Przygotowanie materiału na winyl

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 560

  • @pokrec
    @pokrec 6 місяців тому +9

    #0dbvinyl
    Materiał na poziomie ewidentnie perfekcyjnego 0 dB. PL.
    Nie miałem pojęcia, jak mało wiedziałem o technologii i masteringu płyt winylowych. Dziekuję za wytłumaczenie mi dlaczego płyty winylowe brzmią tak jak brzmia i na czym polega ten "winylowy" dźwięk. Tzw. "audiofile" sie brandzlują poetycko - audiofilskimi opisami dźwięku z róznych źródeł w tzw. "prasie branżowej" a tu wszystko podane jak na tacy, zmierzone, wyjaśnione i opisane językiem ścisłym. To sie ogląda jak "Sondę" w latach 80-tych. Dosłownie!
    W sumie, to spokojnie można i dźwięk cyfrowy zmasterowac "jak na winyl" i już mamy "winylowe brzmienie" prosto z telefonu przez słuchawki BT. To żadne voodoo ani "tylko prawdziwy winyl pod igłą za milionpińcetstodziewińcet cebuilonów może tak zagrać".

  • @piotrqpl
    @piotrqpl 6 місяців тому +23

    Super, bardzo ciekawe. Całe życie byłem przekonany, że odkegłość między rowkami jest stała na całej płycie i tylko zmienia się ich 'szerokość' zależnie od tonu i głośności... teraz wiem, że to nie miałoby prawa nawet zadziałać. Wincyj!

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому

      Działa, działa. Na singlach 45rpm jest duuuzo miejsca między rowkami.

  • @uberarius
    @uberarius 6 місяців тому +4

    Jestem zszokowany ilością pracy potrzebnej do poprawnego wykonania płyty, ale najbardziej chyba skalą psucia utworu pod produkcję winyli.

  • @rafmc6053
    @rafmc6053 6 місяців тому +2

    #0dbvinyl
    Ze starej płyty wraca muzyka,
    Wibruje w smykach jak w oczach łzy
    A świat się kręci jak stara płyta,
    Kreśli w pamięci obraz tych dni
    Ze starą płytą trzeba ostrożnie,
    Pęknie jak serce, nic nie zostanie
    Z naszą miłością bywa podobnie,
    Mija jak refren ze starych płyt
    😉🙋

  • @radwoc
    @radwoc 6 місяців тому +8

    ⚫🟤🟣🔵🟢🟡🟠🔴Chyba dopiero po tym materiale zrozumiałem (choć pewnie wolałbym to usłyszeć bezpośrednio), dlaczego na rynku istnieje płyta zawierająca słynne Bolero Ravela, którą odtwarza się od tyłu, tzn. startując od środka, z prędkością 45. Jak wiemy, to specyficzne bolero trwa około 15 minut i "rozkręca się" dynamicznie wraz z utworem, czyli przez cały utwór trwa tzw. crescendo (wł.). To - jak rozumiem z filmu - właśnie większe możliwości odtworzenia dynamicznych dźwięków właśnie na szerszym obwodzie. Panie Tomaszu? Czy dobrze zrozumiałem? Czy właśnie jest odwrotnie i ta płyta to po prostu audiofilska ściema?
    Oczywiście wiadomo, że część gramofonów z automatyką podnoszenia igły, uniemożliwia odtworzenie takiej płyty.
    Tutaj znalazłem jest nawet nagranie tego "cuda" (przepraszam z góry, że wklejam "obce" linki): ua-cam.com/video/b3KgemHYJ0A/v-deo.html
    Nawet widać na tej płycie "pod światło" te różnice w zapisie. 🔴🟠🟡🟢🔵🟣🟤⚪

    • @sp3sfzslawek555
      @sp3sfzslawek555 6 місяців тому +1

      Dzień dobry. Genialne, nie wiedziałem o tym, ciekawostka. Dziękuję za podzielenie się wiedzą.

  • @benneb6876
    @benneb6876 6 місяців тому +2

    #0dbvinyl
    Fascynujące. Inżynierowie dźwieku płyty winylowej to prawdziwi alchemicy( Bernie Grundman, Ryan K Smith, Sidney Claire Meyer)To jest dopiero sztuka!

  • @MarioSteFx
    @MarioSteFx 6 місяців тому +4

    "Cmoknięcie rowka" 🤭Tego się nie spodziewałem 😆

    • @rochsapieha
      @rochsapieha 6 місяців тому

      Cmoknięcie w rowka - zaczyna być romantycznie

  • @eskwadrat
    @eskwadrat Місяць тому +1

    Rewolucyjny materiał. Rozłożylby niejednego winylowego puryste na łopatki. Oczywiście takiego który jest na tyle inteligentny i otwarty żeby posłuchać tej audycji i ją zrozumieć. Pozdrawiam. #0dbvinyl

  • @stefanodegerome5586
    @stefanodegerome5586 6 місяців тому +3

    Witam, bardzo jestem ciekaw Pana opinii na temat tzw. "wojny głośności" ("loudness war"), a najchętniej wysłuchałbym całego odcinka na ten temat. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałą robotę, którą Pan wykonuje na YouTubie.

    • @aroslav1983
      @aroslav1983 6 місяців тому

      Popieram wniosek racjonalizatorski wnioskodawcy :)

  • @Kosa323
    @Kosa323 6 місяців тому +3

    Ajjj to znowu ja 😂😂 parę pytań,
    1 Jak to możliwe aby dj tworzył płyty przecież to wielkie koszta a z drugiej strony dj ze stosownym budżetem się na to nie porwie...
    2 Skoro mastering to skomplikowana sprawa to jak możliwe jest sprzedawanie płyty po 50-60pln? Rynek jest mały, więc jak? Obróbka i tłocznia w Chinach?
    3 Jak rozróżnić płyty z dobrych tłoczni od tych średnich które nie parzą na jakość materiału i lecą na sztukę?
    4 Jak tłoczono płyty dawniej, jest grupa płyt wyprodukowanych 35/40 lat temu które włożone na przemian z nowymi płytami nie różnią się wiele jakością (pomijając zużycie). A przecież do dyspozycji nie było komputera i tak zaawanwanej technologii, czyżby wirtuoz ustawiający wszystko na słuch?
    Dziękuję za odcinek czekam na następne. Pozdrawiam. #0dbvinyl

    • @havekstudioexperimental
      @havekstudioexperimental 6 місяців тому +1

      ad 1. w latach 2000 kiedy to Djka grała jeszcze na vinylach, tłocznie miały oblężenie. I tak się składa, że jak było bardzo ciężko lub w ogóle dostać jakiś unikalny numer na winylu to można było go "stworzyć" w ilośći nawet sztuk 1 - cena oczywiście była wilokrotnie wyższa niż cena standardowego winyla. Ale Taką formą sprzedaży zajmował się między innymi sklep internetowy pod nazwą "hardtofind / co.uk" - chodź prawidłowej nazwy lub adresu internetowego nie podam bo nawet nie wiem czy jeszcze istnieją. W końcu to było ponad 20 lat temu :D Więc: Tak. Można było. Jak to robili na tak małą skalę? Jak z jakością takiej wersji płyty vinylowej? Nie mam pojęcia.

    • @adampaszczyca8334
      @adampaszczyca8334 6 місяців тому +1

      2. Kwestia skali.
      3. Banalnie - wrzucic na talerz i posłuchać.
      4. Komputera nie, ale mastering był robiony ma taśmie, zazwyczaj było kilka wersji finalnego utowru, a fragmenty 'ciężkie' byłu zastepowane wersjami inaczej zgranymi z wielośladu.
      Trzeba pamiętac też o tym, że tradycyjne instrumenty nie produkują przeboegów piłokształtnych i innych 'trudnych' dla zapisu mechanicznego ;)

  • @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570
    @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570 6 місяців тому +2

    #0dbvinyl
    Wyrazy ogromnego uznania i podziwu, choć połowy nie rozumiem, to i tak uwielbiam Pana słuchać. A płyty gramofonowe kocham od przeszło pięćdziesięciu lat. Pozdrawiam serdecznie!

  • @sq7dqx
    @sq7dqx 6 місяців тому +5

    # 0db winyl Materiał jest ... no brak słów ... a cmoknijcie rowek! Poezja!

    • @benneb6876
      @benneb6876 6 місяців тому

      A cmoknij mnie w rowek! Jak już nie idzie przekonać, że moje jest lepsze ;-)

  • @tomek3354
    @tomek3354 6 місяців тому +1

    Super wykład, nigdy bym nie przypuszczał że tłoczenie płyt winylowych to tyle roboty zanim wejdzie się w sam proces tłoczenia. Dzięki za film.
    #Odbvinyl

  • @cati0n
    @cati0n 6 місяців тому +3

    A wystarczyłoby poprawnie używać CD plus ewentualnie dodać klawisz Vinyl do odtwarzacza psujący dźwięk i zaspokajający potrzeby koneserów tego niedoskonalego nosnika.

  • @eskwadrat
    @eskwadrat Місяць тому +1

    Przygotowanie do tłoczenia winyli przypomina mi bardzo proces przygotowania projektu płytek drukowanych do produkcji gdzie przechodzi się na tak zwane Gerbery. Ilość błędów które wyłapuje się podczas typowego DRC w fabryce, takich o których projektant nie ma nawet pojęcia bo często je pominął jest zawsze wieksza od zera. Dlatego dobry projektant płytek ustawia limity designu pasujące do technologie płytki oraz możliwości wykonawcy. Z muzyką jest inaczej ale inżynierskiego punktu widzenia taki czy siak trzeba zrobić robotę masteringu.

  • @phobeman
    @phobeman 6 місяців тому +1

    #0dbvinyl
    Niesamowicie skomplikowany temat. Aż sprawdzę mój jedyny egzemplarz z moimi podkładami, który został wydrapany z plików wav dostarczonych firmie która się tego podjęła. Dość gęsty zapis musiał być bo to ponad 50 min utworów. Ciekawe, ciekawe, baaardzo ciekawe!

  • @bartekadamczyk2852
    @bartekadamczyk2852 6 місяців тому +2

    Huh, chyba właśnie zrozumiałem skąd pojawił się swojego czasu wysyp remasterów klasycznych albumów. Te wydane początkowo głównie z myślą o winylach mogły po latach zostać po prostu skorygowane bez ograniczeń samego materiału, lepiej oddając niuanse niemożliwe lub bardzo trudne do uzyskania na czarnym krążku :D. Oczywiście też dodatkowa kasa z reedycji, ale kto by tam zwracał na to uwagę xD.

  • @lukaszm2539
    @lukaszm2539 6 місяців тому +1

    Cmokające się rowki... To brzmi enigmatycznie 😂

  • @kopiowanievhs
    @kopiowanievhs 6 місяців тому +1

    #0dbvinyl
    Panie Tomaszu, techniczne szczegóły i szczególiki mogę pochłaniać godzinami, gigabajtami i kilohercami. Proszę o więcej! :)

  • @andrzejsordyl1633
    @andrzejsordyl1633 6 місяців тому +2

    #0dbvinyl
    Słucham pańskich programów,jak świnia grzmotu - mało rozumiem, ale bardzo mnie to fascynuje. Zawsze kochałem vinyle, zbieram je do tej pory, choć to już nie te czasy 80/90 , gdzie polowało się na wydania tonpressu z wypiekami na twarzy. Teraz dowiedziałem się dlaczego jedna z moich płyt długogrających posiada wadę, gdzie zawsze w tym samym miejscu nagle się wyłącza w środku utworu 😮. Tzn nagle ramię wędruje do góry i koniec. Żeby posłuchać płyty do końca trzeba na oko upuścić ramię poza tym miejscem. Wielki podziw dla pana za wiedzę. Pozdrawiam

  • @HUW-05039
    @HUW-05039 6 місяців тому +2

    #0dBvinyl a po prawdzie to obecny mastering (ogólnie) to widzę tak: jak słucham nagrań starych, niezremasterowanych to nic w sprzęcie audio nie muszę regulować. Jak czegoś nowszego niż rok 2000 to już trzeba zjechać z basami.

  • @andrzejczubak7359
    @andrzejczubak7359 6 місяців тому +4

    no cóż , terza jestem przekonany na 100%, że nigdy nie wrócę do vinyli

    • @paweg2700
      @paweg2700 6 місяців тому +1

      Ja nigdy nie wracałem do winyli bo nigdy z nich nie wyszedłem.

  • @mirosawmiskiewicz1366
    @mirosawmiskiewicz1366 6 місяців тому +1

    Na tiktoku trafiłem jak demonstrują płyty vinylowe wizyjne z filmami, i odtwarzacze, to było jeszcze przed kasetami vhs

  • @gumolego
    @gumolego 6 місяців тому +1

    Lubię oglądać Pana filmy. Zawsze ciekawe, konkretne, techniczne, merytoryczne i szczegółowe. Niby dużo już powstało filmów o vinylach, ale w tym i całej serii #0dbvinyl dowiaduję się nowych rzeczy.

  • @rafajanuszek3406
    @rafajanuszek3406 6 місяців тому +3

    Jak mówił Sean Davies (ten który ciał Yes'ów) - grooves may kiss, but not shag 😉
    Gdyby chciał pan zobaczyć na własne oczy studio, lathe, galwanikę i jak wygląda tłoczenie... I ma pan blisko w okolicę Katowic/Krakowa to zapraszam do kontaktu.
    Fajny materiał. Świetnie się ogląda.

    • @0dB-pl
      @0dB-pl  6 місяців тому +1

      Dzięki za sygnał. Będziemy w konTakcie Panie Rafale :-)

  • @WojciechB.
    @WojciechB. 6 місяців тому +2

    #0dbvinyl Proces powstawania winylowych płyt jest fascynujący! Nie miałem bladego pojęcia jakie to było trudne. Czekam na kolejne odcinki.

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому +1

      W latach 80 Polski Nagrania realizowaly budowę nowej tloczni plyt na urządzeniach zachodnich, łodzka Fonica szykowala się do wypuszczenia nowego przetwornika, zakupiono najnowszą szlifierkę do igieł, era Balcerowicza wszystko wgniotla w błoto.

    • @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570
      @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570 6 місяців тому

      To nie tylko wina Balcerowicza, bo klęska dotknęła całego świata. Na losie płyt winylowych zaważyła popularność walkmanów i pojawienie się płyt cd.

  • @aroslav1983
    @aroslav1983 6 місяців тому +1

    Awesome! Nie oglądałem tak trzymającego w napięciu i wciągającego materiału od czasów "Szeregowca Ryana" i pierwszych odcinków "Pata i Mata". Sztos, chcemy wincyj! :D #0dbvinyl

  • @adas_golemberski
    @adas_golemberski 2 місяці тому

    Cudownie ogląda się i słucha Pańskich wykładów ❤ dziękuję i czekam na kolejne.

  • @user-re7cq3wy6r
    @user-re7cq3wy6r 6 місяців тому +1

    O rzesz w mordę. Odpaliłem i sobie myślę - "o gość poskłada kawałki na kolorowy placek i tyle" . Sama analiza w programie wywaliła mnie z butów. Mega materiał!!!!

  • @ArekMiller
    @ArekMiller 6 місяців тому +4

    #0dbvinyl Niesamowite informacje. Już sobie wyobrażam jak wyglądało tłoczenie pocztówek dźwiękowych w latach sześćdziesiątych ze szlagierami Karin Stanek czy Czerwonych Gitar. Czy ktoś myślał i wiedział wtedy o masteringu, szerokości rowka, mid-side, czy innych parametrach dźwiękowych? 😁

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому +3

      Był wtedy w telewizji program Giełda Piosenki. Gdy pojawiał się " szlagier" np. Jadą Wozy Kolorowe Maryli Rodowicz albo Obietnice Hulewicza , już na następny ranek na Bazarze Różyckiego w Warszawie gotowe były pocztówki dzwiękowe po 20 złotych. Kolejki po 100 m przez wiele godzin.

  • @BrunoBrunowski
    @BrunoBrunowski 6 місяців тому +1

    Więcej! Więcej! Chcę więcej! #0dbwinyl

  • @kubix3913
    @kubix3913 6 місяців тому +1

    #0dBvinyl niezwykle wciągający materiał a zarazem cała seria ❤️

  • @tomaszkluska6419
    @tomaszkluska6419 6 місяців тому +1

    SUPER !
    Naprawdę muszę przyznać, że mój horyzont znacznie się poszerzył.
    Dziękuję!
    #0dbvinyl

  • @hiszpanp1
    @hiszpanp1 2 місяці тому

    #0dbvinyl. Takiego materiału mi bardzo brakowało. Dzięki wielkie i proszę o więcej.

  • @marekbohdan
    @marekbohdan 6 місяців тому +1

    Świetny materiał, Panie Tomaszu! #0dBvinyl

  • @adamkurdziel6036
    @adamkurdziel6036 20 днів тому +1

    Ciekawy materiał Bravo

  • @danieldabrowski2627
    @danieldabrowski2627 6 місяців тому +1

    Bezcenna wiedza. Świetny materiał!

  • @mariuszstruzyk8770
    @mariuszstruzyk8770 6 місяців тому +1

    Świetny odcinek, czekam na więcej. #0dbvinyl

  • @PiotrStocki-q6q
    @PiotrStocki-q6q 6 місяців тому

    Doskonały odcinek, dla laika niewyobrażalne skomplikowanie wygląda stworzenie dobrze brzmiącego winyla.
    #0db winyl

  • @grzegorz7878
    @grzegorz7878 6 місяців тому +1

    Jak zwykle genialny materiał. Czekam na następny

  • @wojciechtaras
    @wojciechtaras 6 місяців тому

    #0dBvinyl Jednym słowem super. Wiedza, przedstawienie tematu i wszystko inne.

  • @jacekkowalonek4405
    @jacekkowalonek4405 6 місяців тому +1

    #0dbvinyl materiał sztos. Bardzo ciekawy film w bardzo ciekawy sposób opowiedziany. Dziękuje.

  • @grzegorzszyszo7548
    @grzegorzszyszo7548 6 місяців тому

    No niezły materiał. Niech będzie, 0dbvinyl

  • @requu3822
    @requu3822 6 місяців тому +1

    Swietny material!
    #0dbvinyl

  • @pik33100
    @pik33100 6 місяців тому

    0:21 - MF 105 (!) Wow. Klasyk.

  • @marcinzywy9444
    @marcinzywy9444 6 місяців тому

    16:54 (...bo dla większości słuchaczy, czym głośniej, tym lepiej.) Mick Jagger, bodajże, kiedyś zapodał, że oni wcale nie byli lepsi od innych kapel, po prostu grali głośniej. :)
    Pięknie dziękuję za sporą dawkę edukacyjną.
    [edit] Nie używam FB, Insta, X, itp., więc hashtag mogę sobie podarować. Ale przyznam, że bardzo byłem ciekaw, skąd tyle tego się namnożyło w komentarzach. ;)

  • @memesshades3163
    @memesshades3163 6 місяців тому +1

    #0dbwinyl no pewnie, że chcemy 😀

  • @Mocarny0rzel
    @Mocarny0rzel 6 місяців тому +1

    #0dbvinyl 💪

  • @adambrodawka
    @adambrodawka 6 місяців тому

    #0dbvinyl
    Znakomity cykl. Wielkie brawa dla autora. Czekam na więcej i więcej

  • @marcinmaciejczyk1486
    @marcinmaciejczyk1486 6 місяців тому +1

    #0dbvinyl
    Bardzo ciekawa ta seria z winylami

  • @krzsztfstrwsk
    @krzsztfstrwsk 6 місяців тому

    trzymamy się #0dbvinyl

  • @mariuszbrokos3545
    @mariuszbrokos3545 6 місяців тому +1

    #0dBVinyl ❤

  • @777ivp
    @777ivp 6 місяців тому +1

    Thanks 😊

  • @AdrianWorkspace
    @AdrianWorkspace 6 місяців тому

    Fajnie byłoby stworzyć playlistę z winylowym cyklem

  • @rafalb9346
    @rafalb9346 5 місяців тому

    Nic nie zrozumiałem ale świetne i chylę czoła przed wiedzą Pana

  • @henrykanonim6482
    @henrykanonim6482 6 місяців тому

    #0dbvinyl. Pozdrawiam i czekam na nasz ulubiony ciąg dalszy.

  • @piotr7182
    @piotr7182 6 місяців тому +1

    #0dBvinyl Gratulacje za świetny materiał :)

  • @filipzkonopii2743
    @filipzkonopii2743 6 місяців тому

    #0dBVinyl To bardzo ciekawe jak działają vinyle.

  • @rafi3412
    @rafi3412 6 місяців тому

    #0dbvinyl. Tak, zdecydowanie ciekawe materiały. Proszę o wiecej

  • @Adagios
    @Adagios 6 місяців тому

    #0dbvinyl
    Ooo nieee😲. To jest strrraszne😱 😄
    Magia analogów rozczarowana.🥺
    Prawda trzeszczy. 😃
    Piękny film. Dziękuję🙋🏻‍♂️

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому

      Jeśli to jest straszne, to jaka jest technologia produkcji cukru?

    • @0dB-pl
      @0dB-pl  6 місяців тому +3

      Cukru jak cukru, ale parówek... :-)

  • @jacekgalkiewicz6918
    @jacekgalkiewicz6918 6 місяців тому +1

    #0dBVinyl
    Dziękuję :) ♥

  • @mariodramez
    @mariodramez 6 місяців тому

    #0dbwinyl
    Dziękuje za bardzo dużo merytorycznej surówki! Czekam z zaciekawieniem na kolejne partie czarnej winylowej "magii" :)

  • @merdacz
    @merdacz 6 місяців тому +1

    Dziękuję za świetny odcinek #0dbvinyl

  • @bartoszszaruga1079
    @bartoszszaruga1079 6 місяців тому

    #0dbvinyl Dziękuję, mega ciekawy materiał. Poziom komplikacji rośnie!

  • @zapiexa4947
    @zapiexa4947 5 місяців тому

    #0dBvinyl
    Jestem ciekaw tego co będzie w następnym odcinku

  • @solo1953
    @solo1953 6 місяців тому

    Znakomity materiał.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  • @jacekjazwinski8208
    @jacekjazwinski8208 6 місяців тому

    13:00 składowa mono = identyczne pod każdym wzgledem sygnały. Na mojej planecie sygnał mono to jest suma kanałów , więc zawiera w sobie również sygnały L oraz P. Identyczne sygnały w stereo to byłby środek bazy sereo. Ale to inny świat.

  • @sp3sfzslawek555
    @sp3sfzslawek555 6 місяців тому

    Dzień dobry. #0dBvinyl. Wspaniała rzecz tyle się dowiedzieć, dziękuję.

  • @PM_170
    @PM_170 6 місяців тому

    Odcinek - jak i poprzednie - rewelacja!
    #0dbvinyl

  • @janek2445
    @janek2445 5 місяців тому

    #0dbvinyl🤘. Super materiały! Zupełnie inaczej spojrzałem na technikę mid-side. Lepiej!

  • @lpseem3770
    @lpseem3770 6 місяців тому

    Dzień dobry. #0dbvinyl Dziękuję za kontynuowanie tematu.

  • @tadeuszborek5832
    @tadeuszborek5832 6 місяців тому

    Dużo Zdrowia panie Tomku.

    • @0dB-pl
      @0dB-pl  6 місяців тому

      Nieustanne dziękuję :-)

  • @rekawek6
    @rekawek6 6 місяців тому +3

    0dbvinyl

  • @piotrknapkiewicz9811
    @piotrknapkiewicz9811 6 місяців тому

    #0dbVinyl!
    #polskidoktormix

  • @grzegorzchrust1718
    @grzegorzchrust1718 6 місяців тому

    #0dBVinyl
    Pozdrawiam Panie Tomaszu.

  • @waldusjagi4815
    @waldusjagi4815 6 місяців тому

    #0dbvinyl bardzo ciekawy materiał, chcemy więcej.

  • @adamkoczaj6410
    @adamkoczaj6410 6 місяців тому

    #0dBVinyl. Dziękuję za ciekawy materiał.

  • @no1dietotenkopf942
    @no1dietotenkopf942 6 місяців тому +1

    Nie wyobrażam sobie, abym miał słuchać Monka, Coltrane'a czy Komedy na innym nośniku niż winyl. To pewnie kwestia rytuału, umysł lubi takie klimaty. A poza tym płyta winylowa to obszar z bardzo silnym genius loci 🤓

  • @Elemelekable
    @Elemelekable 6 місяців тому

    #0dbvinyl
    Piękne dzięki za ten docinek. Z niecierpliwością czekam na kolejne :)

  • @dinocool6067
    @dinocool6067 6 місяців тому

    #0dbvinyl Super się Ciebie słucha. Pozdrawiam

  • @Wojmistrz
    @Wojmistrz 6 місяців тому

    #0dBVinyl Super materiał, to lubię!

  • @mtma2353
    @mtma2353 6 місяців тому

    na drucie se jeszcze wróćcie do nagrywania
    technik cyfrowych używać do optymalizacji zapisu analogowego. Trochę to takie używanie telefonii komórkowej cyfrowej do sterowania tłuczkiem od tam-tamów :P

  • @karolwojtyla3047
    @karolwojtyla3047 6 місяців тому +1

    Najciekawsze z całego procesu masteringu vinyla jest "cmoknięcie rowka". 🤣😂
    #0dbvinyl

  • @lignosulfoni
    @lignosulfoni 6 місяців тому +1

    #0dBwinyl 👍👍

  • @LisiTygrysi
    @LisiTygrysi 6 місяців тому

    Trzymamy, super materiał! podejrzałbym kilka swoich placków ...

  • @TheTomek1972cn
    @TheTomek1972cn 6 місяців тому

    Dziękuję za kolejny materiał.
    #0dbvinyl

  • @oknoprawdy
    @oknoprawdy 6 місяців тому

    #0dbvinyl Świetny materiał, z niecierpliwością czekam na więcej.

  • @sandinvader4108
    @sandinvader4108 6 місяців тому

    Super #0dbwinyl. Więcej :)

  • @sawekkedra7355
    @sawekkedra7355 6 місяців тому

    Super! #0dBvinyl

  • @krzysiek6145
    @krzysiek6145 6 місяців тому +3

    Teraz już jestem pewien, że nie zainwestuję w gramofon. Świetny materiał.

  • @marcindobijanski9437
    @marcindobijanski9437 6 місяців тому

    Dziękuję! :) #0dBVinyl

  • @jacekbukaczewski
    @jacekbukaczewski 6 місяців тому +1

    dziekuję za lekcję .

  • @wojtek123456789ful
    @wojtek123456789ful 6 місяців тому +3

    #0dBVinyl Ale cmoknięcie rowka z przerwaniem bariery brzmi niepokojąco :D

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому

      Coś takiego to tragedia, bo ramię po wypadnięciu z rowka z powodu tzw.skatingu ląduje na papierowej naklejce przy samej osi plyty, tracąc swoją " ostrość".

    • @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570
      @lo-ficzylilubiegdytrochesz6570 6 місяців тому

      A ja mam taką płytę, na której igła zupełnie bez trzasku omija "jeden" rowek, tak jakby go tam wcale nie było.

    • @jacekjazwinski8208
      @jacekjazwinski8208 6 місяців тому +1

      ​@@lo-ficzylilubiegdytrochesz6570Szczęście w nieszczęściu.

  • @sebusiek
    @sebusiek 6 місяців тому

    Jak zwykle super się oglądało!
    #0dbvinyl

  • @ness_uno
    @ness_uno 6 місяців тому

    #0dbvinyl - Szacun za wiedzę!

  • @Pawulon21
    @Pawulon21 6 місяців тому

    Dziękuję ❤

  • @andrzejpawowski3299
    @andrzejpawowski3299 5 місяців тому

    Gratulacje za świetny materia

  • @TheWalaszczyk666
    @TheWalaszczyk666 6 місяців тому

    #0dbVinyl - po każdym odcinku mam niedosyt i chcę więcej 😊

  • @pauluszaqu9608
    @pauluszaqu9608 6 місяців тому

    #0ddvinyl genialne!

  • @1chauka1
    @1chauka1 6 місяців тому

    #0dBVinyl, cudowny jak zawsze materiał i pozdrowienia od byłego studenta :)