Szia, Remek tartalom, mint mindig. A B-módot egyedül lejtmenetben érdemes használni, a megnövelt mértékű motorfék az elsődleges szerepe, normál használatra a D-fokozat való.
3 роки тому+1
Igen, csak nem értem, miért nem a villanymotor fékez ilyenkor erősebben, mint egy villanyautónál. Olyan fura, hogy helyette 3 ezres fordulaton bőg a motor, mint ha 50-nél 2-esbe kapcsolnék. 😀 Annyi viszont hiba, hogy a váltókaron a B fokozat nincs elválasztva síkban vagy máshogy, az ember ösztönösen hátrahúzza P-ből vagy R-ből és ilyenkor B állásba kerül. Aztán az első motorfékezésnél rájön, hogy hoppá és visszakattintod D-be.
@ A Toyota HSD rendszerében azért nem tud erősebben fékezni a villanymotor, mert az inverter 20 kW teljesítményt tud átengedni az akku irányába, gyorsításkor pedig 25 kW a ,maximum (ez a Prius 3 adata, érdemi különbség nincs az új 1.8-as hajtásban sem). Az akku is csak 1,3 kWh-s, tehát amúgy is nagyon hamar tele van az akku egy lejtőn.
@ Igen, egy kapkodós megfordulásnál B-be került és nem vettem észre egy darabig, csak akkor néztem körül, amikor nem kapcsolt be az adaptív tempomat. De ekkor is jobb lett volna ha kiírja, hogy én vagyok a hibaforrás, így nekem kellett szakértőzni, ennek nem örültem.
Hello, Suzuki Swace teszt várható esetleg? Egy összahasonlítás jó lenne a felszereltségek/ár különbségeket részletezve.
2 роки тому+4
Szia! Egyelőre nem tervezek Swace tesztet, mivel rendkívül minimális az eltérés a Corollához képest. Árban kicsit alatta van, illetve a Corolla alapára olcsóbb, de a Swace GL+ jobban felszerelt a teljesen alap hibrid Corollánál.
Hogy nem találtam rád már korábban. Olyan szépen, jól összeszedve és érthetően fogalmaztál, hogy csak hüledeztem... Minden tiszteletem a tiéd!!! Rengeteg autós UA-camrnek lenne mit ellesnie tőled! Arra kíváncsi lennék és ha nem zavar meg is kérdezem, hogy nagyobb súly alatt szenved-e az autó? Mert nálunk ez az autó is esélyes, csak nem tudom mennyire szenvedne-e gyerekek, és csomagok esetén ha az ember a hegynek felfelé haladva menne pl.: kirándulni :)
3 роки тому+2
Köszönöm, örülök, hogy tetszenek a videóim! :-) A kérdésedre kicsit nehéz válaszolni, hiszen ilyen típusú használatot nem tudtam kipróbálni vele, ugyanakkor azt mondanám, hogy nem szenvedne, legfeljebb felfelé bőgeti kicsit a benzinmotort, visszafele meg le tudsz jönni szinte nulla benzinnel, ha lejt az út. Most volt nálam a Yaris Cross, szintén hibridként és nagyon érdekes, hogy a teljesítményleadása egész más, ami valószínűleg az e-CVT bolygómű miatt van. Nem sportautó az sem és a Corolla sem (a 2.0 hibrid azért elég erős, de azt nem próbáltam), de mégis úgy gyorsulunk fel a megengedett sebességre, mint ha észre sem vennénk. Oké, autópályán odalépve zajong a benzinmotor, de ha már állandó sebességgel megyünk, akkor nem is hallani a hangját (és városban/országúton sokszor le is kapcsolja, hogy egy ideig villannyal menjen).
Szia. Toyota Corolla kombi,vagy pedig Honda CR-V minkét esetben hybrid? Persze a Honda az SUV ,meg hát drágább is,de mit javasolnál inkább? :)
3 роки тому+1
Szia, bocs a kissé késői reagálásért, de nem sokat voltam gép előtt. Ahogy te is írtad, a Honda ugye SUV, ugyanakkor hosszban egész közel vannak egymáshoz. A Honda belül nagyon tágas, főleg hátul van több hely az amúgy szintén nem szűkös Corolla kombihoz képest. Mindkettő hibrid rendszere igen jó, bár működésükben eltérőek, a Hondában még bolygómű sincs, gyakorlatilag egy villanyautó benzinmotorral. A Honda beltere még igényesebb a Toyotához képest, a fedélzeti rendszere nem a legjobb, viszont ha okostelefont kötsz rá, akkor úgyis mindegy, az meg jól működik mindkettőn. Az eltérő kialakításon túl az ár is fontos tényező, a Honda alapára érezhetően magasabb, ugyanakkor már alapkivitelben is nagyon jól felszerelt. Felesleges az összkerekes felárát kifizetni, úgy már túl drága. Ha a Honda felára neked még belefér és családos vagy, akkor érdemesebb azt választani, a jobb praktikussága és a még több hely miatt (hátul is derékszögben nyíló ajtók pl.). Ha anyagilag nem fér bele, a Corolla is klassz, a sima (nem Trek) kivitelt hibrid hajtással, kombiként kb. 8,5 millióért van listaáron.
Vajon mennyire menne le ez az 5L-es fogyasztás ha csak 15-ös kerekei lennének...
2 роки тому
Gyakorlatilag semennyivel, mert nem a felni átmérője, hanem a rajta lévő gumiabroncs szélessége számít. :-) A nagyobb felni némi plusz súlyt jelent (ami elhanyagolható egy 1,4-1,5 tonnás autónál), a szélesebb gumi viszont nagyobb gördülési ellenállást. Ugyanakkor nem lehet 155-ös gumikat tenni egy ilyen autóra, mert egyrészt az első kanyarban leesik az útról (a fékezésről nem is beszélve), másrészt a kerekek se bírnák el az autó súlyát vagy csak nagyon megerősített, kemény oldalfallal, ami meg a rugózásnak nem tesz jót. Egyébként ezzel a 17-es felnivel nem is durva (és elég ballonos kerék is van rajta), mikor ma már egy Aygo X-hez is kérhető 18-as kerék.
@ A felni méret növekedés több fogy.növekedést okoz mint gondolnád,ugyanis rugózatlan tömegről van szó.Akkor is jelentős a növekedés ha a gumi szélesség állandó.Hát még ha valaki pl 17"-ról vált 15"-ra,vagy 19"-ról 17"-ra. Na de múlt héttel már zajlik a valós teszt annak alig 2-3 hónap alatt hiteles adatokkal kell tudnia számolni.Lassan 3 éve minden létező tankolást és óra állást applikációba rögzítek.Az autó nyári kereke egy 16"-os alufelni volt rajta 185/60 R16-os jó minőségű Toyo nyári gumival.A fix utak során tavasztól késő őszig fűtés nélkül és igazából klíma nélkül(nem bírja kis testem a klímát kocsiban:)) szinte állandó 4.1-4.4 közötti fogyasztásokat rögzítettem.A nyári 185/60 R16-os kerékkel 3.9-es tankra vetített átlagom(vagy az alatti 3.7) kizárólag országúti körülmények között voltak. Pár napja rajta van a 15"-os 185/65 R15 Conti 5-ös nyári gumi sima lemezfelnin.Üzemanyag hatékonyságban a Conti XL "C" osztályzatú,míg a Toyo R39 "B" osztályzatú. Azt nem mondom hogy fogadjunk Zoli,mert én erősen az autók világában élek több mint 20 éve,de hát lássuk a valóságot. Én a tesztelt Corolla esetében 17-ről 15 coll-ra(195/65-re) váltás esetén tippelnék legkevesebb fél liter fogyasztás csökkenésre,de akár még többet is mert ott nem csak a rugózatlan tömeg csökken jelentősen de a felfekvő felület is 30mm-rel.Ráadásul ott némi légellenállás csökkenés is bekövetkezik.
2 роки тому
Természetesen nagy méretváltásnál lehet hatása, tehát ha valaki 15-ös helyett 19-es kereket (vagy fordítva) tesz fel, akkor az persze nem mindegy. Azonban 1-2 colos különbségre nem gondolom, hogy jelentősebb fogyasztásváltozással reagálna a motor (talán ha 1 decit eléri a különbözet). Ráadásul a teljes kerékátmérő nem változhat (illetve nagyon minimálisan a kilométeróra hibás működése miatt), így a kisebb felnire vastagabb oldalfalú gumit kell rakni, ami meg súlyban kb. ugyanott lesz, mint a nagyobb felnin lévő, laposabb oldalfalú kerék (így csak a felni súlya lesz a "spórolás"). Az meg persze egy másik téma, hogy esztétikailag egy eredetileg 17/18-as felnire tervezett kerékjáratban elég sután néz ki a 15-ös felni a pufók kerékkel, de ez persze személyes véleményem. :-) Ha viszont ezt te épp kipróbálod, akkor mindenképp írd meg, miket tapasztaltál, akár fogyasztás, akár más téren. :-)
@ Szia Zoli.Zajlik ez a teszt.A fent írt városi fogyasztási adatokhoz képest bizony változások történtek.Mint írtam korábban 185/60 R16-os gyári Honda alufelnire szerelt kereket használtam.A munkahely ugyanott van,tehát az útvonal változatlan.A korábbi fogyasztások városi odafigyelős stílusban 4.1-4.3 körül mozogtak ami elvileg tök jó és elfogadható.Lényeg hogy egy egész tankra vetített átlagom mindig 4L felett volt amikor munkába járás volt csak. Aztán tavasszal felkerült a 185/65 R15 lemezfelni.A szar minőségű pesti utakon már télen is éreztem,hogy ezt sokkal jobban szereti a futómű...ezért maradt a 15-ös lemezfelni így nyárra is.A fogyasztásaim azóta úgy néznek ki hogy a 3.5L-es fogyasztást többször is produkálta a verda.Most éppen 5 napja nulláztam a "B tripet" és 3.8-on áll. Volt egy hete egy olyan hazajövetelem amikor indulás után 2km-rel meg kellet állnom 5 percre.Utána beültem,nulláztam az órát és kb 17km volt a hazaút.A fogyasztás 3.3L-en volt.Mindenről vannak fényképek fent a f.b-on. Honda Insight csoportban.Ezek a gyakorlati tapasztalatok.
2 роки тому
Nem semmi fogyasztás, bár a saját autóm is ennyit enne. Viszont gondolom a 15-ös felnin más gumik vannak (márka meg évjáratra is értem), mert már a gumik között is lehetnek elég nagy különbségek. Ettől függetlenül köszi, hogy megosztod a tapasztalataidat és a te adataid is bizonyítják, mennyire jó is egy hibrid hajtás.
jézusom! mikor meghallottam hogy a világrekorder benzinmotor csak 43%-os hatásfokú! szemben az elektromos motorral. xd
2 роки тому+5
Ezzel most mire szeretnél utalni? A villanymotor hatásfoka 90-95%, ezt belsőégésű motor soha nem fogja elérni. A benzin/dízel motorokban az üzemanyag legnagyobb része hővé alakul, amivel az utcát és (hidegben) az utasteret fűtöd (persze miután bemelegedett, addig még rosszabb a helyzet). Egy teljesen átlag benzinmotor kb. 20% hatásfokú, a dízelnél ez kb. 25-30%.
7:35 Nem jár a motor B állásban állandóan. Nem tudom honnan veszitek ezt a hülyeséget hogy B állásban a motor nem áll le, már többedszerre hallom. Azért ha tesztelsz egy autót készülj már fel annyira, hogy tudd kezelni, ahelyett hogy téves információkat és hülyeségeket mondasz róla, mert a jelenlegi állás szerint kb 1300 embernek mondtál az autóról valami, aminek semmi köze a valósághoz, nagyjából ennyit is ér az egész teszted, beszélsz valamiről, amiről fogalmad sincs. 2 hónapja vettem egy Hybrid Corollát naponta járok vele hegyen. B-ben is ugyanúgy leáll a motor, mint D-ben. Az a különbség hogy B állásban a regeneratív fékezést a legmagasabb szintre veszi, és mivel ilyenkor gyorsan tölti az akkumulátorokat ezért a túltöltődés elkerülése végett az egyik villanymotor elkezdi hajtani a benzinmotort ezáltal használva el a fölös energiát, nehogy felgyulladjon az akkumulátor. Emellett ez a villanymotor működés közben egy kuplung szerű szerepet is ellát és a benzinmotorban az üresjárattól keltett vákum fékező erejét átviszi a kerékre. A lényeg hacsak nem több száz méteren át jössz lefelé egy leejtőn vagy a lendületed túl nagy ahhoz hogy a regeneratív fék érdemben lassítsa az autót nem fog B állásban elindulni a motor. Próbáltam összefoglalni mi történik B állásban, de ha valaki tényleg meg szeretné érteni ajánlom az alábbi két videót: Elmagyarázza egész pontosan mit csinál a B állás: ua-cam.com/video/0RqR14yJbMc/v-deo.html&t Ha szeretnétek mégjobban megérteni, miről beszél az amerikai srác, akkor előtte ajánlom, hogy nézzétek meg az alábbi videót is: ua-cam.com/video/E_xCssR8qQI/v-deo.html
3 роки тому+3
Nézd, ha beülök az autóba Budaörsön, majd közel 25 km-t megtéve átjövök vele a városon (sík úton) és egyszer sem áll le a benzinmotor B állásban (már bőségesen bemelegedett állapotban sem), az mondjuk elég furcsa, nem? (a videót egy heti, többszáz km-es használat után vettem fel) Hidd el, ezt nem csak úgy találomra mondtam, pontosan azért volt furcsa, mert hibridként azt várja az ember, hogy rögtön leáll. Motorféknél pedig pont az tűnt fel, hogy a benzinmotor kb. 3 ezres fordulaton bőg (persze ilyenkor nincs befecskendezés, mint ha mondjuk 2-esben motorfékeznél) és persze valóban erősebben is lassul. Ez volt a másik furcsa dolog, de azóta már tudom, hogy az erősebb motorfékezést nem a villanymotorral oldja meg, hanem a benzinmotorral együtt fékeződik. Viszont amint áttettem D-be a váltót, onnantól pontosan úgy működött minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva, és a 4,8 literes fogyasztás is ezt igazolja. Nincs semmi okom kételkedni abban, hogy neked úgy működik az autó, ahogy leírtad, de ez a tesztautó nem állt le B állásban, amikor megálltam, járt szépen alapjáraton, pedig araszoltam vele bőven a dugóban. Minden egyéb beállítás alaphelyzetben volt, se Eco, se Sport, se semmi más nem volt aktiválva. Két fontos dolog még: az egyik, hogy természetesen én sem vagyok tökéletes és tévedhetetlen. A másik, hogy a nálam járt tesztautó 2019-es modellévű volt. Ez látszólag lényegtelen, de volt már rá példa, hogy különösebb hírverés nélkül módosított egy gyártó az autó bizonyos részein egy adott modellévtől.
@ De az hogyan történhet, hogy két ugyan olyan 1.8-as Corolla Hybridből az egyiknél leáll a motor B-ben a másiknál nem. Akkor vagy hibás volt a teszt autód, vagy helytelen megállapítást tettél, vagy az én autóm hibás, amit kétlek. Ha kell nyugodtan készítek róla videót is ahogy B-ben gyorsítok vagy megállok annélkül, hogy bekapcsolna a motor.
3 роки тому+1
Nem tudom az okát, és teljes mértékben elhiszem neked, hogy nálad a B fokozatban is leáll a motor. Nálam viszont végig működött (motorféknél persze nulla fogyasztással), ha megálltam, szépen alapjáraton ketyegett, elinduláskor pedig ugyanúgy a villanymotorral megindult az autó (közben a motor alapjáraton maradt), majd a benzinmotor is elkezdett hajtani, ahogy egyébként azt normál esetben is teszi. Csak és kizárólag a fűtés volt bekapcsolva, de az nem befolyásolhatja ezt, mert utána D állásban is csak bemelegítette a motort (hogy legyen fűtés), aztán már alig kapcsolta be még dugóban álláskor is. Utána nem használtam többet a B fokozatot, mert nekem ez a "motorbőgetős" dolog nem igazán tetszett, a hangtalan villanyfékkel megálláshoz képest.
B állásban nem áll le a motor. Lehetséges, hogy van valami beállítás a menüben ezzel kapcsolatban, ezt nem tudom. De hogy nem áll le a motor, az biztos. Nem tudom, mi alapján feltételezed, hogy a te autód biztosan nem lehet hibás, de nem is lényeg. Az ennyire kioktató hangnemet azért illene kerülni. Nyilván kipróbálta rendesen, mielőtt elmondta a véleményét. Már többen is írtuk, hogy nem áll le a motor abban az üzemmódban. Eddig te írtad egyedül, hogy de igen. Ez azért elgondolkodtató.
Rendkívül választékosan megfogalmazott,informatív összeállítás lett.Gratulálok!
Köszönöm! 🙂
Szia,
Remek tartalom, mint mindig.
A B-módot egyedül lejtmenetben érdemes használni, a megnövelt mértékű motorfék az elsődleges szerepe, normál használatra a D-fokozat való.
Igen, csak nem értem, miért nem a villanymotor fékez ilyenkor erősebben, mint egy villanyautónál. Olyan fura, hogy helyette 3 ezres fordulaton bőg a motor, mint ha 50-nél 2-esbe kapcsolnék. 😀 Annyi viszont hiba, hogy a váltókaron a B fokozat nincs elválasztva síkban vagy máshogy, az ember ösztönösen hátrahúzza P-ből vagy R-ből és ilyenkor B állásba kerül. Aztán az első motorfékezésnél rájön, hogy hoppá és visszakattintod D-be.
Ja és örülök, hogy tetszik a videó. 🙂
@ A Toyota HSD rendszerében azért nem tud erősebben fékezni a villanymotor, mert az inverter 20 kW teljesítményt tud átengedni az akku irányába, gyorsításkor pedig 25 kW a ,maximum (ez a Prius 3 adata, érdemi különbség nincs az új 1.8-as hajtásban sem). Az akku is csak 1,3 kWh-s, tehát amúgy is nagyon hamar tele van az akku egy lejtőn.
Jól jöhet ez a B-mód havas, jeges úton is, amikor csak nagyon lassan lehet haladni.
@ Igen, egy kapkodós megfordulásnál B-be került és nem vettem észre egy darabig, csak akkor néztem körül, amikor nem kapcsolt be az adaptív tempomat. De ekkor is jobb lett volna ha kiírja, hogy én vagyok a hibaforrás, így nekem kellett szakértőzni, ennek nem örültem.
Hello, Suzuki Swace teszt várható esetleg? Egy összahasonlítás jó lenne a felszereltségek/ár különbségeket részletezve.
Szia! Egyelőre nem tervezek Swace tesztet, mivel rendkívül minimális az eltérés a Corollához képest. Árban kicsit alatta van, illetve a Corolla alapára olcsóbb, de a Swace GL+ jobban felszerelt a teljesen alap hibrid Corollánál.
Hogy nem találtam rád már korábban. Olyan szépen, jól összeszedve és érthetően fogalmaztál, hogy csak hüledeztem... Minden tiszteletem a tiéd!!! Rengeteg autós UA-camrnek lenne mit ellesnie tőled! Arra kíváncsi lennék és ha nem zavar meg is kérdezem, hogy nagyobb súly alatt szenved-e az autó? Mert nálunk ez az autó is esélyes, csak nem tudom mennyire szenvedne-e gyerekek, és csomagok esetén ha az ember a hegynek felfelé haladva menne pl.: kirándulni :)
Köszönöm, örülök, hogy tetszenek a videóim! :-)
A kérdésedre kicsit nehéz válaszolni, hiszen ilyen típusú használatot nem tudtam kipróbálni vele, ugyanakkor azt mondanám, hogy nem szenvedne, legfeljebb felfelé bőgeti kicsit a benzinmotort, visszafele meg le tudsz jönni szinte nulla benzinnel, ha lejt az út. Most volt nálam a Yaris Cross, szintén hibridként és nagyon érdekes, hogy a teljesítményleadása egész más, ami valószínűleg az e-CVT bolygómű miatt van. Nem sportautó az sem és a Corolla sem (a 2.0 hibrid azért elég erős, de azt nem próbáltam), de mégis úgy gyorsulunk fel a megengedett sebességre, mint ha észre sem vennénk. Oké, autópályán odalépve zajong a benzinmotor, de ha már állandó sebességgel megyünk, akkor nem is hallani a hangját (és városban/országúton sokszor le is kapcsolja, hogy egy ideig villannyal menjen).
@ Köszönöm szépen a gyors választ. Várom a következő videóidat, teszteket, elemzéseket :) Udv.
@@mrventurafh8451 Szia!Végül e mellett döntöttetek?Tapasztalatcsere miatt érdekelne... :-)
@@andrashajdu81 Szia. Sajnos, nem. Az autó szép és igazi Toyota minőséget ad, de az 1.8 számunkra, megpakolva gyengécske...
Szia. Toyota Corolla kombi,vagy pedig Honda CR-V minkét esetben hybrid? Persze a Honda az SUV ,meg hát drágább is,de mit javasolnál inkább? :)
Szia, bocs a kissé késői reagálásért, de nem sokat voltam gép előtt. Ahogy te is írtad, a Honda ugye SUV, ugyanakkor hosszban egész közel vannak egymáshoz. A Honda belül nagyon tágas, főleg hátul van több hely az amúgy szintén nem szűkös Corolla kombihoz képest. Mindkettő hibrid rendszere igen jó, bár működésükben eltérőek, a Hondában még bolygómű sincs, gyakorlatilag egy villanyautó benzinmotorral. A Honda beltere még igényesebb a Toyotához képest, a fedélzeti rendszere nem a legjobb, viszont ha okostelefont kötsz rá, akkor úgyis mindegy, az meg jól működik mindkettőn. Az eltérő kialakításon túl az ár is fontos tényező, a Honda alapára érezhetően magasabb, ugyanakkor már alapkivitelben is nagyon jól felszerelt. Felesleges az összkerekes felárát kifizetni, úgy már túl drága. Ha a Honda felára neked még belefér és családos vagy, akkor érdemesebb azt választani, a jobb praktikussága és a még több hely miatt (hátul is derékszögben nyíló ajtók pl.). Ha anyagilag nem fér bele, a Corolla is klassz, a sima (nem Trek) kivitelt hibrid hajtással, kombiként kb. 8,5 millióért van listaáron.
A CR-V párja a RAV4. A Toyota jobban gyorsul és kevesebbet fogyaszt.
@@bg11LL viszont joval drágább
@ köszönöm a részletes válaszod. A Bajor alpokban azért lehet nem árt a 4 kerék meghajtás 😉
@@csabacsik9412 Ezt hol hallottad? A RAV4 hibrid 11 260 000 forinttól indul, a CR-V hibrid meg 12 milliótól.
Vajon mennyire menne le ez az 5L-es fogyasztás ha csak 15-ös kerekei lennének...
Gyakorlatilag semennyivel, mert nem a felni átmérője, hanem a rajta lévő gumiabroncs szélessége számít. :-) A nagyobb felni némi plusz súlyt jelent (ami elhanyagolható egy 1,4-1,5 tonnás autónál), a szélesebb gumi viszont nagyobb gördülési ellenállást. Ugyanakkor nem lehet 155-ös gumikat tenni egy ilyen autóra, mert egyrészt az első kanyarban leesik az útról (a fékezésről nem is beszélve), másrészt a kerekek se bírnák el az autó súlyát vagy csak nagyon megerősített, kemény oldalfallal, ami meg a rugózásnak nem tesz jót. Egyébként ezzel a 17-es felnivel nem is durva (és elég ballonos kerék is van rajta), mikor ma már egy Aygo X-hez is kérhető 18-as kerék.
@ A felni méret növekedés több fogy.növekedést okoz mint gondolnád,ugyanis rugózatlan tömegről van szó.Akkor is jelentős a növekedés ha a gumi szélesség állandó.Hát még ha valaki pl 17"-ról vált 15"-ra,vagy 19"-ról 17"-ra.
Na de múlt héttel már zajlik a valós teszt annak alig 2-3 hónap alatt hiteles adatokkal kell tudnia számolni.Lassan 3 éve minden létező tankolást és óra állást applikációba rögzítek.Az autó nyári kereke egy 16"-os alufelni volt rajta 185/60 R16-os jó minőségű Toyo nyári gumival.A fix utak során tavasztól késő őszig fűtés nélkül és igazából klíma nélkül(nem bírja kis testem a klímát kocsiban:)) szinte állandó 4.1-4.4 közötti fogyasztásokat rögzítettem.A nyári 185/60 R16-os kerékkel 3.9-es tankra vetített átlagom(vagy az alatti 3.7) kizárólag országúti körülmények között voltak.
Pár napja rajta van a 15"-os 185/65 R15 Conti 5-ös nyári gumi sima lemezfelnin.Üzemanyag hatékonyságban a Conti XL "C" osztályzatú,míg a Toyo R39 "B" osztályzatú.
Azt nem mondom hogy fogadjunk Zoli,mert én erősen az autók világában élek több mint 20 éve,de hát lássuk a valóságot.
Én a tesztelt Corolla esetében 17-ről 15 coll-ra(195/65-re) váltás esetén tippelnék legkevesebb fél liter fogyasztás csökkenésre,de akár még többet is mert ott nem csak a rugózatlan tömeg csökken jelentősen de a felfekvő felület is 30mm-rel.Ráadásul ott némi légellenállás csökkenés is bekövetkezik.
Természetesen nagy méretváltásnál lehet hatása, tehát ha valaki 15-ös helyett 19-es kereket (vagy fordítva) tesz fel, akkor az persze nem mindegy. Azonban 1-2 colos különbségre nem gondolom, hogy jelentősebb fogyasztásváltozással reagálna a motor (talán ha 1 decit eléri a különbözet). Ráadásul a teljes kerékátmérő nem változhat (illetve nagyon minimálisan a kilométeróra hibás működése miatt), így a kisebb felnire vastagabb oldalfalú gumit kell rakni, ami meg súlyban kb. ugyanott lesz, mint a nagyobb felnin lévő, laposabb oldalfalú kerék (így csak a felni súlya lesz a "spórolás"). Az meg persze egy másik téma, hogy esztétikailag egy eredetileg 17/18-as felnire tervezett kerékjáratban elég sután néz ki a 15-ös felni a pufók kerékkel, de ez persze személyes véleményem. :-)
Ha viszont ezt te épp kipróbálod, akkor mindenképp írd meg, miket tapasztaltál, akár fogyasztás, akár más téren. :-)
@ Szia Zoli.Zajlik ez a teszt.A fent írt városi fogyasztási adatokhoz képest bizony változások történtek.Mint írtam korábban 185/60 R16-os gyári Honda alufelnire szerelt kereket használtam.A munkahely ugyanott van,tehát az útvonal változatlan.A korábbi fogyasztások városi odafigyelős stílusban 4.1-4.3 körül mozogtak ami elvileg tök jó és elfogadható.Lényeg hogy egy egész tankra vetített átlagom mindig 4L felett volt amikor munkába járás volt csak.
Aztán tavasszal felkerült a 185/65 R15 lemezfelni.A szar minőségű pesti utakon már télen is éreztem,hogy ezt sokkal jobban szereti a futómű...ezért maradt a 15-ös lemezfelni így nyárra is.A fogyasztásaim azóta úgy néznek ki hogy a 3.5L-es fogyasztást többször is produkálta a verda.Most éppen 5 napja nulláztam a "B tripet" és 3.8-on áll.
Volt egy hete egy olyan hazajövetelem amikor indulás után 2km-rel meg kellet állnom 5 percre.Utána beültem,nulláztam az órát és kb 17km volt a hazaút.A fogyasztás 3.3L-en volt.Mindenről vannak fényképek fent a f.b-on. Honda Insight csoportban.Ezek a gyakorlati tapasztalatok.
Nem semmi fogyasztás, bár a saját autóm is ennyit enne.
Viszont gondolom a 15-ös felnin más gumik vannak (márka meg évjáratra is értem), mert már a gumik között is lehetnek elég nagy különbségek. Ettől függetlenül köszi, hogy megosztod a tapasztalataidat és a te adataid is bizonyítják, mennyire jó is egy hibrid hajtás.
jézusom! mikor meghallottam hogy a világrekorder benzinmotor csak 43%-os hatásfokú! szemben az elektromos motorral. xd
Ezzel most mire szeretnél utalni? A villanymotor hatásfoka 90-95%, ezt belsőégésű motor soha nem fogja elérni. A benzin/dízel motorokban az üzemanyag legnagyobb része hővé alakul, amivel az utcát és (hidegben) az utasteret fűtöd (persze miután bemelegedett, addig még rosszabb a helyzet). Egy teljesen átlag benzinmotor kb. 20% hatásfokú, a dízelnél ez kb. 25-30%.
7:35 Nem jár a motor B állásban állandóan. Nem tudom honnan veszitek ezt a hülyeséget hogy B állásban a motor nem áll le, már többedszerre hallom. Azért ha tesztelsz egy autót készülj már fel annyira, hogy tudd kezelni, ahelyett hogy téves információkat és hülyeségeket mondasz róla, mert a jelenlegi állás szerint kb 1300 embernek mondtál az autóról valami, aminek semmi köze a valósághoz, nagyjából ennyit is ér az egész teszted, beszélsz valamiről, amiről fogalmad sincs.
2 hónapja vettem egy Hybrid Corollát naponta járok vele hegyen. B-ben is ugyanúgy leáll a motor, mint D-ben.
Az a különbség hogy B állásban a regeneratív fékezést a legmagasabb szintre veszi, és mivel ilyenkor gyorsan tölti az akkumulátorokat ezért a túltöltődés elkerülése végett az egyik villanymotor elkezdi hajtani a benzinmotort ezáltal használva el a fölös energiát, nehogy felgyulladjon az akkumulátor. Emellett ez a villanymotor működés közben egy kuplung szerű szerepet is ellát és a benzinmotorban az üresjárattól keltett vákum fékező erejét átviszi a kerékre. A lényeg hacsak nem több száz méteren át jössz lefelé egy leejtőn vagy a lendületed túl nagy ahhoz hogy a regeneratív fék érdemben lassítsa az autót nem fog B állásban elindulni a motor.
Próbáltam összefoglalni mi történik B állásban, de ha valaki tényleg meg szeretné érteni ajánlom az alábbi két videót:
Elmagyarázza egész pontosan mit csinál a B állás: ua-cam.com/video/0RqR14yJbMc/v-deo.html&t
Ha szeretnétek mégjobban megérteni, miről beszél az amerikai srác, akkor előtte ajánlom, hogy nézzétek meg az alábbi videót is: ua-cam.com/video/E_xCssR8qQI/v-deo.html
Nézd, ha beülök az autóba Budaörsön, majd közel 25 km-t megtéve átjövök vele a városon (sík úton) és egyszer sem áll le a benzinmotor B állásban (már bőségesen bemelegedett állapotban sem), az mondjuk elég furcsa, nem? (a videót egy heti, többszáz km-es használat után vettem fel) Hidd el, ezt nem csak úgy találomra mondtam, pontosan azért volt furcsa, mert hibridként azt várja az ember, hogy rögtön leáll. Motorféknél pedig pont az tűnt fel, hogy a benzinmotor kb. 3 ezres fordulaton bőg (persze ilyenkor nincs befecskendezés, mint ha mondjuk 2-esben motorfékeznél) és persze valóban erősebben is lassul. Ez volt a másik furcsa dolog, de azóta már tudom, hogy az erősebb motorfékezést nem a villanymotorral oldja meg, hanem a benzinmotorral együtt fékeződik. Viszont amint áttettem D-be a váltót, onnantól pontosan úgy működött minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva, és a 4,8 literes fogyasztás is ezt igazolja. Nincs semmi okom kételkedni abban, hogy neked úgy működik az autó, ahogy leírtad, de ez a tesztautó nem állt le B állásban, amikor megálltam, járt szépen alapjáraton, pedig araszoltam vele bőven a dugóban. Minden egyéb beállítás alaphelyzetben volt, se Eco, se Sport, se semmi más nem volt aktiválva.
Két fontos dolog még: az egyik, hogy természetesen én sem vagyok tökéletes és tévedhetetlen. A másik, hogy a nálam járt tesztautó 2019-es modellévű volt. Ez látszólag lényegtelen, de volt már rá példa, hogy különösebb hírverés nélkül módosított egy gyártó az autó bizonyos részein egy adott modellévtől.
@ De az hogyan történhet, hogy két ugyan olyan 1.8-as Corolla Hybridből az egyiknél leáll a motor B-ben a másiknál nem. Akkor vagy hibás volt a teszt autód, vagy helytelen megállapítást tettél, vagy az én autóm hibás, amit kétlek. Ha kell nyugodtan készítek róla videót is ahogy B-ben gyorsítok vagy megállok annélkül, hogy bekapcsolna a motor.
Nem tudom az okát, és teljes mértékben elhiszem neked, hogy nálad a B fokozatban is leáll a motor. Nálam viszont végig működött (motorféknél persze nulla fogyasztással), ha megálltam, szépen alapjáraton ketyegett, elinduláskor pedig ugyanúgy a villanymotorral megindult az autó (közben a motor alapjáraton maradt), majd a benzinmotor is elkezdett hajtani, ahogy egyébként azt normál esetben is teszi. Csak és kizárólag a fűtés volt bekapcsolva, de az nem befolyásolhatja ezt, mert utána D állásban is csak bemelegítette a motort (hogy legyen fűtés), aztán már alig kapcsolta be még dugóban álláskor is. Utána nem használtam többet a B fokozatot, mert nekem ez a "motorbőgetős" dolog nem igazán tetszett, a hangtalan villanyfékkel megálláshoz képest.
@ Nekem sem állt le B-ben, akárhányszor próbáltam. Igaz, ezek csak néhány perces próbák voltak.
B állásban nem áll le a motor. Lehetséges, hogy van valami beállítás a menüben ezzel kapcsolatban, ezt nem tudom. De hogy nem áll le a motor, az biztos.
Nem tudom, mi alapján feltételezed, hogy a te autód biztosan nem lehet hibás, de nem is lényeg. Az ennyire kioktató hangnemet azért illene kerülni. Nyilván kipróbálta rendesen, mielőtt elmondta a véleményét. Már többen is írtuk, hogy nem áll le a motor abban az üzemmódban. Eddig te írtad egyedül, hogy de igen. Ez azért elgondolkodtató.