Jak utrzymać prawidłową dietę dziecka w czasie pandemii?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 січ 2021
  • Przedstawiam zalecenia żywieniowe dla prawidłowego żywienia dzieci w pandemii Covid. Poruszam kwestie poprawnej diety i spraw dotyczących zdrowia naszych dzieci: prawidłowej masy ciała, regularnej aktywności fizycznej w warunkach domowych. Omawiam z czego powinno składać się codzienne pożywienie dziecka, gdy dostęp do lodówki jest łatwy. Mam nadzieję, że informacje, które znajdziecie na moim kanale będą dla Was przydatne.
    Odcinek: Zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży:
    • Zasady zdrowego żywien...
    Konsultacja u mnie:
    - trwa około 30 minut, w zależności od złożoności problemu
    - w trakcie przeprowadzam wywiad żywieniowy
    - pytam o Twoją masę ciała i wzrost
    - pytam o Twoje zwyczaje żywieniowe
    - dobieram zalecenia żywieniowe
    Konsultacja przeprowadzana jest telefonicznie. Zalecenia wysyłam na maila.
    Ułożenie diety
    Dieta ułożona jest na 10 dni. Indywidualnie, do celu, schorzeń, preferencji żywieniowych oraz aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Wysyłana jest mailowo.
    Kontakt do mnie: info@butikdiet.pl
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 3

  • @ButikDiet
    @ButikDiet  3 роки тому

    Czy odcinek był dla Was intersujący? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie!

  • @dorotazawacka9037
    @dorotazawacka9037 2 роки тому

    Dzień dobry, bardzo intersujący film. Niestety u mnie z kolei jest odwrotnie, tzn. mój syn (16 lat) jest chudy jak przysłowiowy patyk 176cm/57kg. Żeby zwiększyć kaloryczności posiłków mój mąż wymyślił, by dodawać synowi dodatkowo do kanapek majonez, do kakao śmietanę, każe jeść więcej słodyczy. Syn po tym źle się czuje. Wg mnie to za dużo kalorii. Pani Anetko, jak można bezpiecznie zwiększyć kaloryczność posiłków?

    • @ButikDiet
      @ButikDiet  2 роки тому

      Dzień Dobry Pani Doroto,
      Dziękuję za obejrzenie mojego filmu.
      Zaczęłabym od tego aby zapisać przykładowy tydzień sposobu żywienia dziecka/nastolatka, aby zobaczyć gdzie leży problem. Z takim dzienniczkiem udać się do dietetyka,który policzy jakie jest zapotrzebowanie przy danej aktywności, a jakie realne spożycie produktów w codziennej diecie. Czyli inaczej mówiąc powinna być ułożona dieta. Produkty zwiększające kaloryczność to np. Węglowodany( ryż, pieczywo, kasza) ale nie tylko. Należy również zaobserwować jaka jest aktywność fizyczna dziecka i dobrać dietę.
      Pozdrawiam serdecznie
      Aneta