U mnie silnik DADA 1,5 TSI OCTAVIA III FL ma kangura na I biegu pomimo dwukrotnego programowania sterownika silnika. Nic nie poprawiono. Na zimnym silniku to jest standard, a na gorącym pozostaje przydławienie przy starcie , jeśli się rusza z obrotami poniżej 1500 -1800 obr/min. Ogólnie fajny silnik, jak dla mnie trochę za głośny już przy 3000 obr/min. Ma wyczuwalnego turbo laga i nieraz takie dziwne zachwianie i falowanie (niepewność) w obrotach silnika na 2 biegu , pomimo utrzymywania pedału gazu w jednakowym położeniu. Te wkurzające niedogodności rekompensuje niskie spalanie 4,6 przy 90 km/h, 5,5 przy 120 km/h, 7 przy 140 km/h. Nalatane na razie 48 kkm. Oleju nie bierze od wymiany do wymiany robionej co rok po przebiegu ok. 12 kkm. Olej 5W30, docierany był na 0W20 do 4kkm, ale serwis sam zalecił zmianę na 5W30 i na takim go eksploatuję.
Witam, dziękuję bardzo za obszerny i merytoryczny komentarz. A przy tym kangurowaniu to u Pana to już wszyscy rozłożyli ręcę? Czy się Pan przyzwyczaił? Pozdrawiam serdecznie
Po prostu salon Skody nie miał żadnego pomysłu na ten feler. Ja temat już odpuściłem i użytkuje auto tak jak jest, ale do dzisiaj potrafi mnie zaskoczyć i szarpnąć przy ruszaniu. Wygląda to trochę tak, jakbym jeździć nie umiał. Mam też u siebie Captura Renault 1,3 TCE i dla porównania tam wszystko chodzi, jak w zegarku bez względu na obroty silnika i bieg na którym się jedzie, zatem coś z tym TSI jest nie do końca jest w porządku. Obecnie Skoda już po gwarancji, może jakąś mapę znajdę na rynku i uda się przeprogramować, tak aby nie dławił na 1 biegu, nawet kosztem większego zużycia Pb.@@Kalwat_Garage Chyba, że nie da się z tym nic zrobić.
@@xwojcio6200 Dobrze Pan prawi, trzeba jechać do dobrego elektronika/tunera który robi mapy silnika i skrzyni. Sprawa do ogarnięcia.Pozdrawiam serdecznie
W dniu wczorajszym miałem nieprzyjemność prowadzić octavie właśnie z 1,5tsi DADA 2018 i efekt kangura był mocno odczuwalny jak również krótkotrwała przerwa w pracy silnika przy nagłym wciśnięciu pedału przyśpieszenia, mój leon 1,5 DADA 2019 zupełnie inny w odbiorze bez kangura bez przydławiania odrazu para na tłoki niestety nie jestem w stanie sprawdzić jaki mam soft silnika jedynie co zauważyłem octavia na klimie zawsze miała 850obr mój leon zawsze na klimie 1000, bez klimy 850.
U mnie takiej analogii do końca nie ma. Nieraz zostaje na 1000 obr, po przygazówce spada na 800 obr. Oczywiście jest reakcja jak włączę klimę, wtedy obroty rosną, ale raczej nie przekraczają 1000 obr. Też nie wiem jaki mam soft. Kombinacje przez Skodę były robione 2019 i 2020 roku. Może od tego czsu jest coś nowego, ale się tym więcej nie zajmowałem. Szkoda tylko silnika i jego podzespołów, bo nagłe samoistnie zmniejszanie obrotów przy próbie przyspieszania autem, korzystnie na cały układ napędowy z pewnością nie wpływa.
Miesiąc temu przesiadłem się ze Skody Octavi III 1,4 TSI (140KM ) na Tiguana rocznik 2019 z silnikiem 1,5 TSI (150 KM). Obydwa samochody w manualu. Skupię się na samym silniku. Octavia 300 kg lżejsza przez co przyspieszenie i frajda z jazdy dużo lepsza. Po 4-letnim dodatkowym przeglądzie serwisowym w salonie VW przy przebiegu 51 000 km dowiedziałem się że mam kilka kropel oleju na styku skrzynia biegów silnik ( pocenie). Źle to wróży na przyszłość. Jeśli chodzi o kangurki jadąc na pierwszym biegu ( szarpanie) też zwróciłem na to uwagę ( osobie, koledze od którego go kupiłem to nie przeszkadzało). Kultura pracy silnika z przekładnią po odpłatnej zmianie oprogramowania sterownika silnika z wer. 9597 na 9971 zbyt wielkiej poprawy nie dała. Luzy na dźwigni od otwierania dolotu powietrza do turbiny dające charakterystyczny dźwięk kiedy silnik jest zimny są dość wkurzające. Podsumowując. 1,4 TSI na pasku po przejechaniu 200 000 km miodzio, w tym przypadku obawiam się że tak nie będzie.
Zasmuce cię, ja już dwa razy miałem robione uszczelnienie skrzynia /silnik. Podobno znana usterka i moje aso robi tego na pęczki, a vw nic z tym nie robi... Ja miałem na gwarancji (17kkm i 67kkm) i po gwarancji liczę na gest handlowy jak wróci (a wg aso wróci na pewno 😮)
@@PiotrMotofunZrobToSam Jeśli pytanie jest do mnie,. Tak w mojej skodzie 1,4 rozrząd profilaktycznie wymieniłem po 6 latach przy przebiegu 160 000 km. Mechanik stwierdził że pasek nie miał żadnych objawów zużycia .
Świetnie opisane i pokazane. Wlasnie jestem w momencie najprawdopodobniej zakupu auta z takim silnikiem. Jest duzo pozytywow co do tego silnika wiec mysle ze przebieg 70-80tys po zakupie nie powienien byc duzym.
Dzieki za taki materiał. Skoda Kamiq 1.5 tsi dge juz ponad 30 tys. Przejechane i tez jestem zadowolony. Na codzien jezdzi żona a ja weekendowo dluzsze trasy. Nie przekraczamy znacznie 20tys km rocznie.
Cudowne silniki. Miałem 1,2 w VW Polo 2015 i zero problemów -zmiana oleju i można zapomnieć że jest pod maską. Teraz mam M273 mercedesa 5.5 i zaczynam tęsknić za tsi- auto pomimo znikomego przebiegu 75tyś km okazało się, że ma rysy na gładziach cylindrów i jest taka jazda aż się zatrze bo naprawa jest nieopłacalna, chociaż muszę pochwalić spalanie bo jak na V8 z pośrednim wtryskiem średnie 12l/100km to rewelacjyjny wynik.
XXI wiek. Nabywcy zastanawiają się czy samochod za 150 tys zł bedzie działał. Albo jak dużą uciążliwością w codziennym użytkowaniu będą jego fabryczne mankamenty, z którymi aso nie może sobie poradzic pomimo gwarancji. Pomimo 7 lat silnika na rynku.
Ja jestem nowy w grupie VAG i szczerze przesiadłem się z Hondy - oddał bym nerkę żeby wrócić. Ja obecnie reklamuje prawidłowe naciągnięcie linek w klamkach, odbojniki w bagażniku, szarpanie skrzyni na małych prędkościach, stuki z podsufitki i bagażnika. Spoko 170 tyś. PLN każda złotówka dobrze wydana.
Ja mam Octavię 2 z 2012r. z końca produkcji na łańcuchu. Zrobiłem 107 tyś i nic się nie dzieję. Olej wymieniam średnio co 9 tyś lub raz na rok. Silnik się trochę poci ale na bagnecie nie widać ubytków oleju. Nigdy jej nie dolewałem bo nic nigdy nie ubywało. Także ja jestem zadowolony. Wymieniam eksploatacyjne rzeczy I jeżdżę.
Witam, a jaki ma Pan silnik? 1.4 TSI? Ubytki oleju zaczynały się przy ok. 120 tys.km z tego co miałem z tymi silnikami doświadczenie. Pomalutku zaczynały one brać coraz więcej. Oczywiście mam nadzieję, że Pana auto to ominie i tego Panu życzę🙂. Może Pan dolać Cerateca to zawsze coś tam zmniejszy tarcie w silniku.
@@Kalwat_Garage 1.2 TSI 77 KW czyli 105 KM. Ostatnio mechanik się pytał czy mi bierze Olej. Ja mówię że nigdy nic nie wziął, o to teraz wiem dlaczego się pytał 😂
Też mam taką z 2012 CAXA 129 przebiegu. Ale komplet rozrządu (z tym zmienionym łańcuchem w wersji z 2015) dałem do wymiany przy 100. Oleju też nigdy nie dolewałem. Nic innego z silnikiem nie robione. Ravenol 0W-40 od przebiegu 55. Czekam kiedy padnie, bo paść musi.
Mam golfa 1,5 130 KM od 2018 . Przejechałem nim od nowości 176kkm. Jedna usterka uszczelki w układzie dolotowym i poza tym bez uwag. Średnie zużycie paliwa 6,3 l/100km
Czekam na Octavie4 w przyszlym roku odbieram z silnikiem 1.5 TSI w manualu. Zastanawia mnie jak zadbać o ten silnik od nowosci, czy wymiana oleju i fitra po 2.000 km jest potrzebna skoro sinlik bedzie sie docierał
Witam, Ja bym zrobił tak - 1. po ok. 2 tys.km płukanka i wymiana oleju i filtrów. 2. Następna wymiana oleju i filtrów z płukanką przy przebiegu 10 tys.km i wlałbym Ceratec. 3. Regularne wymiany oleju co 10 tys.km lub raz w roku. Co trzecią-czwartą wymianę można zrobić plukankę przy wymianie oleju (bo po co przesadzać). Ceratec raz na 50tys.km. Miał Pan jazdę testowa Octavią, jakie wrażenia?
Konkrety. W roku 2012, w Golfie 7, Octavii , A3 weszła nowa generacja silników TSI EA211. To są nowe silniki, na pasku, bezawaryjne. 1.5 TSI wszedł w Golfie 7 po liftingu, to jest rozwinięcie sprawdzonego 1.4 TSI z ACT w standardzie.
Witam, Generalnie to się zgadzam z Panem co do silników w tych autach, ale ogólnie co do tych silników to historia jest o wiele szersza i EA111 szły w grupie VAG nawet podobno do 2016 roku. Także trzeba uważać co się kupuje. Pozdrawiam🙂
nie do konca bezawaryjne, te 122km czyli do 2014 braly olej, wadliwe pierscienie i zle dzialajace prowadnice, poprawiono to dopiero podobno od 2015 roku przy 125 km
Mam na oku Audi A3 2019 1.5TFSI 150PK. W automacie z przebiegiem 40k.Na co zwrócić największą uwagę podczas jazdy próbnej? Auto w Holandii i mało nie kosztuje więc proszę o podpowiedź.
Jeszcze pół roku temu zawodowo sprawdzałem po 200 aut rocznie. Oględziny zajmowały mi 1.5 -2h gdzie cały czas biegałem wokół auta - że sprzętami, z komputerem, na stacji kontroli pojazdów itd. Co ja mam Panu doradzić😛?Musiałbym napisać tutaj w komentarzu co najmniej książkę o tym...Powodzonka i pozdrawiam serdecznie😃
Witam, każdy mówi co innego, dlatego trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i logiką. Jeśli mamy auto od nowości już 5 lat i przejechaliśmy np. 100 tys.km to nie ma co ryzykować i warto wymienić. Następne interwały też bym planował co ok. 80 tys.km. Niektóre Vagi mają kevlarowe paski rozrządu (nie wiem czy ten akurat ma) i pasek nie powinien się zerwać nawet przy 250 tys.km ale co z tego, kiedy pompa wody tyle nie wytrzyma i auto skończy na lawecie. Niektórym od nowości pompa wody wytrzymuje 80 tys.km a innym 180 tys.km, zależy to wielu czynników, producenta pompy, serii pompy, kodu silnika itd. Dlatego może Pan przeczytać, że ktoś jeżdżąc po trasie wymienił rozrząd dopiero przy 220 tys.km a inny skończył na lawecie po 80tys.km z rozszczelnioną pompą wody🙂
1.5 tsi pompa wody jest po przeciwnej stronie rozrzadu . Ma oddzielny naped za pomoca paska . Wada - jest obudowa plastikowa pompa razem z termostatem . W razie awarii czy pompy czy termostatu wymieniamy całosc .😢
Witam, ma Pan rację, mogłem to pokazać w sumie....od następnych filmików będę pokazywał. Do filtra oleju jest super dostęp po zdjęciu osłony pod silnikiem. Filtr powietrza i kabinowy(w schowku) to też banalna sprawa jak w większości aut. Co do filtra paliwa to nie ma go przy silniku, jest w okolicach lewego tylnego koła i zbiornika paliwa, z tym już trochę większy problem bo można się ulać paliwkiem, najlepiej obejrzeć jakiś film instruktażowy z YT wcześniej i dobrze mieć profesjonalny podnośnik (wiadomo, będzie wygodniej). Wymiana świec to też prosta sprawa ale musimy zdemontować dolot powietrza. Nie ma tragedii z tymi wymianami eksploatacyjnymi, można działać samemu.Pozdrawiam serdecznie🙂
Dzięki za film Czy jakiś 1.4 czy 1.5 tsi (może od któregoś rocznika) który posiada wtrysk pośredni i bezpośredni? (aby zminimalizować nagar na zaworach dolotowych) Jak wygląda problem w nich z nagarem na zaworach dolotowych?
Nie mają pośredniego wtrysku, tylko bezpośredni. Nagar zależy od wielu czynników, warto to skontrolować przy ok 200 tys.km albo w razie objawów (szarpania, zwiększonego spalania). Nagar jest nieuniknionym zjawiskiem występującym w takich silnikach ale nie jest też dużym problemem. Jak się pojawi to się go czyści i tyle. Warto dbać o olej, filtry, dobre paliwko i umierkowany styl jazdy🙂
W sobote odbieram Seata Leon z 2023 roku z silnikiem 1.5 eTSI 150KM i ze skrzynia DSG. Tzw miekka hybryda. Mam nadzieje, ze zadnego kangurowania i problemow nie bedzie. Wiesz cos na temat tych silnikow z 2023 roku?
Witam serdecznie, 1.5 e-tsi to jest ten sam silnik co omawiam na filmiku tylko że ma Pan duży alternator i baterię z tyłu. Kangurowania u niektórych występowały a u inny nie....Życzę, żeby u Pana było okej (proszę dać znać).Wszystkiego Dobrego🙂
@@Kalwat_Garage dzieki za odpowiedz. Samochod jest wlasciwie nowy i bedzie mial 6 lat gwarancji bo zdecydowalem dokupic dodatkowa. Na jezdzie probnej wszystko bylo spoko, ale przerazaja mnie dzisiejsze samochody z taka iloscia elektroniki.
@@piotrb6410 Nic na tę elektronikę niestety nie poradzimy...Ciekawe jak się będzie trzymała i zachowywała za 10 lat. Nie ma aut niezawodnych dlatego najważniejsze, żeby kupić auto na które po prostu nas stać (na jego eksploatację). Pozdrawiam serdecznie
Mam Golfa 1.5tsi z 2019r od nowości. Wymiany na bieżąco co 10.000km, olejMotul5w30, filtry markowe od oryginałów przez Ufi i Mann. W okolicach 90. 000km sporadycznie zaczął wywalać błąd EPC + START STOP + ACC(Radar). Po zgaszeniu i odpaleniu zero błędów i jazda dalej jak by nigdy nic. Z czasem częstotliwość się nasiliła przy przebiegu ok 120.000km podczas autoatardowej długiej jazdy, powód ODMA. Po wymianie auto odżyło i śmiga dalej. Wcześniej na 10.000km brał ok litr oleju. Po wymianie odmy ZERO!! Z ciekawostek, klocki tył wymienione przy 70.000km i jeszcze spokojnie by jeździły, przód wymiana przy 100.000. Spalanie z baku nigdy nie przekroczyło 6l/100km. Miasto w okolicach 7, trasa poniżej 5 bez zbędnego starania się :) Aktualnie przebieg to 150.000 i nadal rośnie :)
Dzień dobry, dziękuję za wartosciowy komentarz. A patrzył Pan może na zawory? Słyszełem, że przy 100k potrafi już się tworzyć tam nagar i trzeba czyścić łupinami orzechów.
@@Kalwat_Garagegolf V z 2008 silnik 1.4tsi 122KM CAXA od nowości u mnie, nie katowany, przed zgaszeniem zawsze chłodzona turbina, do 150tys km tylko na pb98, olej wymieniany co 10tys, dzisiaj przebieg 270tys i ZERO problemów. Nawet rozrząd nie był jeszcze wymieniany, spalanie 5,5 na trasie do 7 w mieście, przyspieszenie nadal zadowalające. Także wydaję mi się że jak się szanuje to pojeździ.
Mam pytanie o silnik 1,5 150 KM. Zastanawiam się nad kupnem Octavii z tym silnikiem. Jadnak zauważyłem że wokół wlewu oleju (plastikowa część) jest mocno zaolejony. Czy jest to jakiś poważny problem??
Ciężko stwierdzić... Tam jest też odma olejowa blisko, może gdzieś jest ten plastik nieszczelny. A może ktoś dolewał oleju i mu się rozlało? Ciężko mi coś doradzić zdalnie.
Podobno filtr paliwa jest w zbiorniku, niewymienialny- tak mówią w Aso. Wydawało mi się, że jest w okolicach prawego progu z tyłu ale to chyba w starszych wersjach.
Producent podaje żeby lać 0w20 z normą 508.00 natomiast dopuszcza się oleje z normą 504.00 (0w30 i 5w30). W normie 508.00 jest nawet pakiet (substancje) przeciwzatarciowe a inne oleje tego nie mają. Proszę pamiętać, że olej to nie tylko lepkość ale też ważny jest jego przepływ (przepompowywanie). Ja bym lał ten co producent mówi a dodatkowo stosował dodatek Ceratec z Mannola lub Liqui Molly. Niemniej jednak - co Pan wleje z tych podanych olejów to będzie okej i silnik się od tego nie zatrze. Pozdrawiam serdecznie🙂
Posiadam Golf 7.5 1.5 TSI, 2018 rok. Samochód mam od przebiegu 30.000 kilometrów, obecnie najechane 135.000 km. Przez cały ten okres regularna wymiana olejów, świece i serwisowanie, silnik nie bierze oleju, spalanie w cyklu mieszanym około 7l/100km, skrzynia automatyczna 7-stopniowa DSG, więc auto się dobrze zbiera. Ostatnio pojawiły się pewne problemy, podczas jazdy błąd EPC i obroty do maksymalnie 3000, diagnoza? Świece i rozrząd do wymiany, więc bardziej traktuje to jako części eksploatacyjne, a nie jakąś usterkę. Cena za świece 200 zł, kompletny rozrząd 600 zł + robocizna, więc tragedii nie ma porównując auta bardziej premium. Odzywa się też czasami sprzęgło od skrzyni na biegach 4 i 6, więc pewnie też będzie trzeba zrobić za jakiś czas, ale słyszałem, że te skrzynie potrafią dużo mniej wytrzymać. Generalnie silnik do polecenia, tylko trzeba dbać i regularnie serwisować.
@@piotrdunajski8938witam, powiedziałeś kolego że na przebiegu 30tys było już mało oleju w skrzyni dsg ? A więc zrobiłeś już na tak wczesnym przebiegu taką kontrolę? Oczywiście to dobrze, tylko martwi mnie zastany stan , trochę to niepokojące. Sam się czaję na nowego Seata Ateca 1,5 tsi z dsg.
@ wymieniłem kompletny rozrząd, koszt wymiany z częściami 1200 zł, jeszcze po tym parę razy mi się wyświetlił błąd EPC, a od kilku dobrych miesięcy mam spokój
Cześć, mam samochodzie z tym silnikiem 1.5 TSI 130 KM Leon. Od kilku miesięcy zauważyłem zwiększone zużycie benzyny o ok. 1l /100 km oraz zwiększone obroty po włączeniu na zimnym silniku. Czy to może być brudna przepustnica, czy może coś innego? Poza tym nie widzę problemów. Pozdrawiam
Witam, Może być rzeczywiście ta przepustnica ale to taka najbardziej oczywista usterka natomiast trzeba podłączyć auto pod komputer i może coś wypluje. Pozdrawiam serdecznie🫡
Witam. Mam Passata B8 z 1.5 Tsi 150 KM. U mnie przy przebiegu 99 tyś strasznie zawalone były zawory dolotowe. Chciałem zlecić komuś czyszczenie, ale nikt w okolicy tego nie robił, a jak już robił, to w jakiś abstrakcyjnych pieniądzach. Postanowiłem zrobić to samemu na podwórku. Sciągniłem kolektor dolotowy, recznie ustawiłem zawory w pozycji zamkniętej i zalałem jakimś najtańszym EGR Cleanerem. Potem to już szczoteczka do zębów, trytytki na wkrętarce i dłubanie śrubokrętem żeby to wyczyścić. Na koniec wydmuchać resztki płynu kompresorem. ,,Zabawy,, coniemiara na cały dzień, ale po zabiegu auto dużo żwawsze, płynniej przyspiesza i pali mniej. Jak pokazuje komuś zdjęcia zaworów przed i po, to nie potrafią uwierzyć. W ramach informacji przepustnica i kolektor były czyste. PS. Te wszystkie preparaty wpuszczane gdzieś bez rozbierania kolektora można sobie wsadzić między bajki. Nagar był tak twardy że pomimo długiego namoczenia z trudem odchodził przy użyciu szerokiego asortymentu długich, twardych i ostrych przedmiotów, które pchałem w relatywnie wąskie otwory 😂Pozdrawiam.
@@urander7272 bardzo mozliwe ze nie byla wymieniona odma , stad palenie oleju i asfalt jak na drodze; odma wytrzymuje ok 60 tys ;nalezy wymienic na oryginal z aso, bo oem sklepowe potrafi zapchac sie
Witam, Temat jest złożony. Jeździłem Audi z 2011 roku i miała wadę olejową, brała 6 litrów oleju na 10 tys.km. Te silniki EA211 weszły od 2012 roku do aut z nową platformą MQB czyli Golf VII, Skoda Octavia III, Leon III i to też nie jest tak, że każde z tych aut jest bezpieczne od 2012 roku. EA211 wychodził równolegle podobno aż do 2016 np. w Passatach, Scirocco.. Ten nowy silnik może Pan poznać m.in. po obudowie rozrządu bo w EA211 jest plastikowa.Pozdrawiam
Fani VW będą zawsze myśleć że to najlepsze auta. A to dziadostwa na kołach które gniją w oczach i nie dolara do 200.000 km bezawaryjnie... szczególnie TSI nawet te najnowsze
1.4 TSI skoda Octavia 2016 Rok. 150 km. Właśnie przekroczyłem 250 tyś km. Prócz rozrządu z pompą wody nic nie wymieniane. Olej 5w30 co 15 tyś km wymieniany. 1 zmiana oleju po przejechaniu 7 tyś km. Jazda autostradowa w 90 proc. przebiegu. Prędkości w zakresie 140-220 km/h . Trochę słychać silnik już przy wyższych prędkościach obrotowych. Tj pow. 4 tyś. Na pewno silnik godny polecenia. Bardzo ekonomiczny. Oleju nie bierze wogóle.
Audi A3 8V 1.5tfsi 150km 2019 85tys km silnik DADA w manualu bez żadnego kangura ale jest problem inny, coś tyka w silniku przy po puszczaniu gazu przy obrotach 1500-2000 bardziej od góry słyszalne, każdy mechanik rozkłada ręce, jeżdżę tak przez 10tys km odgłos się nie nasila ale cały czas tak tyka ,nie wiadomo co go boli
Nie lubię tak wróżyć z kuli ale może to nie w samym silniku tylko np. poduszka silnika lub skrzyni, półoś. Tykanie albo bardziej takie cykanie świadczy o złej pracy wtryskiwacza.
Tiguan 2017 rok 100000 tyś przebiegu na pierwszym biegu się nie jeździ tylko rusza silnik 14 tsi 150 km jazda od punktu A do punktu B Szkoda że nie ma w produkcji starszych silnikow 18 20 zaworowych ekologia zrobiła swoje przebiegi w granicach 0,5 miliona km bez problemu.Chcialbym dodać że na oto Moto jest ogłoszenie passata z 2017 roku z silnikiem 14 tsi 150 km z przebiegiem 420000 tyś km przebieg autostradowy może nie jest tak źle jak to komentujemy
jestem zainteresowany kupnem T-ROC z tym silnikiem, ale w sieci jest duzo negatywnych opini na temat skrzyni manualnej, czy mozesz przedstawic swoje zdanie
@@Kalwat_Garage ja tak samo. Zamówiłem Octavię IV 1.5 TSI w manualu. Skrzynia to MQ281. Podobno w latach 2020-2021 były straszne dramaty. ciekawe czy teraz się poprawiło.
Problemy manuali to zmiejszenie ilosci oleju w skrzyniach o około 1 litra. Stare skrzynie posiadały 2.5 litra te nowe 1.5 l. Były problemy z przegrzewaniem tych skrzyń i dochodziło do uszkodzeń łozyskowania przy pokonywaniu długich dystansów drogowych - autostradowych . Vag dokonywał wymian skrzyn nawet na gwarancji. Jak nie użytkujesz na dystansach utostradowych to może ciebie minie ten problem . Przedewszstkim pilnować poziomu oleju w skrzyni .
Dzień dobry, myślę, że gdybym kupił takie auto jako nowe, zmieniał oleje co 10k z dodatkiem Ceratec'a, wyczyścił kolektor co 100k, zmieniał olej w automacie co 50k (w manualu co 80k), dbał o sprawy eksploatacyjne na bieżąco (rozrząd, świece itp), czasem wrzucił jakiś dodatek do czyszczenia wtrysków benzyny i garażował auto to spokojnie 400 tys.km i więcej.... Ludzie mają nalatane na nich już po 300 tys.km i nadal te silniki żyją...Oczywiście pewnie z czasem coś by trzeba było wymienić lub naprawić ale to normalne... Ogólnie to nie ma się co bać 1.5 TSi. Ludzie jeżdzą, cześć porobiła sobie dodatkowo mapy do silnika i nadal wszystko gra
Mam 130KM DACA w Leon 5F, rocznik modelowy 2019. Na ten moment żadnych problemów z silnikiem. Przebieg 70kkm. Wymiany oleju co około 12kkm. Oleju nie bierze, po roku olej dalej ma kolor, nie wygląda na przemęczony. Średnie spalanie 6L Ogólnie polecam.
@@Kalwat_Garage powiedziałbym że przed pierwsze 200m jazdy na zupełnie zimnym silniku jest on trochę niemrawy na dodawanie gazu ale to się po chwili normuje. Byłem na wgraniu aktualizacji oprogramowania ale nie odczułem zmiany. Wg mnie problem jest marginalny (w moim egzemplarzu)
Mam Golfa7 z 2019, rok modelowy 2020 z silnikiem 1.5 TSI AcT 130 km. Przejechane 33 tyś. Kangurowania brak i oleju tes nie bierze wcale. Za to ostatnio zaobserwowałem że więcej pali tak około 1 litra. Zbiegło sie to u mnie z wymianą opon na całoroczne. Co może być powodem?
@@marekadamski3771 Witam, chyba sam Pan sobie odpowiedział😃 Nie ma opon do wszystkiego, zawsze musi być jakiś kompromis. Może te nowe opony mają większe tarcie, inną mieszankę i po prostu auto będzie na nich więcej paliło. A rozmiar został ten sam?
To zależy w jakim aucie, ale jak Pan kupi po 2014 to niezależnie od auta będzie okej. Oczywiście dochodzi jeszcze to, czy ktoś dbał ( wymieniał olej). Pozdrawiam
A ja mam 1.2 TSI EA211 z 2016r. Przebieg 355tys. Zrobiłem rozrząd i chodzi jak nowy. Turbo fabryczne. A no i LPG fabryczne. Wszystko działa bez zarzutu. Mam tylko jedno pytanie.. Czy łańcuszek pompy oleju wymienia się razem z rozrządem??? Wiem, że jest on w misce olejowej i jest nałożony na wał korbowy za paskiem rozrządu więc nie ma możliwości wymiany łańcucha pompy oleju bez zdjęcia paska rozrządu.. A użyłem stetoskopu do obsluchania tematu i w okolicy koła pasowego wału czasem coś postuka przy 2tys obrotów.. Heh 350tys to trochę jest.. Pytanie o ten łańcuszek pompy oleju czy go trzeba robić?
Dzień dobry, Generalnie to łańcuszek pompy oleju jest trwały ale jego życie szacuje się na ok 300 tys.km🙂 Sam Pan sobie odpowiedział - łańcuszek wymienia się przy wymianie rozrządu, żeby nie robić 2 razy roboty z demontażem. Oczywiscie nie przy każdej wymianie.Ja to w swoim aucie niedługo będę robił, przy przebiegu 260 tys.km. Przy następnej wymianie rozrządu proszę sobie wymienić🙂Pozdrawiam
Myśli Pan, że do 400tys do latam na tym czasem hałasującym łańcuszku pompy? TSI to dla mnie nowość i dopiero poznaje te technologie. Znam się na silnikach motocyklowych i na silnikach T5 Volvo z którego się przesiadłem na TSI 😜 Gdybym wiedział o tym łańcuszku to bym zlecił robotę od razu z rozrządem.. Ehh chyba dalej samemu będę musiał wszystko robić tylko doba ma za mało godzin 😜 Myślę, że jak ten łańcuch zacznie grać w każdym zakresie obrotów to już będzie znak, że trzeba to zrobić co nie? No i ostatnie rozmyślanie.. Co poza brakiem smarowania może się stać jak ten łańcuch pęknie bo jak spadnie na koło pompy to pół biedy, ale co jak wał go wciągnie do góry.. Czy nie wyjebie dziury w bloku tuż nad wałem? Już w jakimś silniku widziałem taką dziurę ale czy ten konkretny silnik ea211 ma na tyle miejsca, że nic się nie stanie? Fakt.. Taka duperela ale widzę, że dość istotna kwestia te napędy pompy oleju w tego typu silnikach.. W starym Volvo mam milion przebiegu i tylko komplet rozrządu się wymienia. Pompa oleju jest na kołach zebatych z dobrych materiałów.. No ale podziwiam ten TSI, że tak dużo przejechał i wszystko działa bardzo dobrze. Olej gościu wymieniał co 10tys i generalnie oleju też nie bierze 👍 A z napędem pompy oleju to moja niewiedza, a gość, który robił rozrząd to też nie wiedział, ale rozrząd zrobił dobrze 👍
Witam, Te silniki EA211 weszły od 2012 roku do aut z nową platformą MQB czyli Golf VII, Skoda Octavia III, Leon III i to też nie jest tak, że każde z tych aut jest bezpieczne od 2012 roku. EA111 wychodził równolegle podobno aż do 2016 np. w Passatach, Pozdrawiam Ten nowy silnik może Pan poznać m.in. po obudowie rozrządu bo w EA211 jest plastikowa.Pozdrawiam
Jeździłem zarówno 1.5 TSI 130, jak i 150KM, a także 1.0 TSI 110KM, kazdy przynajmniej 15tyś. Km. 1.5 TSI 150KM bardzo fajny pod każdym względem, natomiast wersja 130KM jest wyraźnie zamulona, 1.0 TSI 110KM jest wyraźnie żwawszy niz 1.5 TSI 130KM w moim odczuciu. Pozdrawiam
Witam, dziekuję bardzo za spostrzeżenia. Nie jeździłem tym 1.0 TSi także się nie wypowiem. Jeździłem za to 1.4 TSI 125km i jezdził podobnie jak ta 130tka, no może trochę szybciej się zbierał. Pozdrawiam😀
Ale tylko w odczuci. Twarde dane pokazuje co innego, pozatym 130 km jest mega ekonomiczny jak delikatnie jedziesz no i 4 cylindry a nie wialnia. Pozdrawiam
@@marekadamski3771 co do ekonomiki zgadzam się - spalanie 4.5l/100km jest realne przy jeździe 90-100km/h (1.5 130km), twarde dane twardymi danymi - dysponują tymi samymi momentami obrotowymi, lecz przy dodawaniu gazu 1.0 110km startuje od razu, a 1.5 130km ma wyraźnie 2-3 sekundy zwłoki, co ma znaczenie przy wyprzedzaniu. Dopiero powyzej 150km/h silnik 1.5 jest lepszy. Oba motory testowałem w Golfie 8 kombi.
W 1.8 tsi była wada!Mom octe 1.4 tsi i grama oleju nie biere!!przebieg 158 tyś zrobiiny rozrząd na 148 tyś,olej wymieniany co 10 tyś!Śmigo aż miło,ino spalanie 8.6 bo mom ciężko gira i jej deptom 😅🚗💪
@@michapilarz6604 Okej, bo nie wiedziałem za bardzo o co Panu chodzi😛 bo w filmiku nie mówiłem nic o 1.8 natomiast powiedziałem które 1.4 brały olej...bo to zależy od generacji. Pozdrawiam
Dzięki za opinię, a czyścił Pan już dolot i zawory łupinami orzechów? Jeśli nie to temat warty rozważenia bo te silniki się dość mocno nagarują. Po 100 tys.km już to warto zrobić.
Golf 2018, 1.5 TSI 130 koni, serwis coś tam niby robił z softem ale kangurowanie zostało mimo to. Aby nie było kangura trzeba po odpaleniu zimnego silnika odczekać jakieś 10-15 sekund aby obroty spadły i wtedy nie ma kangura. Wygląda na to, że przyczyną kangura jest problem z obrotami silnika. Te zachowują się dziwnie, czasami w bardzo mroźny poranek zaraz po odpaleniu obroty stabilizują się momentalnie do niskiego poziomu, natomiast w ciepły poranek może to potrwać nawet kilkanaście sekund zanim spadną. Mam wrażenie, że przed zgłoszeniem tego w ASO, zanim zmieniono software, było odwrotnie, czyli w ciepły poranek obroty szybko się stabilizowały a w zimny dłużej. Auto mam od nowości. Mam wrażenie też, że trzeba się nauczyć odpowiednio operować sprzęgłem żeby minimalizować to szarpanie.
Powiem jak w leonie mam w zimne poranne rozruchy, auto stoi pod chmurką, gdy jest powyżej 0stopni na zewnątrz zawsze odpala w trybie rozgrzewania katalizatora obroty 1200 po kilkunastu sekundach stabilizują się na 850 bez klimy i 980 z klimą, zaś przy minusowych to jest sytuacja zupełnie losowa czasem zdarzy się -1,5st i od razu ma obroty 850, na drugi dzień -2 to już obroty podwyższone 1200, na kolejny dzień -8 obroty podwyższone 1200 w inny dzień -6 obroty 850, przy -17 obroty nie podwyższone 850, nie rozumiem tego, czasem jak było -1 to obroty od razu 850 czasem podwyższone 1200 bądz tu mądry
Tak, dokładnie, trudno tutaj wyłapać jakaś zależność. U mnie wygląda to podobnie, jak opisałeś. Wygląda to wręcz na jakąś losowość. Można gdybać, że albo software ma błędy, albo jakiś czujnik jest kiepski, albo, co się wydaje mniej prawdopodobne, algorytm ma zaszyte jakieś bardziej skomplikowane zadania i opiera się o zdecydowanie większą ilość zmiennych niż by się wydawało.
@@jacekplacek5411 Latem też jest, kiedy silnik jest zimny lub po prostu jeszcze nie rozgrzany na tyle aby obroty zaraz po włączeniu ustawiły się na domyślnym niskim poziomie (z reguły około 1000-1100 przy włączonej klimie i 800-900 przy wyłączonej, aczkolwiek ta zależność obrotów od klimy nie zawsze jest taka, bo sporadycznie się zdarza, że przy włączonej klimie obroty są w okolicach 800-900). Generalnie, aby uniknąć kangurowania, ja stosuję to rozwiązanie, które opisałem, czyli odczekanie kilku-kilkunastu sekund aby obroty się ustabilizowały zanim ruszę.
Jeżdżę 1.4tsi 122km 2009r na łańcuchu złego słowa nie powiem 263TYŚ KM na liczniku oleju nie pobiera po mapie na 150km ,Ładnie juz turbinka wstaje z dołu malo pali cicho pracuje
@@4strokesx-f626 A ma go Pan od nowości? Może już auto miało remont w swojej historii? Bo te awarie z braniem oleju to nie była sporadyczna sprawa tylko masowa🤔
Witam. Jeżdżę 1.2tsi cbzb 105km 2014r. Auto ma obecnie 100 tys/km, silnik sprawuje się bardzo dobrze, olej stosuje 5w40 i wymiana co 10tys. Pobór jaki zauważyłam to oki 200ml między wymianami. Duży minus to tz dogrzewanie katalizatora (silnik długo pracuje na podwyższonych obrotach)
1.4TSI jest bardziej żwawy, narowisty, szybciej wkręca się na oborty natomiast 1.5 TSI to taki dźwięk buczenia, zmulony tzn nie czuć tego momentu obrotowego. Posiadam od nowości 1.5TSI olej wymieniłem po 1k, następnie po 5k i teraz systematycznie co 10k, olej zmieniłem z 0w30 na 5w30, Obecnie posiadam 173.000km przebiegu i zero problemów , przy przebiegu około 100.000 wykonałem "orzeszkowanie" zaworów ssących ten motor ma tendencję do mocnego nagarowania. W silniku przeprowadziłem chip Tunning oraz zastosowałem sportową wkładkę filtra K&N, auto fabrycznie pokazało 156 koni i 253Nm obecnie 192 konie i 323Nm.
Dzięki piękne za fajny komentarz. Jak Pan tak dba to silnik będzie jeszcze długo chodził niezawodnie. Polecam jeszcze robić płukanki a po wymianie dolewać ceramizera. Wszystkiego dobrego🙂
stosuję płukanki co 3 wymianę ale te słabsze w działaniu (Millers-a) aby uszczelek nie uszkodzić. Zacytuję słynne powiedzenie " jak dbasz, tak masz " Silniki z rodziny EA211 to bardzo udane jednostki szczególnie polecam 1.2 TSI EA211 90 lub 110, tania w eksploatacji ponieważ nie mamy tam systemu ACT oraz występuje tylko jeden wariator zmiennych faz rozrządu na wałku ssącym oraz do oczyszczania spalin występuje tylko zwykły katalizator bez GPF. Każdemu polecam zakup nowego auta z silnikiem TSI ponieważ one długo wytrzymają jak się ktoś zastosuje do mich zaleceń, szczególną uwagę trzeba zwrócić jak się kupuje używany, auto po flotowe na 99% miało jedna wymianę oleju do 30.000 kilometrów. I kupując nowe auto z silnikiem TSI zawsze wybierajcie słabszy wariant bo one niczym się nie różnią są ograniczone softem a w portfelu zostanie wam okolo 5k złotych wiec wydacie te 1500zł na dobry chip Tunning a przyrosty bedą oszałamiające. Przykład na moich egzemplarzach:1.5TSI - stock150ps/chip192p 1.2TSI - stock90ps/chip138ps@@Kalwat_Garage
@@MrPrzemal Ceramizer zmniejsza tarcie w silniku. Zostawia po sobie taki nano-film. Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony ale wlałem parę razy i jeśli zna się swój silnik (dźwięk, kulturę pracy) to da się odczuć różnicę. Mój diesel ciszej po tym klekocze, niektórym podobno auto przestaje brać olej (przez ten efekt uszczelnienia).
Niee ma poboru, TSI wygrało już walkę z poborem. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to nagar na zaworach po 100tys.km. Czyści się łupinami orzechów i jest spokój.
@@Kalwat_Garagekiedy wygrał o walke? 122km, 125km,150km, 2012,2013..... Na forach kazde z tych aut ma watki o oroblemach z poborem oleju siegajacym 1litr na 1000kn nawet
@@unkasbc2 Zależy w którym aucie, który silnik i od którego roku..ale generalnie wszystkie od 2014 plus powinny być bezpieczne chociaż też nowe już też potrafią żłopać
@@Kalwat_Garage dla mnie juz sama informacja w ksiazce od producenta, o pobierze oleju nawet litr na 2tys km jest jakims strzalem w kolano, grupa VAG choć auta ladne, ergonomiczne wykonczone dobrymi materialami,jeśli chodzi o silniki to jakas katastrofa, prócz 1.6 mpi nie ma udanej konstrukcji a kupna auta z tej grupy to jak chodzenie po polu minowym....
Jeśli silnik jest suchy, łącznie z gniazdami przy wytryskach to w sumie tylko radzę wymieniać olej co 10 tys.km, co druga wymianę zrobić płukankę i raz na 50 tys.km wlać do oleju Liqui Molly Ceratec lub Ceratec Mannol (jest o połowę tańszy). Dodatkowo raz na jakieś pół roku nie zaszkodzi wlać dodatku do czyszczenia wtrysków. Jeśli to manual to warto zmienić olej w skrzyni bo ludzie o tym zupełnie zapominają a powinno się to robić raz na 80 tys.km. No i jeśli rozrząd nie był robiony to też warto sobie wymienić a potem zmieniać tak co 80 -100 tys.km (zależy czy dużo miasta czy tras). A reszta to jeździć i obserwować😀Życzę Bezproblemowej Eksploatacji🙂
@@Kalwat_Garage dzięki za ekspresową odpowiedź 👌 Ostatnie pytanko, a gdzie tankować? Jak to jest z tymi stacjami benzynowymi. Są lepsze i gorsze? Mój wujek rozmawiał z gościem co rozwozi paliwo i mówił, że jedzie od stacji do stacji i leje wszędzie to samo.
1.4 to tylko gaz w podłogę. Twój rocznik ma dopracowana jednostkę która będzie śmigać. Kolego standard świece, cewki też polecam już wymienić oleje filtry ewentualnie rozrząd. Pod około 200tys czujnik polozenia walu ew. Sondy lambda
uzytkuje 1.4 tsi wersja 140km z 2007 ea111 aktualnie ma 210 tys przebiegu jezdze juz 1,5 roku zrobilem okolo 35000km przez ten czas padla tylko cewka i czujnik doladowania turbo silnik robil dlugie trasy po 600km i jestem bardzo zadowolony olej wymieniam co max 10000 i oleju zostaje okolo 70% na bagnecie zadnej dolewki nigdy nie robilem. Wymianialem swiece i rozrzad. Jestem zadowolony
U mnie w 1.5 DPCA skrzynia manualna ptzebieg 35 tys.km zero problemow zadnych kangurów i zero dolewek oleju Olej wymieniam co 10 tys.km.Pierwsza wymiana byla po 3 tys.
Mam tem sam silnik, ten sam przebieg i również bezproblemowo jak narazie. Demon prędkości to on nie jest ale do spokojnej jazdy bardzo oszczędny i cichy bynajmniej w Golfie 7.
Witam bardzo przydatny filmik. Mam silnik 1,5 EVO w VW Tigran z 2019 z przebiegiem 101000. Zauważyłem dziś zapocenie pod pokrywą zaworów i odmą. Czy to taka przypadłość tego silnika?.
Proszę sprawdzić na komputerze diagnostycznym czy wszystko gra. Te auta miały tendencje do zapychania się nagarem kolektora dolotowego więc może jest to związane z Pana przypadkiem🤔Zdalnie ciężko coś określić. Auto już pewnie jest po gwarancji?
Skoda Octavia II 1.4 TSI z 2011 od nowości właśnie 330 000 km. Poczatkowo brał olej, ale teraz od wyniany do wymiany. Rozrząd z pompą wody przy 250k. A tak z silnikiem żadnych problemow, napraw. 75% trasy to autostrada. Poczatkowo olej zmieniany w interwalach zalecanych przez producenta, czyli 30k. 14 lat to dość.😂 Wprzyszlym roku idę w 1.5 TSI 150 KM, bo zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Z nadzieją, że starczy na następne 1,5-2 dekady do emerytury ;-)😅
Nie ma określonych interwałów przez ASO, ja bym pierwszy rozrząd zmienił po 100 tys.km a kolejne co 80-90tys.km. Ewentualnie interwał 5 lat. Wtedy jesteśmy po bezpiecznej stronie. Warto też po 100k sprawdzić zawory czy nie są zawalone nagarem, w tych silnikach przeważnie są i wtedy warto wyczyscić je łupinami orzechów (granulat łupin orzecha włoskiego).
@@Kalwat_Garage Dziękuję. Auto z 2019 roku jak myślisz robić to w aso czy szukać specjalisty. Co Ty byś zrobił? Auto raczej nie będzie szybko sprzedawane. Pozdrawiam.
@@siurpryza7987 Lepiej u kogoś kto się specjalizuje w Vagach, czy tam po prostu u dobrego mechanika. To nie są żadne czary. W mojej opinii nie warto robić tego w Aso i przepłacać. Dawniej Autoryzowane serwisy miały dobrą renomę, potrafiły rozwiązać każdy problem...a teraz to po prostu kasują duże pieniądze za byle co...i jakość świadczonych usług wcale nie idzie za ceną. Przykład (trochę się pochwalę😛): kupiłem kiedyś Rav4 za bezcen z problemem nie do rozwiązania,auto traciło moc a w kompie nic się nie pokazywało. 3 salony Aso Toyoty w Warszawie próbowały to naprawić, w każdym na pałę wymieniane były elementy za dużą kasę aż właściciel się poddał i odsprzedał mi auto (dodam, że ja nie pracuję jako mechanik). Wyczyściłem przepływkę, zajęło mi to 15 minut i rozwiązało problem😀
TSI czyli bezpośredni wtrysk. W starych silnikach wtrysk był do kolektora dzięki temu zawory sące same się czyściły z nagaru z EGR? Nie oglądałem dokładnie materiału, ale chyba ten temat nie był poruszany? A to ważne. Czy ten silnik po 150tyś km nie będzie miał zapchane nagarem kanały dolotowe? A może producenci wiedzą że i tak po 150 tyś będzie trzeba zrobić serwis filtrów cząstek stałych to odrazu też dolot będzie do robienia. To może odrazu całe auto wymienić po 150tyś.
Wtrysk bezpośredni ma dużo zalet, a to że są teraz EGRy i to jeszcze z chłodnicami a dodatkowo GPF, to nic na to nie poradzimy. Takie czasy, takie silniki, taka pseudoekologia. Gdyby producenci chcieli to zrobiliby silnik wytrzymujący kilka milionów kilometrów ale nie na tym biznes polega. Mimo wszystko to 1.4 TSI Ea211 czy 1.5 TSI EA211 EVO są dobrymi silnikami, widziałem egzemplarze na olx mające po 400 tys.km. Omawiany egzemplarz jest z 2018 roku i ma 178 tys.km i nic się w nim nie działo oprócz wycieku z turbo który naprawiono w ramach gwarancji (dali nową turbinę za 2500zł). Pozdrawiam🫡
jaki olej lejecie do tych silników ? ASO katalogowo sugeruje 0w20, ale wiem że mechanicy z tego samego ASO leją 0w30 do swoich 1,5. golf 7 2019 bluemotion ,110 tyś przebiegu , manual , nic nie szarpie przy ruszaniu, reszta też bez zarzutów, jedyne co to w zeszłą zimę zepsuła się żaluzja chłodnicy (od zamarzniętego śniegu), jeżdżę z otwartą na stałe drugą zimę i nie widzę różnicy w nagrzewaniu się silnika podczas jazdy. I przy zatankowanym do pełna baku pokazuje błąd zaworu par paliwa, zawór dobry bo podmieniałem , od 3/4 baku ten błąd znika.
Witam, Dzięki wielkie za opinię o aucie. Generalnie to nieważne jaki olej wlejesz, byle był zgodny ze specyfikacją producenta i byle by wymieniać go co max 9-10 tys.km. W nowych silnikach jest to ważne. Dodatkowo polecam wlać sobie jakiś ceramizer do oleju np. Mannol czy Liqui Molly Ceratec. Wierzę w ich moc, używam we wszystkich moich autach i fajnie działają. Użytkujesz to auto od początku? Pytam bo jestem ciekaw czy te usterki co wymieniłeś sięgają całego przebiegu auta. Pozdrawiam serdecznie
Podobno ten silnik to Miller, a 1.5 TSI to Atkinson, i ze Miller jest slaby do ewentualnego tuningu i ze Atkinson jest ogolnie lepszy. Masz na ten temat jakas wiedze? Troche wlasnie czytam o tym co Atkinson wymyslil jako modyfikacje cykly Otta, ale to wyglada jak kombinacja z przekladniami i nie chce mi sie wierzyc ze cos takiego jest we wspolczesnym aucie.
Octavia 2023 16 tys przebieg ogolnie bez awari lecz kultura pracy silnika pozostawia do zyczenia no manual tez dziwnie zestopniowany co daje srednia przyjemnosc z jazdy rekompesata jest spalanie w trasie przy spokojnej jezdzie do 120km/h nawet 4.5l/100 lecz w miescie tak dobrze juz nie jest nawet 8l i wiecel srednio w trybie miesznym z przewaga miasto 7l/100 km
czytam te komentarze i troche zaczynam sie bac. mam zamowioną oktavie 1.5 tsi i z fabryki ma wyjechać z maju. liczę, że większość problemów z silnikiem jak i elektroniką w aucie nie bedzie występować tak jak w starszych modelach.
Zależy od danego egzemplarza. Aso podobno uporało się z tym problemem wgrywając nowe oprogramowanie. Mówię ,,podobno" bo jak Pan poczyta komentarze to u niektórych nadal samochód kanguruje po zmianach softu. Generalnie to silnik bardzo fajny, ekonomiczny i z tego co widziałem to ma bardzo dobry osprzęt (same porządne firmy typu Mahle, Bosch, Behr itd..)
Panowie spróbujcie troche wolniej ( delikatniej ) puszczac pedał sprzegła przy zmianie biegów 1 -2. I czy w tedy nadal te kangurowanie bedzie ??? Czy może wasz problem z tym zmaleje a nawet zniknie ???
1,5 tsi 150km 2021r ODRADZAM ZAKUP!!! samochodem nie da się płynnie jeździć przy ruszaniu i zmianie biegów 1-2 szarpie 2 razy na serwisie i odpowiedź że nic z tym się nie da robić, dodatkowo odłączane cylindry trzęsie silnikiem dramat! OMIJAĆ TSI szczególnie 1,5
Witam, znam ludzi którym wymiana softu pomogła, jeśli nie Aso to inny tuner samochodowy może pomóc. Przeważnie też kangurowania w tym aucie występowały przy ruszaniu na jedynce. Co do odłączanych cylindrów to powinno to działać niewyczuwalnie także ewidentnie coś jest z autem nie tak. Niestety ale pocovidowe auta mają problemy z elektroniką i widziałem już różne przypadki. Pozdrawiam serdecznie🙂
Seat Leon 1.5 tsi 130KM, 2019 rok, przebieg 40000 km, żadnych problemów, kangura brak, lany olej 0W20, wymiana co 9000/10000 kilometrów, brak poboru oleju
Witam, każdy silnik bierze olej😛 Zgodzę się, że obecne silniki benzynowe z turbinami też lubią sobie siorbnąć oleju przy dynamicznej jeździe ale generalnie to ta wada olejowa, która była wcześniej to już nie występuje. Jeździłem 1.4 TSI z 2011 roku który po przebiegu 120 tys.km zaczął wciągać olej i doszedł do 6 litrów oleju na 10 tys.km. Pozdrawiam serdecznie🙂
Jak o czyms mówisz to powinieneś być w tym rzetelny. Ja mam silnik 1.4 tsi 125 km z 2013. Silnik nie bierze oleju łańcuch po 120 tyś ni wymaga wymiany. Ale wg ciebie do 2014 to szorty. Silniki te zmodyfikowano 2011 roku. Tak więc mów z swojego doświadczenia a nie bo ktoś tak powiedział. Rzetelność to podstawa a szukanie informacji nie boli.
Witam🙂 Ten filmik to nie jest historia wszystkich TSI od początku. Tylko wspomniałem o nich ogólnie natomiast skupiłem się na 1.5 TSI. Zagadnienie ,,TSI" jest bardzo szerokie bo część silników poprawiono w 2011 a część silników EA111 była obecna w koncernie aż do 2016 roku. Jest to moja wiedza nabyta, wynika z doświadczenia a nie przeczytania. Nie wiem, jakie ma Pan auto, jakie oznaczenie silnika itd ale proszę się przedwcześnie nie cieszyć, bo tak jak już gdzieś pisałem - większośc przypadków tej wady olejowej rozpoczynała się właśnie od przebiegu ok 120 tys.km i stopniowo narastała😛 Miłego dnia
Skoda superb 2 FL. Na razie się cieszę gdyż dawno przekroczyła 120 k . Ale uogólnienia że "wszystkie TSI do 2016 to porażka. Syn jeździ Skodą superb 3 z 1.4 TSI na pasku i zero problemów a tam ma ponad 240 k.
Witam, Silnik 1.4 to ten sam silnik co 1.5, różni się tylko skokiem tłoka. Za to 1.5 ma już dopracowany system ACT (w 1.4 były z tym problemy). Nie ma tu już problemu z rozrządem czy poborami oleju. 1.4 to też dobry silnik. Pozdrawiam🙂
@@Kalwat_Garage ale pleciesz bzdury.... ten sam silnik ???? ACT GPF wiekszy skok tloka, inne turbo, inny uklad wtryskowy, inny uklad chodzenia co ty pierdzielisz koleś....
@@Owenage1000 A rozróżnia Pan pojęcia silnika i osprzętu? 🤔 Blok silnika jest ten sam, natomiast różni się od 1.4 tsi skokiem tłoka. Co do osprzętu to faktycznie są różnice. W 1.4 TSI też jest ACT i też jest GPF (w zależności o którym roczniku rozmawiamy) Pierwsze z serii 1.4 TSi miały problemy olejowe i z rozrządem, potem je poprawiono i już nie miały więc wiem co mówię a Pan się czepia pojedynczych słówek czy też generalizacji których czasem używam w komentarzach bo inaczej dany silnik musiałbym opisywać wskazując rocznik model, oznaczenie silnika, daną moc i wszystkie podzespoły osprzętu (bo też się zmieniają nawet w obrębie jednego rocznika czy oznaczenia silnika). I proszę mi tu nie kolesiować i nie dramatyzować bo nie ma powodów...😛
@@Kalwat_Garage Ja się jeszcze nie spotkałem z określeniem że to te same jednostki. Nie chcę mi się dowodzić racji. Sam producent opisuje jako nowa jednostkę i nigdzie nikt nie pisze ze to 1.4 z nowym osprzętem. Jednak Pan wymyślił sobie ze to to same silniki 😆
@@Kalwat_Garage nie jeden się wygłupił i kupił, a później łzy ronił jak do warsztatu gonił. Mechanik nie zawsze łaskawy by podjąć się gruza naprawy. I szuka później taki, cudownych porad na forach jak uzdrowić swojego z Wolfsburga Nazi potwora. Nie wie biedaczek, że to zemsta Hitlera i cokolwiek by nie zrobił to i tak mechanik się narobi😉
jezdze audi a6 ea 113 2.0 FSI TURBO - super , dlatego kupilem bo mialem wiedze ktore tfsi kupic , oczywiscie te grupy ea888 to istna mina do 2015 r ktora puszcza z torbami 🥵
Te z wadą olejową pobierają olej a te bez - pobierają go mniej 😃 A tak poważnie to musi Pan doczytać w internecie o konkretnym silniku w konkretnym aucie bo nie ma jednego klucza. Generalnie to od 2011 zaczęła się walka z wadą olejową a w 2014 roku skończyła, a resztę szczegółów trzeba sobie wygooglować albo podpytać..
U mnie silnik DADA 1,5 TSI OCTAVIA III FL ma kangura na I biegu pomimo dwukrotnego programowania sterownika silnika. Nic nie poprawiono. Na zimnym silniku to jest standard, a na gorącym pozostaje przydławienie przy starcie , jeśli się rusza z obrotami poniżej 1500 -1800 obr/min. Ogólnie fajny silnik, jak dla mnie trochę za głośny już przy 3000 obr/min. Ma wyczuwalnego turbo laga i nieraz takie dziwne zachwianie i falowanie (niepewność) w obrotach silnika na 2 biegu , pomimo utrzymywania pedału gazu w jednakowym położeniu. Te wkurzające niedogodności rekompensuje niskie spalanie 4,6 przy 90 km/h, 5,5 przy 120 km/h, 7 przy 140 km/h. Nalatane na razie 48 kkm. Oleju nie bierze od wymiany do wymiany robionej co rok po przebiegu ok. 12 kkm. Olej 5W30, docierany był na 0W20 do 4kkm, ale serwis sam zalecił zmianę na 5W30 i na takim go eksploatuję.
Witam, dziękuję bardzo za obszerny i merytoryczny komentarz. A przy tym kangurowaniu to u Pana to już wszyscy rozłożyli ręcę? Czy się Pan przyzwyczaił?
Pozdrawiam serdecznie
Po prostu salon Skody nie miał żadnego pomysłu na ten feler. Ja temat już odpuściłem i użytkuje auto tak jak jest, ale do dzisiaj potrafi mnie zaskoczyć i szarpnąć przy ruszaniu. Wygląda to trochę tak, jakbym jeździć nie umiał. Mam też u siebie Captura Renault 1,3 TCE i dla porównania tam wszystko chodzi, jak w zegarku bez względu na obroty silnika i bieg na którym się jedzie, zatem coś z tym TSI jest nie do końca jest w porządku. Obecnie Skoda już po gwarancji, może jakąś mapę znajdę na rynku i uda się przeprogramować, tak aby nie dławił na 1 biegu, nawet kosztem większego zużycia Pb.@@Kalwat_Garage Chyba, że nie da się z tym nic zrobić.
@@xwojcio6200 Dobrze Pan prawi, trzeba jechać do dobrego elektronika/tunera który robi mapy silnika i skrzyni. Sprawa do ogarnięcia.Pozdrawiam serdecznie
W dniu wczorajszym miałem nieprzyjemność prowadzić octavie właśnie z 1,5tsi DADA 2018 i efekt kangura był mocno odczuwalny jak również krótkotrwała przerwa w pracy silnika przy nagłym wciśnięciu pedału przyśpieszenia, mój leon 1,5 DADA 2019 zupełnie inny w odbiorze bez kangura bez przydławiania odrazu para na tłoki niestety nie jestem w stanie sprawdzić jaki mam soft silnika jedynie co zauważyłem octavia na klimie zawsze miała 850obr mój leon zawsze na klimie 1000, bez klimy 850.
U mnie takiej analogii do końca nie ma. Nieraz zostaje na 1000 obr, po przygazówce spada na 800 obr. Oczywiście jest reakcja jak włączę klimę, wtedy obroty rosną, ale raczej nie przekraczają 1000 obr. Też nie wiem jaki mam soft. Kombinacje przez Skodę były robione 2019 i 2020 roku. Może od tego czsu jest coś nowego, ale się tym więcej nie zajmowałem. Szkoda tylko silnika i jego podzespołów, bo nagłe samoistnie zmniejszanie obrotów przy próbie przyspieszania autem, korzystnie na cały układ napędowy z pewnością nie wpływa.
Miesiąc temu przesiadłem się ze Skody Octavi III 1,4 TSI (140KM ) na Tiguana rocznik 2019 z silnikiem 1,5 TSI (150 KM). Obydwa samochody w manualu. Skupię się na samym silniku. Octavia 300 kg lżejsza przez co przyspieszenie i frajda z jazdy dużo lepsza. Po 4-letnim dodatkowym przeglądzie serwisowym w salonie VW przy przebiegu 51 000 km dowiedziałem się że mam kilka kropel oleju na styku skrzynia biegów silnik ( pocenie). Źle to wróży na przyszłość. Jeśli chodzi o kangurki jadąc na pierwszym biegu ( szarpanie) też zwróciłem na to uwagę ( osobie, koledze od którego go kupiłem to nie przeszkadzało). Kultura pracy silnika z przekładnią po odpłatnej zmianie oprogramowania sterownika silnika z wer. 9597 na 9971 zbyt wielkiej poprawy nie dała. Luzy na dźwigni od otwierania dolotu powietrza do turbiny dające charakterystyczny dźwięk kiedy silnik jest zimny są dość wkurzające. Podsumowując. 1,4 TSI na pasku po przejechaniu 200 000 km miodzio, w tym przypadku obawiam się że tak nie będzie.
Dzięki wielkie za opinię, pozdrawiam serdecznie😀👋
Zasmuce cię, ja już dwa razy miałem robione uszczelnienie skrzynia /silnik. Podobno znana usterka i moje aso robi tego na pęczki, a vw nic z tym nie robi... Ja miałem na gwarancji (17kkm i 67kkm) i po gwarancji liczę na gest handlowy jak wróci (a wg aso wróci na pewno 😮)
Wymieniałeś rozrzad w tym 1.4 ?😊
@@PiotrMotofunZrobToSam Jeśli pytanie jest do mnie,. Tak w mojej skodzie 1,4 rozrząd profilaktycznie wymieniłem po 6 latach przy przebiegu 160 000 km. Mechanik stwierdził że pasek nie miał żadnych objawów zużycia .
@@aszastra właśnie mam 1.4 tsi 125km 126tys przebieg 2028r i zastanawiam się czy wymieniać
Świetnie opisane i pokazane. Wlasnie jestem w momencie najprawdopodobniej zakupu auta z takim silnikiem. Jest duzo pozytywow co do tego silnika wiec mysle ze przebieg 70-80tys po zakupie nie powienien byc duzym.
Fajne autko, fajny silnik, także naprawdę warto. Moi rodzice prywatnie takim jeżdżą. Dziękuję za komplement odnośnie filmiku, pozdrawiam serdecznie🙂
Dzieki za taki materiał. Skoda Kamiq 1.5 tsi dge juz ponad 30 tys. Przejechane i tez jestem zadowolony. Na codzien jezdzi żona a ja weekendowo dluzsze trasy. Nie przekraczamy znacznie 20tys km rocznie.
Pozdrawiam serdecznie😀
Cudowne silniki. Miałem 1,2 w VW Polo 2015 i zero problemów -zmiana oleju i można zapomnieć że jest pod maską. Teraz mam M273 mercedesa 5.5 i zaczynam tęsknić za tsi- auto pomimo znikomego przebiegu 75tyś km okazało się, że ma rysy na gładziach cylindrów i jest taka jazda aż się zatrze bo naprawa jest nieopłacalna, chociaż muszę pochwalić spalanie bo jak na V8 z pośrednim wtryskiem średnie 12l/100km to rewelacjyjny wynik.
Pozdrawiam🙂
Jestem użytkownikiem Skody karoq 1.5 rocznik 2023 przejechałem już 8000 km jak na razie jestem mega zadowolony
No i fajnie🙂Wszystkiego dobrego🫡
Cześć, też mam Karoqa po lifcie i też jestem mega zadowolony, cichutki i ekonomiczny.
@@dekergda No to bajka🙂 Pozdrawiam😀
@@dekergdaJak ze spalaniem w cyklu mieszanym?
8000? Co by miało się dziać po takim przebiegu... Po 300.000 km można mówić czy silnik/skrzynia są ok.
XXI wiek. Nabywcy zastanawiają się czy samochod za 150 tys zł bedzie działał. Albo jak dużą uciążliwością w codziennym użytkowaniu będą jego fabryczne mankamenty, z którymi aso nie może sobie poradzic pomimo gwarancji. Pomimo 7 lat silnika na rynku.
Tak niestety jest😐
Koszmar i ludzie się na to godza😮
Ja jestem nowy w grupie VAG i szczerze przesiadłem się z Hondy - oddał bym nerkę żeby wrócić. Ja obecnie reklamuje prawidłowe naciągnięcie linek w klamkach, odbojniki w bagażniku, szarpanie skrzyni na małych prędkościach, stuki z podsufitki i bagażnika. Spoko 170 tyś. PLN każda złotówka dobrze wydana.
@tomaszszymanowski9014 A w jakim aucie ma Pan takie przypadłości? Golf ?
Ja mam Octavię 2 z 2012r. z końca produkcji na łańcuchu.
Zrobiłem 107 tyś i nic się nie dzieję.
Olej wymieniam średnio co 9 tyś lub raz na rok.
Silnik się trochę poci ale na bagnecie nie widać ubytków oleju.
Nigdy jej nie dolewałem bo nic nigdy nie ubywało.
Także ja jestem zadowolony.
Wymieniam eksploatacyjne rzeczy I jeżdżę.
Witam, a jaki ma Pan silnik? 1.4 TSI? Ubytki oleju zaczynały się przy ok. 120 tys.km z tego co miałem z tymi silnikami doświadczenie. Pomalutku zaczynały one brać coraz więcej. Oczywiście mam nadzieję, że Pana auto to ominie i tego Panu życzę🙂. Może Pan dolać Cerateca to zawsze coś tam zmniejszy tarcie w silniku.
@@Kalwat_Garage 1.2 TSI 77 KW czyli 105 KM.
Ostatnio mechanik się pytał czy mi bierze Olej.
Ja mówię że nigdy nic nie wziął,
o to teraz wiem dlaczego się pytał 😂
@@andrzejdryja5208 Hehe, to najwyższy czas na sprzedaż auta😛😛😛Pozdrawiam
Też mam taką z 2012 CAXA 129 przebiegu. Ale komplet rozrządu (z tym zmienionym łańcuchem w wersji z 2015) dałem do wymiany przy 100. Oleju też nigdy nie dolewałem. Nic innego z silnikiem nie robione. Ravenol 0W-40 od przebiegu 55. Czekam kiedy padnie, bo paść musi.
Moja skoda kamiq z tym silnikiem💪 śmiga bez zarzutu,przebieg 36 tyś,w manualu
Dzięki za opinię, Wszystkiego Dobrego, Pozdrawiam🙂🫡
Mam golfa 1,5 130 KM od 2018 . Przejechałem nim od nowości 176kkm. Jedna usterka uszczelki w układzie dolotowym i poza tym bez uwag. Średnie zużycie paliwa 6,3 l/100km
Dzień dobry, dziękuję za opinię i zapraszam na kolejne filmiki. Pozdrawiam🙂
Czekam na Octavie4 w przyszlym roku odbieram z silnikiem 1.5 TSI w manualu. Zastanawia mnie jak zadbać o ten silnik od nowosci, czy wymiana oleju i fitra po 2.000 km jest potrzebna skoro sinlik bedzie sie docierał
Witam,
Ja bym zrobił tak -
1. po ok. 2 tys.km płukanka i wymiana oleju i filtrów.
2. Następna wymiana oleju i filtrów z płukanką przy przebiegu 10 tys.km i wlałbym Ceratec.
3. Regularne wymiany oleju co 10 tys.km lub raz w roku.
Co trzecią-czwartą wymianę można zrobić plukankę przy wymianie oleju (bo po co przesadzać).
Ceratec raz na 50tys.km.
Miał Pan jazdę testowa Octavią, jakie wrażenia?
@@Kalwat_Garage ok dziekuje tak zrobie!
Co noc przykryj go kocykiem żeby nie zmarzł. Możesz też ukołysac do snu xd
@@stefan3950 bedzie garażowany jak czlowiek a nie jak lump jakiś ;)
Jak masz zamiar dłużej nim jeździć, to nie ma się co zastanawiać. To nie zaszkodzi, a być może przedłuży żywot tej jednostki napędowej.
Konkrety. W roku 2012, w Golfie 7, Octavii , A3 weszła nowa generacja silników TSI EA211. To są nowe silniki, na pasku, bezawaryjne. 1.5 TSI wszedł w Golfie 7 po liftingu, to jest rozwinięcie sprawdzonego 1.4 TSI z ACT w standardzie.
Witam,
Generalnie to się zgadzam z Panem co do silników w tych autach, ale ogólnie co do tych silników to historia jest o wiele szersza i EA111 szły w grupie VAG nawet podobno do 2016 roku. Także trzeba uważać co się kupuje. Pozdrawiam🙂
Do 2015roku zgadza się ale tylko polo,Ibiza,fabia i Rapid.
Octavia 3 ani Golf7 nigdy nie miały silnika ea111
Co z tego skoro 10 lat ten silnik nawet z manualemm nie wytrzyma... act zacznie po 150 kkm się blokować. Olej zacznie ciec zewsząd...
nie do konca bezawaryjne, te 122km czyli do 2014 braly olej, wadliwe pierscienie i zle dzialajace prowadnice, poprawiono to dopiero podobno od 2015 roku przy 125 km
Mam na oku Audi A3 2019 1.5TFSI 150PK. W automacie z przebiegiem 40k.Na co zwrócić największą uwagę podczas jazdy próbnej? Auto w Holandii i mało nie kosztuje więc proszę o podpowiedź.
Jeszcze pół roku temu zawodowo sprawdzałem po 200 aut rocznie. Oględziny zajmowały mi 1.5 -2h gdzie cały czas biegałem wokół auta - że sprzętami, z komputerem, na stacji kontroli pojazdów itd. Co ja mam Panu doradzić😛?Musiałbym napisać tutaj w komentarzu co najmniej książkę o tym...Powodzonka i pozdrawiam serdecznie😃
Witam, a jak z wymianą paska rozrządu bo czytam sprzeczne opinie od 120 tyś lub 5 lat do nawet 250 tyś
Witam,
każdy mówi co innego, dlatego trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i logiką.
Jeśli mamy auto od nowości już 5 lat i przejechaliśmy np. 100 tys.km to nie ma co ryzykować i warto wymienić.
Następne interwały też bym planował co ok. 80 tys.km.
Niektóre Vagi mają kevlarowe paski rozrządu (nie wiem czy ten akurat ma) i pasek nie powinien się zerwać nawet przy 250 tys.km ale co z tego, kiedy pompa wody tyle nie wytrzyma i auto skończy na lawecie.
Niektórym od nowości pompa wody wytrzymuje 80 tys.km a innym 180 tys.km, zależy to wielu czynników, producenta pompy, serii pompy, kodu silnika itd.
Dlatego może Pan przeczytać, że ktoś jeżdżąc po trasie wymienił rozrząd dopiero przy 220 tys.km a inny skończył na lawecie po 80tys.km z rozszczelnioną pompą wody🙂
Ja w moim wymieniłem po 90tyś km i po 13stu latach.
@@Art-ez4wd To już pewnie trochę spękany był? W jakim aucie?
1.5 tsi pompa wody jest po przeciwnej stronie rozrzadu . Ma oddzielny naped za pomoca paska . Wada - jest obudowa plastikowa pompa razem z termostatem . W razie awarii czy pompy czy termostatu wymieniamy całosc .😢
Pytanie do posiadaczy 1.5 tsi. Mysleliscie albo moze macie zalozone lpg ?
Gdzie filtr paliwa, oleju, swiece i jak z dostepem do nich, trzeba pół auta rozebrac?
Witam,
ma Pan rację, mogłem to pokazać w sumie....od następnych filmików będę pokazywał.
Do filtra oleju jest super dostęp po zdjęciu osłony pod silnikiem. Filtr powietrza i kabinowy(w schowku) to też banalna sprawa jak w większości aut.
Co do filtra paliwa to nie ma go przy silniku, jest w okolicach lewego tylnego koła i zbiornika paliwa, z tym już trochę większy problem bo można się ulać paliwkiem, najlepiej obejrzeć jakiś film instruktażowy z YT wcześniej i dobrze mieć profesjonalny podnośnik (wiadomo, będzie wygodniej).
Wymiana świec to też prosta sprawa ale musimy zdemontować dolot powietrza. Nie ma tragedii z tymi wymianami eksploatacyjnymi, można działać samemu.Pozdrawiam serdecznie🙂
Filtr paliwa jest w baku zintegrowany z pompką (niewymienny, no chyba, że całość)
Jest Pan na 1000% pewny? Kojarzę, że jest w miejscu którym napisałem🤔
Dzwoniłem do skody i mnie poinformowali że filtra paliwa się nie wymienia bo go niema😮
@@Kalwat_Garage proszę sprawdzić bo aż jestem ciekaw czy jest ten filt paliwa czy nie ma
Bardzo fajny ten golfik😊
Nie najgorszy🙂
Kupiłem w 2021 nowe Audi A3 8Y z 1.5 tfsi z DSG. Zajebisy sprzęt do jazdy na codzień.
Wszystkiego dobrego🙂
posiadam tcrossa z 1.5tsi 150 km, dsg z 23r na tą chwile chodzi idealnie, brak odczucia kiedy odłącza cylindry, brak kangurowania
Dzięki za opinię, pozdrawiam 🙂
Dzięki za film
Czy jakiś 1.4 czy 1.5 tsi (może od któregoś rocznika) który posiada wtrysk pośredni i bezpośredni? (aby zminimalizować nagar na zaworach dolotowych) Jak wygląda problem w nich z nagarem na zaworach dolotowych?
Nie mają pośredniego wtrysku, tylko bezpośredni.
Nagar zależy od wielu czynników, warto to skontrolować przy ok 200 tys.km albo w razie objawów (szarpania, zwiększonego spalania). Nagar jest nieuniknionym zjawiskiem występującym w takich silnikach ale nie jest też dużym problemem. Jak się pojawi to się go czyści i tyle. Warto dbać o olej, filtry, dobre paliwko i umierkowany styl jazdy🙂
W sobote odbieram Seata Leon z 2023 roku z silnikiem 1.5 eTSI 150KM i ze skrzynia DSG. Tzw miekka hybryda. Mam nadzieje, ze zadnego kangurowania i problemow nie bedzie. Wiesz cos na temat tych silnikow z 2023 roku?
Witam serdecznie, 1.5 e-tsi to jest ten sam silnik co omawiam na filmiku tylko że ma Pan duży alternator i baterię z tyłu.
Kangurowania u niektórych występowały a u inny nie....Życzę, żeby u Pana było okej (proszę dać znać).Wszystkiego Dobrego🙂
@@Kalwat_Garage dzieki za odpowiedz. Samochod jest wlasciwie nowy i bedzie mial 6 lat gwarancji bo zdecydowalem dokupic dodatkowa. Na jezdzie probnej wszystko bylo spoko, ale przerazaja mnie dzisiejsze samochody z taka iloscia elektroniki.
@@piotrb6410 Nic na tę elektronikę niestety nie poradzimy...Ciekawe jak się będzie trzymała i zachowywała za 10 lat.
Nie ma aut niezawodnych dlatego najważniejsze, żeby kupić auto na które po prostu nas stać (na jego eksploatację). Pozdrawiam serdecznie
Mam Golfa 1.5tsi z 2019r od nowości. Wymiany na bieżąco co 10.000km, olejMotul5w30, filtry markowe od oryginałów przez Ufi i Mann. W okolicach 90. 000km sporadycznie zaczął wywalać błąd EPC + START STOP + ACC(Radar). Po zgaszeniu i odpaleniu zero błędów i jazda dalej jak by nigdy nic. Z czasem częstotliwość się nasiliła przy przebiegu ok 120.000km podczas autoatardowej długiej jazdy, powód ODMA. Po wymianie auto odżyło i śmiga dalej. Wcześniej na 10.000km brał ok litr oleju. Po wymianie odmy ZERO!! Z ciekawostek, klocki tył wymienione przy 70.000km i jeszcze spokojnie by jeździły, przód wymiana przy 100.000. Spalanie z baku nigdy nie przekroczyło 6l/100km. Miasto w okolicach 7, trasa poniżej 5 bez zbędnego starania się :)
Aktualnie przebieg to 150.000 i nadal rośnie :)
Dzień dobry, dziękuję za wartosciowy komentarz. A patrzył Pan może na zawory? Słyszełem, że przy 100k potrafi już się tworzyć tam nagar i trzeba czyścić łupinami orzechów.
@@Kalwat_Garagegolf V z 2008 silnik 1.4tsi 122KM CAXA od nowości u mnie, nie katowany, przed zgaszeniem zawsze chłodzona turbina, do 150tys km tylko na pb98, olej wymieniany co 10tys, dzisiaj przebieg 270tys i ZERO problemów. Nawet rozrząd nie był jeszcze wymieniany, spalanie 5,5 na trasie do 7 w mieście, przyspieszenie nadal zadowalające. Także wydaję mi się że jak się szanuje to pojeździ.
@@karolkarol5595 Racja, Pozdrawiam 😀
@@karolkarol5595 Zawsze warto dbać o silnik, ale przy wadach fabrycznych to też kwestia szczęścia - jakie auto nam się trafi
@@thearturro 100% racja👍
Mam pytanie o silnik 1,5 150 KM. Zastanawiam się nad kupnem Octavii z tym silnikiem. Jadnak zauważyłem że wokół wlewu oleju (plastikowa część) jest mocno zaolejony. Czy jest to jakiś poważny problem??
Ciężko stwierdzić... Tam jest też odma olejowa blisko, może gdzieś jest ten plastik nieszczelny. A może ktoś dolewał oleju i mu się rozlało? Ciężko mi coś doradzić zdalnie.
Dzięki za odpowiedź. Warstwa oleju z kurzem raczej po całości plastikowej części (wlew i odma) równo rozporowadzona.@@Kalwat_Garage
@@yogibear2897 Trzeba umyć i obserwować, ale raczej nic drogiego.Pozdrawiam🙂
Skoda silnik 1.5 tsi act gdzie znajduje się filter paliwa czy wogule wystepuje w tych silnikach.
Podobno filtr paliwa jest w zbiorniku, niewymienialny- tak mówią w Aso. Wydawało mi się, że jest w okolicach prawego progu z tyłu ale to chyba w starszych wersjach.
Super filmik. Jaki olej lać do tego silnika bo są głosy, że ten co zaleca producent czyli 0W30 jest za rzadki i trzeba lać 5W30?
Producent podaje żeby lać 0w20 z normą 508.00 natomiast dopuszcza się oleje z normą 504.00 (0w30 i 5w30).
W normie 508.00 jest nawet pakiet (substancje) przeciwzatarciowe a inne oleje tego nie mają. Proszę pamiętać, że olej to nie tylko lepkość ale też ważny jest jego przepływ (przepompowywanie).
Ja bym lał ten co producent mówi a dodatkowo stosował dodatek Ceratec z Mannola lub Liqui Molly. Niemniej jednak - co Pan wleje z tych podanych olejów to będzie okej i silnik się od tego nie zatrze.
Pozdrawiam serdecznie🙂
najlepi se wlij łolej kujawski zpirszego tłocenia
Posiadam Golf 7.5 1.5 TSI, 2018 rok. Samochód mam od przebiegu 30.000 kilometrów, obecnie najechane 135.000 km. Przez cały ten okres regularna wymiana olejów, świece i serwisowanie, silnik nie bierze oleju, spalanie w cyklu mieszanym około 7l/100km, skrzynia automatyczna 7-stopniowa DSG, więc auto się dobrze zbiera. Ostatnio pojawiły się pewne problemy, podczas jazdy błąd EPC i obroty do maksymalnie 3000, diagnoza? Świece i rozrząd do wymiany, więc bardziej traktuje to jako części eksploatacyjne, a nie jakąś usterkę. Cena za świece 200 zł, kompletny rozrząd 600 zł + robocizna, więc tragedii nie ma porównując auta bardziej premium. Odzywa się też czasami sprzęgło od skrzyni na biegach 4 i 6, więc pewnie też będzie trzeba zrobić za jakiś czas, ale słyszałem, że te skrzynie potrafią dużo mniej wytrzymać. Generalnie silnik do polecenia, tylko trzeba dbać i regularnie serwisować.
Dzięki wielkie za cenną opinię, pozdrawiam serdecznie🙂
Wymień olej w skrzyni u mnie na 30 tys z skrzyni oleju mało było i czarny…. Pozdro
@@piotrdunajski8938witam, powiedziałeś kolego że na przebiegu 30tys było już mało oleju w skrzyni dsg ? A więc zrobiłeś już na tak wczesnym przebiegu taką kontrolę? Oczywiście to dobrze, tylko martwi mnie zastany stan , trochę to niepokojące. Sam się czaję na nowego Seata Ateca 1,5 tsi z dsg.
napisz prosze czy wymieniałeś rozrząd i jaki koszt takiej wymiany? czy jest teraz poprawa?
@ wymieniłem kompletny rozrząd, koszt wymiany z częściami 1200 zł, jeszcze po tym parę razy mi się wyświetlił błąd EPC, a od kilku dobrych miesięcy mam spokój
Bardzo dobry silnik. Ekonomiczny, dynamiczny, narazie bez żadnych problemów. Ateca z 2023
w manualu, przebieg 25 tyś.
Potwierdzam. Proszę skontrolować nagar w kolektorze przy ok 80-100 tys.km.
@@Kalwat_Garage jakie koszta?
@@TheKimilii Usuwanie nagaru ok 300-500zł. Zależy kto, gdzie, czym i jak to robi.
@@Kalwat_Garage lupinami orzecha podobno najlepiej
@TheKimilii To prawda🙂
Cześć, mam samochodzie z tym silnikiem 1.5 TSI 130 KM Leon. Od kilku miesięcy zauważyłem zwiększone zużycie benzyny o ok. 1l /100 km oraz zwiększone obroty po włączeniu na zimnym silniku. Czy to może być brudna przepustnica, czy może coś innego? Poza tym nie widzę problemów. Pozdrawiam
Witam,
Może być rzeczywiście ta przepustnica ale to taka najbardziej oczywista usterka natomiast trzeba podłączyć auto pod komputer i może coś wypluje. Pozdrawiam serdecznie🫡
Witam. Mam Passata B8 z 1.5 Tsi 150 KM. U mnie przy przebiegu 99 tyś strasznie zawalone były zawory dolotowe. Chciałem zlecić komuś czyszczenie, ale nikt w okolicy tego nie robił, a jak już robił, to w jakiś abstrakcyjnych pieniądzach. Postanowiłem zrobić to samemu na podwórku. Sciągniłem kolektor dolotowy, recznie ustawiłem zawory w pozycji zamkniętej i zalałem jakimś najtańszym EGR Cleanerem. Potem to już szczoteczka do zębów, trytytki na wkrętarce i dłubanie śrubokrętem żeby to wyczyścić. Na koniec wydmuchać resztki płynu kompresorem. ,,Zabawy,, coniemiara na cały dzień, ale po zabiegu auto dużo żwawsze, płynniej przyspiesza i pali mniej. Jak pokazuje komuś zdjęcia zaworów przed i po, to nie potrafią uwierzyć. W ramach informacji przepustnica i kolektor były czyste. PS. Te wszystkie preparaty wpuszczane gdzieś bez rozbierania kolektora można sobie wsadzić między bajki. Nagar był tak twardy że pomimo długiego namoczenia z trudem odchodził przy użyciu szerokiego asortymentu długich, twardych i ostrych przedmiotów, które pchałem w relatywnie wąskie otwory 😂Pozdrawiam.
@@urander7272 Witam,
Ciekawa historia, gratuluję też odwagi bo to nie taki prosty zabieg wbrew pozorom. Pozdrawiam serdecznie😀🫡
@@urander7272 bardzo mozliwe ze nie byla wymieniona odma , stad palenie oleju i asfalt jak na drodze; odma wytrzymuje ok 60 tys ;nalezy wymienic na oryginal z aso, bo oem sklepowe potrafi zapchac sie
@@urander7272 Zawory dolotowe na środkowych cylindrach były bardziej zatkane niż na zewnętrznych? Dziękuję
Do 2014? Caly czas ta granica sie przesuwa. Jeszcze niedawno slyszalem ze po 2011 juz bylo ok z olejem
Witam,
Temat jest złożony. Jeździłem Audi z 2011 roku i miała wadę olejową, brała 6 litrów oleju na 10 tys.km.
Te silniki EA211 weszły od 2012 roku do aut z nową platformą MQB czyli Golf VII, Skoda Octavia III, Leon III i to też nie jest tak, że każde z tych aut jest bezpieczne od 2012 roku. EA211 wychodził równolegle podobno aż do 2016 np. w Passatach, Scirocco..
Ten nowy silnik może Pan poznać m.in. po obudowie rozrządu bo w EA211 jest plastikowa.Pozdrawiam
czekamy w grupie vag na mityczną poprawioną wersję xd
Fani VW będą zawsze myśleć że to najlepsze auta. A to dziadostwa na kołach które gniją w oczach i nie dolara do 200.000 km bezawaryjnie... szczególnie TSI nawet te najnowsze
@@Kalwat_Garage to nie jst tak sa ea 211 awaryjne i te bezwaryjne. Awaryjne sa do 2014 a bezwaryjne od 2015 wtedy gdy wprowadzono 125 km
1.4 TSI skoda Octavia 2016 Rok.
150 km.
Właśnie przekroczyłem 250 tyś km.
Prócz rozrządu z pompą wody nic nie wymieniane.
Olej 5w30 co 15 tyś km wymieniany.
1 zmiana oleju po przejechaniu 7 tyś km.
Jazda autostradowa w 90 proc. przebiegu.
Prędkości w zakresie 140-220 km/h .
Trochę słychać silnik już przy wyższych prędkościach obrotowych. Tj pow. 4 tyś.
Na pewno silnik godny polecenia. Bardzo ekonomiczny. Oleju nie bierze wogóle.
Dzięki za opinię, pozdrawiam
Posiadam Tiguana Allspace z 21r z automatyczną skrzynia biegów, polecam taki zestaw wszystko płynnie chodzi.😊
Dzięki za opinię, to rzeczywiście fajna konfiguracja bo z tego co wiem to siedzi tam skrzynia DQ381. Pozdrawiam😃
Pomocny filmik,dzięki 😊
Pozdro
Audi A3 8V 1.5tfsi 150km 2019 85tys km silnik DADA w manualu bez żadnego kangura ale jest problem inny, coś tyka w silniku przy po puszczaniu gazu przy obrotach 1500-2000 bardziej od góry słyszalne, każdy mechanik rozkłada ręce, jeżdżę tak przez 10tys km odgłos się nie nasila ale cały czas tak tyka ,nie wiadomo co go boli
Nie lubię tak wróżyć z kuli ale może to nie w samym silniku tylko np. poduszka silnika lub skrzyni, półoś. Tykanie albo bardziej takie cykanie świadczy o złej pracy wtryskiwacza.
Prof. Kris już to wyjasnił
Gdzies widzialem, gosc znalazl ze jest suma luzow na sztandze od sterowania turbina i puki nie napieta to klekocze radosnie.
@@MarekŚmietana-x3n no ta turbina to istny grzechotnik
Tiguan 2017 rok 100000 tyś przebiegu na pierwszym biegu się nie jeździ tylko rusza silnik 14 tsi 150 km jazda od punktu A do punktu B Szkoda że nie ma w produkcji starszych silnikow 18 20 zaworowych ekologia zrobiła swoje przebiegi w granicach 0,5 miliona km bez problemu.Chcialbym dodać że na oto Moto jest ogłoszenie passata z 2017 roku z silnikiem 14 tsi 150 km z przebiegiem 420000 tyś km przebieg autostradowy może nie jest tak źle jak to komentujemy
Dzięki wielkie za opinię. Pozdrawiam serdecznie
jestem zainteresowany kupnem T-ROC z tym silnikiem, ale w sieci jest duzo negatywnych opini na temat skrzyni manualnej, czy mozesz przedstawic swoje zdanie
Kupuje Pan nowy czy używany?
@@Kalwat_Garage ja tak samo. Zamówiłem Octavię IV 1.5 TSI w manualu. Skrzynia to MQ281. Podobno w latach 2020-2021 były straszne dramaty. ciekawe czy teraz się poprawiło.
Problemy manuali to zmiejszenie ilosci oleju w skrzyniach o około 1 litra. Stare skrzynie posiadały 2.5 litra te nowe 1.5 l. Były problemy z przegrzewaniem tych skrzyń i dochodziło do uszkodzeń łozyskowania przy pokonywaniu długich dystansów drogowych - autostradowych . Vag dokonywał wymian skrzyn nawet na gwarancji. Jak nie użytkujesz na dystansach utostradowych to może ciebie minie ten problem . Przedewszstkim pilnować poziomu oleju w skrzyni .
@@krzysztofbusowicz5168 siemka. A jak sprawdzić poziom oleju w skr@yni biegów?
Prawda po 30 tys olej czarny i było trochę ponad litr oleju . Zdziwienie i dobra decyzja z wymianą
ile jest w stanie taki silnik wytrzymać chodzi mi dokładnie o silnik 1,5 tsi 150
Dzień dobry,
myślę, że gdybym kupił takie auto jako nowe, zmieniał oleje co 10k z dodatkiem Ceratec'a, wyczyścił kolektor co 100k, zmieniał olej w automacie co 50k (w manualu co 80k), dbał o sprawy eksploatacyjne na bieżąco (rozrząd, świece itp), czasem wrzucił jakiś dodatek do czyszczenia wtrysków benzyny i garażował auto to spokojnie 400 tys.km i więcej.... Ludzie mają nalatane na nich już po 300 tys.km i nadal te silniki żyją...Oczywiście pewnie z czasem coś by trzeba było wymienić lub naprawić ale to normalne...
Ogólnie to nie ma się co bać 1.5 TSi. Ludzie jeżdzą, cześć porobiła sobie dodatkowo mapy do silnika i nadal wszystko gra
1.5 tsi, 150 koni, dsg7, 220 tys. wsystko Ok
Mam 130KM DACA w Leon 5F, rocznik modelowy 2019. Na ten moment żadnych problemów z silnikiem. Przebieg 70kkm. Wymiany oleju co około 12kkm. Oleju nie bierze, po roku olej dalej ma kolor, nie wygląda na przemęczony. Średnie spalanie 6L
Ogólnie polecam.
Dzięki wielkie za opinię. Rozumiem, że nie miał Pan tych słynnych kangurowań przy ruszaniu? Pytam bo chcę poznać skalę problemu...
@@Kalwat_Garage powiedziałbym że przed pierwsze 200m jazdy na zupełnie zimnym silniku jest on trochę niemrawy na dodawanie gazu ale to się po chwili normuje. Byłem na wgraniu aktualizacji oprogramowania ale nie odczułem zmiany. Wg mnie problem jest marginalny (w moim egzemplarzu)
@marynarzzehej Okej, dziękuję za opinię, pozdrawiam🙂
Mam Golfa7 z 2019, rok modelowy 2020 z silnikiem 1.5 TSI AcT 130 km. Przejechane 33 tyś. Kangurowania brak i oleju tes nie bierze wcale. Za to ostatnio zaobserwowałem że więcej pali tak około 1 litra. Zbiegło sie to u mnie z wymianą opon na całoroczne. Co może być powodem?
@@marekadamski3771 Witam, chyba sam Pan sobie odpowiedział😃 Nie ma opon do wszystkiego, zawsze musi być jakiś kompromis. Może te nowe opony mają większe tarcie, inną mieszankę i po prostu auto będzie na nich więcej paliło. A rozmiar został ten sam?
to od którego roku kupować 1.4 tsi bezpiecznie ?
To zależy w jakim aucie, ale jak Pan kupi po 2014 to niezależnie od auta będzie okej. Oczywiście dochodzi jeszcze to, czy ktoś dbał ( wymieniał olej). Pozdrawiam
A ja mam 1.2 TSI EA211 z 2016r. Przebieg 355tys. Zrobiłem rozrząd i chodzi jak nowy. Turbo fabryczne. A no i LPG fabryczne. Wszystko działa bez zarzutu. Mam tylko jedno pytanie.. Czy łańcuszek pompy oleju wymienia się razem z rozrządem??? Wiem, że jest on w misce olejowej i jest nałożony na wał korbowy za paskiem rozrządu więc nie ma możliwości wymiany łańcucha pompy oleju bez zdjęcia paska rozrządu.. A użyłem stetoskopu do obsluchania tematu i w okolicy koła pasowego wału czasem coś postuka przy 2tys obrotów.. Heh 350tys to trochę jest.. Pytanie o ten łańcuszek pompy oleju czy go trzeba robić?
Dzień dobry,
Generalnie to łańcuszek pompy oleju jest trwały ale jego życie szacuje się na ok 300 tys.km🙂 Sam Pan sobie odpowiedział - łańcuszek wymienia się przy wymianie rozrządu, żeby nie robić 2 razy roboty z demontażem. Oczywiscie nie przy każdej wymianie.Ja to w swoim aucie niedługo będę robił, przy przebiegu 260 tys.km.
Przy następnej wymianie rozrządu proszę sobie wymienić🙂Pozdrawiam
Myśli Pan, że do 400tys do latam na tym czasem hałasującym łańcuszku pompy? TSI to dla mnie nowość i dopiero poznaje te technologie. Znam się na silnikach motocyklowych i na silnikach T5 Volvo z którego się przesiadłem na TSI 😜 Gdybym wiedział o tym łańcuszku to bym zlecił robotę od razu z rozrządem.. Ehh chyba dalej samemu będę musiał wszystko robić tylko doba ma za mało godzin 😜 Myślę, że jak ten łańcuch zacznie grać w każdym zakresie obrotów to już będzie znak, że trzeba to zrobić co nie? No i ostatnie rozmyślanie.. Co poza brakiem smarowania może się stać jak ten łańcuch pęknie bo jak spadnie na koło pompy to pół biedy, ale co jak wał go wciągnie do góry.. Czy nie wyjebie dziury w bloku tuż nad wałem? Już w jakimś silniku widziałem taką dziurę ale czy ten konkretny silnik ea211 ma na tyle miejsca, że nic się nie stanie? Fakt.. Taka duperela ale widzę, że dość istotna kwestia te napędy pompy oleju w tego typu silnikach.. W starym Volvo mam milion przebiegu i tylko komplet rozrządu się wymienia. Pompa oleju jest na kołach zebatych z dobrych materiałów.. No ale podziwiam ten TSI, że tak dużo przejechał i wszystko działa bardzo dobrze. Olej gościu wymieniał co 10tys i generalnie oleju też nie bierze 👍 A z napędem pompy oleju to moja niewiedza, a gość, który robił rozrząd to też nie wiedział, ale rozrząd zrobił dobrze 👍
Jest takie powiedzenie, że zwycięskiej drużyny się nie zmienia i analogicznie działa to w odwrotnej sytuacji.
🫡
W 2012 weszly silniki EA211 i one juz nie braly oleju, 1.2 i 1.4
Witam,
Te silniki EA211 weszły od 2012 roku do aut z nową platformą MQB czyli Golf VII, Skoda Octavia III, Leon III i to też nie jest tak, że każde z tych aut jest bezpieczne od 2012 roku. EA111 wychodził równolegle podobno aż do 2016 np. w Passatach, Pozdrawiam
Ten nowy silnik może Pan poznać m.in. po obudowie rozrządu bo w EA211 jest plastikowa.Pozdrawiam
Akurat pobór oleju np. w 1.2 EA211 z pierwszych lat to bardzo częsty przypadek.
Coś mi tu nie pasuje mam na oktawi z 2008 200 tys i nie chla tsi i jest czym jechać
A jaki silnik?
@@Kalwat_Garage 18 tsi
To może kupiła Pani/Pan auto po tym jak ktoś już rozwiązał problemy tego silnika....Nie znam jego historii🙂
Jeździłem zarówno 1.5 TSI 130, jak i 150KM, a także 1.0 TSI 110KM, kazdy przynajmniej 15tyś. Km.
1.5 TSI 150KM bardzo fajny pod każdym względem, natomiast wersja 130KM jest wyraźnie zamulona, 1.0 TSI 110KM jest wyraźnie żwawszy niz 1.5 TSI 130KM w moim odczuciu.
Pozdrawiam
Witam,
dziekuję bardzo za spostrzeżenia. Nie jeździłem tym 1.0 TSi także się nie wypowiem. Jeździłem za to 1.4 TSI 125km i jezdził podobnie jak ta 130tka, no może trochę szybciej się zbierał. Pozdrawiam😀
Ale tylko w odczuci. Twarde dane pokazuje co innego, pozatym 130 km jest mega ekonomiczny jak delikatnie jedziesz no i 4 cylindry a nie wialnia. Pozdrawiam
@@marekadamski3771 co do ekonomiki zgadzam się - spalanie 4.5l/100km jest realne przy jeździe 90-100km/h (1.5 130km), twarde dane twardymi danymi - dysponują tymi samymi momentami obrotowymi, lecz przy dodawaniu gazu 1.0 110km startuje od razu, a 1.5 130km ma wyraźnie 2-3 sekundy zwłoki, co ma znaczenie przy wyprzedzaniu. Dopiero powyzej 150km/h silnik 1.5 jest lepszy. Oba motory testowałem w Golfie 8 kombi.
W 1.8 tsi była wada!Mom octe 1.4 tsi i grama oleju nie biere!!przebieg 158 tyś zrobiiny rozrząd na 148 tyś,olej wymieniany co 10 tyś!Śmigo aż miło,ino spalanie 8.6 bo mom ciężko gira i jej deptom 😅🚗💪
Zależy o jakiej wadzie Pan mówi🙂
@@Kalwat_Garage jak jakiej ,branie oleju przez silnik 1.8 tsi,pracuje 10 lat w skodzie i swoje wiem 🥴😉😉😉
@@michapilarz6604 Okej, bo nie wiedziałem za bardzo o co Panu chodzi😛 bo w filmiku nie mówiłem nic o 1.8 natomiast powiedziałem które 1.4 brały olej...bo to zależy od generacji. Pozdrawiam
@@Kalwat_Garage ja mam CAXA._ kod silnika 1,4 tsi oleju nie biere ani grama!💪😉
No to bajka😀Wszystkiego Dobrego😀
Siemka, mam identyczny, 200 tyś, wszystko gra. Zajarany
Dzięki za opinię, a czyścił Pan już dolot i zawory łupinami orzechów?
Jeśli nie to temat warty rozważenia bo te silniki się dość mocno nagarują. Po 100 tys.km już to warto zrobić.
Golf 2018, 1.5 TSI 130 koni, serwis coś tam niby robił z softem ale kangurowanie zostało mimo to. Aby nie było kangura trzeba po odpaleniu zimnego silnika odczekać jakieś 10-15 sekund aby obroty spadły i wtedy nie ma kangura. Wygląda na to, że przyczyną kangura jest problem z obrotami silnika. Te zachowują się dziwnie, czasami w bardzo mroźny poranek zaraz po odpaleniu obroty stabilizują się momentalnie do niskiego poziomu, natomiast w ciepły poranek może to potrwać nawet kilkanaście sekund zanim spadną. Mam wrażenie, że przed zgłoszeniem tego w ASO, zanim zmieniono software, było odwrotnie, czyli w ciepły poranek obroty szybko się stabilizowały a w zimny dłużej. Auto mam od nowości. Mam wrażenie też, że trzeba się nauczyć odpowiednio operować sprzęgłem żeby minimalizować to szarpanie.
Dzięki wielkie za opinię, Życzę Bezproblemowej Eksploatacji 🙂
Powiem jak w leonie mam w zimne poranne rozruchy, auto stoi pod chmurką, gdy jest powyżej 0stopni na zewnątrz zawsze odpala w trybie rozgrzewania katalizatora obroty 1200 po kilkunastu sekundach stabilizują się na 850 bez klimy i 980 z klimą, zaś przy minusowych to jest sytuacja zupełnie losowa czasem zdarzy się -1,5st i od razu ma obroty 850, na drugi dzień -2 to już obroty podwyższone 1200, na kolejny dzień -8 obroty podwyższone 1200 w inny dzień -6 obroty 850, przy -17 obroty nie podwyższone 850, nie rozumiem tego, czasem jak było -1 to obroty od razu 850 czasem podwyższone 1200 bądz tu mądry
Tak, dokładnie, trudno tutaj wyłapać jakaś zależność. U mnie wygląda to podobnie, jak opisałeś. Wygląda to wręcz na jakąś losowość. Można gdybać, że albo software ma błędy, albo jakiś czujnik jest kiepski, albo, co się wydaje mniej prawdopodobne, algorytm ma zaszyte jakieś bardziej skomplikowane zadania i opiera się o zdecydowanie większą ilość zmiennych niż by się wydawało.
Czy kangur jest tylko przy niskich temperaturach? i tylko po dłuższym postoju?
@@jacekplacek5411 Latem też jest, kiedy silnik jest zimny lub po prostu jeszcze nie rozgrzany na tyle aby obroty zaraz po włączeniu ustawiły się na domyślnym niskim poziomie (z reguły około 1000-1100 przy włączonej klimie i 800-900 przy wyłączonej, aczkolwiek ta zależność obrotów od klimy nie zawsze jest taka, bo sporadycznie się zdarza, że przy włączonej klimie obroty są w okolicach 800-900). Generalnie, aby uniknąć kangurowania, ja stosuję to rozwiązanie, które opisałem, czyli odczekanie kilku-kilkunastu sekund aby obroty się ustabilizowały zanim ruszę.
Jeździcie silnikami TSI? Jakie są Wasze opinie o nich?
Fajny filmik,czekam na kolejne…😊
😊
Jeżdżę 1.4tsi 122km 2009r na łańcuchu złego słowa nie powiem 263TYŚ KM na liczniku oleju nie pobiera po mapie na 150km ,Ładnie juz turbinka wstaje z dołu malo pali cicho pracuje
@@4strokesx-f626 A ma go Pan od nowości? Może już auto miało remont w swojej historii? Bo te awarie z braniem oleju to nie była sporadyczna sprawa tylko masowa🤔
Witam. Jeżdżę 1.2tsi cbzb 105km 2014r. Auto ma obecnie 100 tys/km, silnik sprawuje się bardzo dobrze, olej stosuje 5w40 i wymiana co 10tys. Pobór jaki zauważyłam to oki 200ml między wymianami. Duży minus to tz dogrzewanie katalizatora (silnik długo pracuje na podwyższonych obrotach)
1.4TSI jest bardziej żwawy, narowisty, szybciej wkręca się na oborty natomiast 1.5 TSI to taki dźwięk buczenia, zmulony tzn nie czuć tego momentu obrotowego. Posiadam od nowości 1.5TSI olej wymieniłem po 1k, następnie po 5k i teraz systematycznie co 10k, olej zmieniłem z 0w30 na 5w30, Obecnie posiadam 173.000km przebiegu i zero problemów , przy przebiegu około 100.000 wykonałem "orzeszkowanie" zaworów ssących ten motor ma tendencję do mocnego nagarowania. W silniku przeprowadziłem chip Tunning oraz zastosowałem sportową wkładkę filtra K&N, auto fabrycznie pokazało 156 koni i 253Nm obecnie 192 konie i 323Nm.
Dzięki piękne za fajny komentarz. Jak Pan tak dba to silnik będzie jeszcze długo chodził niezawodnie. Polecam jeszcze robić płukanki a po wymianie dolewać ceramizera. Wszystkiego dobrego🙂
stosuję płukanki co 3 wymianę ale te słabsze w działaniu (Millers-a) aby uszczelek nie uszkodzić. Zacytuję słynne powiedzenie " jak dbasz, tak masz " Silniki z rodziny EA211 to bardzo udane jednostki szczególnie polecam 1.2 TSI EA211 90 lub 110, tania w eksploatacji ponieważ nie mamy tam systemu ACT oraz występuje tylko jeden wariator zmiennych faz rozrządu na wałku ssącym oraz do oczyszczania spalin występuje tylko zwykły katalizator bez GPF. Każdemu polecam zakup nowego auta z silnikiem TSI ponieważ one długo wytrzymają jak się ktoś zastosuje do mich zaleceń, szczególną uwagę trzeba zwrócić jak się kupuje używany, auto po flotowe na 99% miało jedna wymianę oleju do 30.000 kilometrów. I kupując nowe auto z silnikiem TSI zawsze wybierajcie słabszy wariant bo one niczym się nie różnią są ograniczone softem a w portfelu zostanie wam okolo 5k złotych wiec wydacie te 1500zł na dobry chip Tunning a przyrosty bedą oszałamiające.
Przykład na moich egzemplarzach:1.5TSI - stock150ps/chip192p
1.2TSI - stock90ps/chip138ps@@Kalwat_Garage
@@nocnydzik552 Dzięki wielkie, pozdrawiam🙂
@@Kalwat_Garagedolewać Ceramizer? Po co?
@@MrPrzemal Ceramizer zmniejsza tarcie w silniku. Zostawia po sobie taki nano-film.
Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony ale wlałem parę razy i jeśli zna się swój silnik (dźwięk, kulturę pracy) to da się odczuć różnicę. Mój diesel ciszej po tym klekocze, niektórym podobno auto przestaje brać olej (przez ten efekt uszczelnienia).
Jak z poborem oleju w 1.5TSI ? Jest czy go niema ?
Niee ma poboru, TSI wygrało już walkę z poborem. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to nagar na zaworach po 100tys.km. Czyści się łupinami orzechów i jest spokój.
@@Kalwat_Garagekiedy wygrał o walke? 122km, 125km,150km, 2012,2013..... Na forach kazde z tych aut ma watki o oroblemach z poborem oleju siegajacym 1litr na 1000kn nawet
@@unkasbc2 Zależy w którym aucie, który silnik i od którego roku..ale generalnie wszystkie od 2014 plus powinny być bezpieczne chociaż też nowe już też potrafią żłopać
@@Kalwat_Garage dla mnie juz sama informacja w ksiazce od producenta, o pobierze oleju nawet litr na 2tys km jest jakims strzalem w kolano, grupa VAG choć auta ladne, ergonomiczne wykonczone dobrymi materialami,jeśli chodzi o silniki to jakas katastrofa, prócz 1.6 mpi nie ma udanej konstrukcji a kupna auta z tej grupy to jak chodzenie po polu minowym....
No to powiem Panu że Hyundaie, Kie mają wpisane 1litr /1000km. Wiekszość marek podobnie...
Kupiłem golfa 7 2016 rok 1.4 tsi 125 km - przebieg 132500 km. Co sprawdzić, zrobić profilaktycznie w najbliższym czasie po zakupie?
Jeśli silnik jest suchy, łącznie z gniazdami przy wytryskach to w sumie tylko radzę wymieniać olej co 10 tys.km, co druga wymianę zrobić płukankę i raz na 50 tys.km wlać do oleju Liqui Molly Ceratec lub Ceratec Mannol (jest o połowę tańszy).
Dodatkowo raz na jakieś pół roku nie zaszkodzi wlać dodatku do czyszczenia wtrysków.
Jeśli to manual to warto zmienić olej w skrzyni bo ludzie o tym zupełnie zapominają a powinno się to robić raz na 80 tys.km.
No i jeśli rozrząd nie był robiony to też warto sobie wymienić a potem zmieniać tak co 80 -100 tys.km (zależy czy dużo miasta czy tras).
A reszta to jeździć i obserwować😀Życzę Bezproblemowej Eksploatacji🙂
@@Kalwat_Garage dzięki za ekspresową odpowiedź 👌
Ostatnie pytanko, a gdzie tankować? Jak to jest z tymi stacjami benzynowymi. Są lepsze i gorsze? Mój wujek rozmawiał z gościem co rozwozi paliwo i mówił, że jedzie od stacji do stacji i leje wszędzie to samo.
1.4 to tylko gaz w podłogę. Twój rocznik ma dopracowana jednostkę która będzie śmigać. Kolego standard świece, cewki też polecam już wymienić oleje filtry ewentualnie rozrząd. Pod około 200tys czujnik polozenia walu ew. Sondy lambda
uzytkuje 1.4 tsi wersja 140km z 2007 ea111 aktualnie ma 210 tys przebiegu jezdze juz 1,5 roku zrobilem okolo 35000km przez ten czas padla tylko cewka i czujnik doladowania turbo silnik robil dlugie trasy po 600km i jestem bardzo zadowolony olej wymieniam co max 10000 i oleju zostaje okolo 70% na bagnecie zadnej dolewki nigdy nie robilem. Wymianialem swiece i rozrzad. Jestem zadowolony
Witam,
pewnie ktoś wcześniej robił remoncik i teraz autko śmiga😛Życzę Bezproblemowej Eksploatacji🙂Pozdrawiam
U mnie w 1.5 DPCA skrzynia manualna ptzebieg 35 tys.km zero problemow zadnych kangurów i zero dolewek oleju Olej wymieniam co 10 tys.km.Pierwsza wymiana byla po 3 tys.
Legitnie😃Wszystkiego Dobrego🙂
Tylko DADA kanguruje, DACA i DPCA nie ma tego problemu.
Mam tem sam silnik, ten sam przebieg i również bezproblemowo jak narazie. Demon prędkości to on nie jest ale do spokojnej jazdy bardzo oszczędny i cichy bynajmniej w Golfie 7.
@@jacekhalkowski8338DPBA również nie kanguryje.
@@marekadamski3771 A to nawet nie wiedziałem, dzięki za info!
Oprogramowania skrzyni biegów manualnej ? Jak ?
Taaaak😃
Witam bardzo przydatny filmik. Mam silnik 1,5 EVO w VW Tigran z 2019 z przebiegiem 101000. Zauważyłem dziś zapocenie pod pokrywą zaworów i odmą. Czy to taka przypadłość tego silnika?.
Proszę sprawdzić na komputerze diagnostycznym czy wszystko gra. Te auta miały tendencje do zapychania się nagarem kolektora dolotowego więc może jest to związane z Pana przypadkiem🤔Zdalnie ciężko coś określić. Auto już pewnie jest po gwarancji?
Samochód kupiłem jako używany od VW Rzeszów z roczną gwarancją. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Rozumiem. Nie pozostaje nic innego jak oczyścić wszystko dokładnie i znaleźć źródło wycieku...
Dziękuję za pomoc, 23 kwietnia jadę do ASO na zgłoszenie naprawy.
Proszę dać znać co tam się okaże...Pozdrawiam🙂
Skoda Octavia II 1.4 TSI z 2011 od nowości właśnie 330 000 km. Poczatkowo brał olej, ale teraz od wyniany do wymiany.
Rozrząd z pompą wody przy 250k. A tak z silnikiem żadnych problemow, napraw.
75% trasy to autostrada.
Poczatkowo olej zmieniany w interwalach zalecanych przez producenta, czyli 30k.
14 lat to dość.😂 Wprzyszlym roku idę w 1.5 TSI 150 KM, bo zwycięskiej drużyny się nie zmienia. Z nadzieją, że starczy na następne 1,5-2 dekady do emerytury ;-)😅
Dzięki za opinię,powodzonka, pozdrawiam🙂
Kolega kupił nowego 1.5 130KM Leona, po 40tys km zaczął brać olej 1,5 litra do wymiany.
Witam,
I jak się sprawa skończyła?
Kiedy w tych silnikach wymieniamy rozrząd ? Mam wersje z act jeśli w ogóle ma to znaczenie.
Nie ma określonych interwałów przez ASO, ja bym pierwszy rozrząd zmienił po 100 tys.km a kolejne co 80-90tys.km. Ewentualnie interwał 5 lat. Wtedy jesteśmy po bezpiecznej stronie. Warto też po 100k sprawdzić zawory czy nie są zawalone nagarem, w tych silnikach przeważnie są i wtedy warto wyczyscić je łupinami orzechów (granulat łupin orzecha włoskiego).
@@Kalwat_Garage Dziękuję. Auto z 2019 roku jak myślisz robić to w aso czy szukać specjalisty. Co Ty byś zrobił? Auto raczej nie będzie szybko sprzedawane. Pozdrawiam.
@@siurpryza7987 Lepiej u kogoś kto się specjalizuje w Vagach, czy tam po prostu u dobrego mechanika. To nie są żadne czary. W mojej opinii nie warto robić tego w Aso i przepłacać.
Dawniej Autoryzowane serwisy miały dobrą renomę, potrafiły rozwiązać każdy problem...a teraz to po prostu kasują duże pieniądze za byle co...i jakość świadczonych usług wcale nie idzie za ceną.
Przykład (trochę się pochwalę😛): kupiłem kiedyś Rav4 za bezcen z problemem nie do rozwiązania,auto traciło moc a w kompie nic się nie pokazywało. 3 salony Aso Toyoty w Warszawie próbowały to naprawić, w każdym na pałę wymieniane były elementy za dużą kasę aż właściciel się poddał i odsprzedał mi auto (dodam, że ja nie pracuję jako mechanik). Wyczyściłem przepływkę, zajęło mi to 15 minut i rozwiązało problem😀
@@Kalwat_Garage o matko... Gratuluję i chyba zadzwonię do swojego starego mechanika może mi ten silnik ogarnie. Dzięki jeszcze raz.
@@siurpryza7987 Pozdrawiam, powodzonka🙂
TSI czyli bezpośredni wtrysk. W starych silnikach wtrysk był do kolektora dzięki temu zawory sące same się czyściły z nagaru z EGR?
Nie oglądałem dokładnie materiału, ale chyba ten temat nie był poruszany? A to ważne.
Czy ten silnik po 150tyś km nie będzie miał zapchane nagarem kanały dolotowe?
A może producenci wiedzą że i tak po 150 tyś będzie trzeba zrobić serwis filtrów cząstek stałych to odrazu też dolot będzie do robienia.
To może odrazu całe auto wymienić po 150tyś.
Wtrysk bezpośredni ma dużo zalet, a to że są teraz EGRy i to jeszcze z chłodnicami a dodatkowo GPF, to nic na to nie poradzimy. Takie czasy, takie silniki, taka pseudoekologia.
Gdyby producenci chcieli to zrobiliby silnik wytrzymujący kilka milionów kilometrów ale nie na tym biznes polega.
Mimo wszystko to 1.4 TSI Ea211 czy 1.5 TSI EA211 EVO są dobrymi silnikami, widziałem egzemplarze na olx mające po 400 tys.km. Omawiany egzemplarz jest z 2018 roku i ma 178 tys.km i nic się w nim nie działo oprócz wycieku z turbo który naprawiono w ramach gwarancji (dali nową turbinę za 2500zł). Pozdrawiam🫡
tymczasem kaszane nagarowego asfaltu moze robic niewymieniona odma, ktora moze wytrzymac ok 60 tys km
@@Kalwat_Garagetakie silniki nadal są produkowane, przykład 7.3 Godzilla, wszedł do produkcji około 2018r.
VW miał problem z 1.4 TSI, i tylko jeśli był zamontowany turbo+kompresor, w 1.4 z turbo 140KM nie było problemu, z 1.5TSI/eTSI też jest bezproblemowy.
jaki olej lejecie do tych silników ? ASO katalogowo sugeruje 0w20, ale wiem że mechanicy z tego samego ASO leją 0w30 do swoich 1,5.
golf 7 2019 bluemotion ,110 tyś przebiegu , manual , nic nie szarpie przy ruszaniu, reszta też bez zarzutów, jedyne co to w zeszłą zimę zepsuła się żaluzja chłodnicy (od zamarzniętego śniegu), jeżdżę z otwartą na stałe drugą zimę i nie widzę różnicy w nagrzewaniu się silnika podczas jazdy. I przy zatankowanym do pełna baku pokazuje błąd zaworu par paliwa, zawór dobry bo podmieniałem , od 3/4 baku ten błąd znika.
Witam,
Dzięki wielkie za opinię o aucie.
Generalnie to nieważne jaki olej wlejesz, byle był zgodny ze specyfikacją producenta i byle by wymieniać go co max 9-10 tys.km. W nowych silnikach jest to ważne. Dodatkowo polecam wlać sobie jakiś ceramizer do oleju np. Mannol czy Liqui Molly Ceratec. Wierzę w ich moc, używam we wszystkich moich autach i fajnie działają.
Użytkujesz to auto od początku? Pytam bo jestem ciekaw czy te usterki co wymieniłeś sięgają całego przebiegu auta. Pozdrawiam serdecznie
OW-30 jest zgodny z normą 504 - Shell Helix AV-L
Latam na 0W-20 (508/509), 75.000 km nalotu autostradowego i żadnych problemów, wymiana co 10.000 km.
Podobno ten silnik to Miller, a 1.5 TSI to Atkinson, i ze Miller jest slaby do ewentualnego tuningu i ze Atkinson jest ogolnie lepszy. Masz na ten temat jakas wiedze? Troche wlasnie czytam o tym co Atkinson wymyslil jako modyfikacje cykly Otta, ale to wyglada jak kombinacja z przekladniami i nie chce mi sie wierzyc ze cos takiego jest we wspolczesnym aucie.
Omawiany silnik to 1.5 TSI który działa w cyklu Millera. Cykl atkinsona jest m.in. w 1.8 od Toyoty.
Octavia 2023 16 tys przebieg ogolnie bez awari lecz kultura pracy silnika pozostawia do zyczenia no manual tez dziwnie zestopniowany co daje srednia przyjemnosc z jazdy rekompesata jest spalanie w trasie przy spokojnej jezdzie do 120km/h nawet 4.5l/100 lecz w miescie tak dobrze juz nie jest nawet 8l i wiecel srednio w trybie miesznym z przewaga miasto 7l/100 km
Dzięki za opinię, którą z resztą potwierdzam, Pozdrawiam 🙂
Dla porównania silnik 14 150 km jest mniej skomplikowany od silnika 15 tsi 150 km i tańczy w serwisowanie taka moją opinia
Mój Kamiq z tym silnikiem chodzi bez zarzutu ,w manualu
Dzięki za opinię, pozdrawiam🙂
Karoq 2022 1,5 TSI średnie spalanie + - 6 L
Nieźle🙂
czytam te komentarze i troche zaczynam sie bac. mam zamowioną oktavie 1.5 tsi i z fabryki ma wyjechać z maju. liczę, że większość problemów z silnikiem jak i elektroniką w aucie nie bedzie występować tak jak w starszych modelach.
Proszę sobie to auto sprawdzić przed samym zakupem. Czyli wziąć kogoś kto pomoże zrobić jego odbiór.
@@Kalwat_Garage na co mam zwracac uwage w przypadku odbioru nowego auta?
@@revolweu Panie kochany, to jest szersze zagadnienie. Na wszystko. Są ludzie, którzy takie odbiory robią na co dzień. Między innymi ja😛
@@Kalwat_Garage no to widac ze temat na nowy filmik ja chetnie obejrze. bo odbior nowego mieszkania to rozumiem ale o odbiorach aut to mi wyprało mózg
@@revolweu Okej, przemyslę sprawę z tym filmikiem.
Rzeczywiście te silniki szarpia przy ruszaniu? Chce wybrac cos do Scali 2024..
Zależy od danego egzemplarza. Aso podobno uporało się z tym problemem wgrywając nowe oprogramowanie. Mówię ,,podobno" bo jak Pan poczyta komentarze to u niektórych nadal samochód kanguruje po zmianach softu.
Generalnie to silnik bardzo fajny, ekonomiczny i z tego co widziałem to ma bardzo dobry osprzęt (same porządne firmy typu Mahle, Bosch, Behr itd..)
Panowie spróbujcie troche wolniej ( delikatniej ) puszczac pedał sprzegła przy zmianie biegów 1 -2. I czy w tedy nadal te kangurowanie bedzie ??? Czy może wasz problem z tym zmaleje a nawet zniknie ???
ASO nic na to nie poradzi, próbowałem w kilku ASO i nic. Tylko zmiana na PB 98.@@Kalwat_Garage
O ile wiem to nie vw miał problem, tylko właściciele aut. Vw migał się od odpowiedzialności wzorowo.
Racja🙂
1,5 tsi 150km 2021r ODRADZAM ZAKUP!!! samochodem nie da się płynnie jeździć przy ruszaniu i zmianie biegów 1-2 szarpie 2 razy na serwisie i odpowiedź że nic z tym się nie da robić, dodatkowo odłączane cylindry trzęsie silnikiem dramat! OMIJAĆ TSI szczególnie 1,5
Witam, znam ludzi którym wymiana softu pomogła, jeśli nie Aso to inny tuner samochodowy może pomóc. Przeważnie też kangurowania w tym aucie występowały przy ruszaniu na jedynce.
Co do odłączanych cylindrów to powinno to działać niewyczuwalnie także ewidentnie coś jest z autem nie tak.
Niestety ale pocovidowe auta mają problemy z elektroniką i widziałem już różne przypadki. Pozdrawiam serdecznie🙂
Ja przejechałem 70tys bez uwag 2019 rok
@@marcin2864 Życzę dalszej bezawaryjnej jazdy. Pozdrawiam🫡
Mam 1.5 150 golf 8 z 2020r bezproblemowo lata olej co 10 tys i świece co 50 i git
Podobno pomaga zmiana paliwa na e98 i wtedy problem nie występuje. Warto sprawdzić
Tak, miały wadę pierścieni a dokładnie ich brak😂
Taki prawie-brak😃Pozdrawiam
Audi Skoda Volkswagen - a Seat?😋
Seat nie😛Pozdrawiam
Seat Leon 1.5 tsi 130KM, 2019 rok, przebieg 40000 km, żadnych problemów, kangura brak, lany olej 0W20, wymiana co 9000/10000 kilometrów, brak poboru oleju
Dzięki wielkie za opinię. Wszystkiego Dobrego🫡
Po 2015 tez biorą olej
Witam, każdy silnik bierze olej😛
Zgodzę się, że obecne silniki benzynowe z turbinami też lubią sobie siorbnąć oleju przy dynamicznej jeździe ale generalnie to ta wada olejowa, która była wcześniej to już nie występuje. Jeździłem 1.4 TSI z 2011 roku który po przebiegu 120 tys.km zaczął wciągać olej i doszedł do 6 litrów oleju na 10 tys.km. Pozdrawiam serdecznie🙂
@@Kalwat_Garage wia
Domo że każdy ale nie w każdym trzeba dolewać od wymiany do wymiany
Jak o czyms mówisz to powinieneś być w tym rzetelny. Ja mam silnik 1.4 tsi 125 km z 2013. Silnik nie bierze oleju łańcuch po 120 tyś ni wymaga wymiany. Ale wg ciebie do 2014 to szorty. Silniki te zmodyfikowano 2011 roku. Tak więc mów z swojego doświadczenia a nie bo ktoś tak powiedział. Rzetelność to podstawa a szukanie informacji nie boli.
Witam🙂
Ten filmik to nie jest historia wszystkich TSI od początku. Tylko wspomniałem o nich ogólnie natomiast skupiłem się na 1.5 TSI.
Zagadnienie ,,TSI" jest bardzo szerokie bo część silników poprawiono w 2011 a część silników EA111 była obecna w koncernie aż do 2016 roku. Jest to moja wiedza nabyta, wynika z doświadczenia a nie przeczytania.
Nie wiem, jakie ma Pan auto, jakie oznaczenie silnika itd ale proszę się przedwcześnie nie cieszyć, bo tak jak już gdzieś pisałem - większośc przypadków tej wady olejowej rozpoczynała się właśnie od przebiegu ok 120 tys.km i stopniowo narastała😛
Miłego dnia
Skoda superb 2 FL. Na razie się cieszę gdyż dawno przekroczyła 120 k . Ale uogólnienia że "wszystkie TSI do 2016 to porażka. Syn jeździ Skodą superb 3 z 1.4 TSI na pasku i zero problemów a tam ma ponad 240 k.
Niestety stare poczciwe 1.4TSI jest o niebo lepsze a tez mamy 150KM. Bruuuu... lwpiej starszy rocznik 1.4 lub brac 1.8/2.0
Witam,
Silnik 1.4 to ten sam silnik co 1.5, różni się tylko skokiem tłoka. Za to 1.5 ma już dopracowany system ACT (w 1.4 były z tym problemy). Nie ma tu już problemu z rozrządem czy poborami oleju.
1.4 to też dobry silnik. Pozdrawiam🙂
@@Kalwat_Garage ale pleciesz bzdury.... ten sam silnik ???? ACT GPF wiekszy skok tloka, inne turbo, inny uklad wtryskowy, inny uklad chodzenia co ty pierdzielisz koleś....
@@Kalwat_Garage PS. W 1.4 TSI też w EA211 nie ma problemów z rozrządem i poborem oleju dramat zero wiedzy....
@@Owenage1000 A rozróżnia Pan pojęcia silnika i osprzętu? 🤔
Blok silnika jest ten sam, natomiast różni się od 1.4 tsi skokiem tłoka. Co do osprzętu to faktycznie są różnice.
W 1.4 TSI też jest ACT i też jest GPF (w zależności o którym roczniku rozmawiamy)
Pierwsze z serii 1.4 TSi miały problemy olejowe i z rozrządem, potem je poprawiono i już nie miały więc wiem co mówię a Pan się czepia pojedynczych słówek czy też generalizacji których czasem używam w komentarzach bo inaczej dany silnik musiałbym opisywać wskazując rocznik model, oznaczenie silnika, daną moc i wszystkie podzespoły osprzętu (bo też się zmieniają nawet w obrębie jednego rocznika czy oznaczenia silnika). I proszę mi tu nie kolesiować i nie dramatyzować bo nie ma powodów...😛
@@Kalwat_Garage Ja się jeszcze nie spotkałem z określeniem że to te same jednostki. Nie chcę mi się dowodzić racji. Sam producent opisuje jako nowa jednostkę i nigdzie nikt nie pisze ze to 1.4 z nowym osprzętem. Jednak Pan wymyślił sobie ze to to same silniki 😆
Jak ktoś chce się wygłupic to może se vag szrota kupić!
Ja bym się wygłupił i se Vaga kupił 😅
@@Kalwat_Garage nie jeden się wygłupił i kupił, a później łzy ronił jak do warsztatu gonił. Mechanik nie zawsze łaskawy by podjąć się gruza naprawy. I szuka później taki, cudownych porad na forach jak uzdrowić swojego z Wolfsburga Nazi potwora. Nie wie biedaczek, że to zemsta Hitlera i cokolwiek by nie zrobił to i tak mechanik się narobi😉
😂😂😂😂😂😂😂Pięknie. Szacun za to wierszoklectwo rymiczne😂 Pozdrawiam serdecznie😃
jezdze audi a6 ea 113 2.0 FSI TURBO - super , dlatego kupilem bo mialem wiedze ktore tfsi kupic , oczywiscie te grupy ea888 to istna mina do 2015 r ktora puszcza z torbami 🥵
Jak odróżnić te silniki z wadą olejową od tych bez?
Te z wadą olejową pobierają olej a te bez - pobierają go mniej 😃
A tak poważnie to musi Pan doczytać w internecie o konkretnym silniku w konkretnym aucie bo nie ma jednego klucza.
Generalnie to od 2011 zaczęła się walka z wadą olejową a w 2014 roku skończyła, a resztę szczegółów trzeba sobie wygooglować albo podpytać..
to ja juz wole toyote w hybrydzie
1.4 2018r palił mniej a tego mam 6 miesięcy i jest szybszy. Około 1litr więcej średnio=6,2 po zimie z 5000tysi km
Dzięki za opinię, pozdrawiam serdecznie🙂
Najgorsze silniki ma vw
grupa wag 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 VAG czy FauAG sie czyta
Grupa VAG, każdy to czyta po polsku jako grupa Wag...pozdrawiam🙂
@kristal410 Super! a weź napisz jeszcze jak się czyta Viagra
@@MrPrzemal hadziaje nie umieja czytac, wiec komu?
kto cie nauczy czytac? andrzej duda?
@kristal410 Srag a nie faug…