тепловим насосом повітря-повітря. додайте в розрахунки теплові насоси, людина має сама вибрати чим їй топити. дрова від вас нікуди не втечуть, особливо зараз
Але є ще один важливий момент. Необхідно врахувати не тільки витрати на опалення, а наскільки великі втрати тепла житлового приміщення (вікна, периметр вікон, фундамент, дах). Можна опалювати до безкінечності, без отримання комфортної температури. Як на мою думку, в цій позиції закладена велика економія.
В Україні є іще одне джерело енергії. Я цілком серйозно. Це зерно. Використання зерна вже давно практикують данці, поляки, німці. Навіть такі країни в яких є достатня кількість лісу - Канада, Швеція теж в якості палива використовують зерно.
Головного не врахували що опалення газом чи електроенергію не потребує часу для роботи біля твердопаливних котлів,а саме паливо десь скласти в сухе,підкидати в котел,попіл виносити і плюс сажа.
не враховано ще один критерій: амортизація обладнання, і його обслуговування. бо багато хто тут називає різні типи приладів, але користування ними теж можна закладати обслуговування і ремонт
Перейдіть на електро а дрова лишіть як резервне. Електо в розрахунках не врахований нічний тариф, а частину опалювального сезону достатньо топити тільки вночі і обладнання значно дешевше ніж газове
Т@@Volodymyr_KurkulaПідтверджую в принципі,всю зиму вночі котел по нічному тарифу,вдень грубка.Скажу так-порівняно дешево десь 2000+- на місяць дом 100 кв.,теплий.Але мінус того є некомфортність-вночі і ранком гуд,вдень прохолодно а ввечері знов теплішає,короче рваний режим,є буферна ємність під ел.котел і ночний тариф о да,класно але вже дорожче значно-3500+- гр.Ну якось так.Да,газ не заводив,ще розмірковую
Коротше кажучи грубка і в Африці грубка, тепло надійно і без залежності від зовнішніх вошів і внутрішніх гнид!!! Бажаю усім теплих домівок і скорішої перемоги!!!
Є тільки залежність від власного здоров'я, коли вийшла нагода потягати колоди, поколоти їх колуном, кувалдою та клинами, то одразу захотілося кинути пити, курити і почати займатися спортом.
державу хер обдуриш - вони побачать і ціни на дрова підімуть. як зараз з вуглем. є свій вуголь, але купити простому смертному його майже неможливо, той, який горить і йде на імпорт. ціна на машину - 5-6 тисяч гривень , на зиму треба три машини... отаке
@@elennik7777 це правда, згадаймо дизель, був дешевий, перейшли на дизель, підняли до ціни п'ятого, перейшли на газ, підняли ціни, що нічого не виграєш. В ідеалі щоб ніхто нікого не жухав. Щоб не було "на..би ближнього свого і порадуйся, бо він на.бе тебе двічі". Але то ідеали, як і у фізиці: ідеально пружне, ідеально темне і т.д.
Власне якщо закупити куб дубових дров то вартість кіловату буде на рівні електрики чи газу тільки ще + місце зберігання(дровітня бо на вулиці просто вони будуть вологі) + їх потрібно занести до котла+ завантажити в котел хоча б раз на добу + вигребти попіл і раз на рік почистити сажу. І ця процедура щороку.
@@pacifist5487 дядьку інколи навіть безкоштовне треба привезти нарубати принести і кинути в топку. Якщо твій час нічого не коштує то безкоштовне звісно краще. Інколи дешевше трошки заплатити чим взяти безкоштовно, але не завжди :)
Людство створило надсучасну техніку, освоює космосмічні технології , будує надсучасні будинки, а тепло як і доісторичні люди тисячі років тому добуває з дров та викопного палива! 😂
Зараз в приватному будинку, як на мене, то краще опалювати газом, але треба мати на всю зиму запас дров я так татові заготовив ще перед минулою зимою В Харківській обл може статись що завгодно з газопроводами, через постійні атаки на енергетичну інфраструктуру, тож про всяк випадок лежать дубові дрова Вже другу зиму просто лежать Різниця з газом не дуже велика, а от запас їсти не просить І у бабусі так дрова для екстрених випадків просто ділюсь, може хтось теж задумається й собі Тим паче раджу, якщо є можливості, то докуповувати дрова хоч по трохи, навіть, якщо не користуєтесь Щороку ціна росте І поки що газ зафіксували на рівні довоєнному, але дешевше не стане Тож запасайтесь
перевага дубових дровще в тому, що їх не кожен короїд пргризе, краще зберігаються. Це якщо вони вже не були куплені трухлявими. Також вони займають менше місця.
Дяка! Дуже цікаві та компетентні розрахуни. Вважаю в нашій країні такі відео потрібно показувати замісь "марафону" щоб піднімати загальну освіченість населення))) або як мінімум розмістити на будівельних форумах країни для обов'язкового ознайомлення...
@@ОЛЕГСтрельченко-п4чне згадка про газовиків. 1м³ газу дає 9.5кВт. Який м³, при якому тиску? Лічильник буде справно лікувати свої "куби", але яка буде кількість саме газу в тих кубах, в залежності від тиску газу? При 0.5 кгс/см² це одна кількість, при 0.4 кгс/см², то вже інша, а сплачувати як за справжній "куб"!
Машина порізаних дров коштувала в минулому році 14 тис. грн. Вистачало біля 2 місяців. Дрова невігідна тема. З ними тепло так, але недешево. Хіба що брати непорізані, але біля них багато праці і час треба мати.
100% Кожен має розрахувати свій спосіб опалення! А якщо дрова не дорогі і піч правильно побудована і дрова можна порубати замість зарядки,то і відповідь очевидна:) ...або в тебе є гроші і нема здоровья або бажання,то й тут відповідь зрозуміла:) ...а якщо нема а ні грошей а ні здоровья,то в такому випадку і в Африці проблеми будуть:(
Це кому як) Мені дрова НАЙвигідніша тема. Від них тепло, затишок і комфорт незрівнянні - від центрального опалення цього не отримаєш. В будинку комбіноване опалення: дров'яна, добре продумана, дуже ефективна піч на два поверхи і центральне опалення газом - є з чим порівнювати. Дрова на першому місці, хоча й потребують щоденної мінімальної праці. Але якщо роботи не боїшся, то насолода незрівнянна!
Простота - хуже воровства. :( Украинским этот контент был бы тогда, когда в нём газ был бы на последнем месте ибо отопление газом - это финансирование оккупанта!!! І зовсім байдуже якою мовою ця думка буде доводитися до кожного українця. Не опускайтеся до рівня тієї придурошної Фаріон, яка з оголтілих комуняк, швидко перевзулася у завзятих "патріотів" і зараз готова усіх російскомовних бійців ЗСУ зарахувати до лав зрадників України. Вішати на гілляці, поряд із путинськими "асвабадителями", потрібно таких потвор. Та то лише моя особиста думка. Соррі якщо зачепив чиїхось релігійних вподобань.
@@ruslanruslan8535 A person who knows only one language is not a patriot of his country. No one in the world will understand him. Especially during the war. With such friends you don't need enemies. How are you different from stupid Russians who don’t know other languages? You are our patriot.
Чоловіче, дякую тобі за курс математики. В мене є керамічний обігрівч на 1 киловат. Я ним "економив "газ. Тільки шо переконвертува і получилось шо він ледве грів одну кімнату, а грошей потратив на 9 днів обігріву двох поверхів газом. Газовий котел бере 20 кубів на 2 поверхи на добу. А кераміка 24 киловати на добу тільки на одну кімнату
Керамічний обігрівач, це не електричний котел. А 20 кубів газу не показник якості обігріву. Кочегарити газом і сидіти при +16 в квартирі задоволення таке собі.
На сегодняшний день самое выгодно это газ. По цене почти как дрова, но зато без всякого геморроя. Дрова надо заготовить, попилить, порубать, постоянно подкидать в печку, чистить ее и пр. радости.
В нас 4 роки були дрова, цього року перейшли на газ. Поки не можу сказати чи вигідно, але біганини з тими дровима точно менше і не такі вже вони й дешеві (звісно якщо ви не дістаєте їх безкоштовно) а ще були скланощі з регулюванням температури - помірну не поставиш, на ніч потрібно декілька разів вставати і підкидати, мокрі просушувати, рубати і т.д. На великий будинок може й ок, але на маленький як у нас (40 квадратів) не зручно
Нет, дрова не самый дешёвый вид топлива. Если обогреваться кондиционером (тепловым насосом) мы получим 0,66 грн за кВт тепла. Т.к. cop (что-то вроде КПД )ТН и кондиционеров около 4, то на 1 кВт электроэнергии мы получаем 4 кВт тепла. Соответственно 2,64 грн/4=0,66 грн. Минус в том, что в мороз внешний блок кондиционера ( либо ТН типа воздух-вода) покрывается льдом и тратится энергия на его оттайку. Идеальный вариант ТН вода-вода, но тут уже минус в величине единовременных затрат на такую систему.
@@vasylbielozerskykh7695 Ходили чутки про його скасування. Була ще така фішка: якщо зареєструвати опалення будинку як електричне, то тариф ще вигідніший ніж нічний. Не знаю чи це зараз працює.
Близько 3 кондиціонер може дати коли на вулиці +10, далі зі зниженням температури цей показник падає і при температурі нижче -5 він становить меньше 1. Тобто при морозі вигідніше звичайний нагрівач. Якщо брати за сезон то виходить однаково що нагрівач що кондиціонер, перевірено.
@@Volodymyr_Kurkula Це ви про якісь дуже старі моделі говорите. Сучасні до -15 зберігають коефіцієнт вище 3. Це якщо говорити про спеціалізоване обладнання а не про перший ліпший кондюк в зворотньому напрямку пустити. І потрібно ще згадати про нічний тариф.
Много нюансов, например наличие эл-энергии, особенно в наше время, а без нее не работают современные твердотопливные, газовые тоже, не говоря уже о тепловых насосах... Кпд тоже понятие относительное, новый котел может выдать 90%, а через пару лет врядли С дровами тоже.. цены очень разные, смотря где живете, некоторые практически бесплатно берут...
Про двозонні лічильники електроенергії в Київській області - ані слова. Але вони ж такі вже досить розповсюджені. І їх застосування є вигідним: з 23 до 7 годин вартість електроенергії складає всього 1,32 грн/кВт•г, а не 2,64, як стверджує автор. А вночі - найбільш холодний час доби.
и нужно ставить бочку на куб, чтобы ночью греть в ней воду, которую днем гонять по батареям и/или теплым полам. да и газ за джоуль дешевле электроэнергии за 1,32.
@@Alex-fz9kjне согласен. В Днепре. Считали по деньгам без джоулей. При цене 1.64 за свет. По ночному тарифу количество кВт и кубов газа. Короче цена один в один. Грн к грн, но на газу в доме 20 еле, а на электрики по ночному 24. Вот и разница что в том газе.... загадка
@@Alex-fz9kjна куб мало. Идеал на 4 куба. Ночи и температуры разные. В одну ночь возмете 5 в другую 55. Плюс без света 4 т хватит на 5 дней. И если морозная неделя можно брать огоо. А когда потеплело то заряжать. Это вприант если всего 5 кВт мощности если 15 квт в дом заведено можно и нс тонну
Як у вас все гарно виходить на папері... Але пелети вже готові до використання, а дрова ще треба порізати, порубати і поскладати. І давайте не будемо казати, що своя праця безкоштовна.
Якщо все організувати, наприклад пиляти електропилою з новим ланцюгом і колоти добрим механічним, електричним колоном, то це не така вже й затратна робота. Хтось сказав вище, що порізати, чи поколоти замісь фіззарядки то все нормально получається. Куплений харківський електричний колун окупився за один рік.
@@ОлексаШумейко-ш5ра тягати та складати буде харківский електричний складун? :) Бо зазвичай, дрова привозять та вивалюють біля воріт. Потім їх треба перетягати до місця різки/рубки, порубати/попиляти, ампотім потягати до місця зберігання. І це ми ще не дійшли до % вологості. Бо торгують всі "сухими", а за фактом привоять хто зна що. Тож якщо вже казати про твердопаливний котел, краще дивитися у бік брекетів/пелет як на мене.
розгляньте варіат трьох зонного лічильника, вночі тариф буде 0.4 х 2.64 = 1.056грн, я поставив на електрокотел добовий таймер з датчиком температури на термоакумулятор, щоб не вмикався в пікові години і по мінімуму в звичайні тарифні години. Вночі на повну. Вже третю зиму так. Коли тариф був 1.64грн за кВт, то у мене кВт взимку в середньому коштував 0.75-0.8 грн включно з іншою побутовою електрикою. На цю зиму я прикидав, що буде коштувати в середньому 1.2-1.3грн.
Упустили важный вариант. Тепловые насосы или инверторный кондиционер. Я отапливаюсь практически всю зиму обычным инверторным кондиционером который работает до -15°.
@@паваколомойский сложно сказать точную стоимость киловатт тепла. КПД меняется в зависимости от температуры воздуха на улице. При около нулевой температуре на улице получается поддерживать температуру в комнате при расходе энергии в три-четыре раза меньше чем отапливать с помощью электрического тёплого пола. Но уюта от кондиционера меньше чем от обычных радиаторов или тёплого пола. Кондиционер греет только воздух и мне не хватает инфракрасного излучения для комфорта. Поэтому при минусовых температурах по чуть-чуть подключаю газовый котёл для комфорта. ПС. Живу в массандровом этаже, угловая квартира. Так что соседи не сильно греют. (
Дякую. З свого досвіду можу свідчити-в мене хата 40кв м. До 2014 йшло 300м кубічних газу за рік. Останні роки по 900кубометрів за рік. (А в хаті холодніше,чим я топила раніше) Зими в Запоріжжі дуже теплі,) те що написано про газ не відповідає його якості,чайник закипає через 3 години! От і всі розрахунки...і розрахунки повинні бути з амортизацією газового котла та зміни проєкту на кожен новий прилад.
@@Rikki-tikki хата 40 кв ?? я гадав це квартира !! у нас в Нікополі декілька років тому відключили все місто від центрального, всі ставили собі котли !!! А тодішній мер порізав всі труби з колишнього опалення і здав їх !!! А потім ще, наші тупі депутати в Києві, виключили місто з 30 км зони ))) ось такі клоуни сидят у ВР
У мене у Харкові будинок (65-70м²), також проблема з опаленням. Витрачали 11м³ газу за добу... А температура 17⁰... Так, я розумію, багато питань по утепленню, по стелям, по полу...(всі вікна мп двокамерні, стіни цегла.) Але віддавати 3500 в міс за газ я втомився...
@@ВалентинаФедоренко-э2о дякую, мені 50 років. Одягайтесь тепліше. У мене, вдома, зараз 15 градусів. Ще не опалюю-коли рухаєшся - не холодно. Звичайно, в ліжко кладу горілку. Зверху, 4 коти. Опалювати, скоро почну. Але, більше 19 ніколи не роблю, тільки коли приймаю ванну.
тут не враховані багато тарифні лічильники на електроенергію. На 3-зонному тарифі кВт вночі коштує 1.056грн. Використовуючи термоакумулятор (ТА) можна запасати тепло дешево вночі. Якщо до ТА приєднати ще й твердопаливний котел - то з дров можна отримувати ще більше тепла, бо горіння буде на максимальній температурі. Газ проводити дуже дорого.
У мене є встановлено 3 вида опалення дрова, газ, електрика, опалюю дровами хоча з ними більше проблем їх привезти, порізати, порубати, поскладати , кидати в котел, з плюсів може працювати без електрики коли виключають , є свої дрова непотрібно купляти
Ви забули додати одиницю теплоємності - це тривалість випромінювання тепла в кіловатах на годину. І це теж немало важна одиниця, адже нема сенсу палити ліс дров, а тепло буде вилітати в димар.
@@НадіяСкубій Збочення - то фінансувати своїми грошима окупанта (якщо опалювати житло газом). Збочення - то працювати кочегаром кожної ночі (якщо опалювати вугіллям, або дровами). Якщо не комфортно кондером (який до речі можливо поставити у другій кімнаті, або взагалі у бойлерній) - опалюйтеся обігрівачами. То на той випадок, коли є зайві гроші. Хто навчився рахувати - обов'язково встановить теплового насоса "повітря - повітря" Чому він утричі дешевше - гугл на допомогу. Усе вже викладено у попередніх коментах.
Один складометр дров коштує 1000грн і має в собі 500кг, якщо це дрова щільних пород. Вологість таких дров у кращому випадку 30 відсотків. Калорійність таких дров 2,5кВт/кг. ККД більшості котлів, представлених на ринку України 25-30відсотків. Ітого маємо вартість кіловата 1000грн/(500кг*2,5*0,25)=3,2грн. Не дуріть народ. Опалення дровами на сьогодні - це самий дорогий вид. Я не рахував зарплату кочегара
не читая комментария нижу " может за это писали " газ бодяжат! что бы мне и кто и как не говорил - это факт! стоит уже 15 лет газовый конвектор! осенью + 10 , конвектор на 3й ке стоит , в доме +19, приходит зима , на улице ( допустим ) -10 градусов, так же на 3й ке + 19 . Раньше , лет 10 тому назад, при тех же параметров котлов и конвекторах нагарало 200 кубов, сейчас 300 !!!! без разницы что у вас стоит на газу и у всех соседей так же! эти расчеты на газу до одного места!
Доєднаюсь до коментаря. Його бадяжать дуже і крім того, навіть в бадяженого газу є власні корективи, які потрібно наприклад знати, коли використовуєш котли, такі як густина, вміст вуглецю та азоту й тд. Бо можна так і котли ушатати. Майже ситуація така ж, як з бензином.
Замінили газовий лічильник(газ кантора)сказали треба вже міняти,прийшли од ніх специ і замінили,почалась зима. І він при цій температурі мотає майже на 2куби більше як раніше,я все раніше записував при які температурі морозу скільки мотає.....
Дякую за інформацію було корисно послухати експертну думку! Хочу написати про свій досвід , може комусь буде цікаво. У нас старий котел кчм Кірова 6 секцій він в ссср був універсальним навіть газ можна було підключати. Горіло в ньому все, навіть вугільне сміття, ящо підсипати вчасно то можна було тижнями підсипати і вибирати без перерви, розтоплювали дровами потім підсипали вугілля. Коли почалась війна, пропало нормальне вугілля. Купили якесь жахливе кажуть імпортне, грошей витратили багато, а воно взагалі засипаєш все тухне навіть дрова. Сусідка порекомендувала RUF , топливні пелети з соняшника і паливні брикети Pini Kay дуб. RUF був дорожче ті були дешевші поексперементували , потім в прошлому році на них підняли ціни і стали вони всі стояти по 8000-10000грн-тонна (нам на 75 м2 треба мінімум 3 тонни ). В прошлому році закупились дровами (16 складометрів), позабивали всі сараї, пиляли і рубали всю осінь і зиму і весну, вони виявились сирими і нормально горіти почали після нового року+ натаскалась їх що рук не відчувала за вечір уходило по 4 ящика тепло добре дають якщо сухі, але дуже швидко згорають, якщо проспав під ранок замерзли. В цьому році планую купувати RUF і дрова. У маминої тітки стоїть новий газовий котел на автоматиці, і в позапрошлому році коли відключали світло в неї він в загалі не працював у сусідів в кого старі котли працювали, тільки насос не працював. А що стосується цін на дрова і руф то виходе по ціні те саме, а вуггіля взагалі не доступне.
Цей розрахунок опосередковано доводить, що вартість енергоносіїв для населення зовсім не балансується державою, тарифи формуються "від балди", враховуються тільки інтереси олігархічних промислово-фінансових груп для отримання ними надприбутків.
У нас ринкова економіка, про яку регуляцію державою ви говорите? В нормальних країнах енергоносії коштують на рівні світових цін на той же носій + логістика і доставка.
@@OstJoker 1. Тобто тариф на електрику у нас ринковий? А на газ? А на воду? А на опалення? А що тоді затверджує НКРЕКП? Які тарифи?😲 А як же ринок? Чи ринок - це коли купити кіло картоплі на базарі? 😂 Якщо ви не знаєте, у нас планова олігархічна економіка з ручним регулюванням у вигляді НКРЕКП! А по ринку у нас газ має бути щонайменше вчетверо дешевше (без надприбутку фірташів і космічних премій коболевих)! 2. А зарплати (доходи) населення у нормальних країнах на рівні світових цін? А в Україні? В Україні на рівні світових тільки понадприбутки олігархів!
@@ИгорьСмоляков-т1я із розряду "смотрю в кнігу - віжу фігу". Ви ж в першому коментарі говорили що регуляція "неправильна, не в тих інтересах". Я і відповів, що регуляція нахер нікому не треба (ні "правильна" ні неправильна), регуляція, субсидії, пільги і багато чого іншого. Як у нас і як "у нормальних людей" я прекрасно знаю. Прочитайте що значить поняття "планова економіка" і не несіть цієї маячні.
За моїми теоретичними розрахунками так і за практичним дослідженням виходить електрикою дешевше. Причини: кпд котла і ціна дров та їх якість/вологість. Бонусом: додаткова економія за ночним тарифом, вільний від кочегарки і чистки котла час. А якщо у вас тепловий насос, то питання взагалі зникає.
Все добре розраховано, врахований ККД, але потрібно передбачити те, що зазначена калорійність природнього газу значно завищена. Обгрунтую це твердження тим, що газ чимось розбавляють. Можу припустити, що - азотом. Тому, що виникають труднощі при розпалюванні газових конфорок і котлів, якщо ними не покористуватись хоча б пів доби. Механізм такий, "азот" опускається вниз труб, накопичується у колінах, і доки не стравиться - газовий прилад не розпалюється. Як доказ, ще 30 років тому на газовій конфорці можна було плавити лабораторне скло до стану витягування і складних деформацій руками, можна було нагрівати цвяхи до світло-червоного кольору. Зараз такі трюки виконати неможливо.
Так азот дорожче природного газу, навіщо розбавляти тоді. Ну и плити можуть різні, на своїй плиті цвяхи без проблем до червоного кольору нагрівав і гнув їх.
@@ЗлобныйПлебей посмотрел сколько стоит заправить азотом баллон в 40л это 500грн в среднем, продавец утверждает что закачает в баллон 6 кубов азота, тогда цена за куб получается 80 грн, а цена за куб газа сейчас 8 грн. Может конечно, если покупать в промышленных масштабах цена ниже, но неужели более чем 10 раз, чтобы выгодно было бодяжить
@@СаидШахтёркин только вот азот в воздухе инертный и ни с чем не взаимодействует, так что это не такая уж и простая задача отделить его от других газов. Ну и украинская ГТС связана с российской и европейской и не является герметичной, так что любую бодягу бы сразу обнаружили бы в Европе и был бы скандал.
Для повышения эффективности сжигания низкокалорийных дров надо добавить ионы щелочных металлов.Готовим 5 % раствор кухонной соли NaCl, берем чайную ложку раствора и полностью вымачиваем его кусочком ваты или бумаги и ложим в топку, до или вовремя горения дров.Температура горения сухих сосновых дров повышается в два раза до 1000 град.По калорийности приравнивается к солярке. Время действия раствора 20-24 часа.Дрова подкладывать надо, но их расход меньше в среднем на 25%и сажи меньше на 25%
@@Ukrainecc пишіть заяву у свій обл.енерго на приєднання до двузоної тарифікації. Вам змінять лічильник і з 23:00 до 7:00 у вас буде тариф на 50% дешевше.
@@satarial0 це було вигідно 10 років назад, коли дрова були дешевші, а теплові насоси дорожчі, зараз все навпаки, та і тепловий насос самому зробити можна, то не так складно як здається.
Ще можна гратися з тепловими насосами (бо автор відео взяв у розрахунок простий елеткрокотел, навіть без нічного тарифу), але вони дорогущі + неясно як буде з блекаутами. Коротше з поточними цінами оптимальним є газ, адже немає гемору пов'язаного з дровами і ризиків відсутності електрики.
Підрахунок вартості 1кВт це звичайно добра ідея - тільки є нюанси: для усіх твердопаливних варіантів треба бьуфеерну ємність, долатковий насос, додаткову обвязку, місце для котельної, загружати і зберігати дрова, уголь, пелети, потвм чистити попіл, димоход....ціла морока... А електрокотел - найзручніший і найдешевший, а у газового все одно саме дешеве паливо і не треба ніякої котельні....якось так...
Це саме хибне зауваження. Систему обігріву проектують не для обігріву "місця комфорту", а для компенсації тепловитрат конструкціями будинку, та підтримання оптимальної вологи матеріалів оздоблення приміщень. А гріти своє місце, звісно, можна і в гаражі.
Газ был выгоден пока он был хороший а сейчас он плохой ибо на прежних настройках котла в этом году греет 28 29 градусов а в прошлом году было 35 36 спасибо за качество🎉😂😂😂
Десять років опалююсь кондіціонером, інверторним, до-15град. Він витримував і -27 і нічого незламався. По грошам-це найкращій варіант! На сьогодня при +10 він тягне 140ватт в час, це вмісяць менше 100кіловат. Та потроху буде збільшуваи.В дужі морози небуло більше кіловату, а такі морози не тривають більше тижня. І це без воні та дурного клопотання, навіть з газом. Тре читати та поняти як правильно робить ця техніка, і буде в оселі тепло та єкономно по грошах.
Чоловіче, кому ти це кажеш, "експерт" на відео навіть двохтарифного лічильника не врахував, а ти про "космічні технології" розказуєш, у нас в країні у людей наглухо відбите критичне мислення, наслухаються вічно таких "експертів" і десятиліттями живуть бідними...
@@ОлександрІванченко-д9я по-перше, скільки днів за опалювальний сезон у нас така температура? По-друге, ніхто не заважає в такі дні користуватись іншими джерелами тепла, але так чи інакше підрахунок вартості кіловата на відео тупим спалюванням енергії в електрокотлі є нічим іншим як абсурдом. П. С. І так, є достатньо хитростей як обійти сильне падіння КПД кондиціонера в глибоких мінусах)
Десь я пропустив момент як виявилось, що кіловат на дровах коштуватиме 1 гривню, тому перерахував сам. Вийшло 1.30 грн. Додайте сюди вартість котельні на дровах (саме котельні зі всім обладнанням, а не тільки котла, а це на сьогодні приблизно від 150000 ), і виходить що газ все таки обходиться набагато дешевше.
В мене твердопаливний котел з буферною ємністю 800л, повністю автоматизована система яка сама задає температуру в залежності від температури ззовні. Щоб протопити будинок (70 кв.) і нагріти ємність треба 2 години максимум з яких я тільки 3 рази підкидую дрова. Добре утеплений будинок в -15, -20 тримає тепло добу, а при температурі 0, -5 топлю взагалі раз в два дні. Не бачу ніяких проблем з цим. Заготовка дров рівно 10 годин раз на рік коли їх привозять (порубати та скласти). Нууу дуже важко))) На випадок блекауту стоїть 2 акумулятори і безперебійник яких вистачить більше ніж на добу. А от у сусіда газовий котел і коли був блекаут то всі стіни були у плісняві до поки не купив генератор щоб працював котел, то якось зовсім не дешево))
Ну мені треба 17 м³ на зиму. Майстерня, дім, кухня. Один рік купив. ( привнзли правильно складені у кузові 6 м3 а як склав стало 4 м3 Другий рік сам пиляв возив складав рубав місяць пішов Якзо 3 м3 то так
Це все одно, що презентувати технічні характеристики після випробувань у лабораторії. В реальних умовах газові та твердопаливні котли будуть мати гірші показники, так як їхні ККД значною мірою будуть залежати від якості паливних матеріалів. А, на жаль, нерідко якість цих матеріалів далека від розрахункової.
Уже где то близко. Прибавьте расчет стоимости оборудования.его монтаж.проект и обслуживание.Можно выбрать срок окупаемости от 1до10лет.плюс штрафы передача показаний счетчиков.интернет телефон.нервы время.и унижение достоинства человека. Если все эти усилия направить на уменьшение теплопотерь.то выгода станет очевидной. Интересно.
Дрова набагато дешевші можуть бути, існують відходи від пилорам, хмиз з саду - це взагалі майже дешеве опалення. У Швейцаціі деякі опалюють тирсою, повністю автоматизовано, яка як відход від пилорами коштує теж копійки і має калорійність не менше пелет. Актуальний і цікавий контент... лайк.
Ви серйозно? У нас на Чернігівщині кругом ліси, а машина дров коштує 6-8 тисяч. В лісі багато повалених дерев. Піди візьми - посадять. Користуюсь газом - і не шкодую.
Не вийде. Ці теплові насоси працюють за принципом перекачування тепла ззовні у приміщення. І це все гарно коли надворі плюсова температура. А коли мінус 10 чи мінус 15 то вся гарнота закінчується. Фізику не вдалося обманути ще нікому! Це разводняк для багатих лохів. Чомусь ніхто спершу не озвучує ціну теплових насосів та ціну їх монтажу! Лише солоденькі казочки про ККД вище 100%!
@@ТубеЮт на великі площі дорогі системи може й так, хоча клімат вже такий -10 і менше це вже рідкцсть. Гріти можна більше вдень коли тепліше, на ніч виключати. На малі площі інверторний кондиціонер ось і тепловий насос. За 4зими окупився. Зараз звісно вже треба 5-6зим електрика дорожча. Газу йшло до 30 кубів і електрики до 150кВт в холодні місяці. Площа 50квадратів. Квартира. Грію ще також верхню квартиру. Минулу зиму звісно з вимкненнями то газом палив більше, щоб "запас тепла" робити, зовнішні стіни відігрівати.
@@1985Serega Ні 🤣, ми від нього відмовилися років 7-8 назад і поставили собі електро опалення. Не кто ж не думав що будемо без світла сидіти. Я з Кривого Рогу. Доречі в нас багатенько людей відмовились від газу.
Маленьке уточнення по електроенергії. Поставити 3 х зоний лічільник. Даю данні напівпік - 2,64 грн. , ніч -. 1,056 грн. , пік -. 3,96 грн. Коли розумно це використовувати, по грошам буде значно дешевше.
@@als5056 А я так стараюсь робити, бо пенсіонер. В скільки обійшлося установка лічильника я не знаю, я переселенець живу на квартирі. Але єкономіяє, у нас будинок без газу,все на електриці. Стараюся мінімально грузити в пік. Попередній місяць заплатив 1тис грн за 500 клвт. Був би простий лічильник то заплатив би1тис.400грн.
мені також дивно чому не взяли до уваги день\ніч. багато хто опалює не всі 24 години на день і причому будь яким видом палива! з урахуванням 1,32 за кВт, то вже явно посідає не перше місце в рейтингу.
Сучасні електричні системи дозволяють з 1 кВт електроенергії на вході отримувати 3-4 кВт на виході (для обігріву). Як приклад: тепловий насос повітря-повітря.
@@nihilist5202 ні, я брав 1000$. Якраз для генератора. Виставляю +23°С. На старті - 1.2 кВт/год. Для контролю за використанням електренергії - розумна розетка. Прогріло - переходе в спокій. Працює на обігрів при - 25°С.
Тепловий насос це афера. Він не працює, коли на дворі -15..-20. Його ККД катастрофічно залежить від температури. При -20, ККД трохи більше 1. Дорогий калорифер...
@@slaval5088 дома висить на стіні. Зміст його роботи такий - витрачає 1 кВт/год - гріє як 3-4 кВт/год обігрівач. С&Н. Норм виробник. До -25°С. Це кондиціонер, сучасний.
Дрова посчитанны не коректно,реально отоплнеие дровами минимум 1.5 грн/квт и это без затрат на их выгрузку занос,топку печи ,её чистку ,чистку дымохода,утилизацию пела,если дом большой то либо прислугу надо иметь либо всё твоё время уходит на топку и чистку.
лучше всего так утеплить дом, чтобы можно было отапливаться чем угодно и это все равно было бы выгодно. Те же дома из сип-панелей при условии грамотного проектирования и приточно-вытяжной вентиляции с рекуперацией можно отопить практически теплом своего тела
@@barmalei2007 ну как говорится "все является дорогим для того у кого нет денег". Но могу дать пару советов. Вата и пенопласт не равны, что бы там не писали на пачках. Поэтому 50-100 пенопласта дадут очень много, а для ваты это вообще ни о чем. Так же и крышу стоит утеплять пенопластом или по европейски - 500мм ваты
@@YuiSiPinIII Згода:) Найбільші втрати тепла в будинку - це дах. На жаль, як мінімум 80% людей цього не уявляють:( ...хворіли,або пропускали фізику 6-7-го класу:)
@@barmalei2007 да что говорить если многие люди когда им говоришь про то что надписи на пачке это лабораторно-маркетинговые величины начинают реагировать агрессивно. Какая там физика. Я смотрел исследования про закрытоячеистый пенополиуретан. Там эффективность считали в процентах. Получилось что 25мм блокируют 72% теплопередачи, а 50 мм - 85%. Так же другое исследование - 2 дома, один имеет в стенах R 2.4 ППУ, а второй 3.6 стекловаты, первый расходовал меньше. Еще пример из Канады. 2 дома, один стандартный каркас по нормативам, второй точно такой же планировки - сип панели. Второй потреблял в 2 раза меньше
Опалення дровами водогр1йний котёл Кендел з верхн1м гор1нням дрова твердих пор1д, при температуре пов1тря до - 5, гор1ння 32години,якщо нижче 28 годин, зола чиститься 2рази в м1сяць, користуюсь 12рок1в без проблем.
@@als5056 два КуперХантера 09 .вони розраховпні на 35квадратів. 0.8Квт споживання. 1.6Квт за два. За добу набігає близько 40 Квт. за місяць 1200 Множимо на 2грн.64коп. маемо 3000гре опалення. В будинку тепло +26º. 80 Квадратів будинок.
@@marsDemidov у мене будинок 83 м2, опалення газове + газова плита на приготування їжі + нагрів гарячої води - за все платили 3 тис.грн в найлютіші морози, але правда температура повітря у нас набагато скромніша - 19 градусів. Я влітку вище +25 вже кондиціонер на охолодження включаю.)))
Один кіловат енергії простим нагрівачем це 0.95 кіловати теплової енергії. У той час як тепловий насос за 1 кіловат енергії робить 3 кіловати теплової. Так чому б і не внести цей вид опалення до списку. Бо про нього не слова.@@nihilist5202
Ціна на доставку газу в Україні не залежить від темпиратури повітря на дворі і кількості спаленого газу за місяць.Її формує сумарна кількість газу спаленого у тому!!! Році,а не так як було це раніше при:порошенку,януковичу,ющенку,кучмі по лічильнику. І тому якщо у тому році зіма була морозна і я спалив у середньому 600куб на місяць за півроку, плюс літні місяці, то зобов'язаний платити цією теплою зімою,при росході газу у двічі меньше,фіксовану ціну а це 560гр на місяць круглий рік. Я плачу за газ який я не спалюю по формулі бери чи плати. За цю злочинну формулу,юТимошенко,отримала 7р в'язниці. Цікаво хто зараз повинен буде сидіти за грабіж який устроїла влада за той геноцид народу який устроїла влада Зелених покидьків шпигунів злочинців у законі зрадників,корупціонерів. Я не можу собі у холодну зиму включити більше газу,тому ,як мені у слідуючому році,прийдеться круглий рік оплачувати послугу,яку я не заказував. Ви приходите до магазину купувати хліб сьогодні,завтра сьогодні ви купили 2хл завтра 3після завтра 1 хл і магазин заказує стільки скільки потрібно з середнього розрахунку і не заставляє мене проплачувати суму за хліб який я сьогодні не купив. І це не мої проблеми,що магазин заказав лишній хліб я не повинен його оплачувати. Те саме з газом. Я згоден на окрему платіжку але по лічильнику і за прошлиц місяць. Я не можу нікуди поїхати,і вже тому,що якщо вчасно за повітря не заплачу,повітря тому,що лічильник не крутився мене дома не було,то приїдуть роботягі з газорізом,перелізуть через огорожу та відріжуть газ,або ексковатор розриє трубу,переріжуть газ та закопаютьТакі випадкі були у мене на очах. У сусідів яки поїхали до польщі,та німеччини. Цікава історія. При цьому держава має величезні прибуткі 20%НДС з грошей які ми оплачуємо за купівлю повітря Фірташу!!!
Теж прийшов до такого висновку. Схема оплати за віртуальну доставку є злочинною. Незабаром будемо платити за доставку електроенергії, води, хліба і т. д.
Будинок 110 м утеплення 10 см пінопласт. Опалював 2 інвертоними кондеями. За жовтень вийшло 150 кВ по нічному тарифу і 50 по денному . Загалом вийшло 325 грн. Висновки робіть самі
Що це у вас за споживання мале?Живу один в приват будинку,станція водяна,2 насосb p скважини,телик,ноутбук,мікрохвильва,електрочайник,холодильник,пральна машина,освітлення,домофон,економлю електроенергію,бойлером не користуюсь,електроенергією не опалюю,електроприлади сучасні 2- роки тому купував,енергозберігаючі,мін 100-150квт електроенергії за місяць dbksnf'!
Чим плануєте опалювати свій будинок цієї зими?
#опалення #камін #піч #пічкамін
Комбінація: газ-дрова.
тепловим насосом повітря-повітря. додайте в розрахунки теплові насоси, людина має сама вибрати чим їй топити. дрова від вас нікуди не втечуть, особливо зараз
Він не знає одиниць кількості теплоти. Що слухать?
Але є ще один важливий момент. Необхідно врахувати не тільки витрати на опалення, а наскільки великі втрати тепла житлового приміщення (вікна, периметр вікон, фундамент, дах). Можна опалювати до безкінечності, без отримання комфортної температури. Як на мою думку, в цій позиції закладена велика економія.
В Україні є іще одне джерело енергії. Я цілком серйозно. Це зерно. Використання зерна вже давно практикують данці, поляки, німці. Навіть такі країни в яких є достатня кількість лісу - Канада, Швеція теж в якості палива використовують зерно.
Головного не врахували що опалення газом чи електроенергію не потребує часу для роботи біля твердопаливних котлів,а саме паливо десь скласти в сухе,підкидати в котел,попіл виносити і плюс сажа.
Правильно,головне гроші на газ ,чи електроенергію треба мати, а вони не у всіх є.
Чому не розглядають грунтові теплові насоси ?
@@igorzhorylo6640себестоимость любого котла и теплового насоса сильно отличается
Тільки хотів то написати....
@@igorzhorylo6640 дороге задоволення ці грунтові насоси.
не враховано ще один критерій: амортизація обладнання, і його обслуговування. бо багато хто тут називає різні типи приладів, але користування ними теж можна закладати обслуговування і ремонт
Дякую за чудові підрахунки! Опалюю дровами але з радістю перейшов на газ що б не гратись із дровами. Різниця невелика і зручність того вартує.
Перейдіть на електро а дрова лишіть як резервне. Електо в розрахунках не врахований нічний тариф, а частину опалювального сезону достатньо топити тільки вночі і обладнання значно дешевше ніж газове
Т@@Volodymyr_KurkulaПідтверджую в принципі,всю зиму вночі котел по нічному тарифу,вдень грубка.Скажу так-порівняно дешево десь 2000+- на місяць дом 100 кв.,теплий.Але мінус того є некомфортність-вночі і ранком гуд,вдень прохолодно а ввечері знов теплішає,короче рваний режим,є буферна ємність під ел.котел і ночний тариф о да,класно але вже дорожче значно-3500+- гр.Ну якось так.Да,газ не заводив,ще розмірковую
Коротше кажучи грубка і в Африці грубка, тепло надійно і без залежності від зовнішніх вошів і внутрішніх гнид!!! Бажаю усім теплих домівок і скорішої перемоги!!!
Супер !
ЗГІДНА НА 100 ВІДСОТКІВ!
Нарешті наведуть порядок скрізь, а узбіччя блистітимуть, усе сміття поспалюють.
Є тільки залежність від власного здоров'я, коли вийшла нагода потягати колоди, поколоти їх колуном, кувалдою та клинами, то одразу захотілося кинути пити, курити і почати займатися спортом.
державу хер обдуриш - вони побачать і ціни на дрова підімуть. як зараз з вуглем. є свій вуголь, але купити простому смертному його майже неможливо, той, який горить і йде на імпорт. ціна на машину - 5-6 тисяч гривень , на зиму треба три машини... отаке
@@elennik7777 це правда, згадаймо дизель, був дешевий, перейшли на дизель, підняли до ціни п'ятого, перейшли на газ, підняли ціни, що нічого не виграєш. В ідеалі щоб ніхто нікого не жухав. Щоб не було "на..би ближнього свого і порадуйся, бо він на.бе тебе двічі". Але то ідеали, як і у фізиці: ідеально пружне, ідеально темне і т.д.
@@elennik7777які 3 машини????? 3 т ?
В мене на 55 м² йде до 1.2 т
Верхнім підпалом і сажі немає.
І горить супер
Лайфхак: Якщо дрова рубати взимку то ними можна зігрітися двічі) Так що не 1грн, а 0,5 грн.
Дровами топити вигідно, але тільки якщо вони безкоштовні
ua-cam.com/video/N19X3Tpsoyw/v-deo.html
Власне якщо закупити куб дубових дров то вартість кіловату буде на рівні електрики чи газу тільки ще + місце зберігання(дровітня бо на вулиці просто вони будуть вологі) + їх потрібно занести до котла+ завантажити в котел хоча б раз на добу + вигребти попіл і раз на рік почистити сажу. І ця процедура щороку.
Розумнику, якщо паливо "безкоштовне" то й не має значення чим палити! 🤣😂
@@pacifist5487 дядьку інколи навіть безкоштовне треба привезти нарубати принести і кинути в топку. Якщо твій час нічого не коштує то безкоштовне звісно краще. Інколи дешевше трошки заплатити чим взяти безкоштовно, але не завжди :)
Людство створило надсучасну техніку, освоює космосмічні технології , будує надсучасні будинки, а тепло як і доісторичні люди тисячі років тому добуває з дров та викопного палива! 😂
Дякую. Просто та зрозуміло.
Зараз в приватному будинку, як на мене, то краще опалювати газом, але треба мати на всю зиму запас дров
я так татові заготовив ще перед минулою зимою
В Харківській обл може статись що завгодно з газопроводами, через постійні атаки на енергетичну інфраструктуру, тож про всяк випадок лежать дубові дрова
Вже другу зиму просто лежать
Різниця з газом не дуже велика, а от запас їсти не просить
І у бабусі так
дрова для екстрених випадків
просто ділюсь, може хтось теж задумається й собі
Тим паче раджу, якщо є можливості, то докуповувати дрова хоч по трохи, навіть, якщо не користуєтесь
Щороку ціна росте
І поки що газ зафіксували на рівні довоєнному, але дешевше не стане
Тож запасайтесь
перевага дубових дровще в тому, що їх не кожен короїд пргризе, краще зберігаються. Це якщо вони вже не були куплені трухлявими. Також вони займають менше місця.
Дяка! Дуже цікаві та компетентні розрахуни. Вважаю в нашій країні такі відео потрібно показувати замісь "марафону" щоб піднімати загальну освіченість населення))) або як мінімум розмістити на будівельних форумах країни для обов'язкового ознайомлення...
Коментар безграмотний до сказу на рівні невігласа..
@@владимирковаленко-о1х ви мабудь з форуму про сонячні батареї?))) чи теплові насоси? чи можливо про трьохзоні лічильники?)
@@владимирковаленко-о1хвибачаюсь, а що не так з коментом ? Згадка про "зомбомарафон"?🤣🤣🤣
@@ОЛЕГСтрельченко-п4ч фанат зомбомарафона
@@ОЛЕГСтрельченко-п4чне згадка про газовиків. 1м³ газу дає 9.5кВт. Який м³, при якому тиску? Лічильник буде справно лікувати свої "куби", але яка буде кількість саме газу в тих кубах, в залежності від тиску газу? При 0.5 кгс/см² це одна кількість, при 0.4 кгс/см², то вже інша, а сплачувати як за справжній "куб"!
Дякую за україномовний контент.
Доповню вас: якісний україномовний контент
Машина порізаних дров коштувала в минулому році 14 тис. грн. Вистачало біля 2 місяців. Дрова невігідна тема. З ними тепло так, але недешево. Хіба що брати непорізані, але біля них багато праці і час треба мати.
100% Кожен має розрахувати свій спосіб опалення! А якщо дрова не дорогі і піч правильно побудована і дрова можна порубати замість зарядки,то і відповідь очевидна:) ...або в тебе є гроші і нема здоровья або бажання,то й тут відповідь зрозуміла:) ...а якщо нема а ні грошей а ні здоровья,то в такому випадку і в Африці проблеми будуть:(
Дім решето?
Це кому як) Мені дрова НАЙвигідніша тема. Від них тепло, затишок і комфорт незрівнянні - від центрального опалення цього не отримаєш. В будинку комбіноване опалення: дров'яна, добре продумана, дуже ефективна піч на два поверхи і центральне опалення газом - є з чим порівнювати. Дрова на першому місці, хоча й потребують щоденної мінімальної праці. Але якщо роботи не боїшся, то насолода незрівнянна!
Зрозуміло, доступно, без пафосу і "акцентів". Respect.
Молодці!
Чітко, коротко і по суті.
Дяка за якісний український контент! 👍
Простота - хуже воровства. :(
Украинским этот контент был бы тогда, когда в нём газ был бы на последнем месте ибо отопление газом - это финансирование оккупанта!!!
І зовсім байдуже якою мовою ця думка буде доводитися до кожного українця. Не опускайтеся до рівня тієї придурошної Фаріон, яка з оголтілих комуняк, швидко перевзулася у завзятих "патріотів" і зараз готова усіх російскомовних бійців ЗСУ зарахувати до лав зрадників України. Вішати на гілляці, поряд із путинськими "асвабадителями", потрібно таких потвор. Та то лише моя особиста думка. Соррі якщо зачепив чиїхось релігійних вподобань.
@@ВалерийФилатов-ч5б Не розумію під@рської мови.
@@ruslanruslan8535 A person who knows only one language is not a patriot of his country. No one in the world will understand him. Especially during the war. With such friends you don't need enemies. How are you different from stupid Russians who don’t know other languages? You are our patriot.
@@ВалерийФилатов-ч5б У нас і свій газ є.
Чоловіче, дякую тобі за курс математики. В мене є керамічний обігрівч на 1 киловат. Я ним "економив "газ. Тільки шо переконвертува і получилось шо він ледве грів одну кімнату, а грошей потратив на 9 днів обігріву двох поверхів газом. Газовий котел бере 20 кубів на 2 поверхи на добу. А кераміка 24 киловати на добу тільки на одну кімнату
Керамічний обігрівач, це не електричний котел. А 20 кубів газу не показник якості обігріву. Кочегарити газом і сидіти при +16 в квартирі задоволення таке собі.
Багато треба вносити поправок таких як вологість та якість дров, сорт угля, стан твердопаливного котла, доступність до цих видів пального.
В умовах війни це не розрахунки )) Запас дров продуктов і води - наше все...
Чітко, коротко і по суті.
Дяка за якісний український контент
Ага, по суті напрямку держави та тих, хто тебе за ніс водить.
На сегодняшний день самое выгодно это газ. По цене почти как дрова, но зато без всякого геморроя. Дрова надо заготовить, попилить, порубать, постоянно подкидать в печку, чистить ее и пр. радости.
Пічне опалення саме економніше,нагрів 3-4год і сутки тепло тримає, в піч газ буде вигідніше за дрова,якщо дрова не дармові
Ответил выше, чтобы и другие смогли прочесть. Газ уже не самый лучший вариант. А дальше он ещё больше будет сползать вниз, становясь не выгодным.
Стоимость оборудования. Пилеты вылетают из списка.
Володимир Миколайович - перелогиньтесь, бо ви палитесь.
А подорожает однозначно раза в три.@@ВалерийФилатов-ч5б
Топлю электрикой только ночью , по ночному тарифу выходит то же самое что дрова или пилеты только долбатся с котлом не надо . ТТ котел стоит без дела
Це доти доки є електрика. Згадайте минулу зиму. А перспектива підняття ціни до 6 грн за кВт мало радує навіть при врахуванні нічного тарифу.
гарний експерт і гарний матеріал. дякую
чим він гарний і чим гарний матеріал?
В нас 4 роки були дрова, цього року перейшли на газ. Поки не можу сказати чи вигідно, але біганини з тими дровима точно менше і не такі вже вони й дешеві (звісно якщо ви не дістаєте їх безкоштовно) а ще були скланощі з регулюванням температури - помірну не поставиш, на ніч потрібно декілька разів вставати і підкидати, мокрі просушувати, рубати і т.д. На великий будинок може й ок, але на маленький як у нас (40 квадратів) не зручно
НАРЕШТІ!!! Хоть хтось це зробив грамотно!).. дай вам Боже здоров'я 👏💕
Нет, дрова не самый дешёвый вид топлива. Если обогреваться кондиционером (тепловым насосом) мы получим 0,66 грн за кВт тепла. Т.к. cop (что-то вроде КПД )ТН и кондиционеров около 4, то на 1 кВт электроэнергии мы получаем 4 кВт тепла. Соответственно 2,64 грн/4=0,66 грн. Минус в том, что в мороз внешний блок кондиционера ( либо ТН типа воздух-вода) покрывается льдом и тратится энергия на его оттайку. Идеальный вариант ТН вода-вода, но тут уже минус в величине единовременных затрат на такую систему.
+ чомусь забули про нічний тариф..
@@vasylbielozerskykh7695 Ходили чутки про його скасування. Була ще така фішка: якщо зареєструвати опалення будинку як електричне, то тариф ще вигідніший ніж нічний. Не знаю чи це зараз працює.
Близько 3 кондиціонер може дати коли на вулиці +10, далі зі зниженням температури цей показник падає і при температурі нижче -5 він становить меньше 1. Тобто при морозі вигідніше звичайний нагрівач. Якщо брати за сезон то виходить однаково що нагрівач що кондиціонер, перевірено.
@@Volodymyr_Kurkula Це ви про якісь дуже старі моделі говорите. Сучасні до -15 зберігають коефіцієнт вище 3. Це якщо говорити про спеціалізоване обладнання а не про перший ліпший кондюк в зворотньому напрямку пустити. І потрібно ще згадати про нічний тариф.
вода - вода вот вышло знакомому 9000 долл . на 170- кв м дом .
Дякую
Много нюансов, например наличие эл-энергии, особенно в наше время, а без нее не работают современные твердотопливные, газовые тоже, не говоря уже о тепловых насосах...
Кпд тоже понятие относительное, новый котел может выдать 90%, а через пару лет врядли
С дровами тоже.. цены очень разные, смотря где живете, некоторые практически бесплатно берут...
і що?
@@ruslanruslan8535 як це що? Ми ж про вигоду, ціну ведемо, от я і кажу - є нюанси
Для твердотопа однозначно надо ставить панельки солнечные и аккумы. Тогда никакие вопросы не страшны
@@СержГриг-и1умаячня...
Это еще один нюанс, который влияет на себестоимость 1кВт
А есть еще заготовка тв.топлива, работа кочегаром, которую никто не считает..
Про двозонні лічильники електроенергії в Київській області - ані слова. Але вони ж такі вже досить розповсюджені. І їх застосування є вигідним: з 23 до 7 годин вартість електроенергії складає всього 1,32 грн/кВт•г, а не 2,64, як стверджує автор.
А вночі - найбільш холодний час доби.
І молися на ПВО
и нужно ставить бочку на куб, чтобы ночью греть в ней воду, которую днем гонять по батареям и/или теплым полам. да и газ за джоуль дешевле электроэнергии за 1,32.
@@Alex-fz9kjКористуюсь без бочки😂, лише теплі поли. Прогріваючи вночі мінімум на добу вистачає, температура 21-23С
@@Alex-fz9kjне согласен. В Днепре.
Считали по деньгам без джоулей. При цене 1.64 за свет.
По ночному тарифу количество кВт и кубов газа.
Короче цена один в один. Грн к грн, но на газу в доме 20 еле, а на электрики по ночному 24. Вот и разница что в том газе.... загадка
@@Alex-fz9kjна куб мало.
Идеал на 4 куба. Ночи и температуры разные. В одну ночь возмете 5 в другую 55.
Плюс без света 4 т хватит на 5 дней.
И если морозная неделя можно брать огоо. А когда потеплело то заряжать.
Это вприант если всего 5 кВт мощности если 15 квт в дом заведено можно и нс тонну
Тепловий насос щє цікава тема + двотарифний лічильник.
Як у вас все гарно виходить на папері... Але пелети вже готові до використання, а дрова ще треба порізати, порубати і поскладати. І давайте не будемо казати, що своя праця безкоштовна.
Якщо все організувати, наприклад пиляти електропилою з новим ланцюгом і колоти добрим механічним, електричним колоном, то це не така вже й затратна робота. Хтось сказав вище, що порізати, чи поколоти замісь фіззарядки то все нормально получається. Куплений харківський електричний колун окупився за один рік.
@@ОлексаШумейко-ш5ра тягати та складати буде харківский електричний складун? :) Бо зазвичай, дрова привозять та вивалюють біля воріт. Потім їх треба перетягати до місця різки/рубки, порубати/попиляти, ампотім потягати до місця зберігання. І це ми ще не дійшли до % вологості. Бо торгують всі "сухими", а за фактом привоять хто зна що. Тож якщо вже казати про твердопаливний котел, краще дивитися у бік брекетів/пелет як на мене.
Дуже цікаве порівнянна, дякую за інформацію
Електроенергією ще можна опалювати по нічному тарифу 1,32 грн. Якщо так робити, то загальноденна ціна кВт буде близько 2 грн
розгляньте варіат трьох зонного лічильника, вночі тариф буде 0.4 х 2.64 = 1.056грн, я поставив на електрокотел добовий таймер з датчиком температури на термоакумулятор, щоб не вмикався в пікові години і по мінімуму в звичайні тарифні години. Вночі на повну. Вже третю зиму так.
Коли тариф був 1.64грн за кВт, то у мене кВт взимку в середньому коштував 0.75-0.8 грн включно з іншою побутовою електрикою. На цю зиму я прикидав, що буде коштувати в середньому 1.2-1.3грн.
Упустили важный вариант.
Тепловые насосы или инверторный кондиционер.
Я отапливаюсь практически всю зиму обычным инверторным кондиционером который работает до -15°.
И сколько выходит по оплате?
@@паваколомойский сложно сказать точную стоимость киловатт тепла. КПД меняется в зависимости от температуры воздуха на улице. При около нулевой температуре на улице получается поддерживать температуру в комнате при расходе энергии в три-четыре раза меньше чем отапливать с помощью электрического тёплого пола. Но уюта от кондиционера меньше чем от обычных радиаторов или тёплого пола. Кондиционер греет только воздух и мне не хватает инфракрасного излучения для комфорта.
Поэтому при минусовых температурах по чуть-чуть подключаю газовый котёл для комфорта.
ПС. Живу в массандровом этаже, угловая квартира. Так что соседи не сильно греют. (
Дякую. З свого досвіду можу свідчити-в мене хата 40кв м. До 2014 йшло 300м кубічних газу за рік. Останні роки по 900кубометрів за рік. (А в хаті холодніше,чим я топила раніше) Зими в Запоріжжі дуже теплі,) те що написано про газ не відповідає його якості,чайник закипає через 3 години! От і всі розрахунки...і розрахунки повинні бути з амортизацією газового котла та зміни проєкту на кожен новий прилад.
а в Запоріжжі немає центрального опалення?
Яке центральне опалення може бути, якщо у людини приватний будинок?
@@Rikki-tikki хата 40 кв ?? я гадав це квартира !! у нас в Нікополі декілька років тому відключили все місто від центрального, всі ставили собі котли !!! А тодішній мер порізав всі труби з колишнього опалення і здав їх !!! А потім ще, наші тупі депутати в Києві, виключили місто з 30 км зони ))) ось такі клоуни сидят у ВР
У мене у Харкові будинок (65-70м²), також проблема з опаленням. Витрачали 11м³ газу за добу... А температура 17⁰...
Так, я розумію, багато питань по утепленню, по стелям, по полу...(всі вікна мп двокамерні, стіни цегла.) Але віддавати 3500 в міс за газ я втомився...
Я вообще тем газом дышать пробовал - нормально, что воздух, а чайник не закипел вообще - газ тупо не горит
Полезный видос, спасибо
Обігрівали будинок електрикою. А ось другий рік перейшли на дрова через відключення взимку світла і подорожчання. Ой, як же тепло!
:)))))
В нас жара від дров. Від лєтрики ....так собі
@@НеляЕдельвейс 100%
Спасибі, цікаво🎉👍✅🏆🇺🇦
Чим теплішша шуба,тим менше затрат,а так кіловат і є кіловат як не крути і дрова різні і вугілля різне.Пелетні котли ефективні коли пелетка суха.
Чим тепліше в будинку, тим меньше грошей на ліки від застуди потратиш. А тут вже кожен вибирає що кому дешевше)
@@Yarrrukв будинку має бути комфортно, ніяк не жарко. Бо слизові пересихають. 19 градусів - правильна температура
@@Наталія-е8йтака температура це для молодих, а для пенсіонерів - 22градуси, і це не жарко.
@@ВалентинаФедоренко-э2о дякую, мені 50 років. Одягайтесь тепліше. У мене, вдома, зараз 15 градусів. Ще не опалюю-коли рухаєшся - не холодно. Звичайно, в ліжко кладу горілку. Зверху, 4 коти. Опалювати, скоро почну. Але, більше 19 ніколи не роблю, тільки коли приймаю ванну.
Перед переглядом глянув, що продає ця фірма. Висновок , що буде найдешевшим став дуже простим;)
В мене великий сад і твердопаливний котел, тож тепло безкоштовне. Але котел не завжди є можливість палити, тож ще користуємося газом
Тобто,дрова безкоштовні. Але якщо врахувати роботу попиляти дерева,порубати дрова,слідкувати за пічкою,чистити її-то це зовсім не безкоштовно.
@@nata4286 ну це складні обрахунки на тему "а що би було, якщо..." і в яку суму оцінити свій вільний час. Чистка саду всеодно кожного року робиться.
Ви,вибачте, хочете погидіти і не натужитись?
Вот именно продай все свои дрова и без всякого геморроя топо газом или електричеством! З дровами очень много хлопот
Найцініше в цьому відео, спосіб розрахунку . Маючи цю методику кожен, виходячи з своїх умов ,може порахувати чим йому вигідніше опалювати.
тут не враховані багато тарифні лічильники на електроенергію. На 3-зонному тарифі кВт вночі коштує 1.056грн. Використовуючи термоакумулятор (ТА) можна запасати тепло дешево вночі.
Якщо до ТА приєднати ще й твердопаливний котел - то з дров можна отримувати ще більше тепла, бо горіння буде на максимальній температурі.
Газ проводити дуже дорого.
100%! ...і не треба срача:) ...але ж : ..."а побалакати ?"... з розумними і не зовім людьми:(:)
У мене є встановлено 3 вида опалення дрова, газ, електрика, опалюю дровами хоча з ними більше проблем їх привезти, порізати, порубати, поскладати , кидати в котел, з плюсів може працювати без електрики коли виключають , є свої дрова непотрібно купляти
Ви забули додати одиницю теплоємності - це тривалість випромінювання тепла в кіловатах на годину. І це теж немало важна одиниця, адже нема сенсу палити ліс дров, а тепло буде вилітати в димар.
Додайте до дров 0,5ставки кочегара і вийде газом найвигідніше
Не выйдет. Инверторный кандёр по ночному тарифу втрое дешевле газа.
кондером опалювати - не комфортно жити, плюс треба купу внутрішніх блоків, і чому втричі дешевше? та і опалювати кондером вночі це збочення
@@НадіяСкубій Збочення - то фінансувати своїми грошима окупанта (якщо опалювати житло газом). Збочення - то працювати кочегаром кожної ночі (якщо опалювати вугіллям, або дровами). Якщо не комфортно кондером (який до речі можливо поставити у другій кімнаті, або взагалі у бойлерній) - опалюйтеся обігрівачами. То на той випадок, коли є зайві гроші. Хто навчився рахувати - обов'язково встановить теплового насоса "повітря - повітря" Чому він утричі дешевше - гугл на допомогу. Усе вже викладено у попередніх коментах.
Один складометр дров коштує 1000грн і має в собі 500кг, якщо це дрова щільних пород. Вологість таких дров у кращому випадку 30 відсотків. Калорійність таких дров 2,5кВт/кг. ККД більшості котлів, представлених на ринку України 25-30відсотків. Ітого маємо вартість кіловата 1000грн/(500кг*2,5*0,25)=3,2грн. Не дуріть народ. Опалення дровами на сьогодні - це самий дорогий вид. Я не рахував зарплату кочегара
Да ну про КПД это бред .
Все вірно, дровами дешево якщо самому накрасти їх у посадці чи лісі, самому заготовити і не рахувати вартість своєї роботи)
1м³ кошткє 1500-2000 грн
@@якосьтак-ь5ьАКАЦІЯ? СУХИЙ КЛЕН?
Як користувач саморобного теплового насосу запевняю що нічого дешевше не існує!!!
Як зробити самому тепловий насос у мене на каналі повно контенту!!!
Це коли можеш та знаєш як, то ок.
Тепловий насос вода-вода, на 1 кіловат тепла потрібно витратити 0,25 кіловата електроенергії. Перевірено мною особисто.
не читая комментария нижу " может за это писали " газ бодяжат! что бы мне и кто и как не говорил - это факт! стоит уже 15 лет газовый конвектор! осенью + 10 , конвектор на 3й ке стоит , в доме +19, приходит зима , на улице ( допустим ) -10 градусов, так же на 3й ке + 19 . Раньше , лет 10 тому назад, при тех же параметров котлов и конвекторах нагарало 200 кубов, сейчас 300 !!!! без разницы что у вас стоит на газу и у всех соседей так же! эти расчеты на газу до одного места!
Доєднаюсь до коментаря.
Його бадяжать дуже і крім того, навіть в бадяженого газу є власні корективи, які потрібно наприклад знати, коли використовуєш котли, такі як густина, вміст вуглецю та азоту й тд. Бо можна так і котли ушатати. Майже ситуація така ж, як з бензином.
Часто буває такий газ що чайник на 1,5л закипає хвилин за 15...В 2021р при температурі -18 в будинку було +18,причому котел майже не відключався.
У мене теж конвектори. Минулої зими використовувала газ і не шкодую. Права, якби у мене на 3 працювали обидва конвектори, то хата б згоріла
Замінили газовий лічильник(газ кантора)сказали треба вже міняти,прийшли од ніх специ і замінили,почалась зима. І він при цій температурі мотає майже на 2куби більше як раніше,я все раніше записував при які температурі морозу скільки мотає.....
азот из в магистраль докачивают-разбавляя метан! а доказать не сможешь лаборатории проверки качества газа ведомственные и к газовщикам относятся
Дякую за інформацію було корисно послухати експертну думку! Хочу написати про свій досвід , може комусь буде цікаво. У нас старий котел кчм Кірова 6 секцій він в ссср був універсальним навіть газ можна було підключати. Горіло в ньому все, навіть вугільне сміття, ящо підсипати вчасно то можна було тижнями підсипати і вибирати без перерви, розтоплювали дровами потім підсипали вугілля. Коли почалась війна, пропало нормальне вугілля. Купили якесь жахливе кажуть імпортне, грошей витратили багато, а воно взагалі засипаєш все тухне навіть дрова. Сусідка порекомендувала RUF , топливні пелети з соняшника і паливні брикети Pini Kay дуб. RUF був дорожче ті були дешевші поексперементували , потім в прошлому році на них підняли ціни і стали вони всі стояти по 8000-10000грн-тонна (нам на 75 м2 треба мінімум 3 тонни ). В прошлому році закупились дровами (16 складометрів), позабивали всі сараї, пиляли і рубали всю осінь і зиму і весну, вони виявились сирими і нормально горіти почали після нового року+ натаскалась їх що рук не відчувала за вечір уходило по 4 ящика тепло добре дають якщо сухі, але дуже швидко згорають, якщо проспав під ранок замерзли. В цьому році планую купувати RUF і дрова. У маминої тітки стоїть новий газовий котел на автоматиці, і в позапрошлому році коли відключали світло в неї він в загалі не працював у сусідів в кого старі котли працювали, тільки насос не працював. А що стосується цін на дрова і руф то виходе по ціні те саме, а вуггіля взагалі не доступне.
Молодець. 😊
Цей розрахунок опосередковано доводить, що вартість енергоносіїв для населення зовсім не балансується державою, тарифи формуються "від балди", враховуються тільки інтереси олігархічних промислово-фінансових груп для отримання ними надприбутків.
У нас ринкова економіка, про яку регуляцію державою ви говорите? В нормальних країнах енергоносії коштують на рівні світових цін на той же носій + логістика і доставка.
Так і є!Хто ближче до влади тей може підняти тарифи
@@OstJoker😂😂😂
@@OstJoker
1. Тобто тариф на електрику у нас ринковий? А на газ? А на воду? А на опалення? А що тоді затверджує НКРЕКП? Які тарифи?😲 А як же ринок? Чи ринок - це коли купити кіло картоплі на базарі? 😂
Якщо ви не знаєте, у нас планова олігархічна економіка з ручним регулюванням у вигляді НКРЕКП!
А по ринку у нас газ має бути щонайменше вчетверо дешевше (без надприбутку фірташів і космічних премій коболевих)!
2. А зарплати (доходи) населення у нормальних країнах на рівні світових цін? А в Україні? В Україні на рівні світових тільки понадприбутки олігархів!
@@ИгорьСмоляков-т1я із розряду "смотрю в кнігу - віжу фігу". Ви ж в першому коментарі говорили що регуляція "неправильна, не в тих інтересах". Я і відповів, що регуляція нахер нікому не треба (ні "правильна" ні неправильна), регуляція, субсидії, пільги і багато чого іншого.
Як у нас і як "у нормальних людей" я прекрасно знаю. Прочитайте що значить поняття "планова економіка" і не несіть цієї маячні.
За моїми теоретичними розрахунками так і за практичним дослідженням виходить електрикою дешевше.
Причини: кпд котла і ціна дров та їх якість/вологість. Бонусом: додаткова економія за ночним тарифом, вільний від кочегарки і чистки котла час.
А якщо у вас тепловий насос, то питання взагалі зникає.
Все добре розраховано, врахований ККД, але потрібно передбачити те, що зазначена калорійність природнього газу значно завищена. Обгрунтую це твердження тим, що газ чимось розбавляють. Можу припустити, що - азотом. Тому, що виникають труднощі при розпалюванні газових конфорок і котлів, якщо ними не покористуватись хоча б пів доби. Механізм такий, "азот" опускається вниз труб, накопичується у колінах, і доки не стравиться - газовий прилад не розпалюється. Як доказ, ще 30 років тому на газовій конфорці можна було плавити лабораторне скло до стану витягування і складних деформацій руками, можна було нагрівати цвяхи до світло-червоного кольору. Зараз такі трюки виконати неможливо.
Так азот дорожче природного газу, навіщо розбавляти тоді. Ну и плити можуть різні, на своїй плиті цвяхи без проблем до червоного кольору нагрівав і гнув їх.
Именно азотом он самый дешевый и его применяют в случае вытеснения других газов из скважины
@@ЗлобныйПлебей посмотрел сколько стоит заправить азотом баллон в 40л это 500грн в среднем, продавец утверждает что закачает в баллон 6 кубов азота, тогда цена за куб получается 80 грн, а цена за куб газа сейчас 8 грн. Может конечно, если покупать в промышленных масштабах цена ниже, но неужели более чем 10 раз, чтобы выгодно было бодяжить
Все верно, атмосфера планеты нашей состоит более чем на 70% из азота ,так что это самый дешёвый газ
@@СаидШахтёркин только вот азот в воздухе инертный и ни с чем не взаимодействует, так что это не такая уж и простая задача отделить его от других газов. Ну и украинская ГТС связана с российской и европейской и не является герметичной, так что любую бодягу бы сразу обнаружили бы в Европе и был бы скандал.
Дякую за відео, досить цікава математика.
Лише ріже слух «регіони», хлопці, в нас немає регіонів, в нас області )
Ви хочете сказати, що слово "регіони" не вживається??? Областями не називають Поділля, Буковину, Слобожанщину...
Для повышения эффективности сжигания низкокалорийных дров надо добавить ионы щелочных металлов.Готовим 5 % раствор кухонной соли NaCl, берем чайную ложку раствора и полностью вымачиваем его кусочком ваты или бумаги и ложим в топку, до или вовремя горения дров.Температура горения сухих сосновых дров повышается в два раза до 1000 град.По калорийности приравнивается к солярке. Время действия раствора 20-24 часа.Дрова подкладывать надо, но их расход меньше в среднем на 25%и сажи меньше на 25%
Можно больше информации по этой теме? Где почитать? Спасибо!
Об Вашем методе ненашол нигде информации. Поподробней можно ПОЖАЛУЙСТА.
@@Not_Today_1969_"где почитать?"_ В библиотеке, спросите в отделе фантастики.
Полезный расчет. Спасибо
А про нічний тариф не слова😂
Як це 🤔
це сарказм?) якщо ні, то це вдвічі дешевше, не 2,64, а 1,32грн
@@НадіяСкубій я не знав, а як воно рахується, лічильнику все одно день чи ніч 🤣
@@Ukrainecc пишіть заяву у свій обл.енерго на приєднання до двузоної тарифікації. Вам змінять лічильник і з 23:00 до 7:00 у вас буде тариф на 50% дешевше.
якщо є можливість подати заявнику хоча б 12 квт вхідної потужності. за звичай по селах такі потужності не дозволяють, @@ruZZia_is_a_terr0rist_state
Звездун.Выгоднее всего обогревать помещение электричеством.Просто вместо камина нужно установить кондиционер зима лето.
Шо за брэд??? Вигідніше всього палити дровами. Очевидно для любої адекватної людини
@@satarial0 це було вигідно 10 років назад, коли дрова були дешевші, а теплові насоси дорожчі, зараз все навпаки, та і тепловий насос самому зробити можна, то не так складно як здається.
Якість газу зараз дуже погана, горить жовтим і тепла вдвічи менша ніж раніше ,а лічильник рахує більше!!!
Ще можна гратися з тепловими насосами (бо автор відео взяв у розрахунок простий елеткрокотел, навіть без нічного тарифу), але вони дорогущі + неясно як буде з блекаутами.
Коротше з поточними цінами оптимальним є газ, адже немає гемору пов'язаного з дровами і ризиків відсутності електрики.
...Ви прощо? ...а цирк насос від бога живиться?:(
Підрахунок вартості 1кВт це звичайно добра ідея - тільки є нюанси: для усіх твердопаливних варіантів треба бьуфеерну ємність, долатковий насос, додаткову обвязку, місце для котельної, загружати і зберігати дрова, уголь, пелети, потвм чистити попіл, димоход....ціла морока... А електрокотел - найзручніший і найдешевший, а у газового все одно саме дешеве паливо і не треба ніякої котельні....якось так...
Опалюю приміщення тепловим насосом грунт вода.. 1кВт тепла виходить 0.48 грн. з урахуванням всіх циркуляційних насосів. Є питання?
Опалювати потрібно не нікому,не потрібний простір,об'єм житла,а особисту зону свого комфорту,тоді буде і економія палива!
А в інших кімнатах хай стіни цвіллю покриваються?
Це саме хибне зауваження. Систему обігріву проектують не для обігріву "місця комфорту", а для компенсації тепловитрат конструкціями будинку, та підтримання оптимальної вологи матеріалів оздоблення приміщень. А гріти своє місце, звісно, можна і в гаражі.
@@user-mars25 Если дом спроэктирован с учётом этой идеи, то не будет! Это сжиру в спальне такая же температура, как в гостиной!
Талон на 3 тонни вугілля коштує від 14 до 20 тис. грн. Доставка прямо з шахти.
САМЕ ДЕШЕВШЕ підключитись до мережі електро/газо, помимо лічильника!
ЮМОР КЛАССНЫЙ!!!
Газ был выгоден пока он был хороший а сейчас он плохой ибо на прежних настройках котла в этом году греет 28 29 градусов а в прошлом году было 35 36 спасибо за качество🎉😂😂😂
самый тупой комент от бота
А що відносно опалення кондиционерами? Які у вас вийдуть розрахунки?
Десять років опалююсь кондіціонером, інверторним, до-15град. Він витримував і -27 і нічого незламався. По грошам-це найкращій варіант! На сьогодня при +10 він тягне 140ватт в час, це вмісяць менше 100кіловат. Та потроху буде збільшуваи.В дужі морози небуло більше кіловату, а такі морози не тривають більше тижня. І це без воні та дурного клопотання, навіть з газом. Тре читати та поняти як правильно робить ця техніка, і буде в оселі тепло та єкономно по грошах.
Чоловіче, кому ти це кажеш, "експерт" на відео навіть двохтарифного лічильника не врахував, а ти про "космічні технології" розказуєш, у нас в країні у людей наглухо відбите критичне мислення, наслухаються вічно таких "експертів" і десятиліттями живуть бідними...
@@CuranderoUAЗгоден, цей ролик явний загон на газ. А про ціну на дрова він скромно промовчав.
При мінусі конд дає кіловат тепла. При мінус 15 дає півкіловата тепла на кіловат затрачених.
@@ОлександрІванченко-д9я по-перше, скільки днів за опалювальний сезон у нас така температура? По-друге, ніхто не заважає в такі дні користуватись іншими джерелами тепла, але так чи інакше підрахунок вартості кіловата на відео тупим спалюванням енергії в електрокотлі є нічим іншим як абсурдом.
П. С. І так, є достатньо хитростей як обійти сильне падіння КПД кондиціонера в глибоких мінусах)
@@CuranderoUA обійти? ви продаєте турпоїздки в Турцію на лютий?
Десь я пропустив момент як виявилось, що кіловат на дровах коштуватиме 1 гривню, тому перерахував сам. Вийшло 1.30 грн. Додайте сюди вартість котельні на дровах (саме котельні зі всім обладнанням, а не тільки котла, а це на сьогодні приблизно від 150000 ), і виходить що газ все таки обходиться набагато дешевше.
Якщо вітер гуляє то чим не опалюй все в трубу!!!! А якщо хата ізольована то можна і кондиціонером опалювати!
В мене твердопаливний котел з буферною ємністю 800л, повністю автоматизована система яка сама задає температуру в залежності від температури ззовні. Щоб протопити будинок (70 кв.) і нагріти ємність треба 2 години максимум з яких я тільки 3 рази підкидую дрова. Добре утеплений будинок в -15, -20 тримає тепло добу, а при температурі 0, -5 топлю взагалі раз в два дні. Не бачу ніяких проблем з цим. Заготовка дров рівно 10 годин раз на рік коли їх привозять (порубати та скласти). Нууу дуже важко)))
На випадок блекауту стоїть 2 акумулятори і безперебійник яких вистачить більше ніж на добу. А от у сусіда газовий котел і коли був блекаут то всі стіни були у плісняві до поки не купив генератор щоб працював котел, то якось зовсім не дешево))
Ну мені треба 17 м³ на зиму.
Майстерня, дім, кухня.
Один рік купив. ( привнзли правильно складені у кузові 6 м3 а як склав стало 4 м3
Другий рік сам пиляв возив складав рубав місяць пішов
Якзо 3 м3 то так
Ціна на дрова космічна
Це не космічна. В нас машина дров 12-13 тисяч.
Все класно, ви зацікавлена особа яка продає каміни,+ не всі каміни довгого горіння, + вартість каміну з усім 100-150тисяч) + матеріал топки не вічний
Дрова треба берегти..самі дерева...а то Карпат та Закарпаття не буде..все повирубують!!!
@@СаидШахтёркин від того що ти давно скачешь..якщо так радиш..ситуація з лісом краще стала?!
@@СаидШахтёркинцілуй свою рашку в жопу, а ще краще їдь туди жити і не повертайся!
Це все одно, що презентувати технічні характеристики після випробувань у лабораторії. В реальних умовах газові та твердопаливні котли будуть мати гірші показники, так як їхні ККД значною мірою будуть залежати від якості паливних матеріалів. А, на жаль, нерідко якість цих матеріалів далека від розрахункової.
Уже где то близко. Прибавьте расчет стоимости оборудования.его монтаж.проект и обслуживание.Можно выбрать срок окупаемости от 1до10лет.плюс штрафы передача показаний счетчиков.интернет телефон.нервы время.и унижение достоинства человека. Если все эти усилия направить на уменьшение теплопотерь.то выгода станет очевидной. Интересно.
Дрова набагато дешевші можуть бути, існують відходи від пилорам, хмиз з саду - це взагалі майже дешеве опалення. У Швейцаціі деякі опалюють тирсою, повністю автоматизовано, яка як відход від пилорами коштує теж копійки і має калорійність не менше пелет. Актуальний і цікавий контент... лайк.
Мені здається, що зараз мало вже ту тирсу знайдете безкоштовно чи задешево. Вже навчилися всі пилорами з неї пелети робити
Для того, щоб топити тією ж тирсою и подібним - котел треба купувати в 3 рази дорожчий (всеядний)
Ви серйозно? У нас на Чернігівщині кругом ліси, а машина дров коштує 6-8 тисяч. В лісі багато повалених дерев. Піди візьми - посадять. Користуюсь газом - і не шкодую.
Доброго дня. Які дрова ви рахували? Ми ж розуміємо, що осика і клен мають різний ККД. + Вологість деревини. І інші фактори
7:50 але якщо використовувати електрику на тепловий насос а не напряму то це вийде найдешевший)).
Не вийде. Ці теплові насоси працюють за принципом перекачування тепла ззовні у приміщення. І це все гарно коли надворі плюсова температура. А коли мінус 10 чи мінус 15 то вся гарнота закінчується. Фізику не вдалося обманути ще нікому! Це разводняк для багатих лохів.
Чомусь ніхто спершу не озвучує ціну теплових насосів та ціну їх монтажу! Лише солоденькі казочки про ККД вище 100%!
@@ТубеЮт на великі площі дорогі системи може й так, хоча клімат вже такий -10 і менше це вже рідкцсть. Гріти можна більше вдень коли тепліше, на ніч виключати. На малі площі інверторний кондиціонер ось і тепловий насос. За 4зими окупився. Зараз звісно вже треба 5-6зим електрика дорожча. Газу йшло до 30 кубів і електрики до 150кВт в холодні місяці. Площа 50квадратів. Квартира. Грію ще також верхню квартиру. Минулу зиму звісно з вимкненнями то газом палив більше, щоб "запас тепла" робити, зовнішні стіни відігрівати.
За ці гроші які вартує тепловий насос з обладнанням,риттям я будинок сам побудую із пічним опаленням
@@ale-ksej а для чого щось рити, якщо можна взяти систему зі звичайним теплообмінником на повітря.
КРАЩЕ С БЕЗУГЛОЮ БУЛА ЦЯ ПЕРЕДАЧА!ВОНА ТОЧНО СКАЗАЛА ЧИМ ТОПИТИ!
Ну газ нам не світить ( в нас електро), світло вирубати будуть, тому дрова. І не із-за того що дешевше, а із-за того що іншого виходу не буде 🤣.
Де ви живете що газу нема?на Рівненщині?
@@1985Serega Ні 🤣, ми від нього відмовилися років 7-8 назад і поставили собі електро опалення. Не кто ж не думав що будемо без світла сидіти. Я з Кривого Рогу. Доречі в нас багатенько людей відмовились від газу.
@@1985Seregaа чому ви вирішили що на Рівненщині немає газу…?
@@ОлексійБанханік ну в мене кум живе в недалеко від атомки.то там немає
@@1985Serega аа тут так, немає… бо сам живу у Вараші, але у південних районах є
Маленьке уточнення по електроенергії. Поставити 3 х зоний лічільник. Даю данні напівпік - 2,64 грн. , ніч -. 1,056 грн. , пік -. 3,96 грн. Коли розумно це використовувати, по грошам буде значно дешевше.
Пропонуєте вдень спати, а робити все вночі?😂
А взагалі цікаво, скільки обійшлося вам його встановлення, і яка економія за місяць?
@@als5056 А я так стараюсь робити, бо пенсіонер. В скільки обійшлося установка лічильника я не знаю, я переселенець живу на квартирі. Але єкономіяє, у нас будинок без газу,все на електриці. Стараюся мінімально грузити в пік. Попередній місяць заплатив 1тис грн за 500 клвт. Був би простий лічильник то заплатив би1тис.400грн.
Продовжую обігрівати будинок електрикою. Маю 3 тарифи 1.06, 2.64, 3.96 ,а є електроопалення у 2 тарифи 1.32 , 1.64
мені також дивно чому не взяли до уваги день\ніч.
багато хто опалює не всі 24 години на день і причому будь яким видом палива!
з урахуванням 1,32 за кВт, то вже явно посідає не перше місце в рейтингу.
Сучасні електричні системи дозволяють з 1 кВт електроенергії на вході отримувати 3-4 кВт на виході (для обігріву). Як приклад: тепловий насос повітря-повітря.
8к євро? 😊
@@nihilist5202 ні, я брав 1000$. Якраз для генератора. Виставляю +23°С. На старті - 1.2 кВт/год. Для контролю за використанням електренергії - розумна розетка. Прогріло - переходе в спокій. Працює на обігрів при - 25°С.
Тепловий насос це афера. Він не працює, коли на дворі -15..-20. Його ККД катастрофічно залежить від температури. При -20, ККД трохи більше 1. Дорогий калорифер...
@@slaval5088 дома висить на стіні. Зміст його роботи такий - витрачає 1 кВт/год - гріє як 3-4 кВт/год обігрівач. С&Н. Норм виробник. До -25°С. Це кондиціонер, сучасний.
@@green_swamp Чудес не буває. Те, що висить, при -20 видає не 1 до 3, а 1 до 1. Вчи матчастину.
Більший ККД тільки у вода-вода.
Дрова посчитанны не коректно,реально отоплнеие дровами минимум 1.5 грн/квт и это без затрат на их выгрузку занос,топку печи ,её чистку ,чистку дымохода,утилизацию пела,если дом большой то либо прислугу надо иметь либо всё твоё время уходит на топку и чистку.
Взагалом гарний аналіз!!!
лучше всего так утеплить дом, чтобы можно было отапливаться чем угодно и это все равно было бы выгодно. Те же дома из сип-панелей при условии грамотного проектирования и приточно-вытяжной вентиляции с рекуперацией можно отопить практически теплом своего тела
Все упирається в стартові гроші:( ...звідси треба починати.
@@barmalei2007 ну как говорится "все является дорогим для того у кого нет денег". Но могу дать пару советов. Вата и пенопласт не равны, что бы там не писали на пачках. Поэтому 50-100 пенопласта дадут очень много, а для ваты это вообще ни о чем. Так же и крышу стоит утеплять пенопластом или по европейски - 500мм ваты
@@YuiSiPinIII Згода:) Найбільші втрати тепла в будинку - це дах. На жаль, як мінімум 80% людей цього не уявляють:( ...хворіли,або пропускали фізику 6-7-го класу:)
@@barmalei2007 да что говорить если многие люди когда им говоришь про то что надписи на пачке это лабораторно-маркетинговые величины начинают реагировать агрессивно. Какая там физика. Я смотрел исследования про закрытоячеистый пенополиуретан. Там эффективность считали в процентах. Получилось что 25мм блокируют 72% теплопередачи, а 50 мм - 85%. Так же другое исследование - 2 дома, один имеет в стенах R 2.4 ППУ, а второй 3.6 стекловаты, первый расходовал меньше. Еще пример из Канады. 2 дома, один стандартный каркас по нормативам, второй точно такой же планировки - сип панели. Второй потреблял в 2 раза меньше
@@YuiSiPinIII 👍
Найкраще дрова ,вариться їда ,тепло ,сушимо фрукти ,і ще попіл ,а це підживка .
Чи хватить на всіх дерев, якщо всі топитимуть дровами???
0:30 це є нікчемна цифра без уточнення при якій ціні дров виведено це значення,
Опалення дровами водогр1йний котёл Кендел з верхн1м гор1нням дрова твердих пор1д, при температуре пов1тря до - 5, гор1ння 32години,якщо нижче 28 годин, зола чиститься 2рази в м1сяць, користуюсь 12рок1в без проблем.
Киловатт это единица мощности.
Он имел в виду киловатт в час,это эдиница энергии.
Кондеціонеро дешевше всього.Якшо встановили тепловий насос .В них коофіціент один до трьох іде.Тому вартисть Квт дорівнюе приблизно 80коп.
Це якщо гріти 1 кімнату.
А якщо гріти весь будинок, то скільки таких кондиціонерів одночасно працюватимуть???
@@als5056
два КуперХантера 09 .вони розраховпні на 35квадратів.
0.8Квт споживання.
1.6Квт за два.
За добу набігає близько 40 Квт.
за місяць 1200 Множимо на 2грн.64коп. маемо 3000гре опалення.
В будинку тепло +26º.
80 Квадратів будинок.
@@als5056
В Америці ра Алякскі всі опалення зазвичай кондіками.
Багато відео на Ютубі
@@marsDemidov у мене будинок 83 м2, опалення газове + газова плита на приготування їжі + нагрів гарячої води - за все платили 3 тис.грн в найлютіші морози, але правда температура повітря у нас набагато скромніша - 19 градусів.
Я влітку вище +25 вже кондиціонер на охолодження включаю.)))
що значить "один до трьох"? Ви стверджуєте, що 1 кВт енергії ваш кондиціонер перетворює на 3 кВт тепла?
Цікавий розрахунок, але теплова енергія як і будь-яка енергія вимірюється не в Ваттах, а в Джоулях або калоріях 😂
Це просто жах.
воно школу прогуляло , а вже повчаэ
Так, але в кВт зрозуміє навідь бабця 80 років.
Та 3.6 не так гарно рахувати, як 1.
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
РЕАЛЬНУ КАЛОРІЙНІСТЬ !!!!!!!!!!!!!!
Ви не розглянули опалення тепловими насосами та кондиціонерами, що в результаті буде найдешевше.
точно!
Відео про вартість кіловату енергії різних носіїв!
Один кіловат енергії простим нагрівачем це 0.95 кіловати теплової енергії. У той час як тепловий насос за 1 кіловат енергії робить 3 кіловати теплової. Так чому б і не внести цей вид опалення до списку. Бо про нього не слова.@@nihilist5202
Щось м ені жаре о не стало після відео, піду підкину дрова))))
Ціна на доставку газу в Україні не залежить від темпиратури повітря на дворі і кількості спаленого газу за місяць.Її формує сумарна кількість газу спаленого у тому!!! Році,а не так як було це раніше при:порошенку,януковичу,ющенку,кучмі по лічильнику. І тому якщо у тому році зіма була морозна і я спалив у середньому 600куб на місяць за півроку, плюс літні місяці, то зобов'язаний платити цією теплою зімою,при росході газу у двічі меньше,фіксовану ціну а це 560гр на місяць круглий рік. Я плачу за газ який я не спалюю по формулі бери чи плати.
За цю злочинну формулу,юТимошенко,отримала 7р в'язниці. Цікаво хто зараз повинен буде сидіти за грабіж який устроїла влада за той геноцид народу який устроїла влада Зелених покидьків шпигунів злочинців у законі зрадників,корупціонерів.
Я не можу собі у холодну зиму включити більше газу,тому ,як мені у слідуючому році,прийдеться круглий рік оплачувати послугу,яку я не заказував.
Ви приходите до магазину купувати хліб сьогодні,завтра сьогодні ви купили 2хл завтра 3після завтра 1 хл і магазин заказує стільки скільки потрібно з середнього розрахунку і не заставляє мене проплачувати суму за хліб який я сьогодні не купив. І це не мої проблеми,що магазин заказав лишній хліб я не повинен його оплачувати.
Те саме з газом. Я згоден на окрему платіжку але по лічильнику і за прошлиц місяць. Я не можу нікуди поїхати,і вже тому,що якщо вчасно за повітря не заплачу,повітря тому,що лічильник не крутився мене дома не було,то приїдуть роботягі з газорізом,перелізуть через огорожу та відріжуть газ,або ексковатор розриє трубу,переріжуть газ та закопаютьТакі випадкі були у мене на очах. У сусідів яки поїхали до польщі,та німеччини.
Цікава історія. При цьому держава має величезні прибуткі 20%НДС з грошей які ми оплачуємо за купівлю повітря Фірташу!!!
Теж прийшов до такого висновку. Схема оплати за віртуальну доставку є злочинною. Незабаром будемо платити за доставку електроенергії, води, хліба і т. д.
А як же теплові насоси???камон😂
Будинок 110 м утеплення 10 см пінопласт. Опалював 2 інвертоними кондеями. За жовтень вийшло 150 кВ по нічному тарифу і 50 по денному . Загалом вийшло 325 грн. Висновки робіть самі
Цегла чи газобетон ?
Керамоблок
Що це у вас за споживання мале?Живу один в приват будинку,станція водяна,2 насосb p скважини,телик,ноутбук,мікрохвильва,електрочайник,холодильник,пральна машина,освітлення,домофон,економлю електроенергію,бойлером не користуюсь,електроенергією не опалюю,електроприлади сучасні 2- роки тому купував,енергозберігаючі,мін 100-150квт електроенергії за місяць dbksnf'!
Тепловий насос)