Végre van egy ember aki TUDJA hogy kell FŐZNI!!!! Örülök hogy végre van egy,szakember aki,nem varazsol , egyszerűn csak FŐZ!! és értem azt amit magyaraz!! GRÁCIA, örülök.
Köszönöm szépen! Örülök hogy így látja, és gondolja. Sok munkám és időm van ebben az egész történetben, de úgy látom, hogy minden tekintetben megérte megosztanom, amire jutottam és amivel gazdagodtam én is. Jó egészséget, jó főzést!
Valahogy mostanában az éttermekben hanyagolják a párizsit, nem tudom miért? Régen mindenhol volt (bár többnyire a palacsintatésztás változat), máig számban van az íze.
Nagyon érdekes kérdés. Az általánosan köztudatban lévő párizsi bunda az palacsintatésztával készül, csak kicsit sűrűbbre kikeverve. Ebben a filmben arra szerettem volna rávilágítani, hogy a hivatalos párizsi módon bundázott hús, hal, zöldség, egyebek, az nem palacsinta tésztába mártással készülnek. A kétféle bunda (az eredeti párizsi és a köztudat féle), az alapanyag igényében hasonlóak, de azok felhasználásban, a sorrendiségben, szóval egyszóval az egész bundázási technológiájuk teljesen eltér. Ez miatt a végeredmény is más lesz. Aztán a fish and chips bundázása sem palacsintatésztával történik. Nem mellékesen mondom, hogy a fish and chips film elkészült korábban és megtalálható a csatornámon. Mondhatnánk hogy speciális sörbunda az, amit az angolok használnak, hiszen nincs benne tojás vagy tojás származék, vagyis ezt sem lehet nevezni sem palacsinta tésztának, de még ha szigorúak vagyunk, orly módnak sem. Ezért érdekes a dolog, mert hivatalosan ha megnézzük, a palacsintatésztával való bundázás nem szerepel sehol. DE ennek ellenére az így készült ételek finomak, én korábban ezzel a módszerrel bundáztam, ha párizsi szeletet készítettem. És FONTOS, hogyha a nép ezt a bundási eljárást széles körben alkalmazza, mármint a palacsinta tésztába mártásosat, az szerintem létjogosultságot ad a számára, hogy elismert és létező legyen, még ha a múltbéli szakirodalmak nem is említik (vagy csak nagyon eldugva). Nevet kellene találni neki, amivel elkerülhető lenne, hogy tévesen más eljárás elé helyezzük. Aztán valóban tervezem ilyen (palacsintás) bundával is elkészíteni egy fogást, valószínű csirkemellel, csak hogy a csatornán felhasznált hús fajták változatosságot mutasson.
Végre van egy ember aki TUDJA hogy kell FŐZNI!!!!
Örülök hogy végre van egy,szakember aki,nem varazsol , egyszerűn csak FŐZ!! és értem azt amit magyaraz!! GRÁCIA, örülök.
Köszönöm szépen! Örülök hogy így látja, és gondolja. Sok munkám és időm van ebben az egész történetben, de úgy látom, hogy minden tekintetben megérte megosztanom, amire jutottam és amivel gazdagodtam én is. Jó egészséget, jó főzést!
Köszönöm!!
Nagyon szívesen!
Valahogy mostanában az éttermekben hanyagolják a párizsit, nem tudom miért? Régen mindenhol volt (bár többnyire a palacsintatésztás változat), máig számban van az íze.
❤❤
Gondolom a palacsintatésztával történő bundázást az Angol tradicionális Fish & Chip"s-re tartogatod!🙂
Nagyon érdekes kérdés. Az általánosan köztudatban lévő párizsi bunda az palacsintatésztával készül, csak kicsit sűrűbbre kikeverve. Ebben a filmben arra szerettem volna rávilágítani, hogy a hivatalos párizsi módon bundázott hús, hal, zöldség, egyebek, az nem palacsinta tésztába mártással készülnek. A kétféle bunda (az eredeti párizsi és a köztudat féle), az alapanyag igényében hasonlóak, de azok felhasználásban, a sorrendiségben, szóval egyszóval az egész bundázási technológiájuk teljesen eltér. Ez miatt a végeredmény is más lesz. Aztán a fish and chips bundázása sem palacsintatésztával történik. Nem mellékesen mondom, hogy a fish and chips film elkészült korábban és megtalálható a csatornámon. Mondhatnánk hogy speciális sörbunda az, amit az angolok használnak, hiszen nincs benne tojás vagy tojás származék, vagyis ezt sem lehet nevezni sem palacsinta tésztának, de még ha szigorúak vagyunk, orly módnak sem.
Ezért érdekes a dolog, mert hivatalosan ha megnézzük, a palacsintatésztával való bundázás nem szerepel sehol. DE ennek ellenére az így készült ételek finomak, én korábban ezzel a módszerrel bundáztam, ha párizsi szeletet készítettem. És FONTOS, hogyha a nép ezt a bundási eljárást széles körben alkalmazza, mármint a palacsinta tésztába mártásosat, az szerintem létjogosultságot ad a számára, hogy elismert és létező legyen, még ha a múltbéli szakirodalmak nem is említik (vagy csak nagyon eldugva). Nevet kellene találni neki, amivel elkerülhető lenne, hogy tévesen más eljárás elé helyezzük. Aztán valóban tervezem ilyen (palacsintás) bundával is elkészíteni egy fogást, valószínű csirkemellel, csak hogy a csatornán felhasznált hús fajták változatosságot mutasson.
@@bigspoon01 Félreértettél,nem a párizsi bundázással hoztam összefüggésbe (helyesbítek) az Orly-panírt.
Köszönöm!! 🙂