Давні хлібороби: на західних околицях Давньої Європи

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 33

  • @AnarchoReptiloidUa
    @AnarchoReptiloidUa 25 днів тому +1

    Як завжди, чудово. Коментар на підтримку відео та каналу.
    😊😊😊😊😊

  • @ОтЯдоТебеДоберуся
    @ОтЯдоТебеДоберуся 28 днів тому +1

    Красно дякую за крутезного гостя і його цікавезну розповідь

  • @livesynthetic8177
    @livesynthetic8177 29 днів тому +16

    Клас, офігезно! Бойківська хата за 5 тис, років до, просто припух)) пан Відейко - топ! Даєш Відейка в кожен стрім!!!)

  • @vadimpbt
    @vadimpbt 9 днів тому +1

    Дякую за цікаву і дуже зм істовну лекцію пана Вфдейка, чекаю інших лекцій.

  • @lordesper
    @lordesper 29 днів тому +3

    Моя повага неймовірному Михайлу Юрійовичу Відейко

  • @MAK_KITRA
    @MAK_KITRA 29 днів тому +9

    Надзвичайно цікаво, як і кожна лекція Відейка🤓

  • @АлексейОсиновский-э9р

    Дуже дякую, як завжди - цікаво, професійно, інформативно

  • @ruslantolkunov4302
    @ruslantolkunov4302 29 днів тому +2

    Крутой стрім!!!!

  • @ЮраКвасняк-х8х
    @ЮраКвасняк-х8х Місяць тому +8

    Дякую за чудового гостя !

  • @vovapasta
    @vovapasta 29 днів тому +4

    Дякую за цікавий випуск про давніх хліборобів

  • @spanishcastlemagi
    @spanishcastlemagi 29 днів тому +5

    Шикарний ефір !

  • @Євген-щ7ь
    @Євген-щ7ь 29 днів тому +1

    Це було (і є) чудово. Дякую.

  • @sashad2414
    @sashad2414 Місяць тому +4

    Було дуже цікаво. Дякую.

  • @kolpavel
    @kolpavel 8 днів тому

    Дякую.

  • @ФедорШлиомов
    @ФедорШлиомов 28 днів тому +9

    З приводу свиней,ліса та людей.Цикавий приклад з нашого сьогодення.Підрозділ мого приятеля дуже довго стояв на однієї позиції в лісосмузі до них прибилося стадо кабанів (під'їдали з смітника що хлопці влаштували).Потім підрозділ почали не далеко пересувати с кабани...рушили всім кагалом за пацанами.Потім дві кабаноматки народили.І ось це нове покоління пятаків вже хлопців взагалі не боялося і вели себе як звичайні сільськи свині (тільки волохаті).
    Мені здається шо за таким сценарієм і могло в неоліті відбуватися.

  • @ГалинаКраминская-р2б

    Цікаво, чудово

  • @julismal549
    @julismal549 6 годин тому

    Пане Борисе,
    Я - щира прихильниця вашого каналу. Ваш голос - це неймовірно важливий внесок для нашої країни та світу. Я постійно стежу за вашими відео й дуже ціную те, що ви робите! . У мене є пропозиція: я створюю переклади відео для міжнародної аудиторії за допомогою ШІ. Хочу, щоб правда про Україну звучала різними мовами світу. Ваша подача історії - дуже креативна й надзвичайно крута, на мій погляд. Вона точно може сподобатися іноземній аудиторії, а я прагну, щоб українського контенту ставало все більше. Світ хоче нас чути!
    Я можу перекласти й озвучити ваші відео німецькою, французькою, іспанською чи іншими мовами, а також створити субтитри для інших платформ. Я можу вам віддавати файли для субтитрів а також відео, які ви можете використовувати на вашому каналі. Я була б рада почути ваші умови співпраці, адже чим більше людей дізнається про вас, тим краще.
    Як вам така ідея? Я впевнена, що це допоможе вашому каналу стати ще більш популярним і поширити вашу місію на нові аудиторії.
    Дякую за вашу працю й силу! 💪💙💛
    Слава Україні і нашим мужнім Героям уклін, та слава навіки!
    Бажаю вам здоров’я, натхнення, гумору (обожнюю ваші жарти) і нескінченної енергії.

  • @ToxaKaRp
    @ToxaKaRp 9 днів тому +1

    Дуже сподобався вислів про "зброю мирних хліборобів". Отак от, сівіс пасем пара белум за тисячі років до появи латини.

  • @maksymchumak9680
    @maksymchumak9680 29 днів тому +3

    Дививсь на братські могили і подумав про історію канібалізму. На якому етапі відмовились і чому. Дякую.

    • @cynic3859
      @cynic3859 27 днів тому +2

      Якщо в двох словах, то канібалізм зникає "під тягарем запасів зерна".

  • @MykolaChyslin
    @MykolaChyslin 28 днів тому +1

    У Польщі ще в 19 столітті, а то й на початку 20 селяни часто мешкали в одному приміщенні з худобою.

  • @garrettheshadow8037
    @garrettheshadow8037 29 днів тому +4

    Як купити книги? Ніде не можливо знайти. Дайте, будь ласка, посиланя.

  • @vasmin1471
    @vasmin1471 Місяць тому +5

    Для пана Відейка.
    Згідно спорово пилкових діаграм поселень Королеве, Молодова 1, Межиріч, Пушкарі, Хотилеве знаходять злакові рослини, гречку, знаходять від давнього палеоліту до сьогодення.
    Археолог Черниш знайшов вулику кількість зернотерок з піщанику в поселенні Молодова 1, Зааерняєв знайшов такі зернотерки в поснленні Хотилеве. Борисковський знайшов мотигу в поселенні пвзньго палеоліту Пушкарі 1. Це свідчення що вже в палеоліті на території України люди споживали і пшеницю, і ячмінь і жито і гречку. А знайдена мотмга це свідчення що люди могли займатися хліборобством.
    На території німеччини згідно спорово пилкових діаграм злакові появляються не раніше 3 тисячоліття до нашої ери і в невеликих кількостях, гречки не виявили. Цікаво що вирощували лінійники на території німеччини? Території Німеччини і Польщі знаходяться в низинах, гавіть сьогодні після дощів ці країни затоплює, а коли були лінійники вологість була більша і рівень води високий. В таких умовах пшениця не ростими. Так звідкіля ішло землеробство?

    • @cynic3859
      @cynic3859 27 днів тому +1

      Щодо гречки в європейському палеоліті - маю величезні сумніви. (Дасте посилання на назву роботи, авторів?)
      ...а жито - воно "супроводжувало" пшеницю як сорняк, поки на північному краю ареалу не "замістило" її (як менш вибагливе до природних умов). AFAIR.

    • @vasmin1471
      @vasmin1471 23 дні тому

      ​​@@cynic3859 В книзі Первісна людина в екстремальних умовах середовища. Стоянка Єлісєєвичі. М. 1997 року.
      Ст. 87 читаємо: "Ця екологічна група була різновидна по флористичному складу і включала, окрім видів сімейства Chennopodiaceae, а також два види гречки ( Fagopyrim sagittatum, F. tataricum)....."
      Навів про гречку в тексті книги, але необхідно
      дивитися спорово пилкові діаграми.
      Авторами книги є А. А. Величко та інші. Прізвище Величка вам повинно бути знайомим. Він розробляв спорово пилкові діаграми на багатьох поселеннях і в Україні.

  • @Echinacea_purpurea
    @Echinacea_purpurea 29 днів тому +1

    Мешканці культури лійчастого посуду пережили кліматичні зміни через більш теплий і вологий морський клімат ніж в Україні. І зараз в Європі зимою значно тепліше, навіть на півдні Норвегії та Швеції, а влітку відсутня посуха.
    Гольфстрім ніхто не відміняв. Цей обігрівач з функцією зволожування працює досить надійно:)

  • @nitzerebb2581
    @nitzerebb2581 23 дні тому

    +

  • @ВладимирШевченко-д6в

    Постулати. Всі цивілізації виникли на основі землеробства.Землероб може прокормити 15 чоловік; мисливець - збирач, кочівник 2- 3 чоловіка. Таким чином землероб став на вершині еволюції людства
    Під землеробство стали підлаштовуватися і виникати ремесла..
    Особливо треба звернути увагу на велику рогату скотину. Щоб переробити скотині велику кількість зеленої маси в день( до 30кг) в організмі корови знаходиться рубець, де корисні мікроорганізми перетворюють зелену масу на поживні речовини. Вносячі перегній ми витісняємо патогени з землі. Як це не дивно , але живучі поряд з крупним рогатим скотом, займаючись КР людина оздоровлюється.
    Ми забули, як наші бабусі і дідусі за допомогою віника обрискували свіжим,розведеним водою, коровяком рослини, щоб вони не хворіли!

  • @РусланМитлович
    @РусланМитлович 29 днів тому +1

    +++

  • @vasmin1471
    @vasmin1471 29 днів тому +3

    Для пана Відейка.
    Чому різні країни, розвиваються по різному. На це треба дивитись з антропологічної теорії.
    Якщо подивитись з цієї точки зору то необхідно вияснити де яка раса жила і коли на тих територіях, появлялася біла раса. Згідно антропології в палеоліті на Землі було п'ять рас.
    Східна і Середня Азія, Сибір - монголоїди (синантропи), Південна Азія і Австралія - австралоїди, Африка південніше Сахари - негроїди, Північна Африка, Близький Схід, Кавказ, Крим, Західна і Центральна Європа + євронегроїди. Всі перелічені раси були канібалами.
    Східна Європа від Сану до Дону - європеоїди (біла людина), звідкіля і розвивалися всі технології і леваллуа, і оріньяк, і землеробство і трипільська культура, і Кімевмерійці - кінні орійці, і СКОЛОТИ - сини кола СОНЦЯ. Всі візантійські історики називали наших предків скіфами, а не Сколотами, тому що не могли вимовити букву о, як і москалі вони пишуть корова а промовляють калова, і ще тисячу років тому, військо Святослава і його самого називали скіфами. І греки визнавали що їх вчителями були скіфи.
    5,5 тисяч років тому на нашій території настала суха тепла погода, із за чого земля вже не змогла прогодувати всіх трипільців і частина їх пішла шукати кращу землю
    Розповсюджуючи культуру по світу наші предки, дійшли і до Атлантичного і до Тихого океанів. І там де вони були в більшості і розвивалася наука і техніка.
    Так Китайську стіну, почали будували не синантропи, китайці канібали, а європеоїди, які прийшли з нашої землі і захищалися від китайців, канібалів.
    І бумагу і порох винайшла біла людина, яка пішла з нашої землі. А китайці нічого не придумали, вини і досі користуються ієрогліфами, якими їх навчили писати трипільці які заснували Харапську культуру.
    Китайці і сьогодні самі нічого придумати не можуть, ідеї і техніку крадуть у Європейців, чи Американців, і копіюють її, але в них виходить гірше навіть те що вкрали.
    І в Шумері також письмо і хліборобство принесли Трипільці. А після того як вони були асимільовані негроїдами, які захопили владу 2.3 років до нашої ери (Саргон), там почало пропадати і землеробство і культура, і знову з родючої Землі утворилася пустеля.
    Теж саме і в Європі, на півночі було менше негроїдів, і там влада була в білої людини, там і розвивалася наука. А Південна Європа стала відстала, після того, як там перемогли нащадки негроїдів.
    Україні не повезло теж з її сусідами андрофагами, які знищували і знищують українців, але це нашемтя приведе до розпаду неандертальської московії.
    Неандертпльці не вимерли. Подивіться
    в ютюбі відео Лекция 22 ,"Пещерньіе люди: Палеолит Восточной Евроьі" з 33 по 35 хвилину показано сучасного неандертальця, якого зустрів лектор на Московії. А також порівняйте москаля депутата Валуєва, з мисливцем з Сунгіря і знайдіть різницю, москальський антрополог С. Васьльєв різниці не знаходить.
    А згідно антропології, вони мають неандертальські риси.
    Про те що денисівець і синантроп це одне, розповідає в ютюбі москальський антрополог С. Дробишевський.

    • @lordesper
      @lordesper 29 днів тому +2

      До відома Пана Михайла Юрійовича Відейко ? Ви впевнені, що можете аргументовано доповнити розповідь ?

  • @АндрейБровко-з3я
    @АндрейБровко-з3я 21 день тому +1

    Схожу сокиру нашли на березі Ворскли в лісі біля м.Кобляки на початку 70х років 20ст.