stand-alone system in case of power outage from a battery and an inverter house LiTime lifepo
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- In this video I show you how to easily and cheaply power a house with a lithium iron phosphate battery and an inverter with the right power supply in case of a power outage.
UPDATE:
Since several comments have been received stating that this is not safe, a residual current device (FI) relay has since been installed in the system next to the fuse panel. This was already necessary, but when the electrical system was built in this house, it was not yet "in fashion". Now it is finally here.
You can find both the battery and the inverter here (You have to switch to the German page in the upper right corner, because they ship to Hungary from there!): www.litime.com...
5% discount coupon for your purchase: RACKAANDROLL
You can also directly support me by clicking the "Thanks" button below the video so that I can make even better videos. Thanks in advance!
Contact and more on the website: rackaandroll.hu/
Mivel több hozzászólás érkezett arra vonatkozóan, hogy ez így nem biztonságos, azóta egy FI relé beépítésre került a rendszerbe a biztosítéktábla mellé. Ez amúgy is kellett már, de amikor ebben a házban az elektromos rendszer készült, akkor ez még nem volt "divatban". Most már végre van.
Az engem is nagyon érdekel!
Plusz vannak most olyan készülékeim, (pl gumi-jakuzzi fűtése) aminek saját FI reléje van, az el sem indul az ilyen Inverterről, mivel a nulla és a fázis között fesz. eltérés van. Ezt hogyan lehet kezelni? Hogy lehet a nullát itt földpotenciálra hozni?
De jó, hogy ezt felraktad, jóideje gondolkodom ilyenen. Neki is állok megnézni!
Ezzel egy gond van.. Az inverter lebegteti a földet. Egész pontosan föld független, így a földelésed és a Fi relé nem fog működni.(hiszen le is választottad) Ez esetben külön földelés kell.. Nagyon egyszerűen ellenőrizheted, mérj rá multiméterrel a konnektorban a fázis és a földelés közé inverters üzemben. Ha nem 230 voltot mérsz hanem a felét akkor gondban leszel. ( ha a nullára mérsz és a földelés között ott is a felét fogod mérni).
Ergó egy PEN szétválasztást kell csinálni az inverter után, külön földelőszonda és egyebek. Erre érdemes odafigyelni, mert életveszélyes lehet, ha valami zárlatos lesz. Bizonyos esetekben tüzet is okozhat.
Köszönöm! Sajnos nem értem a leírtak felét, de majd utánanézek.
@@rackaandroll Semmi gond, majd belejössz. A lényeg, hogy ezt így ne használd kérlek!
@@rackaandroll ua-cam.com/video/oRKXo-Gd-6E/v-deo.html
Erről hol lehet részletes ismertetőt találni? Ők, internet, de konkrétan.
@@fonix68 ez egy szakma... tankönyvek, iskolapad, ehhez kapcsolódik egy csomó minden más, pl a földelés kialakítása.. ha szarul csinálod ugyanúgy gond..
Én évek óta használom ezt a módszert a fűtéshez. Viszont a manuális kapcsoló helyett egy relét használok, amit a hálózati feszültség behúzva tart. Áramszünet esetén a relé elejt, és a másik érintkező soron keresztül az inverter árama kerül a fűtés rendszerre. Ha az áramszünet elmúlik, a hálózati feszültség behúzza a relét, így a fűtési rendszer ismét a hálózatról üzemel. A relé mind a fázist, mind a nullát szakítja, így az inverter úgymond nulla pontja nem közös a hálózati nulla ponttal.
Ez nagyon hasznos volt., köszi!
Nagyon jó ötlet egy vésztartalék! Szerintem azonban sokkal egyszerübb egy generátor és ha véletlen. valami tartós kimaradás van akkor a hutoket es akár egyéb fogyasztókat egy hosszabitoval működtetem. Persze ez egy sokkal egyszerübb megoldás és hosszabítot kell húzni. Azoban több előnye is van(persze csak ha nem kell minden heten ): Aksi nem degradalodik, nem kell töltő az aksihoz, nem kell külön inverter, nem kell beavatkozni a ház villanyszekrényébe, korlátlan üzemidő, olcsóbb, nem kell félni, hogy kigyullad valami stb stb. Tehát egy generátor ha csak itt-ott kell pl évi 4-5 alkalom szerintem sokkal egyszerübbb, olcsobb, praktikusabb megoldás, de hát kinek mi a szitu.:)
Van itthon benzines áramfejlesztő is. De nekem most ez a megoldás gazdaságosan megvalósítható volt.
Én is szigetüzemen gondolkozok az okok hasonlók .
Ezt meg lehet oldani úgy, hogy automatikus legyen. Nem kell hozzá más csak egy megfelelő teljesítményű mágneskapcsoló aminek a behúzó tekercse a bejövő hálózati vezetékre legyen kötve. A mágneskapcsoló záró érintkezőin keresztül megy a lakás ellátása.Ha kiesik a hálózat, elejt a kapcsoló és le van választva a lakás a hálózattól. A tartalék áramforrást pedig a mágneskapcsoló kikapcsolt helyzetben zárt érintkezőin keresztül kell megtáplálni. Ha visszatér a hálózati feszültség, akkor a mágneskapcsoló tekercse kap feszültséget és a mágneskapcsoló meghúz, ezzel visszakapcsolja a hálózatot és megszakítja a tartalék betáplálást is.
Nem értem az áramszünet aggódást. Ezeket az akkukat használni kell. Áramszünet alig van. Nekem pl. 2024 ben egyszersem fordult elő ilyen gond.
Tehát ha nekem van egy ilyen akkumulátorom szinte soha nem használnám ez pedig nagy probléma egy ilyen elemnél.
Akkor meg minek???
Neked semminek. Nálam meg havonta kétszer van áramkimaradás...
Korábban már írták a földelés fontosságát, javaslom hozzáértő szakemberrel konzultálj mindenképpen! Egyébként a 12V-os rendszer használata sem ideális a nagy áram miatt, ezen is érdemes lenne elgondolkodni. A sziget üzemű rendszerek beüzemelésénél is vannak szabályok, szabványok amiket be kell tartani és ne feledjük, hogy ez egy szakma amit nem lehet pár videóból megtanulni. Bírom a videóid, de ez most úgy érzem “kontárkodás” kicsit.
Köszi! Hivatásos villanyszerelő csinálta így, és nem mondta, hogy gond lenne vele. Ezért gondoltam, hogy rendben van a dolog...
@@rackaandroll tudom, ismerem ezt, de sajnos az offgrid rendszerek viszonylag új dolgok, nem biztos, hogy a régebbi szakik is képben vannak, ha nem képzik magukat.
@@rackaandroll Hát igen, ahogy közeledünk a világ végéhez, egyre többen kezdenek olyn dolgokat csinálni ami úgymond egy szakma. És ugyanannyian magyaráznak hogy hát ez egy szakma! A régi ember meg egymaga tudott mindent. Házat épített, nörvényt termesztett, állatot tartott amit világra segített és fel is dolgozott. Szőtt font vart, kutat ásott és a többi. Ha rá ért még zenélt is valamivel. Most meg minden egy szakma.. Van aki egy szöget nem tud beverni de nem is akar semmit. Van aki meg sokmindent akar és tud is. És ha mégsem tud valamit, akkor nem össze ba***a, hanem informálódik. És vannak a szakember fanok, akik mindenkiről azt feltételezik, hogy totális birka. És ha kérdezni mer valaki valamit, akkor jön a szöveg hogy hát ezt ő 3 évig tanulta az iskolában, így meg úgy. Nem diplomát akarok, hanem 3 hasznos mondatot a témában, hogy haladhassak tovább.
@@nagymesterj Köszi! Én is hasonlóan gondolom.
Szia Krisztián. Megint én. De mostmár megnéztem a videót. Nekem a ház hálózata sokkal bonyolultabb, van 3 fázisom is meg szintenként egy biztosítékdoboz. De jó ötletadó volt, merre lehet elindulni.
2 kérdés.
1: az akksit mivel töltöd? Napelem?
2: nem láttam nálad az érintésvédelmi relét, FI relé. Nincs nálatok? Ha nincs azt azonnal beéppíttetném az ismerőssel.
Szia! Van hozzá való töltőm. A Fi relével kapcsolatban nincsenek ismereteim.
@rackaandroll Szerintem fontos.
Újépítésű ingatlanoknál már kötelező.
"Az áram-védőkapcsoló (ismert még: FI relé, érintésvédelmi relé, ÉV-relé és életvédelmi relé, illetve ÁVK néven is; angolul: residual-current device / ground fault circuit interrupter, németül: Fehlerstromschutzschalter) olyan elektromos kapcsolókészülék, amely lekapcsolja a mögötte lévő hálózatot, amennyiben (relatíve kicsi) szivárgó áramot észlel. Ilyen eset például akkor fordulhat elő, ha egy vezető vagy egy fogyasztó földzárlatos lesz, illetve ha valaki véletlenül megérinti a hálózat feszültség alatt álló részeit. Ebben az esetben, a készülék megszólalási idejére áramütés éri az embert, de a rövid behatási idő miatt ez nagy valószínűséggel nem okoz maradandó károsodást"
hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram-v%C3%A9d%C5%91kapcsol%C3%B3
Köszi! Szerintem nálunk nincs ilyen.
@@rackaandroll szívesen. De én tartozom köszönettel a sok hasznos videoért!
Neked 3 fázisra egy Deye vagy hasonló 48 voltos rendszer kell...
Használhatónak tűnik. Végig azon aggódtam hogy mikor tolod rá az akku sarujára az invertert. Szerintem az messziről látszott volna:) Ha valaki ezt ugyan így megcsinálja az szerintem oké. Csak a kapcsolót ne hagyja le, mert akkor úgy jár mint az eon munkatársai:)
A saruk aljánál van egy 2 mm-es műanyag perem.
@rackaandroll szerintem tök érdekes lenne ha tesztelnél egy fogyasztásmérőt is ami nézi az egész házad fogyasztását.
Érdekes lenne kiszámolni, hogy a keveset fogyasztó időkben mondjuk 22-7 óráig megérné-e a lakókocsid napeleméről+akksiról üzemeltetni a dolgokat.
Köszi ha megcsinálod
Szia! Jó ötlet. De mivel nálunk a fűtés is elektromos (klímák), így télen az egy napelemtáblánál és egy akkunál sokkal nagyobb rendszer kellene hozzá.
Néhány megjegyzés és kérdés
- megfelelő típusú firelé hiánya a lakásban
- vezeték keresztmetszet és biztosíték az inverter után, biztosítékkal védve van-e az inverter?
- föld közösíthető-e a 0-val az inverternél
- lakásnál közösítve van-e
- ha sok a vihar miatti gond: túlfesz védők megfelelő helyre SPD1,2,3 (nem olcsó), ha van napelem is akkor DC oldalra is kell, ív oltással ellátott biztosíték is kell
- a villásdugót mellőzném: legyen fix bekötés: hiba vagy bármi miatt ha a villásdugón véletlen megjelenik a 230V akkor az végzetes lesz
- az átkapcsoló használatát be kell jelenteni a szolgáltatónál, mivel ez nem külön áramkör (aggregator hasznalati bejelentővel)
Sztem jobb párosítás vészüzemre nagyobb akku kisebb inverterrel, persze felhasználás kérdése ... Én 320AH akkut vettem és egy 1000/2000-es (zsinór/peak) valódi sziniszos invertert. Mondjuk nem kötöttem így be, csak bedugom ami kell, van pár hosszabbító 😊
Persze az nyűgösebb, de vészhelyzetben mindegy ... Gázkazán napokig elmegy róla, de még egy klíma is pár órát ... Pár napja volt egy tervezett áramszünet, itthoni gépem 4 monitorral meg a gázkazán 8-tól 13.30-ig 79%-ra merítette.
Szia! Igen, az egy célszerűbb akku és inverter méret.
nagyon jól meg van oldva
Sajnos nem, és így ne is csinàld!
Uhhh baszki...egy villasdugorol üzemeltetni az egész ház hálózatát áramszünet esetén, villanyszerelő ismerősöd tanácsa alapján. Druszám, ezt gondold át még egyszer, kérlek! Alapvetően jók a videóid, azonban ez azért hagy némi kivetnivalót maga után, pedig még kb a felénél vagyok csak... szerintem ezt így ne...már az a lakáselosztó is hagy némi kívánnivalót maga után, a szigszallagos vezeték ott benne, a kívülről "bekötött dugvilla, stb." villanyszerelőként, műszerészként mondom ezt.
Nem csak Te mondod ezt. 😂😂
@@ferenckluni7652 most olvastam egy masik kommentben, hogy a futese is elektromos. Na igy meg mar vegkepp teljesen mas ertelmet nyer a villasdugon uzemeltetett lakohaz...barrake a szerencse! 😀 de en meg mindig lebeszelnem errol Krisztiant!
ŐŐő... Én egyáltalán nem értek ehhez, ezért kicsit félve kérdezem, hogy nem létezik olyan inverter, ami ezt az egész átkapcsolás mizériát megoldja? Nem kell beépíteni a plusz kapcsolót, nics veszélye annak, hogy kifelé megy az áram a házból, stb. Gondolom ehhez azért már kell a szolgáltató engedélye, és persze nyilván drágább is, de talán egy olyan megoldás, amivel az okos szakik nem tudnak vitatkozni... :(
Már nem tudom hol láttam, hogy úgy oldották meg a szigetüzemet, hogy az inverter csak akkor kapcsol a házra áramot a gridről, ha az akksi lemerült és a napelem sem ad annyi áramot, amiről elketyeg a ház. Ilyenkor átkapcsol hálózatra és onna kap a ház áramot, miközben még az akksik is töltődnek. Vagy benéztem valamit?
Szia! Van olyan inverter. Fél millióba kerül. Ez meg 100 ezer.
@@rackaandroll Hja... Bocs... Ezt nem tudtam... Hát igen. Akkor értem a megoldásodat. De ahhoz nem tudok és nem is akarok hozzászólni, hogy jó-e, nem úgy ismerlek, mint aki felelőtlenül kötögeti a delejt ide-oda. (bár ez túlzás, hogy ismerlek, hiszen csak a videóidra vagyok feliratkozva, innen "ismerlek").
Mindenesetre én szívesen figyelem miben mesterkedsz, például hegeszteni is Tőled tanultam meg. :)
Köszi! Ebben az esetben a villanyszerelőre bíztam magam. Azóta egy Fi relé is beépítésre került. Így már elvileg biztonságos is a dolog... 😀
@@rackaandrolla FI beépítése okos ötlet volt. Nem értem itt a kárrogó varjakat. Az inverter előbb kapcsol le és gyorsabban ha valami zárlat van. A FI-vel a föld probléma is megszűnik. Ezzel szemben viszont egy off-grid inverter pl 7kW/48Volt úgy ~300€ körül van. Ez megold mindent de sajnos kell hozzá 4db akksi. Nekem jelenleg a 3kW van 420ah 24v akksival és 1,2kW napelemmel a balkonon, erről megy minden kivéve a tűzhely/mosógép. A probléma az, hogy pl egyszerre kávégép és vízforraló nem mehet. Ezért akarok most 7kW-osat. Viszont így is nappal feltölt amíg van az akksiban arról megy elsődlegesen napelem ha az kevés használ az akksiból aztán az ha kevés kapcsolja a hálózatot. Lehet jobb lenne neked is ilyen. Tudod az akksit 25Amperrel hálózatról is tölteni mint egy szünetmentest.
Ha nem vagytok otthon és áramszünet van akkor mi a helyzet? Az akkumulátort hogyan töltöd?
Ha nem vagyok itthon, amikor váratlanul elmegy az átam, akkor úgy jártam. De én elég sokat vagyok itthon. Hozzá illő 20A-es töltővel töltöm.
@rackaandroll ezért kell még csiholni az alapból jó rendszeren! Napelem és töltve van az akkumulátor! Valamint áramszünet esetén kapcsolgatás nélkül relével átáll a rendszer!
Minden csak pénz kérdése. Ha több van rá, lehet jobbat csinálni. Ennyiből meg ilyet lehet csinálni.
És a lítium akkut mivel töltöd?
Szia! Egy ilyenhez való 20 A-es Sanfou töltővel. Itt megtalálod: www.sanfoupower.com/?ref=RACKAANDROLL
Az inverter fix 3000 vagy csak pillanatnyi a 3000w?
Ahogy a videóban el is hangzik, tartósan tud 3000W-ot (rövid ideig 6 ezret). Betettem a linket a leírásba, ahol meg tudod nézni az akku és az inverter adatait is. Szállítanak Magyaroszágra is.
Kíváncsi voltam hogy 24V 50Ah-s mennyibe kerülne szállítással, sajnos csak USA-ba lehet rendelni?
Hungary-t nem lehet kiválasztani, Delivery mező nem gögethető... #csaknálam vagy a hivatalos oldalon van valami hiba?
Át kell váltani (jobb oldalt fent) a német oldalra, mert onnan szállítanak Magyarországra.
Ha usa ból jön akkor vámárú,+áfa,megéri?
@@csabajanosszollosi-gg9vc Magyarországra Német raktárból szállítanak, szóval se Vám, se ÁFA. A videó leírásában a link mellé oda is írtam, hogy át kell kattintani a honlap jobb felső sarkában a német oldalra. Igen, megéri.
Szia!
Az inverterbe bedugott dugvillával kapcsolatban fogalmad sincs melyik a fázis és a 0, ha fordítva kapja meg a házad a (betápot) vannak fázis érzékeny eszközök PL:kazán ami el tud füstölni. Csak szólok .Ja és ráadásul a kismegszakítóval a fázist szakítjuk...
Szia! Miből gondolod, hogy fogalmam sincs. A beépítésre került kapcsoló nem kismegszakító. A nullát is szakítja. A videóban el is hangzik.
@@rackaandroll Igen , de a többi kismegszakító az nem, és azokon is átfolyik az áram,és ott csak a FÁZIST lehet bekötni a 0 nem.
Ez miért számít? Közvetlenül a bejövő áram van megszakítva az új kapcsolóval, még a kismegszakítók előtt.
rackaandroll@igenis számít, mert az igaz, hogy megyszakítod a “bejövőt”, de amikor a dugós vezetéken kapsz az inverter felől fázist is meg nullát is akkor a lényeg hogy honnan tudod melyik a fázis melyik a nulla ami az inverterből “kijön”? Ha 180 fokkal elfordítod a “dugót” és úgy dugod be az inverterbe, akkor pont a korábbi fázis lesz a nulla a nulla pedig fázisként megy be a fixen a vezetéken a beépített kapcsolóba ott azon keresztül a ház leválasztott hálózatába! Vagy ez egy olyan kialakítású “dugó” mint kb a 3 fázisú, hogy csak egy féle módon lehet az inverterbe bedugni, elfordítva pedig nem? (Nem ilyennek láttam) . És igen az is fontos, hogy a “0” az inverterből a leválasztott hálózati nullára +a nem leválasztott (kifelé menő) “0”-ra is viszi a földelést, vagy csak lezárja a kört az inverter és a ház leválasztott hálózati köre között azaz semmit sem földel mert ekkor nincsen “földelés”!
Kíváncsi lennék arra az átkapcsoló bekötésére. Ugyanis nem csak a fázis és a nulla van kapcsolatban a közcélú hálózattal, hanem jó esetben a PE vezetőd is fémes kapcsolatban van vele.
Így én nem tenném rá a nyakamat, hogy nem tud kijutni feszültség a külső hálózatra többszörös hiba végett.
Ez valóban így van. Többszörös hiba esetén a PEN vezetőn kijuthat áram. 😂
Amúgy ezért a bekötéséet az E.ON leveszi a villanyórát. 😂
kell egy mágneskapcsoló amin keresztül kap áramot a ház a hálózatról és mikor megszakad nincs hálózati áram ez kikapcsol és a másik alsó sor kontakton kap áramot a házi megoldástól ez olyan automata féle átkapcsolás. Ennyi.
Szia na ez rács inverterel megoldható lett volna igaz drágább illetve vanak automata leválasztó kapcsolók igaz nem gyors kapcsolású kapcsoló de automatán vált ha egyik oldalrol lemenne vagy nem lenne áram
Szerintem stb
Rács inverter azt csinálja hogy megmondhatod neki hogy ki tápláljon vagy a házra ilyenkor az inverternek van egy ora felőli bemenete ~ illetve egy ház felőli kimenete ~nyilván ezeket kel biztositékokkal védeni mint ahogy a--- dc akku kört meg a--- napelem kört is mert ezt kötelező tüzvédelmi szempontbol is.
De igazad van sziget üzemben azt csinálsz a házban amit akarsz amig a teljesitmény bírja ezért jó ez a az inverter mert megmondhatod hogy csak anyit vegyen fel a hálozatbol amit a szigetüzem nem tud teljesiteni mert mondjuk kevés a szigetuzem teljesitménye, igy kielégitheted ráfuzetés nélkül a teljesitmény igényed ha nem birná a sziget üzem vagy napelem ilyen inverterek pl:igen marka Deye és stb... Bocs a hadarásér tömören ennyi
Köszi! Nálunk csak ilyen egyszerű dologra volt igény.
24V rendszerben is van ilyen inverter?
A kijelző, megbánáz. Nem tehetek róla. 😮
Én a német oldalukon (ahonnan Magyarországra szállítanak) csak 12V-os invertereket találtam.
Azért megkérdezném a villanyszerelőt hogy az érintésvédelemmel mi van? Ez így nagyon nem jó. Ebbe a formába ne használd,nehogy gond legyen,inkább hívj egy hozzáértőt.
Szerinted mi a gond vele konkrétan?
@@rackaandroll zárlat esetén. agyoncsap a villany...
@@rackaandroll Az érintésvédelem hiánya! Te csak azt látod hogy világít a lámpa,én mint villanyszerelő és villamos biztonsági felülvizsgáló már az emberi életre való veszélyes szerelést látom. Nem kötekszek,csak megláttam és egyből sírni tudtam volna.
Köszi!
@@ZsoMaster földelés megvan. Zárlat esetén le megy az automata, de az inverter valszeg gyorsabban kapcsol.
Másrészt nem üzem szerű használatra van. Amúgy meg a szigetüzemű napelem se ver agyon, meg az inverter is agyig van védelemmel. Tapasztalatból mondom. Ezeket mobil használatra tervezték, a lakókocsiba se nyírhat ki.
Azért némi szerénységet őrizni kellene. Nem baj ha az ember nem ért mindenhez.
Akkor jó.
Sajnos a váltó kapcsoló érintkezőinek beragadasával , nem számoltál. Ekkor ki juthat áram a külső hálózatra inverteres üzemben.
Megoldás a soros nulfeszvedelem. Két mágnes kapcsoló kell hozzá .Ha egyik leragad a másik elbont automatikusan
Így mindenki életben marad.😊
Amikor visszajön a külső hálózat, egy időtag 100 másodperc múlva automatikusan vissza kapcsol , illetve. tölti az aksit. Lehetne jelző lámpával indikálni a feszültségek jelenlétét, irányát is egyértelművé tenni.
Mennyi volt az inverter?
De ha a második is beragad, akkor inkább kéne egy harmadik. De ha az is beragad, akkor inkább 4 kéne. De ha az is... A leírásban található linken meg tudod nézni az invertert is.
Az a helyzet, hogy a feszültég van, az áram pedig folyik. Nem összekeverendő a kettő.
Sajnos ez így nem jó ... Pont az ilyen megoldások miatt írja elő az EON a szabványos aggregátor leválasztást...
Köszi! Mi nem jó rajta?
@@rackaandrollaz amit az elején levezetsz, hogy minden termelő berendezést engedélyezni kell teljesen helytálló, ennek ellenére egy nem engedélyezett módon termelő berendezést kötsz a hálózatra. Szabványos és engedélyezett aggregátoros csatlakozási pont kialakítása szükséges és amit a videóban mutatsz pont a videó elején elmondod hogy nem szabályos....
Írtam egy hosszú bejegyzést, de töröltem, csak a lényeg: így nagyban játszol és az életed és mások élete a tét.
Bármennyire "szakember" is volt, aki ezt így összelőtte a FI relén kívül minden más csak kókány.
Javasolnék egy villanyszerelői iskolát elvégezni, ha már ennyire független szeretnél lenni - nem nem YT kuruzslós kurzust; iskolát, tanárokkal.
(Lehet, hogy sose semmi bajod nem lesz így, de ez oroszrulett)
Van már azóta Fi relé.
@@rackaandroll Azt akartam írni, hogy az volt az egyetlen jó ötlet, a többi megoldás - fogalmazzak úgy - kockázatos.
Ha a fagyasztót áramszünetkor nem nyitogatod fél napig biztos hogy semmi baja a termékeknek,tehát ez a drága mutatvány tök felesleges
Drága, de nem felesleges, hiszen semmi nem garantálja, hogy kizárólag fél napnál rövidebb áramszünetek lesznek. És amúgy is a végső célom a teljes energiafüggetlenség (majd szigetüzemű napelemes rendszerrel), és ez az első lépés arrafelé...
@rackaandroll így már értem,bocsi.az energiafüggetlenség jó,a nap süt,ingyen van.geoterm.szélkelep .biomassza stb.,legalábbis amígy ki nem találnak arra is valamit hogy túl jó ne legyen nekünk,gondolj csak a szaldós elszámolás megszüntetésére,a mi hazánk térítette el a kormányt ettől a tervétől.na meg az ásott és fúrt kutak engedélyrztetése,terveztetése,regisztráltatása és adóztatása ügyében,nehogy már ingyen legyen a víz is.tisztelettel.
Mennyivel meríthető az akku.
Gyanítom, 100-150A.
Szóval. 3kw 12v-on 250A.
Irdatlan sok sületlenség hangzott el.😢
Szia! Ez az akku 200 A-ral meríthető, az ebben az esetben 2560 Wh.
@rackaandroll W lesz az. A 2560Wh a leadott mennyiség időben.
Jól van, most már tudjuk, hogy nagyon okos vagy. Köszi! Esetleg figyeld meg a videóban az akku oldalára írt dolgokat. Én is onnan olvastam le a 2560 Wh-t... Az igaz, hogy ezt egy pont egy órán át tudja csak.
@@rackaandrolltudom, hogy nem veszed észre, de itt te vagy az aki nagyon okosnak képzeli magát. 200 Amperrel meríthető az akksi, okés, azaz: 200A x 12Volt = 2400 Watt - inverter veszteség. Tehát max olyan 2350 Watt teljesítményt tud leadni az akku.
Ezt kérdezte a kommentelő.
Már kapizsgálod ugye, hogy teljesen rossz a rendszered? Gondolom csak elolvastad a többi kommentelőt - akik között van villanyszerelő és villamos biztonsági felülvizsgáló is.
Én még csak tanulom a szakmát, fél év múlva vizsgázom, 37 évesen, de már én is látom hogy élet és vagyonbiztonság nincsen meg ebben a rendszerben.
Szóval itt nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik! 😂
@@ferenckluni7652 Ezek a LiFePO aksik a valóságban nem 12 V-osak, hanem valamivel több. Így jön ki a magasabb teljesítmény. Amit, ahogy már írtam is, az akkuról olvastam le. És amúgy tudja is. Szóval lehet látatlanban okoskodni valamiről, aminek a közelében sem voltál, de ha ilyen hangnemben folytatod, akkor azonnal kitiltlak, mert erre se nekem, se másnak nics itt szüksége.
Amit még a bejelentésről! Az eonnak fel fog tűnni a fogyasztás visszaesése és hát persze ki fogja nyomozni mi történt! Ami még fontosabb hogy önkormányzat v tűzoltóság is tudjon a saját hálózatról mielőtt elkezdik locsolni az eonnál áramtalanított házat! Ezzel magunkat védjük a problémáktól.
Milyen fogyasztás esne vissza, amikor ez csak áramszünet esetén lesz bekapcsolva? Vagy nem nézted meg a videót hozzászólás előtt?
@@rackaandrollbocsi a napelemek , házi hálózat stb általánosságban gondoltam csak lusta voltam odaírni! Amúgy a tűzoltóságról neked is el kéne gondolkodni.
@rackaandroll áramvédő kapcsoló ha jól láttam nincs ha a hálózaton bármi zárlat keletkezik legyen az szigetüzemű legyen az áramszolgáltatói az védi meg az életét
Az ÁVK nem zárlatra old le, azaz nem túláram védelmi eszköz. Az szivárgó áramra lép működésbe. Az ÁVK-t tökéletesen hidegen hagyja, hogy te gumi papucsban (jól elszigetelve a földtől) megfogod egyszerre a fázist és a nullát. Vagy éppen összeérinted a kettőt. Ha kellően nagy áram tud kialakulni, akkor a kismegszakító lép működésbe.
Az ÁVK azt figyeli, hogy az adott időpillanatban a vezetőkön elmenő valamint visszatérő áramoknak mennyi a különbsége. Ha ez átlép egy kritikus határt, akkor lekapcsolja a mögöttes áramkört. A kritikus határ a legtöbb esetben névleges 30mA.
Sajnos ez csak 1 fázisnál opció valamelyest.
Inverter függő, 1fázis-3fázis. Ez csak egy szemléltető példa konyhanyelven, bővíthető kiegészízhető.