#27 - Jak postrzeganie świata zmienia Twoją fizjologię? - dr Joanna Podgórska

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 27

  • @kajawalus241
    @kajawalus241 2 роки тому +18

    Hmmm chciałam poczytać sobie komentarze, a tu nic nie ma? Jak to? 😉 Takie ważne i wartościowe informacje zasługują na przynajmniej jeden komentarz🙃 Uwielbiam jak Asia opowiada z taką energia i zaangażowaniem, widać że żyje tym wszystkim i że jest to jej życie, pasja👍 ze swojej strony dziękuję bardzo za tę rozmowę, słuchałam z dużym zaciekawieniem 🙏

    • @faceciwkitlach4109
      @faceciwkitlach4109  2 роки тому

      Oj Asia zdecydowanie wie o czym mówi i czuje temat :) Dzięki za ciepłe słowa ;)

  • @jolantasz8016
    @jolantasz8016 Рік тому +5

    Kiedy doktor Podgórska mówi, to dla mnie jest w pełni zrozumiałe i niezwykle interesujące. Ma ogromną wiedzę, którą potrafi przekazać, a to nie zdarza się zbyt często. Poza tym jest pasjonatką, jeśli chodzi o mózg, co słychać i widać.

  • @BartoszBojarski-z1n
    @BartoszBojarski-z1n 5 місяців тому +1

    Jestem biologiem, który nie lubił neurobiologii - do czasu "odkrycia" dr Podgórskiej :)

  • @zosiol3332
    @zosiol3332 Рік тому +2

    Uwielbiam słuchać i czytać wszelkie wypowiedzi Asi 💛 bardzo sie cieszę że teraz odkryłam również wasz podcast, dzięki za to co robicie!

    • @faceciwkitlach4109
      @faceciwkitlach4109  Рік тому +1

      Dzięki za ciepłe słowa. Cieszy nas ogromnie, że nasza społeczność się rozrasta. Zapraszamy także na Spotify ;)

  • @Roberciqs777
    @Roberciqs777 Рік тому +1

    Asia ma Moc 🌞💙👍

  • @mareksamborski8638
    @mareksamborski8638 2 роки тому +2

    Bardzo ciekawy odcinek w totalnie niedocenianej serii. Dzięki i pozdrawiam :)

    • @faceciwkitlach4109
      @faceciwkitlach4109  2 роки тому

      Dziękujemy serdecznie ;) Asię zawsze dobrze jest posłuchać ;)
      PS: Nas też :D Pozdrawiamy ;)

    • @mareksamborski8638
      @mareksamborski8638 2 роки тому

      @@faceciwkitlach4109 Nie spodziewałem się odpowiedzi, tym bardziej mi miło :) Wykorzystam więc to miłe zdarzenie do przekazania pewnych sugestii. Jestem bardzo zainteresowany, oczywiście na poziomie popularnonaukowym, genetyką a zwłaszcza epigenetyką, moje zainteresowania sięgają jeszcze czasów, gdy epigenetykę określano mianem "pseudonauki". Zauważyłem niestety, że na UA-cam praktycznie nie ma materiałów na poziomie choćby "Genomu" Matta Ridleya czy "Drugiego kodu" Petera Sporka. Panów wiedza daje możliwość stworzenia wielu interesujących materiałów w tym zakresie, więc będę cierpliwie czekał :))) Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.

    • @faceciwkitlach4109
      @faceciwkitlach4109  2 роки тому

      @@mareksamborski8638 jeśli chodzi o epigenetykę, to zapraszamy do odcinku 19, gdzie trochę ten temat staraliśmy się przybliżyć. Zachęcamy do odsłuchania i przekazania opinii na temat odcinka.

  • @joannadabrowska-zegalska82
    @joannadabrowska-zegalska82 2 роки тому +2

    Świetny podcast, dziękuję

  • @mariuszkajstura6635
    @mariuszkajstura6635 Рік тому +1

    A może samoświadomość to wiedza chwili obecnej, jaka jest nam dostarczana za pośrednictwem posiadanych możliwości obserwacyjnych. Zaś świadomość to pełna wiedze chwili obecnej wykraczająca poza nasze możliwości obserwacyjne ? Świadomość może również oznaczać przestrzeń w której jesteśmy ?

  • @stanmazur5111
    @stanmazur5111 Рік тому +4

    Kochani rozmówcy, materialistyczny punkt widzenia powoduje, że szukacie świadomości w mózgu. Czy ktoś znalazł programistę w komputerze? Frazes z Nikoli Tesli: wszystko jest energią i informacją. Kłania się pojęcie pola, w którym jesteśmy wszyscy. O tym też mówi wspomniana epigenetyka. Świadomości nie ma w mózgu. Czy w akademickich podręcznikach anatomii jest układ energetyczny z kanałami zwanymi meridianami (czym się różni anatomicznie trup od żywego ciała?)? Dziwię się, że pani Joanna, osadzona w zen, upiera się przy jedzeniu mięsa, które wiadomo jaką ma energię. Fizyk atomowy A. Woźny twierdzi, że tylko 4% energii pobieramy z materii/jedzenia. Resztę pobieramy podczas snu, kiedy umysł i programy matrixa nie przeszkadzają w łączniu się z polem. Już 40 lat nie jem mięsa wyłącznie z pobudek ideologicznych. Pominę opisywanie zalet tej decyzji. Myślę, że jesteście blisko kościoła w którym dzwoni. Pozdrawiam...

    • @pustygrob5837
      @pustygrob5837 5 місяців тому

      Ale dr Podgórska nie jest materialistką, tylko buddystką. Nie ma materialistycznego paradygmatu w jej wywodach. Mózg to tylko przedmiot, a świadomość jest podmiotem.

    • @pustygrob5837
      @pustygrob5837 5 місяців тому

      Aczkolwiek zdanie "Świadomości nie znajdziesz w mózgu" to zwykły błąd kategorialny. Bo co miałoby to znaczyć: znaleźć świadomość? Świadomość nie jest jakimś neuronem albo wyładowaniem elektrycznym, aby ją "znaleźć". Nie jest rzeczą.
      To trochę tak jakby powiedzieć: "na żadnym obrazie Leonarda da Vinci nie znajdziesz piękna. znajdziesz tylko farby, kształty... ale nie znajdziesz samego piękna". Tylko, że piękno jest tym, jak te wszystkie rzeczy oddziałują. A nie jakimś elementem na obrazie. Tak samo świadomość nie jest elementem mózgu, więc mówienie, że się jej nie znajdzie, jest wpisywaniem jej na listę rzeczy, które powinny być do znalezienia.

  • @haydamaka6489
    @haydamaka6489 Рік тому +1

    Kozak! ❤

  • @MIOKIN
    @MIOKIN 2 роки тому +6

    Jak zwykle zachwycam się ile i jak wykorzystujesz swoją wiedzę a na dodatek mówisz o tym w taki sposób że można wszystko to sobie wyobrazić aż chce się jeszcze bardziej człowiek rozwijać.

    • @faceciwkitlach4109
      @faceciwkitlach4109  2 роки тому

      Mózg chyba jeszcze na wiele lat będzie naszą tajemnicą ale @JoannaPodgórska wie jak uchylić rąbek tej tajemnicy. A to co nam się najbardziej podoba, to to, że jest to nie tylko teoria ale i praktyka ;) A miałaś okazję słuchać innych naszych odcinków?

    • @MIOKIN
      @MIOKIN 2 роки тому

      @@faceciwkitlach4109 Nie jeszcze, ale przeglądałem już co tam ciekawego macie na kanale i znalazłem kilka ciekawych dla mnie tematów na weekend.
      Btw mam wrażenie przynajmniej w tym odcinku jakbyście zbyt dużo niskiego tonu dali sobie na mikrofon i przez to jakby ciszej was słychać. Bynajmniej takie odczucie miałem na początku.

  • @sylwiasobolewska9321
    @sylwiasobolewska9321 День тому

    Bardzo mnie ciekawi ten temat. Ale jak dla mnie to jest za dużo informacji prywatnych Pani Posgorskiej (ciągła autopromocja i wrażenie samozachwytu) a raczej mniej tych ważnych informacji naukowych. Więcej czasu dla nauki i mniej dla osobistych zwierzeń … to byłoby trochę profesjonalniej!
    Pozdrawiam

  • @jakubdobiszewski941
    @jakubdobiszewski941 8 місяців тому +1

    Czemu ta laska cały czas skupia się na sobie.