Jak chodzić by wzmocnić MIĘŚNIE BRZUCHA i KRĘGOSŁUP

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 бер 2024
  • Jak trenować mięśnie brzucha? Czy najlepszym rozwiązaniem będą popularne, wszystkim dobrze znane brzuszki? A może warto zacząć trenować brzuch w ruchu? Dziś chciał bym pokazać Ci dwa skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha które jednocześnie wzmocnią Twój kręgosłup. Pierwszym z dwóch prezentowanych przeze mnie ćwiczeń będzie spacer farmera. Spacer farmera jest niesamowicie skutecznym ćwiczeniem które będzie jednocześnie wzmacniać mięśnie brzucha oraz Twój kręgosłup. Ale to nie wszystko! Spacer farmera tak naprawdę wzmacnia całe ciało ponieważ najważniejszym elementem tego ćwiczenia jest ruch a dokładniej chód. To właśnie dzięki niemu trenujemy jednocześnie brzuch, plecy, ramiona, pośladki, łydki, stopy. Jak widzisz jest to kompleksowe ćwiczenie dające nam wiele korzyści!
    Drugim ćwiczeniem na mięśnie brzucha będzie unoszenie nóg w leżeniu na plecach. Unoszenie nóg jest bardzo dobrym ćwiczeniem na mięśnie brzucha pod warunkiem prawidłowej techniki. Wiele osób zmagających się z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa wybiera właśnie to ćwiczenie i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to że bardzo często popełniają masę błędów...Pierwszym podstawowym błędem będzie wykonywanie ruchu jedynie na wysokości stawu biodrowego. Takie wykonanie tego ćwiczenia będzie jeszcze intensywniej napinać zginacze stawu biodrowego w tym mięsień prosty uda. Jest to silny zginacz stawu biodrowego który w sytuacji gdy jest nadmiernie napięty będzie ustawiać miednicę w przodopochyleniu. Nieprawidłowe ustawienie miednicy skutkować będzie bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Drugim popularnym błędem w trakcie unoszenia nóg w pozycji leżącej będzie odrywanie odcinka lędźwiowego od maty. Niedopilnowanie tego elementu w tym ćwiczeniu skutkować będzie bólem pleców a przecież nie na tym zależy nam w tym ćwiczeniu. Unosząc nogi pamiętaj o prawidłowej technice a więc o podwijaniu miednicy. Jeśli czujesz ból kręgosłupa, ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa to zarówno pierwsze jak i drugie ćwiczenie będzie dobrym rozwiązaniem!
    Pamiętaj! Chodzenie wzmacnia mięśnie brzucha a robi to jeszcze lepiej z dodatkowym ciężarem! Nie zwlekaj i zacznij trenować swój brzuch w ruchu jak i w innych pozycjach unosząc tułów lub nogi. Kompleksowe podejście do treningu brzucha da Ci odpowiednią stabilizację tułowia - jako bazy naszego ciała w także uchroni przed kontuzjami w obszarze pleców. No bo chyba przyznasz mi rację że silny brzuch = bezpieczniejszy kręgosłup!
    Jeśli chciałabyś/chciałbyś nauczyć się technik oraz ćwiczeń z zakresu treningu medycznego to zachęcam Cie do wzięcia udziału w kursie indywidualnym który chętnie dla Ciebie poprowadzę! Na kurs zapiszesz się tutaj: rehafit-academy.pl/kurs-indyw...
  • Спорт

КОМЕНТАРІ • 6

  • @fizjoterapiatomaszrymanowski
    @fizjoterapiatomaszrymanowski  3 місяці тому

    KURS TRENING MEDYCZNY: rehafit-academy.pl/kurs-indywidualny

  • @jacekmarkus9517
    @jacekmarkus9517 3 місяці тому

    swietny material

  • @ArekGren
    @ArekGren 3 місяці тому +1

    Dzień dobry :) Czy oznacza zwiększenie kąta ustawienia kości krzyżowej przy zniesionej lordozie lędzwiowej ? Czy ten większy kąt to przodopochylenie miednicy ? Na czym powinny opierać się ćwiczenia ?

    • @fizjoterapiatomaszrymanowski
      @fizjoterapiatomaszrymanowski  3 місяці тому

      Sam opis to trochę za mało by na tej podstawie dobrać precyzyjnie ćwiczenia ale z tych informacji które są podane należałoby przywrócić prawidłowe ustawienie kręgosłupa w odcinku LS (praca z brzuchem, plecami, ćwiczenia rozciągające jak i wzmacniające)

    • @ArekGren
      @ArekGren 3 місяці тому +1

      @@fizjoterapiatomaszrymanowski Ogólnie co ciekawe myślałem że mam hiperlordozę. Ale zrobiłem dwa rentgeny i wyszło właśnie zniesienie ( na stojąco ) ale pośladki są osłabione i trochę jest jakby tzw kaczy kuper. Co ciekawe za pomocą ćwiczeń : mostek biodrowy, rozciąganiu ścięgien podkolanowych i wzmacnianiu pośladków ból zdecydowanie się zmniejszył. Kapitalnie czuję się po ćwiczeniach rotacyjnych ( biodra i miednica ). Dziękuję za szybki odzew :) Czy mógłby Pan coś nagrać na temat tyłozmyku ? Praktycznie nic o nim nie ma. Głównie jest o kręgozmyku. Pozdrawiam