Én ,beálltam az autóval, és telefújtam a garázst purhabbal, az így keletkezett forma tökéletesen körbeszigetel, még a kiszállást nem sikerült megoldanom.
You prolly dont give a damn but does anybody know of a way to get back into an instagram account? I was stupid forgot the password. I love any help you can give me!
Üdv. Eltelt egy pár év a videó óta. Amúgy hogyan funkcionál? Én is ezt tervezem, ugyanígy belülről, nem is kimondottan a szigetelés miatt, hanem a pára, csöpögés miatt. Mondjuk én tervezek tenni a lemez és a hungarocell közé fóliát.
Uristen dehogynem lehet futeni. Egy mobilgarazst pl alulrol siman leszigetelsz lepesalloval ha betonkockakon all. Olcso norveg futopanellel siman befutod 1kw-on. 10cm kozetgyapot 2 lap osb koze szendvicsben elhelyezve iszonyatjo hoszigetelest biztosit es csak 12cmt vesz el belulrol korbe.
Télen is sokat számít, ha a tetőre is tesz. Nem mindegy, hogy amikor kinn átlagban -10 fok körül alakul a hőmérséklet, akkor benn -8 vagy 0 a hőmérséklet
Húú. Basszus. talán nem jött le eddig, de ez a szigetelés egy másik, 0,8-as OSB garázsomon volt, és ugyanígy beton volt a talaj. Minimum 4-5 fok különbséget jelentett. -15-ben sem ment bent -5 fok alá a hőmérséklet. Tehát nem kérdés, hogy télen is sokat jelent majd. Az valóban igaz, hogy nem nyújt teljes védelmet a fagypont alatti hőmérséklettől, ám ez nem is cél. Egyébként, ha meleg motorral beállunk, nagyon sok hőt ad le az autó, ami így jobban bent marad a garázsban télen, ez is tapasztalat. :-) vannak dolgok, amik nem logikusak, ám gyakorlatban működnek. :-) Pl. az agyagfelhajtós videóm is kiverte a biztosítékot sokaknál, mégis jobban bírta minden már, modern anyagnál. Erre senki sem számított. Jelenleg agyagbetonnal kísérletezem pancser tesztben. A véletlen folytán jöttem rá érdekes összefüggésekre a felületkezelését illetően. :-)
Üdv. Nem témába vág, de bárkinek lenne videója, linkje, bármije a garázskapu (mindegy nyíló vagy billenő) autómatizálásáról? Ne habozzon vele. Köszönöm.
Ilyen mélységekig nem jutottunk. Ugyanis arra jutottam hogyha nincs fűtve a garázs, akkor sok értelme nincs bármilyen szigetelést is teszünk rá. Valamennyire lassítja az át ülés vagy át melegedés folyamatát, sohasem lesz olyan mint egy fűtött garázs. Én nem jutottam el addig a szintig hogy érdemes lett volna a nyílászárók réseit is leszigetelni. A Szigetel nem kellene akkor az egyéb nyílászárók hoz használatos Szigeteléseket, szigetelőcsík okat használnám.
Nyáron 35-45 C fok szigetelés nélkül. 4-10 C fok különbség szigetelve. Én már most nem szigetelném, hanem árnyékba tenném inkább. A masik kettő fa alatt van, az a legjobb.
@@nepazarolj kköszönöm, sajnos fa alá nem tudom, de egyik oldalról épület mellett lesz. Ön szerint megéri ilyet venni? én úgy gondolom, hogy jobb, mint a semmi. csak a meleg miatt félek, ami benne lenne.
Tiszteletem! Nagyon jó a videó. Egy építő jellegű kritika: ha minden felső kis darabból a maradékot alulra teszi az ember, kevesebb a hulladék? Nyilván ha nem ennyi az összes szigetelés akkor mindegy de csak ha ez az egy fal lenne akkor kevesebb hulladékkal járna. További kellemes munkákat. Várom a videókat, nagyon jók!
Üdv! Már vártam ezt a videót és a folytatásra is kíváncsi lennék, mert érdekel, hogyan lehet megoldani egy ilyen épület szigetelését. Az én garázsomnál PUR habbal gondoltam felrakni, plusz kinyomkodni a réseket éleket. (természetesen ez végleges lenne) Tigris9999 említette a kőzetgyapot lemezt... Evvel csak az a kérdésem, hogy a kőzetgyapot nem szívja magába a lemez belső oldalán megjelenő pára kicsapódás formájában megjelenő vizet? Bár azt írják a kőzetgyapotról, hogy hidrofobizált, vagyis víztaszító. Ez azt jelenti, hogy nekinyomhatom a lemeznek? Csak kérdem mert laikus vagyok a témában, de a mi lemezgarázsunk belső falán rendszeresen szabályosan folyik a víz. És ezt a "kondenz" vizet kellene valahogyan elszeparálni a szigeteléstől, a hőről nem is beszélve. Az egyik elgondolás az lenne, hogy lepattintani a lemezeket a szerkezetről, profilokat felszerelni, arra OSB lapot, rá vékony XPS lap, aztán vissza a lemezt. De ezzel az a problémám, hogy így megnövekszik az épület külső felülete, és kellene még lemezt venni. Azt meg nem igazán akarok. Ötletetek van erre? U.i.: Bocs a kisregényért!
Az autót. Ez csak a nyári napsütés okozta felületi felmelegedés ellen van. Persze télen is működni fog, 4-5 fokot számított a másik garázsnál is a szigetelés. Az pont elég, ha kint -15 helyett, csak -8 van a garázsban és könnyebben indul a járgány.
Értem. Hát ez a gyakorlatban viszont nem így van, még ha ezt is írják a tankönyvek, meg ezt oktatják az egyetemen akkor sem. Én azért mertem ráfújni a purhabot is a lemezre közvetlenül mert korábban már kísérleteztem szigetelésekkel és arra lettem figyelmes, hogy ha leszigetelem bármivel a lemez belső oldalát, akkor onanntól nem bent hanem kívül történik páralecsapódás a lemezen. Ez persze fűtetelen körülmények között igaz. Érdekes módon nem volt belül a lemez és a polisztirol közt páralecsapódás. De így csupaszon senkinek sem ajánlom a polisztirolt feltenni, mert elkezd lebomlani.
Szerencsére a garázsban keveset tartózkodunk, ha viszont ez egy műhely lenne, akkor már valóban nagyobb gond lenne. Gondolkodom egyéb iránt a pora stabilizálásában, amire kaptam tippeket is. Vagy lakkozni kellene, olyan anyaggal, ami nem oldja, vagy lenolajkencézni, mert az térhálósodik. valószínű lenolajjal fogom befújni, hogy ne porozhasson. Visszabontás következik. :-(
Laci, tisztelet, hulye kerdes: abban az esetben ha hosszu tavra csinaltad a garazst, sokkal dragabban jottel volna ki "second hand" teglaval? sokkal karakteresebb biztos gondoltal ra, csak penz kerdes lehetett
Érdekes megoldás ez a bálamadzaggal rögzítés. :D Nekem rögtön a ragasztás jutott volna eszembe, de akkor ugye a tesztüzem után a leszedés bajos lenne. :D
Egy garázsajtón ragasztottam már. Soha többé nem teszem. Egyrészt ez így rugalmasabb, jobb rögzítés, másrészt eltávolítás után nem marad egy ronda ragasztóréteg vissza.
A mennyezet nyáron izzani fog, de legalább bent marad a meleg mert jól szigetelt a fal, télen meg kiengedi a hőt. Remélem lesz álmennyezet is. (Nem is figyeltem, a tetőn végig rés van a trapézlemez miatt)
Na pont ezért hagyjuk meg a légréseket, ami trapézlemez alakjából adódik, mert így át tud a szigetelés mögött szellőzni. A tetőknél is tudtommal át szokták pont ezért szellőztetni a szigetelőanyag (+tetőfólia) és pl. a tetőcserép közötti részt. A tetőre is hasonló módszerrel tervezzük a szigetelést. Ennek csak a nyári sugárzó hő csökkentése a célja. :-) Majd a tesztelés során minden kiderül. Már előtte mértünk referencia értékeket.
Én ,beálltam az autóval, és telefújtam a garázst purhabbal, az így keletkezett forma tökéletesen körbeszigetel, még a kiszállást nem sikerült megoldanom.
You prolly dont give a damn but does anybody know of a way to get back into an instagram account?
I was stupid forgot the password. I love any help you can give me!
@Ameer Jase Instablaster :)
😂
Üdv. Eltelt egy pár év a videó óta. Amúgy hogyan funkcionál? Én is ezt tervezem, ugyanígy belülről, nem is kimondottan a szigetelés miatt, hanem a pára, csöpögés miatt. Mondjuk én tervezek tenni a lemez és a hungarocell közé fóliát.
Uristen dehogynem lehet futeni. Egy mobilgarazst pl alulrol siman leszigetelsz lepesalloval ha betonkockakon all. Olcso norveg futopanellel siman befutod 1kw-on. 10cm kozetgyapot 2 lap osb koze szendvicsben elhelyezve iszonyatjo hoszigetelest biztosit es csak 12cmt vesz el belulrol korbe.
Magyar ember a jéghátán is megél. Mindenre talál megoldást. Jó videó
:-)
Olyan a hangod mint Kósa Lajosnak. Amúgy jó szinkronhang lennél.
Ez a Kósa Lajos hanghasonlat úgy tűnik már örök keresztem lesz. :-)
Lol, és tényleg. Csapj fel szinkronhangnak, ajánlom. :D
Ugyanilyen garázsom van, olyan kérdésem lenne, hogy alul a beton meg a lemez között kb 2 cm van mindkét oldalt, púrhab vagy más valami?
Én egy vízszigetelő gumicsíkot fogok körbehúzni a garázs körül.
@@nepazarolj köszönöm
Az EPS, XPS felületeket le kell glettelni dryvit ragasztóval és vakolaterősítő hálóval (minimum) ezzel védve a külső hatásoktól.
Mi a cél? Ha nincs benne fűtés, télen minden meg fog fagyni benne. Fűteni ebben a szerkezetben nyilván nem lehet... Akkor minek?
A nyári felmelegedés ellen.
Télen is sokat számít, ha a tetőre is tesz. Nem mindegy, hogy amikor kinn átlagban -10 fok körül alakul a hőmérséklet, akkor benn -8 vagy 0 a hőmérséklet
Semmit nem számít. A padlót eleve nem tudja szigetelni, és ha nincs fűtés akkor benn így is úgy is minusz lesz.
Szabadidő "hasznos" eltöltése céljából.
Húú. Basszus. talán nem jött le eddig, de ez a szigetelés egy másik, 0,8-as OSB garázsomon volt, és ugyanígy beton volt a talaj. Minimum 4-5 fok különbséget jelentett. -15-ben sem ment bent -5 fok alá a hőmérséklet. Tehát nem kérdés, hogy télen is sokat jelent majd. Az valóban igaz, hogy nem nyújt teljes védelmet a fagypont alatti hőmérséklettől, ám ez nem is cél. Egyébként, ha meleg motorral beállunk, nagyon sok hőt ad le az autó, ami így jobban bent marad a garázsban télen, ez is tapasztalat. :-)
vannak dolgok, amik nem logikusak, ám gyakorlatban működnek. :-) Pl. az agyagfelhajtós videóm is kiverte a biztosítékot sokaknál, mégis jobban bírta minden már, modern anyagnál. Erre senki sem számított. Jelenleg agyagbetonnal kísérletezem pancser tesztben. A véletlen folytán jöttem rá érdekes összefüggésekre a felületkezelését illetően. :-)
Üdv. Nem témába vág, de bárkinek lenne videója, linkje, bármije a garázskapu (mindegy nyíló vagy billenő) autómatizálásáról? Ne habozzon vele. Köszönöm.
Es az ajtónál lévő hézagokat mivel lehet szigetelni?
Ilyen mélységekig nem jutottunk. Ugyanis arra jutottam hogyha nincs fűtve a garázs, akkor sok értelme nincs bármilyen szigetelést is teszünk rá. Valamennyire lassítja az át ülés vagy át melegedés folyamatát, sohasem lesz olyan mint egy fűtött garázs. Én nem jutottam el addig a szintig hogy érdemes lett volna a nyílászárók réseit is leszigetelni. A Szigetel nem kellene akkor az egyéb nyílászárók hoz használatos Szigeteléseket, szigetelőcsík okat használnám.
Hali Nincs párakicsapodás a tetőlemezen, az összekötö elemeknél?
Kívülről van csak.
Nem tudom, válaszolsz e, de érdekelne, nyáron mennyire melegszik fel egy ilyen garázs? Szigetelés előtt-után? Köszi
Nyáron 35-45 C fok szigetelés nélkül. 4-10 C fok különbség szigetelve. Én már most nem szigetelném, hanem árnyékba tenném inkább. A masik kettő fa alatt van, az a legjobb.
@@nepazarolj kköszönöm, sajnos fa alá nem tudom, de egyik oldalról épület mellett lesz. Ön szerint megéri ilyet venni? én úgy gondolom, hogy jobb, mint a semmi. csak a meleg miatt félek, ami benne lenne.
Tiszteletem! Nagyon jó a videó.
Egy építő jellegű kritika: ha minden felső kis darabból a maradékot alulra teszi az ember, kevesebb a hulladék? Nyilván ha nem ennyi az összes szigetelés akkor mindegy de csak ha ez az egy fal lenne akkor kevesebb hulladékkal járna. További kellemes munkákat. Várom a videókat, nagyon jók!
Igen, erre menet közben mi is rájöttünk, de kevesebb, mint egy tábla ment rá erre a megfigyelés hiányára, az is direkt egy sérült volt. :-)
Szuper! Jók a videói és csak így tovább!
Üdv!
Már vártam ezt a videót és a folytatásra is kíváncsi lennék, mert érdekel, hogyan lehet megoldani egy ilyen épület szigetelését.
Az én garázsomnál PUR habbal gondoltam felrakni, plusz kinyomkodni a réseket éleket. (természetesen ez végleges lenne)
Tigris9999 említette a kőzetgyapot lemezt...
Evvel csak az a kérdésem, hogy a kőzetgyapot nem szívja magába a lemez belső oldalán megjelenő pára kicsapódás formájában megjelenő vizet?
Bár azt írják a kőzetgyapotról, hogy hidrofobizált, vagyis víztaszító. Ez azt jelenti, hogy nekinyomhatom a lemeznek?
Csak kérdem mert laikus vagyok a témában, de a mi lemezgarázsunk belső falán rendszeresen szabályosan folyik a víz.
És ezt a "kondenz" vizet kellene valahogyan elszeparálni a szigeteléstől, a hőről nem is beszélve.
Az egyik elgondolás az lenne, hogy lepattintani a lemezeket a szerkezetről, profilokat felszerelni, arra OSB lapot, rá vékony XPS lap, aztán vissza a lemezt.
De ezzel az a problémám, hogy így megnövekszik az épület külső felülete, és kellene még lemezt venni. Azt meg nem igazán akarok.
Ötletetek van erre?
U.i.: Bocs a kisregényért!
Mit tároltok a garázsban, hogy szigetelni kell?
Az autót. Ez csak a nyári napsütés okozta felületi felmelegedés ellen van. Persze télen is működni fog, 4-5 fokot számított a másik garázsnál is a szigetelés. Az pont elég, ha kint -15 helyett, csak -8 van a garázsban és könnyebben indul a járgány.
Nem ajánlom mert pára lecsapódás lessz a lemez és a polisztirol között nem fog tudni kiszáradni.
Értem. Hát ez a gyakorlatban viszont nem így van, még ha ezt is írják a tankönyvek, meg ezt oktatják az egyetemen akkor sem. Én azért mertem ráfújni a purhabot is a lemezre közvetlenül mert korábban már kísérleteztem szigetelésekkel és arra lettem figyelmes, hogy ha leszigetelem bármivel a lemez belső oldalát, akkor onanntól nem bent hanem kívül történik páralecsapódás a lemezen. Ez persze fűtetelen körülmények között igaz. Érdekes módon nem volt belül a lemez és a polisztirol közt páralecsapódás. De így csupaszon senkinek sem ajánlom a polisztirolt feltenni, mert elkezd lebomlani.
Az UV teszi tonkre a hungarocellt
De akkor ebben az esetben nem áll fent a veszélye a polisztirol lapok porának belélegzésének?
Szerencsére a garázsban keveset tartózkodunk, ha viszont ez egy műhely lenne, akkor már valóban nagyobb gond lenne. Gondolkodom egyéb iránt a pora stabilizálásában, amire kaptam tippeket is. Vagy lakkozni kellene, olyan anyaggal, ami nem oldja, vagy lenolajkencézni, mert az térhálósodik. valószínű lenolajjal fogom befújni, hogy ne porozhasson. Visszabontás következik. :-(
Majd ha az egér bele fészkel na akkor milyen jó buli lesz 😉 én most szedem le és katasztrófa a,hogy ki néz 😡
Ha elfektetted volna a lapokat akkor lehet nem kellett volna levágni belőlük.
ezek a lapok 100 x 50 cm-esek.
Lukács László - Az élet iskolája Akkor nem szoltam😀
Amit az alsokbol levágott a tetejére tenni így minden elhasználva nem marad ki.
Laci, tisztelet, hulye kerdes: abban az esetben ha hosszu tavra csinaltad a garazst, sokkal dragabban jottel volna ki "second hand" teglaval? sokkal karakteresebb biztos gondoltal ra, csak penz kerdes lehetett
Érdekes megoldás ez a bálamadzaggal rögzítés. :D Nekem rögtön a ragasztás jutott volna eszembe, de akkor ugye a tesztüzem után a leszedés bajos lenne. :D
Egy garázsajtón ragasztottam már. Soha többé nem teszem. Egyrészt ez így rugalmasabb, jobb rögzítés, másrészt eltávolítás után nem marad egy ronda ragasztóréteg vissza.
Lukács László - Az élet iskolája Igen akkor az eltávolítás után bajok vannak vele.
A mennyezet nyáron izzani fog, de legalább bent marad a meleg mert jól szigetelt a fal, télen meg kiengedi a hőt. Remélem lesz álmennyezet is. (Nem is figyeltem, a tetőn végig rés van a trapézlemez miatt)
Na pont ezért hagyjuk meg a légréseket, ami trapézlemez alakjából adódik, mert így át tud a szigetelés mögött szellőzni. A tetőknél is tudtommal át szokták pont ezért szellőztetni a szigetelőanyag (+tetőfólia) és pl. a tetőcserép közötti részt. A tetőre is hasonló módszerrel tervezzük a szigetelést. Ennek csak a nyári sugárzó hő csökkentése a célja. :-) Majd a tesztelés során minden kiderül. Már előtte mértünk referencia értékeket.
Értem, köszi!
Ragazto habbal siman fel lehetne tenni
Minek sporolni 9 ft úristen ember ez már tulzás ...
Azt tartja a mondás, ki a kicsit nem becsüli nagy .... a .... -be. :-) Tudod, Te hány csavar kell, ha az egészet befednénk? :-) Sok kicsi sokra megy.