Penészesedés, páratartalom, hővisszanyerő szellőztetés
Вставка
- Опубліковано 28 гру 2024
- Karsai József-nek hívnak, 22 éve foglalkozom épületgépészettel, épületgépészeti termékek magyarországi bevezetésével, új technológiákkal.
Weblapom: www.epuletgepe...
Nagyon informatív videó, köszönjük, mindenki megértheti a lényegét, csak legyen pénze az embereknek a jó megoldásokra. Köszi még egyszer!
Köszönöm
Ja, és még annyi észrevételem lenne, hogy a páramentesítők nem hűtik a környezetet, mert hőszivattyús elven működik a hűtőradiátoruk, tehát van benne egy másik radiátor is, ami ugyanannyi energiát ad le, mint amennyi energiát elvon a hűtőradiátorból. A levegő először a hűtőradiátoron (evaporátor) megy át, lecsapódik a pára, majd a szárított levegő átmegy azon a radiátoron is, ami a hőszivattyúzás során felmelegedett (kondenzátor), majd így fújja vissza a legtérbe. Olyan, mintha a klíma kültéri és beltéri egysége is bent lenne a házban. A split klímás páramentesítés viszont tényleg hűti a házat.
Köszönöm a kiegészítést
Ha az egész egységet összesen nézzük, akkor működés közben plusz hőt fog termelni, vagyis szárít és kismértékben fűt is.
Üdv! Köszi a videot, az Aliexpresses pàratartalom-érzékelöket be tudod linkelni légyszives?
Ezek a kompakt hőcserélős szellőztető rendszerek mennyire engedik be a zajt kívülről? Láttam vannak hangszigetelt változatok, de gondolom azért közel sem annyira soundproof mint maga a fal volt eredetileg.
Na látod, erről nincs infó, jó kérdés, utána nézek.
Az ablakba szerelhető szellőző nyílások segítenek a páramentesítésben? Azt most ne nézzük, hogy a bejövő hideg levegőt újra fel kell fűteni. Amíg régi ablakunk volt, soha nem volt penészünk...
Ajánlom a sólámpát aki nem akar szellőztetni😅
Ez a hővisszanyerős ventillátor amúgy egy jó nagy parasztvakítás. Olyan nincs, hogy légtömör egy ház. Valahol úgyis meg fogja találni a kiventillált levegő visszapótására a kinti hideg levegő az utat befelé. Ráadásul ha érdemi mennyiségben szállítanánk ki levegőt egy ideális esetben légtömörnek feltételezhető térből, rövid idő alatt olyan nyomáscsökkenést okoznánk, amit sem axiál, sem radiális, sem keresztáramú ventillátorral nem tudnánk legyőzni és így kényszeríteni a levegőt továbbra is arra, hogy kifelé áramoljon, így a ventilátor csak pörögne, de levegőt nem szállítana. Ezután pedig leállna a ventilátor és magától betódulna az alacsony nyomású ingatlanba a levegő, marhára nem kéne nyomtatni befelé. Tehát ez nálam pályázik az évtized átkúrására. Remélem, valaki leteszteli ezt az egészet egy "delta" p azaz nyomáskülönbség mérőműszerrel!!!!
A rekuperátoros szellőztető berendezés viszont nagyon jó dolog, egy olyanba be fogok ruházni.
Ha az egyhelyiségesre gondolsz,akkor az tudtommal párban kell működtettni....ellentétes irányban természetesen.
@@antaltamasi9944 Magában is működik, elmondta hogy 60 sec kifelé, majd aztán befelé dolgozik. A nagy rendszerek folyamatos üzemben tudják ezt!
Ugyan az, mint a rekuperátoros szellőztető, csak kicsiben.
Előbb érdemes lett volna utána nézni, akkor nem írtad volna le feleslegesen a tévedéseidet.