@@ГаннаРомашевська та я припускаю, коли цей напрям достатньо розвинуть (тобто нароблять достатньо відосів), то обов'язково зроблять до кожної теми альбом в якому будуть зібрані послідовно усі частини🤔 Так майже всі наші блогери роблять, і це зручно)
В льодовийковий період групи людей наче не були багаточисельними, в той же час, згідно законів біології популяція має мати певну чисельність, щоб не вимерти, особливо в таких жорстких умовах життя. Відповідно, переселення "по крапельці" вкрай тяжке для подальшого розвитку популяції. Тому ймовірно, що з якої причини це був цілий "дощ з крапельок".
Пане Борис щиро вдячна за Вашу працю! А мені навпаки в кайф довгі відео ! Чим довше, ти краще🥳😀 Головне щоб вам не шкодили такі довгі стріми . Вважаю, що це погано , коли люди не можуть дивитися чи слухати щось довше ніж відео в тік ток🤨
Dawn of Man - одна з улюблених ігор і напевно єдина, де пройдені всі сценарії, взяті всі ачівки і купа безсонних ночей 😅 хто не грав, дуже рекомендую 👍😎
Як власник 200к каналу на ютубі скажу - коментарі не впливають на просування відео в ютубі взагалі. Впливають ключові слова, довжина перегляду відео та CTR прев‘ю.
В мезоамериці, гомосапієс мешкав ще 200тис років тому!!! Офіційна наука дуже часто в угоду якимось політичним цілям підтримує "сумасбродні"теорії , одна з них "переселення мешканців азії в Америку 10тис років тому.
Дякую. Цікаво. Шановний Борисе, якось Ви промовчали про величезні череди диких бізонів, які населяли північноамериканські прерії та створювали багато проблем для північноамериканських піонерів при освоєнні Північної Америки. Чи це не була хороша база для одомашнення і для перспективного потужного тягла в господарстві аборигенів?
Нажаль, ні) Бізон - надто агресивна тварина для одомашнення. + не пропустив, бо в даному стрімі мова йшлася виключно про осілі народи, про кочових індіанців прерій для яких полювання на бізонів = основна кормова база будемо говорити окремо).
@@wildfoxfilm, дякую. Так, здається, що одомашнення бізонів могло лише сприяти вирішенню проблеми харчування та й тій же осілості. Мені здається, що пішому мисливцю полювати на диких чи здичавілих коней (мустангів?) проблематичніше ніж на бізонів. Чому ж спочатку пріоритетом дичини на полюванні стали не такі, вже, й поживні та смачні коні, а не бізони, які спокійно множилися, а коні були винищені до ноги при наявності такої чудової харчової альтернативи?
Опадів дійсно вкрай мало. Але є таке явище як атмосферне намерзання через конденсат + шторми - поряд море. Та все ж це справу не змінює: у них так і сяк була змога пройти). Дякую!
По "копаному"). Археологія звісно. Щодо датувань - в Америці - чи ненайдосконаліші технології перехресної хронологізації: від палеоботаніки, до вуглецевих та інших аналізів, тому їм можна довіряти чи ненайбільше серед усіх (хіба шо німці з британцями +- на тому ж рівні...)
Якось одна людина виступила з цікавою тезою! Яку " сучасна " наука" зовсім проігнурувала! Заборона вивчення антропологіі в світі ,через нациські концтабори смерті різні рухи по євгеніці і расизму і шовінізму привели до "упадку цієі науки" ,як області знань! Та й взагалі для американців коли в них оформляються люди з інших краін, поняття національність,етнічність ,громадянство і раса це одне й те ж саме... Одним словом " дуби" ,тобто стовпи в антропологіі...Бо зарубіжна історія для них це космос...Так от,висунення гіпотези про " корінне" походження людей в Америці має свою логіку...Берем до уваги антропологію людини...Якщо б вони прийшли з азіі,в Південну Америку, то скоріш всього вони б виглядали як монголи чи китайці,але є такий розділ в антропологіі як фізіогноматика який вимірює і описує співвідношення частин тіла і риси обличчя...Що й вказує що вони різні в " краснокожих" американців і " жовтих" азіатів...На мою думку помилково вважати що клімат Африки що так сприяв" мавпам і мавпоподібним людям" був набагато сприятливіший від клімату центральноі і пд америки які колись відділились від тоі ж Африки і мали можливо ще більш сприятливіший клімат ніж де інде для розвитку мавпоподібних створінь! Наука іноді помиляється виходячи з " догм історіі", тому моє бачення що було багато " видів" людей, три центри походження іх( центр півд Америка,Африка,Індонезія), іх перемішування зникнення одних і симбіоз інших і утворення кілька " рас" сучасних людей! І дурень той,що вважає що сьогодні існує всього три раси людей( білі,жовті,і чорні)...Іх більше!😊
Думка цікава. На даний момент у нас немає підтверджень існування в Америці людиноподібних і гомо до 20 000 до н.е., тобто наразі це: найнижча для Америки межа. Але воне не так і добре копана. Теж з Австралією, тому: побачим. Можливо, знайдуться підтвердження)
Антропологія в жодній країні жодного дня не була під забороною. Навіть з працями псевдовчених щодо верховенства одних рас над іншими ви і досі можете ознайомитись на різних мовах в різних країнах світу. Просто ці теорії були науково визнані як недіеві і заіделогізовані і просто почили в бозі, як псевдонаукові. До речі як і теорія про різні центри походження рас. Генетично африканці з білими європейцями та вираженими монголоїдами розійшлися не так давно - і точно вже після освоєння хомо сапіенсом Америки, Африки та Австралії.
@@ВкторЛис "не так давно". Дуже давно. Євразійські популяції розішлись з негроїдними популяціями 80-100 років тому. Європеоїди північної Євразії з близькосхідними популяціями і монголоїдами 40-45 тисяч років тому. На таких величезних часових відрізках можуть формуються навіть нові види.
@@ВкторЛис дуже небагато фахових публікацій, і виключно одиничні дослідження архаїчних знахідок. Фізична антропологія на заході практично знищена як наука. На її місці тепер пустка і псевдонаукова лівацька повістка. На головному сайті "Асоціації фізичної антропології" взагалі США вісить згадка, що "раса - це соціальний конструкт".🤡
Жили люди, поки не прийшли чортоп'дараси, які в свою чергу шляхом насильства ''заселили'' чортенятами тобто ''створили'' поселення... В місцях де жили люди😢 Почитайте Пол Стаметс, міколог, про гриби і їх вплив на культуру місцевих ''американців'' .. так є скульптури грибів з каменю, вік яких суперечить вашим реперським табличкам😅
Якби люди вибили мегафауну, то вони вибили б бізонів, оленів і т.і., але ці тварини процвітали до кінця 19 ст.Тому цю пургу слухати більш не хочу, нецікаво.
@@wildfoxfilm Перепрошую,шановний.Я мала рацію написати те,що написала.Це враження від ваших висловів,а не намагання вас принизити.По-друге,ви ,мабуть,хотіли посперечатися з росіянами хто розумніший,та помилилися,я не росіянка.Тоб то,ще раз підтвердили мої враження.
В мене нема зараз часу слухати повні передачи, тому дуже дякую, що робите скорочені версії. Я вас люблю та обожнюю. Вірніше ваши етери 🤭
А оце зручно🤔такі 30-хвилинні епізоди з конкретикою👍, для тих хто кількагодинне відео за один раз не осилить подивитись)
+ Переглядів стане більше. А це гроші.
Нажаль важко знайти всі епізоди послідовно
@@ГаннаРомашевська та я припускаю, коли цей напрям достатньо розвинуть (тобто нароблять достатньо відосів), то обов'язково зроблять до кожної теми альбом в якому будуть зібрані послідовно усі частини🤔
Так майже всі наші блогери роблять, і це зручно)
Дякую за вашу працю.
Хай квітне український Ютюб!
Хочу приєднатися до числа вдячних за таке коротке та змістовне відео. Бо дивитися багатогодинні стріми, на жаль, немає можливості...
дякую за скорочену версію стріму 👍
ви дуже цікавезно розповідаєте, гумор, сарказм - слухати одне задоволення 👏😎😏
В льодовийковий період групи людей наче не були багаточисельними, в той же час, згідно законів біології популяція має мати певну чисельність, щоб не вимерти, особливо в таких жорстких умовах життя.
Відповідно, переселення "по крапельці" вкрай тяжке для подальшого розвитку популяції.
Тому ймовірно, що з якої причини це був цілий "дощ з крапельок".
Дякую за цікаву інформацію та розвиток україномовного контенту
Пане Борис щиро вдячна за Вашу працю! А мені навпаки в кайф довгі відео ! Чим довше, ти краще🥳😀
Головне щоб вам не шкодили такі довгі стріми . Вважаю, що це погано , коли люди не можуть дивитися чи слухати щось довше ніж відео в тік ток🤨
Super
Лайк каналу. Дивлюсь навіть коли думаю що все знаю по темі. Цікава подача і наочно- на мапі.
Оо, нове, гуд гуд.
Dawn of Man - одна з улюблених ігор і напевно єдина, де пройдені всі сценарії, взяті всі ачівки і купа безсонних ночей 😅
хто не грав, дуже рекомендую 👍😎
О! Нарешті норм розмір!
Дякую!
Хейердал одобряет!
Продолжайте в том же духе!
Хеердал вважав що Америку заселяли полінезійці.
@@ВкторЛис откуда он это хейервзял!
Пересечь тихий,даже с пассатами,на каное-невозможно!
Хотя мы не знаем карту течений и ветров в позднем неолите!
Привіт! Ви забули згадати ще про один мінус : вони не знали про колесо!
Знали ж.
А це з якого іменно стріму? Можете підсказати? Я ще вам тут навалю слів, для алгоритмів. Що б було. Будь ласка, скажіть з якого це стріму!
😅
Зі стріму про початок історії Америки)
Як власник 200к каналу на ютубі скажу - коментарі не впливають на просування відео в ютубі взагалі. Впливають ключові слова, довжина перегляду відео та CTR прев‘ю.
Дякую Вам за цікаве відео.
В мезоамериці, гомосапієс мешкав ще 200тис років тому!!! Офіційна наука дуже часто в угоду якимось політичним цілям підтримує "сумасбродні"теорії , одна з них "переселення мешканців азії в Америку 10тис років тому.
❤❤❤
Дякую. Цікаво. Шановний Борисе, якось Ви промовчали про величезні череди диких бізонів, які населяли північноамериканські прерії та створювали багато проблем для північноамериканських піонерів при освоєнні Північної Америки. Чи це не була хороша база для одомашнення і для перспективного потужного тягла в господарстві аборигенів?
Нажаль, ні) Бізон - надто агресивна тварина для одомашнення. + не пропустив, бо в даному стрімі мова йшлася виключно про осілі народи, про кочових індіанців прерій для яких полювання на бізонів = основна кормова база будемо говорити окремо).
@@wildfoxfilm, дякую. Так, здається, що одомашнення бізонів могло лише сприяти вирішенню проблеми харчування та й тій же осілості. Мені здається, що пішому мисливцю полювати на диких чи здичавілих коней (мустангів?) проблематичніше ніж на бізонів. Чому ж спочатку пріоритетом дичини на полюванні стали не такі, вже, й поживні та смачні коні, а не бізони, які спокійно множилися, а коні були винищені до ноги при наявності такої чудової харчової альтернативи?
На Берингії не було льоду! Опадів бракувало, тому сформувалась посушлива тундра! Берингія - це зараз шельф моря, а не вулканічні о-ви!
Опадів дійсно вкрай мало. Але є таке явище як атмосферне намерзання через конденсат + шторми - поряд море. Та все ж це справу не змінює: у них так і сяк була змога пройти). Дякую!
У підтримку алгорі мім підоскої програмульки)) гайда!
Траплявся на дуже схожого російськомовного блогера. Маю на увазі по стилю почачі і темпераменту висловів
А що то за "Toca da Tira Peia" (22000) на півдні? Виходить, що люди не 7-8 тис. років освоювали Америку, а 2 тис.?
Як пояснюється 22тис в Південній Америці?
По "копаному").
Археологія звісно. Щодо датувань - в Америці - чи ненайдосконаліші технології перехресної хронологізації: від палеоботаніки, до вуглецевих та інших аналізів, тому їм можна довіряти чи ненайбільше серед усіх (хіба шо німці з британцями +- на тому ж рівні...)
Якось одна людина виступила з цікавою тезою! Яку " сучасна " наука" зовсім проігнурувала! Заборона вивчення антропологіі в світі ,через нациські концтабори смерті різні рухи по євгеніці і расизму і шовінізму привели до "упадку цієі науки" ,як області знань! Та й взагалі для американців коли в них оформляються люди з інших краін, поняття національність,етнічність ,громадянство і раса це одне й те ж саме... Одним словом " дуби" ,тобто стовпи в антропологіі...Бо зарубіжна історія для них це космос...Так от,висунення гіпотези про " корінне" походження людей в Америці має свою логіку...Берем до уваги антропологію людини...Якщо б вони прийшли з азіі,в Південну Америку, то скоріш всього вони б виглядали як монголи чи китайці,але є такий розділ в антропологіі як фізіогноматика який вимірює і описує співвідношення частин тіла і риси обличчя...Що й вказує що вони різні в " краснокожих" американців і " жовтих" азіатів...На мою думку помилково вважати що клімат Африки що так сприяв" мавпам і мавпоподібним людям" був набагато сприятливіший від клімату центральноі і пд америки які колись відділились від тоі ж Африки і мали можливо ще більш сприятливіший клімат ніж де інде для розвитку мавпоподібних створінь! Наука іноді помиляється виходячи з " догм історіі", тому моє бачення що було багато " видів" людей, три центри походження іх( центр півд Америка,Африка,Індонезія), іх перемішування зникнення одних і симбіоз інших і утворення кілька " рас" сучасних людей! І дурень той,що вважає що сьогодні існує всього три раси людей( білі,жовті,і чорні)...Іх більше!😊
Думка цікава. На даний момент у нас немає підтверджень існування в Америці людиноподібних і гомо до 20 000 до н.е., тобто наразі це: найнижча для Америки межа. Але воне не так і добре копана. Теж з Австралією, тому: побачим. Можливо, знайдуться підтвердження)
Тоді гомо сапіенси не ділились на раси
Антропологія в жодній країні жодного дня не була під забороною. Навіть з працями псевдовчених щодо верховенства одних рас над іншими ви і досі можете ознайомитись на різних мовах в різних країнах світу. Просто ці теорії були науково визнані як недіеві і заіделогізовані і просто почили в бозі, як псевдонаукові.
До речі як і теорія про різні центри походження рас. Генетично африканці з білими європейцями та вираженими монголоїдами розійшлися не так давно - і точно вже після освоєння хомо сапіенсом Америки, Африки та Австралії.
@@ВкторЛис "не так давно". Дуже давно. Євразійські популяції розішлись з негроїдними популяціями 80-100 років тому. Європеоїди північної Євразії з близькосхідними популяціями і монголоїдами 40-45 тисяч років тому. На таких величезних часових відрізках можуть формуються навіть нові види.
@@ВкторЛис дуже небагато фахових публікацій, і виключно одиничні дослідження архаїчних знахідок. Фізична антропологія на заході практично знищена як наука. На її місці тепер пустка і псевдонаукова лівацька повістка. На головному сайті "Асоціації фізичної антропології" взагалі США вісить згадка, що "раса - це соціальний конструкт".🤡
по українськи багато краще сприймається
Цікаво знати 😊
По льду могли идти охотники за тюленями.
Рабсейца по комментам сразу увидишь😁😁😁
Дякую за цікаву інформацію. Оповідач поганенький, мова засмічена.
Зате орієнтується в темі.
Нарешті, кілька годин не можу
+
Згоден ! Пляшка з під Пепсі у сраці кроманьонця це трохи занадто . Дякую !
Ну, коли він з мок шанських боліт, це цілком норм.
Тікали, того й поперлися
Біля корінного праамериканьця,витягнутого з болота, знайдено томік ДостОєвського.
Прєступлєніє і наказаніє?
+++
Цікаво було б щось більше дізнатися про мочіка, а також карибський етнос таїно, мабуть, перших хто побачив європейців та найбільше постраждав від них.
Жили люди, поки не прийшли чортоп'дараси, які в свою чергу шляхом насильства ''заселили'' чортенятами тобто ''створили'' поселення... В місцях де жили люди😢
Почитайте Пол Стаметс, міколог, про гриби і їх вплив на культуру місцевих ''американців'' .. так є скульптури грибів з каменю, вік яких суперечить вашим реперським табличкам😅
Якби люди вибили мегафауну, то вони вибили б бізонів, оленів і т.і., але ці тварини процвітали до кінця 19 ст.Тому цю пургу слухати більш не хочу, нецікаво.
Цивилизованный человек не горорит так о других живых существах.Ну чем вы по дикости отличаетесь от тех,хомо ?
Ми- відрізняємось. ви - навіть не належите
@@wildfoxfilm Перепрошую,шановний.Я мала рацію написати те,що написала.Це враження від ваших висловів,а не намагання вас принизити.По-друге,ви ,мабуть,хотіли посперечатися з росіянами хто розумніший,та помилилися,я не росіянка.Тоб то,ще раз підтвердили мої враження.