Nagyon jo es tanulsagos!

  • @evasusanszky6325
    @evasusanszky6325 Рік тому +2

    Köszönöm az értékes előadást.
    Minden jót kívánok

  • @piroskaharkaly8718
    @piroskaharkaly8718 Рік тому +6

    Köszönöm.Most èrtettem meg,igazán a cukorbetegsèget

  • @Vid.186
    @Vid.186 Рік тому +3

    Nagyon jó videó volt, köszönöm Doki! 👍

  • @turcsanyizoltan7569
    @turcsanyizoltan7569 2 роки тому +4

    Üdvözlöm Tanár úr! 2020 januárja óta nézem az adásait. A koronázási ceremónia/cécó csak egyszer volt meg(delta?); ám az utóbbi két hónapban fogytam vagy 2-3 kilót (86>83). Nem sok, de azt hittem - 46 évesen -megállÍthatatlanul megidultam egy lejtőn Ennek a tendenciának a megfordulása a tanácsoknak köszönhetőek(később majd az áremelkedésnek is).Köszönöm! Jók az utazásos videók is! Továbbra is a legjobbakat!

  • @baramaria6729
    @baramaria6729 2 роки тому

    Koszonom a sok hasznos videot!

  • @mariacsimanehegyi8230
    @mariacsimanehegyi8230 2 роки тому +2

    Köszi Doki ismét alapos, érdekes infókat!

  • @erikaalmasi
    @erikaalmasi 2 роки тому

    Köszönöm szépen! Ismét nagyon tetszett a videó!

  • @annarigo7299
    @annarigo7299 Місяць тому +1

    Hálásan köszönöm!

  • @tundeh7559
    @tundeh7559 6 місяців тому +6

    Sok videót megnéztem, a cukorbetegséggel kapcsolatban. Eddig ez volt a legértelmesebb magyarázat. Teljesen jól elmagyarázza. Nem akar ránk sózni, drágábbnál drágább étrend kiegészítőket. Köszönöm. Örülök, hogy rátaláltam.
    Említette a keto diétát. Nem értem, hogy lesz zsírmentes a szervezetünk a rengeteg zsírtól, amit abban a diétában esznek. Pl: kifejezetten nem ajánlja a sovány baromfi húsokat.
    Szóval nekem nagyon hihető az Úr.

    • @krisztafarkas850
      @krisztafarkas850 5 місяців тому

      Épp tegnap olvastam egy ketós csoportban egy hölgy bejegyzését. Egy éve 31 volt a cukra, ketogén diétával 36 kilót fogyott, ma már gyógyszerre sincs szüksége. Anekdota, tudom. Csakhogy ezrével vannak ilyen sztorik a ketós csoportokban.

    • @tundeh7559
      @tundeh7559 5 місяців тому

      @@krisztafarkas850 Hát ha meg tudják enni az a sok zsíros vackot. Egészségükre. A koleszterinjüket mérik? NEM
      A ketó a sok zsíros húst ajánlja. Na én annyira azt nem. Néha néha. Én inkább szénhidrát függő vagyok. Akinek az jön be egye. Az epém így is kivan.

  • @evasusanszky6325
    @evasusanszky6325 6 місяців тому +2

    Köszönöm az értékes előadást..minden jót kívánok Magának.

  • @jozsefnagy4439
    @jozsefnagy4439 10 місяців тому

    Nagyon èrdekes volt.... Doktor -úr !

  • @mariapocskay1721
    @mariapocskay1721 2 роки тому

    Ez megint nagyon jó video volt. Köszönöm szépen!

  • @matopalneeva2806
    @matopalneeva2806 6 місяців тому +1

    Nagyon tetszett a videó.

  • @mariabencsik9832
    @mariabencsik9832 2 роки тому +7

    Wow! Nagyon hasznos videó!

  • @kati58100
    @kati58100 Рік тому

    ez is izgalmas téma, köszönöm!😁🤩

  • @gyorgyjuhasz6563
    @gyorgyjuhasz6563 11 місяців тому +8

    Tisztelt doktor űr!
    Itt egy pozitív visszajelzés.
    Jaunuár elején mértem egy reggeli vércukor értéket 9,4- rémület, jött a fogyó kúra.
    Intervallum diétát választottam, csak 11 és 15 óra között étkezek, és igyekszem heti 3-4 alkalommal sportolni, úszás, kocogás, bicikli, tenisz.
    Most -17kg fogyás ban vagyok (bmi 32 ről 27 re csökken) és a lényeg, hogy a vércukor 5,6 ra csökkent!
    Köszönöm a posztot!

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  11 місяців тому +4

      Nagyon örülök neki és annak is, hogy elmondta itt mert ez mások számára is inspiráló lehet!

    • @derraser
      @derraser 11 місяців тому

      @@ÁzsiábaSzakadtam az

  • @Berta5551
    @Berta5551 2 роки тому +1

    Köszönõm.Osztva. Thank you very much!

  • @ilonaorvos4712
    @ilonaorvos4712 2 роки тому +2

    Nagyon közérthető, logikus előadás, és hasznos. Köszönöm szépen a munkáját. Mindig érdeklődéssel várom a videóit. Jó egészséget kívánok.

  • @zsofimarinescu2056
    @zsofimarinescu2056 Рік тому +2

    Köszönöm szépen a hasznos információkat.

  • @pitta1978hun
    @pitta1978hun 2 роки тому +7

    Köszönjük Doktorúr. Kicsit féltem hogy mi lesz a csatornával így hogy a Covidnak vége, de ez így legmerészebb álmaimat is túlszárnyalta! Gratulálok! csak így tovább.

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  2 роки тому +7

      Éppen nincs vége, nyugat Európában most nőnek a számok de untam már eléggé, úgyhogy legfeljebb akkor lesz róla szó ha valami nagyobb gáz lesz. 😊

    • @pitta1978hun
      @pitta1978hun 2 роки тому +1

      @@ÁzsiábaSzakadtam Lehet nőnek, de túl sok új már szerintem nem lesz a témában, a számokat pedig követni tudjuk a hírekből. Én ezeknek a videoknak most jobban örülök. Föleg hogy a Covidos Homeoffice sok ember egészségi állapotán rontott...

  • @kati58100
    @kati58100 Рік тому +1

    gyönyörű a videó végén a háttért és zene is😁🤩

  • @gyuladavid2963
    @gyuladavid2963 10 місяців тому +1

    Ragyogó levezetés! Gratulálok és köszönöm!

  • @MrEmcsike
    @MrEmcsike 2 роки тому +1

    Köszönöm az okítást,ránk fér.

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @erdeimimoza5920
    @erdeimimoza5920 2 роки тому +2

    Nagyszerű előadás, engem személyesen nem érint de több családtagot, barátot igen. Sajnos nem fogékonyak a jó tanácsokra, még akkor sem, ha ez tudományos kutatás sal van alátámasztva. Ezeket nevezem a menthetetleneknek.

  • @ferencnadj8512
    @ferencnadj8512 Рік тому +6

    Végre egy jó videó a témában.

  • @idunlilitu218
    @idunlilitu218 8 місяців тому +2

    Az a jobbik eset, amikor kívül van a zsír és nem belül. A zöld tea és a króm együtt fogyasztva viszont nagyon jó kombináció

  • @sandornesando7666
    @sandornesando7666 2 роки тому +1

    köszönöm szépen a videót sok hasznos dolgot mondott a dr

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @imrenetorok9313
    @imrenetorok9313 2 роки тому +1

    Nagyon varom a kovetkezo videót Nagyon tanulsagos volt koszi

  • @zsuffajudit8871
    @zsuffajudit8871 2 роки тому +6

    Szia! Nagyon hasznos es erdekes video, koszonom szepen. Sztem ezt mindenkinek meg kene nezni.. En nagyon odafigyelek, mit eszem/iszom, cukros uditoket pl. a szuleim gyerekkoromban sem vettek es nem is hianyzik azota sem..:) = Nyilvan az is szamit, ki milyen etkezesi szokasokat hoz magaval gyerekkorabol.. Ismerek olyan 14evest, akire rahagytak, mar kicsi koratol kezdve, h. annyit es azt egyen, amennyi csak belefer, eredmeny: 10-12eves korara nagyon tulsulyos lett es a szulei most kuzdenek ezzel a problemaval.. Tudomasom szerint nala nincs diabetesz, de sulyos gyomorsav problemaja mar volt.. Taplalkozasra mar gyerekkorban oda kene figyelni mit/mennyit eszik a gyerek, a genetikan tul a gyerekkori etkezesi szokasok is nagyon szamitanak..

  • @katagasuka3427
    @katagasuka3427 Рік тому +3

    Kedves Doktor úr!
    Köszönöm a videót!
    Várom a többit is.
    Vigyázz magadra!
    Üdv. Kata

  • @Szolara
    @Szolara 2 роки тому +2

    Nagyon hasznos információk, köszönöm 🤗🙏

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @Klara669
    @Klara669 2 роки тому

    Köszönöm szépen. Hasznos videó. Tökéletesen érthetô. Jó egészséget s minden jót kívánok. Tisztelettel Szász Klára.

  • @tereziaszaboova6378
    @tereziaszaboova6378 2 роки тому +1

    Erre a témára már nagyon vártam, kedves doktor úr.👌
    Köszönöm szépen!
    Jó egészséget kívánok!🌞😎🍀

  • @zsoltlaszlo6324
    @zsoltlaszlo6324 Рік тому +5

    Ez nagyon cím doki!
    A gyógyszereket én sem szeretem!...
    Vissza a természethez! A változatos étkezés és a szeretet ott van az emberben, akkor meg lehet gyógyulni!

  • @evasusanszky6325
    @evasusanszky6325 28 днів тому +1

    Köszönöm az értékes videót. Mindin jót kívánok Magának

  • @TheGregoragi
    @TheGregoragi 2 роки тому

    Nagyon szeretem ezt a témát, hasznos és nagyon köszönöm. Többször meghallgattam. Annyira jó Doki, hogy okít bennünket! :)

  • @erzsebetkubicza6249
    @erzsebetkubicza6249 2 роки тому +4

    Nagyon jó, szeretem az előadásait, köszönöm!

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @mariakomives6373
    @mariakomives6373 2 роки тому +2

    Köszönöm. Kiváncsian várom a folytatást 😃❤

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому +1

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @laszloorosz1480
    @laszloorosz1480 Рік тому +3

    Sport,sport,sport! Akinek nehezére esik ,séta naponta 1 óra.Egyébként tanulságos dolgokat mond ,van benne igazság bőven.A genetika nagyon nagy dolog,több,egyéb betegségekben is.

  • @janakafara2811
    @janakafara2811 2 роки тому +7

    Rendkívül érthető nagyon jó müsor köszönöm

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому +1

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @ikmester56
    @ikmester56 Рік тому +4

    Köszönöm szépen, doktor úr. Nagyon hasznos volt számomra ez a videó!

  • @szucserika5335
    @szucserika5335 2 роки тому +3

    Nagyszerű előadás! Köszönöm szépen!🙂

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @jookalman4309
    @jookalman4309 2 роки тому +1

    Szervusz kedves doktor Úr ez rám is vonatkozik.

  • @szechenyiandras3203
    @szechenyiandras3203 9 місяців тому +4

    Kedves Doki! Világ életemben aktívan sportoltam. 125kg körüli testsúllyal. Erőemelés, testépítés, küzdősport. A Covid járvány előtt fogyasztani kezdtem, lementem 117 kg-ig. Aztán jött a járvány, hirtelen leálltam az aktív sporttal, kétszer lettem covidos. Utána hirtelen 102kg-ra fogytam. 27-es vercukrot mértek egy laborban. Gyógyszert szedek, ismét sportolok. Figyelek az étkezésre, rengeteget mozgok. Viszont sehogy nem tudok 8,5-es cukorszint alá menni (reggel éhgyomorra) Pedig van, hogy napi 6-7 órát kemény munkával töltök a kertben. Elvileg a mozgás is csökkenti az inzulinszintet... Én valahogy másképp ,,működök" ? Hm, nem tudom. Üdvözlettel, egy inzulinreszisztens

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  9 місяців тому +5

      András, ezt qva gyorsan nézze meg diabetológus. Minden perc amit magas vércukorral tölt növeli számos ronda szövődmény létrejöttét.
      Egy no sport, no diabeteses puhány.

    • @szechenyiandras3203
      @szechenyiandras3203 9 місяців тому +1

      @@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm a gyors választ! Mindenképpen felkeresek egy diabetológust! Arra gondolok a hirtelen no sport lehet az oka a covid idején. Figyelemmel kísérem a csatornát és a mostani kísérletet a 14 napos vercukormérést illetően! Köszönöm még egyszer!

  • @DaT0nkee
    @DaT0nkee 2 роки тому +4

    A koplalás jó. Az első két nap rossz, de utána már könnyű.

  • @zsuzsannapocsi7953
    @zsuzsannapocsi7953 4 місяці тому +2

    Nagyon bölcs !!💥
    Nem vagyunk egymás klónjai🎯
    Személyes,,zsírküszöbünk,, különböző.

  • @ilonademeter8288
    @ilonademeter8288 7 місяців тому +1

    Thanks

  • @Andiandrea2007
    @Andiandrea2007 2 роки тому

    Szuper volt! Mindíg van megoldás!
    Köygönöm szépen😊👌🖐

    • @Andiandrea2007
      @Andiandrea2007 2 роки тому

      Köszönöm

    • @Patreides9
      @Patreides9 2 роки тому +2

      @@Andiandrea2007 Csak segítségképpen, elküldött komment javításához: a kommenttel egyvonalban, jobboldalon van három egymás alatti pont, arra rákattintva elérhető az Edit (Szerkesztés) funkció. :)

    • @Andiandrea2007
      @Andiandrea2007 2 роки тому +1

      @@Patreides9 köszönöm, kedves vagy. Tényleg nem tudtam😊❤️🙋🏼‍♀️

  • @bertalanzsigmond983
    @bertalanzsigmond983 2 роки тому +1

    Tiszteletem☺️

  • @sanyoca79
    @sanyoca79 2 роки тому +3

    Így van, nem lehet mindenkire ugyanazt a sémát ráhúzni. Jó kis videó volt, ment a LIKE!

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @janyjozsef
    @janyjozsef 2 роки тому +2

    Köszi Doki!
    Ez végre tisztázta az egyén szerepét (genetika és hozzáállás) a betegségek kialakulásának szempontjából.

  • @attilajanoska5420
    @attilajanoska5420 2 роки тому +2

    Szuper!

  • @zsuzsannaviola2359
    @zsuzsannaviola2359 2 роки тому +3

    Köszönöm,kedves Zsolt,alig várom a következő adást!üdvözlettel:Zsuzsanna

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @imreszabo7000
    @imreszabo7000 2 роки тому +6

    Sajnos személyes tapasztalatom van.Már 4 hónapja derült ki magas a vércukorszintem . Persze van genetikai hajlamom rá. A lényeg szép lassan elértem a 100 kilogrammos testsúlyt 173cm vagyok. Nekem itt volt a határ. Nos persze,a koleszterin,a vérnyomás is magas lett. A kristály cukrot,a fehér kenyeret,elhagytam. Nem eszem annyit. sikerült fogyni 12 kilót. És most jó a vércukorszintem. ( György tea, és gyógynövények) Nem könnyű, szerettem enni.😀

  • @dls6068
    @dls6068 2 роки тому +2

    Ez nagyon kellett Doki, akartam is kérni, ugyanis a férjemnek nagyon aktuális. Gondolatolvasó vagy 💜

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @izabellatoth7712
    @izabellatoth7712 2 роки тому +1

    Van, amiben nem vagyunk egyetértésben, de ezt a videót köszönöm!!!! A kiskutyánknál vagyunk ebben a helyzetben, ami igen megterhelő lelkileg, mert nagyon nehéz nála a diétát betartni, mert napkig képes nem enni.
    Ezz szerint ekem kell ezen átlépnem .

  • @SperS-222
    @SperS-222 2 роки тому +3

    Ez tetszett !

  • @juditjergel598
    @juditjergel598 2 роки тому +7

    Megint szuper videó lett, köszönöm szépen. Kedves Doktor úr, várható-e rész , az emberi bélflóra fontosságáról, illetve arról hogy második agyunk a bélrendszer. Ezt egyre többet hallom , próbálok tájékozódni e témakörben . Ennek köszönhetően szoktam rá a fermentált élelmiszerek fogyasztására. További sikeres munkát kívánok. Várom a következő videókat.

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  2 роки тому +2

      Igen

    • @mariannh.9286
      @mariannh.9286 2 роки тому +2

      Kedves Doki, ha már a fermentációról esett/esik majd szó, - az erjesztéssel előállított ételek, kovászolt kenyér, kovászos uborka, savanyú káposzta, stb. hisztamin tartalma jelentős, vagy elhanyagolható?
      Ezek az eddig egészségesnek mondott finomságok mégsem annyira egészségesek? Vagy mégiscsak azok?
      Köszönöm szépen, ha esetleg a témával kapcsolatban erre is kitérne majd. Szép napokat kívánok!

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  2 роки тому +3

      Semmi gond nincs ezekkel, ha valaki nem histamin intoleráns. Ha az, akkor ne egye.
      Viszont senkit nem fognak intoleránssá tenni.

  • @lajosnemagyar170
    @lajosnemagyar170 2 роки тому +8

    AZ INZULINOS BETEGEKNEK LEHETNE ILYEN JO ELOADAST KESZITENI NAGYON KOSZONOM,💔

  • @janajandakova3488
    @janajandakova3488 2 роки тому +1

    Nagyon köszönöm,igazán most értettem meg a lényeget! Érdekes összefüggések
    játékai,hogy kialakul-e.
    Nagymamám 2.cukorbeteg volt, mindkét
    lábát idővel amputálták,gyerekként gyötrődve néztem végig szörnyű volt.
    Ezért érdemes odafigyelni.

  • @bukovitibor5842
    @bukovitibor5842 2 роки тому +2

    Köszönöm, kipróbálom... 🙏 -15 kg.

  • @lidi5805
    @lidi5805 2 роки тому +2

    😂 még csak 3 percnél járok, de már látom, jó lesz ez a videó. 😂
    Vicces, informatív, sőt még az ember önértékelését is erősíti. Köszönöm!

    • @jozsefkovacs6343
      @jozsefkovacs6343 2 роки тому

      Az időskori ( 2 tipusú)cukorbaj - eltekintve a túlsúlyos személyektől - valójáben a régóta tartó hiánybetegség következménye.
      A biológiailag aktív inzulint csak akkor tudja legyártani a szervezet, ha naponta kellő mennyiségű cinket juttatunk be a szervezetünkbe. Az inzulin ugyanis egy cink tartalmú szerves vegyület. Cinkhiány esetén csak biológiailag inaktív inzulint tud legyártani a szervezetünk.
      Emellett a cukrok hasznosulásához feltétlenül szükség van B1, B2, B6 és nikotinsavamid vitamínokra is. Tehát ezek napi kellő mennyíségű bevitelére is szükség van.
      Elhízottak esetén már a jelentős súlycsökkenés is pozítivan hat.

  • @gyurivarga2781
    @gyurivarga2781 Рік тому +2

    Új dolgokat tanultam ebből a videóból, köszönöm szépen! A közben megjelenő csokis-keksz reklámok pedig nagyon ínycsiklandozók, valószínű az ördög műve.

  • @annf5223
    @annf5223 5 місяців тому +2

    Nagyon érdekes és biztató videó. Itt a kommentekben sokan részletesen beszélnek a saját kezelésükről. Nem tudom, mennyire helyes ez, mert valaki választhat egy ilyen módszert, anélkül, hogy orvoshoz fordulna. Ez veszélyes lehet. Én is hosszú ideje szenvedek 2-es típusú cukorbetegségtől. Nem fogok beszélni azokról a készítményekről, amiket az orvos írt fel nekem, de mindenkinek ajánlhatom az Inspicure kapszulákat. Ez egy természetes készítmény, amely enyhíti a cukorbetegek állapotát, és véd a szövődményektől. Tényleg könnyebb lett, amikor elkezdtem szedni.

    • @ÁzsiábaSzakadtam
      @ÁzsiábaSzakadtam  5 місяців тому +5

      Ne haragudjon, de főleg az veszélyes, hogy egy ilyen bevezetővel egy ordas kamu készítményt reklámoz, amit aztán tényleg bárki megvehet.
      Amit az orvos írt fel, az maradjon homályban, de a ki tudja miből álló kapszulák, azok rendben vannak.
      Ha valaki leírja a gyógyszerét, az sem helyes, de mivel ezek receptköteles szerek, nem árthatnak másnak, orvos nélkül nem lehet megvenni.
      Ráadásul az ön által megadott kapszulákat olyan cég árulja, amely pénisz növelő kapszulát is árul, elég ha a fenti csodaszer oldalán lejjebb görget valaki. 7 centivel növeli meg a méretet.
      Tényleg?

  • @mariamathe3391
    @mariamathe3391 2 роки тому

    Nem vagyunk egyformák az bíztos, de nagyon fontos a bevitt kalória és az elégetett kalória közötti egyensúly. A cukorszint figyelése. Az ember észreveszi, hogy valami baj van és lépni tud. Én így voltam és vagyok. Köszönöm a jótanácsait. M

  • @gabornepulay
    @gabornepulay 2 роки тому +1

    Kedves Doki! Igazán izgalmas a téma, nagyon is érdekel, mert a férjem kb. 30 éve így él, eléggé változatosan étkezünk, vigyázva koleszterinre és cukorra. (inzulin). Megkisérlem osztani, remélem sikerül.