Która Skoda Fabia mniej SPALI? 1.0 TSI 110KM kontra 1.5 TSI 150KM - Irokez
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- W tym filmie przedstawię wam dwie Skody Fabie 4 generacji. Przejedziemy nimi z Jeruzala (czyli serialowych Wilkowyj) do Warszawy, trasa liczy 70 kilometrów. Podczas tej trasy zobaczymy który z silników mniej spali, oraz jak się jeździ poszczególnym samochodem.
Samochody w filmie to:
1. (Czerwona)
Skoda Fabia IV Style - 1.0 TSI 110KM 3 cylindry
2. (Żółta)
Skoda Fabia IV Monte Carlo - 1.5 TSI 150KM 4 cylindry
Spodobał Ci się film? Zapraszam do wspierania kanału! / @szymonwosiek
Mój Facebook: / irokez.yt
Strona internetowa: www.szymonwosi...
Instagram: / irokez_yt
Mail: szymon@theagenzee.com
Tylko w ASO mamy takie 1.0 które dochodzą do 400 tys km bezproblemowo , teraz pojemność nie jest wyznacznikiem trwałości, gdzie po 2015 3.0 TDI pełne magazyny zatartych silników po 120 tys km. 1.0 TSI w flotach robią astronomiczne przebiegi i bez poważnych awarii, statystycznie najbardziej dopracowany silnik pod względem awaryjności .
Ja tam przeciwnikom małych silników mówię od dawna - pewne silniki nie psują się od małej pojemności, tylko dlatego że są źle zaprojektowane.
3.0 TDI 3generacji to nieudane silniki. Zacierają się głównie przez pompę oleju o zmiennym wydatku, a co z tym idzie przez za niskie ciśnienie oleju. Co by o VW nie mówić to 1.0 TSI jest jednym z lepszych litrowych, 3-cylindrowych silników turbo, dowodem są spore przebiegi. Tutaj konkurenci pokroju EcoBoost czy PureTech nie mają podjazdu (czekam na hejterów 😂)
Tak jak nowych aut nie lubie tak Škody wyglądają genialnie
Bardzo fajny film
Fajna zabawa, ciekawy test. Pewnie w trasie większa frajda z jazdy tym 1.5. W mieście bez znaczenia czy 1.5 czy 1.0. Więc aż tak bardzo nie ma co wybrzydzać. No i 10 tysi zostaje w kieszeni.
Od niedawna mam Fabię 1,0 115 km z DSG. Dzisiaj po wycieczce 100 km drogami krajowymi wyskoczył wynik 4,1. Mniej już nie zeszło.
spalanie z komputera nigdy nie będzie się zgadzać z tym z dystrybutora
@@ukaszukasz3552w skodzie dystrybutor vs komputer to zaledwie -0.1l/100 różnicy, wiec jest dość miarodajny.
Do jazdy w większości po mieście 1.0 jak najbardziej wystarczy i spali mniej niż 1.5. Do jazdy po trasach i autostradach 1.5 będzie optymalny przy zbliżonym spalaniu do 1.0.
Troszkę to dziwne jeżdżę 1.0 TSI 110 koni z 7 biegowym DSG i żeby zrobić średnią 6 l to trzeba się postarać i być katem a nalatane mam już 362 tyś jadąc turystycznie spokojnie 4,6 średnia🤔 pozdro:)
Fabia? Który rocznik? Były jakieś awarie przez te 362tys?
Test taki sobie. Mamy w domu nową fabke 1.0 TSI 115 koni i szczerze mówiąc jest wystarczający do tego auta. Spalanie benzyny jest na bardzo dobrym poziomie. Od 4 litrów na setkę po krajowych drogach do 6 na autostradzie. Skrzynia biegów manualna 6 biegowa. Co by nie mówić to ten silnik udał się Czechom. Ja mogę tylko polecić.
Przecież zawsze tak bylo że producent w ofercie ma małe silniki do miasta i większe w trasę ale trzeba do nich dopłacać, jakoś w latach 90tych 12:02 nikogo nie dziwilo 1.0 50km w polo, potem 1.4 60km, 1.6 75km itd. takim 1.0 50km na autostradzie spalil wiecej od 1.6 bo osiągał maksymalne predkosci dla swojej mocy. Różnica jest taka że teraz macie dwa silniki o różnych mocach od 95 do 110 np w tsi 1.0. Tak jak widze w komentarzach 1.0 tsi to jeden z najlepszych silników w swojej klasie. Mnie srednie spalanie w fabi kombi wychodzi 5,5 do 5,8. nigdy nie mialem większeg.
Chyba ludzie młodzi, to już nie pamiętają, jakie były moce w samochodach w latach 90. Ale masz całkowitą rację i w tych "cudownych latach" normą były takie silniki jakie mówisz w autach segmentów B i C. Przy nich 1.0 TSI to sportowy silnik wciskający w fotel ;) Pamiętam, jak przyspieszały takie cuda, jak golfy czy stilo z wolnossącym 90KM 1.4... A spalanie ja mam przez 6 lat użytkowania Ibizy 5,0-5,1 długotrerminowe - 190 tys km przejechane.
@wojciechsugocki1213 Tak się przyjęło że trzeba narzekać na wszystko, inaczej jesteś psychicznie chory😅 jak zaczynałem jeździć to upalalem poloneza na gaźniku z LPG, jak matka kupiła forda ka 1.3 50km to to był jakościowy przeskok i człowiek się cieszył że samochód po odmuleniu silnika wyciskał licznikowe 150 a palił tyle co te nowe TSI. Fakt że to były idioitoodporbe samochody ale ciągle coś trzeba było przy nich dłubać a teraz tylko zmieniasz olej regularnie wszystko śmiga bezawaryjnie.
Tu jest dobry test, bo na tej samej skrzyni a nie róznych. No i kluczowa sprawa, krótkie odcinki jakie czesto robimy w miescie:
ua-cam.com/video/CjPyRlWfgWY/v-deo.html
Ciekawy film :) U mnie C4 1.6 Benzyna też podobnie. Trasa 87km, średnia 63km/h i spalanie 6.0😉
U mnie mazda 5 2.0 benzyna powrot z wakacji 2+2, plus palny bagażnik, 500km , srednia pred 71 i spalanie 5.6 L /100km , dziekuje dobranoc xD
@@wronek1 a ile biegów?
@@j4cob77 5biegów bo przedlift, jest u mnie na kanale nawet film o tym
@@wronek1 Dobranoc 🖐️
@@jarekm159 dobranoc
Jakby zestawić obydwa modele z Dsg to 1.0 Tsi spalił by mniej. Czasy gdy automaty spalały więcej już odeszły. DSG z budowy to skrzynia manualna z robotem który za nas zmienia biegi. Czyli mechatronika. Także test taki sobie. Oczywiście 1.5 jest lepszym wyborem ale 1.0 tsi z Dsg do codziennej jazdy jest Ok. Nawet w trasie się nie ma czego wstydzić. Widziałem egzemplarze z przebiegami ponad 300 tyś które jeżdżą bezawaryjnie. Tylko wymiana oleju, świec i rozrząd. W 1.5 tsi koniecznie należy wyłączyć tryb dwucylindrowy.
jak wyłączyć ten tryb
@@ukaszukasz3552 u tunera w mapie silnika
Dlaczego koniecznie trzeba wyłączyć?
A może test Cupra Leon st w 1.5 tsi i 2.0 tdi? Proponuję wrzucić dodatkowo 500kg ( ludzi albo materiałów bo wszystkie testy są na pusto) Te same moce, ceny rożne, a odczucia mogą być skrajne
Ale odkrycie!!!
Żona ma Fabie 1.0 manual i pali jej 5.0 srednio z 360km -akurat dzis tankowalem(80%miasto i 20%dojazd obwodnica do miasta). 0 tras. Ja mam Scalę 1.5 dsg i średnio 6.5l a w trasie 5.8l bez dziadowania i niskich obrotów. Ale jakby wybierac, który silnik do auta rodzinnego. Wybierając pomiędzy tymi to tylko 1.5.
1.0 TSI 110km to słaby silnik? To jaki inny silnik zbliżonej mocy będzie dynamiczniejszy? Nie mogę sobie wyobrazić zrywniejszego silnika w 110-120km. No ale jak ktoś jeździ tylko szybkimi autami 150km to potem może wydawać się wolny i opinia jest wypaczona. 1.5TSI 150km rewelacja ale za jaką kasę... W tej cenie to już można mieć w sumie Golfa 8 z tym samym silnikiem.
Kamiq 1.0 tsi zony srednia 4.6 z 5 tys km. Kobita nie zamula bo poprzednio jezdziła moją cuprą 300 jednak trzeba było cos bardziej do miasta.
Emocje prawie jak w starym dobrym Top Gear 🤣🤣
Ciekawe czy wskazanie spalania jest wiarygodne. A może jest tak samo dokładne jak te tempomaty?
Oba auta powinny być w automacie to porównanie silników jest nie obiektywne. Albo takie same silniki albo takie se skrzynie biegów.
Przez AT test nie jest w ogóle miarodajny.. skrzynia dsg jest dużo cięższa..
Zobacz testy tych samych silników a różnych skrzyń, różnice w spalaniu są spore.
Chyba nie załapałeś porównania. Chodzi o porównanie mniejszego i większego silnika, gdzie różnica w mocy jest znaczna, w dodatku jeden z nich jest w automacie. Na koniec okazuje się, że spalanie jest identyczne.
@@sebayoutub Ja właśnie załapałem, gdyby porównać te same skrzynie i inne silniki test byłby miarodajny, albo te same silniki a inne skrzynie. Natomiast tu nie dosc ze inna skrzynia to jeszcze inny silnik..
Witam moje pytanie czy ktoś orientuje sie na temat fabii 1,0 mpi czy nadaje sie do jazdy ?Jak ten silnik pracuje z gazem?
Z gazem działa wybitnie. Ale tsi daje ci turbo a to zupełnie inna jazda niż MPI dynamika dużo lepsza. Moja żona ma miejskie 1.0 tsi w kamiqu i kiedyś bmw 320i e46 porobiła.
Niewiem jak jechałeś ta fabia 1.0 110 że masz takie duże spalanie. Ja ostatnio jechałem średnia prędkość wyszła 70 na godzinę I spalanie 4.2litra
Fajny test, czyli warto dopłacić do 1.5 jeżeli ktoś może sobie na to pozwolić.
Widać że kierowca czerwonej nie oglądał wykresu charakterystyki silnika. Gdyby trzymał obroty między 2000-2500 to wynik byłby zupełnie inny.
Pytanie czy warto dopłacać te 20-30 tys.Pln do silnika 1.5 i DSG. Kolejna kwestia to cena serwisu DSG i większego silnika przy przebiegach 150-200 tys.km . No ale test był nie o tym 😉.
Jakiego serwisu, tych samochodow nie kupuje sie używanych. One sa zaprojektowane na onres PCP czyli 4 lata albo 100k km
@@WhatsOnTodayDad muszę się z Tobą w dużej mierze zgodzić 😉
@@WhatsOnTodayDad Mój ma już 6 lat i 240k, w silniku jeszcze nawet pasek jest fabryczny.
@@WhatsOnTodayDadboże jakie głupoty. Przez 3lata 200tys. i nic. Ty pewnie tyle masz na liczniku a samochód pełnoletni i silnik już dwa razy robiony u Stasia w garażu.
@@dziadek1970 kto pytał?
Suche gadki przez cb mogliście sobie darować.
Jaka to wersja dsg? Dq200?
Tak, DQ200
Czy w tych nowych silnikach 1.5 występują problemy z poborem oleju silnikowego?
Po przejechaniu 15 tyś km należy spodziewać się konieczności dolewki oleju, chyba że wymieniasz go częściej to wtedy problem ten staje się nieistotny - silniki 1.5 z lat 2019-2022.
Wątpię aby w 1.5 evo wymagał dolewkę skoro 1.4 150KM, który jest bezpośrednim wzorcem dla 1.5 oba na pasku, nie wymaga żadnych dolewek nawet po przebiegu 200 tys km. Te silniki są bardzo udane i nie mają nic wspólnego z Poprzednią generacją ea189 na łańcuchu rozrządu.
Test taki sobie. Na koniec podsumowanie że litrowy silnik to nie... Litrowe silniki tsi to mejsterstuck po względem spalania, osiągów, długowieczności , bezawaryjności i.... ceny! Jasne że silniki o większej mocy lepsze no jasne jasne.
Style czerwony, Monte Carlo pomarańczowy tak dla lekkiej zmyłki chyba
No ja ich nie malowałem haha
Pojemność nie ma znaczenia przy spalaniu. Cały downsizing to bzdura aby samochody wytrzymywaly 100k km albo okres lizingu. Nawet gdyby to sprawdzic na silniku 3 l i 1.0 wynik bylby ten sam a nawet na korzyść 3.0. masa i przyspieszenie robia roznice. Jesli masa i przyspieszenie sa te same zawsze wiekszy silnik bedzie mial lepszy wynik
Kolejny mitoman pojemności
Podaj argumenty większego silnika poza tym że prościej mu osiągać prędkości maksymalne i zasadniczo pociągnie dłużej niż uturbione mniejsze silniki.
Ostatnio sprawdzałem astrę 1.6T vs C5 3.0 na papierze do 100 teoretycznie to samo, w praktyce astra raz odjechała od razu na starcie długość auta a później ~2 długości, za drugim razem dłużej mielila i odjechała koło 60km/h i nadal pomimo że stało się to później zrobiła miejsca na minimum dwa samochody za sobą.
~190KM vs 207/211KM r4 vs v6 i prawie 2x różnica pojemności
Co ty tutaj wyskakujesz z tymi autami Hitlera. A poszedł precz!
Kup i śmigaj Izerą od Kaczora i Pinokia.
Te skrzynie automatyczne są do dupy
Który brzydszy?? Obydwa
Ty pewnie nie jesteś lepszy 😂
@@grzegorzkrol3288 🤭
Neeeee, obecna Fabia prezentuje się na prawdę dobrze.
@@grzegorzkrol3288Pewnie jeździ beemka która się sypie na potęgę 😅
1.5 padaka z systemem odłanczanych zaworów! Tylko 1.5 VTEC turbo. Reszta to padlina
Odłączanych
Podasz publicznie co wciągasz? Może zmień już dealera