Piwo z Brew Kitu - Golden Ale - Gozdawa

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 лют 2015
  • Sklep internetowy - www.malinowynos.pl
    Facebook - malinowynosp...
    Aukcje allegro - allegro.pl/listing/user/listin...
    Piwo z Brew Kitu - Golden Ale - Gozdawa
    Witaj w kolejnym odcinku poradnika Malinowy Nos. Tym razem pokazujemy, jak przygotować piwo z brew kitu - nazywanego też koncentratem albo po prostu puszką. Wykonamy brytyjskie jasne piwo górnej fermentacji Golden Ale. Ten gatunek odznacza się bardzo przyjemnym smakiem i miłym aromatem. Golden Ale smakuje każdemu. Z jednej puszki możesz przygotować aż 23 litry piwa, a więc ponad 40 butelek, czyli 2 kraty pysznego browaru!
    Aby przygotować piwo Golden Ale według naszego przepisu potrzebujesz:
    1. Puszkę koncentratu Gozdawa Golden Ale
    2. Słodziwo, czyli cukier, glukozę albo ekstrakt słodowy. Ekstrakt jest najdroższy, ale daje najlepszy efekt - piana jest najgęstsza, najdłużej się trzyma, a piwo nie ma posmaków bimbrowych. W poradniku postawiliśmy właśnie na ekstrakt.
    3. Wiadro fermentacyjne z kranikiem o pojemności 33 litrów.
    4. Szpatułka do mieszania
    Pamiętaj, że wszystkie sprzęty trzeba zdezynfekować przed użyciem, by piwo się nie zepsuło.
    Jak przygotować piwo z brew kitu Golden Ale?
    1. W puszce, pod wieczkiem znajdują się drożdże. Wyciągnij je i dodaj do letniej wody. Drożdże potrzebują pół godziny, by się namnożyć i by można było je dodać do brzeczki.
    2. Puszkę z koncentratem włóż do gorącej wody na około 15 minut. Dzięki temu zawartość stanie się bardziej płynna i łatwiej będzie przelać koncentrat. Jeśli zdecydowałeś się na użycie ekstraktu słodowego, również umieść puszkę w gorącej wodzie. Jeżeli natomiast postawiłeś na cukier, to nie musisz go osobno rozpuszczać.
    3. Oddzielnie przygotuj garnek z trzema litrami wrzącej wody.
    4. Wyciągnij puszki, otwórz je i przelej do garnka z wrzątkiem.
    5. Jeśli wybrałeś cukier, a nie ekstrakt, to również dodaj go teraz do garnka. Wystarczy kilogram cukru.
    5. Całość dobrze wymieszaj.
    6. Dolej kilka litrów zimnej wody, żeby roztwór można było przelać do plastikowego fermentatora.
    7. Schłodzony roztwór przelej do wiadra fermentacyjnego.
    8. Uzupełnij fermentator do 23 litrów i dobrze zamieszaj zawartość. Najlepiej sobie wcześniej odmierzyć objętość 23 litrów i zaznaczyć granicę na ścianie wiadra.
    9. Dodaj do roztworu uwodnione drożdże i dobrze zamieszaj całość.
    10. Zamknij szczelnie pokrywę.
    11. Tak przygotowane wiadro odstaw w ciepłe miejsce na 8-10 dni. Temperatura pomieszczenia powinna wynosić około 20 stopni lub trochę więcej.
    12. Po tym czasie stężenie cukru powinno spaść do 0 stopni BLG, a więc napój jest gotowy do zlania i butelkowania.
    Jak zlać i zabutelkować piwo?
    Po kilku dniach fermentacji na dole pojemnika powstanie osad składający się przede wszystkim z martwych drożdży. Aby pozbyć się niechcianych pozostałości, zlej klarowną ciecz do innego naczynia. Może to być drugie wiadro fermentacyjne (pamiętaj o dezynfekcji). Najłatwiej przelać piwo za pomocą wężyka. Wówczas ciecz nie będzie dodatkowo utleniona. Wąż możesz także przyłożyć do kranu.
    Jak do tej pory piwo ładnie wygląda i bardzo ładnie pachnie, ale brakuje jeszcze jednej rzeczy - bąbelków. Piwo musi przecież być gazowane. W tym celu powinieneś przeprowadzić tzw. refermentację w butelkach. Aby to zrobić, do każdej butelki trzeba dodać 4 gramy cukru lub glukozy. Jednak my proponujemy prostszy sposób. Zamiast dodawać cukier do każdej butelki z osobna przygotuj niewielką ilość syropu cukrowego i dodaj go do wiadra, do którego przelejesz piwo w trakcie zlewania znad osadu. Wystarczy 180 gram cukru i minimalna ilość wody. Zlany trunek wymieszaj z syropem cukrowym. Tak przygotowane piwo jest gotowe do butelkowania.
    Aby sprawnie przelać piwo do butelek, polecamy rozlewanie przy pomocy kranika z zaworkiem grawitacyjnym. Z kolei do zamknięcia butelek przyda się porządna kapslownica. W naszej ofercie znajdziesz m.in. dwa najbardziej popularne modele: kapslownice Greta oraz Emily. (Obie prezentujemy na filmiku).
    Pamiętaj, że butelki trzeba umyć i odkazić przed rozlewaniem piwa. Najłatwiej zdezynfekujesz naczynia przy pomocy prostej myjki do butelek, a wysuszysz je przy użyciu deydkowanej suszarki. Natomiast kapsle należy sparzyć w gorącej wodzie.
    Samo kapslowanie jest bardzo łatwe. Wystarczy, że położysz kapsel na butelce, a następnie nałożysz kapslownicę i pociągniesz za ramiona przyrządu, a butelka będzie szczelnie zamknięta. Zakapslowane butelki odłóż do skrzynki i odstaw na tydzień w ciepłe miejsce, by zaszła refermentacja. Po tym czasie możesz zanieść browar do piwnicy. Po miesiącu będzie gotowy do spożycia. Smacznego!
    Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału UA-cam. Dzięki temu nie przegapisz żadnego odcinka!

КОМЕНТАРІ • 109

  • @ryszard806
    @ryszard806 9 років тому +2

    Witam Malinowy Nos korzystam z twoich rad no i super wyszło mi piwko jak i wino z ryżu według twojego przepisu jestem początkującym winiarzem więc pomocne mi są twoje rady pozdrawiam....Ryszard

  • @niepierdol021
    @niepierdol021 6 років тому +1

    Marecki,wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018. Czekamy na nowe inspiracje i przepisy. Pozdrawiam.

  • @MrYeti90
    @MrYeti90 9 років тому +1

    Bardzo dobry kanał ! :) świetne filmy, pozdrawiam !

  • @bruciekibuttz7531
    @bruciekibuttz7531 7 років тому +1

    Jesteś mistrzuniu normalnie

  • @leonzawodowiec6269
    @leonzawodowiec6269 6 років тому +2

    Jest to pierwsze piwo które zrobiłem. Specjalnie zlałem w kilka butelek 0.33 a resztę po 0.5 l. Potem co tydzień otwierałem mniejsze butelki i próbowałem jak zmienia się smak piwa. Faktycznie co tydzień piwko robiło się coraz lepsze. Smak się poprawiał i piana była coraz trwalsza. Piwo najlepiej lać z butelki do dużej szklanki lub kufla powoli , po ściance , na raz całą butelkę wtedy osad zostanie na dnie . Piwko bardzo dobre. W piwnicy dochodzi German Pils, Sweet Brown, IPA i Golden West. Do German Pils dodałem do fermentacji garść płatków owsianych- piękna piana i bardzo trwała.

  • @wiesawakononowicz9410
    @wiesawakononowicz9410 3 роки тому

    Dzięki działam prosty przepis

  • @bartand1074
    @bartand1074 Рік тому

    Doskonały film👍 moim zdaniem rewelacyjna instrukcja dla początkujących piwowarów. Sposób na nagazowanie piwa PETARDA❤

  • @jackarrow4514
    @jackarrow4514 7 років тому

    takie pytanko: kiedyś przy okazji robienia wina, świdomie zrobiłem musujące. i wszystko fajnie jednak przy otwieraniu opadłe drożdże zrobiły ferment w butelce. tutaj jest podobnie, przy wtórnej fermentacji, czyli nagazowaniu drożdże też są i muszą martwe opść na dno. czy nie ma niebezpieczeństwa, albo jak uniknąć "wybełtania" zawartości butelki tak aby produkt był kalrowny?

  • @seszip1948
    @seszip1948 4 роки тому +1

    Dobry kanał. Ja robiłem inaczej i się udawało. Najpierw zgromadziłem odpowiednią ilość butelek po piwie Grolsch lub innym zamykane klipsem. Dwa w jednym. Miałem piwo i butelkę w w cenie samej butelki a nawet taniej. Butelka wielokrotna. Przez pierwszy tydzień moim zdaniem lepiej trzymać "zacier" w temperaturze plus minus 22st. , ponieważ w temp.27 st padną drożdże. W cieple lepiej ponieważ ten pierwszy etap nie musi trwać 10 dni tylko 5-6 dni. Przed rozlaniem do każdej butelki 0,5 litra wsypuję bardzo dokładne 4g cukru ponieważ jak jest za dużo to może rozsadzić butelkę co mnie się zdarzyło, wlewam przy pomocy specjalnej rurki, Napełniane następuje od dołu butelki. Nie tracimy cennego gazu ponieważ na tym etapie nasz "zacier" jest mocno nagazowany. Jak pierwszy raz nalewałem rurką od góry to za dużo straciłem. Po napełnieniu butelki zamykam , obracam do góry nogami aby cukier się ruszył i stawiam butelki w pomieszczeniu nie za ciepłym, temp.odpowiednia to 18 st. Po dwóch tygodniach znoszę je jeżeli jest do chłodniejszego pomieszczenia. Piwo można pić po miesiącu ale najlepsze jest po 2-3 miesiącach. Potrzeba cierpliwości. Na dnie każdej butelki może się pojawić osad, jest to normalna rzecz. Nie wpływa na smak. Dziś po dłuższej przerwie robię dziś piwo Coopers Devils Half Ruby Porter

  • @jarola4809
    @jarola4809 3 роки тому

    hej Malinowy a tą wodę 7:30 to dolewasz przegotowaną czy prosto z kranu może byc

  • @adrianadriano8009
    @adrianadriano8009 8 років тому

    Szukam dobry chmiel .Gdzie taki kupie ? bo szukalem u malinoego nosa w sklepi ale chmielu nie znalazlem.

  • @adamgrzegorz1439
    @adamgrzegorz1439 7 років тому

    Bardzo fajna muza. pozdrawiam serdecznie.

  • @Iastemnz
    @Iastemnz 3 місяці тому

    Witam w 2024, dzięki za info, czekam na butelkowanie :)

  • @przemkok6015
    @przemkok6015 6 років тому

    a co to za kawałek w tle - ten o krasnoludzie ?

  • @adrianszestakow8446
    @adrianszestakow8446 Рік тому

    Woda ze sklepu z butelki musi byc przegotowana ?

  • @maciekkapica1059
    @maciekkapica1059 7 років тому +1

    Malinowy pytanie do ciebie czy jak się użyje ekstraktu słodowego np. innego niż w tym wypadku Gozdawa to czy wpłynie na smak piwa w końcowym etapie ?

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  7 років тому

      Różne ekstrakty mogą dać inny smak, ale jak najabrdziej możesz dodać innej firmy czy suchego ekstraktu, nie ma tu żadnych ograniczeń.

  • @PiwnaPlaneta
    @PiwnaPlaneta 9 років тому +5

    Jakbyś pogotował dodatkowo ekstrakt z jakimś chmielem na goryczkę i na aromat jakimś amerykańskim (np. Simcoe, Citra, Amarillo) i jeszcze dodał chmielu aromatycznego pod koniec cichej fermentacji mógł byś zrobić całkiem fajnego i aromatycznego american pale ale. Pozdrawiam

    • @zakuspl
      @zakuspl 7 років тому +4

      Tylko, że autor nic nie wspomniał o cichej... Nie wspomniał też nic o możliwościach zakażenia. Na nagraniu nie ma nic o przegotowaniu brzeczki. Drożdże uwadniane są z cukrem, piwo do butli lane tak brutalnie. Wiele też czytałem o ryzyku granatów przy refermentacji po mieszaniu z syropem zapodanym do fermentora... jako poradnik proponowałbym jednak inne publikacje na YT

  • @DomingesWeld
    @DomingesWeld 3 роки тому

    Masz jeszcze w sprzedaży ten dezynfekator do butelek

  • @ryszard806
    @ryszard806 9 років тому

    Mam jeszcze pytanko czy można zrobić cydr jabłkowy z soku jabłkowego takiego z sokowirówki czy tylko z takiego jak ty miałeś w puszce?

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  9 років тому +1

      Ryszard Kubasiak Można z puszki, można ze świeżo wyciśnietego soku z jabłek, można też sprobówać z tłoczonych soków jabłkowych ze sklepu:)

  • @mireksumara5868
    @mireksumara5868 2 роки тому

    czy woda musi byc przegotowana

  • @Maiamo111
    @Maiamo111 4 місяці тому

    Ile blg ma taki nastaw "na dzien dobry"?

  • @mariuszszwaczka2082
    @mariuszszwaczka2082 3 роки тому

    Jak to ekstrakt słodowy + ekstrakt slodowy ? 🤔

  • @tomekcn
    @tomekcn 7 років тому

    Malinowy podczas fermentacji sprawdzasz i otwierasz fermentator czy wszystko wporzadku ?

  • @pawenalepa1682
    @pawenalepa1682 9 років тому

    A jak tam wino z zielonej herbaty? Jakie wyszło? Wytrawne, czy słodkie? Czekam na 3 część o w/w winie.

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  9 років тому

      Wyszło dość słodkie ale jest mega fajne w smaku, kolejna część pojawi sie pewnie jak juz sie winko wyklaruje i bede je butelkował czyli jeszcze chwilke.

  • @dariuszw5150
    @dariuszw5150 9 років тому

    Można piwo po tych 10dniach zlać znad osadu do drugiego wiadra fermentacyjnego i odczekać jeszcze załóżmy tydzień?
    Chodzi mi o to żeby po zabutelkowaniu nie było osadu na dnie butelki

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  9 років тому

      Pewnie, jeśli piwko nie jest do końca klarowne to można je zlać znad osadu i chwile jeszcze w wiaderku potrzymać:)

  • @liwe23
    @liwe23 8 років тому +1

    witam czy piwo można nastawić w zwykłym balonie do wina szklanym ?

  • @damiano7925
    @damiano7925 8 років тому

    Witam czy woda którą uzupełniasz piwko w nastawie jest przegotowana czy może być kranówa

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  8 років тому

      +Damiano ! DO piwa najlepiej żeby woda była przegotowana .

    • @damiano7925
      @damiano7925 8 років тому

      +Malinowy Nos W jaki sposób zagotować tyle wody

    • @piwowardomowy3635
      @piwowardomowy3635 6 років тому +6

      Musisz wrzucić węgiel pod wannę i podpalić. Ja tak robię i woda wychodzi super

  • @spike42lw
    @spike42lw 5 років тому

    A ja mam dołączone dwie saszetki do puszek! Jedna to rozumiem że są drożdże a druga saszetka?

    • @MrSoopeel
      @MrSoopeel 5 років тому

      Chmiel prawdopodobnie

  • @MrKaczor1000
    @MrKaczor1000 8 років тому

    Co to za muzyka która leci podczas mycia butelek? :)

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  8 років тому

      +Pan Kaczor 02_-_Perfect_mystery_Perfect_mystery_part_1

    • @Sebiu2000
      @Sebiu2000 4 роки тому

      dinosaur jugnot - perfect mystery (perfect mystery part 1)

  • @71marian
    @71marian 8 років тому +1

    Czym dezynfekować fermentator i butelki?

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  8 років тому

      +71marian Albo srodkami do dezynfekcji albo pirosiarczynem potasu lub sodu

    • @71marian
      @71marian 8 років тому

      +Malinowy Nos Dzięki!

  • @radekromanowski8769
    @radekromanowski8769 8 років тому

    witam serdecznie
    mam pytanko odnośnie warzenia piwa z puchy chodzi dokładnie o european lager firmy coopers , a mianowicie czy podczas pierwszej fermentacji s balonie powinna wytwarzać się piana?dodam tylko że temperatura nastawy wynosi między 21-23 stopnie.?

    • @pawelzielony86
      @pawelzielony86 8 років тому

      +radek romanowski powinna i to jak najbardziej to jest tak zwana burzliwa fermentacja, to znak że drożdże żyją i jedzą :)

    • @pawelzielony86
      @pawelzielony86 8 років тому

      +radek romanowski Polecam chmielenie ekstraktów słodowych dużo lepszy efekt, może ciut dłużej ale warto.

  • @grzegorzmajewski4743
    @grzegorzmajewski4743 3 роки тому

    Ile takie niepasteryzowane piwo można przechowywać?

    • @jasi0054
      @jasi0054 3 роки тому

      zależnie od piwa. napoje mocno chmielone, jasne najlepiej przechowywać jak najkrócej, najlepiej do kilku tygodni od zabutelkowania. ale piwa mocne, ciemne przechowywać można dłużej ze względu na alkohol który konserwuje

  • @micha2815
    @micha2815 9 років тому

    Na dopełnienie do 23l może być woda z kranu czy przegotowana ??

    • @MalinowyNosprzepisy
      @MalinowyNosprzepisy  9 років тому +1

      Michał Grochot Najbezpieczniejsza bedzie woda przegotowana ostudzona:)

    • @rapczyn
      @rapczyn 8 років тому

      +Michał Grochot wrzuciłem prosto z kranu, za 20 dni Ci odpowiem czy to był błąd.

    • @Pabloo1987
      @Pabloo1987 7 років тому

      rapczyn. i jak?

    • @rapczyn
      @rapczyn 7 років тому

      Pabloo1987 musiało być ok bo Ci odpisuję :)

    • @Pabloo1987
      @Pabloo1987 7 років тому

      rapczyn mogles nie wypic i wylac jesli nie wyszlo:)

  • @warakis8078
    @warakis8078 3 роки тому +1

    Jak zdezynfekować to wiadro?

  • @syzzyfik
    @syzzyfik 9 років тому

    Czy zamiast cukru do butelkowania można użyć suchego słodu w tej samej ilości co cukru czyli ok 4g na butelkę ?

    • @seastian
      @seastian 9 років тому

      +syzzyfik Nie w takiej samej ilości ale można. Jest to jednak całkowicie nie opłacalne bo różnicy nie da się wyczuć.

  • @bogdankrauze8471
    @bogdankrauze8471 3 роки тому

    a co z gazem w piwie jest z fermentacji

    • @huxe100
      @huxe100 3 роки тому

      po to dodal cukier w szklance, gaz powstaje przy refermentacji

  • @jestemprozehoho
    @jestemprozehoho 9 років тому

    a jak się robi używając zwykły cukier ??

  • @Ironkamil
    @Ironkamil 8 років тому +6

    Po pierwsze golden ale to nie jest brytyjskie piwo tylko belgijskie :)
    Po rozpuszczeniu ekstraktów warto jest zagotować brzeczkę, krótko bo krótko ale warto.
    Do uwodnienia drożdży nie potrzeba cukru, swoją drogą sugerowałbym ostrożniejsze podejście do drożdży i zimnej brzeczki
    Wśród piwowarów panuje zasada, że po skończeniu gotowania oraz z drożdżami trzeba obchodzić się jak w szpitalu, bo o infekcję nie trudno. To nie wino gdzie ilość cukru i alkoholu wybacza błędy czystości..

    • @JeffLBN
      @JeffLBN 7 років тому +2

      Nie słyszałeś o takim stylu jak brytyjskie golden ale? Ciekawa teza, że brytyjskie jest belgijskie ;) Lepiej zajrzyj w bardziej wiarygodne i obszerne źródła niż wikipedia, jeśli chcesz kogoś poprawiać :D peace!

  • @ssjxtonkani1724
    @ssjxtonkani1724 4 роки тому

    Ale masz loading

  • @stanisawmarczuk2706
    @stanisawmarczuk2706 Рік тому

    Brzęczki ? 😁😁😁

  • @ImNotEvenaNicePerson
    @ImNotEvenaNicePerson 7 років тому

    Dwa razy nie wystartowały mi drożdże z kitów Gozdawy:/

    • @ukaszszatewicz8384
      @ukaszszatewicz8384 3 роки тому

      Warto mieć w zapasie, a koszt groszowy. Czy sprawdzałeś je wcześniej w ostudzonej wodzie, czy w ogóle żyją?

    • @ImNotEvenaNicePerson
      @ImNotEvenaNicePerson 3 роки тому

      @@ukaszszatewicz8384 O ile pamiętam (ponad 4 lata strzeliły:) to nie sprawdzałem. Nauczony porażkami, dałem sobie spokój z kitami i kupowałem składniki osobno, zawsze mając zapasowe drożdże.

  • @radekromanowski8769
    @radekromanowski8769 8 років тому

    to w takim razie nie wiem o co" kaman" bo piany nie ma a wodą w rurce fermentacyjnej tak zasuwa że nie dużo brakuje a powstanie fontanna, może za wcześnie jeszcze na pianę bo nastaw ma dopiero 3 dni a fermentuje od dwóch...

  • @lesserr
    @lesserr 2 роки тому

    Behind my door 🚪, there is a floor 😊

  • @piwowardomowy3635
    @piwowardomowy3635 6 років тому

    Po jakim czasie to piwo zaczęło być w miarę pitne? Moje po fermentacji smakuję jak woda z mydłem :)

    • @Pustynna_Burza
      @Pustynna_Burza 6 років тому

      min. miesiąc

    • @piwowardomowy3635
      @piwowardomowy3635 6 років тому

      Nie pomogło. Coś spieprzyłem. Smakuje tylko drożdżami i to dość perfidnie. Europen Lager poszło jako drugie, ale Coopersa. Pyszne już 2tyg po zabutelkowaniu

    • @Pustynna_Burza
      @Pustynna_Burza 6 років тому

      Dawid ahahaha a pierwszy brewkit jaki stosowałeś, z coopersa są drogie jak dla mnie,
      Ważna jest temp. Fermentacji

    • @piwowardomowy3635
      @piwowardomowy3635 6 років тому +1

      Według instrukcji praktycznie. Zamiast cukru dodałem ulepszacza Gozdawy. Butelkowane po 2tyg. Ciężko odgadnąć co mogło być przyczyną. Coopersa wyhaczyłem po 50zł, najtaniej w sieci. Wczoraj robiłem American Wheat z ekstraktów niechmielonych plus własne chmielenie. Oby zadziwiało smakiem :)

    • @Pustynna_Burza
      @Pustynna_Burza 6 років тому

      ja robiłem z gozdawy piwo ,niedobre ,, na necie odradzaja produkty gozdawy........a drozdze jakie dałeś?

  • @StaryPutejtos
    @StaryPutejtos 9 років тому

    zastanawiam dlaczego zlewalesz piwo z wiadra do wiadra wezykiem zamiast zwyczajnie tym kranikiem tak chyba bylo by lepiej i pewniej ze nie siegniesz osadu.

    • @TheFlp6
      @TheFlp6 9 років тому

      Chodzi o to żeby nie natlenić naszego piwa, dlatego ten wężyk dobrze jest włożyć w samo piwo a nie zlewać np. z góry. :)

    • @StaryPutejtos
      @StaryPutejtos 9 років тому

      TheFlp6 rozumiem ale można ten wężyk założyć na kranik:)

    • @TheFlp6
      @TheFlp6 9 років тому

      Rafał Pawliński Co fakt to fakt :)

  • @arko18fe
    @arko18fe 5 років тому

    No i ile takie piwko ma %???

  • @andrzejzya617
    @andrzejzya617 7 років тому

    które z tych brewkitów bedzie piwko dobre I nie gorzkie

    • @darkvind3624
      @darkvind3624 7 років тому

      słownik kolego....

    • @andrzejzya617
      @andrzejzya617 7 років тому

      wiem wiem ale szybko pisalem

    • @elwiz81
      @elwiz81 7 років тому

      gorycz zależy od nachmielenia poszukaj sobie o chmieleniu piwa na piwo.org

  • @tawernus
    @tawernus 4 роки тому +1

    mowi sie brzeczki !!! :D

    • @MrDemolone
      @MrDemolone 3 роки тому

      Już któraś osoba co słyszałem że mówi brzĘczka. Pewnie wyszli z założenia że ktoś nie użył ogonka. Albo coś im brzęczy hahaha

  • @fisz888
    @fisz888 3 роки тому

    brawo masz zakażone piwo zwłaszcza jeżeli jest 0 blg czyli cukru. nawet widać trochę po tym jak otworzyłeś fermentor .

  • @robsonrobson4008
    @robsonrobson4008 4 роки тому

    Moje drożdże się tak nie zapieniaja nigdy😔

  • @FlexM1986
    @FlexM1986 7 років тому +2

    Bez urazy, nic osobistego ale produkty Gozdawa to szajs na potęgę. Polecam poczytać fora piwowarskie z doświadczeniami ludzi którzy mieli "przyjemność" korzystać z produktów Gozdawy. Ja omijam szeroookim łukiem i polecam to samo innym - akurat tutaj cena idzie w parze razem z jakością :(

  • @RafucK666
    @RafucK666 9 років тому +3

    uwadnianie drożdży z cukrem? co za bzdura

  • @MotoSAKe
    @MotoSAKe 9 років тому

    Słyszałeś coś kiedyś że piwo się WARZY? co Ci to mówi?!

    • @krzysiekv12
      @krzysiekv12 9 років тому

      MotoSAKe w sumie gotowania nie było.

    • @patryq111
      @patryq111 9 років тому +2

      Brewkitu się nie warzy bo on już został uwarzony i przerobiony na ekstrakt. Ty go tylko rozcieńczasz wodą.

  • @nolife87szn
    @nolife87szn 6 років тому +2

    Pytanie, jesteś pijany, zjarany czy po prostu masz takie problemy z koncentracją by mówić normalnie, płynnie i z życiem bo mam wrażenie jak by pijany flegmatyk opowiadał...