Szia, én épp Lindab filces lemezt tetetek fel a melléképületemre. Előtte beszéltem a Lindab szakértőjével. Azt mondja hogy ennél is van páralecsapódás, de a filc felveszi! Éppen ezért kell átszellőztetés ennek. Kaptam egy leírást is tőlük ----->>>>> "Filces lemez funkciója: A szigeteletlen, egyrétegű acéllemez tetőhéjazatok jellegzetessége, hogy a légköri viszonyok (hőmérséklet, páratartalom) bizonyos állapota - az ún. harmatponti hőmérséklet elérése - esetén az alsó (belső) felületén párakicsapódás (kondenzáció) történik. Az így keletkező pára összegyűlve vízcsepegés vagy akár vízfolyás formájában a tetőhéjazat alatti épületszerkezetekre és/vagy az épületben tárolt anyagokra kerülhet. Ezeket a nemkívánatos visszacsepegéseket akadályozza meg a gyárilag felhordott, vízmegkötő képességgel rendelkező alsó filcréteg. A filcréteg műszaki jellemzői, minőségi szempontjai: - Fajlagos tömeg (g/m2) - A Lindab filces lemezek esetén a páramegkötő filcréteg minden esetben 110g/m2 tömegű, amely nagy páramegkötő kapacitást biztosít. A piacon előforduló filcek között vannak 90g/m2 vagy 70g/m2 tömegűek, ezeket az adatokat a műszaki adatlapok illetve minősítések kell, hogy tartalmazzák. - Páramegkötő kapacitás (g/m2) - A páramegkötő kapacitás arányos a fajlagos tömeggel, és függ a tető hajlásszögétől is. A Lindab filces lemezek kapacitása a 110g/m2 tömegű filcréteggel (szabványos méréssel) 0 fokos hajlás esetén 1430g/m2 (~1,4 liter/m2), 45 fokos hajlás esetén 1060g/m2 (~1 liter/m2). A kisebb tömegű filceknek kisebb a páramegkötő kapacitása is, kevesebb párát képesek magukban tartani (pl. 90g/m2 tömegű filc esetén az előző kapacitási értékek kb. 700 és 550g/m2-re csökkennek le). - Kapilláris vízfelszívódás megakadályozása. - A filces Lindab tetőprofilok oldalsó illesztéseinél a kapilláris vízfelszívódás gyárilag gátolt, ugyanis a felülről rátakaró profilborda alatt a filc nem kerül rá a lemezre. Ugyanakkor gyártástechnológiai okok miatt a filc a tetőlemezek teljes hosszán végigfut, ezért a kritikus helyeken (hosszirányú átlapolásnál, átfedésnél 5-10cm, valamint az ereszcsatornába vezető lemezvégen ~5cm hosszban) a kapilláris felszívódás lehetőségét helyszíni megoldással kell megakadályozni (pl. elégetéssel, forró levegős olvasztással vagy vízalapú lakkfestéssel)."
szia! a fólia rögzítését a lecekre hogyan érdemes megoldani, hogy az áttöréseknél (tűzőkapocs, csavar, stb) ne ázzon be? valamilyen kétoldalú ragasztó lap, mandzsetta, ilyesmi? köszönöm!
Tiszteletem ! Megnéztem a videot tetszett.Látom ön ért hozzá, ezért lenne egy kérdésem.Adott egy három garázsos kocsibeálló ami trapéz lemezzel van fedve a lemez minden szigetelés nélkül a tetölecre van csavarozva a teö 80 négyzetméter kb.A kérdésem .Van e arra mód hogy tetöbontás nélkül bellüről fóliával vagy bármi mással páramrntesíteni a lemeztetőt? Ajánlották hogy a teölécre a szalufák közé ami 90 cm távolságra van egymástól tüzzek fel pára mentesítő fóliát.Ez megoldás lenne ? A válaszát elöre is köszönöm!
Igen a filc az érdekes lesz. Konstal-nál már én is néztem azt a lehetőséget, hogy ne legyen pára lecsapódás belül a lemezen. Durván meg emelkedtek az árak. Kétállásost néztem dupla billenő kapuval, oldal ajtóval és filc borítással, zártszelvény váz, betonra rögzítéssel. Márciusban ez volt 500ezer, most pedig 730ezer.
Nekem filces Konstal garázsom van és még is párásodik. Ha olyan idő van tiszta víz a filc. Van valakinek ötlete mit lehet ezzel kezdeni? Már azon gondolkodom, hogy teszek be egy átszellőztető ventillátort ami óránként bekapcsolna 10 percre.
@@jozsefnagy2739 Akkor ez nem túl jó tapasztalat. Sajnálom, mert ha mást nem én is ilyen garázsban tudok gondolkozni az autónak ami még belefér a keretbe.
A filces is ugyanígy parasodik, de nem csöppen le hanem filc felszivja. De szellőzés kell hogy megszaradjon, különben filc is megtelik es akkor ugyanúgy csöpög. Meg penészedik.
Hello! Ha tennék egy réteg OSB-t az egész lemezes sztori alá, akkor a fólia az OSB-re kerülne, és utána rá az ellenlécezés és arra a tető? Köszi ha tudsz segíteni!
Az igen, itt aztán vannak helységek:) Nem gondolkoztál rajta, hogy egy garázs legyen de nagyobb? Árban jobban ki kéne jöjjön, akár más anyagokból. Vagy egymásba nyitni többet, mert így egy két nagy tárgy túl sok helyet foglal, és pár év megint kell venni .
Az 5:54-től látható előtetőnél hogyan néz ki a rétegrended: szarufa-páraáteresztő fólia-ellenléc-tetőléc-trapézlemez, vagy pedig szarufa-páraáteresztő fólia-lécezés-trapézlemez? Köszi!
Az előtetőnél nincs külön ellenlecezés, mert átjárja agy is 2,5 cm távolságban a szél és nincs burkolva sehol. Tehát a második verzió. Ha zárt tető lenne, akkor tennék ellenlecet is és az alá menne.
Páraáteresztő fóliát úgy tudom, hogy csak a lakott tetőkhöz használnak, ahol a szigetelés fölé használják. Célja, hogy a kőzetgyapot szigetelésbe esetlegesen bejutó nedvesség fölfele elpárologjon a hélyazat irányában. Ha nincs szigetelés, minek a páraáteresztő fólia?
Azért, hogy a felszínén megrekedő és a lécek közelében megszorult nedvesség is kipárologhasson. Valamint, hogy a lemezen kicsapódó nedvesség is könnyebben elpárologhasson.
Jól tudja oda teljesen felesleg és teljesen érdektelen pára áteresztő fólia. Az a szigetelés és a tetőfedő anyag közé kell. Minden ilyen esetben pár záró fólia kell így nem fog befelé soha nedvesség jönni.
Három GARÁZZSAL RENDELKEZEM helyett : Három GARÁZSOM VAN. RENDELKEZÉS = CSELEKVÉST KIFEJEZŐ IGE. MIT CSINÁLOK.? RENDELKEZEM. VAN = BIRTOKOS ESET. RENDELKEZIK A KORMÁNY, VAGY A HATÓSÁG.
És ha kiadja valakinek az már rendelkezés? Az cselekvés, de telepakolni, változtatni a bennük levő tartalmat nem az? Ha lefoglalja a kormány és ott áll 10 évig üresen az rendelkezés, mert a kormány rendelkezik de közben nem cselekszik?:)
Jajj.. Legalább ezeknél a teljesen gyakorlati jellegű, szubjektív tapasztalatokon alapuló véleményvideóknál ne kezdjünk már lingvisztikai okoskodásokba. A saját garázsomban én, mint tulajdonos vagyok a rendelkező hatóság. Miért? Mert azt csinálok a saját garázsommal, a saját garázsomban, amit akarok. Sőt, a józan ész keretein belül azt, amihez kedvem van. Mert a saját garázsom fölött fennhatóságom van. Más szavakkal: garázzsal rendelkezem. :-)
Szia, én épp Lindab filces lemezt tetetek fel a melléképületemre. Előtte beszéltem a Lindab szakértőjével. Azt mondja hogy ennél is van páralecsapódás, de a filc felveszi! Éppen ezért kell átszellőztetés ennek. Kaptam egy leírást is tőlük ----->>>>> "Filces lemez funkciója:
A szigeteletlen, egyrétegű acéllemez tetőhéjazatok jellegzetessége, hogy a légköri viszonyok (hőmérséklet,
páratartalom) bizonyos állapota - az ún. harmatponti hőmérséklet elérése - esetén az alsó (belső) felületén
párakicsapódás (kondenzáció) történik. Az így keletkező pára összegyűlve vízcsepegés vagy akár vízfolyás
formájában a tetőhéjazat alatti épületszerkezetekre és/vagy az épületben tárolt anyagokra kerülhet. Ezeket a
nemkívánatos visszacsepegéseket akadályozza meg a gyárilag felhordott, vízmegkötő képességgel rendelkező
alsó filcréteg.
A filcréteg műszaki jellemzői, minőségi szempontjai:
- Fajlagos tömeg (g/m2) - A Lindab filces lemezek esetén a páramegkötő filcréteg minden esetben 110g/m2
tömegű, amely nagy páramegkötő kapacitást biztosít. A piacon előforduló filcek között vannak 90g/m2 vagy
70g/m2 tömegűek, ezeket az adatokat a műszaki adatlapok illetve minősítések kell, hogy tartalmazzák.
- Páramegkötő kapacitás (g/m2) - A páramegkötő kapacitás arányos a fajlagos tömeggel, és függ a tető
hajlásszögétől is. A Lindab filces lemezek kapacitása a 110g/m2 tömegű filcréteggel (szabványos méréssel)
0 fokos hajlás esetén 1430g/m2 (~1,4 liter/m2), 45 fokos hajlás esetén 1060g/m2 (~1 liter/m2). A kisebb tömegű
filceknek kisebb a páramegkötő kapacitása is, kevesebb párát képesek magukban tartani (pl. 90g/m2 tömegű
filc esetén az előző kapacitási értékek kb. 700 és 550g/m2-re csökkennek le).
- Kapilláris vízfelszívódás megakadályozása. - A filces Lindab tetőprofilok oldalsó illesztéseinél a kapilláris
vízfelszívódás gyárilag gátolt, ugyanis a felülről rátakaró profilborda alatt a filc nem kerül rá a lemezre.
Ugyanakkor gyártástechnológiai okok miatt a filc a tetőlemezek teljes hosszán végigfut, ezért a kritikus helyeken
(hosszirányú átlapolásnál, átfedésnél 5-10cm, valamint az ereszcsatornába vezető lemezvégen ~5cm
hosszban) a kapilláris felszívódás lehetőségét helyszíni megoldással kell megakadályozni (pl. elégetéssel, forró
levegős olvasztással vagy vízalapú lakkfestéssel)."
szia! a fólia rögzítését a lecekre hogyan érdemes megoldani, hogy az áttöréseknél (tűzőkapocs, csavar, stb) ne ázzon be? valamilyen kétoldalú ragasztó lap, mandzsetta, ilyesmi? köszönöm!
Tiszteletem ! Megnéztem a videot tetszett.Látom ön ért hozzá, ezért lenne egy
kérdésem.Adott egy három garázsos kocsibeálló ami trapéz lemezzel van fedve a lemez minden szigetelés nélkül a tetölecre van csavarozva a teö 80 négyzetméter kb.A kérdésem .Van e arra mód hogy tetöbontás nélkül bellüről fóliával vagy bármi mással páramrntesíteni a lemeztetőt? Ajánlották hogy a teölécre a szalufák közé ami 90 cm távolságra van egymástól tüzzek fel pára mentesítő fóliát.Ez megoldás lenne ? A válaszát elöre is köszönöm!
Igen a filc az érdekes lesz. Konstal-nál már én is néztem azt a lehetőséget, hogy ne legyen pára lecsapódás belül a lemezen.
Durván meg emelkedtek az árak. Kétállásost néztem dupla billenő kapuval, oldal ajtóval és filc borítással, zártszelvény váz, betonra rögzítéssel. Márciusban ez volt 500ezer, most pedig 730ezer.
Nekem filces Konstal garázsom van és még is párásodik. Ha olyan idő van tiszta víz a filc. Van valakinek ötlete mit lehet ezzel kezdeni? Már azon gondolkodom, hogy teszek be egy átszellőztető ventillátort ami óránként bekapcsolna 10 percre.
@@jozsefnagy2739 Akkor ez nem túl jó tapasztalat. Sajnálom, mert ha mást nem én is ilyen garázsban tudok gondolkozni az autónak ami még belefér a keretbe.
Köszi akkor nem rendelek filcet a tetőre. Jelenleg 4,5X 8 méteres garázs billenő ajtóval ablak ajtó nélkül 501ezer ft.
A filces is ugyanígy parasodik, de nem csöppen le hanem filc felszivja. De szellőzés kell hogy megszaradjon, különben filc is megtelik es akkor ugyanúgy csöpög. Meg penészedik.
Hello! Ha tennék egy réteg OSB-t az egész lemezes sztori alá, akkor a fólia az OSB-re kerülne, és utána rá az ellenlécezés és arra a tető? Köszi ha tudsz segíteni!
A lemez alá kell az ellenlécezés és az OSB és fólia közt is legyen légrés mindenképp.
Az igen, itt aztán vannak helységek:) Nem gondolkoztál rajta, hogy egy garázs legyen de nagyobb? Árban jobban ki kéne jöjjön, akár más anyagokból. Vagy egymásba nyitni többet, mert így egy két nagy tárgy túl sok helyet foglal, és pár év megint kell venni
.
Az 5:54-től látható előtetőnél hogyan néz ki a rétegrended: szarufa-páraáteresztő fólia-ellenléc-tetőléc-trapézlemez, vagy pedig szarufa-páraáteresztő fólia-lécezés-trapézlemez? Köszi!
Az előtetőnél nincs külön ellenlecezés, mert átjárja agy is 2,5 cm távolságban a szél és nincs burkolva sehol. Tehát a második verzió. Ha zárt tető lenne, akkor tennék ellenlecet is és az alá menne.
@@nepazaroljtetőléc és lemez találkozásnál nincs pára???
Szia, tudsz adni linket a filcel bevont garazsra, ahol annak a parasodasat nezed?
Az önmetsző csavarok hogyan szuperálnak ha fába fúrunk? Benne marad stabilan?
Igen nekem 2 éve kocsibeállon hibátlan
A 125ezres nagyobb garázstól eljutottunk a több mint 300 ezres kisebb garázsig . MAJOMORSZÁG ELŐRE MEGY ,NEM HÁTRA !
Sajnos nem csak a garázsra jellemző az áremelkedés továbbá nem csak kis hazánkra.
@@nepazarolj Igen tudom ,de ők tényleg előre mennek és ott nem 100%-os emelések vannak .
Helló! Milyen típusú fóliát használsz?
Masterplast páraáteresztő fólia.
Páraáteresztő fóliát úgy tudom, hogy csak a lakott tetőkhöz használnak, ahol a szigetelés fölé használják. Célja, hogy a kőzetgyapot szigetelésbe esetlegesen bejutó nedvesség fölfele elpárologjon a hélyazat irányában. Ha nincs szigetelés, minek a páraáteresztő fólia?
Azért, hogy a felszínén megrekedő és a lécek közelében megszorult nedvesség is kipárologhasson. Valamint, hogy a lemezen kicsapódó nedvesség is könnyebben elpárologhasson.
Jól tudja oda teljesen felesleg és teljesen érdektelen pára áteresztő fólia. Az a szigetelés és a tetőfedő anyag közé kell. Minden ilyen esetben pár záró fólia kell így nem fog befelé soha nedvesség jönni.
Nem az hogy ellenléc nélkül hanem hogy a tetőléc fölé tetted valami okból.
Három GARÁZZSAL RENDELKEZEM helyett : Három GARÁZSOM VAN. RENDELKEZÉS = CSELEKVÉST KIFEJEZŐ IGE. MIT CSINÁLOK.? RENDELKEZEM. VAN = BIRTOKOS ESET. RENDELKEZIK A KORMÁNY, VAGY A HATÓSÁG.
És ha kiadja valakinek az már rendelkezés? Az cselekvés, de telepakolni, változtatni a bennük levő tartalmat nem az? Ha lefoglalja a kormány és ott áll 10 évig üresen az rendelkezés, mert a kormány rendelkezik de közben nem cselekszik?:)
Jajj..
Legalább ezeknél a teljesen gyakorlati jellegű, szubjektív tapasztalatokon alapuló véleményvideóknál ne kezdjünk már lingvisztikai okoskodásokba.
A saját garázsomban én, mint tulajdonos vagyok a rendelkező hatóság. Miért? Mert azt csinálok a saját garázsommal, a saját garázsomban, amit akarok. Sőt, a józan ész keretein belül azt, amihez kedvem van. Mert a saját garázsom fölött fennhatóságom van. Más szavakkal: garázzsal rendelkezem. :-)
RENDELKEZEK.
Rendelkezem? Mit rendelkezel? Az tárgyas eset.
Ahogy nem eszem, hanem eszek.
Nézz utána alaposabban, van második jelentése is, ami az itt használt "birtokomban van" szinonímája.