Це відео не доступне.
Перепрошуємо.

Jakiej nieruchomości NIE kupować. Gdzie są okazje mieszkań i działek.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 13 сер 2024

КОМЕНТАРІ • 61

  • @ondre1557
    @ondre1557 Рік тому +14

    Z pozoru działka ze złym otoczeniem może okazać sie perełką . Z taką sytuacja miałem do czynienia 15 lat temu . Działka 2000 m2 z kłopotliwym sąsiedztwem hodowli psów. Dobra cena zachęcała do kupna ale po rozmowach z sąsiadami odpuściłem, bo twierdzili że właściciel z tej hodowli psów sie utrzymuje i przez najbliższe 10 lat nie ma szans na jej likwidację. Po 2 latach okazało sie, że hodowla zlikwidowana a na działce stoi piękny domek w sąsiedztwie lasu i w odległości ok 1000 metrów od czystego jeziora a cena działki wzrosła 5 krotnie.

  • @mirkomz
    @mirkomz Рік тому +14

    Znowu 100% zgody. Dodam, że czwarte (ostatnie) piętro ma wielką zaletę - nikt nad głową nie hałasuje. Rzadko kto zdaje sobie z tego sprawę. Tak jak z zalet instalacji grawitacyjnej o czym Pan mówi, ale tego już prawie się nie spotyka. Pzdr 👍

    • @Kuba22
      @Kuba22 Рік тому +4

      @ mirkomz mirkomz Jeśli jest winda. Jeśli nie ma, to na starość będziesz żałował. Inaczej jak się ma 20-40 lat, a inaczej jak 60-80. Co nie zmienia faktu, że brak sąsiadów nad sobą to wielki plus w bloku.

  • @maciejlubinski1388
    @maciejlubinski1388 Рік тому +7

    uważam że wielka płyta jest niedoceniana - w blokach z lat 80 nie patrzysz sąsiadowi w okna , dużo miejsc postojowych i dobra infrastruktura sklepy komunikacja blisko - na pierwsze mieszkanie polecam w. płytę :)

  • @jacek2929
    @jacek2929 Рік тому +6

    Dom obok cmentarza to dom z widokiem na przyszłość🤣

  • @555frontier
    @555frontier Рік тому +6

    Z moich doświadczeń w starszym budownictwie mieszkania na parterze są niefajne bo ciągnie od podłogi (brak izolacji), możesz grzać ile chcesz i nie zmienisz tego. Na ostatnim piętrze z kolei ucieka ciepło przez dach, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie zimą możesz mieć problem z utrzymaniem temperatury nawet przy dobrych oknach.

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      A jeśli ten parter jest w oficynie starej kamienicy, to często jest ciemno i wilgotno ;-)

    • @555frontier
      @555frontier Рік тому +2

      @@Tomasz_Lebiedz Prawda, parter w oficynie to najgorsze połączenie.

    • @grzeczna9212
      @grzeczna9212 Рік тому

      naga prawda, tak jest w blokach pogierkowskich, dzieci maja chore stawy

    • @agata531
      @agata531 Рік тому +1

      Nie w każdej kamienicy tak jest. Parter ma duzy plus jesli chodzi o wynajem dla osob na wózkach inwalidzkich a także dla kobiet z wózkami dla dzieci.

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому

      Tak, to prawda, ale pod warunkiem, że nie ma kilku schodków przed wejściem do klatki ;-) Wystarczy złamać nogę, aby przekonać się, jaką barierą są schody i... krawężniki ;-)

  • @nataliapacocha1610
    @nataliapacocha1610 Рік тому +2

    Super odcinek! Dzięki ;)

  • @kryszta6758
    @kryszta6758 Рік тому +5

    Jest jedna BZDURA w porównaniach. CO Miejskie nie było zawsze tańsze od gazowego. W większości miast to CO miejskie było sporo droższe. W tym sezonie zobaczymy.

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +4

      Nikt nie powiedział, że zawsze od każdego typu ogrzewanie i że wszędzie. ;-)
      W W-wie było: ogrzewanie z sieci zawsze tańsze niż gaz i niż elektryczność. Droższe niż drewno lub węgiel ;-)

  • @its_nucxai6588
    @its_nucxai6588 Рік тому +4

    Very good channel. The speaker is very qualified.

  • @adacho2190
    @adacho2190 Рік тому +2

    Ostatnie piętro to jeszcze srogi upal w lato bo zadaszenie tez oddaje wiecej do srodka mieszkania no i ryzyko przeciekania dachu :) parter zdecydowanie lepszy

    • @555frontier
      @555frontier Рік тому +1

      No i zimno zimą bo dogrzać ciężko.

    • @grzeczna9212
      @grzeczna9212 Рік тому +2

      parter zimny też nie polecam, a dodatkowo zawsze syf

    • @barbrakowalsky8369
      @barbrakowalsky8369 Рік тому +3

      Parter ma jednak dużo minusów, nie dla ludzi ceniących spokój - u znajomego słychać każdego wchodzącego do klatki, w toalecie mu coś tam wybija czasem, zimno, bo piwnica na dole

  • @Saturnus666
    @Saturnus666 Рік тому +3

    Czy w dzisiejszych realiach dalej wybierałby Pan pod inwestycje mieszkania z ogrzewaniem miejskim czy wolałby Pan z własnym ogrzewaniem gazowym?

  • @sawomirprzebieracz9523
    @sawomirprzebieracz9523 Рік тому +1

    Jak zwykle super odcinek

  • @Marta-hn2fe
    @Marta-hn2fe 7 місяців тому

    @Tomasz_Lebiedz - mnie interesuje analiza lokalizacji mieszkania w bloku. O piętrach dużo jest w Internecie - że parter i 4. bez windy są słabsze, że najlepsze 1-2 piętra w niskich blokach itd. - ale nigdzie nie mogę doszukać się analizy umiejscowienia mieszkania właśnie na tym 1 lub 2 najlepszym piętrze w bloku ale w poziomie - tj. czy to jest mieszkanie środkowe czy mieszkanie boczne (np. w wielkiej płycie mieszkanie, w którym tylko jedna ściana zewnętrzna przylega do klatki schodowej a pozostałe stanowią jednocześnie ściany całego bloku) lub narożne - czy tego typu mieszkania są tak samo opłacalne do kupienia jak mieszkania środkowe, które z każdej strony sąsiadują z innymi mieszkaniami w bloku? Pod kątem kosztów ogrzewania, ewentualności zawilgocenia i grzyba... itp. kosztów i problemów. Często słyszę, że np. najwyższe piętra w blokach z wielkiej płyty są słabe, bo jak się pojawią problemy z dachem, to w mieszkaniu może pojawić się grzyb i nic się wtedy nie zrobi, tylko trzeba z tym grzybem mieszkać i cierpieć, bo naprawa dachu jest w gestii spółdzielni - czy takie same problemy mogą być w mieszkaniach bocznych / narożnych?

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  7 місяців тому

      Dziękuję za to interesujące pytanie. Odpowiedź na nie jest jednak bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Kiedy analizujemy wpływ położenia mieszkania na jego cenę i wydajność energetyczną, kluczowe jest rozważenie kilku czynników.
      Po pierwsze, rzeczywiście, mieszkania z większą powierzchnią przegród zewnętrznych, takie jak narożne, mogą być bardziej podatne na wpływ temperatur zewnętrznych. Oznacza to potencjalnie wyższe koszty ogrzewania w zimie i ochładzania latem. Jednakże, to nie jest jedyny czynnik wpływający na atrakcyjność i cenę takiego mieszkania.
      Mieszkania narożne często oferują dodatkowe zalety, które mogą przeważyć nad wyższymi kosztami energetycznymi. Na przykład, mogą one posiadać lepszy układ pomieszczeń, więcej okien, co zapewnia lepsze doświetlenie, a także oferować atrakcyjniejsze widoki. Wszystkie te aspekty mogą znacząco podnieść wartość mieszkania na rynku nieruchomości.
      Kwestia wykończenia wnętrza to zupełnie inny temat, który również ma znaczący wpływ na cenę mieszkania. Wysokiej jakości materiały, nowoczesne rozwiązania i estetyka wykonania mogą znacząco zwiększyć atrakcyjność mieszkania dla potencjalnych nabywców.
      Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wiele starszych bloków, w tym tych z wielkiej płyty, przeszło w ostatnich latach gruntowne remonty, w tym termomodernizację. Dzięki temu, nawet mieszkania w starszych budynkach mogą oferować dobrą izolację termiczną i niższe koszty utrzymania.
      Na koniec, należy pamiętać, że nowe budownictwo deweloperskie nie jest wolne od problemów. Przeciekające dachy i inne wady budowlane mogą występować również w nowo
      oddanych budynkach, co jest ważnym aspektem do rozważenia przy zakupie nowego mieszkania. Dlatego też, dokładna analiza stanu technicznego budynku, zarówno w przypadku starszych bloków, jak i nowych inwestycji, jest kluczowa.
      Podsumowując, przy ocenie wartości mieszkania ważne jest uwzględnienie wielu czynników, od lokalizacji, przez układ i wykończenie, aż po stan techniczny budynku. Każdy z tych elementów może mieć istotny wpływ na cenę nieruchomości, a ich kompleksowa analiza pozwala na dokonanie świadomego wyboru.

  • @Saturnus666
    @Saturnus666 Рік тому +1

    Mi różne agencje powtarzają że nie ma problemu z wynajęciem mieszkań na 4. piętrze bez windy. Jeśli można je kupić dużo takiej a wynająć trzeba tylko trochę taniej niż normalnie, to wydawałoby się że to jest dobra inwestycja bo powinna dawać lepsze zwroty. Nie jest tak?

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +1

      ;-) Problem polega na tym co to znaczy:
      1. "kupić DUŻO taniej", czyli ile wynosi to "DUŻO".
      2. "wynająć trzeba TYLKO TROCHĘ taniej", czyli ile wynosi to "TYLKO TROCHĘ".
      3. Czy ktoś ma interes w sprzedaży takiego mieszkania.
      Po rozwiązaniu powyższej łamigłówki, wszystko będzie jasne ;-)

    • @Saturnus666
      @Saturnus666 Рік тому +1

      @@Tomasz_Lebiedz chodzi o proporcje, np jeśli kupimy o 20% taniej a wynajmiemy o 10% taniej niż porównywalne mieszkanie na niższym piętrze, to teoretycznie takie mieszkanie da lepszy zwrot. Pytanie tylko czy ta teoria przedkłada się na praktykę...

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      Po pierwsze:
      Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ;-) bo w nieruchomościach, trzy najważniejsze rzeczy, to:
      1. Lokalizacja,
      2. Lokalizacja,
      3. Lokalizacja.
      Czy lokalizacja takiego mieszkania jest i będzie nadal "cenna"?
      Po drugie:
      Inwestycja pod wynajem ma też wartość wyjścia z inwestycji, czyli za ile sprzedam takie mieszkanie np. za 20 lat. Czy takie mieszkania będą chętnie kupowane za 20 tal?
      Po trzecie:
      Dziś, z powodu licznej migracji z Ukrainy, sytuacja na rynku najmu jest taka, że brakuje ofert, więc idzie nawet "badziew". Czy Ukraińcy wrócą do siebie? Czy, w związku ze wzrostem zapotrzebowania na mieszkania do wynajęcia zacznie rozwijać się najem instytucjonalny?
      Po czwarte:
      Dlaczego ktoś chce mi sprzedać "złoty interes życia" zamiast samemu go kupić?

    • @Saturnus666
      @Saturnus666 Рік тому

      @@Tomasz_Lebiedz dziękuję za uwagi

  • @pawegorski1862
    @pawegorski1862 Рік тому +1

    mam mieszkanie na 5 pietrze bez windy, bez balkony, ale lokalizacja dobra i oblozenie na wynajem 100%

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      ;-) Bo w nieruchomościach, trzy najważniejsze rzeczy, to:
      1. Lokalizacja,
      2. Lokalizacja,
      3. Lokalizacja.
      ;-)

    • @555frontier
      @555frontier Рік тому +1

      W kamienicy moich rodziców jest na 5 piętrze (adaptacja strychu) mieszkanie na wynajem, najemcy się zmieniają ale zawsze ktoś mieszka. Ale to centrum dużego miasta świetnie skomunikowane więc...

  • @Saturnus666
    @Saturnus666 Рік тому +1

    Zastanawiam się na deweloperskim mieszkaniem na ostatnim piętrze. Zakładam że mieszkania budowane w obecnej technologii mają dobrą izolację termiczną i nie bedzie problemu z niskimi temperaturami zimą i wysokimi latem. Czy ma ktoś z Państwa doświadczenie w tej kwestii w nowszym budownictwie?

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      Ogólnie rzecz biorąc nowemu budownictwu narzuca się większe wymagania co do współczynnika przenikania ciepła, niż było to dawniej. Trzeba jednak pamiętać, że wiele starych budynków poddanych zostało termomodernizacji.

    • @555frontier
      @555frontier Рік тому +1

      Moja znajoma ma takie doświadczenie że dach niby ma ocieplony ale najtańszymi możliwymi materiałami i z dziurami tu i ówdzie. W każdym bądź razie na pewno lepiej to się sprawuje jak 100letnia kamienica.

    • @Saturnus666
      @Saturnus666 Рік тому +2

      @@555frontier sam nie wiem czy nie lepiej jednak kupić na niższym piętrze. Mam tylko obawy ze trafię na hałaśliwych sąsiadów (dlatego chciałem piętro ostatnie)

    • @barbrakowalsky8369
      @barbrakowalsky8369 Рік тому +2

      Ostatnie piętro to komfort o ile nie masz problemów z poruszaniem się. Nikt ci nad głową nie tupie, widok często ciekawy (ja taki mam), kondycja jest. Z temperaturą problemów nie mam

    • @wojciechdankowski224
      @wojciechdankowski224 Рік тому +2

      Proszę wziąć pod uwagę bezpieczeństwo w razie pożaru. Czy jest przewidziane w danym bloku. Jeśli tak to gdzie i czy będzie pan pani wtedy bezpieczny

  • @koleszka2003
    @koleszka2003 Рік тому +3

    a o domach cos będzie?

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      Tu niewiele, ale zrobimy 🙂 bo grunty i domy to moja specjalność. Co o domach najbardziej interesuje?

    • @piotrk5989
      @piotrk5989 Рік тому

      @@Tomasz_Lebiedz Czy zauważył Pan wzrost zainteresowania Domami i gruntami. Czy ekspozycji na portalach sprzedażowych przybywa czy wręcz przeciwnie? Czy warto coś zbudować czy bezpieczniej flipy na gruntach? :)

    • @koleszka2003
      @koleszka2003 Рік тому +1

      @@Tomasz_Lebiedz np czy warto sprzedać dom a kupić mieszkanie i jedno na wynajem?pozdrawaim

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      Dziękuję, faktycznie jest to temat do zrobienia ;-)

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому +2

      OK - chyba zrobię coś o domach ;-)

  • @FusionHouse133
    @FusionHouse133 Рік тому +1

    chyba dom KERETA

    • @Tomasz_Lebiedz
      @Tomasz_Lebiedz  Рік тому

      Tak jest i nawet taki jest tytuł rozdziału w filmie. Znam jednak wielu mieszkańców W-wy, nieświadomie przekręcających tę nazwę i do tego odniosłem się w filmie, chociaż faktycznie zabrakło wyraźnego sprostowania, co niniejszym czynię.
      Dla całej audycji ważniejsze jest jednak mistrzowskie wykorzystanie przestrzeni przez projektanta tego domu architekta Jakuba Szczęsnego, co ma pokazać, że można coś wybudować, tam, gdzie większość nie zauważa żadnej możliwości.