Моя мама дуже смачно готує. І хліб пече , і книші. Та нажаль вже старенька і хворіє. Але я ніколи не забуду ,як ми діти ( вже дорослі) і онуки "провокували" її напекти коржів. Мама говорить, їдьте по хліб, чи пішки збігайте. А ми то колесо нібито прокололи, чи чось важливе по господарству робимо. І так поки магазин зачинеться. Мама звичайно розуміла наші хитрощі. Тоді вона заколотить тісто на кислому молоці і каже: " Все , дальше самі". І то була я .І вимісити, і спекти на двох сковородах під кришкою. І відганяти малих, щоб не їли гарячих коржів. А тоді вже- рай. І з борщем, і з кислим молоком. Мамуся моя рідна, здоров'я тобі!
@@Кира_Гипсей Дякую Вам! Це мене Господь нагородив таким талантом.))) Дівчинкою я писала оповідання.У далекому 1983 році я була учасником всеукраїнської конференції юних літераторів , у Івано-Франківську. Я була представником Дніпропетровської області. Я не була дитиною впливових батьків. Навпаки, нас з братом мама виховала сама. І вона, сільська жінка нам прищепила любов до читання. А розповісти про щось, то завжди мене просили))). Пробачте за довгу відповідь. Дякую. Здоров'я Вам і мирного неба.
Крупник, куліш та шпундрю готую іноді. Соломаху та шулики пам'ятаю з дитинства. Ще пам'ятаю раніше обов'язково на весіллі гостей обдаровували дивнями та жайворонками, а прикрасою столу був коровай , а не торт. Дніпропетровщина.
В нас також коровай красивенний стояв перед молодими і у них залишався. А оті здобні плетені булочки що давали кожному гостю називали шишкАми. Донеччина.
Krupnik gotuje moja Matka. Fantastyczny. Tak patrzę i wygląda, że różnice między kuchnią polską i ukraińską nie są zbyt duże. Może dalej, na południu Ukrainy jest trochę inaczej, ale to chyba tylko dlatego, że inna jest dostępność produktów, ze względu na klimat. Rejon Morza Czarnego jest jednak cieplejszy niż, na przykład Wołyń, bezpośredni sąsiad. No i dobrze. Lubię jeść dobre potrawy. Wszystkiego dobrego. Слава Україні !
Bardzo dziękuję za wsparcie. Moja siostra mieszka teraz w Polsce. Żonaty. I cieszę się, że obserwują mnie nasi bracia z Polski. Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom. Chwała Polsce!
@@Українабулаєібуде-м6оА інші можна спробувати. Я вже декілька разів готувала шпундру: не тільки смачно, а й дуже красиво. Рецепт брала в інтернеті. Дома в нас такого не готували І качану кашу робили. Трохи заморочно, але не так щоб неможливо.
О дуже дякую Завжди готували в моїй родині та і я досі готую, але тільки завдяки вам дізналася що страва називаеться холодник, а в моєї сім'ї називали свекольник російською мовою Коли завпровадили що цінники повинні бути написані українською побачила в одному магазині у кулінарії такий переклад "борщ холодний" З повагою з Харкова
Вподобайка, дякую. Хочу сказати, що не всі українці тепер мають вручну орати, копати, рубати дрова і т.д.))) І взагалі більшість замало рухається, тому таку кількість вуглеводів їсти вже не потрібно. Ось і причина "забуття".
І взагалі наша українська кухня, скажем не дуже, наприклад у порівнянні з серединоземноморською, я живу в Греціі, і просто влюбилась в цю кухню, а українські готую дуже рідко, мій чоловік не дуже в захваті, тільки вареники і солодощі, деяка випічка подобаються, а до супів не дуже, а борщ наш классний, моя свекруха навіть пробувати побоялась, коли взнала, що стільки овочів в ньому, а особливо буряк у супі для них це якась екзотика, уявляєте, кожен народ в основному любить своє, звичне, і тільки невеликий процент людей люблять експериментувати, це я замітила спілкуючись і живучи в країнах Европи.
Вуглеводи йшли ,як дешева і доступна заміна жирів, поставщиків енергії. Але, якщо зараз глянути, на кількість випічки і кондитерки, то українці, аж ніяк не менше стали їсти солодкого. Просто перестали готувати самі.
На Буковині "Дущенина" із курячого, гусячого чи качиного м*яса. Розрізану тушку складають у горщик, додають цибулю, часник, лавровий листок, перець чорний та сіль і кладуть томити або в печі, або у духовці. Я роблю цю страву у мультиварці.
Тут попросили мой рецепт не заслуженно забытых украинскиx Мнишек. 💙💛Очень советую: Нежирный творог - 200 г Картофель средний - 3 шт. Молоко - 1 ст. Пшеничная мука - 2 ст. Яйца - 2 шт. Соль - 1 щепотка (можно и перца щепотку) Остудить картофель в мундире. Рaзмять в пюре (или на мелкой терке натереть). Перетереть творог и соединить с с картошкой. В отдельной миске взбиваем венчиком яйца до густой пены. Добавить молоко. Доливаем к яйцам молоко и продолжаем взбивать еще несколько минут. Добавить соль. Подготовленную яично-молочную смесь выливаем в творожно-картофельное пюре. Добавляем муку и перемешиваем. Тесто у нас должно получиться не совсем густым, легким, воздушным, как на сырники. Формируем мнишки как сырники. Наливаем в сковороду подсолнечное масло и ставим нагреваться на огонь. Высота налитого масла составит около 1,5 см. Можно добавить столовую ложку сливочного масла и тогда мнишки станут еще вкуснее (а я бы и сала добавила!) Жарим с двух сторон. Готовые мнишки перекладываем на бумажное полотенце, чтобы впитался лишний жир. Подаем обязательно со сметаной и тотчас едим! Смачного!!!
Козаки на Січ не брали жінок, тому така спартанська їжа але смачна. Яка господиня, вона с коровами та серпом поралася в господарстві, дітей гоняя по дворі щоб не байдикували. Готування це чоловіча козацька справа і на Кавказі цим займались і займються чоловіки. І в Азії і по всьому світі кухарство то чоловіча справа.
А що це за бздури про козаків та жінок? Отак принизливо до жінок москалі відносяться!!! В Україні такого не було. Жінок шанували. Що це у вас за бусурманські думки?
тетерю, соломаху і крупник я готував на цьому тижні😉 а от про качану кашу ви забули. качана каша це український аналог кус- кусу, але розміром трохи більші, оскільки основою є пшоно
А как же капусняк😊 Родилась и живу в Казахстане, родители украинцы, мама родилась в Украине ( на Полтавщине) и в нашей семье всегда готовили капусняк-это первое блюдо с квашеной капустой и пшеном.
Все це знайомі страви, що на слуху, як зникаючі. Звичайно, що потрібно берегти нашу куховарську спадщину. Я хочу сказати про дві страви, що зникли зовсім і вже навіть не згадуються. Це - порібрене та нудлі. Їх готувала моя бабуся 1888 року народження. Тепер вони навіки втрачені.
@@goldenwife1143 замішуємо тісто на кефірі,або кисляку+ пушка солі і чайна ложка соди.Розкачуємо трошки товстіше,ніж на вареники.Випікаємо з двох сторін на сухій сковороді.Даємо остигнути. Мак варимо хвилин 10,зливаємо воду і перетераємо на кавомолці,або в макітрі ,додаємо цукор,мед.Вже готові спечені паляниці ріжемо на маленькі шматочки,додаємо до них мак з медом і цукром і заливаємо кип'ятком.Чекаємо,поки вистигне і паляниці вберуть в себе воду.Пляцки з маком по Тернопільський готові.
@@viramuradova7837 , а ми (Полтавщина) в розтертий мак добавляємо мед або цукор , розводимо охолодженою кип'яченою водою і заливаємо коржі . Треба буде на слідуючий рік приготувати за Вашим рецептом. В дитинстві завжди з нетерпінням чекали медового спасу із- за шуликів .
Литовский холодный борщик готовят на кефире. Белорусский холодник ина воде ина сывротке. На ровенщине мои родные не готовили такой холодник, на Хмельниччине у мужа тоже тоже не готовили, я научила их литовскому борщу. Простите, мову знаю только устно(. Пока что.
Вы правы! Моя мечта - приготовить настоящие галушки! Вот кулеш готовила - прелесть. Капусняк, конечно тоже многократно. А вот галушки... Надо как-то восстановить рецепт!💙💛
@@irinasorokina1614Галушки навіть на Полтавщині мають різні рецепти в різних місцях. Мені одна пані розказувала, що вона вийшла заміж готувати вміла, але чоловік хотів щоб галушки були як в їхній родині, так вона з'ясовувала рецепт. А в нас на Донеччині галушки то взагалі суп. Суп з галушками, картоплею, на засмажці з салом та цибулею.
Огіречний расольник, наша відповід кавказькому супу харчо, той-же рис але не з томатами а огірцем взимку саме то. Коли немає зеленого борщу, то расольник відмінна іжа, і зігріває і поживно. Тут і польський суп с червоним перцем і рисом, майже харчо але без грузинських трав, але теж багато петрушки у укропу. Козацький кулеш, це все що є в казан і рідке. Капуста, цибуля, морква, солодкий перець, кабачок, баклажан, томати, рис (крупа) все. Як і Борщ має бути таким, щоб ложка в ньому стояла. Він і 1 и 2 і 3.
Окрошка- курячий бульон і сироватка (можна кефір але домашній), хтось додає квас (але зараз його немає), але я так. І смакота коли з холодильника, миску можна вдень легко влупити.
Контент цікавий, а от озвучка - не ваше. Рвана інтонація, паузи щокілька слів і в не потрібних місцях. Сподіваюся, критику візьмете до уваги, бо вважаю, що у вашого каналу непогані перспективи.
Буду стараться коротко о сложном.КАРТОФЕЛЬ. -По указу Хрущева сорта картофеля были геномодифицированы-да бы получить тяжелый картофель.Наличие крахмала в подобных сортах огромно.те кто постарше-помнят хрустящий жареный картофель.Вкус прежнего -потерян.Такой же участи подверглись и ПОМИДОРЫ.Тонкостенные...сочные в нутри-ушли в прошлое.И... наконец-КУКУРУЗА.Хлеба не получилось.Так как кукурузная мука ..как оказалось.. не перебраживается -отсюдо развития ЕЕ в хозяйстве узконаправленное .Животноводство.Мексика -родина этой культуры-кукурузу некстамилизирует.С древних времен.Зерно после этого процесса приобретает вкус пшена. Как следствие-всевозможные виды КУКУРУЗНЫХ ЛЕПЕШЕК .Национальная гордость.УчастИ геномодифицированных уродств постигла и ПШЕНИЦА.Того хлеба который выпекался в печах-просто уже получить нет возможности. Я рассказал о ничтожно малых метаморфозах которым подверглись эти культуры. И как следствие...украинская кухня ментально поменяла аутентичность тех рецептов которыми пользовалась столетиями. Итак -это не ТОТ борщ. Это не ТОТ хлеб.Это не те бочковые помидоры и салаты-остатки которых подбирались хлебушком...зато горилки -хоть отбавляй.для подобного продукта-не требуется сортовая\хлебная\пшеница. а КВАС...историю с аутентичным квасом -найдете сами.Я подразумеваю-бочковой. СЛАВА УКРАИНЕ.
@@goldenwife1143 відео про страви які почали забувати. Ірина каже що його не забули і досі готують, через що йому не місце у цьому відео. А ти кажеш що його не забули додати до цього відео. Трохи ви не порозумілись
@@goldenwife1143 Конечно, дорогая! Вот Мнишки: Нежирный творог - 200 г Картофель средний - 3 шт. Молоко - 1 ст. Пшеничная мука - 2 ст. Яйца - 2 шт. Соль - 1 щепотка (можно и перца щепотку) Остудить картофель в мундире. Рaзмять в пюре (или на мелкой терке натереть). Перетереть творог и соеденить с с картошкой. В отдельной миске взбиваем венчиком яйца до густой пены. Добавить молоко. Доливаем к яйцам молоко и продолжаем взбивать еще несколько минут. Добавить соль. Подготовленную яично-молочную смесь выливаем в творожно-картофельное пюре. Добавляем муку и перемешиваем. Тесто у нас должно получиться не совсем густым, легким, воздушным, как на сырники. Формируем мнишки как сырники. Наливаем в сковороду подсолнечное масло и ставим нагреваться на огонь. Высота налитого масла составит около 1,5 см. Можно добавить столовую ложку сливочного масла и тогда мнишки станут еще вкуснее (а я бы и сала добавила!) Жарим с двух сторон. Готовые мнишки перекладываем на бумажное полотенце, чтобы впитался лишний жир. Подаем обязательно со сметаной и тотчас едим! Смачного!!!💙💛
@@qnak А ми обов"язково готуємо коржі , ломаємо їх, вкидаємо в тертий мак з цукром і медом і трішки води. Перемішати і ложками їмо, їмо, їмо!. Я з Поділля!
Да, кухни похожи. Но! Украинская кухня намного богаче (больше мяса и жиров) и несравненно ярче (больше специй, остроты, соли). Мои близкие друзья-белорусы (кстати передают привет и пожелания скорейшей полной победы Украине!).
0:18 Борщ - це те, що у вас у тарілці. У кухні - борщі, бо їх багато. 0:28 Уточніть: На якій планеті, коли й хто визнав вашу кухню найкращою? Де коли й ким проводився такий конкурс?)))) 2:44 "і молодим ОКРОПОМ?" Більшої маячні про варенуху не чув)))) А як той узвар ставав алкогольним?))))
"Украинская кухня признана одной из лучших в мире по версии сообщества Yonderbound. Свой вклад в результат внесли борщ и вареники. Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира. Украина заняла одну из лидирующих позиций", - говорится в сообщении. Среди 20 лучших также были названы Италия, Франция и Япония, что не стало неожиданностью для организаторов опроса. Кроме того, в список вошли Австралия, Китай, Греция, Индия, Корея, Мексика, Черногория, Пакистан, Филиппины, Португалия, Швейцария, Таиланд, США, Испания, Вьетнам и Швеция. yonderbound.com/blog/20-best-countries-world-food/ и еще от CNN: edition.cnn.com/travel/article/worlds-best-wellness-soups/index.html
@@cordexman Питання було до автора. Але якщо ви намагаєтеся підтримати розтелепу, котрий погано володіє рідною мовою й далекий від кухні, то не підмінюйте поняття. За вашими посиланнями написано: this list is not a rating- it’s just a collection of delicious destinations!))))) В українській мові префікс НАЙ вказує на найвищий ступінь прикметника - кращого не існує. За вашими посиланнями - один з 20-ти різноманітних смаків. У другому посиланні - мова тільки про супи. Не намагайтеся натягнути сову на глобус)))))) Може поясните магію перетворення узвару в алкоголь? Підтримайте нездару, котрий зклЕпав це відео))))
Сергій Лисенко.Склалося враження ,що ви хотіли здатися дуже обізнаним ,але щось пішло не так.Але ви не ображайтеся ,що прийшлося дізнатися щось нове завдяки відповіді іншого коментатора. Не помиляється тільки той ,хто нічого не робить ,а ви вибачте,видно з тих кому"пердни -розсерди,бздни -невгоди.Щоб хтось не зробив ,ви скрізь знайдете мінуси.Зробіть своє ,а ми покритикуємо.!😇
"Украинская кухня признана одной из лучших в мире по версии сообщества Yonderbound. Свой вклад в результат внесли борщ и вареники. Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира. Украина заняла одну из лидирующих позиций", - говорится в сообщении. Среди 20 лучших также были названы Италия, Франция и Япония, что не стало неожиданностью для организаторов опроса. Кроме того, в список вошли Австралия, Китай, Греция, Индия, Корея, Мексика, Черногория, Пакистан, Филиппины, Португалия, Швейцария, Таиланд, США, Испания, Вьетнам и Швеция. yonderbound.com/blog/20-best-countries-world-food/
@@izyaslavua2555 Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира. це думки багатьох людей, і так тут немає професіоналів від Мишлен.Сумніватися у цьому рейтингу, чі ні , Ваша особиста справа. Якось Хіменес Браво зауважив,що українска кухня напрочуд різноманітна і сбалансована.
@@cordexman Не знаю хто такий Хіменес і за що йому - Браво, але факт є факт, це не українська кухня. І якщо у нас готують плов на свинині, це не робить його українською кухнею. Так само, як пельмені не можуть бути руской кухнею. Ще б голубці українськими назвали)
@@izyaslavua2555 не знаю що ви за Ізя і за що вам Слав , але сперечатися з таким експертом не буду,побережу нерви і так є чим в житті займатися.Вам успіхів.
Моя мама дуже смачно готує. І хліб пече , і книші. Та нажаль вже старенька і хворіє. Але я ніколи не забуду ,як ми діти ( вже дорослі) і онуки "провокували" її напекти коржів. Мама говорить, їдьте по хліб, чи пішки збігайте. А ми то колесо нібито прокололи, чи чось важливе по господарству робимо. І так поки магазин зачинеться. Мама звичайно розуміла наші хитрощі. Тоді вона заколотить тісто на кислому молоці і каже: " Все , дальше самі". І то була я .І вимісити, і спекти на двох сковородах під кришкою. І відганяти малих, щоб не їли гарячих коржів. А тоді вже- рай. І з борщем, і з кислим молоком. Мамуся моя рідна, здоров'я тобі!
Берите ВСЕ рецепты Вашей мамы, делитесь ими!! Привет ей и пожелания здоровья!!!
Як ви цікаво розповідаєте!
@@irinasorokina1614 Дякую за теплі слова! І Вам здоров'я і Миру!
@@Кира_Гипсей Дякую Вам! Це мене Господь нагородив таким талантом.))) Дівчинкою я писала оповідання.У далекому 1983 році я була учасником всеукраїнської конференції юних літераторів , у Івано-Франківську. Я була представником Дніпропетровської області. Я не була дитиною впливових батьків. Навпаки, нас з братом мама виховала сама. І вона, сільська жінка нам прищепила любов до читання. А розповісти про щось, то завжди мене просили))). Пробачте за довгу відповідь. Дякую. Здоров'я Вам і мирного неба.
@@СветланаДудина-ж5с А зараз пишете?
Крупник, куліш та шпундрю готую іноді. Соломаху та шулики пам'ятаю з дитинства. Ще пам'ятаю раніше обов'язково на весіллі гостей обдаровували дивнями та жайворонками, а прикрасою столу був коровай , а не торт. Дніпропетровщина.
В нас також коровай красивенний стояв перед молодими і у них залишався. А оті здобні плетені булочки що давали кожному гостю називали шишкАми. Донеччина.
Krupnik gotuje moja Matka. Fantastyczny. Tak patrzę i wygląda, że różnice między kuchnią polską i ukraińską nie są zbyt duże. Może dalej, na południu Ukrainy jest trochę inaczej, ale to chyba tylko dlatego, że inna jest dostępność produktów, ze względu na klimat. Rejon Morza Czarnego jest jednak cieplejszy niż, na przykład Wołyń, bezpośredni sąsiad. No i dobrze. Lubię jeść dobre potrawy. Wszystkiego dobrego. Слава Україні !
Bardzo dziękuję za wsparcie. Moja siostra mieszka teraz w Polsce. Żonaty. I cieszę się, że obserwują mnie nasi bracia z Polski. Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom. Chwała Polsce!
💟💟💟💋🇺🇦🇲🇨💟💟💟
Героям Слава !
Моя бабуся робила ламанці з маком і медом.Як це смачно😊А ще затирка теж смачна.
дякую за смачну інформацію 👍👍👍
Дякую за цікаве відео
Наші страви найкращі і найсмачніші
Вподобайка на підтримку каналу 👍👍👍
Супер відео продовжуйте так далі ❤❤❤
Дякую. Я про деякі страви навіть і не чула.
Аде взяти насіння коноплі щоб зубці приготувати то ще подумати треба😵
@@Українабулаєібуде-м6оА інші можна спробувати. Я вже декілька разів готувала шпундру: не тільки смачно, а й дуже красиво. Рецепт брала в інтернеті. Дома в нас такого не готували
І качану кашу робили. Трохи заморочно, але не так щоб неможливо.
О дуже дякую
Завжди готували в моїй родині та і я досі готую, але тільки завдяки вам дізналася що страва називаеться холодник, а в моєї сім'ї називали свекольник російською мовою
Коли завпровадили що цінники повинні бути написані українською побачила в одному магазині у кулінарії такий переклад "борщ холодний"
З повагою з Харкова
Щиро дякую Вам за підтримку.
Літовський борщ або холодник
Хай квітне український ютуб !!!!!!
💙💛💙💛💙💛💙💛
Дуже цікаво, спробую приготувати холодник.
Дуже смачно и красиво. Як окрошка, але на буряковому відварі.
Дякую за працю
💪🙏👍❤🇺🇦
Доброго дня !
Вподобайка, дякую.
Хочу сказати, що не всі українці тепер мають вручну орати, копати, рубати дрова і т.д.))) І взагалі більшість замало рухається, тому таку кількість вуглеводів їсти вже не потрібно. Ось і причина "забуття".
І взагалі наша українська кухня, скажем не дуже, наприклад у порівнянні з серединоземноморською, я живу в Греціі, і просто влюбилась в цю кухню, а українські готую дуже рідко, мій чоловік не дуже в захваті, тільки вареники і солодощі, деяка випічка подобаються, а до супів не дуже, а борщ наш классний, моя свекруха навіть пробувати побоялась, коли взнала, що стільки овочів в ньому, а особливо буряк у супі для них це якась екзотика, уявляєте, кожен народ в основному любить своє, звичне, і тільки невеликий процент людей люблять експериментувати, це я замітила спілкуючись і живучи в країнах Европи.
Це точно, тільки дивлюся, навіть і не буду пробувати готувати
Вуглеводи йшли ,як дешева і доступна заміна жирів, поставщиків енергії. Але, якщо зараз глянути, на кількість випічки і кондитерки, то українці, аж ніяк не менше стали їсти солодкого. Просто перестали готувати самі.
На Буковині "Дущенина" із курячого, гусячого чи качиного м*яса. Розрізану тушку складають у горщик, додають цибулю, часник, лавровий листок, перець чорний та сіль і кладуть томити або в печі, або у духовці. Я роблю цю страву у мультиварці.
Я готую шпундру за рецептом Олени Щербань з Опішні. Це така смакота!
Я теж готую за цим рецептом
Подяка ! Цікаво !
Обожнюю холодник, мама завжди готує влітку🤤
Дякую за цікаве і смачне відео. Одного не зрозуміла - де у варенусі алкоголь?
Обожнюю шулики
"ЗНИКАЮТЬ", а не "пропадають"😊😉. Дякую
Шпундра 👍🔥🔥🔥
Дякую, підписалася
Тут попросили мой рецепт не заслуженно забытых украинскиx Мнишек. 💙💛Очень советую:
Нежирный творог - 200 г
Картофель средний - 3 шт.
Молоко - 1 ст.
Пшеничная мука - 2 ст.
Яйца - 2 шт.
Соль - 1 щепотка (можно и перца щепотку)
Остудить картофель в мундире. Рaзмять в пюре (или на мелкой терке натереть).
Перетереть творог и соединить с с картошкой.
В отдельной миске взбиваем венчиком яйца до густой пены.
Добавить молоко.
Доливаем к яйцам молоко и продолжаем взбивать еще несколько минут.
Добавить соль.
Подготовленную яично-молочную смесь выливаем в творожно-картофельное пюре.
Добавляем муку и перемешиваем.
Тесто у нас должно получиться не совсем густым, легким, воздушным, как на сырники.
Формируем мнишки как сырники. Наливаем в сковороду подсолнечное масло и ставим нагреваться на огонь. Высота налитого масла составит около 1,5 см. Можно добавить столовую ложку сливочного масла и тогда мнишки станут еще вкуснее (а я бы и сала добавила!) Жарим с двух сторон.
Готовые мнишки перекладываем на бумажное полотенце, чтобы впитался лишний жир.
Подаем обязательно со сметаной и тотчас едим! Смачного!!!
Дякую за рецепт!Спробую.
Козаки на Січ не брали жінок, тому така спартанська їжа але смачна. Яка господиня, вона с коровами та серпом поралася в господарстві, дітей гоняя по дворі щоб не байдикували. Готування це чоловіча козацька справа і на Кавказі цим займались і займються чоловіки. І в Азії і по всьому світі кухарство то чоловіча справа.
А що це за бздури про козаків та жінок? Отак принизливо до жінок москалі відносяться!!! В Україні такого не було. Жінок шанували. Що це у вас за бусурманські думки?
тетерю, соломаху і крупник я готував на цьому тижні😉 а от про качану кашу ви забули. качана каша це український аналог кус- кусу, але розміром трохи більші, оскільки основою є пшоно
Впервые слышу эти блюда )
А как же капусняк😊 Родилась и живу в Казахстане, родители украинцы, мама родилась в Украине ( на Полтавщине) и в нашей семье всегда готовили капусняк-это первое блюдо с квашеной капустой и пшеном.
Капусняк все ще готують. Про нього не забули.
Надеюсь капусняк еще готовят! Я готовлю.
Сонце наши варят со свежей капусты,и я захотела🥰
ты тупая? его готовят через одного
оо классно я в Полтаве живу
Коржі з маком готую на святвечір
Все це знайомі страви, що на слуху, як зникаючі. Звичайно, що потрібно берегти нашу куховарську спадщину. Я хочу сказати про дві страви, що зникли зовсім і вже навіть не згадуються. Це - порібрене та нудлі. Їх готувала моя бабуся 1888 року народження. Тепер вони навіки втрачені.
Вы маєте на увазі терта та варена картопля. Клюцки з шкварками. Тернопільщина.
Шулики на Тернопільщині називають"пляцки з маком".Робимо його до сих пір.
Поділіться рецептом🙏🏻
@@goldenwife1143 замішуємо тісто на кефірі,або кисляку+ пушка солі і чайна ложка соди.Розкачуємо трошки товстіше,ніж на вареники.Випікаємо з двох сторін на сухій сковороді.Даємо остигнути.
Мак варимо хвилин 10,зливаємо воду і перетераємо на кавомолці,або в макітрі ,додаємо цукор,мед.Вже готові спечені паляниці ріжемо на маленькі шматочки,додаємо до них мак з медом і цукром і заливаємо кип'ятком.Чекаємо,поки вистигне і паляниці вберуть в себе воду.Пляцки з маком по Тернопільський готові.
@@viramuradova7837 щиро вдячна🌹обов'язково готуватиму.
@@viramuradova7837 щиро вдячна!!!
@@viramuradova7837 , а ми (Полтавщина) в розтертий мак добавляємо мед або цукор , розводимо охолодженою кип'яченою водою і заливаємо коржі . Треба буде на слідуючий рік приготувати за Вашим рецептом. В дитинстві завжди з нетерпінням чекали медового спасу із- за шуликів .
Дякую за цікаву інформацію, але слухати дуже важко - паузи між словами розставлені поза логікою.
А я то думав,що "свікольник"-це виключно білоруська страва,але виявляється у нас він просто називається холодником)
тільки не білоруська, а літовська
@@grigorijbuyer7395 Білоруська
Мабуть ВКЛівська.. 😂😂
@@sharmysharmya4521 Либонь
Литовский холодный борщик готовят на кефире. Белорусский холодник ина воде ина сывротке. На ровенщине мои родные не готовили такой холодник, на Хмельниччине у мужа тоже тоже не готовили, я научила их литовскому борщу. Простите, мову знаю только устно(. Пока что.
Дуже дивно було чути, що зараз не готують холодник та душенину. І книші просто в магазині можна купити.
це коли треба 10 фактів, а нашкрябав всього 7
Всі знають про галушки, але ніде не зустрічав згадувань про затірку. Думаю її вже мало хто готує.
Вы правы! Моя мечта - приготовить настоящие галушки! Вот кулеш готовила - прелесть. Капусняк, конечно тоже многократно. А вот галушки... Надо как-то восстановить рецепт!💙💛
Затірку, мені мама готувала, а я своїм дітям. Тільки молочну.
Я готую галушки.В мене дуже люблять капусняк з галушками.Це я називаю супоборщ.Це де ситно і смачно
Вибачте дуже ситно
@@irinasorokina1614Галушки навіть на Полтавщині мають різні рецепти в різних місцях. Мені одна пані розказувала, що вона вийшла заміж готувати вміла, але чоловік хотів щоб галушки були як в їхній родині, так вона з'ясовувала рецепт. А в нас на Донеччині галушки то взагалі суп. Суп з галушками, картоплею, на засмажці з салом та цибулею.
Огіречний расольник, наша відповід кавказькому супу харчо, той-же рис але не з томатами а огірцем взимку саме то. Коли немає зеленого борщу, то расольник відмінна іжа, і зігріває і поживно. Тут і польський суп с червоним перцем і рисом, майже харчо але без грузинських трав, але теж багато петрушки у укропу. Козацький кулеш, це все що є в казан і рідке. Капуста, цибуля, морква, солодкий перець, кабачок, баклажан, томати, рис (крупа) все. Як і Борщ має бути таким, щоб ложка в ньому стояла. Він і 1 и 2 і 3.
Окрошка- курячий бульон і сироватка (можна кефір але домашній), хтось додає квас (але зараз його немає), але я так. І смакота коли з холодильника, миску можна вдень легко влупити.
Шулики досі живуть на Полтавщині!
В мене "крупник" Мама до сех пір готує
Якось зробив окрошку влітку, продукти обирав відмінні і 1 свіжості. Так вийшла така смачна, сам з'їв 2 літри за добу.:)
Контент цікавий, а от озвучка - не ваше. Рвана інтонація, паузи щокілька слів і в не потрібних місцях. Сподіваюся, критику візьмете до уваги, бо вважаю, що у вашого каналу непогані перспективи.
Дякую за коментар, приймаю критику, але Ви дуже придирчиві, нормальна інтонація, я ж вам не диктор професійний)
Не варіть воду!
@@interestingfactsukraineхочете підписників і переглядів - треба ставати професіоналами
@@interestingfactsukraine прискіпливі
@@interestingfactsukraineпогоджуюсь,що інтонація досить часто НЕ правильна, бо паузи не там, де треба. І не диктори можуть гарно коментар читати😉
шулики топ бабуся готувала !!! а от жаль що про затирку не згадали тут дуже смачно але уже ипло хто готуе
книші смачніші коли з шкварками із сала з прорізью, щоб трішки мяса на салі було....
Якщо борща чи расольника немає, ти голодний :)
Не дивитись на порожній шлунок!
Подивився. Нічого такого щоб АЖ - не побачив. Половина всіх цих страв суто на любителя. Є і смачне
Буду стараться коротко о сложном.КАРТОФЕЛЬ. -По указу Хрущева сорта картофеля были геномодифицированы-да бы получить тяжелый картофель.Наличие крахмала в подобных сортах огромно.те кто постарше-помнят хрустящий жареный картофель.Вкус прежнего -потерян.Такой же участи подверглись и ПОМИДОРЫ.Тонкостенные...сочные в нутри-ушли в прошлое.И... наконец-КУКУРУЗА.Хлеба не получилось.Так как кукурузная мука ..как оказалось.. не перебраживается -отсюдо развития ЕЕ в хозяйстве узконаправленное .Животноводство.Мексика -родина этой культуры-кукурузу некстамилизирует.С древних времен.Зерно после этого процесса приобретает вкус пшена. Как следствие-всевозможные виды КУКУРУЗНЫХ ЛЕПЕШЕК .Национальная гордость.УчастИ геномодифицированных уродств постигла и ПШЕНИЦА.Того хлеба который выпекался в печах-просто уже получить нет возможности. Я рассказал о ничтожно малых метаморфозах которым подверглись эти культуры. И как следствие...украинская кухня ментально поменяла аутентичность тех рецептов которыми пользовалась столетиями. Итак -это не ТОТ борщ. Это не ТОТ хлеб.Это не те бочковые помидоры и салаты-остатки которых подбирались хлебушком...зато горилки -хоть отбавляй.для подобного продукта-не требуется сортовая\хлебная\пшеница. а КВАС...историю с аутентичным квасом -найдете сами.Я подразумеваю-бочковой. СЛАВА УКРАИНЕ.
А де страви з конопель ? Української Кухні ?
Спасибо! А разве холодник (свекольник) забыли? В моей семье всю жизнь готовили его. В жару - лучшая еда! А еще забыли мнишки. Очень вкусные!!!!
Холодник не забули - 3:08😉
@@goldenwife1143 відео про страви які почали забувати. Ірина каже що його не забули і досі готують, через що йому не місце у цьому відео. А ти кажеш що його не забули додати до цього відео. Трохи ви не порозумілись
@@aglumaris1242 і справді - неправильно зрозуміла☺️прошу пробачення🌹
Ірино, а про мнишки - розкажіть будь ласка🤗
@@goldenwife1143 Конечно, дорогая! Вот Мнишки:
Нежирный творог - 200 г
Картофель средний - 3 шт.
Молоко - 1 ст.
Пшеничная мука - 2 ст.
Яйца - 2 шт.
Соль - 1 щепотка (можно и перца щепотку)
Остудить картофель в мундире. Рaзмять в пюре (или на мелкой терке натереть).
Перетереть творог и соеденить с с картошкой.
В отдельной миске взбиваем венчиком яйца до густой пены.
Добавить молоко.
Доливаем к яйцам молоко и продолжаем взбивать еще несколько минут.
Добавить соль.
Подготовленную яично-молочную смесь выливаем в творожно-картофельное пюре.
Добавляем муку и перемешиваем.
Тесто у нас должно получиться не совсем густым, легким, воздушным, как на сырники.
Формируем мнишки как сырники. Наливаем в сковороду подсолнечное масло и ставим нагреваться на огонь. Высота налитого масла составит около 1,5 см. Можно добавить столовую ложку сливочного масла и тогда мнишки станут еще вкуснее (а я бы и сала добавила!) Жарим с двух сторон.
Готовые мнишки перекладываем на бумажное полотенце, чтобы впитался лишний жир.
Подаем обязательно со сметаной и тотчас едим! Смачного!!!💙💛
Чого це холодник це забута їжа? Все літо його покупав у супермаркеті, у кулінарії.... Окрошка і холодник постійно продавались. (Харків.)
Шуликами на Буковині називають мачалники
Не окропом а кропом. Окріп в укр мові це кипляча вода. Кріп же це духмяна трава
А у нас в семье пресные коржи с перетёртым маком называли "голодной кутьёй" и готовили на Крещение.
коли ви стверджуєте, що чимось визнане не забувайте будь-ласка додати ким визнаються
Холодник - литовська кухня, і ніхто його не забував, в супермаркетах навідь можно купити по сезону. Душанина, теж ніхто не забував.
Еге, а геть усі без винятку страви, наприклад, з картоплі, либонь, білоруські? Холодники пів'Євразії готує.
Кутю готують і зараз. Ломанці = коржі з маком готую на 14 серпня.
А ви з якого регіону? На полтавщині на медового спаса шулики обов'язкого повинні бути.
@@qnak А ми обов"язково готуємо коржі , ломаємо їх, вкидаємо в тертий мак з цукром і медом і трішки води. Перемішати і ложками їмо, їмо, їмо!. Я з Поділля!
@@НинаМарущак-щ8п лАмаємо, лАманці
Маковики оце страва..... Ммммммм
Про пизи не згадали.
Але я і сама не знаю що це таке.
Так і зветься пиза? Чи в множинному числі пизи?
ua-cam.com/video/qEl_TOJbTu4/v-deo.html
Тепер слина виділятись почала...
Насколько всё-таки белорусская кухня похожа с украинской, но у вас кухня конечно побогаче
Да, кухни похожи. Но! Украинская кухня намного богаче (больше мяса и жиров) и несравненно ярче (больше специй, остроты, соли). Мои близкие друзья-белорусы (кстати передают привет и пожелания скорейшей полной победы Украине!).
Холодник їдять і в Литві
Мы с мужем с Полтавщины,пенсионеры давно.Но не любители борща и сала.Муж вообще первое не любит,а я больше люблю супы без томата с лапшой.
якы традицыйны товари зазвичай купують перед атомною выйною
не хріном, а хроном
картошка и кукуруза не так давно появились в нашей кухне. Так что это не исторические продукты нашей кухни.
0:18 Борщ - це те, що у вас у тарілці. У кухні - борщі, бо їх багато. 0:28 Уточніть: На якій планеті, коли й хто визнав вашу кухню найкращою? Де коли й ким проводився такий конкурс?)))) 2:44 "і молодим ОКРОПОМ?" Більшої маячні про варенуху не чув)))) А як той узвар ставав алкогольним?))))
"Украинская кухня признана одной из лучших в мире по версии сообщества Yonderbound. Свой вклад в результат внесли борщ и вареники. Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира. Украина заняла одну из лидирующих позиций", - говорится в сообщении.
Среди 20 лучших также были названы Италия, Франция и Япония, что не стало неожиданностью для организаторов опроса. Кроме того, в список вошли Австралия, Китай, Греция, Индия, Корея, Мексика, Черногория, Пакистан, Филиппины, Португалия, Швейцария, Таиланд, США, Испания, Вьетнам и Швеция.
yonderbound.com/blog/20-best-countries-world-food/
и еще от CNN: edition.cnn.com/travel/article/worlds-best-wellness-soups/index.html
@@cordexman Питання було до автора. Але якщо ви намагаєтеся підтримати розтелепу, котрий погано володіє рідною мовою й далекий від кухні, то не підмінюйте поняття. За вашими посиланнями написано: this list is not a rating- it’s just a collection of delicious destinations!))))) В українській мові префікс НАЙ вказує на найвищий ступінь прикметника - кращого не існує. За вашими посиланнями - один з 20-ти різноманітних смаків. У другому посиланні - мова тільки про супи. Не намагайтеся натягнути сову на глобус)))))) Може поясните магію перетворення узвару в алкоголь? Підтримайте нездару, котрий зклЕпав це відео))))
@@SergHebo Шановний, не зклепав, а склепав. Вивчайте українську!
@@ОленаРослик-й8ы Пані вивчайте польську.
Сергій Лисенко.Склалося враження ,що ви хотіли здатися дуже обізнаним ,але щось пішло не так.Але ви не ображайтеся ,що прийшлося дізнатися щось нове завдяки відповіді іншого коментатора.
Не помиляється тільки той ,хто нічого не робить ,а ви вибачте,видно з тих кому"пердни -розсерди,бздни -невгоди.Щоб хтось не зробив ,ви скрізь знайдете мінуси.Зробіть своє ,а ми покритикуємо.!😇
Я негр
І шо?
Хто визнав Українську кухню однією з кращих на планеті? Факти можна, посилання?
"Украинская кухня признана одной из лучших в мире по версии сообщества Yonderbound. Свой вклад в результат внесли борщ и вареники. Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира. Украина заняла одну из лидирующих позиций", - говорится в сообщении.
Среди 20 лучших также были названы Италия, Франция и Япония, что не стало неожиданностью для организаторов опроса. Кроме того, в список вошли Австралия, Китай, Греция, Индия, Корея, Мексика, Черногория, Пакистан, Филиппины, Португалия, Швейцария, Таиланд, США, Испания, Вьетнам и Швеция.
yonderbound.com/blog/20-best-countries-world-food/
@@cordexman Горілка, вареники, зрази це не українська кухня... сумнівний рейтинг.
@@izyaslavua2555 Yonderbound, самое большое сообщество о путешествиях в мире, организовало опрос среди пользователей и авторов с просьбой назвать лучшие кухни мира.
це думки багатьох людей, і так тут немає професіоналів від Мишлен.Сумніватися у цьому рейтингу, чі ні , Ваша особиста справа.
Якось Хіменес Браво зауважив,що українска кухня напрочуд різноманітна і сбалансована.
@@cordexman Не знаю хто такий Хіменес і за що йому - Браво, але факт є факт, це не українська кухня. І якщо у нас готують плов на свинині, це не робить його українською кухнею. Так само, як пельмені не можуть бути руской кухнею. Ще б голубці українськими назвали)
@@izyaslavua2555 не знаю що ви за Ізя і за що вам Слав , але сперечатися з таким експертом не буду,побережу нерви і так є чим в житті займатися.Вам успіхів.
А вареники з салом? Про них майже нічого не знайдеш.
А такі є? Уперше чую.
90 відсотків усіх страв виходці з Китаю )
дякую за смачну інформацію 👍👍