Używam tych dętek od kilku miesięcy. Co prawda nie robię dużych przebiegów, trasy do 100 km, ale przejechałem na nich jak do tej pory jakieś 2500km bez najmniejszego problemu. W tym czasie wielokrotnie przekładałem opony. Używam ich w oponach 32c, ale oponach z dobrą ochroną przeciwprzebiciową. Jeżdżę głównie po asfaltach, ale również zdarzy się po szutrach i żwirach. Jak powiedziałem wcześniej, 2500km przejechane, zero problemów, zero przebić. W zależności od typu założonych opon, ciśnienie między 3,5 a 6 bara i spadek ciśnienia w moim wypadku to około 1 bara na tydzień, więc tak samo, jak w dętkach butylowych. Za te pieniądze jak najbardziej warto!
Mam i ja. W szosce na hamulcach szczękowych i karbonowych obręczach. Mieszkam i jeżdżę w alpach francuskich. Zero problemow. Ostatnio nawet jakiś bikepacking ogarnąłem na przełęczach powyżej 2000m (rower był doładowany do 17kg). Polecam!!!
Dętki RideNow to rewelacja :) ~34g sztuka, w kołach siedzą od wiosny, zrobione nieco ponad 5kkm bez problemów. Kolejne dwie siedzą jako zapas w podsiodłówce, a i tak zajmują mniej miejsca niż jedna dętka butylowa :D Na YT jest ciekawy filmik, w którym autor pokazuje, że TPU jest sporo odporniejsze na przebicie niż butyl. Są też dane pokazujące, że TPU oferuje większą odporność na uszkodzenia niż butyl i lateks. Oporami toczenia zbliża się do lateksu i jest dużo lepsza niż butyl. Co ciekawe dętki TPU są też dużo korzystniejsze dla środowiska niż butyl (oraz lateks). TPU jest biodegradowalny i nietoksyczny (w przeciwieństwie do butylu) i w pełni możliwe jest poddanie jej recyklingowi. Nie widzę już najmniejszego sensu do powrotu do butylu. Dla mnie pojawienie się tej dętki to swego rodzaju rewolucja i dętki butylowe powinny pójść w zapomnienie :D
to tez alternatywa dla tubeless, jak ktos nie ma odp obreczy... prawde mowiac nawet jakbym mial rower trail z obreczami tubeless to chyba i tak wolalbym tpu, dla wygody zmiany opon no i tpu bedzie lepiej trzymac cisnienie
Niestety ale testy na YT nie mają nic do rzeczywistości. Dętki te przebijają się tam samo jak butylowe. Mam tubolito w street trialu i już 10 łatek. Łapie Snake-i jak butyl a jak coś się wbije w oponę to i dętkę też przebije. Ale masa robi swoje i zmieniać nie będę 😂
@@master9658 tubeless też nie jest idealny. Trzeba dolewać mleka, zapomnisz, to Ci dziury nie sklei. ZielonyF16 ostatnio miał taki problem na ultra gravelowym.
Co to za bzdury o tej biodegradowalności? Jedyne co, to TPU możesz ponownie przetworzyć, ale i tak nikt tego nie robi. No chyba, że znasz firmę, która odzyskuje materiał z dętek rowerowych to poproszę o namiar
Po ogladnieciu tego filmu zdecydowalem, ze zaryzykuje i kupie detki TPU. Kupilem Offbondage na Ali za 16 zl sztuka. Calosc zaworu jest aluminiowa, zaworek jest wymienny i zeby go odkrecic to uzywamy do tego drugiej strony zakrętki wentylka. Proste, skuteczne i genialne. Wydaje mi sie, ze problemy z TPU sa spowodowane blednym montazem. Trzeba ja lekko napompować, najlepiej ustami, wsadzic w obrecz i po zalozeniu opony sprawdzić czy sie w całości schowala i nie jest nigdzie przyszczypana. Obie napompowalem do 7bar i prosily o jeszcze :) Ja akurat nie używałem tej naklejki na wentyl bo moja obrecz byla pod zawor AV, i jak włożyłem plastikowy adapter w obrecz to wentyl wchodzil na lekki wcisk. Nie ma mowy o luzach. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedyny minus, ze musze teraz jezdzic z adapterkiem DV-AV tak na wszelki wypadek.
@@23ftunderpo kilku miesiach stwierdzam, ze to loteria. Pierwszy batch, ktory kupilem trzymał ze 100 do 60 psi 2 miesiące.. Następne detki, rozklejaly mi sie przy laczeniu wentyla z tpu. Pozostale slabo trzymaly na samym wentylu. Dalem tam tasme teflonowa i trzyma ekstra. Ale znowu ryzyko rozklejenia na laczeniu wentyla.
Używam zarówno wersji Road 36g jak i MTB 56g. wszystkie kupione za około 25zł za sztukę, wszystkie ważą troszkę mniej niż mówi producent. Wszystkie spisują się świetnie, żadnego przebicia od początku, czyli od kilku miesięcy, te szosowe trzeba podpompować z raz na dwa tygodnie.
Mam dokładnie te same spostrzeżenia co Ty Janie. Zaczynałem od Pirelli i po złapaniu kapcia zapodałem Ridenow. Faktycznie gorzej trzymają ciśnienie. Po złapaniu snejka założyłem załataną (dedykowaną łatką) Pirelli i śmigam póki co. Z tyłu dymam 7bar, z przodu 6bar.
Tez jezdze na tych detkach. Zamontowane na dwoch szosach i wrazenia ogolnie pozytywne. Na razie jedna detke musialem wymienic, bo nagle przestala trzymac cisnienie. Jedynie z czym sie nie moge zgodzic to traktowanie tej detki jako fajna opcja zapasowa. Rzeczywiscie, wymiary i waga moga kusic, ale kontrola jakosci u majfrendow jest srednia i w trasie wole miec pewna opcje. Na zapas zawsze jest butylowa i latki, a wynalazki montuje w domu ;-)
Zgadzam się z uwagą dotyczącą jakości zaworków. Kupiłem 4szt. (bo było taniej- 2 do założenia i 2 na rezerwę). W jednej zaworek nie trzyma powietrza co zauważyłem dopiero po założeniu i próbie dopompowania. Na tych dwóch założonych na razie jeżdżę i jest ok. Trochę z tymi zaworami słabo bo co jak gdzieś w lesie przyjdzie wymieniać, a rezerwa okaże się do niczego.
RideNow od ponad 5kkm. Różnica odczuwalna w jeździe po wywaleniu butylowych ciężkich dętek duuża, taka jak po zmianie obręczy na piastach z łożyskami kulkowymi na maszynowe, jak po zmianie opon kostkowych mtb na miejskie. Nigdy więcej grubych ciężkich dętek. Ciśnienie trzymają przynajmniej tydzień. Nowa miesiąc, bo wcześniejsza padła po 5kkm przez nieostrożne obchodzenie się z ...wentylem. Delikatnie zakładać wężyk pompki :) Przebijalność taka jak butylowych, przynajmniej po wyciągnięciu z uszkodzonym wentylem sprawdziłem dziabnięciem nożem, łatwo przeszło.
Problemem było to że zamówione 3 szt. przyszły do mnie wszystkie niestety wadliwe, ale napisałem do sprzedawcy i wziął temat na klatę i dosłał nowe. Miały być jako zapas, a że uszkodziłem oponę na tyle że mleko nie uszczelniało, a łatek nie miałem akurat więc wsadziłem TPU i jak na razie po ponad 2 tyś km dają radę, dodatkowo kupowałem z jakiejś promki i za trzy z przesyłka zapłaciłem 47 zł :)
Przejęzyczyłeś się mówiąć reklamówka - miało być prezerwatywa xD Zamontowali mi w windsporcie pirelli i przez rok było super - trzymały ciśnienie i żadnej gumy na 7k. Od maja tego roku jednak potrafiło mi mocno schodzić cisinenie - 3atm dziennie - szczegolnie jednej z nich. Zmieniłem na ryzową ridenow i na razie super :)
Mi powietrze przez tydzień trzymają idealnie i to pompując do 7 atm. Przy codziennej jeździe. Ale to może świadczyć o braku powtarzalności przy produkcji czy innych wetylach( ja mam akurat czarne). Także absolutnie wg mnie dobry produkt, nie ma się czego obawiać
Cześć ! Jeżdżę na tych dętkach, wszystko jest okej, zrobiłem coś około 1000km, tak co 3-4 dni lekko dopompować trzeba. Co do zaworka ti się zgodzę, no nie jest on idealny. Moja ocena bardzo pozytywna.
Testowałem zarówno zielone dętki z alieexpres jak i teraz obecnie różowe ridenow. Zielone - albo miałem pecha albo taki szrot - generalnie nie było problemów z utrzymywaniem ciśnienia natomiast przebiłem przy ok 1.5k-2k(szosa) 3 dętki. Różowe Ridenow początkowo ok, po kilku dniach problem z uciekającym ciśnieniem. W ciągu jednego dnia/nocy potrafi uciec 2bary. Tragedia. Zamówiłem już Pirelli żeby zobaczyć jak to działa w markowym produkcie.
ja z kolei używałem dętki Pirelli, ale właśnie ze względu na cenę, poszperałem w necie i znalazłem Schwalbe Aerothan. Cenowo może i wychodzą podobnie, ale jak się dobrze poszuka w necie, to idzie je wyhaczyć w okolicach 70zł za sztukę. Jak dla mnie rewelacja i duża różnica w trakcie jazdy zwłaszcza przy przyspieszaniu
TPU robi jeszcze Schwalbe i mają one jedną wadę: sprzedają je tylko z jedną długością wentyla i w razie potrzeby trzeba sobie dokupić przedłużkę do zaworu presta. I normalnie nie jest to problem ale ja woziłem ze sobą te dętki jako zapas przez ponad rok i przez ten czas wymieniłem koła na takie z większym stożkiem. No i przy awarii okazało się, że trzeba było dobrze kombinować bo wentyl wystawał na jakieś 3mm :D
Używam w gravelu i jestem zadowolony. Przez kilkaset km miałem 1 kapeć od drucika (zwykła też by padła). Z ciekawostek można je latać z powodzeniem samoprzylepni łatkami topeak flypaper. Nie mam problemu z ciśnieniem ale rzeczywiście zależy to od wentylkow
Korzystam z detek cycloami. Różnią się od przedstawionych przez Ciebie tym, ze wentyl jest metalowy. Ciśnienie utrzymuje podobnie. Łatałem łatkami tubolito.
Używałem Tubolito do szosy i albo miałem pecha albo hmmm nie wiem jak to wytlumaczyc. 6 lat na zwykłych dętkach i nigdy nie złapałem kapcia do momentu kiedy wsiadłem na Tubolito i w pierwszej połowie sezonu byłem po 4ech awariach dętek. Raz faktycznie przywalilem w dziurę ale kolejne 3 kapcie były spowodowane dziwnymi przetarciami, raz od strony obręczy gdzie byłem zaskoczony bo nie doszukałem się żadnego zadziorka, dwa - przy łączeniu wentyla z dętka, trzy - zaraz po założeniu i po pierwszym napompowaniu powietrze zeszło po pierwszej krótkiej jezdzie. Także bardzo się zawiodłem. Na plus obsługa gwarancyjna, która w teorii nie obejmuje serii road ale firma stanęła na wysokości i dostałem w gratisie 2 dętki po tych pierwszych dwóch kapciach
Używam w gravelu, mam bardzo podobne doświadczenia. Wentyle są słabe - moja stacjonarna pompka SKS nie była w stanie napompować żadnego z dwóch kół w których zmieniałem dętkę. Bateryjna Xiaomi i przenośna Crank Brothers sobie radzą, nie drążyłem tematu. Biorąc pod uwagę cenę nie będę marudził. Do zalet dodałbym jeszcze jeden punkt - dźwięk przy prędkości 30km/h+ jest całkiem przyjemny :D.
Model dętki: Ride Now Race Formula 700 x 32-47 C (wentyl: 45 mm) Ciśnienie: 1.9-2.0 Bar (dętka na tylnym kole) Opony: Schwalbe Hurricane 28 x 1.60" Czas użytkowania: 21.05.2023 Przebyty dystans: ~ 600 km Teren: szutry, asfalt Waga realna: 42.6 g (producenta: 45 g) Póki co, chińska dętka sprawuje się bez zastrzeżeń (brak przebić). Jedynie zaworek wydaje się być delikatny i trzeba uważać podczas pompowania. Przednia opona wyposażona jest w zwykłą dętkę Continental Tour 28" - spadek ciśnienia w obu dętkach jest porównywalny. Jeśli wytrzyma rok użytkowania to kupię kolejną.
mam pod 26 cali i póki co mi jedna poszła po tygodniu. złapała 3 mikro otwory. przy tym rozmiarze koła standardowa dętka to blisko 200g, ta chińska miała mieć 62g, realnie ma 55. Tym samym na komplecie oszczędzamy blisko 300g (!). przy tej cenie nie widzę odwrotu :)
pierwsze detki kupilem troche droższe od cyclami, w zestawie mają łatki, jedna gdzies pekla, ze 2 uszkodzilem pompowaniem poza opona. Drugi raz kupiel ridenow, włożyłem do opony i nie dotykam, trzymają aktualnie 5k km, zaworki może zależą od szczęścia ale moje trzymają dobrze przy pompowaniu do 90-95 psi. Kiedys słyszałem że bywa różnie z nagrzewaniem przy szczękach
Zamówiłem na ali... 10x dętka i 10x łatki marki new boler za 130zł i jedna była zdeformowana. Dostałem 11zł zwrotu. Ogólnie chyba najlepsze dętki tpu chińskiej marki. Czy Twoja conti nie jest potalkowana od opony? Otworzyłem teraz jedną i nie ma talku.
Tez używam newbaler z plastikowymi wentylami (teraz mają z metalowymi - waga 28g) po 15zl /szt. Zawor presta byly bardzo slabe. Zawieszaly sie. Wymienilem na dt swiss od zaworow tubeless i problem zniknął. Mimo minimalnych problemów polecam. Zamówiłem teraz na testy ridenow 24g i newboler z metalowym gwintem
Ze swojej strony mogę dodać, że złapałem kapcia, próbowałem zakleic latkami tzw bezklejowymi, czyli te ,które mają klej same w sobie kupione tez na Ali . Niestety te rozwiazanie nie działa, latki na drugi dzień najzwyklej odkleiły się. Kupilem kolejne, tym razem takie + klej ,oczywiście kpl przeznaczony do tpu, zakleilem i dziala , przejechane juz 2 tys km ,zachowuje sie jak nowa. Powietrze uzupełnieniam raz w tygodniu.
Masz rację, wentyle i cały ten plastik przy zaworkach to spory problem. Coś tu musi być jeszcze poprawione, sama dętka jako pojemnik dla powietrza jest ok i uważam że będzie przyszłością.
Używałem... niestety wszystko zależy jak sie trafi...w szosowym komplecie od tygodni trzyma cisnienie, a w gravelowej opcji 5 dętek pod rzad nie trzymały cisnienia i mikro dziurki prosto z pudełka. Także jako zapas też można sie zdziwić.
Ja póki co jeżdżę na Pirelli, a w zapasie RideNow. RideNow mają poza ceną jeszcze jedną przewagę nad Pirelli. Jak porównasz nowe dętki to RideNow zajmują nawet mniej miejsca niż Pirelli. Dla tego w podsiodłówce wożę RideNow mimo, że kupiłem 3szt. Pirelli.
Nie wiem czy ktoś to miał, ale w Pirelli P Zero po roku rozszczelnił się wkręcany wentyl. Wpierw w jednej dętce po miesiącu w drugiej. Po 3 godzinach jazdy 2 PSI mniej. Próbowałem wymienić, wkręciłem inna końcówkę, ale puszczała powietrze. Musiałem kupić kolejny komplet. Wcześniej trzymały ciśnienie elegancko.
Przy zakupie pierwszych tubolito czytałem duzo uwag o nieszczelnosci przy wentylu, to chyba najcześciej wystepująca wada w tego typu konstrukcji. Byc moze w tych recenzowanych z ali tez ucieka w tym miejscu a nie przez samą maszynkę.
Od początku sezonu przejechane 4k km, Ridenow sprawują się bez problemów. Co 2 jazdę dopompowuje do 6 bar. Waga poniżej deklarowanej. Nie ma co przepłacać za 3-4 razy droższe.
Hej, jezdze na chinskich detkach szosą od wiosny. Mialem ciekawą sytuacje; po krótkim postoju pod sklepem wsiadlem na rower, okazalo sie ze w przednim kole zeszlo powietrze, zanim sie zorientowalem, kolo zdążyło zrobic z 2 pelne obroty. Efekt taki ze dętka miala 5 snejków. Butylowa chyba by lepiej to zniosła ;) W ramach eksperymentu pokleiłem wszystkie dziury. Napompowalem 5bar, pierwsza latka puściła po 5h. Detka poszla w kosz, zalozylem kolejną. Niedawno zlapalem kapcia, zalatalem, trzyma drugi miesiąc 😅
Co do dętek TPU Ridenow i Cyclami mogę dodać następujące spostrzeżenia. Taśma na obręczy przy tych dętkach musi mocno przylegać do felgi. W grawelu miałem ori taśmę ochronną i dwie dętki przebiły się bo wcisnęły się pod taśmę w otwór na szprychę. Zmieniłem taśmy na przyklejane ale mam już dętki standardowe. Z kolei w szosie na dystansie może 500km wykończyłem 4 szt na dziurach. Chodzi o to, że jak opona dobija do felgi to robią się małe uszczypnięcia - dziurki. Tego problemu nie mam na zwykłych light.Jestem ciężkim osobnikiem i to pewnie komplikuje sprawę. Jeżdżę na zwykłych light tysiące km i żadnych kapci. Reasumując wykończyłem 6 w krótkim czasie w sposób powyżej opisany. Co prawda żadna nie została klasycznie przebita. Potwierdzam problemy z zaworkami. Są słabe.
Też kupiłem dwa zestawy na próbę do MTB. Od początku sezonu jeżdżę na różowych Ridenow I nie ma z nimi najmniejszego problemu. Trzeba uważać przy montażu bo sa delikatne i łatwo je poskręcać albo przebić. Może trafiłem na lepsze egzemplarze a może też dlatego, że jeżdżę na ciśnieniu od 3.5 do 4.0 nie mam takiego problemu z uciekającym powietrzem. Owszem raz na kilka tygodni uzupełniam powietrze ale nie różni się to niczym od dętek gumowych, które miałem wcześniej. Ciekawostką jest też fakt, że koła z tymi detkami dają inny dźwiek. W moim przypadku sprawdzają się świetnie.
Ja kupilem barbieri nxt zielone - od tygodnis zero spadku cisnienia waza 44g dka rozmiaru do 32c a butylowe conti 143 wiec 99g na kole zysku. Ride now zamowilem wczesniej tylko ze pomylkowo bo strona ali jakas taka pomiesxana no i zamiast detek przyszly latki😅 . Barbieri faine rylki wentyle bez gwibtu.
Dętki RideNow 4szt. założone do opon 40c. Dwa różne rowery. Przelaj i treking. Wrażenia z jazdy pozytywne. Po tygodniu uzytkowania szosa , bruk , leśne i polne sciezki , rozeszły się w miejscu łączenia. Wszystkie 4 sztuki. Dodam , że przy ciśnieniu 3-4 bar. Wadliwa partia?
Ja mam mieszane doświadczenia. Opony Continental GP5000 + RideNow. Niestety - albo mam pecha, albo jednak są bardziej podatne na przebicia od zwykłych ciężkich dętek Conti. Na zwykłych dętkach ubiegły sezon to ok 8,5 kkm w plenerze bez gumy. A na RideNow w ciągu 1000 km 2 x kapeć. Problemów z nietrzymaniem powietrza przez zawory nie doświadczyłem, zobaczymy co będzie dalej. Kupiłem 8 sztuk + 2 x łatki za ok 200 zł.
Miałem zamawiać, jak ale słyszę/czytam o spadku ciśnienia w kilka dni czy problemach z zaworkami to mi się odechciewa. Latam na Conti Supersonic. Waga ok 50g, cena ok 50zł za sztukę i zero problemów i nerwów. Po 15g różnicy wagi na koło nie ma żadnego znaczenia.
Zastanawia mnie czemu wszyscy się jarają Tubolito w których zawory się prują jak Sasha Grey a nikt nie mówi o Revoloop które cenowo są na tym samym poziomie a z zaworami zero problemów.
mialem z 5 roznych tubolito i ze wszystkich schodzilo powietrze przez wentyl. badziewie totalne. w jednej przy probie dokrecenia wentyla ten po prpstu pekl. ogolnie pomaga uszczelnianie gwintu klejem do telefonow komorkowych
Mialem te żółte z pirrerli, wystarczyło przez jakis szuter czy gorszy asflat wjechać by złapać kapcia, opona z wkładką antyprzebiciową…na normalnej dętce to caly rok zero kapci, na tych tpu to co 2 tyg. Wróciłem do normalnej dętki i znów zero kapci.
2 ridenow mi pekly na rowerze, jedna na podjezdzie (i chyba dlatego wciaz zyje), druga gdy rower stal w barze (nie bylo slonca). przy miejscach klejenia nie rozciagaja sie rowno i powstaja slabsze miejsca, ktore pekly....
@@unclerice8463 tak, na pewno 2 rozne zle zalozylem, i na 2 pozostalych widze rozciagniecie/oslabienie materialu w tych samych miejscach blisko wentyla ....
Ja złapałem kapcia trzy razy, ale to raczej winna opon. Załatałem dziurki i nie ma żadnego problemu. Ciśnienie rzeczywiście trzymają gorzej od butylowych, ale lekkość i niskie opory, a tym samym łatwiejsze wprawienie roweru w ruch bezcenne.
Przejechalem na ridenow na gravelh poand 2000km - 0 przebić ale po 4 miesiacach padł wentyl, miałem starą wersję z czarnym wentylem. Mam wrażenie że detni przenoszą troche mniej drgań niż zwykłe.
Dziś mi doszła do roweru mtb Kupiona za 14zł z darmową wysyłką Co do łatek sam się nie spodziewałem ale dostałem jeszcze jeden naprawczy zestaw (w twoim przypadku możliwe że zapomnieli spakować i do każdej dętki taki dodają) Zobaczymy jak podziała w ciężkim terenie :D
Jak na razie 4000km zrobione na zielonych Cyclimi z metalowymi zaworami bez "kapcia" , 6-7 barów i zero jakikolwiek problemów. Na pewno zostaną na stałe i nie wrócę do innych tym bardziej do takich po 120zł jak zimą w promocji na Ali dętka z łatkami wyszła mi 23zł za sztukę z wysyłką
Gorzej trzymają ciśnienie. Losowość w jakości (wystarczy poczytać komentarze - ja z moich jestem zadowolony, inni piszą, że ich miały wady). W razie potrzeby reklamacji - loteria, podejrzewam, że większość osób w razie wady fabrycznej po prostu je wyrzuca i zapomina. W przypadku Pirelli sam reklamowałem wadliwą dętkę i od razu dostałem nową. Z drugiej strony co do losowej jakości- znam też przypadki fabrycznie wadliwych dętek Pirelli/Tubolito. No ale one zostałe wymienione przez producenta.
U siebie sparował em te dętki z oponami Continental GT 5000(2k przelotu), niby wszystko jest ok ale gdzieś w papierach dołączonych do opon pisało żeby nie parować ich z dętkami typu race. To chyba przez to odnoszę subiektywne wrażenie że trochę tempo się to wszystko toczy.🤔
Nie zauważyłem,żeby ciśnienie tak szybko uchodziło. Na tydzień schodzi max 1bar. Przy zwykłych dętkach jest podobnie. Ja używam przejściówki z wentyla presta na samochodowy. Lepiej mi się pompuje
też mam przejsciówkę na samochodowy, w każdych detkach schodzi powietrze ja mam zwykle detki schwalbe i schodzi mniej wiecej 0.5 bara na tydzień i też muszę dopompowywać, 20 lat temu dętki były lepsze i można było całe wakacje jezdzic i nic powietrze nie schodziło teraz nic porządnego nie robią
Może podmienić zaworek na bardziej markowy lub od Pirelli i sprawdzić szczelność? Jeśli jest to przyczyną ubytku ciśnienia. Choć kolor biały wentyla słabo wygląda względem czarnego.
tydzien temu zamówiłem komplet 2szt bez łatek za 44zeta, jestem ciekaw czy też łatki doślą. Ale jak chciałem kupic kolejny komplet to cena była już ponad 6 dych
Mam w szosie, najtańsze jakie były na Ali, około 30-35,- za komplet. Po 5 dniach muszę poprawić ciśnienie. Przy pierwszym zakupie jedna dętka po założeniu po około 15 minutach się rozszczelniła i poszła do kosza - wada fabryczna. Zaworki jak jak musisz, bez rewelacji. Moje waza 27 gram sztuka do opony 32c. Jako zapas mam zwykła dętkę ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia jakbym musiał zmieniać w plenerze.
Jezdze na detkach cyclami. Do kazdego kompletu dorzucaja łatki. Przejechane 1600km bez żądnych niespodzianek. Jedyny problem tych zielonych detek jest taki ze trzeba pamietac przed kazda jazda o kontroliwaniu cisnienia.
Mówimy wyłącznie o szosie. W szosie z tubeless korzystałem chwile, ale zbyt często zmieniam opony i mnie ciągła zabawa z mlekiem irytowała. W gravelu tylko tubeless.
Jeżdżę na tych dętkach od roku i na razie bez problemu są super jako zapasówki, a co do zaworków zawsze pompuje z przejściówką samochodową i problem rozwiązany.
@@B4uer namierz dokładnie dziurkę , ja zawsze zaznaczyłem mazakiem , w miejsce dziury pół kropelki kleju cyjanoakrylowego i zostawić na pół dnia do wyschnięcia, ważne żeby to była mała kropelka w miejscu dziury, bo jeśli klej rozsmarujesz to klej popęka razem z dętką
zawodki .... powiem CI jedna rzcz, mam najtansze detki za pare zł nie, nie z chin, i dopompowuje je raz na 2 miesiace max, a pompuje nie malo do 8 atmosfer zaworki trzymaja super, naprawde nie trzeba wydawac na detki nie wiadomo ile zeby trzymaly cisnienie. To samo, opony, jezdze na najtanszych Vittoria Zafiro za 50 zł drugi sezon a nie jezdze malo ok 1200 km miesicznie, jak dla mnie rewelacja, naprawde nie widze zadnego uzasadnienia do wydawania na opony po 300-500 zł absolutnie zadnego., to samo przy dętkach. Nie dajmy sie zwariawoac testujmy sprawdzajmy bo moze sie okazac ze 10krotnie tansze produkty poslua nam dluzej niz te drogie
W MTB niestety się nie sprawdzają. Z oponami CST Jack Rabbit II porażka. Raczej zamiast mleka do dobrej opony Tubeless. Jedna z zakupionych dętek na start miała dziurę. Co ciekawe można kupić dętki butylowe lub latexy ,których waga minimalnie przekracza wagę wlewanego do opony mleczka. Ja osobiście wróciłem do dętek ze względu na konieczność codziennego dopompowywania opon. Zaznaczam, że CST których używam to nie wersja tubeless więc mogły się nie uszczelniać prawidłowo.
Ja mam te same opony tylko wersja pod mleko - rewelacja. W MTB osobiście nie wyobrażam sobie jazdy na dętkach. Polecam Tobie jak kiedyś zajedziesz te opony kupić wersję pod mleczko i wtedy się przekonasz ;)
Czy ktoś miał tez problem z wyskakującymi / odkręcającym się wkładami wentyla z plastikowej części zewnętrznej, zwłaszcza przy wyciąganiu zaworu pompki??
@@Pablo_Coach bontrager r3 , fajnie trzymały jak były nowe , po czasie powietrze zaczęło powoli uchodzić przez ścianki opony , teraz włożyłem detki tpu
Ja akurat kupiłem z Ali zielone dętki Cyclami i tak jak inni piszą - wentyle są metalowe. Gdy przebiłem tylną dętkę, to założyłem chińczyka bo woziłem jako zapas, także obecnie jeżdżę w układzie butyl Conti przód, Cyclami tył... pompuję co 2-3 dni i zazwyczaj Cyclami gubi ok. 0.3 bara więcej niż Conti. Ok 3k km przejechane i nic się nie dzieje, a jako zapas to już w ogóle ta dętka to bajka. Mam też od niedawna RideNow i chyba po tym odcinku trzeba się zmotywować i wymienić Conti, i porównać z Cyclami :)
@@xtomashx3667 Koszty marketingu ? :)))) Koszty zachłanności. To co było oczywiste, dla poprzedniego pokolenia, czyli przyzwoitość i uczciwość (nawet dla ludzi uważanych za zdzierców, była granica), obecnie, młodzi ludzie uważający się za normalnych twierdzą, że nie ma maksymalnej ceny, po prostu ile kto da. Na tym kanale spotykam się z tym ciągle. Niestety ta zachłanność, to ile kto da, będzie prowadzić do kolejnych kryzysów i dziwnych sytuacji na rynku. Nie tylko ci na dole są cwuniakami, ci u góry są jeszcze większymi cwuniakami i zgodnie z powszechnie zaakceptowaną zasadą "ile kto da", wykorzystają swoje możliwości, żeby ludzie dali jak najwięcej.
@@bikeshowcc czyli jeżdżąc na tubeless to idealne rozwiązanie jako zestaw naprawczy. Dętka do tyłu do koszulki a do schowka przy bidonie super lekka opona i nabój z gazem
Połączenie zaworek dętka jest najwieksza wadą tej konstrukcji, czesto tam jest nieszczelność a proba wymiany wentylka może tylko pogorszyć sprawę. To jest metal wkręcony w plastikową rurkę, wkręcisz za mocno i pęknie.
To może ja opowiem o swoich doświadczeniach z dętkami TPU. Zakupiłem Pirelli. I zdecydowanie nie polecam tej marki. Z dwóch które zamówiłem jedna miała wadę że po napompowaniu w jednym miejscu wywaliło wybrzuszenie (cieńsza ścianka dętki?). Zamówiłem kolejną i już niby OK ale też coś miała z zaworkiem i konieczne było pompowanie codziennie. Więc na 3 sztuki 2 wadliwe. Po tych doświadczeniach postanowiłem zmienić te dętki na Vittoria Ultra Light Speed. Jeszcze niższa waga (30g) i zero problemów jakościowych. Cenowo można znaleźć taniej niż Pirelli (ale nadal jest to poziom ponad 100 zł). Zdecydowanie polecam Vittorie.
spoko jesteś,bo się nie boisz azjatyckich produktów :d przetestuj kiedyś cos z og evkin fajna jakość w małych pieniądzach mam od nich sztyce i kiery do gravela i żyje xD
To jest zabezpieczenie wentyla oraz obręczy, żeby do wewnątrz przez luz przy wentylu syf do środka nie wpadał. Musisz mocno naciągnąć na wentyl i nakleić na obręcz. Trzyma bardzo mocno
🤜Więcej akcji na Instagramie ->>> instagram.com/bikeshow.cc/
🤜 Pomóż nam rozwijać Bikeshow - subskrybuj nasz kanał i kliknij łapkę w górę pod filmem!
Ewelacyjna sprawa 👍 zwykła dętka zajmuje mi połowę miejsca w torebce a ta zajmie jedną czwartą 😁 kupuję
Używam tych dętek od kilku miesięcy. Co prawda nie robię dużych przebiegów, trasy do 100 km, ale przejechałem na nich jak do tej pory jakieś 2500km bez najmniejszego problemu. W tym czasie wielokrotnie przekładałem opony. Używam ich w oponach 32c, ale oponach z dobrą ochroną przeciwprzebiciową. Jeżdżę głównie po asfaltach, ale również zdarzy się po szutrach i żwirach. Jak powiedziałem wcześniej, 2500km przejechane, zero problemów, zero przebić. W zależności od typu założonych opon, ciśnienie między 3,5 a 6 bara i spadek ciśnienia w moim wypadku to około 1 bara na tydzień, więc tak samo, jak w dętkach butylowych. Za te pieniądze jak najbardziej warto!
Nic dodać, nic ująć. Użytkuje je podobnie i doświadczenia mam podobne. Bardzo udany produkt z Aliexpress z całej masy słabych.
Ucieka ci 1 bar na tydzien? Chyba coś nie tak z nimi. Mówisz butylowe maja to samo. 1 bar to może i tak ale na miesiąc i to niejezdzenia
Mam i ja. W szosce na hamulcach szczękowych i karbonowych obręczach. Mieszkam i jeżdżę w alpach francuskich. Zero problemow. Ostatnio nawet jakiś bikepacking ogarnąłem na przełęczach powyżej 2000m (rower był doładowany do 17kg). Polecam!!!
Dętki RideNow to rewelacja :) ~34g sztuka, w kołach siedzą od wiosny, zrobione nieco ponad 5kkm bez problemów. Kolejne dwie siedzą jako zapas w podsiodłówce, a i tak zajmują mniej miejsca niż jedna dętka butylowa :D Na YT jest ciekawy filmik, w którym autor pokazuje, że TPU jest sporo odporniejsze na przebicie niż butyl. Są też dane pokazujące, że TPU oferuje większą odporność na uszkodzenia niż butyl i lateks. Oporami toczenia zbliża się do lateksu i jest dużo lepsza niż butyl.
Co ciekawe dętki TPU są też dużo korzystniejsze dla środowiska niż butyl (oraz lateks). TPU jest biodegradowalny i nietoksyczny (w przeciwieństwie do butylu) i w pełni możliwe jest poddanie jej recyklingowi.
Nie widzę już najmniejszego sensu do powrotu do butylu. Dla mnie pojawienie się tej dętki to swego rodzaju rewolucja i dętki butylowe powinny pójść w zapomnienie :D
to tez alternatywa dla tubeless, jak ktos nie ma odp obreczy... prawde mowiac nawet jakbym mial rower trail z obreczami tubeless to chyba i tak wolalbym tpu, dla wygody zmiany opon no i tpu bedzie lepiej trzymac cisnienie
Niestety ale testy na YT nie mają nic do rzeczywistości. Dętki te przebijają się tam samo jak butylowe. Mam tubolito w street trialu i już 10 łatek. Łapie Snake-i jak butyl a jak coś się wbije w oponę to i dętkę też przebije. Ale masa robi swoje i zmieniać nie będę 😂
@@hacker33 czyli co?? i tak w zasadzie tylko tubeless ??
@@master9658 tubeless też nie jest idealny. Trzeba dolewać mleka, zapomnisz, to Ci dziury nie sklei. ZielonyF16 ostatnio miał taki problem na ultra gravelowym.
Co to za bzdury o tej biodegradowalności? Jedyne co, to TPU możesz ponownie przetworzyć, ale i tak nikt tego nie robi. No chyba, że znasz firmę, która odzyskuje materiał z dętek rowerowych to poproszę o namiar
zobaczyli ze 40k subów to dosłali łatki ;)
Używam, są Oki. Dętka jak dętka. Jak przebijesz oponę to i tak będzie kapeć, czy to zwykła dętka czy tpu. Tutaj wygrywa waga.
Wygrała mucha na Twoim profilowym 😅🤣. Dobre wygląda realistycznie.
Ja osobiście bardzo polecam ;) nigdy więcej butylowych!
Po ogladnieciu tego filmu zdecydowalem, ze zaryzykuje i kupie detki TPU. Kupilem Offbondage na Ali za 16 zl sztuka. Calosc zaworu jest aluminiowa, zaworek jest wymienny i zeby go odkrecic to uzywamy do tego drugiej strony zakrętki wentylka. Proste, skuteczne i genialne.
Wydaje mi sie, ze problemy z TPU sa spowodowane blednym montazem. Trzeba ja lekko napompować, najlepiej ustami, wsadzic w obrecz i po zalozeniu opony sprawdzić czy sie w całości schowala i nie jest nigdzie przyszczypana.
Obie napompowalem do 7bar i prosily o jeszcze :) Ja akurat nie używałem tej naklejki na wentyl bo moja obrecz byla pod zawor AV, i jak włożyłem plastikowy adapter w obrecz to wentyl wchodzil na lekki wcisk. Nie ma mowy o luzach.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedyny minus, ze musze teraz jezdzic z adapterkiem DV-AV tak na wszelki wypadek.
jak z trzymaniem ciśnienia w tych dętkach?
@@23ftunderpo kilku miesiach stwierdzam, ze to loteria. Pierwszy batch, ktory kupilem trzymał ze 100 do 60 psi 2 miesiące.. Następne detki, rozklejaly mi sie przy laczeniu wentyla z tpu. Pozostale slabo trzymaly na samym wentylu. Dalem tam tasme teflonowa i trzyma ekstra. Ale znowu ryzyko rozklejenia na laczeniu wentyla.
Używam zarówno wersji Road 36g jak i MTB 56g. wszystkie kupione za około 25zł za sztukę, wszystkie ważą troszkę mniej niż mówi producent. Wszystkie spisują się świetnie, żadnego przebicia od początku, czyli od kilku miesięcy, te szosowe trzeba podpompować z raz na dwa tygodnie.
Ja zamówiłem NEWBOLER za 19 zł komplet.
Mam dokładnie te same spostrzeżenia co Ty Janie. Zaczynałem od Pirelli i po złapaniu kapcia zapodałem Ridenow. Faktycznie gorzej trzymają ciśnienie. Po złapaniu snejka założyłem załataną (dedykowaną łatką) Pirelli i śmigam póki co. Z tyłu dymam 7bar, z przodu 6bar.
Tez jezdze na tych detkach. Zamontowane na dwoch szosach i wrazenia ogolnie pozytywne. Na razie jedna detke musialem wymienic, bo nagle przestala trzymac cisnienie. Jedynie z czym sie nie moge zgodzic to traktowanie tej detki jako fajna opcja zapasowa. Rzeczywiscie, wymiary i waga moga kusic, ale kontrola jakosci u majfrendow jest srednia i w trasie wole miec pewna opcje. Na zapas zawsze jest butylowa i latki, a wynalazki montuje w domu ;-)
Zgadzam się z uwagą dotyczącą jakości zaworków. Kupiłem 4szt. (bo było taniej- 2 do założenia i 2 na rezerwę). W jednej zaworek nie trzyma powietrza co zauważyłem dopiero po założeniu i próbie dopompowania. Na tych dwóch założonych na razie jeżdżę i jest ok. Trochę z tymi zaworami słabo bo co jak gdzieś w lesie przyjdzie wymieniać, a rezerwa okaże się do niczego.
RideNow od ponad 5kkm. Różnica odczuwalna w jeździe po wywaleniu butylowych ciężkich dętek duuża, taka jak po zmianie obręczy na piastach z łożyskami kulkowymi na maszynowe, jak po zmianie opon kostkowych mtb na miejskie. Nigdy więcej grubych ciężkich dętek. Ciśnienie trzymają przynajmniej tydzień. Nowa miesiąc, bo wcześniejsza padła po 5kkm przez nieostrożne obchodzenie się z ...wentylem. Delikatnie zakładać wężyk pompki :) Przebijalność taka jak butylowych, przynajmniej po wyciągnięciu z uszkodzonym wentylem sprawdziłem dziabnięciem nożem, łatwo przeszło.
Problemem było to że zamówione 3 szt. przyszły do mnie wszystkie niestety wadliwe, ale napisałem do sprzedawcy i wziął temat na klatę i dosłał nowe.
Miały być jako zapas, a że uszkodziłem oponę na tyle że mleko nie uszczelniało, a łatek nie miałem akurat więc wsadziłem TPU i jak na razie po ponad 2 tyś km dają radę, dodatkowo kupowałem z jakiejś promki i za trzy z przesyłka zapłaciłem 47 zł :)
Przejęzyczyłeś się mówiąć reklamówka - miało być prezerwatywa xD
Zamontowali mi w windsporcie pirelli i przez rok było super - trzymały ciśnienie i żadnej gumy na 7k.
Od maja tego roku jednak potrafiło mi mocno schodzić cisinenie - 3atm dziennie - szczegolnie jednej z nich. Zmieniłem na ryzową ridenow i na razie super :)
Mi powietrze przez tydzień trzymają idealnie i to pompując do 7 atm. Przy codziennej jeździe. Ale to może świadczyć o braku powtarzalności przy produkcji czy innych wetylach( ja mam akurat czarne).
Także absolutnie wg mnie dobry produkt, nie ma się czego obawiać
Siema mam od paru miesięcy i trzymaj powietrze elegncko moze uchodzi jeden bar ale na tydzien nie po jednym dniu warto polecam
Cześć !
Jeżdżę na tych dętkach, wszystko jest okej, zrobiłem coś około 1000km, tak co 3-4 dni lekko dopompować trzeba.
Co do zaworka ti się zgodzę, no nie jest on idealny.
Moja ocena bardzo pozytywna.
Testowałem zarówno zielone dętki z alieexpres jak i teraz obecnie różowe ridenow. Zielone - albo miałem pecha albo taki szrot - generalnie nie było problemów z utrzymywaniem ciśnienia natomiast przebiłem przy ok 1.5k-2k(szosa) 3 dętki. Różowe Ridenow początkowo ok, po kilku dniach problem z uciekającym ciśnieniem. W ciągu jednego dnia/nocy potrafi uciec 2bary. Tragedia. Zamówiłem już Pirelli żeby zobaczyć jak to działa w markowym produkcie.
Mam, zrobiłem jakieś 400 km do tej pory i jestem na ten moment zadowolony.
ja z kolei używałem dętki Pirelli, ale właśnie ze względu na cenę, poszperałem w necie i znalazłem Schwalbe Aerothan. Cenowo może i wychodzą podobnie, ale jak się dobrze poszuka w necie, to idzie je wyhaczyć w okolicach 70zł za sztukę. Jak dla mnie rewelacja i duża różnica w trakcie jazdy zwłaszcza przy przyspieszaniu
Uzywam tych dętek w moim XC i nie ma z nimi żadnego problemu, ciśnienie też trzymają około tygodnia, więc ja jestem zadowolony
Jaką masz szerokość opony?
TPU robi jeszcze Schwalbe i mają one jedną wadę: sprzedają je tylko z jedną długością wentyla i w razie potrzeby trzeba sobie dokupić przedłużkę do zaworu presta. I normalnie nie jest to problem ale ja woziłem ze sobą te dętki jako zapas przez ponad rok i przez ten czas wymieniłem koła na takie z większym stożkiem. No i przy awarii okazało się, że trzeba było dobrze kombinować bo wentyl wystawał na jakieś 3mm :D
Używam w gravelu i jestem zadowolony. Przez kilkaset km miałem 1 kapeć od drucika (zwykła też by padła). Z ciekawostek można je latać z powodzeniem samoprzylepni łatkami topeak flypaper.
Nie mam problemu z ciśnieniem ale rzeczywiście zależy to od wentylkow
Czy łatki Topeak wytrzymają ciśnienie
Śmigam i jest ok ,,z czarnym zaworkiem nie ma problemu z trzymaniem ciśnienia ,,Polecam
Korzystam z detek cycloami.
Różnią się od przedstawionych przez Ciebie tym, ze wentyl jest metalowy. Ciśnienie utrzymuje podobnie.
Łatałem łatkami tubolito.
Używałem Tubolito do szosy i albo miałem pecha albo hmmm nie wiem jak to wytlumaczyc. 6 lat na zwykłych dętkach i nigdy nie złapałem kapcia do momentu kiedy wsiadłem na Tubolito i w pierwszej połowie sezonu byłem po 4ech awariach dętek. Raz faktycznie przywalilem w dziurę ale kolejne 3 kapcie były spowodowane dziwnymi przetarciami, raz od strony obręczy gdzie byłem zaskoczony bo nie doszukałem się żadnego zadziorka, dwa - przy łączeniu wentyla z dętka, trzy - zaraz po założeniu i po pierwszym napompowaniu powietrze zeszło po pierwszej krótkiej jezdzie. Także bardzo się zawiodłem. Na plus obsługa gwarancyjna, która w teorii nie obejmuje serii road ale firma stanęła na wysokości i dostałem w gratisie 2 dętki po tych pierwszych dwóch kapciach
Używam w gravelu, mam bardzo podobne doświadczenia. Wentyle są słabe - moja stacjonarna pompka SKS nie była w stanie napompować żadnego z dwóch kół w których zmieniałem dętkę. Bateryjna Xiaomi i przenośna Crank Brothers sobie radzą, nie drążyłem tematu. Biorąc pod uwagę cenę nie będę marudził. Do zalet dodałbym jeszcze jeden punkt - dźwięk przy prędkości 30km/h+ jest całkiem przyjemny :D.
Model dętki: Ride Now Race Formula 700 x 32-47 C (wentyl: 45 mm)
Ciśnienie: 1.9-2.0 Bar (dętka na tylnym kole)
Opony: Schwalbe Hurricane 28 x 1.60"
Czas użytkowania: 21.05.2023
Przebyty dystans: ~ 600 km
Teren: szutry, asfalt
Waga realna: 42.6 g (producenta: 45 g)
Póki co, chińska dętka sprawuje się bez zastrzeżeń (brak przebić). Jedynie zaworek wydaje się być delikatny i trzeba uważać podczas pompowania. Przednia opona wyposażona jest w zwykłą dętkę Continental Tour 28" - spadek ciśnienia w obu dętkach jest porównywalny. Jeśli wytrzyma rok użytkowania to kupię kolejną.
mam pod 26 cali i póki co mi jedna poszła po tygodniu. złapała 3 mikro otwory.
przy tym rozmiarze koła standardowa dętka to blisko 200g, ta chińska miała mieć 62g, realnie ma 55. Tym samym na komplecie oszczędzamy blisko 300g (!). przy tej cenie nie widzę odwrotu :)
Też ridenow czy jakaś inna?
pierwsze detki kupilem troche droższe od cyclami, w zestawie mają łatki, jedna gdzies pekla, ze 2 uszkodzilem pompowaniem poza opona. Drugi raz kupiel ridenow, włożyłem do opony i nie dotykam, trzymają aktualnie 5k km, zaworki może zależą od szczęścia ale moje trzymają dobrze przy pompowaniu do 90-95 psi. Kiedys słyszałem że bywa różnie z nagrzewaniem przy szczękach
Zamówiłem na ali... 10x dętka i 10x łatki marki new boler za 130zł i jedna była zdeformowana. Dostałem 11zł zwrotu. Ogólnie chyba najlepsze dętki tpu chińskiej marki. Czy Twoja conti nie jest potalkowana od opony? Otworzyłem teraz jedną i nie ma talku.
Tez używam newbaler z plastikowymi wentylami (teraz mają z metalowymi - waga 28g) po 15zl /szt. Zawor presta byly bardzo slabe. Zawieszaly sie. Wymienilem na dt swiss od zaworow tubeless i problem zniknął. Mimo minimalnych problemów polecam. Zamówiłem teraz na testy ridenow 24g i newboler z metalowym gwintem
@@beatastrzelczyk2186 Ja zamówiłem jeszcze do MTB ale nie pamiętam firmy. Też mają metalowe wymienne zaworki.
Ze swojej strony mogę dodać, że złapałem kapcia, próbowałem zakleic latkami tzw bezklejowymi, czyli te ,które mają klej same w sobie kupione tez na Ali . Niestety te rozwiazanie nie działa, latki na drugi dzień najzwyklej odkleiły się. Kupilem kolejne, tym razem takie + klej ,oczywiście kpl przeznaczony do tpu, zakleilem i dziala , przejechane juz 2 tys km ,zachowuje sie jak nowa. Powietrze uzupełnieniam raz w tygodniu.
Masz rację, wentyle i cały ten plastik przy zaworkach to spory problem. Coś tu musi być jeszcze poprawione, sama dętka jako pojemnik dla powietrza jest ok i uważam że będzie przyszłością.
Używałem... niestety wszystko zależy jak sie trafi...w szosowym komplecie od tygodni trzyma cisnienie, a w gravelowej opcji 5 dętek pod rzad nie trzymały cisnienia i mikro dziurki prosto z pudełka. Także jako zapas też można sie zdziwić.
Wy Ride i Bike Plus twierdza ,że to niezły wybór. Ten drugi zamówił mniej ,, gówniane" niż ty masz. Ja już zamówiłem ale jeszcze idą.
czyli jakie zamówiłeś?
@@abcde11557 NEWBOLER identyczne jak na kanale Bike Plus. Zerknij sobie. We środę kurier ma dostarczyć coś z chin a nic innego nie zamawiałem 😁
Ja póki co jeżdżę na Pirelli, a w zapasie RideNow. RideNow mają poza ceną jeszcze jedną przewagę nad Pirelli. Jak porównasz nowe dętki to RideNow zajmują nawet mniej miejsca niż Pirelli. Dla tego w podsiodłówce wożę RideNow mimo, że kupiłem 3szt. Pirelli.
Uważaj Janek! W 6:19 po dętce chodzi kleszcz!
Chińska stonka ziemniaczana! :D
mucha cc,mini
Nie wiem czy ktoś to miał, ale w Pirelli P Zero po roku rozszczelnił się wkręcany wentyl. Wpierw w jednej dętce po miesiącu w drugiej. Po 3 godzinach jazdy 2 PSI mniej. Próbowałem wymienić, wkręciłem inna końcówkę, ale puszczała powietrze. Musiałem kupić kolejny komplet. Wcześniej trzymały ciśnienie elegancko.
Przy zakupie pierwszych tubolito czytałem duzo uwag o nieszczelnosci przy wentylu, to chyba najcześciej wystepująca wada w tego typu konstrukcji. Byc moze w tych recenzowanych z ali tez ucieka w tym miejscu a nie przez samą maszynkę.
Od początku sezonu przejechane 4k km, Ridenow sprawują się bez problemów. Co 2 jazdę dopompowuje do 6 bar. Waga poniżej deklarowanej. Nie ma co przepłacać za 3-4 razy droższe.
Testuję od początku sezonu i na moje są spoko
Hej, jezdze na chinskich detkach szosą od wiosny. Mialem ciekawą sytuacje; po krótkim postoju pod sklepem wsiadlem na rower, okazalo sie ze w przednim kole zeszlo powietrze, zanim sie zorientowalem, kolo zdążyło zrobic z 2 pelne obroty. Efekt taki ze dętka miala 5 snejków. Butylowa chyba by lepiej to zniosła ;)
W ramach eksperymentu pokleiłem wszystkie dziury. Napompowalem 5bar, pierwsza latka puściła po 5h.
Detka poszla w kosz, zalozylem kolejną. Niedawno zlapalem kapcia, zalatalem, trzyma drugi miesiąc 😅
Co do dętek TPU Ridenow i Cyclami mogę dodać następujące spostrzeżenia.
Taśma na obręczy przy tych dętkach musi mocno przylegać do felgi. W grawelu miałem ori taśmę ochronną i dwie dętki przebiły się bo wcisnęły się pod taśmę w otwór na szprychę. Zmieniłem taśmy na przyklejane ale mam już dętki standardowe.
Z kolei w szosie na dystansie może 500km wykończyłem 4 szt na dziurach. Chodzi o to, że jak opona dobija do felgi to robią się małe uszczypnięcia - dziurki. Tego problemu nie mam na zwykłych light.Jestem ciężkim osobnikiem i to pewnie komplikuje sprawę. Jeżdżę na zwykłych light tysiące km i żadnych kapci.
Reasumując wykończyłem 6 w krótkim czasie w sposób powyżej opisany.
Co prawda żadna nie została klasycznie przebita.
Potwierdzam problemy z zaworkami. Są słabe.
Zwiększ ciśnienie jak dobijasz tak często obręcz
@@arturartur7405 7,5 bara mam
Nie ma to jak izolacyjna na obręczy, zero problemów od tej strony koła :)
Musi być coś z dłuższymi zaworami. Mam te najkrótsze i trzymają ciśnienie 6-6,5bar przez tydzień bez problemu
Też kupiłem dwa zestawy na próbę do MTB. Od początku sezonu jeżdżę na różowych Ridenow I nie ma z nimi najmniejszego problemu. Trzeba uważać przy montażu bo sa delikatne i łatwo je poskręcać albo przebić. Może trafiłem na lepsze egzemplarze a może też dlatego, że jeżdżę na ciśnieniu od 3.5 do 4.0 nie mam takiego problemu z uciekającym powietrzem. Owszem raz na kilka tygodni uzupełniam powietrze ale nie różni się to niczym od dętek gumowych, które miałem wcześniej. Ciekawostką jest też fakt, że koła z tymi detkami dają inny dźwiek. W moim przypadku sprawdzają się świetnie.
3.5 do 4.0 bara na MTB? Nawet jeśli tylko do skakania, to i tak sporo...
Ja kupilem barbieri nxt zielone - od tygodnis zero spadku cisnienia waza 44g dka rozmiaru do 32c a butylowe conti 143 wiec 99g na kole zysku.
Ride now zamowilem wczesniej tylko ze pomylkowo bo strona ali jakas taka pomiesxana no i zamiast detek przyszly latki😅 .
Barbieri faine rylki wentyle bez gwibtu.
Na ali są jeszcze detki marki Cyclami z metalowymi wentylami.
Dętki RideNow 4szt. założone do opon 40c. Dwa różne rowery. Przelaj i treking. Wrażenia z jazdy pozytywne. Po tygodniu uzytkowania szosa , bruk , leśne i polne sciezki , rozeszły się w miejscu łączenia. Wszystkie 4 sztuki. Dodam , że przy ciśnieniu 3-4 bar. Wadliwa partia?
Ja mam mieszane doświadczenia.
Opony Continental GP5000 + RideNow.
Niestety - albo mam pecha, albo jednak są bardziej podatne na przebicia od zwykłych ciężkich dętek Conti.
Na zwykłych dętkach ubiegły sezon to ok 8,5 kkm w plenerze bez gumy.
A na RideNow w ciągu 1000 km 2 x kapeć.
Problemów z nietrzymaniem powietrza przez zawory nie doświadczyłem, zobaczymy co będzie dalej.
Kupiłem 8 sztuk + 2 x łatki za ok 200 zł.
Też jeżdżę na zestawie opon Conti plus najtańsze dętki tpu. Zero problemu po tysięcu kilometrów. Zaworki trzymają. Raz na tydzień dopompowane.
Jakie macie ciśnienie na tych oponach z tymi dętkami?
@@kuljo Ja przy GP500 28 mm i wadze 79 kg - 5,5 atm.
Miałem zamawiać, jak ale słyszę/czytam o spadku ciśnienia w kilka dni czy problemach z zaworkami to mi się odechciewa. Latam na Conti Supersonic. Waga ok 50g, cena ok 50zł za sztukę i zero problemów i nerwów. Po 15g różnicy wagi na koło nie ma żadnego znaczenia.
A jak one znoszą wysokie ciśnienie (90-110 psi) ? Piszą, że podobno więcej niż ~5 barów nie można do nich ładować.
Noo jak?!!
Zastanawia mnie czemu wszyscy się jarają Tubolito w których zawory się prują jak Sasha Grey a nikt nie mówi o Revoloop które cenowo są na tym samym poziomie a z zaworami zero problemów.
mialem z 5 roznych tubolito i ze wszystkich schodzilo powietrze przez wentyl. badziewie totalne. w jednej przy probie dokrecenia wentyla ten po prpstu pekl. ogolnie pomaga uszczelnianie gwintu klejem do telefonow komorkowych
Mialem te żółte z pirrerli, wystarczyło przez jakis szuter czy gorszy asflat wjechać by złapać kapcia, opona z wkładką antyprzebiciową…na normalnej dętce to caly rok zero kapci, na tych tpu to co 2 tyg. Wróciłem do normalnej dętki i znów zero kapci.
2 ridenow mi pekly na rowerze, jedna na podjezdzie (i chyba dlatego wciaz zyje), druga gdy rower stal w barze (nie bylo slonca). przy miejscach klejenia nie rozciagaja sie rowno i powstaja slabsze miejsca, ktore pekly....
Źle założyłeś kolego . Jeżdżę na nich od samego początku kiedy wyszły na rynek i nigdy nie miałem żadnego problemu a poszło wiele sztuk .
@@unclerice8463 tak, na pewno 2 rozne zle zalozylem, i na 2 pozostalych widze rozciagniecie/oslabienie materialu w tych samych miejscach blisko wentyla ....
uzywam ok 3 m-ce, zadnych problemów, przejechane ok 3K ,dopompowuje co tydzien.
Daja rade, orY zakupie warto uwazac bo sa w sprzedazy stare i nowe stare nie maja mozliwosci wykrecenia wentyla.
Geberalnie daja rade
Ja złapałem kapcia trzy razy, ale to raczej winna opon. Załatałem dziurki i nie ma żadnego problemu. Ciśnienie rzeczywiście trzymają gorzej od butylowych, ale lekkość i niskie opory, a tym samym łatwiejsze wprawienie roweru w ruch bezcenne.
Dużo losowych rzeczy, ale dziś dwie przebite na oponie tufo comutra 28mm, na szutrze, może pech, a może nie, ale na pewno mnie zniechęciły do siebie
Przejechalem na ridenow na gravelh poand 2000km - 0 przebić ale po 4 miesiacach padł wentyl, miałem starą wersję z czarnym wentylem. Mam wrażenie że detni przenoszą troche mniej drgań niż zwykłe.
Ja tylko przypomnę, że RideNow ma też w opcji dętki w wersji 24g oraz 19g.
Wszystkie 4 dętki pirelli rozszczelniły się między rurką wentyla a zaworkiem. Te chińskie trzymają dobrze
Dziś mi doszła do roweru mtb Kupiona za 14zł z darmową wysyłką Co do łatek sam się nie spodziewałem ale dostałem jeszcze jeden naprawczy zestaw (w twoim przypadku możliwe że zapomnieli spakować i do każdej dętki taki dodają)
Zobaczymy jak podziała w ciężkim terenie :D
Jak na razie 4000km zrobione na zielonych Cyclimi z metalowymi zaworami bez "kapcia" , 6-7 barów i zero jakikolwiek problemów. Na pewno zostaną na stałe i nie wrócę do innych tym bardziej do takich po 120zł jak zimą w promocji na Ali dętka z łatkami wyszła mi 23zł za sztukę z wysyłką
potwierdzam , rewelacyjne dętki Cyclami, choć mnie już się udało je przebić i załatać! (przejechałem po klińcu, ostrych kamieniach)
Ja też uzywam. Przebijaja sie tak samo jak zwykłe, kosztują tyle co zwykłe a na dodatek dzieki nim mój rower ma poniżej 10kg.
Na koniec dodałeś ze te dętki są w. „Wielu” aspektach gorsze od pirelli, możesz to rozwinąć? Bo chyba właśnie tego najbardziej w filmie brakowało
Gorzej trzymają ciśnienie. Losowość w jakości (wystarczy poczytać komentarze - ja z moich jestem zadowolony, inni piszą, że ich miały wady). W razie potrzeby reklamacji - loteria, podejrzewam, że większość osób w razie wady fabrycznej po prostu je wyrzuca i zapomina. W przypadku Pirelli sam reklamowałem wadliwą dętkę i od razu dostałem nową.
Z drugiej strony co do losowej jakości- znam też przypadki fabrycznie wadliwych dętek Pirelli/Tubolito. No ale one zostałe wymienione przez producenta.
U siebie sparował em te dętki z oponami Continental GT 5000(2k przelotu), niby wszystko jest ok ale gdzieś w papierach dołączonych do opon pisało żeby nie parować ich z dętkami typu race. To chyba przez to odnoszę subiektywne wrażenie że trochę tempo się to wszystko toczy.🤔
Do srebrnych kół zamówiłem Cyclami bo mają metalowe (srebrne) wentyle - zaworki można wymieniać.
Nie zauważyłem,żeby ciśnienie tak szybko uchodziło. Na tydzień schodzi max 1bar. Przy zwykłych dętkach jest podobnie. Ja używam przejściówki z wentyla presta na samochodowy. Lepiej mi się pompuje
też mam przejsciówkę na samochodowy, w każdych detkach schodzi powietrze ja mam zwykle detki schwalbe i schodzi mniej wiecej 0.5 bara na tydzień i też muszę dopompowywać, 20 lat temu dętki były lepsze i można było całe wakacje jezdzic i nic powietrze nie schodziło teraz nic porządnego nie robią
Jest jeszcze wersja lżejsza mam o wadze 24 gram
Może podmienić zaworek na bardziej markowy lub od Pirelli i sprawdzić szczelność? Jeśli jest to przyczyną ubytku ciśnienia. Choć kolor biały wentyla słabo wygląda względem czarnego.
Zawór nie jest wymienny
@@dawid2258 To faktycznie minus za to rozwiązanie.
tydzien temu zamówiłem komplet 2szt bez łatek za 44zeta, jestem ciekaw czy też łatki doślą. Ale jak chciałem kupic kolejny komplet to cena była już ponad 6 dych
Mam w szosie, najtańsze jakie były na Ali, około 30-35,- za komplet. Po 5 dniach muszę poprawić ciśnienie. Przy pierwszym zakupie jedna dętka po założeniu po około 15 minutach się rozszczelniła i poszła do kosza - wada fabryczna. Zaworki jak jak musisz, bez rewelacji. Moje waza 27 gram sztuka do opony 32c. Jako zapas mam zwykła dętkę ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia jakbym musiał zmieniać w plenerze.
Bez sensu wozić zapas butylowy.. latam 6tys km na tpu... wozek dętkę i latki... działa wszystko jak trzeba
na aliexpress czasem można je dostać za kilka zł.
mam pirelli od miesiąca i na razie nic się nie dzieje a ride now jako zapasowa ;)
Jezdze na detkach cyclami. Do kazdego kompletu dorzucaja łatki. Przejechane 1600km bez żądnych niespodzianek. Jedyny problem tych zielonych detek jest taki ze trzeba pamietac przed kazda jazda o kontroliwaniu cisnienia.
Dzięki za materiał :)
Fajny material. Ale ważenie wagą na dłoni 🤦♂️
To już nie korzystasz z Tubeless czy na czas testów wróciłeś do dętek? Jeśli nie korzysta to czym jest to spowodowane?
Mówimy wyłącznie o szosie. W szosie z tubeless korzystałem chwile, ale zbyt często zmieniam opony i mnie ciągła zabawa z mlekiem irytowała. W gravelu tylko tubeless.
@@bikeshowcc Jak rozumiem, zmieniałeś ze względu na testy, a nie awarie? Pytam o praktyczność tego rozwiązania w szosie według Ciebie?
Jeżdżę na tych dętkach od roku i na razie bez problemu są super jako zapasówki, a co do zaworków zawsze pompuje z przejściówką samochodową i problem rozwiązany.
Osobiście jako zapasówkę wolałbym mieć coś pewnego, a nie dętkę z Ali 🙂
@@mszymkowski dlatego wożę dwie :-)
Czy jest możliwość napompowanie jej do ciśnienia 7-9 bar?
Czy ja widze spacerujacego kleszcza? 6.16
Mialem dwa rodzaje łatek do dętek tpu i słabo trzymały, taka loteria , ale mam sposób na pewne zaklejenie , trzyma rewelacyjnie
Jaki jest ten sposób na pewne zaklejenie? Dzisiaj miałem problem z załataniem mikro dziurki i wracałem do domu pompując koło co 3 km.
@@B4uer namierz dokładnie dziurkę , ja zawsze zaznaczyłem mazakiem , w miejsce dziury pół kropelki kleju cyjanoakrylowego i zostawić na pół dnia do wyschnięcia, ważne żeby to była mała kropelka w miejscu dziury, bo jeśli klej rozsmarujesz to klej popęka razem z dętką
@@align4956 będę próbował
zawodki .... powiem CI jedna rzcz, mam najtansze detki za pare zł nie, nie z chin, i dopompowuje je raz na 2 miesiace max, a pompuje nie malo do 8 atmosfer zaworki trzymaja super, naprawde nie trzeba wydawac na detki nie wiadomo ile zeby trzymaly cisnienie. To samo, opony, jezdze na najtanszych Vittoria Zafiro za 50 zł drugi sezon a nie jezdze malo ok 1200 km miesicznie, jak dla mnie rewelacja, naprawde nie widze zadnego uzasadnienia do wydawania na opony po 300-500 zł absolutnie zadnego., to samo przy dętkach. Nie dajmy sie zwariawoac testujmy sprawdzajmy bo moze sie okazac ze 10krotnie tansze produkty poslua nam dluzej niz te drogie
Ja mam dętki TPU za 13zł szt. więc co kto woli :)
Mam małe pytanie techniczne, gdzie nakleja się tą naklejkę, która jest w zestawie?
Na wentyl, unieruchamia go i zabezpiecza wnętrze obręczy przed syfem
W MTB niestety się nie sprawdzają. Z oponami CST Jack Rabbit II porażka. Raczej zamiast mleka do dobrej opony Tubeless. Jedna z zakupionych dętek na start miała dziurę. Co ciekawe można kupić dętki butylowe lub latexy ,których waga minimalnie przekracza wagę wlewanego do opony mleczka. Ja osobiście wróciłem do dętek ze względu na konieczność codziennego dopompowywania opon. Zaznaczam, że CST których używam to nie wersja tubeless więc mogły się nie uszczelniać prawidłowo.
Ja mam te same opony tylko wersja pod mleko - rewelacja. W MTB osobiście nie wyobrażam sobie jazdy na dętkach. Polecam Tobie jak kiedyś zajedziesz te opony kupić wersję pod mleczko i wtedy się przekonasz ;)
Czy ktoś miał tez problem z wyskakującymi / odkręcającym się wkładami wentyla z plastikowej części zewnętrznej, zwłaszcza przy wyciąganiu zaworu pompki??
Ja mam problem w drugą stronę, nie mogę w ogóle wykręcić zaworka, żeby wkręcić przedłużkę
Ostatnio widziałem jakieś niebieskie dętki z opisem antyprzebiciowe ale waga 100g na cena 100zł
Moje obecne opony trzymają super ciśnienie pomimo że to tubuless na sucho czyli bez mleka
jakie to opony?
@@Pablo_Coach bontrager r3 , fajnie trzymały jak były nowe , po czasie powietrze zaczęło powoli uchodzić przez ścianki opony , teraz włożyłem detki tpu
Rozumiem. Mi opony trzymają bez mleka od samego początku aż do ich finalnego zuzycia
@@Pablo_Coach pewnie jakiś grubsze opony masz ? mam też tufo gravel speedero i tak samo ucieka przez cienkie ścianki
@@align4956 IRC Formula PRO RBCC o szerokości 25c ale myślę też spróbować Goodyear F1
Ja akurat kupiłem z Ali zielone dętki Cyclami i tak jak inni piszą - wentyle są metalowe. Gdy przebiłem tylną dętkę, to założyłem chińczyka bo woziłem jako zapas, także obecnie jeżdżę w układzie butyl Conti przód, Cyclami tył... pompuję co 2-3 dni i zazwyczaj Cyclami gubi ok. 0.3 bara więcej niż Conti. Ok 3k km przejechane i nic się nie dzieje, a jako zapas to już w ogóle ta dętka to bajka. Mam też od niedawna RideNow i chyba po tym odcinku trzeba się zmotywować i wymienić Conti, i porównać z Cyclami :)
Dobre dętki , polecam
Gdzie jest różnica w cenie ? :) Koszt produkcji takiej dętki, to pewnie 30 centów, a lepszej 60.
Pewnie tak jak wszędzie czyli koszty marketingu
@@xtomashx3667 Koszty marketingu ? :)))) Koszty zachłanności. To co było oczywiste, dla poprzedniego pokolenia, czyli przyzwoitość i uczciwość (nawet dla ludzi uważanych za zdzierców, była granica), obecnie, młodzi ludzie uważający się za normalnych twierdzą, że nie ma maksymalnej ceny, po prostu ile kto da. Na tym kanale spotykam się z tym ciągle. Niestety ta zachłanność, to ile kto da, będzie prowadzić do kolejnych kryzysów i dziwnych sytuacji na rynku. Nie tylko ci na dole są cwuniakami, ci u góry są jeszcze większymi cwuniakami i zgodnie z powszechnie zaakceptowaną zasadą "ile kto da", wykorzystają swoje możliwości, żeby ludzie dali jak najwięcej.
Ciekawy jestem, jak się sprawdzają innych marek np.: Vittoria, Schwalbe, Barbieri czy Foss ?
Foss, najlepsze są te błękitne nie niebieskie. To nie tpu ale nigdzie już ich nie ma.
@@BIKE-PLUS Dzięki za odpowiedź. Czyli nie Pirelli lub Tubolito?
Tubolito też dobre ale wymga uwagi, mam też newboler w gravelu. Zerknij sobie film u mnie. Mają dobrze zabezpieczony wentyl.@@sawomirjurzak1792
Czyli Waszym zdaniem Foss jasnoniebieskie są najlepsze? Nawet lepsze od Pirelli?
Tak ale chyba już nie do kupienia. Może na koło 26"@@sawomirjurzak1792
Ja kupiłem chińczyki ale 45gram w zakresie 32-47c a włożyłem do opon 32c , powietrze trzyma trzeci tydzień i nie uchodzi
A da się założyć zaworek presta lepszej jakości?
W tej wersji - bez problemu.
@@bikeshowcc czyli jeżdżąc na tubeless to idealne rozwiązanie jako zestaw naprawczy. Dętka do tyłu do koszulki a do schowka przy bidonie super lekka opona i nabój z gazem
Połączenie zaworek dętka jest najwieksza wadą tej konstrukcji, czesto tam jest nieszczelność a proba wymiany wentylka może tylko pogorszyć sprawę. To jest metal wkręcony w plastikową rurkę, wkręcisz za mocno i pęknie.
To może ja opowiem o swoich doświadczeniach z dętkami TPU. Zakupiłem Pirelli. I zdecydowanie nie polecam tej marki. Z dwóch które zamówiłem jedna miała wadę że po napompowaniu w jednym miejscu wywaliło wybrzuszenie (cieńsza ścianka dętki?). Zamówiłem kolejną i już niby OK ale też coś miała z zaworkiem i konieczne było pompowanie codziennie. Więc na 3 sztuki 2 wadliwe. Po tych doświadczeniach postanowiłem zmienić te dętki na Vittoria Ultra Light Speed. Jeszcze niższa waga (30g) i zero problemów jakościowych. Cenowo można znaleźć taniej niż Pirelli (ale nadal jest to poziom ponad 100 zł). Zdecydowanie polecam Vittorie.
Fajna na zapas
spoko jesteś,bo się nie boisz azjatyckich produktów :d przetestuj kiedyś cos z og evkin fajna jakość w małych pieniądzach mam od nich sztyce i kiery do gravela i żyje xD
Ooo też mam od nich kierę :)
Hej, może ktoś wyjaśnić gdzie nakleić ten czarny plasterek, bo nie ogarniam co ma on dawać
To jest zabezpieczenie wentyla oraz obręczy, żeby do wewnątrz przez luz przy wentylu syf do środka nie wpadał. Musisz mocno naciągnąć na wentyl i nakleić na obręcz. Trzyma bardzo mocno