Jeśli ktoś się zastanawiał po co te wszystkie zachęty do lajkowania i subskrybcji bikeshow, to w takich testach i materiałach kryje się odpowiedź. Dzięki, Janek! Rozwijaj się dalej!
System świetny i gdyby tylko moja sakiewka pozwalałaby na zakup to chętnie. Jako nowość pewnie po drodze pojawią się jakieś wady które stopniowo będą korygowane i nie wykluczone że z czasem cena też będzie nieco bardziej przystępna. Czas pokaże, testy również. Dla mnie system 👍
Mi się podoba. Mam 3 biegi z przodu i mam ich po woli dosyć. Luzy na manetkach, zmiany biegów to czesto sztuka, dzialaja idealnie tylko w srodkowych zakresach. W tym systemie zapominasz o zmianie biegow. Ciekawe rozwiazanie. Jakby to kupili USA lub Japonia to by się mogło szybko spopularyzować
Taka ciekawosta na urozmaicenie dnia, bez fajerwerków. Miałem kiedyś korbę Srama z 24 biegami która całkowicie eliminowała obie przerzutki i też się nie przyjęło. Patentów w piastach też jest co niemiara z tym ,że nie tak lekkich.
Początek drogi do Nexus'a lub Rohloff'a w grawelu? Następnie zamiana łańcucha na pasek, aż wylądujemy na grawelu z napędem Pinion gearbox with 600% gear range ;-) Mam nadzieję, napędy alternatywne jakoś nie mogą się przebić i stanowią nisze, a często są na wyższym poziomie technicznym, prawie bezobsługowe i mało awaryjne. Pozdrawiam.
Myślę, że cena robi swoje. Pojawiają się już gravele w takiej kombinacji ale rzczywiście dość niszowych firm i za wysoką cenę. Mam rower miejski/trekking z Alfine i paskiem i uważam, że to rozwiązanie jest genialne.
@@marekgrzegorek8803 domyślam się, że chodzi o firmę Priority - muszę przyznać, że mocno rozważałem sprowadzenie takiego roweru bo nawet z kosztami wysyłki wychodzi niezła cena a rowery same mi się podobają. Ale trochę absolutny brak obecności tej marki w Europie mnie odstrasza. Da się kupić u nas za ok 3500zl rame Soma Wolverine (jest oficjalna polska dystrybucja) i złożyć sobie na niej bardzo przyzwoitego stalowego gravela na pasku i powiedzmy Alfine. Myślę ze jest to do zrobienia za 7-8 tys.
Bardzo ladnej jakosci film. Gratulacje i daje suba. Czyli w sumie to dziala tak jak stary poczciwy Sturmey Archer w piascie + zwykla przezutka tylnia. Plus to mozliwosc krecenia podczas zmiany biegow. W starych przekladniach planetarnych tak sie nie da.
Materiał ciekawy taki jak kiedyś w TVP SONDA :) Może do grawela ewentualnie górale , ale w szosie tego nie widzę. Nie przemawia do mnie żaden logiczny argument dla którego ktoś miałby wydać parę tysięcy złoty tylko po to aby pozbyć się przedniej przerzutki, małej tarczy, tylnej przerzutki bez sprzęgła i lekkich kół a w zamian zapakować całe to urządzenie z nowymi ciężkimi kołami nietypową kasetą i przerzutką ze sprzęgłem .
Właśnie kupuje karbonowe koła przez chwilę myślałem że może z Classified. Ale jak zobaczyłem cenę... to jednak zostanę przy normalniej kasecie i dwu blatowym systemie :).
@@lechprotean Ale ja mam już którąś dwu blatową ultegre w szosie... Więc po prostu nie zmieniam systemu na inny. Jedynie zmienię tylko koła na obsługujące normalne kasety.
Lata temu już się kombinowało jak sąsiadce dorobić bębenek z kasetą i przerzutkami do rowerka miejskiego z pięcioma biegami w tylnej piaście żeby było lżej pod górkę. No i w końcu jest.
eh, gdybym był bogaty ... i zarabiał jak belg. Super że kanał pokazuje takie cuda. Pierwszy raz spotykam się też z tym sprinterskim przyciskiem, czy to się da zastosować w np. 105 ?
Spoko że świat rowerowy idzie do przodu a czy to dobry kierunek to się jeszcze okaże. Póki co dla mnie cena zaporowa ale mam nadzieje że za kilka lat będę miał okazję przetestować te rozwiązanie
ciekawy materiał, póki co ponieważ jest to nowość, cenowo dla większości będzie to mało atrakcyjne rozwiązanie. Przyszła mi jednak taka myśl do głowy, czy nie można było stworzyć podobnego systemu ale mechanicznego działającego podobnie jak przerzutka planetarna? Co wy na taką koncepcję?
Lipa, co z tego, że zastępuje małą tarczę korby, jak zostaje zaje... przekos łańcucha. W pierwszym momencie pomyślałem, że rozwiązanie najlepsze do takiej górskiej szosy, gdzie potrzebne szerokie stopniowanie, ale ze względu na przekos jednak nie bardzo. Do tego dochodzą dodatkowe opory, no i podejrzewam, że system będzie cięższy niż standardowa piasta+mała tarcza+przerzutka. Standardowe przełożenia gravelowe 1x 40/11-42 są wystarczające, no chyba że ktoś na siłę, jak Jan ✌️robi 1x z wielką tarczą korby i brakuje lżejszych przełożeń, ale za tą kasę, nie dziękuję.
Da się i będzie działać, problem jest taki że przy najniższym przełożeniu moment obrotowy działający na piastę będzie tak duży że może ją po prostu zmielić. Gdybyś chciał np samochód holować 😉
Sram miał kiedyś podobny system(3 biegi) zanim zabił swój dział przerzutek planetarnych. Aktualnie można jeszcze od sturmeya kupić, oczywiście oba bez żadnej elektroniki... :)
Taka głupia moda. Niewiele osób składa samemu rowery a pójdź do sklepu i poszukaj dobrego roweru, który nie ma jednego blatu z przodu. Ostatecznie bierzesz co ci dają a nie co chcesz. Myślę, że producenci to lubią nie dlatego że to jest wydajne tylko dlatego, że za tą samą cenę sprzedają ci mniej części.
Filmów o tym po co i dla kogo są napędy jednorzędowe są już setki na yt i to pytanie chyba już trochę nie na miejscu. Nawet Janek wypowiadał się w tym temacie tyle razy, że już zbrzydnął mi ten temat. A producenci oczywiści, że produkują to z czego mają zysk, normalnie odkrycie ameryki. Tylko, że cenę dyktuję rynek i prawo popytu i podaży, a nie widzimisię producentów.
@@bejobejo2 ua-cam.com/video/B3PXo5xF_QQ/v-deo.html Janek się produkuję, a potem przychodzi jakiś gość i od nowa zaczyna stary temat, przenalizowany przez niego i ludzi w komentarzach.
Główną wadą przekładni planetarnych w piaście jest ich niższa sprawność w porównaniu do klasycznych rozwiązań. A to tutaj jest niczym innym jak dwubiegową przekładnią planetarną. Ciekawi mnie jak został rozwiązany mechanizm w środku, żeby uniknąć mniejszej sprawności, jeżeli w ogóle została podjęta próba rozwiązania tego problemu.
@@bikeshowcc w innym miejscu piszesz ze opory sa wieksze 3-4%, a to w porownaniu do klasycznego napedu ktory sam z siebie już ma okresloną sprawność i nie jest to na pewno 99% 😉
@@Isorn77 Mówię to, co jest podane - nikt z nas tego nie sprawdzi:) Producent podaje sprawność 99%, niemiecki Bike podobno wykazał opory na poziomie 3%. Kto ma racje - nie wiem. Kręci się normalnie, nikt z nas tego nie sprawdzi - mnie bardziej ciekawią realne odczucia w porównaniu z normalnym napędem (równocześnie jezdze na kilku rowerach) i jak system będzie działał za kilka miesięcy🙃
A niech mnie! Redaktor Jan w czapeczce!!! Piekło zamarza, psy i koty żyjące w harmonii, uczciwi politycy, pogoda w weekend słoneczna !!! No chaos jednym słowem!
@@warschaumitdemfahrrad2857 faktycznie tutaj śmiesznie to rozwiązali na tym sprinterskim. W recenzjach zagranicznych normalnie pod lewą klamkomanetką. I nie chodzi o to czy poważnie czy niepoważnie, bo w teorii to mogłoby być nawet niegłupie faktycznie, tylko trzebaby to dobrze zgrać.
@@AlwaysWildCS to byłby przerost formy nad treścią, tzn. zakres przełożeń byłby w granicach MTB oraz szosowych. Tylko po co? Na szerokim kapciu nie rozpędzisz się do prędkości szosowych (chyba że z górki ale wtedy przełożenia i tak mniej istotne) a na szosie nie użyjesz przełożeń typowo górskich bo nawet nie poczujesz oporu. Dodatkowo, podejrzewam że duża ilość zakresu byłaby zdublowana. Może by się przydało jakbyś chciał gravelem holować samochód. Chyba że tobie przychodzi do głowy użycie tak szerokiego zakresu?
system jest zbyt drogi dla takich napedow, sprawdz sobie ceny samych kaset nie mowiac o zestawie kol, ja mam obecnie 105 i nie wiem czy majac dobre kola jest sens przechodzic na ten system, zbyt wiele nowych wydatkow i brak informacji na temat zywotnosci kaset i samej piasty, dziwne dla mnie ze nie ma smaru
Fajna ciekawostka, problemem jest cena... za taką kasę mam pełną eletronike di2 (z przodu i tyłu) i jeszcze kilka tys na kolejny rower zostanie. Tu dostajemy tylko coś co zastępuje przednią przerzutkę, a tylna zostaje nadal mechaniczna... Dochodzi jeszcze problem z częściami dedykowanymi jak np tylna kaseta. Czego przy di2 nie ma.
Pomysł ciekawy, ale to jest po prostu takie kosztowne połączenie kasety z piastą wielobiegową. Zastanawiam się, dlaczego w piaście dali tyko dwa biegi, a nie trzy lub więcej. Ze względu na cenę nie sądzę, żeby to się szerzej przyjęło - większość wybierze rozwiązanie ponad 10 razy tańsze, czyli drugi blat.
A mi się kolor kurtki podoba (gdzie ją można kupić?). A samo rozwiązane, jakoś tak zmyślnie zaimplementowane z rozwiązań istniejących na rynku dla rowerów turystycznych z przerzutkami w piaście. Wniosek, kupujemy najtańszego gravela lub szosę i dokonujemy upgrade w wersji Classified. Sądzę, że być może będzie warto to zrobić, stąd pewnie kupię najtańszego gravela od Romet-a (choć się zarzekałem, że tego nie zrobię) i zamontuję ten system. Wychodzi na to, że będziemy mniej używać zmiany przełożeń na tylnej piaście.
Krój jest nieco inny, moim zdaniem do mojej budowy rękawy bardziej dopasowane i mniej podwija się na karku. Największy plus (dla gościa, który co chwila wyciąga z kieszeni aparat etc) to podwójny zamek.
Mnie ciekawi, jakich przełożeń na kasecie najczęściej będziesz używał przy wrzuceniu Classified na niższy bieg. Tak, jak zrzucenie na mniejszy blat z przodu przy łańcuchu na najmniejszej zębatce z tyłu raczej normalnie nie ma miejsca, to przy Classified jest możliwe i bezproblemowe - tylko czy ma to jakikolwiek sens?
Widzę, że na stronie Classified są do kupienia komplety kół plus piasta, komplety kół bez piast oraz kasety. Trochę słabo, że nie da się samej piasty, kasety i manetki, no bo w zasadzie można byłoby dać komuś u nas (lub samemu) zbudować koła. Będą sprzedawane w przyszłości systemy bez kół?
@@bikeshowcc No to ja nie widzę sensu tego zastosowania i wydania kasy na coś co praktycznie nic nie zmienia a tylko komplikuje możliwości łatwej zmiany kasety albo zębatek na korbie. Dla mnie niewypał 🤷♂️
@@bikeshowcc No to ja nie widzę sensu tego zastosowania i wydania kasy na coś co praktycznie nic nie zmienia a tylko komplikuje możliwości łatwej zmiany kasety albo zębatek na korbie. Dla mnie niewypał 🤷♂️
Ja jeboł, oska z gwintem na wielowypust, bo ta raczka nie mogła by byc obracana na wielowpuscie:D Genialne:D no genialne:D I plastikowe. Upadek i nara, płac znowu. Masakra co za zbedne skomplikowanie elementów:D
Spróbuj to zrozumieć tak - system działa tak jak przednia przerzutka, tylko jej nie widzisz. „Dużym” blatem jest ten który fizycznie masz w rowerze (u mnie to 48, ale system wspiera blaty naeet do 52). „Małe” przełożenie na przekładni to 70% twardego (w dużym uproszczeniu), czyli w tym przypadku tak jak bym zredukował na blat 33 zeby. Na obydwóch przełożeniach masz cały zakres kasety 11-34. To w ogóle nie jest skomplikowane, tak jak to mówię - wystarczy sobie wyobrazić jak działa przednia przerzutka w rowerze.
Szczerze mówiąc - nie. Ale wydaje mi się, że w przypadku gravela będize to trudniej poczuć. Podobno są testy w których wykazano 3-4% większy opór, natomiast moim zdaniem dotyczy to zestawów z kołami szosowymi. W gravelu nie jestem w stanie poczuć różnicy przy normalnej jeździe, mając czynniki takie jak wiatr, zmienna nawierzchnia, szersze opony etc.
Po diabła zmieniać przednie koło? Generowanie zbędnych kosztów. Nie musi być też karbonowe i zalewane mlekiem. Jaka wtedy może być cena takiego zestawu?
@@paweolszewskiKR4PR To jeszcze dokręcić dwa koła do tylnej osi, jak do Reksia czy innej pszczoły. Po co się ograniczać. A ile nowych możliwości, np. pokonywanie ostrych, plaskich zakrętów z większymi prędkościami. Dorzucić możliwość zmiany punktu podparcia tymi kołami i np. możliwość podjeżdżania pod większe nachylenia dzięki dodatkowemu podparciu tymi kółkami ZA tylnym kołem. Że też nikt jeszcze rego nie wymyślił i że zapewne będzie ciężkie - fuli też kiedyś nie było ;)
Ciekawe, szkoda ,że zakres kasety jest taki mały. Biorąc pod uwagę dziwne stopniowanie biegów w piaście jakoś ciężko było by mi wybrać opcję pod gravela. Piastę masz z jakim zakresem?
Ale jak - to jest przekładnia planetarna, więc nie masz "biegów" i "zakresów" w piaście, a dwa przełożenia, z których jedno to 1:1 (czyli "fizycznie" to co tu widzisz - blat 48 i kasetę 11-34) a drugie ok 0,71:1 to po prostu odpowiednik mniej więcej tego, co masz w GRX 2x11. Mówiąć totalnie łopatologicznie - to po prostu napęd 2x11 z korbą 48-33 i kasetą 11-34, tylko nie widać przerzutki:)
opisywany tutaj wariant daje "wirtualne 33T " z 48t blatu. a czy jest mozliwe aby system dawal "wirtualne" 50T z 34t rzeczywistego . innymi slowy czy jest opcja aby dzialal w druga strone. Moznaby do gorala twardych biegow dodac ...ktos wie?
Ile kosztuje cały system z kołami i montażem? Wydaje sie być lepsze niz przednia przerzutka, nie ma ryzyka spadku łańcucha. Pytanie jak z jakością kasety isanych kol ale wyjdzie w praniu. Zamiast dawać moduł do kierownicy mogli dać opcje parowania z di2.
Cena jest pod koniec filmu - 11k to cena własnie całego zestawu, z kompletem kół i montażem. Jest opcja parowania z Di2 - przycisk na kierownicy jest do rowerów z mechanicznymi przerzutkami, jak u mnie.
@@bikeshowcc Powiedzmy że koła na 240tkach to z reguły 5000. Kaseta DA 1000. Praca mechanika itp. Powiedzmy że to kosztuje 4000. Więc dopłata około 3000 do 2x11. Nie jest to jakoś dużo i chyba warto pod warunkiem że koła są dobre. Ile utył rower po czymś takim? +wygląd, lepsza kultura pracy niż 1x11 ze zwykłymi stopniowani, bardziej aero, ładniej - gorsze linie łańcucha niż w 2x11, cena, brak wiedzy na temat sztywności, wagi itp. Generalnie to jest dobre, jeśli nie będzie awaryjne i ciężkie to dopłata 4 tysi przy jakiś SWORKSach nikogo nie zaboli.
Jest lekki wzrost wagi, ale głównie dlatego, że ja już miałem lekkie koła. Rower dalej wazy poniżej 9 kg (jakieś 8,9), mimo dużej ilości mleka w oponach, oponach 35mm etc.
nie zauwazam zbytnich plusow. O ile 1 blat w ciezszym mtb jest w zasadzie potrzebny, zeby niczym nie zachaczac i w razie dzwonow mniej rzeczy popsutych tak w kwestii szosy/ gravela 1 blat to chyba tylko wrazenie wizualne czystej formy. In minus to przekosy lancucha, a w przypadku tego rozwiazania cena plus skazanie sie ekosystem producenta (kola, kaseta)
Waga? W sensie czy dało się sprawdzić ile waży sama piasta, ośka, adapter, nadajnik z manetką/przyciskiem sprinterskim, kaseta? Czy można dostarczyć do certyfikowanego dilera systemu swoją obręcz by zrobili tylko tylne koło a potem zamontowali system? Bo jak rozumiem zrobienie koła samemu czy u ulubionego kołodzieja nie wchodzi w grę?
Ten system jest zintegrowany z Di2 - to jest wersja pod mechaniczne przerzutki w moim rowerze. Jakbym miał Di2 lewa manetka zmieniałaby biegi w przekładni:)
Jest z plastiku - więc jak dobrze dostanie, to raczej się rozleci:) Dlatego tak wazne jest, żeby byl zawsze schowany w ramie - im mniej wystaje, tym lepiej.
Taniej wtedy pewnie jezdzic z wozem serwisowym ktory na umowiony sygnal zdejmie z bagaznika jubilata a wigry zabierze a potem jak bedIe pod gore znowu podstawi wigry, i tak oto mozna zmieniac przelozenia, wymiana jakby kola z 20 na 24 i odwrotnie
Biegi w piaście+ kaseta czyli w zasadzie nic rewolucyjnego. Jedna rzecz mnie trapi. Najpierw wprowadza się napęd 1x a potem szuka zamiennika przedniej przerzutki, który w zasadzie już istnieje. Sorry ale ja odpadam. Plus za bardzo przemyślany i prosty system jeżeli chodzi o budowę.
Ktoś to świetnie opisał w komentarzach - nie ma czegoś takiego jak napęd doskonały (gdybyśmy tak myśleli, to od stu lat jeździlibyśmy na ostrym kole). Ciagle ktoś eksperymentuje, próbuje, coś zmienia - tak powstał wolnobieg, potem przerzutki, potem manetki na kierownicy, sprzęgło, napędy 1x, elektronika itp. Cześć tych systemów się przyjmuje, cześć nie. Cześć staje się powszechnie stosowana, niektóre trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców. Ten system nie tyle jest alternatywa dla przedniej przerzutki, co raczej zwiększeniem możliwości napędów z jednym blatem tam, gdzie przednia przerzutka jest z różnych względów problematyczna, albo wręcz niemożliwa do zastosowania.
@@bikeshowcc w pełni się z Tobą zgadzam i za to uwielbiam świat rowerów. Podziwiam ludzi, którzy próbują i szukają nowych rozwiązań. Ciekawe jak się to przyjemnie w rowerowym świecie.
No to mi chłopaki wyjaśniły własnymi słowami, jak to działa. To tak jak pewien milicjant na pytanie jak działa silnik w samochodzie spytał, czy może to opisać własnymi słowami? Niech pan opisuje, powiedzial egzaminator. Na to milicjant: brrrrmmm, brmmmmm...
To tak naprawdę zwykła (tyle, że lekka i sterowana bezprzewodowo) przekładnia planetarna. Klikasz przycisk, ośka odbiera ten sygnał i emituje impuls elektryczny do piasty, gdzie zostaje zmienione przełożenie (z 1:1 na 0,7:1 i odwrotnie). W samej piaście jest po prostu magnes pobudzany impulsem z ośki.
@@zbig.mach.3443 Ależ oczywiście ze to nie jest tłumaczenie techniczne - miało być łopatologicznie:) Od zaawansowanych rozważań technicznych zawsze będę sie trzymał daleko - nie znam się na tym🤟
@@MrDolinoss Nie rozumiem twojej uwagi.Ale gdybyś interesował się tym sportem to byś wiedział,że np; na tarczach to nikt jeździć nie chciał.Trzeba było presji sponsorów.A na elektrykę od srama narzeka się do teraz.takie wynalazki jak classified kupują tylko zamożni amatorzy.
Tylko na jaki grzyb komu pełny zestaw? Po co zmieniać przednie koło? Po co zmieniać tylne koło? Wystarczy montaż piasty, kasety i reszty elementów montażowych. Mam lepsze koła i lepszą piastę… Jak dla mnie skok na kasę…
Pojawienie się samego systemu z piastą, a bez kół, to kwestia czasu. Mam nadzieję, że pod koniec tego testu (jeśli będzie zadowalajacy) uda mi się wykupić system i zrobić dalszą część testu w postaci zaplecenia swoich kół.
@@RadoslawAdamStachnik przy takiej kasecie jak piszesz to raczej nie ma sensu. Poza tym piasty planetarne nie lubią wysokiego momentu obrotowego. Wyjątkiem jest rohloff, ale to też nie taki ideał, bo czym lżejsze przełożenie tym więcej pary idzie w gwizdek. No i w potencjalnym serwisie trudniejsze. Tutaj pewnie to samo, tylko skala inna bo 2 przełożenia to nie 14 😉
Największy minus który widzę to specyficzna kaseta. Trochę duża zależność od producenta i brak możliwości dostosowania tego elementu do siebie. Początkowo cena 170 euro też lekko straszy. Oprócz tego fajnie, podatek od nowości zawsze musi być więc cena wysoka. Ale jak ktoś nie ma kół to może i warto przemysleć.
Jeśli ktoś się zastanawiał po co te wszystkie zachęty do lajkowania i subskrybcji bikeshow, to w takich testach i materiałach kryje się odpowiedź. Dzięki, Janek! Rozwijaj się dalej!
Kilka sezonów wypadłem z rowerowego świata, na nowo zacząłem oglądać filmy i testy rowerowe i jestem w szoku co się to dzieje:) no szok ! :)
Zawsze uważałem że wszystko da się zrobić poza pojechaniem rowerem na Marsa, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości ;)
System świetny i gdyby tylko moja sakiewka pozwalałaby na zakup to chętnie. Jako nowość pewnie po drodze pojawią się jakieś wady które stopniowo będą korygowane i nie wykluczone że z czasem cena też będzie nieco bardziej przystępna. Czas pokaże, testy również. Dla mnie system 👍
Film świetny...ciekawy system...chciało byś się na Tym przejechac😁Ciekawe jak ten system będzie wytrzymały i nie zawody....👍
w sumie nieźle to podsumowuje pojedynek użyteczności 1x vs 2x :)
Kiedyś wytłumaczę żonie, że potrzebuję tego😁😁
Najlepiej już wprowadzać lekko w temat ;P
Zabierz ją po prostu do Kazar lub W.Kruka później zwyczajnie sobie kupisz 😁
@@markspencer8195 później zwyczajnie już nie będzie miał za co, więc problem z głowy.
😄👍
Powodzania.
Zadałbym jakieś pytanie ale chyba się pogubiłem, wiec dałem kciuka w górę i idę badać jak działa Wigry3 ;) bo to nieco prostsza maszyna hehe
Mi się podoba. Mam 3 biegi z przodu i mam ich po woli dosyć. Luzy na manetkach, zmiany biegów to czesto sztuka, dzialaja idealnie tylko w srodkowych zakresach. W tym systemie zapominasz o zmianie biegow. Ciekawe rozwiazanie. Jakby to kupili USA lub Japonia to by się mogło szybko spopularyzować
Taka ciekawosta na urozmaicenie dnia, bez fajerwerków. Miałem kiedyś korbę Srama z 24 biegami która całkowicie eliminowała obie przerzutki i też się nie przyjęło. Patentów w piastach też jest co niemiara z tym ,że nie tak lekkich.
Początek drogi do Nexus'a lub Rohloff'a w grawelu? Następnie zamiana łańcucha na pasek, aż wylądujemy na grawelu z napędem Pinion gearbox with 600% gear range ;-)
Mam nadzieję, napędy alternatywne jakoś nie mogą się przebić i stanowią nisze, a często są na wyższym poziomie technicznym, prawie bezobsługowe i mało awaryjne.
Pozdrawiam.
Myślę, że cena robi swoje. Pojawiają się już gravele w takiej kombinacji ale rzczywiście dość niszowych firm i za wysoką cenę. Mam rower miejski/trekking z Alfine i paskiem i uważam, że to rozwiązanie jest genialne.
@@rabomarc W US takie gravele są już poniżej 2000$, niestety koszt wysyłki do PL 500$ ;-(
@@marekgrzegorek8803 domyślam się, że chodzi o firmę Priority - muszę przyznać, że mocno rozważałem sprowadzenie takiego roweru bo nawet z kosztami wysyłki wychodzi niezła cena a rowery same mi się podobają. Ale trochę absolutny brak obecności tej marki w Europie mnie odstrasza. Da się kupić u nas za ok 3500zl rame Soma Wolverine (jest oficjalna polska dystrybucja) i złożyć sobie na niej bardzo przyzwoitego stalowego gravela na pasku i powiedzmy Alfine. Myślę ze jest to do zrobienia za 7-8 tys.
Nie ta kategoria wagowa ;)
@@rabomarc cena tego czegos to 11k takze ten :)
Ciekawie i w konkretny sposób przekazane 👍🙂
W latach 90tych Nexave Shimano miało to w swoich piastach. Potem zanikło. Serwisowałem tylko dwie takie piasty. Czyli "stareeee, byłoooo"
Bardzo ladnej jakosci film. Gratulacje i daje suba.
Czyli w sumie to dziala tak jak stary poczciwy Sturmey Archer w piascie + zwykla przezutka tylnia. Plus to mozliwosc krecenia podczas zmiany biegow. W starych przekladniach planetarnych tak sie nie da.
Łapka w górę, bo Twoje filmy zawsze na najwyższym poziomie :)
Materiał ciekawy taki jak kiedyś w TVP SONDA :) Może do grawela ewentualnie górale , ale w szosie tego nie widzę. Nie przemawia do mnie żaden logiczny argument dla którego ktoś miałby wydać parę tysięcy złoty tylko po to aby pozbyć się przedniej przerzutki, małej tarczy, tylnej przerzutki bez sprzęgła i lekkich kół a w zamian zapakować całe to urządzenie z nowymi ciężkimi kołami nietypową kasetą i przerzutką ze sprzęgłem .
Właśnie kupuje karbonowe koła przez chwilę myślałem że może z Classified. Ale jak zobaczyłem cenę... to jednak zostanę przy normalniej kasecie i dwu blatowym systemie :).
zalezy jaki dwublat rozwazasz - np eTap RED raczej duzo taniej nie wyjdzie...
@@lechprotean Ale ja mam już którąś dwu blatową ultegre w szosie... Więc po prostu nie zmieniam systemu na inny. Jedynie zmienię tylko koła na obsługujące normalne kasety.
Fajne.Trochę martwiłem się,że będzie drogo ale nie jest źle.Już zamówiłem.
Cudawianki show 😊
Po to ten kanał powstał:)
11000złotych fajnie
Lata temu już się kombinowało jak sąsiadce dorobić bębenek z kasetą i przerzutkami do rowerka miejskiego z pięcioma biegami w tylnej piaście żeby było lżej pod górkę. No i w końcu jest.
@Bonini M.
Dorobienie,,bębenka" sąsiadce grozi alimentami.
@@wiesawfratczak3228 😂
Sklasyfikowałem to jako czysta herezja ;)
W zasadzie bardzo podobną rolę spełnia polskie Efneo, tyle że zastępuje 3 tarcze.
Zeby nie miec dwoch blatow, wprowadzili jeden blat, zeby pozniej wprowadzic drugi blat ;>
geniusze marketingu ciągle działaja
@@maciek6086 biedny jesteś, w przełaju 2 blaty XD? proszę cie
ale wirtualny noo. nie rozuimiesz. wirtualny. nie widzisz go a jest:D
Piasta z wewnętrzną przerzutką plus zewnętrzne zębatki Sachs Orbit to było jakieś 30 lat temu... ?
Miałem taką z logiem Srama już. Wcale bardzo ciężka nie była. Piasta ważyła chyba 900g z fabryczną kaseta
eh, gdybym był bogaty ... i zarabiał jak belg. Super że kanał pokazuje takie cuda. Pierwszy raz spotykam się też z tym sprinterskim przyciskiem, czy to się da zastosować w np. 105 ?
Tak tej elektronicznej 🥴
Spoko, już 3 miesiące temu mieliśmy to na serwisie . Polecam
Spoko że świat rowerowy idzie do przodu a czy to dobry kierunek to się jeszcze okaże. Póki co dla mnie cena zaporowa ale mam nadzieje że za kilka lat będę miał okazję przetestować te rozwiązanie
Ile dokładnie ?
@@MaverickLukas pod koniec filmu jest napisane 11k
@@Odyn1920 Dzięki. Nie zauważyłem. Niestety pozostanę tylko fanem. Pułap cenowy nieosiągalny.
ciekawy materiał, póki co ponieważ jest to nowość, cenowo dla większości będzie to mało atrakcyjne rozwiązanie. Przyszła mi jednak taka myśl do głowy, czy nie można było stworzyć podobnego systemu ale mechanicznego działającego podobnie jak przerzutka planetarna? Co wy na taką koncepcję?
Czy da się ten system sparować z Di2? Tak aby móc sobie zdefiniować układ przełożeń na manetkach di2.
Przy manetkach Di2 lewa manetka może obsługiwać system Classified. Więc działa to wtedy dokłądnie jak przednia przerzutka;)
Tego pytania szukałem
No, to teraz jeszcze rower z przekładnią od Piniona ;-)
I do przodu👍
nie mogłem się doczekać tego odcinka!!
Myślę, że tak naprawdę ciekawe to będą dopiero wrażenia po polskiej jesieni i zimie:)
tak, to będzie najważniejsze. Ale bardzo mnie też go ciekawiło od technicznej strony - właśnie z warsztatu ;)
Lipa, co z tego, że zastępuje małą tarczę korby, jak zostaje zaje... przekos łańcucha. W pierwszym momencie pomyślałem, że rozwiązanie najlepsze do takiej górskiej szosy, gdzie potrzebne szerokie stopniowanie, ale ze względu na przekos jednak nie bardzo. Do tego dochodzą dodatkowe opory, no i podejrzewam, że system będzie cięższy niż standardowa piasta+mała tarcza+przerzutka. Standardowe przełożenia gravelowe 1x 40/11-42 są wystarczające, no chyba że ktoś na siłę, jak Jan ✌️robi 1x z wielką tarczą korby i brakuje lżejszych przełożeń, ale za tą kasę, nie dziękuję.
Fajny patent. Pozdrawiam.
A jak się to ma do efneo? Polskiego pomysłu na pozbawienie przedniej przerzutki?
Da się zmontować system z 2 blatami z przodu? Ciekawa byłaby to opcja mieć wirtualny blat 24 przy klasycznym szosowym kompakcie.
Producent dość mocno tego nie zaleca i nie chce za to brać odpowiedzialności. Więc zdaje się jest jakiś problem:)
Da się i będzie działać, problem jest taki że przy najniższym przełożeniu moment obrotowy działający na piastę będzie tak duży że może ją po prostu zmielić. Gdybyś chciał np samochód holować 😉
Sram miał kiedyś podobny system(3 biegi) zanim zabił swój dział przerzutek planetarnych. Aktualnie można jeszcze od sturmeya kupić, oczywiście oba bez żadnej elektroniki... :)
Tak z ciekawości... co komu przeszkadzają dwa blaty z przodu i przerzutka jeżeli brakuje przełożeń z jednym?
Taka głupia moda. Niewiele osób składa samemu rowery a pójdź do sklepu i poszukaj dobrego roweru, który nie ma jednego blatu z przodu. Ostatecznie bierzesz co ci dają a nie co chcesz. Myślę, że producenci to lubią nie dlatego że to jest wydajne tylko dlatego, że za tą samą cenę sprzedają ci mniej części.
W wielu nowoczesnych gravelach w których umożliwiono montaż bardzo szerokich opon nie ma możliwości montazu przedniej przerzutki:)
Filmów o tym po co i dla kogo są napędy jednorzędowe są już setki na yt i to pytanie chyba już trochę nie na miejscu. Nawet Janek wypowiadał się w tym temacie tyle razy, że już zbrzydnął mi ten temat. A producenci oczywiści, że produkują to z czego mają zysk, normalnie odkrycie ameryki. Tylko, że cenę dyktuję rynek i prawo popytu i podaży, a nie widzimisię producentów.
@@Draygo1990 pytanie jest inne...
@@bejobejo2 ua-cam.com/video/B3PXo5xF_QQ/v-deo.html Janek się produkuję, a potem przychodzi jakiś gość i od nowa zaczyna stary temat, przenalizowany przez niego i ludzi w komentarzach.
Ciekawy material🤔
Główną wadą przekładni planetarnych w piaście jest ich niższa sprawność w porównaniu do klasycznych rozwiązań. A to tutaj jest niczym innym jak dwubiegową przekładnią planetarną. Ciekawi mnie jak został rozwiązany mechanizm w środku, żeby uniknąć mniejszej sprawności, jeżeli w ogóle została podjęta próba rozwiązania tego problemu.
Producent deklaruje sprawność na poziomie 99%, co ma być rewolucją;)
@@bikeshowcc w innym miejscu piszesz ze opory sa wieksze 3-4%, a to w porownaniu do klasycznego napedu ktory sam z siebie już ma okresloną sprawność i nie jest to na pewno 99% 😉
@@Isorn77 Mówię to, co jest podane - nikt z nas tego nie sprawdzi:) Producent podaje sprawność 99%, niemiecki Bike podobno wykazał opory na poziomie 3%. Kto ma racje - nie wiem. Kręci się normalnie, nikt z nas tego nie sprawdzi - mnie bardziej ciekawią realne odczucia w porównaniu z normalnym napędem (równocześnie jezdze na kilku rowerach) i jak system będzie działał za kilka miesięcy🙃
A niech mnie! Redaktor Jan w czapeczce!!! Piekło zamarza, psy i koty żyjące w harmonii, uczciwi politycy, pogoda w weekend słoneczna !!! No chaos jednym słowem!
Ja bym zostawił przednią przerzutkę i byłby reduktor. 2x2x11, byłaby moc :D
Bez hamulców tarczowych nie podejdzie?
I dwie przednie (lewe) klamkomanetki? 😛
@@AlwaysWildCS przecież masz tu przycisk, więc klamki mogłyby zostać.
A tak w ogóle, to wszystko traktujesz tak poważnie?
@@warschaumitdemfahrrad2857 faktycznie tutaj śmiesznie to rozwiązali na tym sprinterskim. W recenzjach zagranicznych normalnie pod lewą klamkomanetką. I nie chodzi o to czy poważnie czy niepoważnie, bo w teorii to mogłoby być nawet niegłupie faktycznie, tylko trzebaby to dobrze zgrać.
@@AlwaysWildCS to byłby przerost formy nad treścią, tzn. zakres przełożeń byłby w granicach MTB oraz szosowych. Tylko po co? Na szerokim kapciu nie rozpędzisz się do prędkości szosowych (chyba że z górki ale wtedy przełożenia i tak mniej istotne) a na szosie nie użyjesz przełożeń typowo górskich bo nawet nie poczujesz oporu. Dodatkowo, podejrzewam że duża ilość zakresu byłaby zdublowana.
Może by się przydało jakbyś chciał gravelem holować samochód. Chyba że tobie przychodzi do głowy użycie tak szerokiego zakresu?
Przypomina mi się jak kiedyś ktoś połączył piastę Rohloff ze skrzynią biegów Pinion :D
Dzień dobry, czy do roweru MTB nie ma możliwości założenia systemu classifide ?
Proszę o wiadomość zwrotną i adres serwisu.
Dziękuję, Pozdrawiam
Przez to ,że kaseta jest od 11 zębów a nie 9-10 cały misterny plan w pi.... 😁
system jest zbyt drogi dla takich napedow, sprawdz sobie ceny samych kaset nie mowiac o zestawie kol, ja mam obecnie 105 i nie wiem czy majac dobre kola jest sens przechodzic na ten system, zbyt wiele nowych wydatkow i brak informacji na temat zywotnosci kaset i samej piasty, dziwne dla mnie ze nie ma smaru
@@krzysztofkosmider5396 Widziałem ceny kaset :) System z całymi kołami nie jest aż taki niebotycznie dogi tyle ,że jest masa niewiadomych.
mega materiał
Fajna ciekawostka, problemem jest cena... za taką kasę mam pełną eletronike di2 (z przodu i tyłu) i jeszcze kilka tys na kolejny rower zostanie. Tu dostajemy tylko coś co zastępuje przednią przerzutkę, a tylna zostaje nadal mechaniczna... Dochodzi jeszcze problem z częściami dedykowanymi jak np tylna kaseta. Czego przy di2 nie ma.
Teraz za 10k to masz nową Ultegrę i co najwyżej na Prince Polo zostanie.
Niebezpiecznie zmierzasz do czegoś, co się nazywa Toneh 🙂
Musze się przyzwyczaić do nieco innych możliwości obiektywów niż przy 1 calu:)
Tonę!! Bulbul Tonę. Francuski mistrz plywacki. znam.
też to zauważyłem, ale nie wiedziałem jaką to zjawisko ma nazwę :)
Jaki to model tej żółtej kurtki? Świetnie wygląda
Jest to kurtka polskiej firmy JMP. model X.
Super!
A czy zamiast przycisku sprinterskiego można podpiąć manetke Di2?
Tak jest.
Pomysł ciekawy, ale to jest po prostu takie kosztowne połączenie kasety z piastą wielobiegową. Zastanawiam się, dlaczego w piaście dali tyko dwa biegi, a nie trzy lub więcej. Ze względu na cenę nie sądzę, żeby to się szerzej przyjęło - większość wybierze rozwiązanie ponad 10 razy tańsze, czyli drugi blat.
Ze względu na wagę.Wiadomo,że ci którzy są w stanie wydać 2,5k funtów na taką zabawkę liczą każdy gram.
A jak z dostępnością samej kasety na wypadek, gdyby stara zużyła się? Bo na stronie mają tylko całe zestawy do kupienia.
Mają na stronie też kasety. 179-199 euro. Dostepne
A mi się kolor kurtki podoba (gdzie ją można kupić?). A samo rozwiązane, jakoś tak zmyślnie zaimplementowane z rozwiązań istniejących na rynku dla rowerów turystycznych z przerzutkami w piaście. Wniosek, kupujemy najtańszego gravela lub szosę i dokonujemy upgrade w wersji Classified. Sądzę, że być może będzie warto to zrobić, stąd pewnie kupię najtańszego gravela od Romet-a (choć się zarzekałem, że tego nie zrobię) i zamontuję ten system. Wychodzi na to, że będziemy mniej używać zmiany przełożeń na tylnej piaście.
Kanarek z JMP ---no proszę ,, jakieś zmiany co kroju, między tym a starym modelem ?
Ja bym się tutaj chętnie podpiął pod pytanie,
Krój jest nieco inny, moim zdaniem do mojej budowy rękawy bardziej dopasowane i mniej podwija się na karku. Największy plus (dla gościa, który co chwila wyciąga z kieszeni aparat etc) to podwójny zamek.
@@bikeshowcc Witam. Podpinam się pod pytanie😀Jaki rozmiar?? Pozdro
Mnie ciekawi, jakich przełożeń na kasecie najczęściej będziesz używał przy wrzuceniu Classified na niższy bieg. Tak, jak zrzucenie na mniejszy blat z przodu przy łańcuchu na najmniejszej zębatce z tyłu raczej normalnie nie ma miejsca, to przy Classified jest możliwe i bezproblemowe - tylko czy ma to jakikolwiek sens?
Widzę, że na stronie Classified są do kupienia komplety kół plus piasta, komplety kół bez piast oraz kasety. Trochę słabo, że nie da się samej piasty, kasety i manetki, no bo w zasadzie można byłoby dać komuś u nas (lub samemu) zbudować koła. Będą sprzedawane w przyszłości systemy bez kół?
Jak się ma waga całego systemu classified to wagi usuniętej po zalozeniu systemu. Czyli odejmujemy wagę roweru czy dodajemy? I jaka jest różnica?
Praktycznie 1:1, w zalezności od komponentów.
@@bikeshowcc No to ja nie widzę sensu tego zastosowania i wydania kasy na coś co praktycznie nic nie zmienia a tylko komplikuje możliwości łatwej zmiany kasety albo zębatek na korbie. Dla mnie niewypał 🤷♂️
@@bikeshowcc No to ja nie widzę sensu tego zastosowania i wydania kasy na coś co praktycznie nic nie zmienia a tylko komplikuje możliwości łatwej zmiany kasety albo zębatek na korbie. Dla mnie niewypał 🤷♂️
Ciekawe jak z żywotnością tego systemu. 🧐
Ja jeboł, oska z gwintem na wielowypust, bo ta raczka nie mogła by byc obracana na wielowpuscie:D Genialne:D no genialne:D I plastikowe. Upadek i nara, płac znowu. Masakra co za zbedne skomplikowanie elementów:D
polecam oglądać przy prędkości odtwarzania 1,5 :-)
A czy te dodatkowe biegi tylko zwiększają kadencję czy są też przez to jakieś biegi cięższe do szybszej jazdy na gravelu 1×11?
Piasta działa jak reduktor. Najcięższe przełożenie zależy od wielkości blatu i najmniejszej zębatki kasety.
Spróbuj to zrozumieć tak - system działa tak jak przednia przerzutka, tylko jej nie widzisz. „Dużym” blatem jest ten który fizycznie masz w rowerze (u mnie to 48, ale system wspiera blaty naeet do 52). „Małe” przełożenie na przekładni to 70% twardego (w dużym uproszczeniu), czyli w tym przypadku tak jak bym zredukował na blat 33 zeby. Na obydwóch przełożeniach masz cały zakres kasety 11-34. To w ogóle nie jest skomplikowane, tak jak to mówię - wystarczy sobie wyobrazić jak działa przednia przerzutka w rowerze.
@@bikeshowcc a czyli to działa jak mały blat z przodu?
@@jakubkozak601 Z grubsza tak - tylko, że możesz go zmieniać w trakcie pedałowania i lancuch nie spadnie.
A na jakiej zasadzie ta oś wymusza zmianę biegu?
Jakiś elektromagnes czy system mechaniczny?
Nie ma żadnego połączenia fizycznego, tylko magnes/impuls.
Konstruktorzy szaleją. Marketingowcy szaleją.
Szpanerzy za wszystko płacą.
A kto bogatemu zabroni?
Ilość bogatych rośnie więc się kręci.
A kto biednemu, pewnie nie jeden bedzie to bral w kredycie lub innym leasingu
Panie bez tego nie pojedziesz. Nie ma szans:D
Cuda na kiju
A kiedy będą koszulki Bikeshow?
Jak wygląda kwestia wzrostu obciążeń przy przenoszeniu mocy? Czujesz jakąś różnicę?
Szczerze mówiąc - nie. Ale wydaje mi się, że w przypadku gravela będize to trudniej poczuć. Podobno są testy w których wykazano 3-4% większy opór, natomiast moim zdaniem dotyczy to zestawów z kołami szosowymi. W gravelu nie jestem w stanie poczuć różnicy przy normalnej jeździe, mając czynniki takie jak wiatr, zmienna nawierzchnia, szersze opony etc.
Po diabła zmieniać przednie koło? Generowanie zbędnych kosztów. Nie musi być też karbonowe i zalewane mlekiem. Jaka wtedy może być cena takiego zestawu?
co to za kurtka i przedłużki bibsów ? ;)
Witam. Co to za model bucików???pozdrawiamy
Nie prościej zwyczajnie wybrać 2 blaty? :) Taniej, prościej i podejrzewam że nawet nie ciężej ;)
Oczywiście, że prościej:)
Można też 3 blaty, po co się ograniczać ;)
@@paweolszewskiKR4PR To jeszcze dokręcić dwa koła do tylnej osi, jak do Reksia czy innej pszczoły. Po co się ograniczać. A ile nowych możliwości, np. pokonywanie ostrych, plaskich zakrętów z większymi prędkościami. Dorzucić możliwość zmiany punktu podparcia tymi kołami i np. możliwość podjeżdżania pod większe nachylenia dzięki dodatkowemu podparciu tymi kółkami ZA tylnym kołem.
Że też nikt jeszcze rego nie wymyślił i że zapewne będzie ciężkie - fuli też kiedyś nie było ;)
Ciekawe, szkoda ,że zakres kasety jest taki mały. Biorąc pod uwagę dziwne stopniowanie biegów w piaście jakoś ciężko było by mi wybrać opcję pod gravela. Piastę masz z jakim zakresem?
Ale ta piasta nie ma biegów.
Ale jak - to jest przekładnia planetarna, więc nie masz "biegów" i "zakresów" w piaście, a dwa przełożenia, z których jedno to 1:1 (czyli "fizycznie" to co tu widzisz - blat 48 i kasetę 11-34) a drugie ok 0,71:1 to po prostu odpowiednik mniej więcej tego, co masz w GRX 2x11. Mówiąć totalnie łopatologicznie - to po prostu napęd 2x11 z korbą 48-33 i kasetą 11-34, tylko nie widać przerzutki:)
@@bikeshowcc Oczywiście chodziło mi o zakres pracy podany na stronie. Niejasno się wyraziłem.
Ten łysy gość z kimś mi się kojarzył, nagle błysło- Lex Luthor!
Bez kitu👍.
opisywany tutaj wariant daje "wirtualne 33T " z 48t blatu. a czy jest mozliwe aby system dawal "wirtualne" 50T z 34t rzeczywistego . innymi slowy czy jest opcja aby dzialal w druga strone. Moznaby do gorala twardych biegow dodac ...ktos wie?
Tak. System nazywa się XD, wsadź kasetę 8,9 lub 10 T. Ewentualnie poszukaj kasety Srama z biegami wewnątrz i kaseta
Ciekawe czy można to założyć do napędu 2x i mieć jeszcze szerszy zakres biegów 🤔
Mozna miec wtedy 48 kombinacji (2 * 12 * 2), ale niektore beda sie dublowaly
Ile kosztuje cały system z kołami i montażem? Wydaje sie być lepsze niz przednia przerzutka, nie ma ryzyka spadku łańcucha. Pytanie jak z jakością kasety isanych kol ale wyjdzie w praniu. Zamiast dawać moduł do kierownicy mogli dać opcje parowania z di2.
Cena jest pod koniec filmu - 11k to cena własnie całego zestawu, z kompletem kół i montażem. Jest opcja parowania z Di2 - przycisk na kierownicy jest do rowerów z mechanicznymi przerzutkami, jak u mnie.
@@bikeshowcc Powiedzmy że koła na 240tkach to z reguły 5000. Kaseta DA 1000. Praca mechanika itp. Powiedzmy że to kosztuje 4000. Więc dopłata około 3000 do 2x11. Nie jest to jakoś dużo i chyba warto pod warunkiem że koła są dobre.
Ile utył rower po czymś takim?
+wygląd, lepsza kultura pracy niż 1x11 ze zwykłymi stopniowani, bardziej aero, ładniej
- gorsze linie łańcucha niż w 2x11, cena, brak wiedzy na temat sztywności, wagi itp.
Generalnie to jest dobre, jeśli nie będzie awaryjne i ciężkie to dopłata 4 tysi przy jakiś SWORKSach nikogo nie zaboli.
Jest lekki wzrost wagi, ale głównie dlatego, że ja już miałem lekkie koła. Rower dalej wazy poniżej 9 kg (jakieś 8,9), mimo dużej ilości mleka w oponach, oponach 35mm etc.
A jaka cena tego gadżetu?
2400€ zestaw z kołami
Chyba żartujesz
nie zauwazam zbytnich plusow. O ile 1 blat w ciezszym mtb jest w zasadzie potrzebny, zeby niczym nie zachaczac i w razie dzwonow mniej rzeczy popsutych tak w kwestii szosy/ gravela 1 blat to chyba tylko wrazenie wizualne czystej formy. In minus to przekosy lancucha, a w przypadku tego rozwiazania cena plus skazanie sie ekosystem producenta (kola, kaseta)
Jan jakie to okulary?
Waga? W sensie czy dało się sprawdzić ile waży sama piasta, ośka, adapter, nadajnik z manetką/przyciskiem sprinterskim, kaseta? Czy można dostarczyć do certyfikowanego dilera systemu swoją obręcz by zrobili tylko tylne koło a potem zamontowali system? Bo jak rozumiem zrobienie koła samemu czy u ulubionego kołodzieja nie wchodzi w grę?
Jeszcze nie,ale to tylko kwestia czasu aby ten system był sprzedawany osobno, bez kół ;)
No fajnie, fajnie, ale czekam aż shimano takie coś wypuści i zintegruje z Di2, żeby jedną manetką się to zmieniało
Ten system jest zintegrowany z Di2 - to jest wersja pod mechaniczne przerzutki w moim rowerze. Jakbym miał Di2 lewa manetka zmieniałaby biegi w przekładni:)
Skoro dokreca sie na bacik to nie bedzie sie luzowac w czasie jazdy?
"Prawie" jak Shimano Nexus... . 🤔😜
Tylko taki bardziej Nexus Di2 :p
Błagam, f/5.6 w górę bo oślepnę...
Słowo "system" padło 121 razy :)
Czuwaj!
To nie może być przypadek.
121 = 11 x 11
To jest dopiero wyzwanie.
Przypadek, nie sądzę 👨🏻⚖️
Zastanawia mnie tylko jak odporny na uderzenia jest odbiornik.
Jest z plastiku - więc jak dobrze dostanie, to raczej się rozleci:) Dlatego tak wazne jest, żeby byl zawsze schowany w ramie - im mniej wystaje, tym lepiej.
@@bikeshowcc
Przecież i tak wystaje, nie da się go schować w ramie 😉
Dla mnie system nie do zaakceptowania.Łaj?Bo nie można do Gravela zamontować bagażnika Tailfina.A szkoda.
O, i to jest ciekawa obserwacja!
Ja mam wigry 3.0 do przerobienia :D
Taniej wtedy pewnie jezdzic z wozem serwisowym ktory na umowiony sygnal zdejmie z bagaznika jubilata a wigry zabierze a potem jak bedIe pod gore znowu podstawi wigry, i tak oto mozna zmieniac przelozenia, wymiana jakby kola z 20 na 24 i odwrotnie
Będzie lub jest coś takiego pod MTB?
Ponoc aktualnie pracują nad wersja MTB i Tri/TT
Biegi w piaście+ kaseta czyli w zasadzie nic rewolucyjnego. Jedna rzecz mnie trapi. Najpierw wprowadza się napęd 1x a potem szuka zamiennika przedniej przerzutki, który w zasadzie już istnieje. Sorry ale ja odpadam.
Plus za bardzo przemyślany i prosty system jeżeli chodzi o budowę.
Ktoś to świetnie opisał w komentarzach - nie ma czegoś takiego jak napęd doskonały (gdybyśmy tak myśleli, to od stu lat jeździlibyśmy na ostrym kole). Ciagle ktoś eksperymentuje, próbuje, coś zmienia - tak powstał wolnobieg, potem przerzutki, potem manetki na kierownicy, sprzęgło, napędy 1x, elektronika itp. Cześć tych systemów się przyjmuje, cześć nie. Cześć staje się powszechnie stosowana, niektóre trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców. Ten system nie tyle jest alternatywa dla przedniej przerzutki, co raczej zwiększeniem możliwości napędów z jednym blatem tam, gdzie przednia przerzutka jest z różnych względów problematyczna, albo wręcz niemożliwa do zastosowania.
@@bikeshowcc w pełni się z Tobą zgadzam i za to uwielbiam świat rowerów. Podziwiam ludzi, którzy próbują i szukają nowych rozwiązań. Ciekawe jak się to przyjemnie w rowerowym świecie.
Różnica w wadze i "szacunku na dzielni" warta jest takich kosztów? Wszystko kompatybilne, wspaniałe....tylko kaseta inna :)
Chciałbym zobaczyć park maszyn, który ten system stworzył
Wygląda na ciężkie więc jaki to ma sens?
No to mi chłopaki wyjaśniły własnymi słowami, jak to działa. To tak jak pewien milicjant na pytanie jak działa silnik w samochodzie spytał, czy może to opisać własnymi słowami? Niech pan opisuje, powiedzial egzaminator. Na to milicjant: brrrrmmm, brmmmmm...
To tak naprawdę zwykła (tyle, że lekka i sterowana bezprzewodowo) przekładnia planetarna. Klikasz przycisk, ośka odbiera ten sygnał i emituje impuls elektryczny do piasty, gdzie zostaje zmienione przełożenie (z 1:1 na 0,7:1 i odwrotnie). W samej piaście jest po prostu magnes pobudzany impulsem z ośki.
@@bikeshowcc z całym szacunkiem Panie Janku niech Pan nie brnie dalej w tym "tłumaczeniu"...😀
@@zbig.mach.3443 Ależ oczywiście ze to nie jest tłumaczenie techniczne - miało być łopatologicznie:) Od zaawansowanych rozważań technicznych zawsze będę sie trzymał daleko - nie znam się na tym🤟
WYNALAZEK ..... niepotrzebna komplikacja za duże pieniądze
Powiedz tak zawodowym kolarzystom to Cię wyśmieją
@@MrDolinoss Akurat zawodowcy rzadko są zadowoleni z nowinek.Elektryka i tarcze to zbędne bajery w zawodowym peletonie.
@@AmenofisFikke ty to chyba obok zawodowca nie stałeś nawet
@@MrDolinoss Nie rozumiem twojej uwagi.Ale gdybyś interesował się tym sportem to byś wiedział,że np; na tarczach to nikt jeździć nie chciał.Trzeba było presji sponsorów.A na elektrykę od srama narzeka się do teraz.takie wynalazki jak classified kupują tylko zamożni amatorzy.
@@AmenofisFikke wszyscy chcą jeździć na tarczówkach tylko organizatorzy tego zabraniają bo to daje zbyt dużą przewagę
Tylko na jaki grzyb komu pełny zestaw?
Po co zmieniać przednie koło?
Po co zmieniać tylne koło?
Wystarczy montaż piasty, kasety i reszty elementów montażowych.
Mam lepsze koła i lepszą piastę…
Jak dla mnie skok na kasę…
Pojawienie się samego systemu z piastą, a bez kół, to kwestia czasu. Mam nadzieję, że pod koniec tego testu (jeśli będzie zadowalajacy) uda mi się wykupić system i zrobić dalszą część testu w postaci zaplecenia swoich kół.
@@RadoslawAdamStachnik W MTB zawsze jest korzyść, bo możesz nagle zrobić redukcję. Nie trzeba się przeklikiwać.
@@RadoslawAdamStachnik przy takiej kasecie jak piszesz to raczej nie ma sensu. Poza tym piasty planetarne nie lubią wysokiego momentu obrotowego. Wyjątkiem jest rohloff, ale to też nie taki ideał, bo czym lżejsze przełożenie tym więcej pary idzie w gwizdek. No i w potencjalnym serwisie trudniejsze. Tutaj pewnie to samo, tylko skala inna bo 2 przełożenia to nie 14 😉
Największy minus który widzę to specyficzna kaseta. Trochę duża zależność od producenta i brak możliwości dostosowania tego elementu do siebie. Początkowo cena 170 euro też lekko straszy. Oprócz tego fajnie, podatek od nowości zawsze musi być więc cena wysoka. Ale jak ktoś nie ma kół to może i warto przemysleć.
9:48 niutonometrów :)
Na dodatek w filmie instruktażowym podają 40 Nm a nie 14 Nm 😳
A ile to kosztuje???
2400 euro
A wlasciwie, dlaczego cichy bębenek to minus?
Bo Cię nie słychać na drodze/ścieżce;)
@@bikeshowcc No ma to sens :) Pare dni temu kupilem nowe mavic'i i sa ciche, stad moje pytanie :)
Można wiedzieć co to za kurtka i okularki? :>
Kurtka to X od firmy JMP