При температурі +5 і нижче ефективність теплового насоса стрімко наближається до нуля... І десь менше-5 вам доведеться опалювати або електрикою, або газом, або дровами.. ці всі казочки дуже гарно звучать, але вони розбиваються об наш клімат. Ви не сказали що переважна більшість Європи знаходиться в морському кліматі де нема суворих зим....
Вітання. Давайте просто звернемось до технічних характеристик сучасних теплових насосів повітря-вода, наприклад найбільш популярних світових брендів з Німеччини, Японії - СОР коефіцієнт ефективності останніх становить 2,8-3,4 при умовах, що на вулиці повітря -7(мінус сім) градусів та температура подачі теплоносія в систему опалення 35 градусів (тепла підлога). Не схоже на СОР рівний 1, одиниця буде починатися з -15, але не для всіх теплових насосів. Все залежить від технічного рішення застосованого виробником. За останні 5 років змінилися холодоагенти, конструкції компресорів, теплообмінників, що суттєво підвищело ефективність технології теплових насосів вцілому. Щодо клімату, також радимо передивитися середні температури помісячно, та поденно для будь-якого регіону України, це загально доступна інформація в інтернеті. Наш клімат стає з кожним роком тм‘якіше, вже немає тих «сурових» зим, якщо і є, то це тиждень-два на опалювальний сезон. Також можна звернути увагу на досвід Швеції, Нідерландів, Фінляндії, де дуже популярні саме теплові насоси повітря-вода. Дякуємо за те що з нами. Будемо ломати стереотипи навколо теплових насосів.
Дякуємо! Це дійсно не просте рішення при виборі системи опалення для домівки, ми розуміємо що складно розбиратись та бути впевненим що зробив правильний вибір, адже ти один раз встановлюєш систему на роки або навіть на десятиліття.
Теплові насоси стануть в Україні популярними тоді коли стануть загально доступними по ціні,наприклад я для себе планую зробити тепловий насос сам який буде відбирати тепло не тільки з підземних вод а й з повітря і з септика так як споживання гарячої води у нас велике і буде не розумно просто так залишити її охолоджуватись в грунті,але на це все всеодно потрібна немала копійка один тільки компресор потягне на тисяч 15 а ще теплоакамулятор,теплообмінники ,запорна арматура,трв,контролери і т.д. тож так і виходить що користуємся тим що доступне в ціні.
Ви все правильно кажете. В кожній події має бути економічний сенс. Виправдане застосування теплового насосу настає тоді, коли вам це стає вигідно, з одного боку, та з другого є велике питання комфорту. Це залежить від багатьох факторів - тарифів, наявності електрики чи газу на об’єкті, вартості їх заведення, типу експлуатації, бізнес-моделі, тощо.. Та також, що важливо, надійності рішення, технічної підтримки, сервісу. Завжди є можливість зробити все самому, але на це потрібен час, ресурс, знання, досвід, що призведе вас до певного результату, який залежить від попередніх факторів. В кожного свій шлях, від якого кожен отримує своє задоволення. Дякуємо за те що з нами.
У нас в квартирі 80 м2 вся розводка під тепловий насос, опалюємось водяним полом і дуже зручно, ніяких радіаторів. Ну і по комуналці набагато дешевше, ніж центральне опалення
Доброго дня, так, ви маєте рацію - технологія коштує дорого на етапі покупки. Наприклад в європейських країнах існують дотації від держави, які покривають до 70% вартості встановлення теплового насосу. В Україні до великої війни теж були такі програми та після перемоги вони відновлені та теплові насоси стануть більш доступними для українців.
Програми для українців, такі, як "теплий кредит", були згорнуті ще 2021 році. Всі гроші в асфальт. На рівні урядовців звучало що в них пріорітет багатоквартині будинки - "ОСББ", але чи отримало хоч одне на це гроші - мені це невідомо.
Електрокотел це зручно й просто. Але зовсім нещодавно електрика подорожчала майже вдвічі, дуже схоже, що цей тренд вже не спаде. Якщо у вас система опалення - тепла підлога, чи сучасні радіатори, то в подальшому можна буде легко дообладнати систему тепловим насосом повітря-вода.
Імхо. Найзручніше - електрокотел чи ТН. По ціні ... Тут треба враховувати кілька параметрів 1. Вартість самого обладнання порівняно з іншими типами обладнання. 2. Вартість установки й запуску. 3 вартість експлуатації. По першому і другому тут електрокотел форева. А от по третьому - тут можуть бути варіанти. Електрокотел тут не кращий.
На мій погляд не вистачає важливого критерію - типу електроенергозалежності. Що я маю на увазі: для дров'яного котла під час блекауту достатньо забезпечити роботу автоматики + циркуляційних насосів. Тепловий насос, працює виключно від електрики, отже забезпечити його роботу складніше. Також цікавить можливість інтеграції з розумними будинками. Частно подібні системи мають тільки свій додаток без можливості інтеграції. Але набагато зручніше, коли різні системи інтегровані в один фронт. Дякую за інформативне відео.
Дякуємо за коментар. Щодо енергозалежності, ви все вірно кажете, немає електрики - немає опалення. Ваш приклад із дров’яним котлом в наші часи є гарним антикризовим рішенням. Але багато залежить від сучасності будинку, саме його утеплення. Сучасні будинки, якщо вимкнути опалення, втрачатимуть 0,5-1,0 градус кімнатної температури за добу, якщо на вулиці 0- (-5) градусів. Для таких будинків без осболивої втрати комфорту можна протриматися декілька днів без опалення взагалі. Якщо електрики й далі немає, звісно бажано мати додатковий резерв. Це може бути дровяний котел, пелетний котел, камін, газовий котел із ДБЖ на автоматиці, що працює на магістральному газі, чи від газгольдера, газових балонів (пропан-бутанова суміш). Це цікава тема, додамо собі до плану. Дякуємо за те що з нами. Щодо розумного будинку - hajster передбачає відкритий протокол modbus, до дозволяє інтегрувати його в будь-яку систему розумного будинку.
@@HOLY_PUMP Дякую за відповідь. Гадаю, що зараз обов'язково треба розглядати систему з резервним планом Б. Щодо інтеграції - чудова ідея. Я особисто використовую Home Assistant як контроллер розумного будинку, тому можливість інтеграції вже є обов'язковим критерієм при виборі нових девайсів.
Вітаємо, з базовими COP ви можете ознайомитись на нашому сайті hajster.com. Також принципові схеми рішень є в специфікаціях - їх можете скачати теж на сайті, під блоком Технічні характеристики. Для більш конкретного прорахунку, будь ласка, залиште ваші контакти у формі зворотнього зв'язку.
@@HOLY_PUMP а є точне посилання? Крім того, чим підтвердженні характеристики? Європейські сертифікати є? Цікавить виробник компресора. Ви так і не вказали. На сайті тільки картинки і звичайна реклама.
Посилання на специфікації теплового насоса повітря-вода Hajster Nebo: hajster.com/image/catalog/pdf/Hajster_Nebo_booklet_А4.pdf Щодо типу компресора, то даною інформацією зможемо поділитись публічно після офіційного запуску роздрібних продажів - навесні 2024. Якщо у вас є зацікавленність в продукті вже зараз, лишіть заявку на сайті, будь ласка, наш інженер зв’яжеться з вами та надасть актуальну інформацію.
@@eugb5Вітання! З даною інформацією зможемо ознайомити вас публічно після офіційного запуску продукту в продаж, як зазначено на нашому сайті. Якщо у вас є зацікавленість в продукті, лишіть заявку, наш інженер зв’яжеться з вами та надасть актуальну інформацію. Щодо сертифікації - підтверджено нашими лабораторними дослідами, європейські сертифікати очікуємо мати на етапі запуску продукту в продаж.
Беремо тих 250- 400 тисяч на тепловий насос , кладемо їх на депозит, ставимо теплоакамулятор з електро тенами, за нічний тариф (7 годин) 0.50% ел.енергії нагріваємо воду і опалюємо будинок будинок добу, за це все оплачуємо відсотками , 250-400 тисяч залишаються вам !
Дякую за інформативне відео, але у вартість опалювального сезону не враховано вартість обладнання поділеної на термін служби котлів. Адже техніка не вічна і з часом потребує заміни.
Ви все вірно кажете. В цьому випуску ми порівняли операційні витрати. Капітальні витрати та операційні з урахуванням терміну служби називаєюься - Total Cost of Ownership, умовно - «вартість володіння» системою, будинком.. Непросто прорахувати, на 20 років вперед. Потрібно знати які будуть тарифи та вартість основних технічних засобів, в той чи інший період часу. Але умовно заглянути в майбутнє з певною точністю спробуємо. Приділимо увагу цьому питанню. Дякуємо за те що з нами.
Тепловий насос воздух/вода вигідно тільки при площі дома від 150 - 200 квадратів і дешевому світлі. Вартість самогу насосу + обв'язка дуже дорого. При меньшій площі, особливо меньше 100м кв краще поставити насос воздух/воздух. Вартість покупки + монтаж 750-900 дол. Стосовно даних продаванів які завжди європу приводят в приклад, задовбали. Я 4 роки проживаю в Польщі. 1. І саме головне чому в Європі їх так багато, бо держава компенсує їх встановлення (в Польщі це 50 % на насос і 40% на сес). 2. Зарплати тут в рази вищі, люди за два місяці спокійно можуть заробити на даний насос. 3. Зими тут в рази тепліші. Не нада зрівнювати, у нас зовсім різні умови проживання.
Дякую, інформація цікава. В європі застосовують твердопаливні котли (вугілля). Однієї загрузки на добу вистачає зручно. Тема теплові насоси цікава. Хочеться більше інформації. Дякую.
З точки зору пожежної безпеки не краще рішення. Якщо використовувати заводський котел із автоматизованим пальником, то ви більш менш в безпеці, якщо гаражні буржуйки, то ні. В Європі цей тренд тягнеться ще з 70х, навіть в Німеччині можна знайти такі котли. В Польщі й досі подекуди опалюються вугіллям.
звідки такі цифри взяли??? Будинок побудований в пів цеглини та без даху??? Де такі тепловтрати бувають??? ви вказали що газовий котел сожив за сезон 36122грн, я робив будинок, хорошо утеплений по стінах, трохи гірше по даху але витрата за три роки склала 4576м3 газу.
Вітаємо! -20 чи -22 це мінімальна розрахункова температура за ДБН (Державними будівельними нормами). Згідно цього показника розраховується необхідна теплова потужність для будівлі при таких умовах. Але на сьогодні реальна мінімальна розрахункова температура вища, через зміни клімату, та залежить від вашої географії, це перше. Друге - сучасний український клімат формує доволі теплий опалювальний сезон, середня температура для центральної України до -5, -10, решта днів що має нижчу температуру сягають двох тижнів на весь опалювальний період. Отже основний проміжок опалювального періоду можна формувати з -5, -10 за бортом, це стосюється наприклад підбору теплового насосу, але потрібно мати на більш холодні дні додатковий догрів (електрика, газ чи біомаса), щоб бути в безпеці, в теплових насосах типу повітря-вода зазвичай є вбудований електричний проточний догрівач, саме для подібних сценаріїв.
В мене дровяний котел з автоматикою зимою 8-10 год горить між загрузками 120квадратів, опалення самотік без насосу якщо немає світла то є ручний регулятор в цьому є перевага що котел від електрики не залежить
В данні часи це гарне й стресостійке рішення, що допомагає забезпечити себе теплом при відсутності електропостачання чи газопостачання. Дякуємо за те що з нами.
В інфографіці відсутня графа що за 5 років від теплового насосу нічого не залишиться.. Нін на рік безперервного використання вийде з ладу. І доведеться знову платити від 250К.🤕
Простий приклад. Тепловий насос повітря-вода - це ідентичне обладнання до кондиціонеру чи VRV системи по ступеню технологічності. Не є секретом, що кондиціонери від нормальних брендів (Daikin, Mitsubishі та решта ідентичних) працюють по 15-20 років при належному обслуговуванні. Щодо геотермальних насосів, з досвіду експлуатації та кейсів закордонних (бо там все таки встановлено набагато більше обладнання) є екземпляри яким по 30-35 років, працюють. То радимо цей міф не брати до уваги. Електромобілі теж колись далеко не їздили :)
Якщо рахувати вартість газу і ел. ен навіть за комерційними тарифам то і там вартість теплової енергіії конденсаційного котла в1.5 -2 рази нижча від вартості тієі енергії від теплового насоса в побуті ще більша різниця А якщо порівняти ще вартість обладнання то в ту сторону взагалі не варто дивитися. От якщо немає газу на ділянці а ще є поверхні для встановлення СЕС то тоді вибір стає більш обгрунтованим но капіталовкладення космічні
Вітаємо. Все дуже залежить від обставин. Є газ, немає. Є виділена потужність чи ні. Яке споживання. Для кожної ситуації потрібно окремо прораховувати сенс.
Вітаємо, якщо вас цікавить більш детальніше саме про теплові насоси - залиште, будь ласка, ваші контакти у формі зворотнього зв'язку на сайті hajster.com та наші інженери зв'яжуться з вами найближчим часом.
Если вы производитель или монтажник-наладчик этих HOLY PUMP тоесть Тепловой насос (ТН), то для вас прекрасная возможность содрать с народа десять шкур, а народу проще на эти гроши отапливаться 15-20 лет...
Вітаємо! Так це звучить трішки дивно, але технічний сенс наступний - ефективність теплового насосу визначається коефіцієнтом СОР (коефіцієнт ефективності, або коефіцієнт перетворення). СОР визначає відношення виробленої, тепловим насосом, теплової енергії до затраченої електричної енергії. Простими словами витратили 1 кВт з електричної мережі, а згенерували в систему опалення 3кВт, СОР = 3, 2кВт ми відібрали від повітря чи грунту. Але не слід плутати ефективність СОР з ККД, це дійсно різні параметри. Ось посилання де розписано більш детально, що таке СОР - en.wikipedia.org/wiki/Coefficient_of_performance
В дев'ятиповерховий будинок 144 квартири Опалення центральне Платимо податки дорого За один місяць коштує До 2000 тисяч гривень Тільки за одне опалення центральне
Так сталося, бо небагато фахівців які здатні правильно все зробити - порахувати тепловтрати, гідравліку, підібрати тепловий насос та супутнє обладнання до нього, щоб весь комплекс працював збалансовано та дійсно приносив користь. Підбір теплового насосу складніший за підбір газового котла, це стосується й монтажу. Зазвичай всі хочуть «подешевше» або «якнайдешевше» з браком фахівців маємо такий негативний шлейф в медіа.
Хлопці ви Балаболи!!! У вашому відео немає чітких цифр, хотя би по використанню пального на 100 м/ кВ у грошах, пілоти, брикети, дрова, газ, і електроенергії у кВт , при електричному котлі, і при використанні теплового насосу! А тоді вартість самої системи опалення, в тоді люди самі собі порівняють і вирішать що встановлювати!!!
Доброго дня, дякуємо за ваш коментар - дійсно важливі питання, які важко висвітлити за 15 хвилин в одному відео. Обов'язково детально розглянемо їх в наступних випусках.
Этот прибор даёт возможность вам зарабатывать,и немцы и поляки пользуются теплом произведенным на мусоросжигательных заводах,а это просто реклама,в нашей стране можно топиться всетопливными котлами,короче вы меня не убедили,все что вы сейчас рассказали,это про приборы которые вы устанавливаете,а почему не рассказали,сколько ваше оборудование реально отработает,я вам отвечу от3 до 5 лет,может и 10,а потом опять менять износившиеся вентиляторы и контролёры?а таких уже не будет,технологии не стоят на месте,т.е надо будет менять систему,дёшево получается раз 3-5 лет менять всю систему
Доброго дня, строк служби теплового насосу дуже залежить від якості монтажу та експлуатації, при правильному встановленні та користуванні тепловий насос буде працювати без проблем 20 років. При купівлі теплового насосу важливо вибрати компанію, яка бере на себе зобов'язання по подальшому сервісу та надає гарантію на обладнання. Станом на 2023 рік в Європі працюють більше 20 млн теплових насосів, з початку великої війни в Україні ринки теплових насосів європейських країн виросли від 30% до 103% за 2022 рік (згідно даним Європейської асоціації теплових насосів www.ehpa.org/market-data/)
@@HOLY_PUMP я автослесарь и не надо мне рассказывать,сколько могут проходить подшипники или электронное оборудование,почему вы не рассказали людям,что нужен стабилизатор напряжения,дополнительный источник питания и прочая лабуда,это же в вашей компетенции,но вы нарочно умалчиваете,главное зацепить клиента на крючок?
Саме проще надійно і НАЙДЕШЕВШЕ це напольний газовий котел з простою автоматикою SIT або як по мені бо сам користуюсь це Kape бо до неї можна доставить кімнатний термостат і тому котел працює не по температурі теплоносія а по температурі кімнати а це явна економія 15-24% в порівняні без кімнатного термостата , не ламається вже 18років працює без тиску і як з єлектрикою так і без ( з помпою і самотьоком ). Тепловий насос це добре але дорого , коли виробники доведуть ефективність його роботи при мінус 15° до як ви пишете 300%-400% або хочаб 250% - 300% тоді і подумаю про покупку , виходи для до'монтажу в свою систему я собі залишив .А так найдешевше зараз це простий напольний газовий котел без електроніки + утеплення домівки.
Вітаємо! Це перше відео - загальний огляд типів опалення. Нажаль в 15 хвилин вмістити всю розгоронуту інформацію просто неможливо. В подальших відео ми будемо розглядати більш детально різні кейси та різні типи. Будемо вдячні вам за конкретні питання, які вас цікавлять - обов'язково підготуємо розгорнуті відповіді.
Альтернативи газовому опаленню,котлу НЕМАЄ :-):-) Електроенергія дорого, тепловий насос спочатку ну дуже дорого,а потім пора робити дорогу профілактику. Коротше його термін зносу не дотягує до терміну окупності :-):-):-) А дрова наче і супер,але скільки гемору,що нунафіг.
Діліться в коментарях який тип опалення використовуєте саме ви та скільки коштує опалення в сезон вашого будинку!
Дуже класно почути про альтернативні сучасні методи опалення. Окрема подяка за український контент!
Клааас😍нарешті зрозуміла відмінність цих всіх котлів🤯🤗з реальними прикладами і цифрами 👌
Дякуємо! Раді, що наш випуск був цінним для вас 🤗 Будемо надалі розповідати просто про складні речі.
Нарешті пізнавальне відео! Дуже зрозуміла, якісна передача знань в маси. Однозначний вподобайк. Чекаю з нетерпінням наступних випусків💪
Дякуємо! Будемо продовжувати 🙌
При температурі +5 і нижче ефективність теплового насоса стрімко наближається до нуля... І десь менше-5 вам доведеться опалювати або електрикою, або газом, або дровами.. ці всі казочки дуже гарно звучать, але вони розбиваються об наш клімат. Ви не сказали що переважна більшість Європи знаходиться в морському кліматі де нема суворих зим....
Вітання. Давайте просто звернемось до технічних характеристик сучасних теплових насосів повітря-вода, наприклад найбільш популярних світових брендів з Німеччини, Японії - СОР коефіцієнт ефективності останніх становить 2,8-3,4 при умовах, що на вулиці повітря -7(мінус сім) градусів та температура подачі теплоносія в систему опалення 35 градусів (тепла підлога). Не схоже на СОР рівний 1, одиниця буде починатися з -15, але не для всіх теплових насосів. Все залежить від технічного рішення застосованого виробником. За останні 5 років змінилися холодоагенти, конструкції компресорів, теплообмінників, що суттєво підвищело ефективність технології теплових насосів вцілому. Щодо клімату, також радимо передивитися середні температури помісячно, та поденно для будь-якого регіону України, це загально доступна інформація в інтернеті. Наш клімат стає з кожним роком тм‘якіше, вже немає тих «сурових» зим, якщо і є, то це тиждень-два на опалювальний сезон. Також можна звернути увагу на досвід Швеції, Нідерландів, Фінляндії, де дуже популярні саме теплові насоси повітря-вода. Дякуємо за те що з нами. Будемо ломати стереотипи навколо теплових насосів.
Коментар людини в якої немає теплового насоса
@@andriiparfeniuk4928 правда.немає.але я дуже довго зважував це питання.
@vasylsemchuk7716 про окупність написати забув... Дебіли про це завжди пишуть.
Класний випуск, дякую за якісний контент! Круто що на реальному прикладі та з конкретними сумами, є над чим подумати...
Дякуємо! Це дійсно не просте рішення при виборі системи опалення для домівки, ми розуміємо що складно розбиратись та бути впевненим що зробив правильний вибір, адже ти один раз встановлюєш систему на роки або навіть на десятиліття.
Крутий контент. Дякую хлопці за інформативне та корисне відео.
Дякуюємо!)
Вартість опалення електрокотлом завищена рази у 2-3
Класс! З великим задоволенням передивилась випуск!
Дякуємо! Раді, що було цікаво та корисно)
Теплові насоси стануть в Україні популярними тоді коли стануть загально доступними по ціні,наприклад я для себе планую зробити тепловий насос сам який буде відбирати тепло не тільки з підземних вод а й з повітря і з септика так як споживання гарячої води у нас велике і буде не розумно просто так залишити її охолоджуватись в грунті,але на це все всеодно потрібна немала копійка один тільки компресор потягне на тисяч 15 а ще теплоакамулятор,теплообмінники ,запорна арматура,трв,контролери і т.д. тож так і виходить що користуємся тим що доступне в ціні.
Ви все правильно кажете. В кожній події має бути економічний сенс. Виправдане застосування теплового насосу настає тоді, коли вам це стає вигідно, з одного боку, та з другого є велике питання комфорту. Це залежить від багатьох факторів - тарифів, наявності електрики чи газу на об’єкті, вартості їх заведення, типу експлуатації, бізнес-моделі, тощо.. Та також, що важливо, надійності рішення, технічної підтримки, сервісу. Завжди є можливість зробити все самому, але на це потрібен час, ресурс, знання, досвід, що призведе вас до певного результату, який залежить від попередніх факторів. В кожного свій шлях, від якого кожен отримує своє задоволення. Дякуємо за те що з нами.
Дякую ,цікава тема.
Дякуємо!
У нас в квартирі 80 м2 вся розводка під тепловий насос, опалюємось водяним полом і дуже зручно, ніяких радіаторів. Ну і по комуналці набагато дешевше, ніж центральне опалення
Супер, дуже прогресивне рішення! Дійсно для квартир теж може підійти тепловий насос та це буде зручно і економно в експлуатації.
Дякую!
Чудове рішення, але, але? У вас це розраховано на заможного українця, з хорошими доходами.... Це 5%....населення от все цим сказано......
Доброго дня, так, ви маєте рацію - технологія коштує дорого на етапі покупки. Наприклад в європейських країнах існують дотації від держави, які покривають до 70% вартості встановлення теплового насосу. В Україні до великої війни теж були такі програми та після перемоги вони відновлені та теплові насоси стануть більш доступними для українців.
Програми для українців, такі, як "теплий кредит", були згорнуті ще 2021 році. Всі гроші в асфальт. На рівні урядовців звучало що в них пріорітет багатоквартині будинки - "ОСББ", але чи отримало хоч одне на це гроші - мені це невідомо.
Маю електрокотел вже дуже давно, так зараз дорогувато він обходиться, але під час морозів він набагато краще гріє чим газ...все інше поки не на часі.
Електрокотел це зручно й просто. Але зовсім нещодавно електрика подорожчала майже вдвічі, дуже схоже, що цей тренд вже не спаде. Якщо у вас система опалення - тепла підлога, чи сучасні радіатори, то в подальшому можна буде легко дообладнати систему тепловим насосом повітря-вода.
@@HOLY_PUMP Але ціна дообладнання яка буде ?овер космос ?
Мы будемо ставити кондукційний електрокотел. Дорого пристрій 80 тис за все. Але дуже і дуже економний.
@@КироваАлина-р7е доброго дня. может, это "индукционный" котёл ? и в чём его экономность по сравнению с обычным тэновым котлом, подскажите.
Імхо. Найзручніше - електрокотел чи ТН. По ціні ... Тут треба враховувати кілька параметрів 1. Вартість самого обладнання порівняно з іншими типами обладнання. 2. Вартість установки й запуску. 3 вартість експлуатації. По першому і другому тут електрокотел форева. А от по третьому - тут можуть бути варіанти. Електрокотел тут не кращий.
Ну і ціни у вас!
На будинок 120м² поставив Heat Pump System від Mitsubishi. Обійшлося все в 95 тис.грн.
а можна докладніше? де брали?
На мій погляд не вистачає важливого критерію - типу електроенергозалежності. Що я маю на увазі: для дров'яного котла під час блекауту достатньо забезпечити роботу автоматики + циркуляційних насосів. Тепловий насос, працює виключно від електрики, отже забезпечити його роботу складніше.
Також цікавить можливість інтеграції з розумними будинками. Частно подібні системи мають тільки свій додаток без можливості інтеграції. Але набагато зручніше, коли різні системи інтегровані в один фронт.
Дякую за інформативне відео.
Я использую дымогарный котел своей конструкции и очень им доволен всего за три четыре часа полностью обогреваю свой дом
Дякуємо за коментар. Щодо енергозалежності, ви все вірно кажете, немає електрики - немає опалення. Ваш приклад із дров’яним котлом в наші часи є гарним антикризовим рішенням. Але багато залежить від сучасності будинку, саме його утеплення. Сучасні будинки, якщо вимкнути опалення, втрачатимуть 0,5-1,0 градус кімнатної температури за добу, якщо на вулиці 0- (-5) градусів. Для таких будинків без осболивої втрати комфорту можна протриматися декілька днів без опалення взагалі. Якщо електрики й далі немає, звісно бажано мати додатковий резерв. Це може бути дровяний котел, пелетний котел, камін, газовий котел із ДБЖ на автоматиці, що працює на магістральному газі, чи від газгольдера, газових балонів (пропан-бутанова суміш). Це цікава тема, додамо собі до плану. Дякуємо за те що з нами. Щодо розумного будинку - hajster передбачає відкритий протокол modbus, до дозволяє інтегрувати його в будь-яку систему розумного будинку.
@@HOLY_PUMP Дякую за відповідь. Гадаю, що зараз обов'язково треба розглядати систему з резервним планом Б.
Щодо інтеграції - чудова ідея. Я особисто використовую Home Assistant як контроллер розумного будинку, тому можливість інтеграції вже є обов'язковим критерієм при виборі нових девайсів.
оце так відстали, в європі купити тепловий насос за 10 тис доларів це звична ситуація а в нас це не те що розкіш а нереально із зарплатою 300 доларів
Хотілося б побачити cop ваших насосів при різних температурах, який компресор та можливості автоматики. А також, схеми застосування.
Вітаємо, з базовими COP ви можете ознайомитись на нашому сайті hajster.com. Також принципові схеми рішень є в специфікаціях - їх можете скачати теж на сайті, під блоком Технічні характеристики.
Для більш конкретного прорахунку, будь ласка, залиште ваші контакти у формі зворотнього зв'язку.
@@HOLY_PUMP а є точне посилання? Крім того, чим підтвердженні характеристики? Європейські сертифікати є? Цікавить виробник компресора. Ви так і не вказали. На сайті тільки картинки і звичайна реклама.
Посилання на специфікації теплового насоса повітря-вода Hajster Nebo: hajster.com/image/catalog/pdf/Hajster_Nebo_booklet_А4.pdf
Щодо типу компресора, то даною інформацією зможемо поділитись публічно після офіційного запуску роздрібних продажів - навесні 2024. Якщо у вас є зацікавленність в продукті вже зараз, лишіть заявку на сайті, будь ласка, наш інженер зв’яжеться з вами та надасть актуальну інформацію.
@@HOLY_PUMP дякую за посилання. Чим підтверджені характеристики? І все ж таки, чий компресор?
@@eugb5Вітання! З даною інформацією зможемо ознайомити вас публічно після офіційного запуску продукту в продаж, як зазначено на нашому сайті. Якщо у вас є зацікавленість в продукті, лишіть заявку, наш інженер зв’яжеться з вами та надасть актуальну інформацію. Щодо сертифікації - підтверджено нашими лабораторними дослідами, європейські сертифікати очікуємо мати на етапі запуску продукту в продаж.
який тепловий насос можете порадити? Бо є ціна від 3-5-8 т.$.
Беремо тих 250- 400 тисяч на тепловий насос , кладемо їх на депозит, ставимо теплоакамулятор з електро тенами, за нічний тариф (7 годин) 0.50% ел.енергії нагріваємо воду і опалюємо будинок будинок добу, за це все оплачуємо відсотками , 250-400 тисяч залишаються вам !
но их по итогу съест инфляция и вы все равно останетесь ни с чем)
Дякую за інформативне відео, але у вартість опалювального сезону не враховано вартість обладнання поділеної на термін служби котлів. Адже техніка не вічна і з часом потребує заміни.
Ви все вірно кажете. В цьому випуску ми порівняли операційні витрати. Капітальні витрати та операційні з урахуванням терміну служби називаєюься - Total Cost of Ownership, умовно - «вартість володіння» системою, будинком.. Непросто прорахувати, на 20 років вперед. Потрібно знати які будуть тарифи та вартість основних технічних засобів, в той чи інший період часу. Але умовно заглянути в майбутнє з певною точністю спробуємо. Приділимо увагу цьому питанню. Дякуємо за те що з нами.
Тепловий насос воздух/вода вигідно тільки при площі дома від 150 - 200 квадратів і дешевому світлі. Вартість самогу насосу + обв'язка дуже дорого. При меньшій площі, особливо меньше 100м кв краще поставити насос воздух/воздух. Вартість покупки + монтаж 750-900 дол. Стосовно даних продаванів які завжди європу приводят в приклад, задовбали. Я 4 роки проживаю в Польщі.
1. І саме головне чому в Європі їх так багато, бо держава компенсує їх встановлення (в Польщі це 50 % на насос і 40% на сес).
2. Зарплати тут в рази вищі, люди за два місяці спокійно можуть заробити на даний насос.
3. Зими тут в рази тепліші.
Не нада зрівнювати, у нас зовсім різні умови проживання.
Дякую, інформація цікава. В європі застосовують твердопаливні котли (вугілля). Однієї загрузки на добу вистачає зручно.
Тема теплові насоси цікава. Хочеться більше інформації. Дякую.
А використання маслових котлів? Заливається масло на період опалення . Бачила використання в Польщі. Вигідно?
З точки зору пожежної безпеки не краще рішення. Якщо використовувати заводський котел із автоматизованим пальником, то ви більш менш в безпеці, якщо гаражні буржуйки, то ні. В Європі цей тренд тягнеться ще з 70х, навіть в Німеччині можна знайти такі котли. В Польщі й досі подекуди опалюються вугіллям.
звідки такі цифри взяли??? Будинок побудований в пів цеглини та без даху??? Де такі тепловтрати бувають??? ви вказали що газовий котел сожив за сезон 36122грн, я робив будинок, хорошо утеплений по стінах, трохи гірше по даху але витрата за три роки склала 4576м3 газу.
Є сенс розраховувати систему на -20? Це ж нечасто і ненадовго таке буває. Чи може обмежитись -10, щоб менше затрати на прилади були (розмір)?
Вітаємо!
-20 чи -22 це мінімальна розрахункова температура за ДБН (Державними будівельними нормами). Згідно цього показника розраховується необхідна теплова потужність для будівлі при таких умовах. Але на сьогодні реальна мінімальна розрахункова температура вища, через зміни клімату, та залежить від вашої географії, це перше. Друге - сучасний український клімат формує доволі теплий опалювальний сезон, середня температура для центральної України до -5, -10, решта днів що має нижчу температуру сягають двох тижнів на весь опалювальний період. Отже основний проміжок опалювального періоду можна формувати з -5, -10 за бортом, це стосюється наприклад підбору теплового насосу, але потрібно мати на більш холодні дні додатковий догрів (електрика, газ чи біомаса), щоб бути в безпеці, в теплових насосах типу повітря-вода зазвичай є вбудований електричний проточний догрівач, саме для подібних сценаріїв.
за цифри дякую. як власник будинку 220 кв. м можу сказати що цифри реальні
В мене дровяний котел з автоматикою зимою 8-10 год горить між загрузками 120квадратів, опалення самотік без насосу якщо немає світла то є ручний регулятор в цьому є перевага що котел від електрики не залежить
В данні часи це гарне й стресостійке рішення, що допомагає забезпечити себе теплом при відсутності електропостачання чи газопостачання. Дякуємо за те що з нами.
В інфографіці відсутня графа що за 5 років від теплового насосу нічого не залишиться.. Нін на рік безперервного використання вийде з ладу. І доведеться знову платити від 250К.🤕
Простий приклад. Тепловий насос повітря-вода - це ідентичне обладнання до кондиціонеру чи VRV системи по ступеню технологічності. Не є секретом, що кондиціонери від нормальних брендів (Daikin, Mitsubishі та решта ідентичних) працюють по 15-20 років при належному обслуговуванні. Щодо геотермальних насосів, з досвіду експлуатації та кейсів закордонних (бо там все таки встановлено набагато більше обладнання) є екземпляри яким по 30-35 років, працюють. То радимо цей міф не брати до уваги. Електромобілі теж колись далеко не їздили :)
@SEVER-UA от звідки ви цю дурню берете??? .Звідки ви з цими штампами лізете????
А ще є котли на водороді вроді люди не жаліються
Якщо рахувати вартість газу і ел. ен навіть за комерційними тарифам то і там вартість теплової енергіії конденсаційного котла в1.5 -2 рази нижча від вартості тієі енергії від теплового насоса в побуті ще більша різниця
А якщо порівняти ще вартість обладнання то в ту сторону взагалі не варто дивитися.
От якщо немає газу на ділянці а ще є поверхні для встановлення СЕС то тоді вибір стає більш обгрунтованим но капіталовкладення космічні
Вітаємо. Все дуже залежить від обставин. Є газ, немає. Є виділена потужність чи ні. Яке споживання. Для кожної ситуації потрібно окремо прораховувати сенс.
Где можно подробнее узнать?
Вітаємо, якщо вас цікавить більш детальніше саме про теплові насоси - залиште, будь ласка, ваші контакти у формі зворотнього зв'язку на сайті hajster.com та наші інженери зв'яжуться з вами найближчим часом.
"холлі памп" - як перекласти? 😅
Вітаємо! Ми самі й досі перекладаємо)))
Если вы производитель или монтажник-наладчик этих HOLY PUMP тоесть Тепловой насос (ТН), то для вас прекрасная возможность содрать с народа десять шкур, а народу проще на эти гроши отапливаться 15-20 лет...
Шестой отопительный сезон пользуюсь котлом холмова сделанным в гараже , простой , удобный и дешёвый в обслуживании.
Цікаво,дякую 😊
Дякуємо!
Звичайна реклама і нічого більше.
Як це побачити назад? 😂
Вітаємо! Просто зробіть це:)
эффективность больше 100 процентов? 😮 Это как?
Вітаємо! Так це звучить трішки дивно, але технічний сенс наступний - ефективність теплового насосу визначається коефіцієнтом СОР (коефіцієнт ефективності, або коефіцієнт перетворення). СОР визначає відношення виробленої, тепловим насосом, теплової енергії до затраченої електричної енергії. Простими словами витратили 1 кВт з електричної мережі, а згенерували в систему опалення 3кВт, СОР = 3, 2кВт ми відібрали від повітря чи грунту. Але не слід плутати ефективність СОР з ККД, це дійсно різні параметри. Ось посилання де розписано більш детально, що таке СОР - en.wikipedia.org/wiki/Coefficient_of_performance
Сколько стоит это удовольствие установить тепловой насос?
Вітаємо. Ціни на обладнання на ринку починаються від 3000євро від китайських виробників, азійські та європейські починаються від 6000євро й далі.
В дев'ятиповерховий будинок 144 квартири
Опалення центральне
Платимо податки дорого
За один місяць коштує
До 2000 тисяч гривень
Тільки за одне опалення центральне
Бла,бла,бла
Что вы делали при полном блекауте,при отсутствии воды и электроэнергии? зелёное отопление?стоимость окупится только у ваших внуков
А как насчёт дров? Не катит?
Вітання. Звісно дрова це добре, якщо в вас камін з великим склом, це взагалі фантастика. Це краще за телевізор, ще й гріє. Дякуємо за те що з нами.
Якщо ТН такий хороший чого ж так багато негативних відео?
Так сталося, бо небагато фахівців які здатні правильно все зробити - порахувати тепловтрати, гідравліку, підібрати тепловий насос та супутнє обладнання до нього, щоб весь комплекс працював збалансовано та дійсно приносив користь. Підбір теплового насосу складніший за підбір газового котла, це стосується й монтажу. Зазвичай всі хочуть «подешевше» або «якнайдешевше» з браком фахівців маємо такий негативний шлейф в медіа.
Хлопці ви Балаболи!!!
У вашому відео немає чітких цифр, хотя би по використанню пального на 100 м/ кВ у грошах, пілоти, брикети, дрова, газ, і електроенергії у кВт , при електричному котлі, і при використанні теплового насосу!
А тоді вартість самої системи опалення, в тоді люди самі собі порівняють і вирішать що встановлювати!!!
Доброго дня, дякуємо за ваш коментар - дійсно важливі питання, які важко висвітлити за 15 хвилин в одному відео. Обов'язково детально розглянемо їх в наступних випусках.
Саме лутше кондеціонер
Этот прибор даёт возможность вам зарабатывать,и немцы и поляки пользуются теплом произведенным на мусоросжигательных заводах,а это просто реклама,в нашей стране можно топиться всетопливными котлами,короче вы меня не убедили,все что вы сейчас рассказали,это про приборы которые вы устанавливаете,а почему не рассказали,сколько ваше оборудование реально отработает,я вам отвечу от3 до 5 лет,может и 10,а потом опять менять износившиеся вентиляторы и контролёры?а таких уже не будет,технологии не стоят на месте,т.е надо будет менять систему,дёшево получается раз 3-5 лет менять всю систему
Доброго дня, строк служби теплового насосу дуже залежить від якості монтажу та експлуатації, при правильному встановленні та користуванні тепловий насос буде працювати без проблем 20 років. При купівлі теплового насосу важливо вибрати компанію, яка бере на себе зобов'язання по подальшому сервісу та надає гарантію на обладнання.
Станом на 2023 рік в Європі працюють більше 20 млн теплових насосів, з початку великої війни в Україні ринки теплових насосів європейських країн виросли від 30% до 103% за 2022 рік (згідно даним Європейської асоціації теплових насосів www.ehpa.org/market-data/)
@@HOLY_PUMP я автослесарь и не надо мне рассказывать,сколько могут проходить подшипники или электронное оборудование,почему вы не рассказали людям,что нужен стабилизатор напряжения,дополнительный источник питания и прочая лабуда,это же в вашей компетенции,но вы нарочно умалчиваете,главное зацепить клиента на крючок?
Саме проще надійно і
НАЙДЕШЕВШЕ це напольний газовий котел з простою автоматикою SIT або як по мені бо сам користуюсь це Kape бо до неї можна доставить кімнатний термостат і тому котел працює не по температурі теплоносія а по температурі кімнати а це явна економія 15-24% в порівняні без кімнатного термостата , не ламається вже 18років працює без тиску і як з єлектрикою так і без ( з помпою і самотьоком ). Тепловий насос це добре але дорого , коли виробники доведуть ефективність його роботи при мінус 15° до як ви пишете 300%-400% або хочаб 250% - 300% тоді і подумаю про покупку , виходи для до'монтажу в свою систему я собі залишив .А так найдешевше зараз це простий напольний газовий котел без електроніки + утеплення домівки.
Ви дисертацію презентує чи технологію. Ніхера не зрозуміло, ніякої конкретики. Самі тільки абстракції. Хлопці! Чого ви хочете від цього відео?
Вітаємо! Це перше відео - загальний огляд типів опалення. Нажаль в 15 хвилин вмістити всю розгоронуту інформацію просто неможливо. В подальших відео ми будемо розглядати більш детально різні кейси та різні типи. Будемо вдячні вам за конкретні питання, які вас цікавлять - обов'язково підготуємо розгорнуті відповіді.
Альтернативи газовому опаленню,котлу НЕМАЄ :-):-) Електроенергія дорого, тепловий насос спочатку ну дуже дорого,а потім пора робити дорогу профілактику. Коротше його термін зносу не дотягує до терміну окупності :-):-):-) А дрова наче і супер,але скільки гемору,що нунафіг.
Зрозуміло, банальна реклама.