@@thrin7991 nem kell néznem szakács vagyok 40 éve de amit láttam annak többsége szánalmas volt! Szakács családban nőtem fel, de ez a fricska inkább rád vonatkozik szerintem!
Изчела съм стотици рецепти за ястието, което ми е любимо, и често го приготвям за радост на семейството ми. Винаги използвам само оригинален унгарски пипер от Калоча или Сегед, което е решаващата съставка. Опитвала съм с други видове, но резултатът не е толкова добър. Вашата рецепта ми допада, че не използате брашно за сгъстител, защото то в известна степен намалява вкусът му. Така знам от баба и майка ми. Много харесвам унгарската кухня и се старая да намирам автентични ястия, доколкото това е възможно. И най-важното, те трябва да се опитат в Унгария, както направих, а и си купих един килограм пипер, защото в България не е лесно да се намери. Благодаря и желая успех на канала ви!
Ez is nagyon jó! Sokszor elősütöttem már a csirkét, mert jobban kijönnek az ízek, de nem pont így folytattam, legközelebb ez lesz a technika. Csak az alapanyag beszerzése jelent gondot, mert némelyik csirkének, amit tanyasiként árulnak, csak annyi a köze, hogy egy tanya mellett haladt el a kamion, szállítás közben! Most értem ide, hogy ezt is megnéztem, visszafelé haladva az időben. Csak azt nem értem, miért nem nézik sokkal de sokkal többen ezt a csatornát? (Tudom, hogy jelentéktelen apróság, de idegesít amikor hagymát aprítva, "sztárszakácsok" a sűrű függőleges síkú bevagdosás után, vízszintesen is vágnak a hagymán! Valószínű, hogy a ábrázoló geometrián sokat hiányoztak, és nem ismerik a hagyma héjas szerkezetét! Mindig szurkolok, el ne vágják az ujjukat, ezzel a teljesen felesleges mozdulattal!) És végre valaki, aki úgy vágja apróra a hagymát, hogy nem idétlenkedik a vízszintes vágással!
Köszönöm a hozzászólást, örülök hogy ez is tetszik! Az elősütésen én sem spórolok soha, nagy luxus elveszíteni ezeket az íz összetevőket. Állandó kísérletezgetésben vagyok, nemcsak ezen recept esetében, hanem majdnem mindennel kapcsolatosan érdekel, hogy hogyan lehet természetes úton ízeket fokozni, akár hozzávalókkal, akár technológiával. Mindezt úgy, hogy szem előtt tartva az étel jellegét, esetleges történelmi hátterét. Így, ha lehet, nem nyúlok a tradicionális étel receptjéhez módosítási szándékkal, míg a hagyományos verzió nem tökéletes. Látom, hogy sok szakács, az újragondolásával tévúton jár, az étel nem elégíti ki a rá jellemző kritériumokat, így nem lehetne nevükön nevezni. Ezt már tettem máshol szóvá, el is küldtek a csatornáról... És itt most, nem az ízlésbeli apróbb eltérésekről van szó! Ez a halálom. Aztán, hogy miért nem nézi a publikum ezt a csatornát? Ez egy valóban jogos és jó kérdés. Nem tudom. Nincs igény erre. Én nem ígérek 5 perces ételeket, mondjuk a vajas kenyér meglenne ennyi idő alatt, sőt pizzát is lehet rendelni szerintem. Valamint használok pár technológiai megoldást, ami esetleg furcsán hathat az mellett, amikor más csatornán szó szerint csak egymásba öntenek jószerivel mindent, rottyan egyet és kész... Az egyszerűbbnek tűnik, az íze nem számít. Igaz az is, hogy a hagyma vágásában tökéletesen felesleges az a keresztvágási mozdulat. Ha már valaki tökéletességre törekedik ezügyben, másképpen kell alapból nekiállni a dolognak. Mondjuk egy pörkölt esetében, amikor cél a hagyma szétfőzése, tényleg furcsa szokás. Ál-mesteri. Apropó pörkölt. Rettentő sok utánajárással egy egészen finom, tradicionális alapokon nyugvó receptet sikerült kialakítani. Pontosabban nem kellett kialakítani, hiszen csak újra kellett rakni a meglévő építőköveket. Mégis vegyes a fogadtatása (meg nincs is nagyon nézettsége, 18 ezer csak). Nem vártam, hogy ennyire negatív az értékelése. Igazán meglepett. Bizonyára az is zavaró lehet, hogy ott nem beszéltem semmit, csak főztem. Ja és még egy, ami eszembe jutott. Én nem kapkodok a filmeken. Nagyon sok szakács vibrál, sietős mozdulatokkal dolgozik. Össze lehet téveszteni a vagánysággal, és a magabiztossággal de nekem inkább ideges kapkodás. A nagykonyhán ezeket a hozzáállású szakácsokat szűrjük le (továbbá akik koszosan, rendetlenül dolgoznak), és sok sikert kívánunk a következő megmérettetéséhez, máshol. Egy szó mint száz, én nem akarok megfelelni annak az elvárásnak, amit az instant hírnév, és a hamis látszat igényelne, és ez lent tartja a nézettséget. Haladok előre, ahogy elterveztem, aztán utánam a vízözön.
Végül is nem kell bele liszt a habaráshoz? Nagyon finom lehet! A lényeg hogy érthetően lett elmagyarázva., Mivel már egyedül élek,(83 évesen) gondolom,hogy ha minden hozzávalót leredukálom akkor is finomra fog sikerülni.Köszönöm szépen
Nem kell bele, hiszen a főzési technológia az, ami ezt feleslegessé teszi. Köszönöm szépen, törekedek arra, hogy ne csak látványos film legyen a történet vége, hanem ha ki lesz próbálva, akkor működjön a recept. Valóban finom, és ugyan én nem főztem kevés alapanyaggal, valószínüsítem, hogy jó lesz úgy is. Olyan esetben, ha kizárólag magamnak főzök, mert a család többi tagja éppen nem szereti az adott fogást, én normál (nagyobb) mennyiséggel dolgozok, és előre tudom, hogy a készlétel egy részét dugom is be a fagyasztóba későbbre. Sőt, saját időnkkel és energiánkkal gazdálkodva, van amikor eleve tartok olyan főzős napot, amikor 4-5 adag bolognai mártás, 4-5 adag pörkölt, 2-3 adag brassói alap fő egyszerre, és utána mind megy a készétel fagyasztós rekeszbe, leprociózva. Nagyon jó ezeket elővenni egy-egy fárasztó nap végén, ahol már csak körettel kell foglalkozni, vagy egyszerűen kenyérrel enni. A pörköltfélék kifejezetten jól fagyaszthatóak pédául. Sok egészséget kívánok! Jó főzést!
Én azért szoktam fedő nélkül főzni a paprikást, mert ezzel a főzés elejétől fogva redukálom le a víztartalmát. Fedő alatt ez nem olyan ütemben halad, hogy amire a hús megpuhul, még túl leveses (félő, hogy a szaft harmóniája még nem alakul ki). Bár ebben az esetben kell - mármint, ha túl leveses - a húst kiemelni, majd a hús nélkül beforralni a szaftot a kellő sűrűségűre. A másik probléma, ha nagyon kis lángon főzünk, akkor a szaft nem mozog, ezzel a hagyma nem fog szétesni. Mindez azért érdekes kérdés, hiszen a csirkehús gyorsan puhára fő, tehát ezidő alatt kell megoldani a szaft elkészítését is. És ami talán még érdekesebb, hogy valóban más az ilyen módon elkészített paprikás szaftjának textúrája. Bársonyos, könnyed. Ebben különbözik a tejfölös csirke pörkölttől.
@@bigspoon01 Azt értem, hogy a lé redukciója miatt fő fedő nélkül. Viszont fedő alatt is ugyanúgy tud bugyogni, csak nem kell akkora láng, és a konyha se lesz telegőzölve ha nincs elszívó.
@@LZLZ0123 Az intenzív fedő nélküli forralásnak az az összetett szerepe, hogy a gyors elkészülési idejű hús készre főzése alatt egyidejűleg, a szaft is elkészüljön (összeérjen, és a sűrűsége is megfelelő), de legalábbis meglehetősen közel kerüljön ehhez az állapotához. Ezt a kettős feladatát nem tudja teljesíteni fedővel. Hiszen a fedő használata az erősen forralást nem gátolja, de a redukciót igen (hiszen a gőz távozása nem megoldott). Az az egy megoldás létezne, hogy készre forraljuk a csirkehúst, és amennyire a szaftot tudjuk, majd a fedőt levéve, a húst a főzőléből kiemelve kíméletesen beforraljuk a levet. Ez teljesen kielégítő. De... Ha én azt mondom, főzzünk készre egy csirkét, teszem azt 30-40 perc alatt, plusz további 2 órás fedő nélküli kíméletes forralással - így lesz csak kicsi a párologtatás, ami nem gőzöli tele a konyhát - redukáljuk a főzőlevet a felére, a konyha páratartalma hatékonyan szellőztethető, még télen is, szerintem kevés támogatást kapnék. Pedig, én annak a híve vagyok, hogy ha kell, 6 órát is szívesen főzök bármit aminek ez előnyére válik. (Az egyik karácsonyunkra a kacsát 4 napig készítettem.) A lényeg, hogy a csirke is puha legyen, a szaft is összeálljon, aztán ki mennyi időt szán rá.
Köszi, legközelebb kipróbálom fedő nélkül. Egyébként én a hagymát, paprikát többször vízzel felöntve majd visszaredukálva szoktam hosszasan előkészíteni, mert a csirke főzési ideje alatt egy rövid dinsztelés után nálam nem esik szét.
@@LZLZ0123 Ez is egy megoldás. Én így szoktam a csirkepörköltet elindítani, hogy a hagymát élőpárolom, többször felöntve alaplével, vagy vízzel. Erről is terveztem filmet készíteni a későbbiekben. Minden pörköltes étel amit főzök, picit más-más technológiával készül.
Volt olyan fejezete az életemnek amikor igen, szakács voltam. Ennek amúgy nemrég lett vége. Először műszaki pályán dolgoztam, több mint 10 évig, aztán közel hasonló ideig szakácsként, és most megint műszaki területen vagyok.
Nagyon köszönöm. Örülök hogy rád találtam. A csirkepaprikas elkészítése ötletes.
Na végre valaki csinál egy normális csirkepaprikást ! Gratulálok!
Köszönöm!
Ezek szerint nem sok videót nézel/nem tudnak főzni a környezeteden élők.
@@thrin7991 nem kell néznem szakács vagyok 40 éve de amit láttam annak többsége szánalmas volt! Szakács családban nőtem fel, de ez a fricska inkább rád vonatkozik szerintem!
Végre nem egy összecsapott, mutiba készült video és nincs is tele felesleges locsogással. Nagyon jól magyarázol és tuti a recept! Köszönöm szépen! ❤😊
profi vagy, nagyon szeretem hogy lényegre törő vagy, érthető és nem fél órás videókat készítesz
Nagyon jól néz ki,összefut a nyál a számban.Köszönöm az élményt.
Profi munka! ÉN kagylótésztával imádom!Köszönöm a receptet!🙂
Изчела съм стотици рецепти за ястието, което ми е любимо, и често го приготвям за радост на семейството ми. Винаги използвам само оригинален унгарски пипер от Калоча или Сегед, което е решаващата съставка. Опитвала съм с други видове, но резултатът не е толкова добър. Вашата рецепта ми допада, че не използате брашно за сгъстител, защото то в известна степен намалява вкусът му. Така знам от баба и майка ми. Много харесвам унгарската кухня и се старая да намирам автентични ястия, доколкото това е възможно. И най-важното, те трябва да се опитат в Унгария, както направих, а и си купих един килограм пипер, защото в България не е лесно да се намери. Благодаря и желая успех на канала ви!
Ez is nagyon jó! Sokszor elősütöttem már a csirkét, mert jobban kijönnek az ízek,
de nem pont így folytattam, legközelebb ez lesz a technika.
Csak az alapanyag beszerzése jelent gondot, mert némelyik csirkének,
amit tanyasiként árulnak, csak annyi a köze, hogy egy tanya mellett haladt el a kamion, szállítás közben!
Most értem ide, hogy ezt is megnéztem, visszafelé haladva az időben.
Csak azt nem értem, miért nem nézik sokkal de sokkal többen ezt a csatornát?
(Tudom, hogy jelentéktelen apróság, de idegesít amikor hagymát aprítva, "sztárszakácsok"
a sűrű függőleges síkú bevagdosás után, vízszintesen is vágnak a hagymán!
Valószínű, hogy a ábrázoló geometrián sokat hiányoztak, és nem ismerik a hagyma héjas szerkezetét!
Mindig szurkolok, el ne vágják az ujjukat, ezzel a teljesen felesleges mozdulattal!)
És végre valaki, aki úgy vágja apróra a hagymát, hogy nem idétlenkedik a vízszintes vágással!
Köszönöm a hozzászólást, örülök hogy ez is tetszik! Az elősütésen én sem spórolok soha, nagy luxus elveszíteni ezeket az íz összetevőket. Állandó kísérletezgetésben vagyok, nemcsak ezen recept esetében, hanem majdnem mindennel kapcsolatosan érdekel, hogy hogyan lehet természetes úton ízeket fokozni, akár hozzávalókkal, akár technológiával. Mindezt úgy, hogy szem előtt tartva az étel jellegét, esetleges történelmi hátterét. Így, ha lehet, nem nyúlok a tradicionális étel receptjéhez módosítási szándékkal, míg a hagyományos verzió nem tökéletes. Látom, hogy sok szakács, az újragondolásával tévúton jár, az étel nem elégíti ki a rá jellemző kritériumokat, így nem lehetne nevükön nevezni. Ezt már tettem máshol szóvá, el is küldtek a csatornáról... És itt most, nem az ízlésbeli apróbb eltérésekről van szó! Ez a halálom. Aztán, hogy miért nem nézi a publikum ezt a csatornát? Ez egy valóban jogos és jó kérdés. Nem tudom. Nincs igény erre. Én nem ígérek 5 perces ételeket, mondjuk a vajas kenyér meglenne ennyi idő alatt, sőt pizzát is lehet rendelni szerintem. Valamint használok pár technológiai megoldást, ami esetleg furcsán hathat az mellett, amikor más csatornán szó szerint csak egymásba öntenek jószerivel mindent, rottyan egyet és kész... Az egyszerűbbnek tűnik, az íze nem számít.
Igaz az is, hogy a hagyma vágásában tökéletesen felesleges az a keresztvágási mozdulat. Ha már valaki tökéletességre törekedik ezügyben, másképpen kell alapból nekiállni a dolognak. Mondjuk egy pörkölt esetében, amikor cél a hagyma szétfőzése, tényleg furcsa szokás. Ál-mesteri. Apropó pörkölt. Rettentő sok utánajárással egy egészen finom, tradicionális alapokon nyugvó receptet sikerült kialakítani. Pontosabban nem kellett kialakítani, hiszen csak újra kellett rakni a meglévő építőköveket. Mégis vegyes a fogadtatása (meg nincs is nagyon nézettsége, 18 ezer csak). Nem vártam, hogy ennyire negatív az értékelése. Igazán meglepett. Bizonyára az is zavaró lehet, hogy ott nem beszéltem semmit, csak főztem. Ja és még egy, ami eszembe jutott. Én nem kapkodok a filmeken. Nagyon sok szakács vibrál, sietős mozdulatokkal dolgozik. Össze lehet téveszteni a vagánysággal, és a magabiztossággal de nekem inkább ideges kapkodás. A nagykonyhán ezeket a hozzáállású szakácsokat szűrjük le (továbbá akik koszosan, rendetlenül dolgoznak), és sok sikert kívánunk a következő megmérettetéséhez, máshol.
Egy szó mint száz, én nem akarok megfelelni annak az elvárásnak, amit az instant hírnév, és a hamis látszat igényelne, és ez lent tartja a nézettséget. Haladok előre, ahogy elterveztem, aztán utánam a vízözön.
Respect... Master!
Köszönöm!
Nagyon gusztusos
Végül is nem kell bele liszt a habaráshoz? Nagyon finom lehet! A lényeg hogy érthetően lett elmagyarázva., Mivel már egyedül élek,(83 évesen) gondolom,hogy ha minden hozzávalót leredukálom akkor is finomra fog sikerülni.Köszönöm szépen
Nem kell bele, hiszen a főzési technológia az, ami ezt feleslegessé teszi. Köszönöm szépen, törekedek arra, hogy ne csak látványos film legyen a történet vége, hanem ha ki lesz próbálva, akkor működjön a recept. Valóban finom, és ugyan én nem főztem kevés alapanyaggal, valószínüsítem, hogy jó lesz úgy is. Olyan esetben, ha kizárólag magamnak főzök, mert a család többi tagja éppen nem szereti az adott fogást, én normál (nagyobb) mennyiséggel dolgozok, és előre tudom, hogy a készlétel egy részét dugom is be a fagyasztóba későbbre. Sőt, saját időnkkel és energiánkkal gazdálkodva, van amikor eleve tartok olyan főzős napot, amikor 4-5 adag bolognai mártás, 4-5 adag pörkölt, 2-3 adag brassói alap fő egyszerre, és utána mind megy a készétel fagyasztós rekeszbe, leprociózva. Nagyon jó ezeket elővenni egy-egy fárasztó nap végén, ahol már csak körettel kell foglalkozni, vagy egyszerűen kenyérrel enni. A pörköltfélék kifejezetten jól fagyaszthatóak pédául.
Sok egészséget kívánok! Jó főzést!
Miért olyan fontos az első 40 percnél, hogy fedő nélkül főjön? Kis rózsán, takarékon, hasonlóan bugyogva, fedő alatt miért lenne rosszabb?
Én azért szoktam fedő nélkül főzni a paprikást, mert ezzel a főzés elejétől fogva redukálom le a víztartalmát. Fedő alatt ez nem olyan ütemben halad, hogy amire a hús megpuhul, még túl leveses (félő, hogy a szaft harmóniája még nem alakul ki). Bár ebben az esetben kell - mármint, ha túl leveses - a húst kiemelni, majd a hús nélkül beforralni a szaftot a kellő sűrűségűre. A másik probléma, ha nagyon kis lángon főzünk, akkor a szaft nem mozog, ezzel a hagyma nem fog szétesni. Mindez azért érdekes kérdés, hiszen a csirkehús gyorsan puhára fő, tehát ezidő alatt kell megoldani a szaft elkészítését is. És ami talán még érdekesebb, hogy valóban más az ilyen módon elkészített paprikás szaftjának textúrája. Bársonyos, könnyed. Ebben különbözik a tejfölös csirke pörkölttől.
@@bigspoon01 Azt értem, hogy a lé redukciója miatt fő fedő nélkül. Viszont fedő alatt is ugyanúgy tud bugyogni, csak nem kell akkora láng, és a konyha se lesz telegőzölve ha nincs elszívó.
@@LZLZ0123 Az intenzív fedő nélküli forralásnak az az összetett szerepe, hogy a gyors elkészülési idejű hús készre főzése alatt egyidejűleg, a szaft is elkészüljön (összeérjen, és a sűrűsége is megfelelő), de legalábbis meglehetősen közel kerüljön ehhez az állapotához. Ezt a kettős feladatát nem tudja teljesíteni fedővel. Hiszen a fedő használata az erősen forralást nem gátolja, de a redukciót igen (hiszen a gőz távozása nem megoldott). Az az egy megoldás létezne, hogy készre forraljuk a csirkehúst, és amennyire a szaftot tudjuk, majd a fedőt levéve, a húst a főzőléből kiemelve kíméletesen beforraljuk a levet. Ez teljesen kielégítő. De... Ha én azt mondom, főzzünk készre egy csirkét, teszem azt 30-40 perc alatt, plusz további 2 órás fedő nélküli kíméletes forralással - így lesz csak kicsi a párologtatás, ami nem gőzöli tele a konyhát - redukáljuk a főzőlevet a felére, a konyha páratartalma hatékonyan szellőztethető, még télen is, szerintem kevés támogatást kapnék. Pedig, én annak a híve vagyok, hogy ha kell, 6 órát is szívesen főzök bármit aminek ez előnyére válik. (Az egyik karácsonyunkra a kacsát 4 napig készítettem.) A lényeg, hogy a csirke is puha legyen, a szaft is összeálljon, aztán ki mennyi időt szán rá.
Köszi, legközelebb kipróbálom fedő nélkül.
Egyébként én a hagymát, paprikát többször vízzel felöntve majd visszaredukálva szoktam hosszasan előkészíteni, mert a csirke főzési ideje alatt egy rövid dinsztelés után nálam nem esik szét.
@@LZLZ0123 Ez is egy megoldás. Én így szoktam a csirkepörköltet elindítani, hogy a hagymát élőpárolom, többször felöntve alaplével, vagy vízzel. Erről is terveztem filmet készíteni a későbbiekben. Minden pörköltes étel amit főzök, picit más-más technológiával készül.
👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
Ne haragudj, Te valami szakács féle vagy?
Volt olyan fejezete az életemnek amikor igen, szakács voltam. Ennek amúgy nemrég lett vége. Először műszaki pályán dolgoztam, több mint 10 évig, aztán közel hasonló ideig szakácsként, és most megint műszaki területen vagyok.