WĄSKIE WYCISKANIE SZTANGI - JAK WŁAŚCIWIE WYKONAĆ, ANALIZA RUCHU

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 вер 2019
  • Ćwiczenie mające na celu zaangażowanie mięśni trójgłowych ramienia do pracy. Specyficzne biorąc pod uwagę tor ruchu w jakim należałoby prowadzić sztangę by sens pracy był zachowany. W materiale poddam analizie anatomicznej i biomechanicznej całe ćwiczenie i wyjaśnię najważniejsze elementy na które musimy zwrócić uwagę.
    _______
    www.pawelgluchowski.pl
    FB: gluchowski.p/
    Instagram: @pawelgluchowski
  • Спорт

КОМЕНТАРІ • 24

  • @michaleny5690
    @michaleny5690 4 роки тому +10

    Moim zdaniem najlepszy kanał na Polskim YT w tej tematyce. Najprzystępniej wytłumaczone bez zbędnego pierdolenia, oby tak dalej Panowie. Pozdrawiam serdecznie

  • @robsonskoda4907
    @robsonskoda4907 4 роки тому +3

    Tez się podłączę do przedmówcy. Jest to najlepszy kanał na YT w tej tematyce !

  • @tomek4631
    @tomek4631 4 роки тому +2

    Nie wiedziałem że tyle błędów robiłem w jednym ćwiczeniu. Dzięki kolejny raz.

  • @domino_sc
    @domino_sc 4 роки тому +3

    Jeden z nielicznych kanałów, gdzie tak dokładnie jest pokazane i wyjaśnione

  • @nN-qq6cg
    @nN-qq6cg 4 роки тому +2

    Szybko i jasno opisane THX

  • @shaman263
    @shaman263 4 роки тому +2

    Szczerze mowiąc pierwszxy raz ogladam Twoj filmik i to co mowisz potwierdza ze doszlifowałem technike bo robię dokładnie jak mówisz :D
    cieszy mnie to.
    Bardzo fajnie opowiadasz, leci sub ;)
    Piona!

  • @jakubek89
    @jakubek89 4 роки тому +3

    Filmy są tak dopracowane że w ciemno można polecać

  • @zulgur3580
    @zulgur3580 Рік тому +2

    Czemu Ty starzej wyglądałaś trzy lata temu niż dzisiaj 😅? Ogólnie lubię Cię słuchać bo potrafisz wytłumaczyć najdrobniejsze rzeczy o których nikt nawet nie myśli 😉. Pozdro 💪

  • @ABC-uf9gk
    @ABC-uf9gk 6 місяців тому

    Kurde duży plus dla tego dziadka Głuchowskiego. Facet na oko ma z 60 czy 70 lat a zobaczcie jak dobrze rozwinięte mięśnie.

  • @sliwa_pl6860
    @sliwa_pl6860 4 роки тому +2

    Akurat tak robiłem ostatnio kumpel mi mówi czemu opuszczam do mostka a nie do klaty muszę mu to wysłać :)

  • @bogdanmikoaj5290
    @bogdanmikoaj5290 4 роки тому +2

    Panie Pawle, proszę o technikę wykonywania martwych ciągów.

  • @ukaszukasz2229
    @ukaszukasz2229 4 роки тому +1

    Pawle, nurtują mnie 3 kwestie:
    1. kiedy sztanga jest w dolnym położeniu mówisz, że kąt między ramieniem i przedramieniem powinien mieć 90 stopni. Ale czy tutaj bardziej nie powinno chodzić o to, żeby po prostu przedramię cały czas było pionowo pod sztangą? Wtedy nie mamy przeciążeń na stawach bo sztanga jest bezpośrednio pod łokciem ale jednocześnie gdy dotkniemy sztangą dołu klatki lub góry brzucha na dole to kąt między ramieniem i przedramieniem niemal zawsze będzie mniejszy niż 90 stopni. Na dobrą sprawę, jeśli mielibyśmy dążyć do 90 stopni między ramieniem a przedramieniem to czy to w wyciskaniu wąsko czy szerzej, ramię byłoby równoległe do tułowia, a przez to sztanga spoczywałaby dobre kilkanaście centymetrów nad naszym tułowiem(przy założeniu prawidłowej techniki czyli , ze przedramię jest pionowo pod sztangą)
    2. jeśli chodzi o to tzw. przełamywanie sztangi w takiej formie jak jest to wspomniane to generuje to silne przeciążenia na nadgarstku i łokciu, o czym sam się przekonałem próbując wielokrotnie tej metody. Po czasie metodą prób i błędów, w towarzystwie znacznego bólu łokci i nawet nadgarstków doszedłem do tego w czym leży problem, a potem utwierdziły mnie w tym wypowiedzi wielu trenerów trójboju, głownie z zagranicy ale nie tylko. Mianowicie, należy skupić się na maksymalnej retrakcji i depresji łopatek ale już BEZ dodatkowego "dokręcania" łokciami. Trzymanie tego ułożenia łopatki w retrakcji i depresji z automatu zrotuje barki i całe ramiona do odpowiedniej pozycji ale jednocześnie nadgarstki i łokcie choć stabilne to jednak nie będą dodatkowo wykręcać się by zapewnić rotację zewnętrzną. Dzięki temu sztanga i tak powędruje po właściwym torze ruchu ale bez dodatkowych przeciążeń. Oczywiście mając sztangę w pozycji początkowej, na wyprostowanych ramionach można sobie pomóc w dopięciu łopatek właśnie takim "dokręceniem" łokci ale już przy opuszczaniu sztangi to łopatka powinna to trzymać a łokcie schodzą stabilnie w dół ale BEZ dodatkowego ich "wkręcania" powodującego przeciążenia w stawie łokciowym.
    3. wspomniałeś, że przy wyciskaniu wąsko łopatka trochę inaczej zapracuje(jeśli dobrze zrozumiałem) i mówisz, żeby doprowadzić ją do depresji ale czy także do retrakcji, tak jak przy wyciskaniu na klatkę? Bo zrozumiałem to co powiedziałeś mniej więcej tak, że z racji ułożenia łokci bliżej ciała w wyciskaniu wąskim skupiamy się jedynie na depresji łopatki ale już bez jej retrakcji.
    Oczywiście absolutnie nie neguję tu Twojej wiedzy w tych tematach, . Po prostu chciałem odnieść się do pewnych drobnych nieścisłości, które może i są drobne ale wprowadzają znaczny progres w komforcie ćwiczeń i ich efektywności. Swoją drogą fajnie gdybyś w którymś filmiku odniósł się do tego o czym wspomniałem :)
    Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy :)

  • @jacajat9760
    @jacajat9760 Рік тому +1

    👍👏👊

  • @amekdylu3174
    @amekdylu3174 Рік тому +2

    Mati się chyba niecierpliwił:D

  • @damianmichalak7236
    @damianmichalak7236 4 роки тому +3

    Witam. Jak już jesteśmy w temacie triceps ów, to mam pytanie. . Czy warto w dipach schodzić poniżej konta 90 stopni ugiecia w łokciu? Czy są jakieś zagrożenia, czy są jakieś benefity, czy zmienia się stopień zaangażowania poszczególnych mięśni? Pozdrawiam

    • @jydtd8dr517
      @jydtd8dr517 4 роки тому +1

      Duże obciążenie dla barków

  • @bymia8580
    @bymia8580 4 роки тому +1

    łydki proszę 3 raz:)

  • @maciusforcznajt910
    @maciusforcznajt910 Рік тому +1

    Kurde , muszę na nowo technikę wypracowywać

  • @aleksanderkoj522
    @aleksanderkoj522 4 роки тому +2

    Mi przy zejściu w duł w ¾ coś w barkach przeskakuje

  • @marcinniemczyk8900
    @marcinniemczyk8900 Рік тому

    Bełkot.