Супер, яка класна технологія , нам українцям потрібно це запровадити у себе, правда по коштах сума кусає, але війна закінчеться і ми повернемось до мирного життя, та маємо запроваджувати у себе все найкраще! Дякую, мені сподобалось!
В Україні є виробники, які значно дешевше виготовляють теплові насоси. звісно трохи не такі економічні, але в 3 рази дешевше, ніж просто електрокотлом. Єдине. Що треба скважини 2 шт на території
Та шо ви кажете, але як завжди є одне але. Вартість 6000квт.г в Швеції це 1000$ а в Україні 400$. Економить Тепловий насос 75%, будете рахувати окупність і в наших умовах вона більше терміну експлуатації обладнання. Нічого не поробиш в нас будуть палити електрику бо так вигідніше.Це прямий результат дії не ринкового тарифу
Ну якби ви пропрацювали питання то давно без участі влади, яка і не має приймати в цьому участь вже б поставили собі таку систему. Бо в Україні вже кілька років роблять подібні системи.
@@Нашінадачі якби вам пояснити, щоб не образити, що багато, що залежить від влади. Та це мабуть марна справа, не дійде. А без участі влади без тебе і твоїх порад, я собі поставив іншу систему і порад, що ставити не потребую. Вже забагато порадників в Україні розвелось, які крім, як язиком молоти роздаючи поради нічого не роблять.
Ну я би несказав що така технологія піклується за навколишнє середовище за природу, адже сверляться глибокі діри в землі і заливається хімічна жидкость, та і взагалі люба технологія придумана людиною завжди несе шкоду природі, так само як тепер модно стало переходити на електромобілі тіпа вони невиділяють угарних газів, але ніхто некаже що в електромобілях є велика кількість акомуляторних батарей в складі яких небезпечна хімія, через деякий час ті батареї вийдуть з строю і люди почнуть їх викідати на мусорку де вони почнуть виділяти з себе ту хімію і проникати у землю , но якось так
Дякую за Вашу інформацію і розповідь я з України місто Полтава дуже цікаво у Вас турбуються про людину щоб їй легше і краще жилося в нас зараз на жаль іде війна з росією як їх переможимо з допомогою країн які нас підтримують і Швеція в тім числі тоді може і ми будем втілювати Ваші технології ще раз ДЯКУЮ Вам 👏👏🙏🙏✌️✌️
Україна сплачувала Росії 10 мілярдів долларів на рік за газ для опалення. Подібна система коштує 20 тисячі доларів. Тобто за рік того що ми платили Росії за опалення можна було зробити півмільйона таких систем та за кілька років зробити опалення для усієї України. Та не треба сплачувати за газ Росії. Однак ніхто про це не думав та не думає зараз нажаль.
где-то же писали что запустили добычу газа и типо сами много добываем. хз сколько из параши покупаем газа сейчас... да и наверное 70% живут в многоэтажных домах + тэц наверное топят углем
@@NIReeMK Я 20 лет работал в Украине в Укргаздобыче инженером по добыче газа. Рассказывали мне эти сказки там эти 20 лет. Бурили скважины каждый год на миллиарды долларов. И газа добывали намного меньше. Если бы применили такую технологию, то толку было бы намного больше. Давно уже вся страна была бы с теплом и платили бы за него немного.
Ви все вірно думаєте. Але, це в адекватних країнах так, а в нас думають в першу чергу не стратегічно, а максимум тактично і то щоб побільше нажитися тут і зараз.
Яка гарна ідея! Дуже б хотілося мати альтернативні джерела електроенергії в Україні! І зацікавленість влади... Адже скільки в нас можливостей... Гарне відео!❤
Щоб нам так жити , то треба розум мати і думати було з перших днів незалежності. Бо сказати ,що винен якийсь один президент то це ж не правда. Український народ який дозволяв протягом 30 років купці злодюг роззброїти, розпродати, розкрасти , знищити таку багату країну. Бог дав нам українцям таку родючу землю, природні ресурси, кліматичні умови. Та на жаль більша частина українців це вихідці з СРСР,які не звикли думати і аналізувати ситуацію. Цим користувались покидьки при владі всі до єдиного. Ми вибирали не патріотів країни, а тих хто давав гречку, або 50 грн. Довибирались аж до клоуна, але саме страшне до війни де гинуть найкращі сини і дочки України за мудрий вибір їх дідів і батьків.
Дякую за відео! Це тепловий насос, в мене стоїть щось подібне під Києвом. Так треба вкластися, але в країні, де йде війна це проблема. Зникають фірми, спеціалісти, користуюсь рік. Задоволений. З Богом!
Живу в селі,10 км від Львова.Будинок величенький.Ще до 2014 року,коли стало очевидно що зима дорога,поставили камін на першому поверсі у вітальні, де було найхолодніше.А вже після 2014 утеплили будинок.На разі немає фінансової можливості технічно здешевити використання електроенергії та газу.Як то кажуть,де тонко там і рветься! Нам головне окупанта вигнати! А розуміння,що прийдеться воювати без підтримки фінансової та зброї все більш чітко видно! Якого тоді зараз тягнутися..якщо московит таки розпатрошить у нас все і позабирає наші життя! Єдине, що зараз актуальне,це допомога нашим воїнам! А за Ваше відео ,подяка.
Дивний у вас вибір. Камін - один з найменш ефективних пристроїв обігріву. Українська піч чи грубка з варильною плитою як в старих сільських хатах принесли б більше користі. А камін - красиво і романтично.
Давно чув за такий вид опалення,швагро живе в швеції, обіцяв росповісти та все якось не на часі,дякую за відео, в Україні дуже дорого обходиться опалення,пошти нема різниці чим опалювати якщо купувати вуголь,дрова,брикети,самі котли при наших можливостях коштують дорого,зарплатня 200 долларів,пишу за себе,гуманітарку не краду,в військових гроші не краду,шахрайством не займаюсь.
В Украине очень дешёвое отопление, заграницей отопление стоит 300-500 евро в месяц, где то значительно дороже. Как и зарплаты в Украине средние около 350-400, но у многих молодых 600-700
@@krionetkrionet1097 Дякую за дурачка, як легко судит,Я працюю і моя робота потрібна людям,це аварійні роботи, "умним" не буду пояснювати, хто зна той зна, а те що держава так оцінюе мій труд, то вже питання до тих хто роскрада гуманітарку і краде у військових.
Дорого,при з/п якій???Я опалюю будинок,270кв.м.газом+світло+хол.вода,взимку 4000грн за все)Це 100$‼️По міркам Европи-копійки//В мене з/п-25000грн(не багато,знову ж таки,по Европ.міркам,але нормально для України.)
Доброго дня. Я займаюся такими технологіями в Україні. Зробили вже більше ніж 15 об'єктів, люди дуже задоволені. Обладнання використовуємо різне, але геотермальне опалення це крок до енергонезалежності
Це все класно ,але коштує купу бабла у нас його нема ,тому ловіть бюджетний варіант, перше лічильник день ніч , вночі гріємо воду в болерах перемо речі і запускаємо посудомийку, друге кондиціонер з фунцією обігпіву(від15000грн) коефіцієнт 1до 2.5 тобно то типу дуйка яка дує на 2.5квт , а по факту бере 1, третє твердопаливний котел ,але ви скажите дорогі дрова , так, але я не купую дрова ,я купую биті піддони на підприємствах в супермаркетах можуть взагалі віддати безкоштовно і заготовляю це все літом. Недостачу по теплу в будинку догріваю газом ,назагал взимку виходить 850квт електрики і 150кубів газу ,будинок одноповерховий 140квадратів. УКРАЇНА, Миколаївська обл.
Гарний коментар , "класно" було б , коли в людей З/П була нормальною i не траба нiчого мудрувати , опалювати не великий будинок (100 м2) коштуе десь 8000 грн. (плюс ,мiнус) , а у бiльшостi З/П мiнiмалка з малеееньким + (6700грн. мiн.) , пенсii так i зовсiм смiшнi (2700г.) . Якось так .
@@nadezhdapopova3272 багато в кого вони є, але якщо у вас вже підведений газ, то ставити такий котел економічно не вигідно, багато раз рахували на різних об"єктах. Переважно ставлять багаті люди, щоб бути енергетично незалежними, або проблема підвести газ
Дякую, за Ваше відео. На жаль не підготовленим глядачам не зовсім зрозумілий принцип функціонування такого типу опалення. Варто б було продовжити аналогію побутового холодильника. Система не тількі ззовні виглядає як холодильник, але і за принципом є " холодильнком наоборот". "Холодний" контур, який в побтовому холодильнику "тоненька і довженька трубочка" яка огортає морзильну камеру і забирає теплову енергію всіх продуктів в морозильці понижуючи їх температуру від кімнатної до - 5-7 градусів, ця трубочка розміщена у скважині і забирає (охолоджує) оточуючий грунт від температури +7, +5, до температури +2, +1 ( нижче 0 охолджувати не можна з льоду майже не можливо отримати тепловіддачу). А, " теплий " контур побутового холодильника "тоненька і довженька трубочка" на задній стінці холодильника - вмонтована в підлогу ( меньш ефективно в систему батарей) будинку і таким чином за рахунок енергії копресора ті 2-3 градуси, відібрані від грунту масштабуються в 22-24 градуси температури рідини в контурі опалення за рахунок значущої різниці об'ємів/поощі теплообміну. Для створення такої різниці обємів і відповідно площі теплообміну і бурять скважини. Не для досгання твердої породи і не для отримання води зі скважини, а для отримання достатьньої площі для теплообміну . Ще раз дякую і бажаю всьго найкращого, Володимир.
@@koziifamily.lifeinsweden7722 На взаєм. Колись сам ніяк не міг зрозуміти що таке тепловий насос. Після тривалого риття на форумах всяких професійних тепловіків нарешті задав питання: так це що? Перевернутий холодильник? І отримав відповідь - Ну, да. Якось так....
@@diekunstUA Да, верно, в случае, когда до твёрдой породы не большой слой грунта или в распоряжении подрядчика буровая установка "неглубокая" или нет лицензии на глубокое бурени, то бурят несколько скважин , а если толщина слоя достаточна для достижения расчётной площади теплообмена из одной скважины - то обходятся одной. Есть ещё вариант горизонтального размещения труб теплообмена ниже глубины промерзания грунта, но так получается дороже чем бурение.
Вітаю! Гарна пізнавальна інформація. В невеликому домі (8,4м* 8м) живемо вдвох. На опалення витрачаємо десь максимум 180 м куб. газу. Це 1400грн(37 дол. США). При зарплаті викладача вищої категорії в коледжі 260 дол. І за електрику десь 20 дол. Це за зимовий місяць. Слава Україні і її героям!
@@АндрійФедорів-ц5я приїзжай в Луцьк. Підеш на будівництво за 1000 грн в день. Або водієм фури, або специехніки. Або ремонтом машин. Старт від 1000 в день. Роботи з зарплатою 25-50 тисяч в місяць повно. А якщо ти працюєш за 6 тисяч, то ти або ледар, або нічого не вмієш.
Зараз газом палим, 200м2 десь в 100$ обходиться на місяць. В будинку грієм тільки де живем, всі інші приміщення 18-19° але середня температура за зиму не перевищує - 5. Центральна Україна
Дуже радий за Українців!де б вони не були!в нас поки що дорого опалення!Але почав з сонячних панелей! Ідей багато,але найперше мусимо вистояти!!! Всім Українцям привіти! Жінкам квіти💐
мене також розвели на сес, але вже три роки, кожного року, 4-5 місяців на рік, від листопада до лютого, нема сонця... і опалювати таким чином не вийде...
Село,Одеська область .Десять років тому змонтував подібний геотермальний обігрівач. Теплова потужність 10 кВт.Працює послідовно з газовим котлом Вайланд. Раніше споживання на зимній місяць в середньому 300-450 куб/м.Зараз споживання 40-60 куб/м + 800-1000 кВт,тобто рази в три дешевше.
Повітря вода низька ефективність при мінусових температурах. Тобто чим більший мінус тим менша ефективність. Хоча враховуючи наші зими цілком має право на життя. Я використовую 13квт розсіл-вода. Тепло беру з каналізаційного колектору. Температура в каналізації нижче +10 не опускається навіть в лютий мороз. Ефективність СОР в мене в середньому 4,5. Маю також газове опалення - конденсаційний котел. По факту опалення насосом більш ніж в 2 рази було дешевше. Цього року у зв'язку з тим що підняли ціну на електрику такої різниці не буде але все одно трохи дешевше особливо вночі. Також тим хто цікавиться в першу чергу потрібно розуміти що сама система опалення повинна бути низькотемпературна. Тобто теплі підлоги/теплі стіни. Температура теплоносія в системі має бути ідеалі 35-40° Інакше знову ж таки чим вища температура теплоносія в системі тим нижча ефективність теплового насосу.
Не існує теплового насосу повітря-вода в ціну 1500 баксів - не вводите людей в оману. Ціна більш-менш толкового ТН на 9кВт тепла статуєю на опті від 3000 евро
@@i.m.s.s.i.m.2669 Це якщо мова про новий. Я наприклад брав 13кв stiebel eltron розсіл-вода бу в німеччині за 700є. З доставкою обійшовся 1000є. Пробіг 17000 год. В середньому вони ходять до 30000. Установка і об'язка обійшлась ще приблизно 1200.
Ми розглядали цей вид опалення коли будували будинок. Але нам нарахували таку ціну, що термін за який воно б окупилося складав 18-20років😱. Тому відмовилися, топимо електрикою та дровами. Минулої зими(до підвищення ціни) вартість складала близько 2 000грн в місяць. Дім 200кв, t в будинку 19-21°С. Ціна тільки за електроенергію, дрова безкоштовні.
Это называется - тепловой насос. Работает, как кондиционер в режиме обогрева. Условно наружный блок такого "кондиционера" холодный, поэтому для более эффективной работы, его необходимо подогревать. Для подогрева используется плюсовая температура жидкости из скважины (в земле, как в погребе всегда положительная температура).
@ftorftorius5796 Это ответ на моё сообщение? Если да, то его напряжение в части национальности ушло в никуда. Я из Украины, и да - это тепловой насос, и точка.
@ftorftorius5796 Якщо Ви позиціонуєте себе як щирий українець, то чому на пишете українською мовою? Ви використовуєте суржик. Мені шкода, що серед нас є такі бовдури.
20К $ - це кошти для оплати електрики при звичайному опаленні на 20 років вперед. Плюс до цього система геопідгріву за кілька років потребуватиме певні суми для її профілактики і підтримки. Ну і головне - потрібно мати прийстойні гроші, аби все це розпочинати. У всякому випадку - Ваша інформація цікава для роздумів, ну і, якщо геосистема підігріву існує, значить для когось фона ефективна. Дякую за фнформацію!
Це звичайний тепловий насос! І його дуже легко зробити самому! Я саморобним за $600 вже пьятий рік користуюсь! Дешевше опалення не існує!! На моему каналі є куча контенту як самому зробити тепловий насос!
Чи є зміст перед заливкою фундаменту будинку, закопати в землю під час земляних робіт , контур з ПП труб, щоб в майбутньому використовувати його для відбору тепла для теплового насосу?
В Україні до війни були проблеми із єлектрикою,а зараз в час війни взагалі на цивілізацію надії мало.Немає світла,немає опалення,немає води і.т.д... Тож на даний час наша сім,я перейшли на дров,яне опалення.Без світла та хоть тепло.
Друже. Рада за тебе, що ти звалив з своєї рідної країни коли її розриває окупант. В мене 3 особи воюють з сім'ї, приїхали з Польщі в перші дні війни, світа Божого небачать в цьому болоті та руйнації, а ти про бачки та своє гарне життя розказуєш. Повернись, візьми в руки зброю і захищай, щоб небуло стидно перед дітьми за те, що ти -Українець
А чого це він має їхати до України і брати зброю ? У вас не було вибору,то ваші особи й попали в ту сітуацію ,але цей хлопець мав ціль не тікати ,а заробляти ,бо його країна не надавала таку можливість забезпечити себе та свою сім'ю навіть елементарними речами,не кажучи вже про інші потреби.
Вітаю. Дякую за відео. Розкажіть більше про котел його потужність та характеристики. Також цікавить свердловину робили одну чи декілька? Як їх з'єднували? Яка загальна довжина свердловин? Цікавить баланс теплових витрат. В Україні теплові насоси (ТН) вже як 5-10 років існують місцеві виробники. Характеристики не топові, але СОР 4,5 до 5 забезпечують. ТН на 12 кВт і сведловини 300м коштують 10000$. Проте свердловини бурять не глибоко 40-60м. Тому роблять 5-8 свердловин відповідно. Це вимагає площі 1-2 сотки землі, щоб відстань між свердловинами була не менше 6 метрів. Це вимагає колектора та приямка, де збираються всі труби в одну, щоб в дім заходило лише 2 (вхід і вихід розсолу). Також зніміть відео в яких температурних режимах працює ТН. Темп. Вхід/вихід зовнішнього контуру та вхід/вихід внутрішнього контуру опалення. Опалення з допомогою радіаторів чи теплої підлоги?
12кВт - це не мало. Для нашого клімату - це вже на дуже немалий будинок. А якщо вода близько? Ну наприклад 3-5м, то це буде працювати і скільки скважин тоді потрібно?
12кВт - це для добре утепленого будинку площею 200-250м2, тобто 50Вт на 1м2. Якщо утеплення середнє екв.до 10см ППС , то вистачить на 100-150м2, бо втрати будуть вже 80-100Вт на 1м2. Немалий будинок це питання відносне, тут головне тепловтрати. Щодо води та її глибини, то тут ситуація наступна. На 12кВт тепла потрібно ресурс тепла в землі, де сухі грунти дають до 40Вт на 1м.п. свердловини, тобто 40Вт*300м= 12кВт. Якщо грунти обводнені, то максимум, що можна отримати - це 100Вт/м.п., тобто достатньо 120м.п. свердловини. Тут головне правильно зробити геологію, щоб розрахувати баланс. Краще геотермальне поле зробити більшим (із запасом), на 15-16кВт, ніж на 10-12кВт, компенсувавши неточності геології. Недостача геотермального поля призведе до виморозки грунту, і падіння СОР на компресорі. Із свердловини має бути Т.води не нижче 0*С, бо зворотка буде -4*С (+-1С*). А якщо подача буде < 0*C, то дуже швидко буде йти обмерзання труб зондів опущених в свердловини, що призведе до лавиноподібного падіння Т.подачі, що може вивести із ладу ТН. Ідеальна температура подачі має бути 2-3*С в кінці сезону опалення, тобто у березні +-місяць залежно від регіону.
@@maxv1096 Дякую. Ціла наукова стаття. 1. Підкажіть нетямущим (взагалі), а можна з тепловим насосом одночасно в контурі опалення гріти іншим котлом(Електро, газ, ТП)? Чи воно так працювати не буде? НУ наприклад зроблю я насос на 5кВт, а мені для обігріву потрібно 10кВт. ТО чи можу я догріти 5кВт газовим котлом не вимикаючи ТН, чи воно так не працює? 2. З м.п. взагалі запутався, виходить що з мілкої скважини нічого не вийде, бо всерівно потрібно набирати м.п.? і поки не накручу потрібну довжину труб (в залежності від грунту і тп) - нічого путнього не вийде? Приблизно так?
Коли собі обирав ТН, то дійсно багато часу затратив (в.т.ч відвідав 6 фірм, які монтують таке обладнання, з'їздив до клієнтів яким встановили таке обладнання, отримав реальні відгуки та дізнався особливості експлуатації) тому є що згадати та чим поділитися. Плюс 5 років експлуатації ТН показали чи правильні були розрахунки. 1. Можна, але мені здається, що це буде складно, оскільки прогрів теплоносія буде йти послідовно. Все буде вирішувати обв'язка котельні та автоматизація цього процесу. Якщо робити підігрів теплоносія паралельно в режимі або/або (ТН- основний, газовий резервний) , то можна робити без автоматики ( просто в ручну ходити і перемикати крани та вимикачі). Але наскільки я зрозумів вас цікавить варіант послідовного підключення спочатку ТН потім газовий котел. Тоді вам потрібно буде зробити обв'язку двох котлів через буферну ємність 500л. І знову потрібна автоматика. Тобто виходить, що не раціонально. Крім цього треба пам'ятати, що ТН заточений на низько температурні прилади обігріву до 40*С ( тепла підлога, теплі стіни, фанкойли, радіатори збільшеної у двічі площі). І якщо не використовувати цю перевагу, то він перетвориться в дуже дорогий електрокотел з СОР близько 2-3. А якщо з розумом, то буде СОР 4-5 із відповідною економією електрики та швидкою окупністю (10-15років). У вашому випадку я б краще розглянув варіант ТН повітря-вода , а не грунт-вода (як у мене). Він би мав досить непогану ефективність до -5*С. А нижче -5*С вмикати газовий котел. Думаю таких днів буде максимум 30-40 за опал.сезон. Сучасні ТН повітря вода працюють при Т.пов. до -25*С (із СОР - 2). Тому можна і без газового котла, але залишити як резервний. Проте ТН пов.-вода треба брати на 40-50% потужнішим, ніж реальні тепловтрати, якщо у вас 10кВт, то брати 15кВт. Бо при -15*С буде не 15кВт, а 12. А при -20*С буде 10кВт. (Цифри приблизні, головне напрям думок, детально можете дізнатись у характеристиках ТН повітря-вода та графіках залежності потужності від Т повітря, та інші характеристики). По вартості ТН грунт-вода 10кВт буде приблизно, як 12кВт пов.-вода, без врахування земляних робіт для влаштування свердловин. Приблизно 4-5тис.дол. 2. Саме так. Потрібно набирати погонаж свердловин. Із відповідним теплоз'ємом. Але є залежність чим глибше, тим тепліше і тим більше води. Але все покаже геологія. На глибині нижче 15-20м температура грунту стабільна 10*С і з глибиною лише зростає аж до ядра землі, але там вже км, а не метри. До 10м вона, коливається разом із порами року із певною інерцією. 3. Рекомендую Ютуб-канал Олександр Терехов. Там недавно був вебінар про ТН та його досвід експлуатації.
Дякую за українську мову і пораду.
Супер, яка класна технологія , нам українцям потрібно це запровадити у себе, правда по коштах сума кусає, але війна закінчеться і ми повернемось до мирного життя, та маємо запроваджувати у себе все найкраще! Дякую, мені сподобалось!
Вот дурньіе!
В Україні є виробники, які значно дешевше виготовляють теплові насоси. звісно трохи не такі економічні, але в 3 рази дешевше, ніж просто електрокотлом. Єдине. Що треба скважини 2 шт на території
Років 10 тому дивився такий Vailant ... ще по тих цінах з тарифом на електроопалення окупність була більше 7и років :(
Та шо ви кажете, але як завжди є одне але. Вартість 6000квт.г в Швеції це 1000$ а в Україні 400$.
Економить Тепловий насос 75%, будете рахувати окупність і в наших умовах вона більше терміну експлуатації обладнання.
Нічого не поробиш в нас будуть палити електрику бо так вигідніше.Це прямий результат дії не ринкового тарифу
Нихрена она на классная -- лажа полная
Швеції і людям там повезло, що шмигаля з ахмєтовим там немає.
Шведи не вибирають шиЗЕфренію, шарійобіків, опзжешників та інших недолугіх істот...
@@Наталя-в8фя радий за шведів.
Ну якби ви пропрацювали питання то давно без участі влади, яка і не має приймати в цьому участь вже б поставили собі таку систему. Бо в Україні вже кілька років роблять подібні системи.
@@Нашінадачі якби вам пояснити, щоб не образити, що багато, що залежить від влади. Та це мабуть марна справа, не дійде. А без участі влади без тебе і твоїх порад, я собі поставив іншу систему і порад, що ставити не потребую. Вже забагато порадників в Україні розвелось, які крім, як язиком молоти роздаючи поради нічого не роблять.
@@Нашінадачі якби люди не лізли зі своїми недолугими порадами жити було б легше. Якби, якби.....
Дякую, за Українську мову
Дякую, земляче, за український ютуб!!! Все чудово получається у вас!
І вам дякую
Чем дальше от Украины , тем патриотичней патриот )))
Дякую за інформацію, завжди цікаво знати як люди живуть в інших країнах. ❤🇺🇦
Дякую дуже цікаво. Слава Нашим Захисникам. Дякую за вашу працю.
Щира подяка за цікавий ефір миру добра здоров'я мудрості злагоди 😊
Браво! розповідайте про такі прогресивні технології
дякую
Дякую,цікава тема. Завжди приємно послухати,що є країни,де турбуються навколишнім середовищем,за добробут людей.
Ну я би несказав що така технологія піклується за навколишнє середовище за природу, адже сверляться глибокі діри в землі і заливається хімічна жидкость, та і взагалі люба технологія придумана людиною завжди несе шкоду природі, так само як тепер модно стало переходити на електромобілі тіпа вони невиділяють угарних газів, але ніхто некаже що в електромобілях є велика кількість акомуляторних батарей в складі яких небезпечна хімія, через деякий час ті батареї вийдуть з строю і люди почнуть їх викідати на мусорку де вони почнуть виділяти з себе ту хімію і проникати у землю , но якось так
«Хімічна жидкість» це звичайний антифриз (глюколь) який циркулюють по пластикових трубах.
Дякую за Вашу інформацію і розповідь я з України місто Полтава дуже цікаво у Вас турбуються про людину щоб їй легше і краще жилося в нас зараз на жаль іде війна з росією як їх переможимо з допомогою країн які нас підтримують і Швеція в тім числі тоді може і ми будем втілювати Ваші технології ще раз ДЯКУЮ Вам 👏👏🙏🙏✌️✌️
І вам дякую
Поряд Харков, там вже втілювали це до ковіда ще.
Лайк і комент для розвитку каналу. Було цікаво та пізнавально. Спасибі, знімайте далі. Буду дивився.
Доступно, зрозуміло, молодець!🇺🇦👍👏💞🇺🇦
Україна сплачувала Росії 10 мілярдів долларів на рік за газ для опалення. Подібна система коштує 20 тисячі доларів. Тобто за рік того що ми платили Росії за опалення можна було зробити півмільйона таких систем та за кілька років зробити опалення для усієї України. Та не треба сплачувати за газ Росії. Однак ніхто про це не думав та не думає зараз нажаль.
Багато хто живе нажаль сьогоднішнім днем :(
где-то же писали что запустили добычу газа и типо сами много добываем. хз сколько из параши покупаем газа сейчас... да и наверное 70% живут в многоэтажных домах + тэц наверное топят углем
@@NIReeMK Я 20 лет работал в Украине в Укргаздобыче инженером по добыче газа. Рассказывали мне эти сказки там эти 20 лет. Бурили скважины каждый год на миллиарды долларов. И газа добывали намного меньше. Если бы применили такую технологию, то толку было бы намного больше. Давно уже вся страна была бы с теплом и платили бы за него немного.
Ви все вірно думаєте. Але, це в адекватних країнах так, а в нас думають в першу чергу не стратегічно, а максимум тактично і то щоб побільше нажитися тут і зараз.
мрійник
Яка гарна ідея! Дуже б хотілося мати альтернативні джерела електроенергії в Україні! І зацікавленість влади... Адже скільки в нас можливостей...
Гарне відео!❤
Україна і має технології і зацікавленість влади. Треба просто пошукати і знайдете.
Це дуже цікаво особливо для України. Альтернативні способи опалення та видобутку енергії взагалі дуже цікава тема тепер.
Дякую. Слава Україні!
Щоб нам так жити...
Україна!
як?)
Та нормально ми живемо, головне мьішебратьєв спровадить до кобзона, а все решта дрібниці.
В Україні все добре, одна проблема - мова)
Щоб так жити , треба мати розум , а не вибирати клоунів до влади папріколу
Щоб нам так жити , то треба розум мати і думати було з перших днів незалежності. Бо сказати ,що винен якийсь один президент то це ж не правда. Український народ який дозволяв протягом 30 років купці злодюг роззброїти, розпродати, розкрасти , знищити таку багату країну. Бог дав нам українцям таку родючу землю, природні ресурси, кліматичні умови. Та на жаль більша частина українців це вихідці з СРСР,які не звикли думати і аналізувати ситуацію. Цим користувались покидьки при владі всі до єдиного. Ми вибирали не патріотів країни, а тих хто давав гречку, або 50 грн. Довибирались аж до клоуна, але саме страшне до війни де гинуть найкращі сини і дочки України за мудрий вибір їх дідів і батьків.
Круто! Дякую за відео!
Завжди було цікаво дізнатись про такі речі, дякую за відео
Дякую за гарне відео і інформацію
Дуже добре і економно. Дякую.
Вперше таке бачу!! Дуже сподобалось.
Дуже дякую, було питання, яка вартість цього задоволення, але ви все озвучили в відео. Супер. Дякую
Дякую за відео!
Файні фіранки, мені сподобалися 👍
Дуже позитивне відео, дякую)
Дякую цікаво як живуть в Швеції. Слава Україні
Дякую за відео! Це тепловий насос, в мене стоїть щось подібне під Києвом. Так треба вкластися, але в країні, де йде війна це проблема. Зникають фірми, спеціалісти, користуюсь рік. Задоволений. З Богом!
Живу в селі,10 км від Львова.Будинок величенький.Ще до 2014 року,коли стало очевидно що зима дорога,поставили камін на першому поверсі у вітальні, де було найхолодніше.А вже після 2014 утеплили будинок.На разі немає фінансової можливості технічно здешевити використання електроенергії та газу.Як то кажуть,де тонко там і рветься! Нам головне окупанта вигнати! А розуміння,що прийдеться воювати без підтримки фінансової та зброї все більш чітко видно! Якого тоді зараз тягнутися..якщо московит таки розпатрошить у нас все і позабирає наші життя!
Єдине, що зараз актуальне,це допомога нашим воїнам!
А за Ваше відео ,подяка.
Чому 2914 !!! ???
@@АнатолийАн-о3р Описка.Виправила.Дякую!
Не виграють у нас москвороті,на цей раз переможемо ми і побудуємо свою Державу ,щоб українці жили щасливо!
Слава ЗСУ!
Дивний у вас вибір. Камін - один з найменш ефективних пристроїв обігріву. Українська піч чи грубка з варильною плитою як в старих сільських хатах принесли б більше користі. А камін - красиво і романтично.
Молімо БОГА за припинення війни. Йому одному це можливо. Я на відміну від вас вірю, що ця війна припинеться раптово . Вірю в Божу милість і любов.
Дякую.Було цікаво.Підписалась,і буду слідкувати за вашим життям і надалі)))
Дуже корисно! Дякуємо! Знімайте більше відео!
Дякую за вашу працю
Дякую за відео, було дуже цікаво!🙏
Дякую за інтересну інформацію
Дякую за відео та вашу працю!
І вам дякую 😀
А що,це дуже цікаво, дякую за відео,!!🇺🇦🇺🇦
Давно чув за такий вид опалення,швагро живе в швеції, обіцяв росповісти та все якось не на часі,дякую за відео, в Україні дуже дорого обходиться опалення,пошти нема різниці чим опалювати якщо купувати вуголь,дрова,брикети,самі котли при наших можливостях коштують дорого,зарплатня 200 долларів,пишу за себе,гуманітарку не краду,в військових гроші не краду,шахрайством не займаюсь.
В Украине очень дешёвое отопление, заграницей отопление стоит 300-500 евро в месяц, где то значительно дороже. Как и зарплаты в Украине средние около 350-400, но у многих молодых 600-700
Значить ви дурачок)
Бо інакше не скажеш, якщо людина оправдовує свою зп в 7500 грн тим що не краде, це дно.
@@krionetkrionet1097 Дякую за дурачка, як легко судит,Я працюю і моя робота потрібна людям,це аварійні роботи, "умним" не буду пояснювати, хто зна той зна, а те що держава так оцінюе мій труд, то вже питання до тих хто роскрада гуманітарку і краде у військових.
@@krionetkrionet1097 ну а ви реальний хам. Усіх вам наслідків цього в житті.
Дорого,при з/п якій???Я опалюю будинок,270кв.м.газом+світло+хол.вода,взимку 4000грн за все)Це 100$‼️По міркам Европи-копійки//В мене з/п-25000грн(не багато,знову ж таки,по Европ.міркам,але нормально для України.)
Щиро дякую , корисна інформація!❤❤❤
Доброго дня. Я займаюся такими технологіями в Україні. Зробили вже більше ніж 15 об'єктів, люди дуже задоволені. Обладнання використовуємо різне, але геотермальне опалення це крок до енергонезалежності
А його вартість? За який час окупиться?
З якої ви області, майстре?
Підписались на ваш ютуб
@@sonibrava8030
З Дніпра. Але працюємо по всій Україні)
День добрий! Я з Днiпра. Як Вас знайти? Даже потрiбно! Дякую заздалегiдь за вiдповiдь!
Знаю були фірми і в Харкові ще задовго до ковіда.
Дякую, цікава тема
Дякую за мову
Це все класно ,але коштує купу бабла у нас його нема ,тому ловіть бюджетний варіант, перше лічильник день ніч , вночі гріємо воду в болерах перемо речі і запускаємо посудомийку, друге кондиціонер з фунцією обігпіву(від15000грн) коефіцієнт 1до 2.5 тобно то типу дуйка яка дує на 2.5квт , а по факту бере 1, третє твердопаливний котел ,але ви скажите дорогі дрова , так, але я не купую дрова ,я купую биті піддони на підприємствах в супермаркетах можуть взагалі віддати безкоштовно і заготовляю це все літом. Недостачу по теплу в будинку догріваю газом ,назагал взимку виходить 850квт електрики і 150кубів газу ,будинок одноповерховий 140квадратів. УКРАЇНА, Миколаївська обл.
Гарний коментар , "класно" було б , коли в людей З/П була нормальною i не траба нiчого мудрувати , опалювати не великий будинок (100 м2) коштуе десь 8000 грн. (плюс ,мiнус) , а у бiльшостi З/П мiнiмалка з малеееньким + (6700грн. мiн.) , пенсii так i зовсiм смiшнi (2700г.) . Якось так .
Дякую за вiдео!
Дякую, цікава тема!Хотілося би,щоб в Україні теж втілювалися такі технології!Слава нашим воїнам-захисникам!❤
Не дождетесь
Не выгодно, слишком дорого и низкий КПП, есть видео в интернете.
Поцікавтеся в інтернеті, у нас це використовується давно і теплові насоси значно дешевше
В нас стоїть таке опалення в будинку дуже тепло в будинку і економно
@@milaprytula2016Это где у вас? Украина? Как давно пользуетесь? Дорого обошлось?
Красно дякую.
Вітаю. Дякую за випуск. Дуже крута технологія
Дякую, дуже цікава тема! Хай вам щастить, ви молодець!
дякую за український контент! плюс підписка!
Дуже цікаво .спасибі за інформацію
Дякую! Було цікаво!!!
Друже привіт! Ти молодець! Гарно вийшло!!!!
Дякую, дуже цікавий огляд👍🏻
Дуже цікаво, дякуємо!
В нас теж такий є котел. Живу в Україні, в маленькому місті. Дім 120 кв. м. Платимо за місяць 1500 грн за світло. Дуже зручний і класний котел.
Дуже цікаво, такий пристрій можна купити в Україні?
@@nadezhdapopova3272 багато в кого вони є, але якщо у вас вже підведений газ, то ставити такий котел економічно не вигідно, багато раз рахували на різних об"єктах. Переважно ставлять багаті люди, щоб бути енергетично незалежними, або проблема підвести газ
@@nadezhdapopova3272 у них котел электричниий
@@nadezhdapopova3272, можна)
Ви про який маєте на увазі котел? Як з відео? В нас в Україні є такі? Підкажіть де придбати.
Ти Молодець Чоловіче , так тримати , Щастя Вам Здоров'я,всього найкращого.)
СПАСИБО ЗА МУДРЫЕ СОВЕТЫ ОТ УМНЫХ ЛЮДЕЙ
Дякую за чудову розповідь 👍
Дякую, за Ваше відео.
На жаль не підготовленим глядачам не зовсім зрозумілий принцип функціонування такого типу опалення. Варто б було продовжити аналогію побутового холодильника. Система не тількі ззовні виглядає як холодильник, але і за принципом є " холодильнком наоборот".
"Холодний" контур, який в побтовому холодильнику "тоненька і довженька трубочка" яка огортає морзильну камеру і забирає теплову енергію всіх продуктів в морозильці понижуючи їх температуру від кімнатної до - 5-7 градусів, ця трубочка розміщена у скважині і забирає (охолоджує) оточуючий грунт від температури +7, +5, до температури +2, +1 ( нижче 0 охолджувати не можна з льоду майже не можливо отримати тепловіддачу). А, " теплий " контур побутового холодильника "тоненька і довженька трубочка" на задній стінці холодильника - вмонтована в підлогу ( меньш ефективно в систему батарей) будинку і таким чином за рахунок енергії копресора ті 2-3 градуси, відібрані від грунту масштабуються в 22-24 градуси температури рідини в контурі опалення за рахунок значущої різниці об'ємів/поощі теплообміну. Для створення такої різниці обємів і відповідно площі теплообміну і бурять скважини. Не для досгання твердої породи і не для отримання води зі скважини, а для отримання достатьньої площі для теплообміну .
Ще раз дякую і бажаю всьго найкращого, Володимир.
Нічого собі як детально. Дуже дякую :)
@@koziifamily.lifeinsweden7722 На взаєм. Колись сам ніяк не міг зрозуміти що таке тепловий насос. Після тривалого риття на форумах всяких професійних тепловіків нарешті задав питання: так це що? Перевернутий холодильник? І отримав відповідь - Ну, да.
Якось так....
Дякую
в таком случае можно бурить не 1 глубокую скважину а много неглубоких. но ведь они бурят оду. значит не все так!
@@diekunstUA Да, верно, в случае, когда до твёрдой породы не большой слой грунта или в распоряжении подрядчика буровая установка "неглубокая" или нет лицензии на глубокое бурени, то бурят несколько скважин , а если толщина слоя достаточна для достижения расчётной площади теплообмена из одной скважины - то обходятся одной. Есть ещё вариант горизонтального размещения труб теплообмена ниже глубины промерзания грунта, но так получается дороже чем бурение.
Вітаю. Щойно вперше дивлюсь ваше відео...одразу підписалась. Дуже цікаво.
Знімайте побільше🎉
Дякую
Дякую вам🇺🇦
Вітаю! Гарна пізнавальна інформація. В невеликому домі (8,4м* 8м) живемо вдвох. На опалення витрачаємо десь максимум 180 м куб. газу. Це 1400грн(37 дол. США). При зарплаті викладача вищої категорії в коледжі 260 дол. І за електрику десь 20 дол. Це за зимовий місяць. Слава Україні і її героям!
З зарплатою 6 000грн за життя не заробиш на таке опалення😢но на мівіну і тролейбус хватає якраз😅
Хто заставляє працювати за 6000? Хто мішає працювати, наприклад за 15 чи 20?
А де найти...
@@АндрійФедорів-ц5я приїзжай в Луцьк. Підеш на будівництво за 1000 грн в день. Або водієм фури, або специехніки. Або ремонтом машин. Старт від 1000 в день. Роботи з зарплатою 25-50 тисяч в місяць повно. А якщо ти працюєш за 6 тисяч, то ти або ледар, або нічого не вмієш.
Дякую! Цікава альтернатива!
В Україні таке теж вже давно є.До речі і виробництво теплових насосів також.Багато людей вже цим цікавляться.Я просто працюю в цій сфері в Україні!😊
Можна з вами зв'язатись? є кілька "дитячих" запитань)
А яка ( приблизно) iх цiна?
@@ВасильДишлюк-р5о10 кВт 10к дол. з монтажем. На 1 кВт електроенергії 4.5 -5 кВт тепла.
Дуже -дуже грубе пояснення. І це вже далеко не новітні технології, навіть в Україні.
Увы это для богатых людей....
Щиро дякую, дуже корисне та інформативне відео.
Молодці, продовжуйте 👍
Дякую за таку добру інформацію,приємно послухати рідну мову.
Дуже цікаво, дякую ) знімайте ще щось про Швецію чого немає в Україні або маловідоме) буду обовʼязково дивитись, лайк і підписка😉
Дякую за відео,цікава інформація.Знімайте ще.
Зараз газом палим, 200м2 десь в 100$ обходиться на місяць. В будинку грієм тільки де живем, всі інші приміщення 18-19° але середня температура за зиму не перевищує - 5. Центральна Україна
Дякую Вам!
Дякую вам за роботу
І вам дякую за відгук
Дякую, цікаво
Дуже радий за Українців!де б вони не були!в нас поки що дорого опалення!Але почав з сонячних панелей!
Ідей багато,але найперше мусимо вистояти!!!
Всім Українцям привіти!
Жінкам квіти💐
мене також розвели на сес, але вже три роки, кожного року, 4-5 місяців на рік, від листопада до лютого, нема сонця... і опалювати таким чином не вийде...
Вартує. Дякую!
Нічого собі, яка цікава технологія опалення..😮
Дякую.
Ну, це не безкоштовне опалення, але воно сприяє зменшенню використання викопних джерел енергії.
у кума вже років 20 таке опалення + сонячьні батареї , держава у нього купує по зеленому таріфу
@@ЖоржОдесский І я тобі давно писав, щоб ти так зробив. А ти все не слухаєшся. ))
Село,Одеська область .Десять років тому змонтував подібний геотермальний обігрівач. Теплова потужність 10 кВт.Працює послідовно з газовим котлом Вайланд. Раніше споживання на зимній місяць в середньому 300-450 куб/м.Зараз споживання 40-60 куб/м + 800-1000 кВт,тобто рази в три дешевше.
Звідки забираєте тепло?
Скважини чи грунтовий Коллектор?
Консультацію дасте ?
Дякую за відео та інформацію простими словами! Гарного дня вам
Я собі теж встановив тепловий насос, повітря - вода. Теплі поли.Коштує 1500 ₴, по нічному тарифу 300 грн за місяць, площа 90 м,кв . Класна річ, раджу.
Доброго времени суток. Тепловой насос сами собрали? 1500 каких енотов?В каком регионе вы находитесь? Какая окупаемость проекта? Спасибо большое....
Повітря вода низька ефективність при мінусових температурах.
Тобто чим більший мінус тим менша ефективність.
Хоча враховуючи наші зими цілком має право на життя.
Я використовую 13квт розсіл-вода. Тепло беру з каналізаційного колектору.
Температура в каналізації нижче +10 не опускається навіть в лютий мороз. Ефективність СОР в мене в середньому 4,5. Маю також газове опалення - конденсаційний котел. По факту опалення насосом більш ніж в 2 рази було дешевше. Цього року у зв'язку з тим що підняли ціну на електрику такої різниці не буде але все одно трохи дешевше особливо вночі.
Також тим хто цікавиться в першу чергу потрібно розуміти що сама система опалення повинна бути низькотемпературна. Тобто теплі підлоги/теплі стіни.
Температура теплоносія в системі має бути ідеалі 35-40°
Інакше знову ж таки чим вища температура теплоносія в системі тим нижча ефективність теплового насосу.
Не існує теплового насосу повітря-вода в ціну 1500 баксів - не вводите людей в оману. Ціна більш-менш толкового ТН на 9кВт тепла статуєю на опті від 3000 евро
@@i.m.s.s.i.m.2669
Це якщо мова про новий.
Я наприклад брав 13кв stiebel eltron розсіл-вода бу в німеччині за 700є. З доставкою обійшовся 1000є. Пробіг 17000 год.
В середньому вони ходять до 30000.
Установка і об'язка обійшлась ще приблизно 1200.
Тепловий насос повітря-вода Raymer FA-02 на 7 кВт (моноблокового типу) до 90 м2 - мій насос. Так дійсно ціна зросла, помилився.
Дякую за відео. ❤❤❤
Ми розглядали цей вид опалення коли будували будинок. Але нам нарахували таку ціну, що термін за який воно б окупилося складав 18-20років😱. Тому відмовилися, топимо електрикою та дровами. Минулої зими(до підвищення ціни) вартість складала близько 2 000грн в місяць.
Дім 200кв, t в будинку 19-21°С. Ціна тільки за електроенергію, дрова безкоштовні.
Ну от коли у нас опалення виходитиме в 1000 долл на місяць, тепловой насос стане в нагоді) Хоча я вже їх багато встановив.
Маєте опалення дровами - добре.
А тепер вивчіть тему і зробіть самі в 20 раз дешевше.
Неймовірно цікаво! Продовжуйте
Это называется - тепловой насос. Работает, как кондиционер в режиме обогрева. Условно наружный блок такого "кондиционера" холодный, поэтому для более эффективной работы, его необходимо подогревать. Для подогрева используется плюсовая температура жидкости из скважины (в земле, как в погребе всегда положительная температура).
интересно...🤔 а зачем тогда бурить такие глубокие скважины? неужели в тех краях нету верхних (неглубоких) грунтовых вод?
Так тємпєратура грунтовай вади гаразда ніжє чєм тєппо глубокіх слайов зємлі.Чєм глубжє тєм тєплєє
@ftorftorius5796 Это ответ на моё сообщение? Если да, то его напряжение в части национальности ушло в никуда. Я из Украины, и да - это тепловой насос, и точка.
@ftorftorius5796 Якщо Ви позиціонуєте себе як щирий українець, то чому на пишете українською мовою? Ви використовуєте суржик. Мені шкода, що серед нас є такі бовдури.
@ftorftorius5796 Так може Ви запропонуєте поміряти розміри черепа для ідентифікації? Ви розумієте чим це смердить?
Дякую дуже цікаве відео
20К $ - це кошти для оплати електрики при звичайному опаленні на 20 років вперед. Плюс до цього система геопідгріву за кілька років потребуватиме певні суми для її профілактики і підтримки. Ну і головне - потрібно мати прийстойні гроші, аби все це розпочинати. У всякому випадку - Ваша інформація цікава для роздумів, ну і, якщо геосистема підігріву існує, значить для когось фона ефективна. Дякую за фнформацію!
Розкажіть ще скільки вартує газ підключити?
По його цінам - це 1 кіло$/міс
@@MrIxitдо чого Ви цей газ тут згадали???
Дуже цікава тема . Давно чув про таке , але не вірилось що так можна опалювать опа
Теплого життя Вам з альтернативою!
Дякую
Дякую. Дуже цікаво. А головне, що рідною мовою.
Це звичайний тепловий насос! І його дуже легко зробити самому! Я саморобним за $600 вже пьятий рік користуюсь! Дешевше опалення не існує!! На моему каналі є куча контенту як самому зробити тепловий насос!
А яка температура в трубах чи батареях виходить ?
+100. Якщо самому скважини зробити - все інше вже не складно.
О, я дивився відео з каналу, не чекав тут зустріти)
@@OleksandrYushchuk89:01
Чи є зміст перед заливкою фундаменту будинку, закопати в землю під час земляних робіт , контур з ПП труб, щоб в майбутньому використовувати його для відбору тепла для теплового насосу?
у Вас чудова мова!
В Україні до війни були проблеми із єлектрикою,а зараз в час війни взагалі на цивілізацію надії мало.Немає світла,немає опалення,немає води і.т.д... Тож на даний час наша сім,я перейшли на дров,яне опалення.Без світла та хоть тепло.
В Україні не було проблем з електрикою, і зараз немає. Світло весь час є. А проблеми з світлом і цивілізацією це в кацапів.
Дуже цікава технологія
Друже. Рада за тебе, що ти звалив з своєї рідної країни коли її розриває окупант. В мене 3 особи воюють з сім'ї, приїхали з Польщі в перші дні війни, світа Божого небачать в цьому болоті та руйнації, а ти про бачки та своє гарне життя розказуєш. Повернись, візьми в руки зброю і захищай, щоб небуло стидно перед дітьми за те, що ти -Українець
А чого це він має їхати до України і брати зброю ?
У вас не було вибору,то ваші особи й попали в ту сітуацію ,але цей хлопець мав ціль не тікати ,а заробляти ,бо його країна не надавала таку можливість забезпечити себе та свою сім'ю навіть елементарними речами,не кажучи вже про інші потреби.
Просто залишу коментар для просування, дякую за працю😊
Просто дякую :)
Такі ролики ще більше мотивують при нагоді виїхати закордон. хочеться хоч трохи пожити, а не все життя виживати.
Дяку автор, цікаво, вподобайка!
Нажаль так, добре там де нас нема ,але різниця є,і то суттєва бат в іміграував п'ять років назад,каже що це як з жигулів на іномарку пересісти.
Отак все життя пересідаєм, а що заважає самим зробити іномарку
@@Dmytrovirхочеться жити зараз, а якщо самим робити в Україні то це вже для пра-пра-правнуків
Требуло зе не вибирати тоб пожили.
@@SBB-hh9eo влада має мінятися, тепер замість зе обирати когось іншого
Дійсно цікаво, будемо переймати досвід
Вартує! Знімай
Дуже дякую
Респект!!! І вітання з Тернополя!!!
Вітаю. Дякую за відео. Розкажіть більше про котел його потужність та характеристики. Також цікавить свердловину робили одну чи декілька? Як їх з'єднували? Яка загальна довжина свердловин? Цікавить баланс теплових витрат.
В Україні теплові насоси (ТН) вже як 5-10 років існують місцеві виробники. Характеристики не топові, але СОР 4,5 до 5 забезпечують. ТН на 12 кВт і сведловини 300м коштують 10000$. Проте свердловини бурять не глибоко 40-60м. Тому роблять 5-8 свердловин відповідно. Це вимагає площі 1-2 сотки землі, щоб відстань між свердловинами була не менше 6 метрів. Це вимагає колектора та приямка, де збираються всі труби в одну, щоб в дім заходило лише 2 (вхід і вихід розсолу).
Також зніміть відео в яких температурних режимах працює ТН. Темп. Вхід/вихід зовнішнього контуру та вхід/вихід внутрішнього контуру опалення.
Опалення з допомогою радіаторів чи теплої підлоги?
12кВт - це не мало. Для нашого клімату - це вже на дуже немалий будинок.
А якщо вода близько?
Ну наприклад 3-5м, то це буде працювати і скільки скважин тоді потрібно?
12кВт - це для добре утепленого будинку площею 200-250м2, тобто 50Вт на 1м2. Якщо утеплення середнє екв.до 10см ППС , то вистачить на 100-150м2, бо втрати будуть вже 80-100Вт на 1м2.
Немалий будинок це питання відносне, тут головне тепловтрати.
Щодо води та її глибини, то тут ситуація наступна. На 12кВт тепла потрібно ресурс тепла в землі, де сухі грунти дають до 40Вт на 1м.п. свердловини, тобто 40Вт*300м= 12кВт. Якщо грунти обводнені, то максимум, що можна отримати - це 100Вт/м.п., тобто достатньо 120м.п. свердловини.
Тут головне правильно зробити геологію, щоб розрахувати баланс.
Краще геотермальне поле зробити більшим (із запасом), на 15-16кВт, ніж на 10-12кВт, компенсувавши неточності геології. Недостача геотермального поля призведе до виморозки грунту, і падіння СОР на компресорі.
Із свердловини має бути Т.води не нижче 0*С, бо зворотка буде -4*С (+-1С*). А якщо подача буде < 0*C, то дуже швидко буде йти обмерзання труб зондів опущених в свердловини, що призведе до лавиноподібного падіння Т.подачі, що може вивести із ладу ТН. Ідеальна температура подачі має бути 2-3*С в кінці сезону опалення, тобто у березні +-місяць залежно від регіону.
@@maxv1096 Дякую. Ціла наукова стаття.
1. Підкажіть нетямущим (взагалі), а можна з тепловим насосом одночасно в контурі опалення гріти іншим котлом(Електро, газ, ТП)?
Чи воно так працювати не буде?
НУ наприклад зроблю я насос на 5кВт, а мені для обігріву потрібно 10кВт.
ТО чи можу я догріти 5кВт газовим котлом не вимикаючи ТН, чи воно так не працює?
2. З м.п. взагалі запутався, виходить що з мілкої скважини нічого не вийде, бо всерівно потрібно набирати м.п.? і поки не накручу потрібну довжину труб (в залежності від грунту і тп) - нічого путнього не вийде?
Приблизно так?
Коли собі обирав ТН, то дійсно багато часу затратив (в.т.ч
відвідав 6 фірм, які монтують таке обладнання, з'їздив до клієнтів яким встановили таке обладнання, отримав реальні відгуки та дізнався особливості експлуатації) тому є що згадати та чим поділитися. Плюс 5 років експлуатації ТН показали чи правильні були розрахунки.
1. Можна, але мені здається, що це буде складно, оскільки прогрів теплоносія буде йти послідовно. Все буде вирішувати обв'язка котельні та автоматизація цього процесу. Якщо робити підігрів теплоносія паралельно в режимі або/або (ТН- основний, газовий резервний) , то можна робити без автоматики ( просто в ручну ходити і перемикати крани та вимикачі). Але наскільки я зрозумів вас цікавить варіант послідовного підключення спочатку ТН потім газовий котел. Тоді вам потрібно буде зробити обв'язку двох котлів через буферну ємність 500л. І знову потрібна автоматика. Тобто виходить, що не раціонально.
Крім цього треба пам'ятати, що ТН заточений на низько температурні прилади обігріву до 40*С ( тепла підлога, теплі стіни, фанкойли, радіатори збільшеної у двічі площі). І якщо не використовувати цю перевагу, то він перетвориться в дуже дорогий електрокотел з СОР близько 2-3. А якщо з розумом, то буде СОР 4-5 із відповідною економією електрики та швидкою окупністю (10-15років).
У вашому випадку я б краще розглянув варіант ТН повітря-вода , а не грунт-вода (як у мене). Він би мав досить непогану ефективність до -5*С. А нижче -5*С вмикати газовий котел. Думаю таких днів буде максимум 30-40 за опал.сезон.
Сучасні ТН повітря вода працюють при Т.пов. до -25*С (із СОР - 2). Тому можна і без газового котла, але залишити як резервний.
Проте ТН пов.-вода треба брати на 40-50% потужнішим, ніж реальні тепловтрати, якщо у вас 10кВт, то брати 15кВт. Бо при -15*С буде не 15кВт, а 12. А при -20*С буде 10кВт. (Цифри приблизні, головне напрям думок, детально можете дізнатись у характеристиках ТН повітря-вода та графіках залежності потужності від Т повітря, та інші характеристики).
По вартості ТН грунт-вода 10кВт буде приблизно, як 12кВт пов.-вода, без врахування земляних робіт для влаштування свердловин. Приблизно 4-5тис.дол.
2. Саме так. Потрібно набирати погонаж свердловин. Із відповідним теплоз'ємом. Але є залежність чим глибше, тим тепліше і тим більше води. Але все покаже геологія.
На глибині нижче 15-20м температура грунту стабільна 10*С і з глибиною лише зростає аж до ядра землі, але там вже км, а не метри. До 10м вона, коливається разом із порами року із певною інерцією.
3. Рекомендую Ютуб-канал Олександр Терехов. Там недавно був вебінар про ТН та його досвід експлуатації.
@@maxv1096❤