Sziasztok! Hajdú bojler javítással is foglalkozom. Alapból villanyszerelő vagyok. A régi Hajdú bojlerek elmentek 30 évig, sajnos a mostaniak közül nem egyet kellett cserélni 6-7 év után. Első jópofa dolog az volt mikor a bojler belsejében a fém melegvíz csövét lecserélték hőre keményedő műanyagra. Ariston okos bojler lehet hogy spórol némi energiát, de: 1 közel 2x annyiba kerül, 2. 2 tartály, 2 fűtőszál, ráadásul nyák lap.... Bőven több dolog tud benne elromlani. Még mindig a régihez képest rosszabb Hajdút szoktam ajánlani.
Mi pár éve egy Ariston hőszívattyús bojlert hazsnálunk és teljesen elégedettek vagyunk vele, nem úgy a szervízhátterével. Baranya megyében Pécs környékén egy szerelő van aki tudja garanciában javítani/karbantartani ezeket az meg vagy eljön a megbeszélt idő pontra vagy nem. Egyik alkalommal eljött lekarbantartotta a bojlert , aznap este már dobta a bojler az NTC hibát pedig előtte semmi baja nem volt a készülének. Kb. 2-3 hónapig kellett zaklatni az embert hogy jöjjön már vissza megcsinálni , akkor is valószínűleg csak azért jelentkezett mert már az Ariston magyarország ügyfélszolgálattal leveleztem az ügyben. A duma az volt hogy nem küldik neki a csere alkatrészt. Neten 1-2 nap szállítással Bruttó 10.000Ft. Következő évben 3 megbeszélt időpontból egyszer sem jött el. Így inkább megcsináltam én egy youtube videó alapján. Szóval a termék jó , mégsem tudom jó szívvel ajánlani senkinek.
Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémába ütköztél. Azért név nélkül jelezni fogom ezt az Ariston Hungary igazgatójának ha nem haragszol. Január végén találkozom lesz vele.
Szia . Egy "" buta "" kérdés : miért nem " találták " már fel a bojler ,és a hűtőszekrény ( fagyasztóláda ) kombót ? Mind a 2 szinte állandó fogyasztó. És egymás hladékhőjét tudnák hasznosítani.
Elgondolás nem rossz. Egy gond. Mindkettő gyakorta. Hűtőközegek határ hőmérsékletén működik. Így a kombó nem lenne hatásos. Hűtőnek akkor a legjobb mikor hátsó radiátora minél hűvösebb. Hősziv. Minél melegebb hőfelvevő "radiátora. Szerintem. Okosok majd megmondják..
Nálunk Ariston VELIS EVO 100 működik hibátlanul már több, mint 8 éve. Eddig még csak egy kondit cseréltünk a nyáklapján. Meg kellene néznem a fűtőszálakat? Vagy azért hibátlan, mert ez is száraz fűtőbetétes? Elromolhat ez a típus, ha éjszakai áramra kötöm? Ha van egy 2 hőcserélős 1000L-es pufferünk, akkor érdemes-e belekötni az egyik hőcserélőbe a bojlerbe menő vízágat, és úgy érkeztetni a bojlerbe kvázi előfűtve a használati melegvizet? Előre is nagy köszönet a válaszokért!
Szia ! Ehez a velis bojerek igénylik a karbantartást mert ebben a van egy fasza panel ami vezérli a bojlert és a fűtőszálakon felhalmozodó vizkő által megnőtt felfűtési idő az képes ki nyirni azon a panelen egy apró soklábú valamit amitől rohadt draga lesz a bojler javítása. Amúgy is 2db anód rúd meg a alaplap tömitése nem gyári hanem utangyártott alkatrésze 32.oooFt. Egy panel ami nem gyári az szintén 30.oooFt. munkadíjj nincs benne. 2 évente egy bojler 1/3 költőd rá. Ha meg nem költesz rá akkor kb 7 évet bír ki mert a vizkőlerakódás miatt tutti hogy panel hibás lesz az tuti.
Egy dologgal nem értek egyet. Az 5-6-7 éves élettartammal. Régi Hajdú bojlerünk 25-30 év után lett cserélve, úgy, hogy soha nem volt szétszedve, ill. vizkőtlenítve.
Aegy kis segítséget adok neked, a velis 80l bojlerbél ha fixen 50°C van beállitva akkor 3 évente elég az anódot cserélni. Minnél magasabb a vízhőfok annál nagyobb a vízkő kiválás, de figyelembe kell venni a viz keménységét is.
Kedves József. Köszönöm a videókat, sokat tanultam belőlük. Csupán az indirekt tárolókat hiányoltam ebből a videóból. Most kerszerűsítünk egy régi házat, kondenzációs gázkazán (Hajdu HGK) + padlófűtés lesz, viszont a HMV előállítás és tárolás kérdésében bizonytalan vagyok. Szerinted melyik a jobb: indirekt tároló (pl. Hajdu Aquastic AQ IDE 100F) a gázkazán mellé, vagy egy hőszivattyús bojler (pl. Ariston Lydos Hybrid 100 wifi)?
Ezt az öntalulásos dolgot nem igazán veszem be. Mert mia lapján figyeli a vízelvételi szokásainkat ha nincsenek rajt olyan érzékelő ami alapján figyeli hogy én mikor fürdök vagy mosogatok, és nincs két egyforma napom a héten vagy a hónapban akkor szerencsétlen bojler idegösszeomlást kap mert nem tudja mikor fütsön hogy a kedvembe tudjon járni.??🙂🙂
@epuletgepeszet ott szokktam ahol a indirekt tároló neterveztek helyet a kedves belső építészek vagy ahol kegy fürdő szoba mellé kialatitottak egy tetér beépítést és meglévő kombi cirkó van . Nagyon jól működik a dolog és van még egy előnye a dolognak ha a kazán megáll valami miatt még mindig van melegvíz a lakásban.
Nem teljesen bojler téma. Indirekt HMV tároló 200L-es. Mekkora csőkígyó felület kell, ha 10kW hőszivattyú melegítené a vizet? 1m2 felület nagyon kevés? . Lenne kazán is, ami errr rá tudna dolgozni.
Szia! 1m2 az egy normál indirekt tároló. A hőszivattyúhoz minél nagyobb kell. Én azt mondom , hogy minimum 2 m2 kéne, de vannak tárolók, amiknek ennél is nagyobb. A Hajdu STXL 200-asnak 2,6 m2-es a felülete, de vannak olcsóbb alternatívák is, hasonló hőcserélővel
@@epuletgepeszet köszönöm válaszod. Ha eddig nem tettem, akkor most jelzem, hogy nagyon hasznosak a videóid és hiánypótlóak. Nálam pont aktuálisak is. Egyébként pont egy STXL 200-as van ajánlva, de egy kicsit olcsóbbat szerettem volna. Tanácsok alpján, most egy Hajdu STA 200C2 szteatitos verzión gondolkodom, ott 1.8m2 a csőkígyó felülete. Puffertartály 50L elég, ugye?
@@s-eye A puffertartály egy szakmán belül is nagyon megosztó téma. VAn aki szerint nem kell, szerintem minél nagyobb annál jobb, de minimum hőszivattyú KW-onként 5-7 liter-el kell számolni
@@epuletgepeszet köszi. Még azt a választ kaptam ezzel kapcsolatban, hogy az én fűtési rendszeremhez még elég is lehet az 50L puffer, de mivel a hűtés az egésznek csak a 1/3-a, ezért a nagyobb puffer kevesebb kompresszor indítást fog okozni.
olcsó Bosch bojlert vettem elsőre, 2. év után kilyukadt az extra csőkígyó bekötésénél, ezt még tudtam úgy javítani, hogy ledugóztam. 3. év után szétmállott belülről az egész, igazi ipari hulladék.
@@epuletgepeszet Ez majdnem a legolcsóbb volt, de volt benne egy extra csőkígyó, hogy később külső meleg vizet, vagy napkollektort lehessen rákötni. Maga ez a belső csőkígyó konkrétan elporladt, és ahol csatlakozott a tartály oldalához, ott kirohadt az egész. Már a beszereléskor voltak vicces jelenetek. A leírás tartalmazta, hogy galvanikus leválasztás kell, különben nincs garancia. Gondoltam adják a bojlerhez a pár filléres rézidomot. Felhívtam a képviseletet, azt mondták, hogy tőlük ilyet még sose kért senki se, beépíteni se szokták, de a bojler árának 30 százalékáért tudnak szerezni. Na mondom, ez egy vicc, hozzá kellene adniuk ingyen. Szerencsére a 3. boltban, darabját 600 forintért sikerült megvásárolni. Iszonyat nagy csalódás az egész.
Megfelelő méretű Hajdú bojler éjszakai áramról, éves karbantartással bőven jó lehet.
Sziasztok! Hajdú bojler javítással is foglalkozom. Alapból villanyszerelő vagyok. A régi Hajdú bojlerek elmentek 30 évig, sajnos a mostaniak közül nem egyet kellett cserélni 6-7 év után. Első jópofa dolog az volt mikor a bojler belsejében a fém melegvíz csövét lecserélték hőre keményedő műanyagra. Ariston okos bojler lehet hogy spórol némi energiát, de: 1 közel 2x annyiba kerül, 2. 2 tartály, 2 fűtőszál, ráadásul nyák lap.... Bőven több dolog tud benne elromlani. Még mindig a régihez képest rosszabb Hajdút szoktam ajánlani.
Igazából szerintem a minőség különbség inkább a zománcozás vastagságában és minőségében van.
Tanultam ismét pár dolgot, köszönöm,hogy ilyen hasznos tartalmakat készítesz. 🙂
Én köszönöm a visszajelzést. E nélkül nehezebben állnék neki a munkának 🙂
Bárcsak több gázbojler lenne a piacon... Nekem nagyon tetszenek.
Mi pár éve egy Ariston hőszívattyús bojlert hazsnálunk és teljesen elégedettek vagyunk vele, nem úgy a szervízhátterével. Baranya megyében Pécs környékén egy szerelő van aki tudja garanciában javítani/karbantartani ezeket az meg vagy eljön a megbeszélt idő pontra vagy nem. Egyik alkalommal eljött lekarbantartotta a bojlert , aznap este már dobta a bojler az NTC hibát pedig előtte semmi baja nem volt a készülének.
Kb. 2-3 hónapig kellett zaklatni az embert hogy jöjjön már vissza megcsinálni , akkor is valószínűleg csak azért jelentkezett mert már az Ariston magyarország ügyfélszolgálattal leveleztem az ügyben. A duma az volt hogy nem küldik neki a csere alkatrészt. Neten 1-2 nap szállítással Bruttó 10.000Ft.
Következő évben 3 megbeszélt időpontból egyszer sem jött el. Így inkább megcsináltam én egy youtube videó alapján.
Szóval a termék jó , mégsem tudom jó szívvel ajánlani senkinek.
Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémába ütköztél. Azért név nélkül jelezni fogom ezt az Ariston Hungary igazgatójának ha nem haragszol. Január végén találkozom lesz vele.
@@epuletgepeszet Nyugodtan.
Szia . Egy "" buta "" kérdés : miért nem " találták " már fel a bojler ,és a hűtőszekrény ( fagyasztóláda ) kombót ? Mind a 2 szinte állandó fogyasztó. És egymás hladékhőjét tudnák hasznosítani.
Hát, ez nem is annyira buta kérdés... Nem gondoltam így bele soha.
Elgondolás nem rossz.
Egy gond.
Mindkettő gyakorta. Hűtőközegek határ hőmérsékletén működik.
Így a kombó nem lenne hatásos.
Hűtőnek akkor a legjobb mikor hátsó radiátora minél hűvösebb.
Hősziv. Minél melegebb hőfelvevő "radiátora.
Szerintem.
Okosok majd megmondják..
Olyannyira, hogy a 90-es évek végék lehetett kapni, nem is drágán (StiebelEltron)
Q&A Ha már bojler... Csinálnál videót a vízlágyítókról? Szerintem hiánypótló lenne.
Nálunk Ariston VELIS EVO 100 működik hibátlanul már több, mint 8 éve. Eddig még csak egy kondit cseréltünk a nyáklapján. Meg kellene néznem a fűtőszálakat? Vagy azért hibátlan, mert ez is száraz fűtőbetétes? Elromolhat ez a típus, ha éjszakai áramra kötöm? Ha van egy 2 hőcserélős 1000L-es pufferünk, akkor érdemes-e belekötni az egyik hőcserélőbe a bojlerbe menő vízágat, és úgy érkeztetni a bojlerbe kvázi előfűtve a használati melegvizet? Előre is nagy köszönet a válaszokért!
Szia ! Ehez a velis bojerek igénylik a karbantartást mert ebben a van egy fasza panel ami vezérli a bojlert és a fűtőszálakon felhalmozodó vizkő által megnőtt felfűtési idő az képes ki nyirni azon a panelen egy apró soklábú valamit amitől rohadt draga lesz a bojler javítása. Amúgy is 2db anód rúd meg a alaplap tömitése nem gyári hanem utangyártott alkatrésze 32.oooFt.
Egy panel ami nem gyári az szintén 30.oooFt. munkadíjj nincs benne. 2 évente egy bojler 1/3 költőd rá. Ha meg nem költesz rá akkor kb 7 évet bír ki mert a vizkőlerakódás miatt tutti hogy panel hibás lesz az tuti.
Egy dologgal nem értek egyet. Az 5-6-7 éves élettartammal. Régi Hajdú bojlerünk 25-30 év után lett cserélve, úgy, hogy soha nem volt szétszedve, ill. vizkőtlenítve.
Aegy kis segítséget adok neked, a velis 80l bojlerbél ha fixen 50°C van beállitva akkor 3 évente elég az anódot cserélni. Minnél magasabb a vízhőfok annál nagyobb a vízkő kiválás, de figyelembe kell venni a viz keménységét is.
Köszönöm szépen :)
Kedves József. Köszönöm a videókat, sokat tanultam belőlük. Csupán az indirekt tárolókat hiányoltam ebből a videóból. Most kerszerűsítünk egy régi házat, kondenzációs gázkazán (Hajdu HGK) + padlófűtés lesz, viszont a HMV előállítás és tárolás kérdésében bizonytalan vagyok. Szerinted melyik a jobb: indirekt tároló (pl. Hajdu Aquastic AQ IDE 100F) a gázkazán mellé, vagy egy hőszivattyús bojler (pl. Ariston Lydos Hybrid 100 wifi)?
Indirekt tároló egy jó téma. Átgondolom, hogyan lehetne ezekről beszélni,
Ezt az öntalulásos dolgot nem igazán veszem be. Mert mia lapján figyeli a vízelvételi szokásainkat ha nincsenek rajt olyan érzékelő ami alapján figyeli hogy én mikor fürdök vagy mosogatok, és nincs két egyforma napom a héten vagy a hónapban akkor szerencsétlen bojler idegösszeomlást kap mert nem tudja mikor fütsön hogy a kedvembe tudjon járni.??🙂🙂
Hogyne lenne érzékelő? Van benne egy rakat vízhőmérséklet érzékelő, és ha hirtelen hűl a víz akkor használod.
Vezérelt áramról "Éjszakai áram" megéri-e üzemeltetni?
A hagyományos (nem programozható) bojlerek esetében igen, de a programozható bojlerek elvesztik a különböző előnyüket.
Én ezt a velis bojlert átfolyós kombi cirkó mellé szoktam tenni mint tároló és sorba kötve szoktam a melegvíz ellátásba beiktatni .
Hm.... Érdekes. Ilyen felhasználásról még nem hallottam
@epuletgepeszet ott szokktam ahol a indirekt tároló neterveztek helyet a kedves belső építészek vagy ahol kegy fürdő szoba mellé kialatitottak egy tetér beépítést és meglévő kombi cirkó van . Nagyon jól működik a dolog és van még egy előnye a dolognak ha a kazán megáll valami miatt még mindig van melegvíz a lakásban.
Nem teljesen bojler téma. Indirekt HMV tároló 200L-es. Mekkora csőkígyó felület kell, ha 10kW hőszivattyú melegítené a vizet? 1m2 felület nagyon kevés? . Lenne kazán is, ami errr rá tudna dolgozni.
Szia!
1m2 az egy normál indirekt tároló. A hőszivattyúhoz minél nagyobb kell.
Én azt mondom , hogy minimum 2 m2 kéne, de vannak tárolók, amiknek ennél is nagyobb.
A Hajdu STXL 200-asnak 2,6 m2-es a felülete, de vannak olcsóbb alternatívák is, hasonló hőcserélővel
@@epuletgepeszet köszönöm válaszod. Ha eddig nem tettem, akkor most jelzem, hogy nagyon hasznosak a videóid és hiánypótlóak. Nálam pont aktuálisak is.
Egyébként pont egy STXL 200-as van ajánlva, de egy kicsit olcsóbbat szerettem volna. Tanácsok alpján, most egy Hajdu STA 200C2 szteatitos verzión gondolkodom, ott 1.8m2 a csőkígyó felülete.
Puffertartály 50L elég, ugye?
@@s-eye A puffertartály egy szakmán belül is nagyon megosztó téma. VAn aki szerint nem kell, szerintem minél nagyobb annál jobb, de minimum hőszivattyú KW-onként 5-7 liter-el kell számolni
@@epuletgepeszet köszi. Még azt a választ kaptam ezzel kapcsolatban, hogy az én fűtési rendszeremhez még elég is lehet az 50L puffer, de mivel a hűtés az egésznek csak a 1/3-a, ezért a nagyobb puffer kevesebb kompresszor indítást fog okozni.
Minél nagyobb a puffer annál kevesebb lesz az indítás. Ez tökéletesen igaz .
olcsó Bosch bojlert vettem elsőre, 2. év után kilyukadt az extra csőkígyó bekötésénél, ezt még tudtam úgy javítani, hogy ledugóztam.
3. év után szétmállott belülről az egész, igazi ipari hulladék.
Sajnálom, pedig egyébként nincs rossz hírük.
aristont vettünk 7 éve. Azóta is hibátlan, semmi baja nem volt még...
@@epuletgepeszet Ez majdnem a legolcsóbb volt, de volt benne egy extra csőkígyó, hogy később külső meleg vizet, vagy napkollektort lehessen rákötni. Maga ez a belső csőkígyó konkrétan elporladt, és ahol csatlakozott a tartály oldalához, ott kirohadt az egész. Már a beszereléskor voltak vicces jelenetek. A leírás tartalmazta, hogy galvanikus leválasztás kell, különben nincs garancia. Gondoltam adják a bojlerhez a pár filléres rézidomot. Felhívtam a képviseletet, azt mondták, hogy tőlük ilyet még sose kért senki se, beépíteni se szokták, de a bojler árának 30 százalékáért tudnak szerezni. Na mondom, ez egy vicc, hozzá kellene adniuk ingyen. Szerencsére a 3. boltban, darabját 600 forintért sikerült megvásárolni. Iszonyat nagy csalódás az egész.
Szervusz jó a videó az indukciós ról nem beszéltél vagy amelyikre rákötik a napellemet
Igazad van. Ennek jobban utána nézek.
Szia , hiánypótló videók jo a téma , sok uj dolgot hallotam ,
légyszi szelőztető rendszerekről videót olyan jó kivesézőset előre is köszi.
Igyekszem, de elég széles a téma 🙂