Łączymy Kalistenikę z siłownią - Trening i kilka porad

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лип 2020
  • Siemanko! Tym razem witamy Was z moim przyjacielem Marcinem - udało nam się w końcu umówić na wspólny trening, postanowiliśmy przy okazji coś dla Was nagrać.
    Prowadzenie online 1 na 1 więcej informacji: darekcaliathletics@gmail.com
    Nowy program treningowy: www.caliathletics.pl
    Sklep: www.caliathletics.pl (akcesoria treningowe/odzież)
    Instagram: @caliathleticspl oraz @caliathletics_
    Facebook: / caliathleticspl
  • Спорт

КОМЕНТАРІ • 33

  • @Darek_wos
    @Darek_wos  4 роки тому +4

    Siemanko! Tym razem witamy Was z moim przyjacielem Marcinem - udało nam się w końcu umówić na wspólny trening, postanowiliśmy przy okazji coś dla Was nagrać. Macie pomysły na wspólne materiały? Dajcie znać w komentarzu!
    Prowadzenie online 1 na 1 więcej informacji: darekcaliathletics@gmail.com
    Nowy program treningowy: www.caliathletics.pl

  • @sova3573
    @sova3573 4 роки тому +15

    Ja chcialbym zobaczyć materiał,, jak łaczyc kalistenike z siłownią'' kompletny poradnik jsk ulozyc sobie trening i progresowac w jednym i drugim by miec spoko efekty
    Pozdrawiam lapkujcie jak ktos tez cos takiego by chciał ;P

  • @oryx_7350
    @oryx_7350 4 роки тому +5

    Czekamy na więcej filmów z Marcinem.

  • @alanmordarski1779
    @alanmordarski1779 4 роки тому

    Elegancko! Darek program jest naprawdę profesjonalne zrobiony. Dziękuję mega robota!

  • @tmv_dyziekdyziek8085
    @tmv_dyziekdyziek8085 4 роки тому

    Kocham takie filmiki

  • @Fifi-my6iy
    @Fifi-my6iy 4 роки тому

    Więcej mistrzu!

  • @TomaszSararaYT
    @TomaszSararaYT 4 роки тому

    Świetny materiał! Dużo konkretnej wiedzy- warto posłuchać

    • @f3ar-645
      @f3ar-645 4 роки тому

      Tomek ty tutaj?

  • @youngozi2859
    @youngozi2859 4 роки тому

    Kozak film

  • @friczer1899
    @friczer1899 3 роки тому

    Git

  • @tonymoontana6941
    @tonymoontana6941 3 роки тому

    Darek Woś jakie cwiczenia bardzo polecasz na łapy bez sprzętu "domowe"?

  • @aldente4203
    @aldente4203 2 роки тому +1

    A można łączyć kalistenikę z siłownią w taki sposób, że jeden tydzień robimy samą kalistenike a drugi tydzien samą siłownie i tak na przemian, czy jest to dobry sposób czy raczej nie?

  • @MuzycznyWiking
    @MuzycznyWiking 3 роки тому

    Można prosić nazwę nutki z początku ? ✌️🤓

  • @przemysawszyller2087
    @przemysawszyller2087 4 роки тому

    Jeśli chodzi o wyciskanie nad głowę łokcie powinniśmy kierować do wewnątrz łamiąc przy tym sztangę oraz doprowadzając przy tym do rotacji zewnętrznej w stawie barkowym .

  • @livemoto7698
    @livemoto7698 4 роки тому

    Darek, bardzo czekam na odcinek wyjaśniający problem wielu osób. A mianowicie co zrobić jeśli mam znacznie mocniejszy/wytrzymały prawy mięsień? Konkretnie prawa ręka jest znacznie bardziej odporna na zmęczenie, i ma większą siłę niż lewa. Dokładać ciężaru na lewą, czy ćwiczyć dalej i się nie przejmować? Jaki mięsień odpowiada za dynamikę i poprawność wykonania ćwiczenia muscle up w końcowej fazie, oraz te ćwiczenie z nogami do góry ( coś jak smocza flaga)?
    Pozdrawiam

    • @Saiyanin95
      @Saiyanin95 4 роки тому

      Nie dokładaj ciężaru tylko sprawdź mobilność obu "rąk" i nagraj sb jak się podciągasz bo założę się ze bardziej schodzisz do jednej ręki ale daro pewnie powie więcej i lepi hihi

    • @livemoto7698
      @livemoto7698 4 роки тому

      @@Saiyanin95 tak dokładnie, jak się podciągam czy robię inne ćwiczenia ze sztangą na przykład leżąc na ławce to robię je równomiernie. Ale gdy zmęczenie wchodzi do gry to widać znacząco przewagę prawej ręki.

    • @Darek_wos
      @Darek_wos  4 роки тому +1

      Hej, postaram się przygotować materiał na ten temat ;)

    • @livemoto7698
      @livemoto7698 4 роки тому

      @@Darek_wos dziękuję bardzo, czekam

  • @janusch2687
    @janusch2687 4 роки тому

    ... i białe skarpetki do wyrzucenia :-)

  • @kubakuba6223
    @kubakuba6223 4 роки тому

    Jaka waga Darek ?

    • @Darek_wos
      @Darek_wos  4 роки тому +1

      Aktualnie 65 kg :)

    • @piotrsadowski1114
      @piotrsadowski1114 3 роки тому

      @@Darek_wos chciałbym tyle ważyć
      W tym momencie waże 57kg/1,70
      W kalistenice siedze 4 miechy
      Dasz jakieś małe porady jak by tu przytyć
      Bez dużej ilości kalorii ( utrzymując wage tak jakby, może lekki bilans dodatni )
      Da sie budować mase mięśniową?
      Próbowałem i próbuje powoli tyć ale idzie opornie, myślę żeby zażywać białko w proszku

  • @przemysawszyller2087
    @przemysawszyller2087 4 роки тому +3

    Wszystko fajnie ale niestety kolega Marcin mówiąc o blokowaniu łokci i kolan na końcu martwego sam popełnia dużo gorszy błąd nie dopychając miednicy , mówiąc prościej nie wykorzystuje ruchu zawiasowego w biodrze w pełnym zakresie i na żadnych zawodach by mu nie zaliczyli ów boju. 10:19 -10:28 min.

    • @marcinparuch1509
      @marcinparuch1509 4 роки тому +1

      Hej, chcialbym sie odniesc do Twojej wypowiedzi. Jesli chodzi o moj lockout moze on sie wydawac lekko za plytki i moge sie z tym zgodzic, jednak do pelnego wyprostu brakuje mi bardzo niewiele. Dlaczego nie robię mocno zaakcentowanego lockoutu ? Po pierwsze jak juz wspominałem na filmie jestem po wielu kontuzjach m.in naderwaniu prostego uda, co wiążę się również z mocno spiętymi biodrami oraz problemami w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Mocny akcent na wykończenie ruchu jak często możemy zobaczyć na zawodach przez przeprost w odcinku lędźwiowym jest kompletnie niepotrzebny, a wręcz unikam go ze względu na powyższy problem. Wraz z kolejnym tygodniami jednym z moich celów jest zwiększenie mobilności, co pozwoli mi na wykończenie ruchu bez przeprostu w lędźwiach. Jeszcze nawiązując do hierarchi w jakiej postawiłeś słaby lockout samego biodra względem uginania łokci oraz ugiętych kolan. Muszę się z Tobą nie zgodzić, ponieważ ugięcie ramion od razu pali podejście na zawodach. Co do kolan problem pojawia się taki, że większość osób nie jest w stanie zablokować biodra i dopiero kolan. Musi się to stać w odwrotnej kolejności, bądź jednocześnie. W innym wypadku prawdopodobnie sztanga obniży się, co automatycznie wiąże się również ze spalonym podejściem. Mój "błąd" jest ostatnim filarem wykończenia ciągu, który jest łatwy do wyłapania przez zawodnika, ponieważ sędzia czeka aż zawodnik "skończy" i dopiero daje sygnał do zejścia sztangą na ziemię. Jeśli czujemy, że zablokowaliśmy kolana, a sędzia nadal czeka mamy możliwość korekcji przez mocniejsze dociągnięcie nawet licząc się z przeprostem, by zaliczyć podejście.

    • @przemysawszyller2087
      @przemysawszyller2087 4 роки тому

      @@marcinparuch1509 oczywiście na zawodach żaden z błędów nie jest pomijany jednakże w ćwiczeniu rekreacyjnym głównie chodzi o prawidłowe korzystanie z ruchu zawiasowego w biodrze A to kulało u cb stąd ten komentarz . Chodzi o to że jak daje się ludzia tipy to powinno się robić coś bardzo bardzo dobrze bądź tłumaczyć skąd dany błąd czy ustawienie wynika.

  • @przemysawszyller2087
    @przemysawszyller2087 4 роки тому +1

    do tego darek z niejasnych powodów podczas ohp trzyma sztangę małpim chwytem co jest skrajną głupotą a marcin od samego początku ohp ma powykręcane nadgarstki .

    • @Darek_wos
      @Darek_wos  4 роки тому

      Hej, jeśli chodzi o moje wyciskanie sztangi nad głowę i chwyt. Od razu zaznaczam, że nie jest to głupotą - owszem byłoby na większym ciężarze i przy braku kontroli i doświadczenia. Małpi chwyt wykorzystuję tylko podczas pracy na małym obciążeniu, kiedy czuje się pewnie i nie pracuje na wyższej skali RPE niż 7. Jest mi po prostu wygodnie ułożyć nadgarstek pod sztangą w prawidłowym położeniu. Oczywiście nie polecam tego rozwiązania dla osób początkujących, a podczas pracy na większym obciążeniu zawsze używam pełnego chwytu. Dzięki za komentrarz, dobrze że o tym wspomniałeś, bo nie wspomniałem na filmie, żeby osoby początkujące nie stosowały tego chwytu.

    • @przemysawszyller2087
      @przemysawszyller2087 4 роки тому

      @@Darek_wos dokładnie o to mi chodziło , ludzie często naśladują ślepo pewną technikę bądź wzorce i wcale nie zastanawiają się nad tym do jakiego momentu w skali RPE ją zastosować