Ciasnota Podbarkowa - 3 Ćwiczenia Likwidujące Ból

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 10

  • @spinemedica
    @spinemedica  Рік тому

    🔎 Zespół ciasnoty podbarkowej charakteryzuje się ostrym kłującym ból zlokalizowanym w przedniogórnej części barku. Ból nasila się podczas czynności wykonywanych ponad poziomem stawu barkowego takich jak np. sięganie nad głowę. Ból wynikać może z podrażnienia jednej lub kilku struktur znajdujących się w przestrzeni podbarkowej takich jak ścięgna mięśni stożka rotatorów, kaletka podbarkowa czy ścięgno głowy długiej bicepsa.
    🧠 W tym filmiku przedstawimy wam cztery ćwiczenia, które mają na celu zmniejszenie bólu, odbudowę pełnego zakresu ruchu oraz poprawę siły mięśni stawu barkowego. Ćwiczenia ułożone są od najłatwiejszych (przeciwbólowych) do trudniejszych i w takiej kolejności powinny być wykonywane.
    0:00 Wstęp
    1:04 Ćwiczenie przeciwbólowe
    2:38 Poprawa ROM barku
    3:57 Ćwiczenie wzmacniające
    👨‍⚕👋🏻 O NAS:
    Nazywamy się Krystian Strojny oraz Michał Musiał. Jesteśmy fizjoterapeutami a nasz ośrodek nosi nazwę SpineMedica - specjalistyczne leczenie bólu kręgosłupa i stawów. Na co dzień pracujemy w swoich prywatnych gabinetach pomagając pacjentom z dolegliwościami bólowymi układu ruchu. Jedną z głównych specjalizacji w naszym ośrodku jest tak zwany Medyczny Trening Terapeutyczny. Obecnie wiele badań naukowych jasno wskazuje, że terapie aktywne oparte o proste programy ćwiczeń mają bardzo wysoką skuteczność w redukowaniu dolegliwości bólowych. To co nas wyróżnia to fakt, że kładziemy bardzo duży nacisk właśnie na promowanie Treningu Medycznego oraz edukacji pacjenta ponieważ są to kluczowe elementy zapewniające długoterminowy efekt naszych działań, a nie jedynie chwilową ulgę. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z naszymi mediami społecznościowymi oraz blogiem gdzie dzielimy się darmową wiedzą.
    🌍 Moja strona - spinemedica.pl/
    👉 BLOG - spinemedica-blog.pl/
    👉 INSTAGRAM - instagram.com/spinemedica_fizjoterapia/
    👉 FB - facebook.com/spinemedicans
    ✅ Umów wizytę w naszym gabinecie w Nowym Sączu:
    📲 KONTAKT:
    Krystian: 517 381 146
    Michał: 792 723 320
    💻ONLINE:
    Krystian: www.znanylekarz.pl/krystian-strojny/fizjoterapeuta/nowy-sacz#address-id=%5B946214%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=84
    Michał: www.znanylekarz.pl/michal-musial/fizjoterapeuta/nowy-sacz#address-id=%5B1030829%2C1031237%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=84

  • @adamkobylinski9321
    @adamkobylinski9321 29 днів тому +1

    Genialny gość

  • @rolivegan6841
    @rolivegan6841 6 місяців тому +1

    MR barku lewego
    Badanie wykonano aparatem 1,5 T, w sekwencjach TSE T1, TSE T2, GE T2, PD FS i STIR, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3 mm.
    Staw bez wysięku. Ślad płynu kaletce podnaramienno-podbarkowej.
    Podwyższenie sygnału ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego w dystalnym odcinku, na długości ok 2 cm - cechy częściowego uszkodzenia SST, niewielkiego stopnia.
    W zakresie pozostałych ścięgien mięśni rotatorów zmian nie stwierdzono.
    Cech zaniku mięśniowego w zakresie mięśni rotatorów i mięśnia naramiennego nie stwierdzono.
    Hiperintensywne pasmo u podstawy przedniej górnej części obrąbka stawowego-wariant rozwojowy o charakterze otworu podobrąbkowego.
    Poza tym w zakresie obrąbka stawowego zmian nie stwierdzono.
    Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o prawidłowym sygnale i przebiegu.
    Torbiel kostna zwyrodnieniowa podchrzęstnie w zakresie barkowego końca obojczyka, o wymiarach 4 x 8 mm, z przerwaniem warstwy korowej powierzchni stawowej w tym miejscu.
    Przestrzeń podbarkowa w najwęższym miejscu w trakcie badania mierzy 9 mm. Wyrostek barkowy o nieco zagiętym przebiegu - typ II budowy.
    Wysypka osteosklerotyczna w przyśrodkowej części głowy kości ramiennej, o wymiarach 4 x 8 x 4 mm.
    Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach powierzchni stawowych panewki.
    Chrząstki stawowe prawidłowe.
    Odstęp kruczo-obojczykowy mierzy 9 mm. Obie części więzadła kruczo-obojczykowego prawidłowe. Pomoze mi Pan to odczytać czy jest bardzo zle? Skonczy sie to operacja,czy fizjoterapia wystarczy?

    • @spinemedica
      @spinemedica  6 місяців тому

      Takiej decyzji nie da się podjąć na podstawie opisu rezonansu. Liczy się stan kliniczny pacjenta.

    • @rolivegan6841
      @rolivegan6841 6 місяців тому

      @@spinemedica ruszam ta konczyna bez bólu w każdym kierunku i robię grafikę jak i jedna tak druga konczyna

  • @Iza-zaz
    @Iza-zaz 3 місяці тому +3

    to nie jest wykonalne przy ciasnocie podbarkowej ...

    • @spinemedica
      @spinemedica  21 день тому

      Ciasnota podbarkowa ma tak wiele przyczyn że czasem dobór odpowiednich ćwiczeń może wymagać bardzo zindywidualizowanego podejścia.

  • @jagienka7723
    @jagienka7723 5 місяців тому +1

    Zabrakło mi „płaszczyzny do zapięcia garderoby”;) wyżej- stanika i niżej - spódnicy. Gdybym to mogła wykonać- reszta to byłby mały pikuś. Bez tego - czuję się niepełnosprawna, niestety. A ćwiczenia na to- z drążkiem pionowo za plecami - to katorga na tą chwilę. Może jest film w tym temacie?

    • @spinemedica
      @spinemedica  5 місяців тому

      Można to ćwiczenie wykonywać nie z drążkiem a z ręcznikiem proszę sobie wpisać w YT: „IR behind back with towel” powinno wyskoczyć ☺️