Dobra bajera to podstawa sukcesu, podziwiam za umiejętność mówienia tak żeby nie zorientowany w temacie nic nie skumał i dał się nabrać a sąsiedzi się będą dziwić czemu im się tak żarówki często kończą w domu.
Posiadam Urządzenie, wbrew powszechnej opini, sprawdza się świetnie i nie oddaje Energii z powrotem do sieci, rozwiązałem to za pomocą dalszego gospodarowania, którym zasilam grzałkę w bojlerze, falownik ani razu się nie wyłączył, gratuluje produktu!
U nas od 10do 17 wysokie napięcie to ile te grzałki zagrzej tej wody bym musiał mieć bufor tysiąc litrów mi deye obcina z 10kw na 3-4kwvmax a czasem się wyłącza i przechodzi na off grid żeby obniżyć grzankami to by musiały cały czas od 10-17 pobierać 3kw żeby obniżyć napięcie ti woda 1000l by się zagrzała za 5h co zrobić w następny dzień jeśli woda będzie ciepła nadal bo niema szans w lecie zużyć
Nielegalne urządzenie, które powoduje, że fotowoltaika produkuje energię elektryczną i iddaje ją do sieci mimo przekroczenia 253V. W skrajnym przypadku fotowoltaika będzie oddawała prąd do sieci przy napięciu na liczniku 263V. Nie ma cudów. Energia nie ginie w tych cudownych autotransformatorach toroidalnych.
No i wreszcie lepiej, bez bajkopisarstwa, bez naginania fizyki itd. Jedyna wada to urządzenie niestety dość drogie w porównaniu do konkurencyjnych podobnych rozwiązań służących tylkk do zbijania napięcia, ale widać że Panowie pracują żeby osiągnąć jak najlepszy produkt i to się chwali. A ta opcja z podbijaniem napięcia kiedy w sieci jest za niskie nap. to jest całkiem dobry argument za zakupem jak ktoś ma taki problem.
Jeśli używasz tego urządzenia, napisz proszę pod tym komentarzem jak Ci to pracuje, jakie masz odczucia, w czym ci pomogło, a może masz inne spostrzeżenia 🤔❓
Nielegalne i nie uczciwe wobec sąsiadów!!! Czyli urządzenie pozwala na pracę fotowoltaiki przy napięciu po stronie wejściowej urządzenia powyżej 253v wiec jest niestety nielegalne oznacza to również że sąsiedzi będą mieli napięcie powyżej 253V spowodowane tym urządzeniem! Niestety ale wysokie napięcie jest skutkiem, a problemem jest za słaba infrastruktura wiec należy egzekwować od ZE infrastruktury zgodnej z umowa - czyli takiej która pozwoli pobrać i wysłać moc zgodna z mocą umowną. Jedyna możliwością na własna rękę jest zwiększenie autokonsumpcji przez załączanie odbiorników
To wyegzekwuj to cwaniaczku, ja walczę z gnojami z Tauronu już 2 lata, a napięcie jak dochodziło do 280V, tak dalej dochodzi, a oni mają wszystko i wszystkich w dupie. Nawet doniesienie do prokuratury na możliwość przestępstwa wobec życia i zdrowia nic nie pomogło. Chory kraj, chorzy ludzie.
Mam to ustrojstwo i działa świetnie. Sam już dawno zabezpieczyłem sobie naddatek napięcia też tymi regulatorami . Czekam teraz na opcję w górę bo u mnie potrafi chwilowo do 190v spaść na jednej fazie. Ktoś tak obciąża, że masakra. Obciąża na kilka sekund kilkadziesiąt razy wieczorem. Idzie dostać zajoba z mrugającymi ledami nie wspominając o indukcji, która się nie chce włączyć
@@zciech6352 w sumie chyba z dwa warsztaty samochodowe są koło mnie.👍. Zgłosiłem ostatnio w PGE i o dziwo na tej fazie podnieśli napięcie o spokojnie 10 voltów. Teraz dwie pozostałe spadają do 205 200 ale to norma u mnie. Jest dużo lepiej ale zamawiam ta przystawkę bo wolę 215 niż 205😁
A jak owo urządzonko wpływa na sieć elektroenergetyczną? O tym nikt nic nie wspomina... Żeby wepchnąć energię do sieci podbija sobie napięcie bez żadnych zabezpieczeń powyżej 253 i efekt taki, że wszystkim innym się foto wyłączy a jednemu będzie działać... Czy OSD to rekomendują? Szczerze wątpię.
Fotowoltaika ma sens tylko jeżeli będzie wpięta w instalacje publiczną, lub będzie spory magazyn (walczyłem z tym >20 lat) Jeżeli przesuwa się "chmurka", to po kolei po drodze zacienia farmy. więc moc oddawana z danego obszaru w sieci jest ~"stabilna", nie jest poszarpana pikami jak w jednej farmie.
A ja mam pewne wątpliwości czy to takie genialne. Z oglądanego materiału wnioskuję że do obniżenia lub podwyższenia napięcia użyty jest na każdej fazie stosunkowo niewielki transformator podłączany w fazie dla podwyższenia i w przeciw fazie dla obniżenia napięcia. I tu widzę pewien problem, bo przy takim podłączeniu następuje przesunięcie fazowe tego dodawanego lub odejmowanego napięcia, co przy zasilaniu silników indukcyjnych może zmieniać obroty i generować dodatkowe ciepło(straty) a przy podłączeniu obniżeniu napięcia by falownik mógł pracować nastąpi podwyższenie napięcia w sieci i dodatkowo pogorszy się. jakość prądu. Dla małych mocy to nie ma wielkiego znaczenia. Schody zaczynają się przy dużych mocach i znacznej różnicy napięć. Nie czuję się ekspertem i mogę się mylić. Dobrze jest ludzie coś kombinują by ułatwić sobie życie. Kanał jest fajny i często oglądam!
Transformator nie przesuwa fazy. Konkretnie w takich przypadkach stosuje się autotransformator, który ma o wiele mniejsze gabaryty. Aby podnieść napięcie o 10 V przy prądzie max. 10 A to potrzebny jest autotransformator o mocy 100 W, transformator musiałby mieć moc 2400 W.
@@bandito12341 Autotransformator nie przesuwa fazy ale transformator tak. Jak masz oscyloskop dwukanałowy to się przekonasz, tylko odpowiednio podłącz układ
@@stanislawczarny Transformator przesuwa fazę ale tylko jak odwrotnie połączymy uzwojenie wtórne w stosunku do pierwotnego ( 180 stopni) ale to nie jest istotne w powyższym temacie. Tylko cewka połączona szeregowo z odbiornikiem zawsze nam przesunie fazę.
@@stanislawczarny Straty zależą od wielu czynników i w rozważaniach teoretycznym możemy je na razie pominąć i aby je uwzględnić należałoby mieć dokładne parametry danego transformatora.
Co w przypadku 3faz i utraty/uszkodzenia N? Bo patrząc na stół testowy wnioskuję tam 1 fazę. Proszę o uwzględnienie większego/mniejszego obciążenia na 1 fazie.
niestety ale nie zostało powiedziane i wytłumaczone najważniejsze, jaka jest zasada działania urządzenia, czyli w jaki sposób napięcie zostaje obniżone, czy poprzez obciążenie fazy w której napięcie jest za wysokie np grzałkami, czy może w środku jest jakiś transformator który obniża lub podwyższa napięcie a może jeszcze inaczej.
Urządzenie dogłebnie zostało zbadane, opisane i szereg komentarzy jest w innych filmach o tym wynalazku. Ale generalnie to co do zasady działania są autotransformatory. po jednym na fazę.
To urządzenie nie obniża napięcia tylko podnosi je ponad normy. Jak w sieci jest za dużo mocy generowanej to wzrasta napięcie ponad norme. Wtedy wyłączaja sie falowniki aby napięcie dalej nie wzrastało. Wtedy wkraczają wynalazcy z jakąś skrzyneczka i mówią ci że jak to kupisz to mimo że w sieci jest już maxymalne napięcie to ty nadal będziesz pchał swoją wnergię do sieci bo oszukamy twój falownik aby myślał że napięcie w sieci jest o 10V niższe. To spowoduje jeszcze większy wzrost napięcia w sici a nie jego obniżenie. Sąsiedzi też bedą chcieli generowac wsoją energie i także zakupią sobie takie skrzynki. Wtedy napięcie będzie już na takim poziomie że obniżenie go o 10 V na wejściu falownika będzie za mało i znów falowniku będą się wyłączać. A wtedy wynalazca przedstawi wam do zakupu kolejną wersje skrzynki która podniesie napiecie o 20V i znow będzie szła generacja tyklo że w gniazdkach będzie już 270V i tak do aż wszystko pierdyknie byle by generacja była jak nie ma odpowiedniego zużycia. To urządzenie nic nie przerzuca na inne fazy tylko oszukuje falownik o 10V podnoszac tym samym napiecie o 10V w sieci jeśli wszyscy to beda mieli bo wtedy falowniki wyłąćzą sie dopiero przy napieciu 263V
Materiał o urządzeniu. Obniża napięcie. Co tam trzeba podłączyć, by obniżyło to napięcie? Grzałki? W zasadzie, to nie wiadomo, o czym jest materiał. Masło maślane. U mnie latem mam nawet 6 godzin napięcie ponad normę. Czyli mam sobie to urządzenie wstawić i tyle. Tak wynika z filmu. A jakieś grzałki, albo coś? Bo jeśli jest napięcie na fazie ponad 253V, to falownik musi pchac z 2-3V więcej. No i? Generalnie, to nic nie przedstawiono Taki marketing czegoś, nie do końca wiadomo, czego.
@@ekologwroclaw to samo, jakby zmienić normę na falowniku na niemiecką lub podobną. Tyle że wtedy wyłączy przy 264V i falownik czeka a spadnie poniżej 253V by ponownie się włączyć. Wracając jednak do materiału. W którymś ze wcześniejszych filmików pokazali jedno gniazdko na grzałkę. Stąd było moje zapytanie.
@@ekologwroclaw Zemel wiosna ma wprowadzić na rynek urządzenie,.które płynnie reguluje każdą z 3 grzałek. Ma to za zadanie wydłużyć czas pracy, nim zbiórki CWU się nagrzeje. Może słyszałeś. Miało być od września, a na targach w Bielsku Białej usłyszałem, że przesunęli termin wprowadzenia. Koszt od 1500zł prawdopodobnie.
@@ekologwroclaw Zapisałem się na listę z zemelem chyba w lipcu. A później info, że zamiast września, będzie na wiosnę. Znalazłem go tutaj na YT. Chyba żyłka o nim mial kilka filmików, ale nie jestem już pewny. U mnie trafo nie puszcza napięcia na linie średniego napięcia. Tak mówili panowie którzy z taurona latem łatali przewody, bo wichura potargała.
@@ekologwroclaw mieszkam na końcu linii. 5 ostatnich domów ma pv. Na odnodze z trafo jest 17 domów. Pv w sumie jest 8 instalacji. Wiem, że kiedy moje pv lądują od około 30% mocy nominalnej, napięcia są przekroczone. W szczycie,.grzałka 2kW zbija napięcie u mnie do lekko poniżej 253V. Wiadomo. Falownik potrzebuje max 250V by ruszyć. Napięcia mam tragiczne. Po Twoim wczesniejszym wpisie,.zadzwoniłem do Zemel. Niby już produkują. W.grudniuaja już sprzedawać klientom, którzy się zapisali na pierwszą listę przed wrześniem. Ja potrzebuję czegoś,.co nie pójdzie na pełnej mocy grzałek, bo latem,.to nawet 6 godzin napięcia mam przekroczone na roNych fazach. Pzdr.
No i trzeba tępić zachowanie Operatorów Systemów Dystrybucyjnych którzy mają monopol. Nie chce im się modernizować sieci, transformatorów. Za chwilę podniosą ceny dystrybucji energii, bo system energetyczny się rozpadnie nie inwestując nic przez 30 lat w sieć energetyczną niskiego napięcia.
Takich ludzi jak Pan Jacek to ze świecą szukać.. Nawet "Esy" sprawdza czy nie przekłamują na napięciu.. Gorąco polecam produkt takiej jakości oraz pozdrawiam Pana Jacka i ekipę, której nie widać było w filmie.. Gdyby tylko udało się obniżyć cenę urządzenia było by miód ... Niestety po produkcji widzę że to po prostu puki co musi tyle kosztować .. ;)
@@ekologwroclaw otóż kolego nie.. Gdybyś oglądał od początku wszystkie filmy Waldka z Panem Jackiem to byś wiedział że urządzenie jest nie dość że zgodne z normami to jeszcze "naprawia" zjebany przez dostawcę (bo ten m w dupie jaki prąd i napięcie puszcza w sieci, często za wysokie napięcie które niszczy nielegalnie nasze sprzęty i ma jawnie konsumenta w dupie).. Zanim coś Pan powie radzę zaznajomić się że wszelkimi danymi które są ogólnie dostępne a potem się wypowiadać na bazie dostępnych danych.. Urządzenie jest legalne i dostawcy energii powinni je montować na własny rachunek klientom bo dekle nie chcą zmieniać transformatorów ani modernizować sieci przesyłowych bo to jest za drogie a my jak te barany musimy sobie sami radzić.. Tacy ludzie jak Waldek, Piotr Ekoniezależny, Pan Joker Waldemar , Zeptobox, Hubert Maxiservice, Bartek Smart Dom 2.0, Tomek Żyłka i Pan Jacek jaki i Damian od Eko OZE PV Zelman'a.. Im się należą ogromne podziękowania za pracę charytatywną która wykonali na Live'ach a Pan zamiast im podziekować i uskrzydlać to podcinamy Pan im skrzydła! Panowie robicie wspaniała ROBOTE przez ogromne R!! Trzymajcie tak dalej... Czekam zawsze na Wasze materiały!
Przy spadkach napięcia dochodzących u mnie do 180V płyty indukcyjne mają spore problemy, nie działa część płyty. Już napisałem do firmy bo ja walczę z Tauronem od 4 lat
@@PompaCiepłaiPV aktualnie dłużej przebywam w Zawoi i w takiej jej części że jestem na końcu stacji trafo, spadki i niestabilność sieci jest makabryczna, padają mi sterowniki pompy głębinowej, woda w czajniku gotuje się istotni dłużej niż np. o 3 rano gdy na sieci są mniejsze obciążenia. Kiedyś miałem w najlepszym razie 230V i spadki do nawet 170. Teraz jak sąsiedzi pomontowali PV doszły skoki powyżej 250V. Mam za sobą masę pism do Taoron, URE, UOKiK i sam nie wiem jakich innych skrótów. Generalnie olewactwo klienta bo spółka skarbu państwa, bo przecież nie przełączę się do innego operatora (bo go nie ma). Proponowałem postawienie stacji trafo na swojej działce, po wielotygodniowych nużących rozmowach ze smutnymi, zmęczonymi życiem panami, Tauron zaproponował 5tys. zł 🤣 rekompensaty. Gdzie wiadomo iż taki budynek z 3 komorami (trafo, Rozielnia SN i NN) uwala kosztowo działkę w sposób delikatnie mówiąc istotny. Dzięki za Twoje materiały, jestem wielkim fanem. Zdrówka i humoru który często spotykam w Twoich materiałach.
@@Janonek no chyba nie, raczej stabilizują napięcie pracy agregatu, w sieci również ale nie dla np. pompy głębinowej gdzie AVR po prostu odcina przy takim prądzie rozruchu dopływ zasilania
Cześć Waldek. Mam takie podstawowe pytanie odnośnie urządzenia od Pana Jacka CRGama. Czy jak urządzenie wyczuje wzrost napięcia i się nam załączy i obniży o 10 V to czy obowiązkowo muszę odbierać prąd poprzez gniazdko siłowe np. do wspomnianej grzałki. Co będzie jak nie będę odbierał nic poprzez wtyczkę siłową ?
To zawyżone napięcie pójdzie do sieci i sąsiedzi będą bardzo wdzięczni za spalone żarówki energooszczędne i inną elektronikę która się spali jak dostanie 260V Brawo za pomysłowość. Podziwiam gościa za bejere.
Do podwyższania napięcia ok. Ale do obniżania będę bronić mojego pomysłu EKO OZE PV z płynną regulacją. Ponieważ można zaoszczędzić 70% energii więcej. No i tolerancja błędu pomiaru napięcia to Max 1v
@@mariuszmizera produkcja ruszyła w listopadzie. Jeśli jesteś w kolejce do 1000 osoby to do gwiazdki powinna nadejść twoja kolej. Robimy wszystko co można żeby do wiosny klięci mieli to na co tak wszyscy wyczekują
@@Choroaz Ale czy jest to gdzieś napisane? Bo jeśli urządzenie pobiera/oddaje dozwoloną ilość mocy biernej, i pozwala przerzucić moc czynną z fazy która dobija do 253V (maks. 264V) na fazę która jeszcze nie jest zagrożona to można mówić o pozytywnym stabilizowaniu sieci, i to sieci dystrybucyjne powinny to finansować a nie kowalski. Spółki energetyczne pobierają opłatę OZE od każdej kwh to niech inwestują te kwoty w stabilizacje sieci, to nie jest ich dodatkowy zysk na sponsorowanie PiSowi koncertów discopolo, tylko opłata mająca cel. To urządzenie jeśli spełnia warunki ruchu w sieci jest tak samo dozwolone jak każdy silnik elektryczny czy urządzenie indukcyjne.
@@ekologwroclaw Jeżeli długości okablowania są duże, to zwiększamy przekrój, tak aby pętla zwarcia i straty przesyłowe były na prawidłowym poziomie. Jednym słowem ciągle za małe przekroje. U mnie jest AL 240 kw, a spadek przy obciążeniu moim ful to ponad 10V. Czyli sporo ciepła idzie niepotrzebnie w eter i wydziela się niepotrzebnie na trafie :( Podnosząc efekt cieplarniany. Co do wyłączeń prądu elektrycznego, to tak jak by wyłączyć cały kraj...
Nie zamały transformator i nie zamały przekrój przewodów tylko dzika produkcja prądu. Oprócz instalacji paneli budujcie sobie własne linie i stacje trafo.
@@TheGrzes1966 Nie raz widziałem przewody prawie czerwone, zamiast wkładek bezpiecznikowych gwoździe (u rolnika drut kolczasty z płotu nie chce się zmieścić), bo spadki napięć były tak wielkie że silniki nie potrzebowały softstartów, czy rozruszników. Bo tą rolę pełniły trafa i przewody.
Witam Panów,mam pytanie mam kilka paneli mialy dawac nap 220v ale mam 180v ,czy moge zastosowac tzw stabilizator od tv[jak za czasow PRL,kto starszy ten pamieta ]do podniesienia nap
Mam takie pytanie. Mój falowniki przy napięciu 251V od razu się wyłącza. Z tego co się orientuję powinien pracować przy napięciu 253V przez 40 sekund i dopiero wtedy się wyłączyć. Czy reguluje to jakaś norma? Pytam bo chcę wezwać elektryka na dokonfigurowanie falownika.
Mam pytanie u mnie jest taki problem że mam dwie instalacje fotowoltaiczne i dwa falowniki, zamontowane są na dwóch budynkach (druga instalacja została zamontowana w marcu w ubiegłym roku) ale wpięte są w jedno przyłącze no i jedna podbija drugą. Obydwie instalacje w ubiegłym roku w miarę działy poprawnie, zdarzało się że jeden falownik się wyłączał a drugi chodził ale nie było jakiejś dużej tragedii - tak było do sierpnia. W sierpniu wymienili mi na ulicy transformator (jestem pierwszym odbiorcą przy transformatorze, chyba ustawili większe napięcie na transformatorze i pojawił się problem), w ubiegły roku nie było jeszcze mega tragedii bo od września i tak jest już trochę mniej słońca wiec wyłączeń nie było tak dużo. W tym roku w pierwszym tygodniu marca gdy było kilka dni słonecznych to ta mniejsza instalacja która jest dalej praktycznie przez 4 godziny codziennie się wyłączyła. Rozmawiałem z tymi z PGE żeby obniżyli jeden zacisk na transformatorze ale mnie zbyli, boją się że napięcie na sieci będzie za małe. Pytanie mam czy jeśli mam dwie instalacje ( falowniki po 5 KW) i przy tym moim układzie to urządzenie spełni swoją rolę ?. Jedyny problem jaki widzę przy tym rozwiązaniu to podnoszenie napięcia w sieci, ma ktoś może informacji ile może podnieść na sieci taka jedna domowa instalacji która jest wyposażona w ten regulator ?
Rozwiązanie przekroczenia napięcia 253V jest zupełnie gdzie indziej. EKO OZE PV-ZAMEL czyli BEZSTOPNIOWE sterowanie obciążeniem!!! Dodatkowa Autokonsumpcja jest dokładnie taka żeby nie przekroczyć 253V i starcza na cały dzień. Urządzenie CR Gamma w ogóle tego nie potrafi.
@@PompaCiepłaiPV Mylisz się EKO OZE działa w czasie produkcji do sieci z PV. Prostym prawem Kirchhoffa! A TO coś nie potrafi w żaden sposób zarządzać obciążeniem. TO coś umie zrobić tylko jedną rzecz na 253V. Zabezpieczyć skokowo przed tym jak KTOŚ INNY w sieci zrobił nam 253V. TO COŚ NIE zabezpiecza nas przed bezsensownym poborem energii z sieci ani przed nieuprawnionym podnoszeniem napięcia w sieci. Dlaczego? BO NIE UMIE ZARZĄDZAĆ OBCIĄŻENIEM.
@@PompaCiepłaiPV Ale regulator typu Eko Oze PV, to urządzenie które poradzi sobie w każdym przypadku, nawet przy bardzo mocno zatkanej sieci, minimalizując używanie grzałek a maksymalizując potencjalną produkcje z PV i ilość energii wprowadzanej do sieci. Podam ci przykład: instalacja 25kwp w danej chwili produkuje 15kw, sieć przyjmuje jedynie 14kwp, styczniki napięciowe załączyły by na sztywno grzałkę 24kw na przykład, a potrzeba tylko 1kw obciazenia, w rezultacie musisz dokupić mnóstwo energii, bo zbijasz napięcie ponad potrzebę (i to jest największy ból tyłka), a płynna regulacja z ekoozepv zawsze do minimum ograniczy prąd na obciążeniu. A tak naprawdę to największa atrakcją ekoozepv jest dobrze przemyślany soft, widać z jakimi problemami na sieci zmagał się autor urządzenia jak je projektował.
Sorry Waldek że nie na temat ale mam pytanie szukam wszędzie wiadomości na temat co to jest wartość szacowana rysowana na szaro w e-liczniku Taurona nie mogę znaleźć takiej informacji bardzo cię proszę bo wiem że jesteś dociekliwy i wiesz jak takie rzeczy się dowiedzieć o informacje bo według mnie ta wartość szacowana nigdy później nie jest przekładana na dane faktyczne Z góry dzięki pozdrawiam Artur
Witam Wartość szacowana to orientacyjne/prognozowane zużycia, pobory energii w danej godzinie, dniu. Też tak miałem ale wymienili mi licznik na nowy w tauronie i już nie mam tego problemu, dodam że posiadam pv. Pozdrawiam Rafał
@@DoRaStu to ja rozumiem że to jest szacowana wartość jak sama nas do mówi ale mam fotowoltaikę i na rachunku mi się nic nie zmieniło ani nie uzupełnili Ile było faktycznie tylko dalej jest po prostu szacowana wielkość i to od dwóch lat Takie cuda wykazują Pozdrawiam Artur
lepszy i tanszy bedzie volt avr pro servo tylko dobierz dobrze moc i ilosc faz 3 czy 1f ja u siebie załozyłem do panasonica j 9kw 1fazowa własnie tego volta 5Kw i elegancko trzyma 230v na pompie
@@PompaCiepłaiPV Dziękuję przejrzałem cennik i opisy Cena bardzo wysoka Gniaz dko z pomiarem napięcia wii fii plus termostat plus grzałka do cw w razie jakby napięcie dochodziło do 253 volt wychodzi dużo dużo taniej i też działa Może inne firmy zaczną coś robić jak zamel i w rozsądnych pieniądzach będzie można kupić podobnie działające urządzenie za tańsze pieniądze
Dobra bajera to podstawa sukcesu, podziwiam za umiejętność mówienia tak żeby nie zorientowany w temacie nic nie skumał i dał się nabrać a sąsiedzi się będą dziwić czemu im się tak żarówki często kończą w domu.
Posiadam Urządzenie, wbrew powszechnej opini, sprawdza się świetnie i nie oddaje Energii z powrotem do sieci, rozwiązałem to za pomocą dalszego gospodarowania, którym zasilam grzałkę w bojlerze, falownik ani razu się nie wyłączył, gratuluje produktu!
Dziękuję za komentarz. Fajny patent. A Pan Jacek to niesamowity konstruktor.
@@PompaCiepłaiPV Witam jaka cena tego patentu
U nas od 10do 17 wysokie napięcie to ile te grzałki zagrzej tej wody bym musiał mieć bufor tysiąc litrów mi deye obcina z 10kw na 3-4kwvmax a czasem się wyłącza i przechodzi na off grid żeby obniżyć grzankami to by musiały cały czas od 10-17 pobierać 3kw żeby obniżyć napięcie ti woda 1000l by się zagrzała za 5h co zrobić w następny dzień jeśli woda będzie ciepła nadal bo niema szans w lecie zużyć
Nielegalne urządzenie, które powoduje, że fotowoltaika produkuje energię elektryczną i iddaje ją do sieci mimo przekroczenia 253V. W skrajnym przypadku fotowoltaika będzie oddawała prąd do sieci przy napięciu na liczniku 263V. Nie ma cudów. Energia nie ginie w tych cudownych autotransformatorach toroidalnych.
No i wreszcie lepiej, bez bajkopisarstwa, bez naginania fizyki itd. Jedyna wada to urządzenie niestety dość drogie w porównaniu do konkurencyjnych podobnych rozwiązań służących tylkk do zbijania napięcia, ale widać że Panowie pracują żeby osiągnąć jak najlepszy produkt i to się chwali. A ta opcja z podbijaniem napięcia kiedy w sieci jest za niskie nap. to jest całkiem dobry argument za zakupem jak ktoś ma taki problem.
Dzięki za komentarz.
Jeśli używasz tego urządzenia, napisz proszę pod tym komentarzem jak Ci to pracuje, jakie masz odczucia, w czym ci pomogło, a może masz inne spostrzeżenia 🤔❓
Nielegalne i nie uczciwe wobec sąsiadów!!!
Czyli urządzenie pozwala na pracę fotowoltaiki przy napięciu po stronie wejściowej urządzenia powyżej 253v wiec jest niestety nielegalne oznacza to również że sąsiedzi będą mieli napięcie powyżej 253V spowodowane tym urządzeniem! Niestety ale wysokie napięcie jest skutkiem, a problemem jest za słaba infrastruktura wiec należy egzekwować od ZE infrastruktury zgodnej z umowa - czyli takiej która pozwoli pobrać i wysłać moc zgodna z mocą umowną.
Jedyna możliwością na własna rękę jest zwiększenie autokonsumpcji przez załączanie odbiorników
Zgadam się w 100%. To jest nielegalne 😠
Tak uważasz...
To wyegzekwuj to cwaniaczku, ja walczę z gnojami z Tauronu już 2 lata, a napięcie jak dochodziło do 280V, tak dalej dochodzi, a oni mają wszystko i wszystkich w dupie. Nawet doniesienie do prokuratury na możliwość przestępstwa wobec życia i zdrowia nic nie pomogło. Chory kraj, chorzy ludzie.
Genialny facet! Świetna robota. Nie mam już siły walczyć z operatorem i ciągłymi skokami napięcia więc z pewnością urządzenie zagości z moim domu.
"Nie mam już siły walczyć z operatorem i ciągłymi skokami napięcia" więc podniosę napięcie sąsiadowi. Brawo
Mam to ustrojstwo i działa świetnie. Sam już dawno zabezpieczyłem sobie naddatek napięcia też tymi regulatorami . Czekam teraz na opcję w górę bo u mnie potrafi chwilowo do 190v spaść na jednej fazie. Ktoś tak obciąża, że masakra. Obciąża na kilka sekund kilkadziesiąt razy wieczorem. Idzie dostać zajoba z mrugającymi ledami nie wspominając o indukcji, która się nie chce włączyć
Wyjdź na dwór albo na pole (w zależności od regionu) i popatrz w tym czasie który to sąsiad uprawia prace spawalnicze.
@@zciech6352 w sumie chyba z dwa warsztaty samochodowe są koło mnie.👍. Zgłosiłem ostatnio w PGE i o dziwo na tej fazie podnieśli napięcie o spokojnie 10 voltów. Teraz dwie pozostałe spadają do 205 200 ale to norma u mnie. Jest dużo lepiej ale zamawiam ta przystawkę bo wolę 215 niż 205😁
Super że ktoś się tym zajmuje
Pan Jacek gość pierwsza klasa
A jak owo urządzonko wpływa na sieć elektroenergetyczną? O tym nikt nic nie wspomina... Żeby wepchnąć energię do sieci podbija sobie napięcie bez żadnych zabezpieczeń powyżej 253 i efekt taki, że wszystkim innym się foto wyłączy a jednemu będzie działać... Czy OSD to rekomendują? Szczerze wątpię.
Najlepsze to będzie przy pogodzie z chmurkami - pojawia się i znika co chwilę słoneczko - styczniki będą klikać co chwilę...
Fotowoltaika ma sens tylko jeżeli będzie wpięta w instalacje publiczną, lub będzie spory magazyn (walczyłem z tym >20 lat)
Jeżeli przesuwa się "chmurka", to po kolei po drodze zacienia farmy. więc moc oddawana z danego obszaru w sieci jest ~"stabilna", nie jest poszarpana pikami jak w jednej farmie.
Polak zawsze da radę :D
👌
A ja mam pewne wątpliwości czy to takie genialne. Z oglądanego materiału wnioskuję
że do obniżenia lub podwyższenia napięcia użyty jest na każdej fazie stosunkowo niewielki transformator
podłączany w fazie dla podwyższenia i w przeciw fazie dla obniżenia napięcia. I tu widzę pewien problem,
bo przy takim podłączeniu następuje przesunięcie fazowe tego dodawanego lub odejmowanego napięcia,
co przy zasilaniu silników indukcyjnych może zmieniać obroty i generować dodatkowe ciepło(straty) a
przy podłączeniu obniżeniu napięcia by falownik mógł pracować nastąpi podwyższenie napięcia w
sieci i dodatkowo pogorszy się. jakość prądu. Dla małych mocy to nie ma wielkiego znaczenia. Schody zaczynają się przy dużych mocach i znacznej różnicy napięć. Nie czuję się ekspertem i mogę się mylić.
Dobrze jest ludzie coś kombinują by ułatwić sobie życie. Kanał jest fajny i często oglądam!
Transformator nie przesuwa fazy. Konkretnie w takich przypadkach stosuje się autotransformator, który ma o wiele mniejsze gabaryty. Aby podnieść napięcie o 10 V przy prądzie max. 10 A to potrzebny jest autotransformator o mocy 100 W, transformator musiałby mieć moc 2400 W.
@@bandito12341 Autotransformator nie przesuwa fazy ale transformator tak. Jak masz
oscyloskop dwukanałowy to się przekonasz, tylko odpowiednio podłącz układ
@@stanislawczarny Transformator przesuwa fazę ale tylko jak odwrotnie połączymy uzwojenie wtórne w stosunku do pierwotnego ( 180 stopni) ale to nie jest istotne w powyższym temacie. Tylko cewka połączona szeregowo z odbiornikiem zawsze nam przesunie fazę.
@@bandito12341 według Ciebie to transformator ma 100% sprawności. A co z histerezą!
@@stanislawczarny Straty zależą od wielu czynników i w rozważaniach teoretycznym możemy je na razie pominąć i aby je uwzględnić należałoby mieć dokładne parametry danego transformatora.
Co w przypadku 3faz i utraty/uszkodzenia N? Bo patrząc na stół testowy wnioskuję tam 1 fazę. Proszę o uwzględnienie większego/mniejszego obciążenia na 1 fazie.
👍
niestety ale nie zostało powiedziane i wytłumaczone najważniejsze, jaka jest zasada działania urządzenia, czyli w jaki sposób napięcie zostaje obniżone, czy poprzez obciążenie fazy w której napięcie jest za wysokie np grzałkami, czy może w środku jest jakiś transformator który obniża lub podwyższa napięcie a może jeszcze inaczej.
Dobre pytania, czekamy na odpowiedź
Urządzenie dogłebnie zostało zbadane, opisane i szereg komentarzy jest w innych filmach o tym wynalazku.
Ale generalnie to co do zasady działania są autotransformatory. po jednym na fazę.
To urządzenie nie obniża napięcia tylko podnosi je ponad normy. Jak w sieci jest za dużo mocy generowanej to wzrasta napięcie ponad norme. Wtedy wyłączaja sie falowniki aby napięcie dalej nie wzrastało. Wtedy wkraczają wynalazcy z jakąś skrzyneczka i mówią ci że jak to kupisz to mimo że w sieci jest już maxymalne napięcie to ty nadal będziesz pchał swoją wnergię do sieci bo oszukamy twój falownik aby myślał że napięcie w sieci jest o 10V niższe. To spowoduje jeszcze większy wzrost napięcia w sici a nie jego obniżenie. Sąsiedzi też bedą chcieli generowac wsoją energie i także zakupią sobie takie skrzynki. Wtedy napięcie będzie już na takim poziomie że obniżenie go o 10 V na wejściu falownika będzie za mało i znów falowniku będą się wyłączać. A wtedy wynalazca przedstawi wam do zakupu kolejną wersje skrzynki która podniesie napiecie o 20V i znow będzie szła generacja tyklo że w gniazdkach będzie już 270V i tak do aż wszystko pierdyknie byle by generacja była jak nie ma odpowiedniego zużycia.
To urządzenie nic nie przerzuca na inne fazy tylko oszukuje falownik o 10V podnoszac tym samym napiecie o 10V w sieci jeśli wszyscy to beda mieli bo wtedy falowniki wyłąćzą sie dopiero przy napieciu 263V
@jc6023 tępią takich co podnoszą napięcie, wystarczy że sąsiad zgłosi i trzepią całą okolicę, kary takie, że odechce się kombinowania..
Materiał o urządzeniu. Obniża napięcie.
Co tam trzeba podłączyć, by obniżyło to napięcie?
Grzałki?
W zasadzie, to nie wiadomo, o czym jest materiał.
Masło maślane.
U mnie latem mam nawet 6 godzin napięcie ponad normę.
Czyli mam sobie to urządzenie wstawić i tyle.
Tak wynika z filmu.
A jakieś grzałki, albo coś?
Bo jeśli jest napięcie na fazie ponad 253V, to falownik musi pchac z 2-3V więcej.
No i?
Generalnie, to nic nie przedstawiono
Taki marketing czegoś, nie do końca wiadomo, czego.
@@ekologwroclaw to samo, jakby zmienić normę na falowniku na niemiecką lub podobną. Tyle że wtedy wyłączy przy 264V i falownik czeka a spadnie poniżej 253V by ponownie się włączyć.
Wracając jednak do materiału.
W którymś ze wcześniejszych filmików pokazali jedno gniazdko na grzałkę. Stąd było moje zapytanie.
@@ekologwroclaw Zemel wiosna ma wprowadzić na rynek urządzenie,.które płynnie reguluje każdą z 3 grzałek.
Ma to za zadanie wydłużyć czas pracy, nim zbiórki CWU się nagrzeje.
Może słyszałeś.
Miało być od września, a na targach w Bielsku Białej usłyszałem, że przesunęli termin wprowadzenia.
Koszt od 1500zł prawdopodobnie.
@@ekologwroclaw
Zapisałem się na listę z zemelem chyba w lipcu. A później info, że zamiast września, będzie na wiosnę.
Znalazłem go tutaj na YT. Chyba żyłka o nim mial kilka filmików, ale nie jestem już pewny.
U mnie trafo nie puszcza napięcia na linie średniego napięcia. Tak mówili panowie którzy z taurona latem łatali przewody, bo wichura potargała.
@@ekologwroclaw tyle, że ja potrzebuję automatu. Bo napięcie skacze.
@@ekologwroclaw mieszkam na końcu linii. 5 ostatnich domów ma pv.
Na odnodze z trafo jest 17 domów. Pv w sumie jest 8 instalacji.
Wiem, że kiedy moje pv lądują od około 30% mocy nominalnej, napięcia są przekroczone.
W szczycie,.grzałka 2kW zbija napięcie u mnie do lekko poniżej 253V.
Wiadomo. Falownik potrzebuje max 250V by ruszyć.
Napięcia mam tragiczne.
Po Twoim wczesniejszym wpisie,.zadzwoniłem do Zemel.
Niby już produkują.
W.grudniuaja już sprzedawać klientom, którzy się zapisali na pierwszą listę przed wrześniem.
Ja potrzebuję czegoś,.co nie pójdzie na pełnej mocy grzałek, bo latem,.to nawet 6 godzin napięcia mam przekroczone na roNych fazach.
Pzdr.
Pozdrawiam Pana Jacka swietny gosc z potężną wiedza!
Dokładnie.
No i trzeba tępić zachowanie Operatorów Systemów Dystrybucyjnych którzy mają monopol. Nie chce im się modernizować sieci, transformatorów. Za chwilę podniosą ceny dystrybucji energii, bo system energetyczny się rozpadnie nie inwestując nic przez 30 lat w sieć energetyczną niskiego napięcia.
Dokładnie tak.
Najlepiej rozsyłać razem z rachunkiem te słynne żarówki że to wszystko wina uni europejskiej
Takich ludzi jak Pan Jacek to ze świecą szukać.. Nawet "Esy" sprawdza czy nie przekłamują na napięciu.. Gorąco polecam produkt takiej jakości oraz pozdrawiam Pana Jacka i ekipę, której nie widać było w filmie.. Gdyby tylko udało się obniżyć cenę urządzenia było by miód ... Niestety po produkcji widzę że to po prostu puki co musi tyle kosztować .. ;)
@@ekologwroclaw otóż kolego nie.. Gdybyś oglądał od początku wszystkie filmy Waldka z Panem Jackiem to byś wiedział że urządzenie jest nie dość że zgodne z normami to jeszcze "naprawia" zjebany przez dostawcę (bo ten m w dupie jaki prąd i napięcie puszcza w sieci, często za wysokie napięcie które niszczy nielegalnie nasze sprzęty i ma jawnie konsumenta w dupie).. Zanim coś Pan powie radzę zaznajomić się że wszelkimi danymi które są ogólnie dostępne a potem się wypowiadać na bazie dostępnych danych.. Urządzenie jest legalne i dostawcy energii powinni je montować na własny rachunek klientom bo dekle nie chcą zmieniać transformatorów ani modernizować sieci przesyłowych bo to jest za drogie a my jak te barany musimy sobie sami radzić.. Tacy ludzie jak Waldek, Piotr Ekoniezależny, Pan Joker Waldemar , Zeptobox, Hubert Maxiservice, Bartek Smart Dom 2.0, Tomek Żyłka i Pan Jacek jaki i Damian od Eko OZE PV Zelman'a.. Im się należą ogromne podziękowania za pracę charytatywną która wykonali na Live'ach a Pan zamiast im podziekować i uskrzydlać to podcinamy Pan im skrzydła! Panowie robicie wspaniała ROBOTE przez ogromne R!! Trzymajcie tak dalej... Czekam zawsze na Wasze materiały!
Nie róbcie z ludzi debili😢
Witam a co w przypadku gdy do regulatora nie podepniemy żadnej grzałki czy innego odbiornika
Przy spadkach napięcia dochodzących u mnie do 180V płyty indukcyjne mają spore problemy, nie działa część płyty. Już napisałem do firmy bo ja walczę z Tauronem od 4 lat
Czemu nas tak źle traktują w ze
@@PompaCiepłaiPV aktualnie dłużej przebywam w Zawoi i w takiej jej części że jestem na końcu stacji trafo, spadki i niestabilność sieci jest makabryczna, padają mi sterowniki pompy głębinowej, woda w czajniku gotuje się istotni dłużej niż np. o 3 rano gdy na sieci są mniejsze obciążenia. Kiedyś miałem w najlepszym razie 230V i spadki do nawet 170. Teraz jak sąsiedzi pomontowali PV doszły skoki powyżej 250V. Mam za sobą masę pism do Taoron, URE, UOKiK i sam nie wiem jakich innych skrótów. Generalnie olewactwo klienta bo spółka skarbu państwa, bo przecież nie przełączę się do innego operatora (bo go nie ma). Proponowałem postawienie stacji trafo na swojej działce, po wielotygodniowych nużących rozmowach ze smutnymi, zmęczonymi życiem panami, Tauron zaproponował 5tys. zł 🤣 rekompensaty. Gdzie wiadomo iż taki budynek z 3 komorami (trafo, Rozielnia SN i NN) uwala kosztowo działkę w sposób delikatnie mówiąc istotny. Dzięki za Twoje materiały, jestem wielkim fanem. Zdrówka i humoru który często spotykam w Twoich materiałach.
Jest coś takiego na Allegro jak stabilizator napięcia. Podnosi i obniża jak potrzeba. Koszt 500 zł
@@Janonek no chyba nie, raczej stabilizują napięcie pracy agregatu, w sieci również ale nie dla np. pompy głębinowej gdzie AVR po prostu odcina przy takim prądzie rozruchu dopływ zasilania
Cześć Waldek. Mam takie podstawowe pytanie odnośnie urządzenia od Pana Jacka CRGama. Czy jak urządzenie wyczuje wzrost napięcia i się nam załączy i obniży o 10 V to czy obowiązkowo muszę odbierać prąd poprzez gniazdko siłowe np. do wspomnianej grzałki. Co będzie jak nie będę odbierał nic poprzez wtyczkę siłową ?
To zawyżone napięcie pójdzie do sieci i sąsiedzi będą bardzo wdzięczni za spalone żarówki energooszczędne i inną elektronikę która się spali jak dostanie 260V Brawo za pomysłowość. Podziwiam gościa za bejere.
@@piotrsch1976nie foto ale chce zabezpieczyć dom przed wzrostami bo takie mi licznik pokazuje i spadkami Co mam zakupić?
Do podwyższania napięcia ok. Ale do obniżania będę bronić mojego pomysłu EKO OZE PV z płynną regulacją.
Ponieważ można zaoszczędzić 70% energii więcej.
No i tolerancja błędu pomiaru napięcia to Max 1v
Bedzie Pan bronić swojego urządzenia, którego nie da sie kupić... Kilka smsow, zapytan i zero odzewu...
Pewnie masz rację. Pozdrawiam.
Dobre pytanie.
@@mariuszmizera produkcja ruszyła w listopadzie. Jeśli jesteś w kolejce do 1000 osoby to do gwiazdki powinna nadejść twoja kolej.
Robimy wszystko co można żeby do wiosny klięci mieli to na co tak wszyscy wyczekują
tyle procent to można zaoszczędzić wyłączając najważniejsze urządzenia w domu i to najlepiej z gniazdka!.do 1kwietnia trochę daleko
Gdzie można takie urządzenie zakupić?
Link do firmy w opisie
Magiczne urządzenie, ciekawe czy dopuszczone do użytkowania. Proszę o przedstawienie certyfikatu i zgodności ce
Urządzenia bez certyfikatu CE nie mogą być sprzedawane na terenie Unii Europejskiej
Bardzo przydatne urządzenie do obniżania za wysokiego napięcia i bardzo fajny live , pozdrawiam Waldku🙂
Dzięki
To jest nielegalne.
@@Choroaz Ale czy jest to gdzieś napisane? Bo jeśli urządzenie pobiera/oddaje dozwoloną ilość mocy biernej, i pozwala przerzucić moc czynną z fazy która dobija do 253V (maks. 264V) na fazę która jeszcze nie jest zagrożona to można mówić o pozytywnym stabilizowaniu sieci, i to sieci dystrybucyjne powinny to finansować a nie kowalski. Spółki energetyczne pobierają opłatę OZE od każdej kwh to niech inwestują te kwoty w stabilizacje sieci, to nie jest ich dodatkowy zysk na sponsorowanie PiSowi koncertów discopolo, tylko opłata mająca cel. To urządzenie jeśli spełnia warunki ruchu w sieci jest tak samo dozwolone jak każdy silnik elektryczny czy urządzenie indukcyjne.
Duże spadki napięcia są spowodowane przez małe transformatory lokalne. Czasami linie za mały przekrój posiadają.
Dziękuję za komentarz
@@ekologwroclaw Jeżeli długości okablowania są duże, to zwiększamy przekrój, tak aby pętla zwarcia i straty przesyłowe były na prawidłowym poziomie. Jednym słowem ciągle za małe przekroje. U mnie jest AL 240 kw, a spadek przy obciążeniu moim ful to ponad 10V. Czyli sporo ciepła idzie niepotrzebnie w eter i wydziela się niepotrzebnie na trafie :( Podnosząc efekt cieplarniany.
Co do wyłączeń prądu elektrycznego, to tak jak by wyłączyć cały kraj...
Nie zamały transformator i nie zamały przekrój przewodów tylko dzika produkcja prądu. Oprócz instalacji paneli budujcie sobie własne linie i stacje trafo.
@@TheGrzes1966
Nie raz widziałem przewody prawie czerwone, zamiast wkładek bezpiecznikowych gwoździe (u rolnika drut kolczasty z płotu nie chce się zmieścić), bo spadki napięć były tak wielkie że silniki nie potrzebowały softstartów, czy rozruszników. Bo tą rolę pełniły trafa i przewody.
Witam Panów,mam pytanie mam kilka paneli mialy dawac nap 220v ale mam 180v ,czy moge zastosowac tzw stabilizator od tv[jak za czasow PRL,kto starszy ten pamieta ]do podniesienia nap
Mam takie pytanie. Mój falowniki przy napięciu 251V od razu się wyłącza. Z tego co się orientuję powinien pracować przy napięciu 253V przez 40 sekund i dopiero wtedy się wyłączyć. Czy reguluje to jakaś norma? Pytam bo chcę wezwać elektryka na dokonfigurowanie falownika.
Czyli jak ktoś ma 253V to i tak lipa bo w sieci da 10 do 12V więcej. Jedna wydana kasa pociąga za sobą kolejne wydatki co wpływa na opłacalność
Piwinno się wpierw zmuszać operatora do zastosowania dobrych parametrów w sieci.
@@PompaCiepłaiPV to w jakim celu ten materiał?
@@krystianszatan3516 w celu pokazania że są różne alternatywy.
@@PompaCiepłaiPV w naszej rzeczywistości, niestety.tak się nie da.
Mam pytanie u mnie jest taki problem że mam dwie instalacje fotowoltaiczne i dwa falowniki, zamontowane są na dwóch budynkach (druga instalacja została zamontowana w marcu w ubiegłym roku) ale wpięte są w jedno przyłącze no i jedna podbija drugą. Obydwie instalacje w ubiegłym roku w miarę działy poprawnie, zdarzało się że jeden falownik się wyłączał a drugi chodził ale nie było jakiejś dużej tragedii - tak było do sierpnia. W sierpniu wymienili mi na ulicy transformator (jestem pierwszym odbiorcą przy transformatorze, chyba ustawili większe napięcie na transformatorze i pojawił się problem), w ubiegły roku nie było jeszcze mega tragedii bo od września i tak jest już trochę mniej słońca wiec wyłączeń nie było tak dużo. W tym roku w pierwszym tygodniu marca gdy było kilka dni słonecznych to ta mniejsza instalacja która jest dalej praktycznie przez 4 godziny codziennie się wyłączyła. Rozmawiałem z tymi z PGE żeby obniżyli jeden zacisk na transformatorze ale mnie zbyli, boją się że napięcie na sieci będzie za małe. Pytanie mam czy jeśli mam dwie instalacje ( falowniki po 5 KW) i przy tym moim układzie to urządzenie spełni swoją rolę ?.
Jedyny problem jaki widzę przy tym rozwiązaniu to podnoszenie napięcia w sieci, ma ktoś może informacji ile może podnieść na sieci taka jedna domowa instalacji która jest wyposażona w ten regulator ?
Pewnie masz źle połączone instalacje, dlatego masz problem..
Siemanko Majster
Siema
Rozwiązanie przekroczenia napięcia 253V jest zupełnie gdzie indziej. EKO OZE PV-ZAMEL czyli BEZSTOPNIOWE sterowanie obciążeniem!!! Dodatkowa Autokonsumpcja jest dokładnie taka żeby nie przekroczyć 253V i starcza na cały dzień. Urządzenie CR Gamma w ogóle tego nie potrafi.
EKO OZE nie potrafi wysyłać energii do sieci, a to potrafi.
@@PompaCiepłaiPV Mylisz się EKO OZE działa w czasie produkcji do sieci z PV. Prostym prawem Kirchhoffa! A TO coś nie potrafi w żaden sposób zarządzać obciążeniem. TO coś umie zrobić tylko jedną rzecz na 253V. Zabezpieczyć skokowo przed tym jak KTOŚ INNY w sieci zrobił nam 253V. TO COŚ NIE zabezpiecza nas przed bezsensownym poborem energii z sieci ani przed nieuprawnionym podnoszeniem napięcia w sieci. Dlaczego? BO NIE UMIE ZARZĄDZAĆ OBCIĄŻENIEM.
@@PompaCiepłaiPV Ale regulator typu Eko Oze PV, to urządzenie które poradzi sobie w każdym przypadku, nawet przy bardzo mocno zatkanej sieci, minimalizując używanie grzałek a maksymalizując potencjalną produkcje z PV i ilość energii wprowadzanej do sieci. Podam ci przykład: instalacja 25kwp w danej chwili produkuje 15kw, sieć przyjmuje jedynie 14kwp, styczniki napięciowe załączyły by na sztywno grzałkę 24kw na przykład, a potrzeba tylko 1kw obciazenia, w rezultacie musisz dokupić mnóstwo energii, bo zbijasz napięcie ponad potrzebę (i to jest największy ból tyłka), a płynna regulacja z ekoozepv zawsze do minimum ograniczy prąd na obciążeniu. A tak naprawdę to największa atrakcją ekoozepv jest dobrze przemyślany soft, widać z jakimi problemami na sieci zmagał się autor urządzenia jak je projektował.
jaka cena?
Sorry Waldek że nie na temat ale mam pytanie szukam wszędzie wiadomości na temat co to jest wartość szacowana rysowana na szaro w e-liczniku Taurona nie mogę znaleźć takiej informacji bardzo cię proszę bo wiem że jesteś dociekliwy i wiesz jak takie rzeczy się dowiedzieć o informacje bo według mnie ta wartość szacowana nigdy później nie jest przekładana na dane faktyczne Z góry dzięki pozdrawiam Artur
Witam
Wartość szacowana to orientacyjne/prognozowane zużycia, pobory energii w danej godzinie, dniu. Też tak miałem ale wymienili mi licznik na nowy w tauronie i już nie mam tego problemu, dodam że posiadam pv.
Pozdrawiam Rafał
@@DoRaStu to ja rozumiem że to jest szacowana wartość jak sama nas do mówi ale mam fotowoltaikę i na rachunku mi się nic nie zmieniło ani nie uzupełnili Ile było faktycznie tylko dalej jest po prostu szacowana wielkość i to od dwóch lat Takie cuda wykazują Pozdrawiam Artur
@@DoRaStu a i do domu Oczywiście że licznik jest dwukierunkowy wymieniony dwa lata temu na super hipertoniczny
U mnie napięcie spada na 160 a nawet mniej pompa ciepła wyłącza się kilkanaście razy na dobę .Jak założę to urządzenie to rozwiąże mój problem?
lepszy i tanszy bedzie volt avr pro servo tylko dobierz dobrze moc i ilosc faz 3 czy 1f ja u siebie załozyłem do panasonica j 9kw 1fazowa własnie tego volta 5Kw i elegancko trzyma 230v na pompie
Czy to jest legalne i można tego używać bez obaw, że mi dowalą karę z energetyki?
nie
Takich ludzi w kraju potrzeba...
Dokładnie.
Co ty wtrącasz ten filmik z tym motorowerem ?
Niechcący, to miało być subskrybuj, a nie zauważyłem 😌
Badaliście to urządzenie na AGH. Napisali wam, że to działa niezgodnie z zasadami OSD, ale widzę że dalej to pchacie ludziom.
A nie wystarczy kondensator wyrownojacy cos fi....
Ile kosztuje to ustrojstwo?
za dużo, ponad 4500zł
Ale to PV jest przyjazne użytkownikowi….
No i bezobsługowe. 😂
I tanie…
Działa samo i bezobsługowo. 🤣
Czyli takie chińskie 💩.
Jest, tylko system jest niestety niedostosowany
@@PompaCiepłaiPV Właśnie. I to się szybko nie zmieni. A więc po co? Jako hobby? Aby ten kanał działał i było o czym mówić?
ehhh te youtubery...
Cena Kosmos
Czyli ile kosztuje to cudo
Nie jest najniższa.
@@PompaCiepłaiPV
Dowiem się ceny czy to jakaś tajemnica
@@tomaszszklarski472 jest kilka modeli, zapraszam na stronę, link w opisie filmu. Ok 4-5tys
@@PompaCiepłaiPV
Dziękuję przejrzałem cennik i opisy Cena bardzo wysoka
Gniaz dko z pomiarem napięcia wii fii plus termostat plus grzałka do cw w razie jakby napięcie dochodziło do 253 volt wychodzi dużo dużo taniej i też działa Może inne firmy zaczną coś robić jak zamel i w rozsądnych pieniądzach będzie można kupić podobnie działające urządzenie za tańsze pieniądze