Ingerencja sądu we współwłasność - sądowe ustalenie zasad korzystania z nieruchomości

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лис 2024
  • W sytuacji, w której współwłaściciele nie mogą porozumieć się w tak podstawowej kwestii jak codzienny sposób korzystania z nieruchomości, możliwa jest ingerencja sądu, który w wydanym orzeczeniu ustali zasady takiego korzystania. Jakie zobowiązania może wydać sąd wobec skonfliktowanych współwłaścicieli, czego może im zabronić i do czego zobowiązać, a także co takie orzeczenie oznacza i jak je egzekwować....o tym wszystkim jak zwykle #bezkrawata .... #radcaprawny #poradyprawne #prawnik #nieruchomości

КОМЕНТАРІ • 13

  • @wojski68
    @wojski68 Місяць тому +1

    👍🖐️

  • @oprawiebezkrawata9631
    @oprawiebezkrawata9631  Рік тому

    Zapraszam również do śledzenia profilu Kancelarii facebook.com/profile.php?id=100076206580230

  • @piotrjanczewski7951
    @piotrjanczewski7951 Рік тому

    Bardzo ciekawy materiał . Czy ten przepis dotyczy również inwestycji w nieruchomość gruntowa np modernizacja nawierzchni wspólnej drogi dojazdowej gdzie część właścicieli nie chce partycypować w kosztach ?

    • @oprawiebezkrawata9631
      @oprawiebezkrawata9631  Рік тому +1

      Dziękuję. O kwestii, o której Pan pisze mówiłem w innym filmie (ua-cam.com/video/jxoWarrbPRw/v-deo.html). W tym przypadku chodzi o uzyskanie zgody zastępczej na czynność przekraczającą zwykły zarząd nieruchomością, a więc nie będą miały zastosowania regulacje dotyczące zasad korzystania. pozdrawiam.

  • @Bogdan-q7n3j
    @Bogdan-q7n3j 3 місяці тому

    Jak mozna z panem się skontaktawać mam problem ze współwłaścicielem proszę o jakieś kontakt

    • @oprawiebezkrawata9631
      @oprawiebezkrawata9631  3 місяці тому

      @@Bogdan-q7n3j zapraszam do kontaktu mailowego: radcaprawny.zukowski@gmail.com

  • @robertdzialach
    @robertdzialach Рік тому

    Witam takie małe pytano czy jak rzeczoznawca wyceni kogoś część np 100tyś a ta osoba chce więcej czy sąd może dać więcej chociaż nie jest tyle warte jego część???

    • @oprawiebezkrawata9631
      @oprawiebezkrawata9631  11 місяців тому

      Dzień dobry. Zasadniczo Sąd nie orzeka w tym zakresie inaczej aniżeli ustali biegły.

  • @takietam88
    @takietam88 Рік тому

    Panie Bartku założyłem sprawę o zasiedzenie po zmarłym ojcu który tam mieszkal od 1974 my cała rodzina moje dzieciństwo nawet moi dwóch braci oddali mi swoje ułamki jest ich dwóch ale została jeszcze macocha mam też ulamki po zmarłym tacie i mamie. MACOCHA nie miala zadnych dzieci z moim ojcem przyszła na gotowe. Macocha chce ode mnie za JEJ ułamek żebym dal jej sluzebnosc . Ma też wysoko emeryturę po moim tacie bo zmarł. ona nigdy nie pracowała. Ja absolutnie sie na sluzebnosc nie zgadzam założyłem sprawę o zasiedzenie pomoc (adwokat) po zmarłym tacie czy jeśli będę miał tytuł prawny mogę zacząć naliczać jej odszkodowańie za bezumowne korzystanie z lokalu bo ona tylko siedzi i na nic się nie zgadza.A moze wymieszkac ten ulamek??? naliczac do tylu???a jeśli będę miał tytuł prawny i będę właścicielem czy ona może za 3 lata starać się o zasiedzenie bo mieszka tam 17 lat płaci za grunt i inne wiedząc to się uwinolem bo gdyby nie ja to ona to przejmie a za rogiem mieszka jej córka z pierwszego małżeństwa czy ona może iść do niej do córki mieszkać??

    • @oprawiebezkrawata9631
      @oprawiebezkrawata9631  Рік тому +2

      Opisana sytuacja wymaga w mojej ocenie szczegółowej analizy. Jeżeli jest Pan zainteresowany umówieniem terminu konsultacji, zapraszam do kontaktu przez profil kancelarii. pozdrawiam.

  • @mirekmirus5619
    @mirekmirus5619 Рік тому +1

    won z ta flaga na Ukraine