Hogyan lehet olcsóbb a fűtésünk?? II.-- HATÁSFOK

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 13

  • @gaborvisnyei8528
    @gaborvisnyei8528 9 місяців тому +2

    Erősáramú elektrotechnikusként az egyik faluban mozgó villanyszerelő vagyok. Sokan kérdezik ugyan ezt a témakört tőlem, de még családon belül is kérdezgetnek engemet. Kb ugyan ezt mondtam el én is, nyilván egyszerűbben, szakmaiatlanabbul. Poént mindig el szoktam durrantani, hogy lopott áramról a legolcsóbb fűteni. Egyébként meg masszív hőszugetelést támogatom első soron az épületgépészet csesztetése előtt. Utána már lehet, hogy részarányosan egy padlófűtés+hőszivattyú+jól bekötött vegyes kazán+szigetüzemű napelem esetleg hozzá még egy szélkerék jobb mint mondjuk a gáz pld. Legalább is én az utóbbit preferálom. (célom ez legalább is) legjobb az lenne, ha nem kéne fűteni amúgy. Én a gázzal fűtök, csak azzal, hogy be raktam egy szivattyút, egy jó termosztátot plusz a kazánt beállítottam, felesleges köröket kizártam, kb 30-40%-ot sporoltam. Termotéka 25 a készülék, gravitációs.

    • @epuletgepeszet
      @epuletgepeszet  9 місяців тому +1

      Sokaknak még mindig újdonság sajnos, hogy a direkt elektromos fűtés nem megoldás.
      Ugyanakkor érdekelne a véleményed a szélenergiáról. Próbáltam utána nézni, de gyakorlatilag nincs tapasztalat az országban, a háztartási méretű szél energiáról.

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 9 місяців тому

      @@epuletgepeszet meg van a helye igen, ami egy külön témakör lenne. Amúgy meg tényleg nem jó. Pld nagyon kicsi lakásban ahol tényleg nem oszt-szoroz, hőtárolós b tarifáról. (esetleg)

    • @adamraksi1222
      @adamraksi1222 9 місяців тому

      @@epuletgepeszetÉn mint kiegészítő fűtés tudom elképzelni: kisebb vizes blokkok, HMV rásegítés. Kizárólag akkor, ha egy vezérlés megoldja hogy csak akkor fűtsön, ha pl megújuló túltermelés van.

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 9 місяців тому

      @@adamraksi1222 Igen, kivitelezhető. Én úgy tervezem, hogy házon belül csak hőszenzorok lesznek, termosztát nem, műhelybe/gépészeti helységben meg lesz egy okos készülék. Itt viszont meg lesz adva, hogy: mettől meddig lesz a fűtés szezon, meddig szívhatja le a megújulót, szivattyúk vezérlése és kazánkörök figyelése is, meg a lényeg, hogy mettől meddig ingázhat a szoba hőfoka.

    • @gaborvisnyei8528
      @gaborvisnyei8528 9 місяців тому

      @@epuletgepeszet Mikrobi csatornáját nézem, mint szélkerekes csatornát. Van értelme, de csak mint szekunder forrásként, azaz napenergia mellé kiegészítésnek. Én is csak tanulom még a szélkerekes témakört, viszont úgy, hogy zöld utat kapott, kb szemétből lehet szélkereket csinálni, kínai elektronika bagatel összeg, aku pakk meg ott van, így ilyen formában látok benne lehetőséget. Jelzem, alföldön lakok, tehát itt a nap a dominánsabb, viszont ugye nagyon egyszerűen, amikor nem süt a nap akkor fúj a szél stb...

  • @laszloszabo9714
    @laszloszabo9714 9 місяців тому

    Több olyan videót láttam, ahol a villamos fűtéssel foglalkoznak, eddig te vagy a legszakmaibb ezért leírom, hogy nekem hogyan vált be. Nem csak a lakás tulajdonságai folyásolják be. Hanem a szokások is. Én kiegészítő fűtésként használom, panellakásban lakom. Távhőt is használok, ami 20,5 fokon tartja a szobát annak a hőmérője olyan helyen, hogy minél kevésbé érzékelje az infrapanel hőjét. Home assistanttel vezérlem a két infrapanelem van, jelenlétérzékelő alapján van hogy melyiket használja, mindkettő panel a kanapé fölött van. Mindkettőnek saját hőmérője van amik kb ott vannak ahol a kanapén ülök, 22 fokot tud tartani, kanapér környékén, 21,5et most januárban 40 kwh alatt fogyasztott (már hosszú ideje használom), távhő pedig a harmadát fogyasztatotta úgy, hogy még melegebb is van, melegérzet is jobb. Sokkalta gyorsabban felmelegíti a területet mint a radiátor, alacsonyabb hőmérsékletet tudok tartani amikor 8 órát a munkában vagyok. Tehát kiegészítő fűtésként mikrozónás fűtésre nagyon jó nekem, máskinek lehet nem lenne jó aki az egész szobában futkos pl. Kisgyerek

    • @epuletgepeszet
      @epuletgepeszet  9 місяців тому

      Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod. A videóban is mondtam, hogy vannak helyek, ahol megoldás lehet az elektromos fűtés.
      És igen, ha kicsi a hőigény, akkor jobban megértheti egy olcsó elektromos megoldás, mint egy fűtési rekonstrukció, főleg a panel lakás ilyen téren borzasztóan korlátozott lehetőséget ad.
      Az általad leírt esetben egyébként nem az elektromos fűtés az, amiért kevesebbet kell fűteni, hanem az átgondolt, és jól megcsinalt vezérlése a fűtésnek.
      Ez is egy nagyon fontos része a takarékosságnak, és így valóban élhető lehet ez a megoldás

  • @baloghcsaba3146
    @baloghcsaba3146 9 місяців тому

    Szia! Helyileg hol vagy?
    Üdv csabi