Én is napenergiával fűtök. Kint vagyok a lakajkocsiba épp és csuda jó meleg idő van, még az ajtó is nyitva. Oszt még napelem se kell hozzá, simán csak süti a nap. :D :D :D
@@MagadUram ha van nagyobb fóliád/üvegházad , akkor tapasztalhatód, hogy a téli napforduló után naposabb időszak jön és ha kint -10C van bent napos időben akár 28C is lehet. ha nagy fekete vizeshordókat raksz be éjjel se hül 8-10C alá.
Még egy régi "on-off" rendszerű is jól jöhet, sima hálózatról etetve is, ha nem várunk csodákat tőle. Én csak egy kis tetőtéri hálószobát fűtök vele esténként elő és utószezonban(2/2,3 kw hűtő-fűtő teljesítmény), hogy fürdés után ne 15 fokba menjen be az ember. :) 0,1-0,2 kwh-al kellemes 21-22 fokot csinál, kb. 10 percnyi működéssel. Utána én is áramtalanítom, hogy azt a picit se csipegesse áramból. Szóval... egy hálószobáért nem gyújtok be a kazánba fával. Csak a keringető többet megenne 0,2kwh-nál amíg a kazán dolgozik, meg elmenne a vödör fa is, az egész ház felesleges fűtésére. Mindent lehet használni valamire. Az én öreg klímám ilyen időszakra tökéletes, a modernek már teljes szezon fűtésére is jók. Nem értem azokat akik teljességgel elzárkóznak a klímás-napelemes fűtés ötletétől is. Télen is lehet napos idő. Ha az van, dübörögjön csak a klíma napelemről, annyival kevesebb hálózati áram/fa/gáz fogy.
Üdv! Így van, a kis megtakarítás is számít, ha már a felét elviszi a napelem az is ingyen van, csak a sok tudósnak semmi nem elég, ők szeretnének nulla befektetéssel 1000kW-ot😂 Én már annak is örülök, hogy a kis rendszerem a mosásnál használt energia felét elviszi, az is ingyen van, persze ehhez pénzt kell befektetni az eszközökbe. A klíma nálam elpötyög ilyenkor 400-500W-al ami gond nélkül jön még felhősebb időben is. Szóval károgjanak csak, mi tudjuk, hogy ez jó dolog! Így tovább!👍
@@MagadUram Miért nem azonos a VoltAmber értéke a wattal ? Nem árt, ha készenlétben van a klíma, mert akkor megy az olajfűtés, szóval nem érdemes áramtalanítani, ha rendszeresen használod fűtésre.
Nálam ad-vesz órás megoldás van (szaldós rendszer). Ha jót akarok, akkor kapcsolom be a klímát/töltöm a villanyautót 10A-rel, amikor süt a nap (nap közben), így is előfordul, hogy "kifelé termel" az amúgy nem túl nagy rendszerem. Ebben az esetben "nem pörög" a villanyórámban a fogyasztást mutató számláló, sőt ahogy írtam, a kifele termelés miatt annak a számlálója lépked a napsütés intenzitásával párhuzamosan.
Koszi.. ez nekem hasznos volt mivel toben azt irtak hogy nem lehet! Meg lehet e oldani azt is hogy a klima aksikrol mukodjon ejel ? A mostani fogyastasom nem tobb mint 7Kw/nap(24h). Van mikor felporog 8-900W par percre aztan van mikor csak 15W a fogyastas. Mikor indul eloszor akor felmegy 1300ra a fogyasztas es aztan csoken lasan. Csak a klimat szeretnem bekotni egy kis hazikoban mast nem! Koszonom szepen elore is!
5-600Ah akkukapacitás alatt én nem üzemeltetném a klímát simán akkuról. Pont napokban mondta valaki, hogy az akkupakkot úgy érdemes tervezni, hogy ami terhelést kap csak magában az akku, annak a 3×-át tudja elvinni. (pl. 3 éjszakán át töltés nélkül). Akkor biztosítható, hogy az akku nem lesz nyúzva és hosszabb lesz az élettartama.
Jó ez a fűtés fajta, na de erre az időjárási tényezőre szeretne az ember + napelemmel rákészülni, ha most ugye nem lenne a napelemek ára az égben. Vagy jöhetne már olyan napelem ami nem 20% hanem 80% hatásfokkal tudna működni. A napelemről bejövő túl sok delejjel lehet mit kezdeni, de ha kevés jön be, sajnos ott nincs varázslat.
Amikor nem lesz elég, ott a H-tarifa. Addig meg dübörögjön a napelemről. Felhős, ködös időben nem lesz elég, de napsütésben akár lehet is elegendő energia.
Minden kilowattot be kell fogni a napból. Az számít, hogy egy év alatt mennyit költesz a fűtésre, ha sok napos nap van, többet takarítasz meg, ha kevesebb, akkor marad a hálózat, vagy a gáz ill fatüzelés.
@@MagadUram Én is így szeretném megcsinálni, csak nem kapcsolóval, hanem olyan hibrid inverterrel, ahol van 230AC bemenet és softwarből állítható a prioritás.... az mennyire életképes?
@@deakgabi olyat keress, ami akksi nélkül is müködik, azok kipótolják a napenergiát hálózatról.. ha meg nincs nap akkor áthidalja az egészet egy relével. Egyébként ha elterjednek ugyanazt a rendszer ingást okozza mint a betáplálós.. csak nem termelésben lesz ingadozás, ha jön a felhő, hanem fogyasztásban.. Ezért is kamu amit szajkóznak..
Szia. Szeretném én is szigetüzemű napelemről működtetni 1 db (hűtő-fűtő) klímámat lehet később 2 db lesz majd kiderül. Hogyan lehet megtervezni mekkora teljesítményű napelem rendszerre lenne szükségem hozzá? Használt napelemeket nézegetem illetve targonca akkumulátort tudok mellé szerezni az lenne a lényeg minél költséghatékonyabb lenne persze nem feltétel a használt dolgok de jobb lenne mivel ki szeretném próbálni milyen így hűteni fűteni .
Most még jó képlet nincs. @ChrisP gondolkodik ezen. Ha targonca akkud lesz az jó. Számold ki, hogy kb mennyi lesz a napi fogyasztás a klímán. A napelemek bruttó kapacitásának vegyed 80-90%-át. Napi 3-4 órás termeléssel számolj. Ennyi idő alatt kell megtermelni a napi fogyasztást. Értelemszerűen nyáron több, télen kevesebb lesz a termelés, de esélyes, hogy ezzel már folyamatos működést tudsz biztosítani. De ezek jelenleg még inkább becslések a tapasztalatok alapján. Viszont így ki fog jönni mennyi napelemre lehet szükség.
Üdv! Elnézést a nem ide vágó kérdésért! Azt szeretném megtudni,hogy ez az inverter képes e egyszerre napelemről és hálózatról működni? Konkrétan ha nincs elég napsütés akkor a maradékot hálózatból fedezni? Előre is köszönöm válaszát!
@@MagadUram köszönöm a választ! Keresgéltem de nem találtam sajnos az erről szóló videót. 😪 (Konkrétan arra gondolok amikor a napelem termel mondjuk 2kw-ot de én 3kw-val terhelem az invertert, akkor csak 1kw-t vesz fel hálózatból. ) Esetleg kérhetek linket? Szép napot!
Hibátlanul tudja, ha van elég megtermelt napenergia. Évek óta klímával fűtök, mínusz 14-16 fokban is jól teljesít. Ha meg nem elég a napenergia, átkapcsolok hálózatra. Nincs ezzel gond.
@@MagadUram Nem tudom volt-e, de az akkukről is írhatnál. most vagyok választás elött, és valami ocsóért AGM verzió lenne (Monbat deep cycle, vagy hasonló).
@@MagadUram Sose néztem utána, de én azt tippeltem, hogy ilyet csak fixen bekötött eszközökkel lehet(szórakoztattak olyannal, hogy a fogyasztó készülék elektronikája beszélget az áram termelővel és ki be kapcsolgatják, ha van vagy nincs felesleg, de mondom nem úgyvan, hogy 20 órányi fix áram van? Választ nem kaptam. A H-tarifának meg megint utána kérdezek mert akkor félbemaradt. Köszi a videót. :)
A H tarifával az a nagy bökkenő, hogy a Csatári plast álta gyártott szekrényekbe szereli csak be az EON amit meg nem lehet szerezni, mert hiány van belőle (természetesen Lölönek is köze van ehhez, állítólag a románoknak is szállítják a szekrényeket, azért van készlethiány) Én is arra várok, hogy be tudjam köttetni, de a fentiek miatt egyelőre ez nem lehetséges...
@@zoltannagy7651 az a GEO-tarifa volt, de azt megszüntették. Most már csak H-tarifa van, okt15- től áprilisig 7/24ben kapod a kedvezményes áramot, utának 70Ft. Nem beszélget senki semmivel. A H-tarifánál elvileg fix bekötés kell, min 4COP értékű hőszivattyús rendszerre (mindegy, hogy levegő levegő, vagy viz levegő), és a klimás nyiletkozik egy nyomtatványom, hogy ez van rákötve a rendszerre.
2 роки тому
nagyon jó videó! Az a tokozott irányváltó kapcsoló csak fázist kapcsol, vagy esetleg nullát is? Szóval napelemről is megy a 0 és fázis, valamint a H tarifáról is megy 0 és fázis vagy csak egy db nulla található és csak a fázist váltod?
Legalább gondold át, hogy mit írsz, amikor leírod. Ennyi erővel egy dugaljat sem lehetne kihúzni a konektorból, mert megszakad a föld. 🤣😂 Nem papagáj módjára kell ismételni a szabályokat, hanem át kell gondolni vajon mi történik. 🤣
Szia, fontos a videód! Én azt az oldalt képviselem, hogy a klima, és a napelem pont akkor nem ad amikor kellene. -5 fok és az alatt ha a leolvasztási ciklust is hozzáadod akkor 1,3-1,5 a cop értéke. Korrekt gyártók, ezt a technikai leírásban fel is tüntetik. Midea Fischer Fuji.. kiemelik hogy +5 fok alatt gázkazán.. Hőszivattyú esetén is ez a helyzet.. 0 fok alatt gazdaságtalan.. hacsak nem a 750 ft-os gázár fenyeget.
Nem tudom, hogy mi a cop érték. De azt tudom, hogy a ház fűtese 2018-ban éves szinten 190ezer Ft volt. A klímával ugyanez 90e-100e Ft körül van. Ez utóbbi már több éves tapasztalattal mondható el.
Aki ilyet ír a klímás fűtésről, az nem tapasztalatból teszi. Én 3 éve fűtök klímával, és kb gáz árban van, ha nincs H tarifád, de sokkal olcsóbb volt a létesítés. Nem kellettek tervek, engedélyek, csövezés, radiátorok, kémény, és nyáron még hűt is.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a külső páratartalom is számít, amikor már kicsapodott a nedvesség fákra fűre kocsira útra stb, akkor egy kicsit jobb lesz a helyzet, de hogy -10 alatt, nem kizárt, hogy az adott helységre vonatkoztatva jobban jársz egy olajradiátorral
@@MagadUram Igen, de az is egy politikai döntés. Logikusan most egy áramár emelkedés fog következni, hiszen a szigetüzem + akupakk, gyári kulcsrakész megoldásban nem rentábilis. A visszatáplálást meg beszántották. Ha egy román árszintet behoznak, ami most kb 110-120 ft/kwh.. na akkor a biznisz újra beindul.. Az új rendelet a rátáplálás nélküli szigetüzemet, mint magán grid bejelentési kötelezettséggel, és engedélyhez köti. Olvasd el.. Kell terv, rajz, kiviteli nyilatkozat, és a szolgáltató kimegy megnézni.. Van két lg klimám évek óta használom fűtés rásegítésre. 2017-18 - ban mértük őket, és összehasonlítottuk egy kondenzációs kazánnal. Amit írtam az egy mérési sorozaton álló tapasztalat. +5 fok alatt rohamosan csökken a klima hatékonysága, a páratartalom növekedésével exponenciálisan... Ez egy fizikai tény. Majd egyszer mérd ki.. Az a baj, hogy sokan ideológiai kérdést csinálnak olyan dolgokból is ami mérhető.. Fűtésnél a hőcserélőre ráfagy a pára, mivel hidegebb mint a környezet. Ilyen esetben van olyan klima -90%- ami visszafordítja a müködést, és a házat hűti.. A hőszivattyúk is ezt csinálják..ezért kell 50-100 liter puffer, mert onnan olvaszt le. Nekem nem a szívem csücske ez a technológia, de be kell látni nem hagynak mást.. most a kommunális hulladékkal való tüzelést hagyjuk..
Hasznos és jó volt!
Köszönjük!
Köszi. 👍
Én is napenergiával fűtök. Kint vagyok a lakajkocsiba épp és csuda jó meleg idő van, még az ajtó is nyitva. Oszt még napelem se kell hozzá, simán csak süti a nap. :D :D :D
Tudod mit mondtak itt nekem? Nézzük meg december-január körül ugyanezt. 🤣😂
saját farkába harapó kecske esete. Amikor van sok napfény, meleg van, amikor meg kéne a delej a fűtésre, akkor nem süt!
Ja ,vagy ha mégis fázol elszaladsz hasogatsz 1 m3 fát, van remek hasító fejszéd, sajnos kevésbé remek derekad..
@@MagadUram 🤣🤣
@@MagadUram ha van nagyobb fóliád/üvegházad , akkor tapasztalhatód, hogy a téli napforduló után naposabb időszak jön és ha kint -10C van bent napos időben akár 28C is lehet. ha nagy fekete vizeshordókat raksz be éjjel se hül 8-10C alá.
Még egy régi "on-off" rendszerű is jól jöhet, sima hálózatról etetve is, ha nem várunk csodákat tőle. Én csak egy kis tetőtéri hálószobát fűtök vele esténként elő és utószezonban(2/2,3 kw hűtő-fűtő teljesítmény), hogy fürdés után ne 15 fokba menjen be az ember. :) 0,1-0,2 kwh-al kellemes 21-22 fokot csinál, kb. 10 percnyi működéssel. Utána én is áramtalanítom, hogy azt a picit se csipegesse áramból. Szóval... egy hálószobáért nem gyújtok be a kazánba fával. Csak a keringető többet megenne 0,2kwh-nál amíg a kazán dolgozik, meg elmenne a vödör fa is, az egész ház felesleges fűtésére. Mindent lehet használni valamire. Az én öreg klímám ilyen időszakra tökéletes, a modernek már teljes szezon fűtésére is jók. Nem értem azokat akik teljességgel elzárkóznak a klímás-napelemes fűtés ötletétől is. Télen is lehet napos idő. Ha az van, dübörögjön csak a klíma napelemről, annyival kevesebb hálózati áram/fa/gáz fogy.
Jaja... Majd ha úgy jön ki lehet télen is megismétlem a mérést. 😊
@@MagadUram Jól teszed, érdekes téma ez! :)
Üdv!
Így van, a kis megtakarítás is számít, ha már a felét elviszi a napelem az is ingyen van, csak a sok tudósnak semmi nem elég, ők szeretnének nulla befektetéssel 1000kW-ot😂
Én már annak is örülök, hogy a kis rendszerem a mosásnál használt energia felét elviszi, az is ingyen van, persze ehhez pénzt kell befektetni az eszközökbe.
A klíma nálam elpötyög ilyenkor 400-500W-al ami gond nélkül jön még felhősebb időben is.
Szóval károgjanak csak, mi tudjuk, hogy ez jó dolog! Így tovább!👍
@@MagadUram Miért nem azonos a VoltAmber értéke a wattal ?
Nem árt, ha készenlétben van a klíma, mert akkor megy az olajfűtés, szóval nem érdemes áramtalanítani, ha rendszeresen használod fűtésre.
Én nem áramtalanítanám, hogy melegen tartsa az olajat, fűtésnél különösen fontos.
Nálam ad-vesz órás megoldás van (szaldós rendszer). Ha jót akarok, akkor kapcsolom be a klímát/töltöm a villanyautót 10A-rel, amikor süt a nap (nap közben), így is előfordul, hogy "kifelé termel" az amúgy nem túl nagy rendszerem. Ebben az esetben "nem pörög" a villanyórámban a fogyasztást mutató számláló, sőt ahogy írtam, a kifele termelés miatt annak a számlálója lépked a napsütés intenzitásával párhuzamosan.
Köszönet a jó infókért! Hasonlóban gondolkodom.... A H tarifa vezetékbe kapcsoló szerelése nem aggályos az EON nak. Mi véleményetek?
Van egy hosszabb beszélgetés itt, ami alapján vélhetően aggályos.
Ha a napelemes termelésem nem fedezi a fogyasztást akkor én is kapok 2520 kwh rezsicsökkentett áramot most én is beszéljek magam ellen.
Koszi.. ez nekem hasznos volt mivel toben azt irtak hogy nem lehet! Meg lehet e oldani azt is hogy a klima aksikrol mukodjon ejel ? A mostani fogyastasom nem tobb mint 7Kw/nap(24h). Van mikor felporog 8-900W par percre aztan van mikor csak 15W a fogyastas. Mikor indul eloszor akor felmegy 1300ra a fogyasztas es aztan csoken lasan. Csak a klimat szeretnem bekotni egy kis hazikoban mast nem! Koszonom szepen elore is!
5-600Ah akkukapacitás alatt én nem üzemeltetném a klímát simán akkuról. Pont napokban mondta valaki, hogy az akkupakkot úgy érdemes tervezni, hogy ami terhelést kap csak magában az akku, annak a 3×-át tudja elvinni. (pl. 3 éjszakán át töltés nélkül). Akkor biztosítható, hogy az akku nem lesz nyúzva és hosszabb lesz az élettartama.
@@MagadUram Aaa-ha... ertem! Nagyon szepen koszonom a valaszat!
irányíts egy vastag belső falra a légáramot és fütsd fel 28-30C-ra.
@@makoado6010 Évek tapasztalat van már a klímás fűtés mögött, amit be van állítva már így bevált.
Jó ez a fűtés fajta, na de erre az időjárási tényezőre szeretne az ember + napelemmel rákészülni, ha most ugye nem lenne a napelemek ára az égben. Vagy jöhetne már olyan napelem ami nem 20% hanem 80% hatásfokkal tudna működni.
A napelemről bejövő túl sok delejjel lehet mit kezdeni, de ha kevés jön be, sajnos ott nincs varázslat.
Kiegészítő rendszenek kell tekinteni és úgy élhető.
Nyáron hűteni vele oké de télen kevés a napenergia.
Amikor nem lesz elég, ott a H-tarifa. Addig meg dübörögjön a napelemről. Felhős, ködös időben nem lesz elég, de napsütésben akár lehet is elegendő energia.
Üdv ez így talán de majd lesz még rosszabb december január
Ez így van. Addig is ki lehet használni a lehetőséget. Utána marad a H-tarifa árelőnye.
Minden kilowattot be kell fogni a napból.
Az számít, hogy egy év alatt mennyit költesz a fűtésre, ha sok napos nap van, többet takarítasz meg, ha kevesebb, akkor marad a hálózat, vagy a gáz ill fatüzelés.
@@MagadUram Én is így szeretném megcsinálni, csak nem kapcsolóval, hanem olyan hibrid inverterrel, ahol van 230AC bemenet és softwarből állítható a prioritás.... az mennyire életképes?
Inverter függő, hogy milyen prioritások állíthatók be. Eddig mindegyiknél volt olyan, ami hálózat kiegészítő.
@@deakgabi olyat keress, ami akksi nélkül is müködik, azok kipótolják a napenergiát hálózatról.. ha meg nincs nap akkor áthidalja az egészet egy relével.
Egyébként ha elterjednek ugyanazt a rendszer ingást okozza mint a betáplálós.. csak nem termelésben lesz ingadozás, ha jön a felhő, hanem fogyasztásban.. Ezért is kamu amit szajkóznak..
Szia.
Szeretném én is szigetüzemű napelemről működtetni 1 db (hűtő-fűtő) klímámat lehet később 2 db lesz majd kiderül.
Hogyan lehet megtervezni mekkora teljesítményű napelem rendszerre lenne szükségem hozzá?
Használt napelemeket nézegetem illetve targonca akkumulátort tudok mellé szerezni az lenne a lényeg minél költséghatékonyabb lenne persze nem feltétel a használt dolgok de jobb lenne mivel ki szeretném próbálni milyen így hűteni fűteni .
Most még jó képlet nincs. @ChrisP gondolkodik ezen. Ha targonca akkud lesz az jó. Számold ki, hogy kb mennyi lesz a napi fogyasztás a klímán. A napelemek bruttó kapacitásának vegyed 80-90%-át. Napi 3-4 órás termeléssel számolj. Ennyi idő alatt kell megtermelni a napi fogyasztást. Értelemszerűen nyáron több, télen kevesebb lesz a termelés, de esélyes, hogy ezzel már folyamatos működést tudsz biztosítani. De ezek jelenleg még inkább becslések a tapasztalatok alapján. Viszont így ki fog jönni mennyi napelemre lehet szükség.
Üdv!
Elnézést a nem ide vágó kérdésért!
Azt szeretném megtudni,hogy ez az inverter képes e egyszerre napelemről és hálózatról működni?
Konkrétan ha nincs elég napsütés akkor a maradékot hálózatból fedezni?
Előre is köszönöm válaszát!
Igen, tudja. Egyébként van róla videó a csatornán.
@@MagadUram köszönöm a választ!
Keresgéltem de nem találtam sajnos az erről szóló videót. 😪
(Konkrétan arra gondolok amikor a napelem termel mondjuk 2kw-ot de én 3kw-val terhelem az invertert, akkor csak 1kw-t vesz fel hálózatból. )
Esetleg kérhetek linket?
Szép napot!
@@imrevincze9916 Igen, tudja ezt. Ebben a videóban van szó az inverterről.
ua-cam.com/video/z0zknSI_FUs/v-deo.html
@@MagadUram Nagyon szépen köszönöm!
Jó a videó!
Ugyan ezt kellene csinálni 0 - -5 fokban
Hibátlanul tudja, ha van elég megtermelt napenergia. Évek óta klímával fűtök, mínusz 14-16 fokban is jól teljesít. Ha meg nem elég a napenergia, átkapcsolok hálózatra. Nincs ezzel gond.
Amennyire tudom, ezt a megoldást a H tarifával az áramszolgáltató szabálytalan vételezésnek hívja és elég keményen szankcionálja.
Igen, jelezték. Csak lekötni szabad, átkapcsolni nem. Logikátlan, mint sok más dolog. 😊
A maradék megtermelt àrammal mi a helyzet, megy a hàlózatba?
Ez szigetüzemű rendszer, nincs hálózatba visszatáplálás. Majd növekszik az akkupak, ott lesz tárolva a "felesleg"
@@MagadUram Nem tudom volt-e, de az akkukről is írhatnál. most vagyok választás elött, és valami ocsóért AGM verzió lenne (Monbat deep cycle, vagy hasonló).
Sima indító akkukat használok.
A klíma pontos típusát megtudnád mondani?
Nem sokra mész vele. Ezt már nem forgalmazzák, újabb típusok vannak azóta. 😊
A régi gree comfort X. Tényleg nem lehet kapni már.
Szép napot. Hány kilowattos a napelem rendszer?
4.5kW a Pmax.
Köszönöm a választ.
A klímák mekkora teljesítményüek?
3 5kW a fűtési teljesítmény.
@@MagadUram köszönöm
Üdv! Mennyi idő alatt kötötték be a H-tarifás órát és mennyiért? Legutóbb 300k és min 6 hónapot mondtak.
Pár hét és töredék költség volt. Igaz, hogy mindez 2018-ban történt. 😁
@@MagadUram Az tény hogy minden megyében más összegeket mondanak és csak a helyi szolgáltatónál engedéllyel rendelkező szerelő szerelhet...
@@MagadUram Sose néztem utána, de én azt tippeltem, hogy ilyet csak fixen bekötött eszközökkel lehet(szórakoztattak olyannal, hogy a fogyasztó készülék elektronikája beszélget az áram termelővel és ki be kapcsolgatják, ha van vagy nincs felesleg, de mondom nem úgyvan, hogy 20 órányi fix áram van? Választ nem kaptam. A H-tarifának meg megint utána kérdezek mert akkor félbemaradt. Köszi a videót. :)
A H tarifával az a nagy bökkenő, hogy a Csatári plast álta gyártott szekrényekbe szereli csak be az EON amit meg nem lehet szerezni, mert hiány van belőle (természetesen Lölönek is köze van ehhez, állítólag a románoknak is szállítják a szekrényeket, azért van készlethiány)
Én is arra várok, hogy be tudjam köttetni, de a fentiek miatt egyelőre ez nem lehetséges...
@@zoltannagy7651 az a GEO-tarifa volt, de azt megszüntették. Most már csak H-tarifa van, okt15- től áprilisig 7/24ben kapod a kedvezményes áramot, utának 70Ft. Nem beszélget senki semmivel. A H-tarifánál elvileg fix bekötés kell, min 4COP értékű hőszivattyús rendszerre (mindegy, hogy levegő levegő, vagy viz levegő), és a klimás nyiletkozik egy nyomtatványom, hogy ez van rákötve a rendszerre.
nagyon jó videó!
Az a tokozott irányváltó kapcsoló csak fázist kapcsol, vagy esetleg nullát is?
Szóval napelemről is megy a 0 és fázis, valamint a H tarifáról is megy 0 és fázis vagy csak egy db nulla található és csak a fázist váltod?
Fázis, nulla és a föld is kapcsolva van. Ugyanis ezt meg tudja kapni az inverter felől is.
@@MagadUram Pontosan melyik irányváltó kapcsoló ez? :)
@@MagadUram A földet tilos megszakítani!
Legalább gondold át, hogy mit írsz, amikor leírod. Ennyi erővel egy dugaljat sem lehetne kihúzni a konektorból, mert megszakad a föld. 🤣😂
Nem papagáj módjára kell ismételni a szabályokat, hanem át kell gondolni vajon mi történik. 🤣
Amit az első boltban adtak. Legelterjedtebb a Ganz, azt tudom, de azt is, hogy ez nem az.
Nagyon jó videò,pedig sokan èp elenkezőjèt mondjàk hogy nem lehet klimaval napelemel fűteni,pedig Nagyon is lehet
Szerintem november után már nem lesz lehetőség nagyon erre...
@@pikachucopter1652 Ha süt a nap, akkor lehet, időjárás függő.
Szia, fontos a videód!
Én azt az oldalt képviselem, hogy a klima, és a napelem pont akkor nem ad amikor kellene.
-5 fok és az alatt ha a leolvasztási ciklust is hozzáadod akkor 1,3-1,5 a cop értéke.
Korrekt gyártók, ezt a technikai leírásban fel is tüntetik. Midea Fischer Fuji.. kiemelik hogy +5 fok alatt gázkazán..
Hőszivattyú esetén is ez a helyzet.. 0 fok alatt gazdaságtalan.. hacsak nem a 750 ft-os gázár fenyeget.
Nem tudom, hogy mi a cop érték. De azt tudom, hogy a ház fűtese 2018-ban éves szinten 190ezer Ft volt. A klímával ugyanez 90e-100e Ft körül van. Ez utóbbi már több éves tapasztalattal mondható el.
Aki ilyet ír a klímás fűtésről, az nem tapasztalatból teszi. Én 3 éve fűtök klímával, és kb gáz árban van, ha nincs H tarifád, de sokkal olcsóbb volt a létesítés.
Nem kellettek tervek, engedélyek, csövezés, radiátorok, kémény, és nyáron még hűt is.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a külső páratartalom is számít, amikor már kicsapodott a nedvesség fákra fűre kocsira útra stb, akkor egy kicsit jobb lesz a helyzet, de hogy -10 alatt, nem kizárt, hogy az adott helységre vonatkoztatva jobban jársz egy olajradiátorral
@@fodor801 Nem járok jobban. Mert kedvezményes a tarifa. ~23Ft/kW
@@MagadUram
Igen, de az is egy politikai döntés.
Logikusan most egy áramár emelkedés fog következni, hiszen a szigetüzem + akupakk, gyári kulcsrakész megoldásban nem rentábilis. A visszatáplálást meg beszántották.
Ha egy román árszintet behoznak, ami most kb 110-120 ft/kwh.. na akkor a biznisz újra beindul..
Az új rendelet a rátáplálás nélküli szigetüzemet, mint magán grid bejelentési kötelezettséggel, és engedélyhez köti. Olvasd el..
Kell terv, rajz, kiviteli nyilatkozat, és a szolgáltató kimegy megnézni..
Van két lg klimám évek óta használom fűtés rásegítésre. 2017-18 - ban mértük őket, és összehasonlítottuk egy kondenzációs kazánnal. Amit írtam az egy mérési sorozaton álló tapasztalat. +5 fok alatt rohamosan csökken a klima hatékonysága, a páratartalom növekedésével exponenciálisan...
Ez egy fizikai tény. Majd egyszer mérd ki..
Az a baj, hogy sokan ideológiai kérdést csinálnak olyan dolgokból is ami mérhető..
Fűtésnél a hőcserélőre ráfagy a pára, mivel hidegebb mint a környezet. Ilyen esetben van olyan klima -90%- ami visszafordítja a müködést, és a házat hűti.. A hőszivattyúk is ezt csinálják..ezért kell 50-100 liter puffer, mert onnan olvaszt le.
Nekem nem a szívem csücske ez a technológia, de be kell látni nem hagynak mást.. most a kommunális hulladékkal való tüzelést hagyjuk..