Trzy ćwiczenia techniczne na ergometrze wioślarskim

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 9

  • @MrNowakles
    @MrNowakles 2 роки тому +2

    Super przedstawione ćwiczenia. Dzieki!!

  • @krzysztofgawryluk4501
    @krzysztofgawryluk4501 Рік тому +3

    Cześć! Fajnie pokazane, z energią i entuzjazmem - zachęca do ćwiczeń. Pytanie: jak głęboko powinno się schodzić na podjeździe? W przypadku Agnieszki widzę, że kolana przekraczają "linię pięty" (delikatnie wychodzą poza pięty, w kierunku do koła zamachowego), co niektórzy nazywają błędem. Maciej z kolei tak nie robi. Więc? Aaa, no i fajna z Was para! pozdr, K

    • @stowarzyszeniewygrywamy
      @stowarzyszeniewygrywamy  Рік тому +1

      Dziękujemy za pozytywny komentarz!
      W teorii optymalnie jest gdy piszczele są w pozycji pionowej, lecz to wszystko zależy od wielu czynników: mobilności, możliwości, budowy ciała wiosłującego.

    • @krzysztofgawryluk4501
      @krzysztofgawryluk4501 Рік тому

      @@stowarzyszeniewygrywamy to na gorąco jeszcze spytam: czy takie delikatne wyjście poza pozycję pionową sami sobie korygujecie? czy już nie? czy zostawiacie ten szczegół jako najmniej istotny (nawet na poziomie mistrzów - to mnie ciekawi)?

    • @stowarzyszeniewygrywamy
      @stowarzyszeniewygrywamy  11 місяців тому

      ​@@krzysztofgawryluk4501zazwyczaj staramy się odchylać mniej więcej barkami na godzinę pierwszą, aby pracować jak najbardziej w poziomie.

  • @pokrec
    @pokrec 2 роки тому +1

    Dodałbym do tego wariant z nogami wypiętymi z pasków, tzn. z paskami pod podeszwami. Odpychanie się tak, żeby zatrzymywać się na paskach to tracenie energii.
    Owszem, jak mamy sprint 28+ pociągnięć na minutę, to nie da się nie polegać na paskach, ale przy wolnych jazdach, np. 20 pociągnięć na minutę paski nie powinny w ogóle "pracować".
    No i wreszcie ktos na filmie instruktażowym wiosłuje poprawnie!

    • @stowarzyszeniewygrywamy
      @stowarzyszeniewygrywamy  Рік тому +1

      Tak, wiosłowanie bez pasków pomaga pracować nad techniką w różnych aspektach. Jeżeli chcemy ograniczyć zatrzymywanie się na paskach musimy skupić się na tym aby był skuteczny transfer mocy na drążek/łańcuch w szczególności w drugiej fazie pociągnięcia. Wtedy opór będzie nas dociskał do podnóżka.

  • @janmiki3356
    @janmiki3356 11 місяців тому

    Czwartym ćwiczeniem powinno być tzw. "sprężynka". Szybkie odprowadzenie rąk od tylowia i powolny powrót do pozycji tzw. wejściwej. Następnie energiczne i synchronizowane "przeciągniecie" itd. Wadą ergometrów jest to, że orczyk nie posiada możliwości obrotu (czyli, nie jest ułożyskowany).

    • @stowarzyszeniewygrywamy
      @stowarzyszeniewygrywamy  11 місяців тому

      @janmiki3356 temat ćwiczeń można rozwijać godzinami. Do końca nie wiem co rozumiesz przez ćwiczenie "sprężynka" i szybkie odprowadzenie rąk. Ręce powinny prowadzić tułów do przodu, ale adekwatnie szybko do reszty ruchu i SR. Ergometry są przygotowane dla szerokiego grona odbiorców, obracanie wioseł to już zagadnienie wyłącznie dla wioślarzy, którzy trenują na wodzie.
      Pozdrawiamy!