З приводу свиней,ліса та людей.Цикавий приклад з нашого сьогодення.Підрозділ мого приятеля дуже довго стояв на однієї позиції в лісосмузі до них прибилося стадо кабанів (під'їдали з смітника що хлопці влаштували).Потім підрозділ почали не далеко пересувати с кабани...рушили всім кагалом за пацанами.Потім дві кабаноматки народили.І ось це нове покоління пятаків вже хлопців взагалі не боялося і вели себе як звичайні сільськи свині (тільки волохаті). Мені здається шо за таким сценарієм і могло в неоліті відбуватися.
Пане Борисе, Я - щира прихильниця вашого каналу. Ваш голос - це неймовірно важливий внесок для нашої країни та світу. Я постійно стежу за вашими відео й дуже ціную те, що ви робите! . У мене є пропозиція: я створюю переклади відео для міжнародної аудиторії за допомогою ШІ. Хочу, щоб правда про Україну звучала різними мовами світу. Ваша подача історії - дуже креативна й надзвичайно крута, на мій погляд. Вона точно може сподобатися іноземній аудиторії, а я прагну, щоб українського контенту ставало все більше. Світ хоче нас чути! Я можу перекласти й озвучити ваші відео німецькою, французькою, іспанською чи іншими мовами, а також створити субтитри для інших платформ. Я можу вам віддавати файли для субтитрів а також відео, які ви можете використовувати на вашому каналі. Я була б рада почути ваші умови співпраці, адже чим більше людей дізнається про вас, тим краще. Як вам така ідея? Я впевнена, що це допоможе вашому каналу стати ще більш популярним і поширити вашу місію на нові аудиторії. Дякую за вашу працю й силу! 💪💙💛 Слава Україні і нашим мужнім Героям уклін, та слава навіки! Бажаю вам здоров’я, натхнення, гумору (обожнюю ваші жарти) і нескінченної енергії.
Для пана Відейка. Згідно спорово пилкових діаграм поселень Королеве, Молодова 1, Межиріч, Пушкарі, Хотилеве знаходять злакові рослини, гречку, знаходять від давнього палеоліту до сьогодення. Археолог Черниш знайшов вулику кількість зернотерок з піщанику в поселенні Молодова 1, Зааерняєв знайшов такі зернотерки в поснленні Хотилеве. Борисковський знайшов мотигу в поселенні пвзньго палеоліту Пушкарі 1. Це свідчення що вже в палеоліті на території України люди споживали і пшеницю, і ячмінь і жито і гречку. А знайдена мотмга це свідчення що люди могли займатися хліборобством. На території німеччини згідно спорово пилкових діаграм злакові появляються не раніше 3 тисячоліття до нашої ери і в невеликих кількостях, гречки не виявили. Цікаво що вирощували лінійники на території німеччини? Території Німеччини і Польщі знаходяться в низинах, гавіть сьогодні після дощів ці країни затоплює, а коли були лінійники вологість була більша і рівень води високий. В таких умовах пшениця не ростими. Так звідкіля ішло землеробство?
Щодо гречки в європейському палеоліті - маю величезні сумніви. (Дасте посилання на назву роботи, авторів?) ...а жито - воно "супроводжувало" пшеницю як сорняк, поки на північному краю ареалу не "замістило" її (як менш вибагливе до природних умов). AFAIR.
@@cynic3859 В книзі Первісна людина в екстремальних умовах середовища. Стоянка Єлісєєвичі. М. 1997 року. Ст. 87 читаємо: "Ця екологічна група була різновидна по флористичному складу і включала, окрім видів сімейства Chennopodiaceae, а також два види гречки ( Fagopyrim sagittatum, F. tataricum)....." Навів про гречку в тексті книги, але необхідно дивитися спорово пилкові діаграми. Авторами книги є А. А. Величко та інші. Прізвище Величка вам повинно бути знайомим. Він розробляв спорово пилкові діаграми на багатьох поселеннях і в Україні.
Мешканці культури лійчастого посуду пережили кліматичні зміни через більш теплий і вологий морський клімат ніж в Україні. І зараз в Європі зимою значно тепліше, навіть на півдні Норвегії та Швеції, а влітку відсутня посуха. Гольфстрім ніхто не відміняв. Цей обігрівач з функцією зволожування працює досить надійно:)
Постулати. Всі цивілізації виникли на основі землеробства.Землероб може прокормити 15 чоловік; мисливець - збирач, кочівник 2- 3 чоловіка. Таким чином землероб став на вершині еволюції людства Під землеробство стали підлаштовуватися і виникати ремесла.. Особливо треба звернути увагу на велику рогату скотину. Щоб переробити скотині велику кількість зеленої маси в день( до 30кг) в організмі корови знаходиться рубець, де корисні мікроорганізми перетворюють зелену масу на поживні речовини. Вносячі перегній ми витісняємо патогени з землі. Як це не дивно , але живучі поряд з крупним рогатим скотом, займаючись КР людина оздоровлюється. Ми забули, як наші бабусі і дідусі за допомогою віника обрискували свіжим,розведеним водою, коровяком рослини, щоб вони не хворіли!
Для пана Відейка. Чому різні країни, розвиваються по різному. На це треба дивитись з антропологічної теорії. Якщо подивитись з цієї точки зору то необхідно вияснити де яка раса жила і коли на тих територіях, появлялася біла раса. Згідно антропології в палеоліті на Землі було п'ять рас. Східна і Середня Азія, Сибір - монголоїди (синантропи), Південна Азія і Австралія - австралоїди, Африка південніше Сахари - негроїди, Північна Африка, Близький Схід, Кавказ, Крим, Західна і Центральна Європа + євронегроїди. Всі перелічені раси були канібалами. Східна Європа від Сану до Дону - європеоїди (біла людина), звідкіля і розвивалися всі технології і леваллуа, і оріньяк, і землеробство і трипільська культура, і Кімевмерійці - кінні орійці, і СКОЛОТИ - сини кола СОНЦЯ. Всі візантійські історики називали наших предків скіфами, а не Сколотами, тому що не могли вимовити букву о, як і москалі вони пишуть корова а промовляють калова, і ще тисячу років тому, військо Святослава і його самого називали скіфами. І греки визнавали що їх вчителями були скіфи. 5,5 тисяч років тому на нашій території настала суха тепла погода, із за чого земля вже не змогла прогодувати всіх трипільців і частина їх пішла шукати кращу землю Розповсюджуючи культуру по світу наші предки, дійшли і до Атлантичного і до Тихого океанів. І там де вони були в більшості і розвивалася наука і техніка. Так Китайську стіну, почали будували не синантропи, китайці канібали, а європеоїди, які прийшли з нашої землі і захищалися від китайців, канібалів. І бумагу і порох винайшла біла людина, яка пішла з нашої землі. А китайці нічого не придумали, вини і досі користуються ієрогліфами, якими їх навчили писати трипільці які заснували Харапську культуру. Китайці і сьогодні самі нічого придумати не можуть, ідеї і техніку крадуть у Європейців, чи Американців, і копіюють її, але в них виходить гірше навіть те що вкрали. І в Шумері також письмо і хліборобство принесли Трипільці. А після того як вони були асимільовані негроїдами, які захопили владу 2.3 років до нашої ери (Саргон), там почало пропадати і землеробство і культура, і знову з родючої Землі утворилася пустеля. Теж саме і в Європі, на півночі було менше негроїдів, і там влада була в білої людини, там і розвивалася наука. А Південна Європа стала відстала, після того, як там перемогли нащадки негроїдів. Україні не повезло теж з її сусідами андрофагами, які знищували і знищують українців, але це нашемтя приведе до розпаду неандертальської московії. Неандертпльці не вимерли. Подивіться в ютюбі відео Лекция 22 ,"Пещерньіе люди: Палеолит Восточной Евроьі" з 33 по 35 хвилину показано сучасного неандертальця, якого зустрів лектор на Московії. А також порівняйте москаля депутата Валуєва, з мисливцем з Сунгіря і знайдіть різницю, москальський антрополог С. Васьльєв різниці не знаходить. А згідно антропології, вони мають неандертальські риси. Про те що денисівець і синантроп це одне, розповідає в ютюбі москальський антрополог С. Дробишевський.
Як завжди, чудово. Коментар на підтримку відео та каналу.
😊😊😊😊😊
Красно дякую за крутезного гостя і його цікавезну розповідь
Клас, офігезно! Бойківська хата за 5 тис, років до, просто припух)) пан Відейко - топ! Даєш Відейка в кожен стрім!!!)
Дякую за цікаву і дуже зм істовну лекцію пана Вфдейка, чекаю інших лекцій.
Моя повага неймовірному Михайлу Юрійовичу Відейко
Надзвичайно цікаво, як і кожна лекція Відейка🤓
Дуже дякую, як завжди - цікаво, професійно, інформативно
Крутой стрім!!!!
Дякую за чудового гостя !
Дякую за цікавий випуск про давніх хліборобів
Шикарний ефір !
Це було (і є) чудово. Дякую.
Було дуже цікаво. Дякую.
Дякую.
З приводу свиней,ліса та людей.Цикавий приклад з нашого сьогодення.Підрозділ мого приятеля дуже довго стояв на однієї позиції в лісосмузі до них прибилося стадо кабанів (під'їдали з смітника що хлопці влаштували).Потім підрозділ почали не далеко пересувати с кабани...рушили всім кагалом за пацанами.Потім дві кабаноматки народили.І ось це нове покоління пятаків вже хлопців взагалі не боялося і вели себе як звичайні сільськи свині (тільки волохаті).
Мені здається шо за таким сценарієм і могло в неоліті відбуватися.
Цікаво, чудово
Пане Борисе,
Я - щира прихильниця вашого каналу. Ваш голос - це неймовірно важливий внесок для нашої країни та світу. Я постійно стежу за вашими відео й дуже ціную те, що ви робите! . У мене є пропозиція: я створюю переклади відео для міжнародної аудиторії за допомогою ШІ. Хочу, щоб правда про Україну звучала різними мовами світу. Ваша подача історії - дуже креативна й надзвичайно крута, на мій погляд. Вона точно може сподобатися іноземній аудиторії, а я прагну, щоб українського контенту ставало все більше. Світ хоче нас чути!
Я можу перекласти й озвучити ваші відео німецькою, французькою, іспанською чи іншими мовами, а також створити субтитри для інших платформ. Я можу вам віддавати файли для субтитрів а також відео, які ви можете використовувати на вашому каналі. Я була б рада почути ваші умови співпраці, адже чим більше людей дізнається про вас, тим краще.
Як вам така ідея? Я впевнена, що це допоможе вашому каналу стати ще більш популярним і поширити вашу місію на нові аудиторії.
Дякую за вашу працю й силу! 💪💙💛
Слава Україні і нашим мужнім Героям уклін, та слава навіки!
Бажаю вам здоров’я, натхнення, гумору (обожнюю ваші жарти) і нескінченної енергії.
Дуже сподобався вислів про "зброю мирних хліборобів". Отак от, сівіс пасем пара белум за тисячі років до появи латини.
Дививсь на братські могили і подумав про історію канібалізму. На якому етапі відмовились і чому. Дякую.
Якщо в двох словах, то канібалізм зникає "під тягарем запасів зерна".
У Польщі ще в 19 столітті, а то й на початку 20 селяни часто мешкали в одному приміщенні з худобою.
Як купити книги? Ніде не можливо знайти. Дайте, будь ласка, посиланя.
Для пана Відейка.
Згідно спорово пилкових діаграм поселень Королеве, Молодова 1, Межиріч, Пушкарі, Хотилеве знаходять злакові рослини, гречку, знаходять від давнього палеоліту до сьогодення.
Археолог Черниш знайшов вулику кількість зернотерок з піщанику в поселенні Молодова 1, Зааерняєв знайшов такі зернотерки в поснленні Хотилеве. Борисковський знайшов мотигу в поселенні пвзньго палеоліту Пушкарі 1. Це свідчення що вже в палеоліті на території України люди споживали і пшеницю, і ячмінь і жито і гречку. А знайдена мотмга це свідчення що люди могли займатися хліборобством.
На території німеччини згідно спорово пилкових діаграм злакові появляються не раніше 3 тисячоліття до нашої ери і в невеликих кількостях, гречки не виявили. Цікаво що вирощували лінійники на території німеччини? Території Німеччини і Польщі знаходяться в низинах, гавіть сьогодні після дощів ці країни затоплює, а коли були лінійники вологість була більша і рівень води високий. В таких умовах пшениця не ростими. Так звідкіля ішло землеробство?
Щодо гречки в європейському палеоліті - маю величезні сумніви. (Дасте посилання на назву роботи, авторів?)
...а жито - воно "супроводжувало" пшеницю як сорняк, поки на північному краю ареалу не "замістило" її (як менш вибагливе до природних умов). AFAIR.
@@cynic3859 В книзі Первісна людина в екстремальних умовах середовища. Стоянка Єлісєєвичі. М. 1997 року.
Ст. 87 читаємо: "Ця екологічна група була різновидна по флористичному складу і включала, окрім видів сімейства Chennopodiaceae, а також два види гречки ( Fagopyrim sagittatum, F. tataricum)....."
Навів про гречку в тексті книги, але необхідно
дивитися спорово пилкові діаграми.
Авторами книги є А. А. Величко та інші. Прізвище Величка вам повинно бути знайомим. Він розробляв спорово пилкові діаграми на багатьох поселеннях і в Україні.
Мешканці культури лійчастого посуду пережили кліматичні зміни через більш теплий і вологий морський клімат ніж в Україні. І зараз в Європі зимою значно тепліше, навіть на півдні Норвегії та Швеції, а влітку відсутня посуха.
Гольфстрім ніхто не відміняв. Цей обігрівач з функцією зволожування працює досить надійно:)
+
Постулати. Всі цивілізації виникли на основі землеробства.Землероб може прокормити 15 чоловік; мисливець - збирач, кочівник 2- 3 чоловіка. Таким чином землероб став на вершині еволюції людства
Під землеробство стали підлаштовуватися і виникати ремесла..
Особливо треба звернути увагу на велику рогату скотину. Щоб переробити скотині велику кількість зеленої маси в день( до 30кг) в організмі корови знаходиться рубець, де корисні мікроорганізми перетворюють зелену масу на поживні речовини. Вносячі перегній ми витісняємо патогени з землі. Як це не дивно , але живучі поряд з крупним рогатим скотом, займаючись КР людина оздоровлюється.
Ми забули, як наші бабусі і дідусі за допомогою віника обрискували свіжим,розведеним водою, коровяком рослини, щоб вони не хворіли!
+++
Для пана Відейка.
Чому різні країни, розвиваються по різному. На це треба дивитись з антропологічної теорії.
Якщо подивитись з цієї точки зору то необхідно вияснити де яка раса жила і коли на тих територіях, появлялася біла раса. Згідно антропології в палеоліті на Землі було п'ять рас.
Східна і Середня Азія, Сибір - монголоїди (синантропи), Південна Азія і Австралія - австралоїди, Африка південніше Сахари - негроїди, Північна Африка, Близький Схід, Кавказ, Крим, Західна і Центральна Європа + євронегроїди. Всі перелічені раси були канібалами.
Східна Європа від Сану до Дону - європеоїди (біла людина), звідкіля і розвивалися всі технології і леваллуа, і оріньяк, і землеробство і трипільська культура, і Кімевмерійці - кінні орійці, і СКОЛОТИ - сини кола СОНЦЯ. Всі візантійські історики називали наших предків скіфами, а не Сколотами, тому що не могли вимовити букву о, як і москалі вони пишуть корова а промовляють калова, і ще тисячу років тому, військо Святослава і його самого називали скіфами. І греки визнавали що їх вчителями були скіфи.
5,5 тисяч років тому на нашій території настала суха тепла погода, із за чого земля вже не змогла прогодувати всіх трипільців і частина їх пішла шукати кращу землю
Розповсюджуючи культуру по світу наші предки, дійшли і до Атлантичного і до Тихого океанів. І там де вони були в більшості і розвивалася наука і техніка.
Так Китайську стіну, почали будували не синантропи, китайці канібали, а європеоїди, які прийшли з нашої землі і захищалися від китайців, канібалів.
І бумагу і порох винайшла біла людина, яка пішла з нашої землі. А китайці нічого не придумали, вини і досі користуються ієрогліфами, якими їх навчили писати трипільці які заснували Харапську культуру.
Китайці і сьогодні самі нічого придумати не можуть, ідеї і техніку крадуть у Європейців, чи Американців, і копіюють її, але в них виходить гірше навіть те що вкрали.
І в Шумері також письмо і хліборобство принесли Трипільці. А після того як вони були асимільовані негроїдами, які захопили владу 2.3 років до нашої ери (Саргон), там почало пропадати і землеробство і культура, і знову з родючої Землі утворилася пустеля.
Теж саме і в Європі, на півночі було менше негроїдів, і там влада була в білої людини, там і розвивалася наука. А Південна Європа стала відстала, після того, як там перемогли нащадки негроїдів.
Україні не повезло теж з її сусідами андрофагами, які знищували і знищують українців, але це нашемтя приведе до розпаду неандертальської московії.
Неандертпльці не вимерли. Подивіться
в ютюбі відео Лекция 22 ,"Пещерньіе люди: Палеолит Восточной Евроьі" з 33 по 35 хвилину показано сучасного неандертальця, якого зустрів лектор на Московії. А також порівняйте москаля депутата Валуєва, з мисливцем з Сунгіря і знайдіть різницю, москальський антрополог С. Васьльєв різниці не знаходить.
А згідно антропології, вони мають неандертальські риси.
Про те що денисівець і синантроп це одне, розповідає в ютюбі москальський антрополог С. Дробишевський.
До відома Пана Михайла Юрійовича Відейко ? Ви впевнені, що можете аргументовано доповнити розповідь ?
Схожу сокиру нашли на березі Ворскли в лісі біля м.Кобляки на початку 70х років 20ст.