Laci! Azért vagyok ellene a tisztítónak, mert ahol feltekered van egy golyó(szelep) , ha azon pici purhab-anyag is marad tisztítás után, letapad a golyó! Tönkre is teheti a pisztolyt! ..jártam így tudom...Ha ezt meg akarod szüntetni,akkor be kell nyomni a golyót,ekkor ha megsérül mindig ereszteni fog...onnan vége a pisztolynak! Palackcsere: nem a palackot tekerjük! mindig a műanyagot(hisz el tud fordulni) ekkor is mellényomja ahogy nálad is történt egy pillanatra, ha ebből a pillanatból összejön pl. 5 utána ezért fog nehezen rámenni és generálja magát! A minőségi teflonos cucc nagyon jó,de ahogy mondtad is, ki milyen célra használja.....de egy nagyon fontos! SOHA ne vegyük le a palackot! Amíg a pisztoly eleje ép,addig nincs gond, megtartja a nyomást nem is szivárog,nem fog belekötni DE , ha az elzárót elzárod kezdődnek majd a bajok! Az egy bronz vagy réz puha fej (kúpos) amibe beleszorítod elzáráskor az acél rudat amit ugye a ravasz mozgat,ha sokszor meghúzod, kivállasodik a puha fém és ereszteni fog: vagy a habot,vagy a gázt....ezért írtam ,hogy palack felűl legyen, így a habot tolja ki ami beszárad és elzárja! Ha sokszor elzárod... kinyírod a pisztolyt Ha kitisztítod... kinyírhatod a pisztolyt Ha lassan cseréled a palackot és mellémegy....kinyírod a pisztolyt( teflonos tovább bírja 100x) 17 éve ablakozom....gondolhatod hány palack habot nyomtam el....SOHA nem használtam tisztítót a pisztolyhoz soha nem zártam el....Így egy minőségi pisztolyt tudok használni egy évig tutti(kb. 200-250 palack) Sudalos hab, pisztoly kiváló minőség, mindenképpen teflonos kell, mert ott ha mellé is megy cserekor simán lepattan róla! Remélem senki nem veszi okoskodásnak az irományom, csak leírtam amit tudok, tapasztaltam! Szép napot, sziasztok! :) :) :)
Köszi Gergő a hasznos gyakorlati tanácsokat, megfogadom őket. Visszaemlékezve az ablakos múltamra, valóban az én kollégáim sem vették le a palackokat, csak lecsípték a pisztoly végéről a rákötött purhabot és kész, már dolgoztak is vele tovább.
Üdv! Ha fútött lenne a garázs, akkor lenne értelme, a zártszelvényekre lécvázat rögzíteni, és kőzetgyapottal szigetelni? Gondolkodom egy ilyen garázs műhellyé alakításán. Gondolom belül kellene árazáró fólia. Köszönöm!
Szia Laci! mi lett ezzel a fújós szigetelő anyaggal bevált? Beton egyenletlenség ből adandóan van rés nekem picike a garazs aljánál a profil és a beton kozé mit javasolnál sziloplaszt esetleg?
A polisztirol lapokkal én is pórul jártam. Sajnos a dilatációt nem kalkuláltam bele, és a hőtágulás miatt nyomták le egymást a lapok, illetve a páralecsapódás sem tett jót nekik. Pedig én sokkal jobban megküldtem ragasztóval. Mai fejjel már mindenképpen raknék fóliát fölé, de ezt akkor kellett volna, amikor még a tetőlemezek nem voltak a helyükön. Utólag biztos nem fogom újra szétszedni a szerkezetet. Mai árakon minden nagyon drága. Nem biztos, hogy megéri az árát egy ilyen projekt. Mai fejjel a tetőre felraktam volna a szendvicspaneleket, mert a meleg nagy része onnét jön. Aztán meg kívülről valami zöld árnyékolóhálóval becsomagoltam volna az egészet, és valami futónövényt ültettem volna körbe. Ez így egyben jól hőszigetel, és sokkal esztétikusabb is a végeredmény. Ez a hab úgy néz ki, mint egy sóbarlang :) A tartóssága lesz még érdekes.
Üdv László! Nagyon jo kis videokat készitesz,szeretném kérdezni hogy ennyi idő elteltével milyen tapasztalataid vannak evvel a szerrel?…mennyire van melegebb télen a garázsban?…leburkoltad e még a garázst valamivel (osb lap)?…nekem is lemezgarázsom van és ilyenbe gondolkozom…előre is köszönöm válaszod,üdv! Laci
Kedves László, tetőtér ferdesíkját fújnám ki ezzel 10 cm vastagon, ami kb. 25 cm kőzetgyapotnak felelne meg. Elvileg ennek a lambda értéke 0.024 körül van. Ez működhet ön szerint? Köszönöm.
10 cm vastagságban ez abszolut nem gazdaságos, sokkal jobb megoldás akkor, ha profik fujják, a födémemmet én is fújt habbal fogom szigetelni, találtam is egy megbízható és perecíz céget, már voltam is megnézni őket munka közben, tavasszal jönnek hozzám. Ha érdekes lehet írjon ide nekem és átküldöm a kontaktot. valyogdoktor@gmail.com
Szia! Azóta a garázst teljesen beszigeteltem, csak a tető belsején hagytam szórt púrhabot majd csináltam rá cseréplécből tartót, és 3mm-es MDF lappal burkoltam. Most figyelem de párásodást nem tapasztalok még esős időben sem. Kint mindig nagyobb a páratartalom mint benn. Az MDF és a púrhab között 1-2cm-es légréteg van.@@cszoli89
@@churcillwinston1099 Szia! Köszönöm! De akkor alapvetően jól működött a purhab is. Nekem elsősorban csak a pára kiszorítása lenne a lényeg, mert így sajnos elég rossz a garázs hogy a lemeztetőn kicsapódó pára végigcsöpög...
Próbáltam én is purhabbal, szintén erre a célra valóval. Mennyezetre nem igazán akart ragadni. Ezután keresgéltem, és a Soudal All Flexi mellett döntöttem. Ragasztó-Tömítő motyak. Na ezzel kb 5 másodperc alatt megmaradt mind a falon, mind a mennyezeten. Teljes kötés után lehetettlen épen leszedni a polisztirol lapot. Áll mint Katiban a gyerek.
Kedves László, nekem is Konstal garázsom van. Én a víz beszivárgását úgy oldottam meg, hogy a trapézlemez réseit kifújtam púrhabbal, a beton és a keret találkozását első körben 2 rétegbe szilóztam, majd kapott egy réteg bitumenes vízszigetelést. Már jó pár nagyobb esőben sikeresen átvészelt bármi nemű beszivárgás nélkül. Viszont a Konstal gyári filces tetője épp nem ér semmit se, reggel az első napsugarakra lecsapódik azon is a pára és csöpög rá az autóra, ennek megelőzésére én egy gyűrűs ponyvát feszítettem ki és amikor csak lehet nyitva van az ablak, hogy azért szellőzés is legyen.
A házamat sk szigeteltem, habbal ragasztottam fel a szigetelőlapokat. Megvettem az Extol pisztolyt, nekem nem hajlott, stabil volt. Tisztító spray-t is vettem, egyszerű higító van a flakonban, jópofa, hogy a pisztoly belsejéből is kihozza a habot, de drága, és még akkor sem biztos, hogy legközelebb a pisztoly használható. Több pisztolyt szétszedtem, hogy kitisztítom "kézzel": mazohistáknak javasolt, de az eredmény tuti kudarc. :-( Volt, hogy több nap után is lehetett használni a pisztolyt, pedig le se vettem a palackot. (Remélem segítettem a barkácsolóknak.)
17 év tapasztalat mondatja velem, hogy a PURhab pisztoly: _mindig legyen rajta töltött palack! _ a pisztoly mindig legyen alul , felette a palack! _ soha NE használj tisztítót! soha!!! amíg a palack rajta van és alul van és nyomás van ...nem lehet baj!!! Ha, a pisztoly felül van kiszökhet a gáz, ez teljesen kinyírja a palackot! Tehát... Púrhabból, ami pisztolyos, Soha ne vegyük le a palackot!
Tapadni jól tapad, csak eloxidálódott, besárgult egy kicsit a felület kivülről, ám a sugárzó hő átjut rajta sajnos, tehát főleg télen nyújt ez megoldást a szigetelésre.
A filc nem hőszigetelésnek van, hanem a kondenzvízet veszi magába, ám annyira viszont szigetel, hogy a kondenzációt érdekes módon sokszor kívülre tolja a tetőre. A purhab az konkrétan hőszigetelés. Ha nem volt filc a tetőn, akkor elvileg erre is megoldás lehet. Tetőfóliát a lemez alá tenni sajnos nem jó megoldás, mert megáll a lemez és a fólia között a víz és gyorsítja a korróziót. Ennél a habnál egyszerűbben nem ismerek szigetelési megoldást. Mondjuk tényleg olyan lesz a garázs mint egy sóbarlang, de meg lehet szokni a látványát, most azon elmélkedem, hogy több színnel dekorálom, mint ha kő lenne. :-)
Szia! Ha hőszigetelés nem, csak a párakicsapódás megakadályozása a cél (ajtó nélküli, teljesen lemez épület lemezből, filcréteg és tetőfólia nélkül csak csupasz lemeztető), mi a minimális vastagság amit ajánlanál? Sajnos nem túl jó állapotú a tető (kívűlről már rozsdás a lemez), így túl sokat nem költenék rá, de jó lenne ha a bent parkoló motorra nem csepegne a víz.
Én (tégla)falat burkoltam be OSB lemezzel úgy, hogy kizárólag purhab tartja. Úgy rátapad, hogy ember legyen aki leszedi onnan... :) Kissé macerás a felhelyezése, mert expandálódik, ezért addig amíg megköt, a lemezt több helyen is a falhoz szegezem, hogy síkban maradjon. Én 6 mm-es lemezt használok, egy vastagabb vsz. kevésbé vetemedne. S állítólag van olyan purhab amelyik kevésbé tágul, ezért az megfelelőbb lenne az én esetemben. Majd kipróbálom. Nem tudom, hogy nálad beválna-e, mert amint láttam, akár kézzel is, könnyűszerrel eltávolítható a fémlemezről a hab. Amúgy, tűzvédelmi szempontból nem veszélyes burkolás nélkül hagyni a purhabot/polisztirént? Ez utóbbi legalábbis egészen jól tud égni, nem beszélve az égés során keletkező káros anyagok képződéséről... Nem lett volna okosabb dolog kívülről szigetelni a garázst? Ezáltal a fémlemezek eleve nem melegedtek volna föl, s lehetett volna vastagabb szigetelést tenni rá anélkül, hogy az leszűkítse a garázs belső felületét. A tetőt esetleg - ha nincs jobb megoldás - lehetett volna belülről szigetelni, fölé pedig kihúzni egy ponyvát, hogy árnyékolja a napsütés ellen.
Szia! Ez egy famintázatú garázs, tehát nem lenne szerencsés kívülről szigetelni egy horganyzotnál más a helyzet. De akkor inkább már szendvics panel jobb megoldás, Szerintem ebben a habban van égés gátló is, így nem hiszem, hogy nagyon tűzveszélyes lenne.
Lehet kapni rendes zart cellas 2K purhabot 60m2 a legkisebb kiszerelés,Fillerekbe kerül.A lemezgarast mi 5cm kogyapottal és rá a purhabot 5cm vastagragban vittük fel A kogyapot szellőzik nem rohad semmi!Tökjó bemutató lett!
A felszíne, ahol a nap egy kicsit is érte, ott bebarnult és a felülete leseperhető, de egyébként stabil. Ha mégegyszer lefújnám, akkor lefesteném valamivel, hogy védjem az UV ellen.
Gyönyörű lett a végeredmény!
Laci!
Azért vagyok ellene a tisztítónak, mert ahol feltekered van egy golyó(szelep) , ha azon pici purhab-anyag is marad tisztítás után, letapad a golyó! Tönkre is teheti a pisztolyt! ..jártam így tudom...Ha ezt meg akarod szüntetni,akkor be kell nyomni a golyót,ekkor ha megsérül mindig ereszteni fog...onnan vége a pisztolynak!
Palackcsere: nem a palackot tekerjük! mindig a műanyagot(hisz el tud fordulni) ekkor is mellényomja ahogy nálad is történt egy pillanatra, ha ebből a pillanatból összejön pl. 5 utána ezért fog nehezen rámenni és generálja magát!
A minőségi teflonos cucc nagyon jó,de ahogy mondtad is, ki milyen célra használja.....de egy nagyon fontos!
SOHA ne vegyük le a palackot!
Amíg a pisztoly eleje ép,addig nincs gond, megtartja a nyomást nem is szivárog,nem fog belekötni DE , ha az elzárót elzárod kezdődnek majd a bajok!
Az egy bronz vagy réz puha fej (kúpos) amibe beleszorítod elzáráskor az acél rudat amit ugye a ravasz mozgat,ha sokszor meghúzod, kivállasodik a puha fém és ereszteni fog: vagy a habot,vagy a gázt....ezért írtam ,hogy palack felűl legyen, így a habot tolja ki ami beszárad és elzárja!
Ha sokszor elzárod... kinyírod a pisztolyt
Ha kitisztítod... kinyírhatod a pisztolyt
Ha lassan cseréled a palackot és mellémegy....kinyírod a pisztolyt( teflonos tovább bírja 100x)
17 éve ablakozom....gondolhatod hány palack habot nyomtam el....SOHA nem használtam tisztítót a pisztolyhoz soha nem zártam el....Így egy minőségi pisztolyt tudok használni egy évig tutti(kb. 200-250 palack)
Sudalos hab, pisztoly kiváló minőség, mindenképpen teflonos kell, mert ott ha mellé is megy cserekor simán lepattan róla!
Remélem senki nem veszi okoskodásnak az irományom, csak leírtam amit tudok, tapasztaltam!
Szép napot, sziasztok! :) :) :)
Köszi Gergő a hasznos gyakorlati tanácsokat, megfogadom őket. Visszaemlékezve az ablakos múltamra, valóban az én kollégáim sem vették le a palackokat, csak lecsípték a pisztoly végéről a rákötött purhabot és kész, már dolgoztak is vele tovább.
@@nepazarolj Ja, csak ha (mint pl en) 3 havonta fujok egy-egy adagot, akkor mar lehet nem lesz jo.
Hogy érted hogy ne vegyem le a palackot ? és ha kiürült ? és ne tisztítsam , bocs de kezdő vagyok és kéne a segítség !
Sziasztok ! Nekem mar 3 éve bitumenes szigetelő szalag megoldás vált be a víz ellen és még a trapéz formát is felveszi.
Üdv! Ha fútött lenne a garázs, akkor lenne értelme, a zártszelvényekre lécvázat rögzíteni, és kőzetgyapottal szigetelni? Gondolkodom egy ilyen garázs műhellyé alakításán. Gondolom belül kellene árazáró fólia. Köszönöm!
Köszönöm szépen! Hónapok óta vártam ezt a videót!
Szia Laci! mi lett ezzel a fújós szigetelő anyaggal bevált? Beton egyenletlenség ből adandóan van rés nekem picike a garazs aljánál a profil és a beton kozé mit javasolnál sziloplaszt esetleg?
A polisztirol lapokkal én is pórul jártam. Sajnos a dilatációt nem kalkuláltam bele, és a hőtágulás miatt nyomták le egymást a lapok, illetve a páralecsapódás sem tett jót nekik. Pedig én sokkal jobban megküldtem ragasztóval. Mai fejjel már mindenképpen raknék fóliát fölé, de ezt akkor kellett volna, amikor még a tetőlemezek nem voltak a helyükön. Utólag biztos nem fogom újra szétszedni a szerkezetet. Mai árakon minden nagyon drága. Nem biztos, hogy megéri az árát egy ilyen projekt. Mai fejjel a tetőre felraktam volna a szendvicspaneleket, mert a meleg nagy része onnét jön. Aztán meg kívülről valami zöld árnyékolóhálóval becsomagoltam volna az egészet, és valami futónövényt ültettem volna körbe. Ez így egyben jól hőszigetel, és sokkal esztétikusabb is a végeredmény. Ez a hab úgy néz ki, mint egy sóbarlang :) A tartóssága lesz még érdekes.
Szia, jól látom hogy valamilyen telefonos alkalmazást használtál?
Helló jók lennének a videóid ha nem mondanál 1 dolgot 50x nem bírom kivárni hogy történjen valami! Iszonyuan idegesítő legtöbb esetben tovább lépek
Ok majd igyekszem rövidebbre fogni. :-)
Gyorsítsd fel a videót 2,3x-re..A valódi, élő beszéd sokszor ilyen nekünk is.
Három év távlatában hogy bírja a hab?
Üdv László! Nagyon jo kis videokat készitesz,szeretném kérdezni hogy ennyi idő elteltével milyen tapasztalataid vannak evvel a szerrel?…mennyire van melegebb télen a garázsban?…leburkoltad e még a garázst valamivel (osb lap)?…nekem is lemezgarázsom van és ilyenbe gondolkozom…előre is köszönöm válaszod,üdv!
Laci
Én eps-t 3 cm purhabbal rögzítettem fel a lemezgarázsra. Hát kíváncsi leszek a tartósságára.
Kedves László, tetőtér ferdesíkját fújnám ki ezzel 10 cm vastagon, ami kb. 25 cm kőzetgyapotnak felelne meg. Elvileg ennek a lambda értéke 0.024 körül van. Ez működhet ön szerint? Köszönöm.
10 cm vastagságban ez abszolut nem gazdaságos, sokkal jobb megoldás akkor, ha profik fujják, a födémemmet én is fújt habbal fogom szigetelni, találtam is egy megbízható és perecíz céget, már voltam is megnézni őket munka közben, tavasszal jönnek hozzám. Ha érdekes lehet írjon ide nekem és átküldöm a kontaktot. valyogdoktor@gmail.com
Hmmm, én megpróbáltam volna pl. a Ceresit Cm 17-el (tapadó hídat is tartalmaz) felragasztani a már lebontott/lepotyogott polisztirol lapokat!?
Én szeptemberbe fújtam be a lemezgarázs tetejét, a párát így kiküszöböltem bentről. Csak ajánlani tudom .
Szia!
Hosszú távon hogy vált be ez a megoldás? Én is tervezem a tavasszal megcsinálni.
Szia! Azóta a garázst teljesen beszigeteltem, csak a tető belsején hagytam szórt púrhabot majd csináltam rá cseréplécből tartót, és 3mm-es MDF lappal burkoltam. Most figyelem de párásodást nem tapasztalok még esős időben sem. Kint mindig nagyobb a páratartalom mint benn. Az MDF és a púrhab között 1-2cm-es légréteg van.@@cszoli89
@@churcillwinston1099 Szia!
Köszönöm! De akkor alapvetően jól működött a purhab is. Nekem elsősorban csak a pára kiszorítása lenne a lényeg, mert így sajnos elég rossz a garázs hogy a lemeztetőn kicsapódó pára végigcsöpög...
ennyi pénzért garázst is lehet építeni
Szia nyáron nagy melegtől belülröl nem lesz baja?
Elvileg bírnia kell. Egy nyarat már lehúzott, most nem lesz már árnyékban sem, meglátjuk. :-)
Próbáltam én is purhabbal, szintén erre a célra valóval. Mennyezetre nem igazán akart ragadni. Ezután keresgéltem, és a Soudal All Flexi mellett döntöttem. Ragasztó-Tömítő motyak. Na ezzel kb 5 másodperc alatt megmaradt mind a falon, mind a mennyezeten. Teljes kötés után lehetettlen épen leszedni a polisztirol lapot. Áll mint Katiban a gyerek.
Kedves László, nekem is Konstal garázsom van. Én a víz beszivárgását úgy oldottam meg, hogy a trapézlemez réseit kifújtam púrhabbal, a beton és a keret találkozását első körben 2 rétegbe szilóztam, majd kapott egy réteg bitumenes vízszigetelést. Már jó pár nagyobb esőben sikeresen átvészelt bármi nemű beszivárgás nélkül. Viszont a Konstal gyári filces tetője épp nem ér semmit se, reggel az első napsugarakra lecsapódik azon is a pára és csöpög rá az autóra, ennek megelőzésére én egy gyűrűs ponyvát feszítettem ki és amikor csak lehet nyitva van az ablak, hogy azért szellőzés is legyen.
A házamat sk szigeteltem, habbal ragasztottam fel a szigetelőlapokat. Megvettem az Extol pisztolyt, nekem nem hajlott, stabil volt. Tisztító spray-t is vettem, egyszerű higító van a flakonban, jópofa, hogy a pisztoly belsejéből is kihozza a habot, de drága, és még akkor sem biztos, hogy legközelebb a pisztoly használható. Több pisztolyt szétszedtem, hogy kitisztítom "kézzel": mazohistáknak javasolt, de az eredmény tuti kudarc. :-( Volt, hogy több nap után is lehetett használni a pisztolyt, pedig le se vettem a palackot. (Remélem segítettem a barkácsolóknak.)
17 év tapasztalat mondatja velem, hogy a PURhab pisztoly:
_mindig legyen rajta töltött palack!
_ a pisztoly mindig legyen alul , felette a palack!
_ soha NE használj tisztítót! soha!!! amíg a palack rajta van és alul van és nyomás van ...nem lehet baj!!!
Ha, a pisztoly felül van kiszökhet a gáz, ez teljesen kinyírja a palackot!
Tehát...
Púrhabból, ami pisztolyos, Soha ne vegyük le a palackot!
Hogy érted hogy ne vegyem le a palackot ? és ha kiürült ? és ne tisztítsam , bocs de kezdő vagyok és kéne a segítség !
Szia! Megkérdezhetem, hogy most a kánikula után milyen a fújt szigetelés? Mindenütt tökéletesen tapad? Köszönöm szépen!
Tapadni jól tapad, csak eloxidálódott, besárgult egy kicsit a felület kivülről, ám a sugárzó hő átjut rajta sajnos, tehát főleg télen nyújt ez megoldást a szigetelésre.
@@nepazarolj Nagyon Szépen Köszönöm!
És vajon melyik az olcsóbb, filces trapézlemezt venni, vagy utólag befújni az sima lemezt, vagy több előnye van egy ilyen fújásnak mint a filcnek?
A filc nem hőszigetelésnek van, hanem a kondenzvízet veszi magába, ám annyira viszont szigetel, hogy a kondenzációt érdekes módon sokszor kívülre tolja a tetőre. A purhab az konkrétan hőszigetelés. Ha nem volt filc a tetőn, akkor elvileg erre is megoldás lehet. Tetőfóliát a lemez alá tenni sajnos nem jó megoldás, mert megáll a lemez és a fólia között a víz és gyorsítja a korróziót. Ennél a habnál egyszerűbben nem ismerek szigetelési megoldást. Mondjuk tényleg olyan lesz a garázs mint egy sóbarlang, de meg lehet szokni a látványát, most azon elmélkedem, hogy több színnel dekorálom, mint ha kő lenne. :-)
Szia! Ha hőszigetelés nem, csak a párakicsapódás megakadályozása a cél (ajtó nélküli, teljesen lemez épület lemezből, filcréteg és tetőfólia nélkül csak csupasz lemeztető), mi a minimális vastagság amit ajánlanál? Sajnos nem túl jó állapotú a tető (kívűlről már rozsdás a lemez), így túl sokat nem költenék rá, de jó lenne ha a bent parkoló motorra nem csepegne a víz.
Már egy vékony 1-2 cm réteg is megakadályozná, hogy páralecsapódás legyen a belső felületen.
Szia Laci! Mi a helyzet így 2 év távlatából? Stabilan a helyén van a hab?
Igen a helyén van. A külső felszíne sötétebb lett picit és kicsit oxidalodott de működik.
@@nepazarolj köszi!
Ez vajon jó télre szigetelésnek ? :D
Én (tégla)falat burkoltam be OSB lemezzel úgy, hogy kizárólag purhab tartja. Úgy rátapad, hogy ember legyen aki leszedi onnan... :) Kissé macerás a felhelyezése, mert expandálódik, ezért addig amíg megköt, a lemezt több helyen is a falhoz szegezem, hogy síkban maradjon. Én 6 mm-es lemezt használok, egy vastagabb vsz. kevésbé vetemedne. S állítólag van olyan purhab amelyik kevésbé tágul, ezért az megfelelőbb lenne az én esetemben. Majd kipróbálom. Nem tudom, hogy nálad beválna-e, mert amint láttam, akár kézzel is, könnyűszerrel eltávolítható a fémlemezről a hab.
Amúgy, tűzvédelmi szempontból nem veszélyes burkolás nélkül hagyni a purhabot/polisztirént? Ez utóbbi legalábbis egészen jól tud égni, nem beszélve az égés során keletkező káros anyagok képződéséről...
Nem lett volna okosabb dolog kívülről szigetelni a garázst? Ezáltal a fémlemezek eleve nem melegedtek volna föl, s lehetett volna vastagabb szigetelést tenni rá anélkül, hogy az leszűkítse a garázs belső felületét. A tetőt esetleg - ha nincs jobb megoldás - lehetett volna belülről szigetelni, fölé pedig kihúzni egy ponyvát, hogy árnyékolja a napsütés ellen.
Szia! Ez egy famintázatú garázs, tehát nem lenne szerencsés kívülről szigetelni egy horganyzotnál más a helyzet. De akkor inkább már szendvics panel jobb megoldás,
Szerintem ebben a habban van égés gátló is, így nem hiszem, hogy nagyon tűzveszélyes lenne.
Lehet kapni rendes zart cellas 2K purhabot 60m2 a legkisebb kiszerelés,Fillerekbe kerül.A lemezgarast mi 5cm kogyapottal és rá a purhabot 5cm vastagragban vittük fel A kogyapot szellőzik nem rohad semmi!Tökjó bemutató lett!
udvozlet..tudnal nekem segiteni, hogy hol lehet az altalad emlitett purhabot "2K 60m2" beszerezni? ezer koszonet
@@solkim133 tudott segiteni a koléga?? vagy csak duma volt?? mert ilyen fillérbe kerülö és nagyon jo...na ezzel én nem találkoztam!! kamu!!....😂😂
Éngem is érdekelne?
@@gyulaszabo3213 engedd el!! kamu!! ez egy fotel ninja!!
Így 2 év elteltével mik a tapasztalatok ezzel a habbal?
A felszíne, ahol a nap egy kicsit is érte, ott bebarnult és a felülete leseperhető, de egyébként stabil. Ha mégegyszer lefújnám, akkor lefesteném valamivel, hogy védjem az UV ellen.
Köszönöm, én a disznóól tetejet szeretném fujni ami lemezből van. De ez a padláson is jó lehet a gerendák közét kifujni.
Tiszteletem purhab neve tipusa? Magyarorszagon kaphato?
Igen kapható, itt a link a céghez és a termékhez: purhab-spray.hu?eupor=eletiskolaja_601
Koszonom
Üdvözlöm László ! Kérdezném, hogy a telefonon volt a hőkamera teszt? Ha igen ,akkor ez egy applikáció ?
Az egy Cat telefon. Beépített nőkamerája van
Nőkamera? Ilyen kell nekem is! 😎
Csináltál egy fél szendvicspanelt.
Gyakorlatilag igen. Ám ugyanez a garazs szendvicspanelbol kb 1,5 millió Ft lenne. Így kb + 120 ezer Ft a szigetelés
De most akkor a'La natúr csak a habot fújod rá és ennyi ???
Semmi EPS lap vagy v.mi ilyesmi ???
Igen csak a spéci purhabot közvetlenül a lemezre.
Én inkáb polisztirol lapokat ragasztottam volna fel fbs el szebb is és jobban szigetel szerintem
Az volt előtte és senkinek nem ajánlom, mert megeszi a magas hő.
Én sheetrockot raktam volna,utána mūgé befujtam volna a habot.
Perem pont szigetelés. Ezért találták ki. Nem egy két ragacs ide oda :)