A HŐSZIGETELÉS VESZÉLYEI!!MIT MIÉRT HASZNÁLJUNK,ÉS MIT MIRE RAKJUNK!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024
  • Ha bárkinek kérdése van a témával kapcsolatban szívesen válaszolok.

КОМЕНТАРІ • 402

  • @zoltanvarga7198
    @zoltanvarga7198 4 роки тому +9

    Szia Imi. Frankó a videó! Egyszer csinálhatnál egy olyan videót ami " régi ház " szigetelésénél az előkészítésekről szólna. Pl., hogy villanykapcsolót, lámpát, dugaljat nem szigetelünk körbe stb. Lefolyók átalakítása, korlát, előtető csatlakozások kialakítása stb. Régi műkő párkányok falsíkra vágása vagy kibontása. Szigetelés lezárása felülről lemezzel, ha nincs mihez zárni meg ilyenek. Biztos volna sok hasznos dolog.

  • @tiborkozma6053
    @tiborkozma6053 4 роки тому +13

    Ilyennel foglalkozok én is elég rég óta. Először is tisztába kell lenni az épület felépítésével, másod sorban azzal h minden anyagnak meg van a saját hő és nedvesség által létre jött tágulási indexel. Mindezek után kell pontosan meghatározni h mivel és hogyan szigetelünk. Egyszerűsítve a dolgot, mindenki legyen azzal tisztába h természetes anyag csak a természetes anyaggal fog teljesen kompatibilis lenni. Ellenkező esetben a későbbiekben felmerülhet a probléma h el válik

  • @imresebestyen3335
    @imresebestyen3335  4 роки тому +12

    Sziasztok.Megosztok veletek néhány infót, ami a videóból lemaradt.
    SZIGETELŐ ANYAGOK HŐMÉRSÉKLET-VEZETÉSI TÉNYEZŐI
    A NORMÁL,FEHÉR EXPANDÁLT POLISZTIROL (EPS) LAMBDA=0,038 W/mK
    A GRAFITOS,SZÜRKE EXPANDÁLT POLISZTIROL(EPS) 0,032 W/mK
    A VAKOLATHORDÓ FORMAHABOSÍTOTT EXPANDÁLT POLISZTROL (FORMEPS) 0,035 W/mK
    A VAKOLATHORDÓ EXTRUDÁLT POLISZTIROL (XPS) 0,032 W/mK
    A VAKOLATHORDÓ HOMOGÉN KŐZETGYAPOT (MW HOMOGÉN) 0,039 W/mK
    A VAKOLATHORDÓ INHOMOGÉN KŐZETGYAPOT (MW INHOMOGÉN) 0,036 W/mK

    • @borianm
      @borianm 4 роки тому +4

      ebből is az látszik, hogy a videóban elhangzottakkal ellentétben a grafitos EPS jobb hőszigetelő, mint a kőzetgyapot. Persze egyéb tulajdonságaiban rosszabb annál (pl. páraáteresztés, hanggátlás)

    • @SuzanneKowalski
      @SuzanneKowalski 4 роки тому +2

      Na igen, azt még érdemes hozzátenni, hogy az alacsonyabb érték a jobb, mielőtt valaki megzavarodna.

  • @matelakomecz4654
    @matelakomecz4654 9 місяців тому

    Szia, érdeklődnék, hogy egy vályog ház külső szigetelését meg lehet oldani csak rögzítő dűbel használatával? Illetve ha igen akkor azt szintén hálózás, glettelés és másodozás követ? ( glettelést másodozást milyen anyaggal érdemes ami jó páraáteresztő és légáteresztő tulajdonságú?) előre is köszönöm a válaszod/válaszokat!
    Üdv.:Máté.
    Megjegyzés: jók a videók és a tapasztalataid sokat segítenek hogy megtudjak egyet s mást, köszönöm.

  • @sandorvass6051
    @sandorvass6051 10 днів тому

    Szia Imre! Mennyezeti polisztirollappal való szigetelésben van-e tapasztalatod? A födém 5cm-es üveggyapottal szigetelt, a ház ytong!

  • @berkesl
    @berkesl 2 роки тому

    Kedves Imre! Nekem van egy alföldi búbos cserepkemencém az udvaron. Ennek a búb részét szeretném szigetelni a hatásfok javítása érdekében.Mivel és hogyan csináljam? Köszönöm

  • @csapotamas6832
    @csapotamas6832 3 роки тому +1

    Üdv!Tufa falazathoz milyen hőszigetelést javasolnál?

  • @rolandreti6559
    @rolandreti6559 Рік тому

    ​@imresebestyen3335 Üdv Imre. Adott egy 25cm gázszilikátból épült 80nm egy szintes,pince nélküli családi ház. Külseje vakolva,kőporozva. Energetikai tanusítvány szerint ajánlott külső szigetelés 13-15 cm kőzetgyapot. Közvetlenül mehet rá a vakolatra, nem szükséges leverni szilikátig ?( kivéve ahol levegős,faltól elvált?
    A lábazat kintebb van mint a fal, kb 3 cm-el ,ezt le kellene verni a fal síkjáig,vagy mehet rá a rózsaszín (nemjuteszembeaneve😅) vízzáró szigetelés ? Köszi.

  • @krisztiandora97
    @krisztiandora97 3 роки тому +2

    Alpesi Faháznál milyen szigetelés a legjobb ?
    Kőzetgyapot?

  • @zsoltbenko4869
    @zsoltbenko4869 2 роки тому

    Szia! 2,5 méter magas falra 10cm-s nikecellt rakok. Kérdésem hogy a festett felületet kell-e előkészíteni és a dűbelezéshez milyen méretű, számú fúrót használjak. köszi zs

  • @peterschuller-2164
    @peterschuller-2164 23 дні тому

    Szia. Móni vagyok. Lenne egy kérdésem. EPS 10-essel szigetelek, de a parapet köré érdemes vennem 1 tábla kőzetgyapotost? Kerülhet egy sorba a kőzetgyapot nikecellel? Köszi 😊

  • @laszloszilagyi1114
    @laszloszilagyi1114 3 роки тому +2

    A vályog nem jó hőszigetelő, minimum 45cm vályogtégla felel meg 30cm porothermnek. A vályog csak akkor párologtat nagy mértékben, ha az alap nincs leszigetelve, máskülönben ugyan úgy mint a hagyományos téglák...de a pontatlanságoktól eltekintve, bírlak:) 32 éve dolgozom az építőiparban Ács, ácsmesterként. Először kényszerűségből, aztán a kihívás miatt 3. házamat építem, első szaki a gázszerelő volt...a többit a fimmal csináltuk, csináljuk. Köszi a videókat!

  • @STPANDORA
    @STPANDORA 2 роки тому

    Kedves mester úr.
    Van egy 42 cmes tufakő falán. 9eve tettünk rá 7cm kőzetgyapot majd bepucoltuk és szineztük. Most kitaláltam így 9ev után újra tennék rá +6cm megint csak kőzet gyapotot.Amivel már 7+6=13 cm járnék az már jelentősebb szigetelési vastagság. A kerdeseim.
    1. Így utólag a meglévő felületre rá tudom tenni a +6cm vastagságát?
    2. Tufakő falat szokták szigetelő egyáltalán? 🤷🏼‍♂️

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  2 роки тому

      Szia,ritkán,de szoktunk és persze rárakhatod a régi szigetelésre az újat :)Csak a dübel választásánál figyelj oda :) Üdv :)

  • @markoldmeg1047
    @markoldmeg1047 4 роки тому +45

    Valamit kapizsgálsz a témában, de még sokat kell tanulnod! 13-év kevésnek bizonyult!
    Vályog falra abszolút nem teszünk szigetelést!( persze ha a tulaj ragaszkodik akk miért ne!) Nem pogácsázunk a lapok felrakásánál! Perem pont módszerrel kell felhelyezni! (Pl kürtőhatásról gondolom hallottál. A fal és a szigetelő anyag közti levegő áramlás pontosan páralecsapódást eredményez) Másik a hungarocelnek vagy a kőzetgyapotnak nagyobb a vízfelvevő képessége? Elárulom a kőzetgyapoté! A kőzetgyapot hogy engedi át a párát a műgyanta alapú nemes vakolaton? Már az alapozó rögtön az összes polust lezár! Tehát se ki se be! Gondolom ebben 1-et értünk! De még a sima homlokzati festék sem engedi át a párát! A lábazati szigetelés jobban szigetel mint azon vastagságú polistirol lap! (Xps) mivel sokkal sűrűbb az anyagszerkezete! Ezért sem veszi fel a vizet! Eps 30-40-60-80-100 nem bántásképp írom a sorokat! De cáfolj rám! ;)

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +12

      SZia.Mindenben igazad van,de én nem hiszem hogy azt mondam,hogy pogácsázni kell a táblákat.Egy későbbi videómban bemutatom a helyes kenést.Valóban az xp-s jobban szigetel,én is visszanézés uán láttam már,ott tényleg baromságot mondtam elnézést érte.Remélem nincs harag és köszönöm a helysbítést.

    • @markoldmeg1047
      @markoldmeg1047 4 роки тому

      Imre Sebestyén pogácsában raktad fel a sorokat! Azért írtam!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +4

      @@markoldmeg1047 Szia.Igen úgy tünhet,de mint láttad a videóbam 4-5 cmek vannak a falba és körbe kenéssel nem tudtam annyi ragacsot felkenni.Ezért kihúztam a lapot és alá kentem még.De soh anem pogácsázom az főben járó bűn!

    • @СтепанБарта-ъ2е
      @СтепанБарта-ъ2е 4 роки тому +4

      @@imresebestyen3335 nem èrtem mièrt nem jò a pogàcsàzàs🤔...nem arrol van szò h a kiàramlò pàra szerüsèg ki tudjon jönni a hàzbol???ha pogàcsàzod,akkor a nikecel s fal között hèzag(szellőző rès lessz)...nem???))

    • @yolohans5027
      @yolohans5027 4 роки тому +2

      Dübelezesnel se a legjobb a pogácsázás.. oké hogy tele van rakva mindenhol, csak pont a sarkokra nem kerül ragasztó, ahol dubelezni kellene

  • @palkala2990
    @palkala2990 Рік тому +2

    bocsi h kijavítalak, de a fehér eps hővezetési tényező λ= 0,038 W/mK, grafitos eps hővezetési tényező λ= 0,031 W/mK, Rockwool Frontrock hővezetési tényező λ= 0,036 W/mK, XPS hővezetési tényező λ= 0,034 W/mK

  • @cad85
    @cad85 3 роки тому

    Szia! Födémet szeretném leszigetelni a padláson. Az már megvan, hogy 2x10 centis rétegben szeretném, de mit javasolsz? Üveggyapot, vagy kőzetgyapot? Mindkettő alá kell párazáró fólia? Mindegy, hogy táblás, vagy tekercselt?

  • @RuleZ69
    @RuleZ69 4 роки тому +5

    Helló! Mi a helyzet a páraáteresztő EPS-el? Gondolok itt pl a Baumit Open vagy Weber Clima EPS-re. Ezekről nem esett szó, a Baumit Open már akkor is elérhető volt.
    Nekem is vegyes falazatú a ház (vályog, tégla), de csont száraz. E kettő szigetelésben gondolkozom, persze rendszerben, hozzá való páraáteresztő ragasztóval és vakolattal pl szilikát vagy szilikon.
    Köszi!
    Ja és jók a videóid!

  • @csabakoncsanszki9474
    @csabakoncsanszki9474 Рік тому

    Szia. A kőházakat abszolút nem lehet szigetelni?

  • @teriwagenszommer8508
    @teriwagenszommer8508 2 роки тому

    Kedves Imre! Nagyon köszönöm a sok jó infót. Keresek és megnézem a videókat. Nem találtam faházak külső szigetelésével kapcsolatban semmit.

  • @attilabocan5612
    @attilabocan5612 3 роки тому

    Szia. Milyen ragasztót használsz a szigetelésekhez?
    Nemek melyiket ajánlod?

  • @laszlokazi7210
    @laszlokazi7210 2 роки тому

    Szia! kőporos falnál fele lejön ha hozzáérek de fele meg olyan masszív hogy esélytelen leszedni! viszont igy a homlokazat felénél felfelé csupasz a tégla, lefele kőpor és 4 cm eltérés van a tégla és a kőpor közt! Ezt hogy tudom egyenesbe hozni? több ragasztó a nikecell alá? mi a megoldás? köszönöm!

  • @sandorbalczer4381
    @sandorbalczer4381 4 роки тому +4

    Üdvözletem Imre! A helyi kialakítás kellő átgondolást, és hozzáértést kíván. Viszont amit az eddigi videók közül amit hiányolok, az az általad legjobban preferált: Kőzetgyapot. Technikáját, anyaghasználatát szívesen látnám. Lábazat ebben az esetben is mindig XPS a vízszigetelés miatt? Ezen felül, a lábazati szigetelésnél drain-lemez használata is érdekelne. További munka-, és technikai videó sikereket kívánok.

  • @Chypi
    @Chypi 3 роки тому +1

    Szia a videoban emlitted, hogy a jardat jobb eltavolitani. Az lenne a kerdesem, hogy ha siman a foldre teszem az elso reteget nem fordulhat elo, hogy gaz elkezd noni alatta es kart okoz? koszi

  • @kulinsandor8610
    @kulinsandor8610 4 роки тому +2

    @Imre Sebestyén Napokban készülök szigetelni a házat, még az első generációs régifajata B30 téglából épült 10 cm garfitos szigetelést terveztünk rá. Vastagabbat nem szeretnék, el bírná , de esztétika járda egyebek miatt. Viszont , ahogy kivettem a szevaidból ez már elegendő lehet vagy inkább gondolkozzak el vastagabban? Aki csinálja majd, azt mondta elegendő mert 10cm grafitos majdnem megfelel a 15 cm sima nikecelnek.

  • @attilaorszag7790
    @attilaorszag7790 2 роки тому +1

    Szia Imre! Az a kérdésem, hogy már meglévő járdára térkő kerülne.A falra meg hőszigetelés. Először a hőszigetelés és utána a térkő vagy fordítva?Esetleg valami jótanács még ezzel kapcsolatban? Várom válaszod. Addig meg élvezettel nézem a videóidat és megpróbálok tanulni belőlük. (Mert sokat lehet....)

  • @beni_gamer2594
    @beni_gamer2594 10 місяців тому

    Érdeklődnék ,hogy a házunk 20 éve 5 cm-res szigetelést kapott.
    Lehetne még 15 cm-res szigetelést rátenni?

  • @tamaslaszlo4809
    @tamaslaszlo4809 4 роки тому

    Helló Azt szeretném kérdezni hogy 40 cm es tégla homlokzatot milyen hőszigetelő anyaggal és milyen vastaggal érdemes szigetelni.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Hát minimum 10 eps,de a 15 cm es még jobb lenne.

    • @tamaslaszlo4809
      @tamaslaszlo4809 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Köszönöm szépen a gyors válaszodat.

  • @richardvamosi1500
    @richardvamosi1500 2 роки тому

    Szia! Mi van akkor, ha már be lett szigetelve nikecellel a vályog? Most azon gondolkodok, hogy bontás elött a falat injektálom vízzáró krémmel. Mi erről a tapasztalatod. Azt tudom, hogy megállítja az "alulról" kapillárisokból feljövő vizet, de lehet illetve kell még valamit tenni, hogy ne menjen tönkre a fal? Köszi szépen. Üdv, Ricsi. Jók a videóid, és örülök, hogy már a saját malmodat hajtod, és nem használnak ki.

  • @attilapaucsa4875
    @attilapaucsa4875 4 роки тому

    Szia Imre! Kívül kő-beton, belül tégla falra milyen szigetelést javasolsz? Továbbá van a ház alatt egy betonpince, emiatt a lábazatot szintén kellene szigetelnem valamivel. Segítségedet előre is köszönöm!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Az a gond ezzel,hogy így látatlanban nem sokat tudok segíteni.Nem tom milyen állapotban vannak a falak,mennyire vizes a pincéd,vizesedik e .Van e penész stb...

    • @attilapaucsa4875
      @attilapaucsa4875 4 роки тому

      A falak alá vannak szigetelve, masszív betonalapja van a háznak. Penész felülről jelent meg a hideg beálltával, először a födémgerendák vonalában.

  • @tamastoth6069
    @tamastoth6069 5 років тому +12

    Lehet hogy az ISZCS (így szoktuk csinálni) szabványnak nagyon megfelel a szaktudásod de sokkal többnek nem.
    Az általad emlegetett piros csík jelölés nem azt jelenti hogy UV álló hanem hogy pihentetett.
    Ugyanis a polisztirol táblák a gyártás utáni hónapokban években zsugorodik néhány milimétert.
    A homlokzati szigetelés táblái meg már (elvileg) nem zsugotodnak.
    Innentől kezdve az agyagismeteti és elméleti tudásod a páratechnikáról hiányos és hibás.
    Ettől függetlenül gyakorlatilag végezhetsz esztétikus munkát.

  • @laszlokovacs8311
    @laszlokovacs8311 4 роки тому +1

    Köszönöm! Örülök, hogy beleugrottál ebbe! Kiemelkedően támogatom a kifejtésed a fal szellőzését tekintve! Bár az extrudált polisztirol nem zár semmit víz ellen, csak lassabban szívja fel, nem vízszigetelő, bár a vízszigeteléshez pont ezen tulajdonsága miatt alkalmazzák. Örülök a kőzetgyapot véleményednek! Szellőzés, tűzállőság, formatartósság..... Köszönöm a figyelmed a penészre, gombákra....... Örültem a videódnak! Tisztelettel! Lackó

  • @novzol1
    @novzol1 4 роки тому +6

    Minden jó a videón,tetszik. Én is szigeteltem jó 15 éve 5cm-esel .Azok még könnyüek voltak,és nem kellett hozzá ekkora fizikai erőnlét,mint a 15 cm-hez. Most is ugyanannyit fűtök mint előtte,de a változás annyi,hogy 4 celsius fokkal van melegebb a lakásban.És valóban ..a 10 cm,vagy fölötte már a szellőztetésre is gondolni kell,mert belassul a ház lélegzése.Ha még egyszer tehetném akkor 8cm lenne az eddigi tapasztalatom szerint,és akkor nem kellene szellőztetőberendezés se.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor 2 роки тому +2

      A hőszigetelés nem helyettesíti a szellőzőberendezést! Arra is szükség van!

    • @univerzum9830
      @univerzum9830 Рік тому

      Nem értelek. Raktál még rá 10 cm szigetelést? Vagy hogy lett 4 fokkal melegebb bent? Üdv

  • @attilabocan5612
    @attilabocan5612 3 роки тому

    Szia milyen ragasztót használsz kőzetgyapothir illetve sima nikecelhez

  • @laszlohavalda5686
    @laszlohavalda5686 4 роки тому

    Szervusz Imre.
    Szeretném kérni a tanácsodat lábazat utólagos szigeteléséhez ami beton a földszint alá leestem 50 cm-re. A kenhető bitumenes anyagot hordja föl a csupasz betonra vagy melegítsem rá a kátrány papírt és utána a az XPS lábazati szigetelést rögzítsem föl ragasztóval. A lábazat Hőszigetelést de belezni kell köszönöm szépen a segítségedet üdv Laci

  • @gabininja7800
    @gabininja7800 3 роки тому

    Szia, egy kérdés. Kőporos falat érdemes szigetelés előtt mélyalapozni, vagy erre nincs szükség?
    Köszi

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  3 роки тому

      Elég ha meglocsolod vízzel :)A port az is leszedi :)És olcsóbb is :)

    • @gabininja7800
      @gabininja7800 3 роки тому

      @@imresebestyen3335 oksa, köszke

  • @matyika900
    @matyika900 2 роки тому

    Szia! Sóskúti kőből készült házra milyen szigetelést ajánlasz? Szeretnék hozzáépíteni egy ugyanakkora épületet könnyűszerkezetből, mint amekkora az adott kő épület. Egyfajta szigetelő anyagot kellene használni a teljes épülethez? ( új és régi egyben ) Nagyon köszi

    • @ancsiancsi4061
      @ancsiancsi4061 11 місяців тому

      Szia! Nekünk is kőfalu házunk van és szigetelés elött állunk. Megkérdezhetem, hogy milyen szigetelőanyag mellett döntöttés és hogy vált be? Előre is köszönöm, ha válaszolsz 😊

  • @peterorszagh2762
    @peterorszagh2762 5 місяців тому

    éppen ezen a témán gondolkodom, köszönöm

  • @sebestyenb.9921
    @sebestyenb.9921 2 роки тому

    Kedves Imre,
    A tanácsát kérem tetőszigeteléssel kapcsolatosan. A Ház fagerendás, sóskúti téglából épült. Kívül 15 cm es grafitos szigetelés van. A cserepek alatt szerintem vízlepergető fólia. Egy vékony valami. A padláson, a talajon 15 cm es Rockwool táblás szigetelő. A szigetelés tetején nincs semmi. Az a kérdés hogy a Rockwool csak a földre van letéve az úgy jó e? A tetejére nejlont tett az előző tulaj ami szerintem nem jó. Viszont szeretném a Rockwool-t a portól óvni, mit tehetek rá?

    • @univerzum9830
      @univerzum9830 Рік тому

      Páraáteresztő fóliát

    • @sebestyenb.9921
      @sebestyenb.9921 Рік тому

      @@univerzum9830 az nem baj ha a cserepek alatt már van?

    • @univerzum9830
      @univerzum9830 Рік тому

      @@sebestyenb.9921 Nem gond. Át tudjon menni az esetleges pára rajta, ne porosodjon és hogy a szél ne fújja ki belőle a meleget. Jó páraáteresztő képességekkel rendelkező fóliát rakjál rá.

    • @sebestyenb.9921
      @sebestyenb.9921 Рік тому +1

      @@univerzum9830 köszi

  • @marsio9951
    @marsio9951 8 місяців тому

    Nagyon tetszett a videód!
    Nálunk is a penész a fő gond.
    Szigetelni kellene.
    Hasznosak a tanácsaid!
    Örülök, hogy rád találtam!

  • @mihalygyenes1043
    @mihalygyenes1043 4 роки тому +1

    Szia Imi. Érdeklődnék, hogy tufára melyik szigetelés tennéd? Melyik szigetelő rendszert?

  • @ferenchorvath2618
    @ferenchorvath2618 3 роки тому

    Szia!Betonyp (cementkötésű faforgácslap)házat szerinted lehet,érdemes kívűlről szigetelni?

  • @zoltanrepas526
    @zoltanrepas526 4 роки тому +2

    Szia Mester! Én kőműves vagyok, vályog házban lakom 15 éve szigeteltem a házam 6cm Nikecellel a lábazaton 2cm xps van járda alá levíve se penész se pára ja és pogácsázva raktam. Mit szólsz!?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Sokat szellőztetsz, és pont eltaláltad a párapontot :D

    • @zoltanrepas526
      @zoltanrepas526 4 роки тому +2

      Igen és cserépkályhával fűtök, nem konvektorral! De lenne egy kérdésem az utcai fronton a szigetelés gyűrödik reped, 3. 4. Helyen vörös színű a szigetelés és napos oldalon van. Nyáron forró a fal azt olvastam a sötét szín nem bírja a napot ezért reped hőtágulási repedés!? Szerinted? Ja a ház nem süllyed! Belül nincs repedés.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      @@zoltanrepas526 Hát így látalanban nem tudok sokat mondan.2 dologra tippelek.Vagy a hálózás nem volt megfelelően kivitelezve,és nem volt meg az átfedés,vagy a dübelezés lett elszúrva.Ha a táblák közepét nem dübelezik akkor jön a matrachatás a táblák tudnak mozogni, és az is kiválthat repedéseket a falon.

  •  4 роки тому +3

    Köszönöm, nagyon hasznos volt.
    A legközelebbi videót legyetek szívesek ebéd szünetben készíteni, a körfűrész ( vagy más gép) hangja borzasztóan zavaró volt a videó alatt. Nagyon köszönöm. Csak így tovább!!!

  • @76osIsoMiso
    @76osIsoMiso 3 роки тому

    Kösz a tanácsokat! Könnyűszerkezetes házba a tartógerendák közé milyen rétegrendet tennél?

  • @marhatolvaj
    @marhatolvaj 4 роки тому

    Szia Imre. Ilyen kőporos felületet érdemes szigetelés előtt falfixxel kezelni? Köszönöm a választ előre is!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia,nem nagyon inkább azt nézd meg nem e dübög a kőpor.Elég sima slaggal meglocsolod a falat,az leszedi a port.Fölöslegesen ne dobj ki pénzt :)

    • @marhatolvaj
      @marhatolvaj 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 köszönöm :)

  • @Danny-bv6zv
    @Danny-bv6zv 4 роки тому +8

    Az igen, de ki van pattintva a mester úr ! :) Valódi példakép , köszi a videót !

  • @mr_vee_tileworks
    @mr_vee_tileworks Рік тому

    Szia! Olyan kérdésem, van hogy olyan vályogtégla házunk van, ami nem a föld szintjén helyezkedik el, hanem van 1 méteres kő alap, na most 10 cm-eps raknék a házra mert a kőzetgyapot horror áron van. (elején kőzetgyapot párti voltam de sajnos a pénztárca nem engedi) ha úgy csináljuk , hogy méterenként átlósan alul felül szellőzőket vágunk a szigetelésbe az megoldás lehet a levegő cirkulálásában? Az északi falra 15 cm tennénk, az hideg fal , ott lecsapódik a pára és penészedik, illetve az ablakok felett (betonáthidaló) is. szerinted ez járható út?
    Köszönettel, Viktor

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  Рік тому +1

      Szia,remek a kérdés.Sajnos a vályog esetében az nem járható út,mivel a vályogtégla magánba szívja a párát és nem csak egy darab hanem az összes.Tehát pár szellőző nem oldja meg azt ,hogy az összes vályog tégla megfelelően párologtatást tudjon leadni.Persze évekkel ki tudod tolni azt,hogy ne ázzon el teljesen a vályog,de hosszútávon így is sár lesz a vályogtégláidból :(

    • @mr_vee_tileworks
      @mr_vee_tileworks Рік тому

      @@imresebestyen3335 szia, köszi a választ!

  • @nacso80
    @nacso80 4 роки тому

    Szia.Segitséget kérnék van egy falam ami fele 38 kismérerü téglábol van ,és amibe bele van kötve az pedig 60 cm vályog eszt hogyan szigeteljem és mit tanácsolsz ?milyen anyaggal ?esetleg közetgyapot?

  • @henriksmolcer3584
    @henriksmolcer3584 4 роки тому +5

    Jó kis videó az ember mindig tanul vagy hall valami újat Neked pedig Imi jó munkát és sok szerencsét kívánok

  • @szpubggamingclanhungary1310
    @szpubggamingclanhungary1310 4 роки тому +6

    Nagyon jól elmagyarázod nagyon jók a videóid, tartalmaid minden elismerésem mester!

  • @zsomborkocsor5194
    @zsomborkocsor5194 4 роки тому

    Szia Imre! Hamarosan házunk szigetelése kerül sorra. Mivel itt élem le feltehetőleg a hátralévő életem ,szeretném a legjobb minőségben ezt megtenni. Azt olvastam a kőzet a legjobb,DE miért is? Hőszigetelő képességben talán ,ha az árkülönbséget nézzük nem biztos,hogy megéri a grafitossal szemben. Tűzállóbb. Írják,hogy légáteresztő. Azt is olvastam,hogy a pára 99%-a a szellőztetéssel távozik és nem a szigetelésen keresztül.30-as phorotherm a fal vakolva.
    Mit és milyen vastag szigetelést javasolsz rá? Köszi a választ!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Ha tényleg ott éled le az életed,akkor gondolj az öreg korodra,spórolj minél többbet a fűtéseden,hogy a kis nyugdíjadból simán tudd fizetni.Ezeket szemelőtt tartva 15 cm-es kőzetgyapot vagy grafitos.Én a kőzetgyapotot javaslom, de nyilván a te pénztárcád fog dönteni.

    • @petyke66
      @petyke66 4 роки тому

      Már bocsi, de ha légáteresztő akkor mitől is hőszigetelés?!

  • @tibikulcsar9089
    @tibikulcsar9089 4 роки тому +1

    Hogyan fog szellőzni a kozeggyapott al szigetelt vajogfal ha a gyapotra ratolsz még 2 rend ragasztót uveghaloval meg aztán alapozót S végül viaszos nemesvakolatot?!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      A kőzetgyapot szigetelő rendszere már teljesen lélegző,mind a glett mind pedig a lélegző(légáteresztő)nemesvakolat formájában.

    • @tibikulcsar9089
      @tibikulcsar9089 4 роки тому +1

      Értem..így már más a helyzet

  • @robertkovacs6751
    @robertkovacs6751 3 роки тому

    Szep jó estet kívánok
    azt szeretném meg kérdezni, hogy fa házra milyen szigetelést ajánlana ami már egy resze cementel es masik része tapaszal(agyag es szalma keverek)
    köszönöm előre is a tanácsokat

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  3 роки тому

      Üdvözlöm.Mivel vegyes a vakolat és fa a házikó így kőzetgyapotot ajánlok.Az kellőképpen szigetel és elég jó páraáteresztő képessége van.

    • @robertkovacs6751
      @robertkovacs6751 3 роки тому

      @@imresebestyen3335 Rendben köszönöm szépen az informaciokat :)

  • @ferencbekesi6197
    @ferencbekesi6197 3 роки тому

    Szia Imi. Ha annyira rossz a fal nem lehet megvesni h egyenesebb legyen?

  • @dezsii8507
    @dezsii8507 4 роки тому

    Szia!
    Nekem konténerházam van szendvicspanelből, és legalább 15cm-es graffit szigetelést szeretnék/ tervezek rá rakni, esetlegesen tudsz tanácsot adni? Előre is köszönöm

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Persze.Elég csak csavaroznod nem kell ragasztó alá,de ha nagyon ragaszkodsz le kell kenned tapadó hiddal mivel ugy sem fog a szendvicspanelhez ragadni a ragasztó.A többi művelet már ugyan az :)

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 4 роки тому

    Szia Imre! Még mindíg nagyon hasznosak a videóid! Anyujéknél épp most rakom a lábazatot! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nálunk szeretnék hőszigetelést végezni. MIt tudnék csinálni ha a csúcsfalon 9 méteres magasságban kb 8 centi külömbség van? Hullámos a fal! 110 éves. Kezdjek 15 vagy 20 centivel, és ahol kanyar van benne akkor vékonyabb lapokat tegyek be? Nem lesz így hőhidas ahol vékonyabb a szigetelés, vagy itt a teljes rendszernél nem számít annyira mondjuk 5-8 centi szigetelés külömbség? Nyilván a legroszabb ha a házat végig szigetelem de a csúcsfalat nem, mert akkor ugye ott ahol a 15 centi szigetelés véget ér akkor brutál hőhíd lesz. Köszi a válaszod.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.
      Az is egy alternatíva,de úgy valóban érezhető lesz a szigetelésen az 5 cm különbség.Miből van építve a ház?Ha vályog akkor próbáld meg kis fejszével lefaragni a kiálló részeket.Ha tégla akkor marad a különböző vastagságú polisztirol lapok ragasztása.

    • @janoskerekes7558
      @janoskerekes7558 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 kismèretű tègla. Szerinted mekkora lesz ìgy a penèszesedès veszèlye? Ha 5-7 centi különbsèg lesz a szigetelèsben, de mindenhol elèriba minimum 10 centimètert??

  • @Nepi01
    @Nepi01 4 роки тому +11

    Ilyen házra ez a szigetelés halottnak a csók! Egyrészt minimum 10 cm grafitos ha már spórolnak mert elenyésző az árkülönbség és cserébe 20 százalékkal jobban szigetel. Másrészt ott van a padló a nyílászáró és legkritikusabb a födém és a millió hőhídról nem beszélve. Továbbá szinte biztos, hogy nedvesek a falak itt ott mert hiányos vagy nincs vízszigetelés. Sanszos, hogy penészedni fog a ház. Ez így kidobott pénz kb 10-15 százalék amit nyernek vele a számla végén. Soha nem fog megtérülni ebben az esetben a mostani kiadás sőt újabb problémákat generál mint pl a penészesedés hiába is szellőztetnek.

    • @Nepi01
      @Nepi01 4 роки тому +2

      @E-Media 2019 igen a lemezalap

    • @borcsokzsolt
      @borcsokzsolt 4 роки тому +1

      Anno 5cm volt a magánházaknál és 8cm a paneloknál. Majd jött a biztiguszti tűzvédelmi... Most kevert hung/kőzet... Részemről várom az 50cm-est.

    • @Nepi01
      @Nepi01 4 роки тому

      @@borcsokzsolt Egy házat hőtechnikailag átgondoltan kell vagyis kellene megtervezni. Teljesen értelmetlen és kidobot pénz agyon szigetelni egy falat miközben ott van még a többi is. Összehangoltan kell felépíteni egy ház szigetelését. Ha a főfal eléri a passzív ház értéket ami már nem nagy dolog, akkor a többit is utána kell vinni ha ez egyáltalán menet közben még lehetséges. Egy új háznál már a tervasztalon le kell fektetni a szabályokat mert félúton már nem lehet mindig változtatni. Milliók olvadnak el értelmetlenül ha nem értünk hozzá. Régi házaknál még nehezebb a dolgunk pl a sok hőhíd miatt vagy a gyér szigetelés. A fenti ingatlan tulajdonosai jobb ha beszereznek egy páramentesítő készüléket.

    • @ezbena2480
      @ezbena2480 4 роки тому

      @@Nepi01 Páramentesítésre reagálnék csak. Akkor viszont kezdhet hétvégén is dolgozni a tulaj, mert óránként fél kilowattot fogyaszt egy jó minőségű páramentesítő. Plusz ha kétszintes a ház akkor kettőt is vehet :) Ha már páramentesítés akkor hővisszanyerős szellőztető az egyetlen jó megoldás. Erre viszont előre kell kifizetni a páramentesítés árát.

    • @Nepi01
      @Nepi01 4 роки тому

      @@ezbena2480 Nem igazán értelek mert te amiről írsz nem tartozik ide szorosan. Ugyanis a szellőztetőt jól megépített légtömőr száraz házaknál érdemes alkalmazni. A videóban szereplő ház tulajdonosai messze állnak ettől ezért számukra ez semmit nem jelentene. Ők örülni fognak ha penész mentes lesz a ház. Ezt már csak klímával vagy páramentesitővel tudják elérni. Egyébként nem kell folyton használni elég ha 50% alatt tudják tartani a páratartalmat egy ilyen háznál télen. Ekkor már nem alakul ki penész. De ez sem fogja úgy igazán megmenteni őket amennyiben sok a hőhid ahol lecsapodhat a pára télen. Marad a remény, hogy rövid lesz a tél és enyhe. Egyet még tehetnek, hogy max 19-20 foknál jobban nem fűtik fel a lakást bár meglehet többre nem is tudják a hidegben.

  • @nandiudvarhelyi416
    @nandiudvarhelyi416 4 роки тому +2

    Arra lennék még kíváncsi, hogy ytong téglát kívülről le szigetelni, kőzetgyapottal jobb vagy hungarocellel? Kell-e a mai szabályokkal, és hány cm vastagon kell? Mikre kell oda figyelni ennek szigetelésekor?

    • @janoskovacs1219
      @janoskovacs1219 4 роки тому

      Ytong multipor akár belülre is nem olcsó de szuper anyag

    • @nandiudvarhelyi416
      @nandiudvarhelyi416 4 роки тому

      @@janoskovacs1219 köszönöm a választ csak kicsit bővebben mert ebből semmit nem értek. Ez így csekély 😉😄 A kérdés ha szigetelnem kell az ytongot akkor mivel érdemes manapság?

    • @tibordessefy1528
      @tibordessefy1528 4 роки тому +2

      @@nandiudvarhelyi416 Minden attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá. Ytong remek hőszigetelő tulajdonságokkal bír, viszont cserébe könnyű porózus szerkezetű, tehát rosszabb a hangszigetelő tulajdonsága, mint a téglának és vázkerámiának. Ezt ellensúlyozni kőzetgyapottal lehet, mivel a kőzetgyapot hőszigetelő tulajdonsága mellett, hangszigetelő tulajdonsággal is bír, számos jó tulajdonsága mellett. A szigetelés vastagságának megválasztásához elengedhetetlen feltétel, hogy számolsz megtérülési időt. Így ki tudod választani a számodra még kifizethető vastagságot. Nagyon nagy árkülönbség van az EPS és kőzetgyapot szigetelő rendszerek között, lehet ha látod lemondasz a kőzetgyapotról. Belülről nem szigetelünk falat, csak végső esetben, ha másra nincs lehetőség, ugyanis a külső szigeteléssel a fagypontot kitolod a falból a szigetelésbe, belső szigetelésnél ezzel nem számolhatsz. Ha rászánsz esténként 1-2 órát 1 hónap alatt rendesen utána tudsz olvasni, Rockwoolnak rengeteg tájékoztató anyaga van kint a neten, ami a technológiai tulajdonságokat részletezi. Találsz bőven EPS rendszerekhez is.

    • @janoskovacs1219
      @janoskovacs1219 4 роки тому +1

      Tisztelt Nándi! Tibor szinte mindent elmondott,aki ismeri az ytong multiport az tudja a németek belső szigetelésre fejlesztették ki hihetetlen jó anyag,tehát belsőn gondolkozol csak azt!Ha az én házam ytong lenne min.14cm grafitost tennék rá,de ez a minimum.Örülök ha segìthettem

    • @nandiudvarhelyi416
      @nandiudvarhelyi416 4 роки тому

      Kedves Tibor és János! Köszönöm szépen a segítséget, végre egy kis biztatás! Eddig sem be széltek le az ytong-ról és a kőzetgyapot szigetelésről, de bizonytalan válaszokat kaptam. Tibor nagyon köszönöm a részletes és lényeges választ, utána nézek az EPS-nek, érdekel és számomra kell is az újítás! János én most azt az infót kaptam hogy kötelező lakó ingatlant 20cm vastagon szigetelni. Azt nem tudom hogy ez erre az ytong és kőzetgyapot kombinációra is vonatkozik, de ezt majd ki derítem. Ha nagy leszek uraim akkor majd meg hálálom a segítségüket! Köszönöm! 😉

  • @ricacosta5477
    @ricacosta5477 4 роки тому

    Üdv, lenne egy olyan kérdésem hogy beltérben állmennyezet fölé, és valós mennyezet közé érdemes szigetelést tenni ha a padlástér fentről nincs szigetelve??

  • @izabellaberki2096
    @izabellaberki2096 4 роки тому +1

    Tisztelt Sebestyén Imre! A tanácsát szeretném kikérni.A mi kis házunk (40 m2 alapterületű, ferde tetős),sóskúti téglából készült.Úgy tudjuk hogy ez a kő erősen páraáteresztő.Teljesen tanácstalanok vagyunk a homlokzati hőszigetelést illetően. A kőzetgyapot anyagát tekintve is, és a munkadíjat számításba véve is jóval drágább, ezért csak akkor módosítanánk, ha végképp muszáj, és tanácsos.Mivel szigeteljünk??? Kőzetgyapottal, vagy nikecell-el,esetleg grafitos polisztirollal, vagy valami mással? Adjon legyen olyan kedves tanácsot nekünk.Tisztelettel

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +2

      Üdv.Én erősen a kőzet gyapotot ajánlanám,tudom,hogy drága de hosszútávon szinte 0 redukálható a vizesedés és a penészedés.

  • @palkardos1458
    @palkardos1458 4 роки тому

    Hello! Azt szeretném kérdezni szilikát házat ajánlod e szigetelni, mivel leginkább? esetleg jo e a nikecell?

  • @istvanklenyar6950
    @istvanklenyar6950 3 роки тому

    Nagyon jó köszönöm jó gyerek vagy

  • @arnoldlukacs8503
    @arnoldlukacs8503 4 роки тому +2

    Szia Imre
    Eloszor is nagyon jok a videoid,informativak.Velemenyedre lennek kivancsi.
    Adott egy 45 eves FA haz, mivel es milyen vastag szigetelovel erdemes szigetelni?
    Nagyon szepen koszonom!
    Udv

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Milyen fa?Rönk ház? vagy..?Kicsit részletesebben pl miből van ,mi az alapja stb...

    • @arnoldlukacs8503
      @arnoldlukacs8503 4 роки тому

      Egyszeru videki fa haz,kivul vakolva van.

  • @benszce
    @benszce 2 роки тому

    Szia Imi! Vályogházak esetében mi a véleményed az open rendszerek használatáról (nikecell)?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  2 роки тому +1

      Szia,pont szombaton fogok róla videót felrakni :)Csekkold majd :)

    • @benszce
      @benszce 2 роки тому

      @@imresebestyen3335 mindenkeppen koszonom! Hatalmas nagy segitseg vagy, jo lelku es onzetlen!

  • @thtv7378
    @thtv7378 4 роки тому +6

    Miért dörzsölöd megállás nélkül a kezeidet?

    • @s2pidboy1980
      @s2pidboy1980 4 роки тому +1

      Szerintem olyan mintha végigizgulná az egész felvételt...

    • @Timkozsolt
      @Timkozsolt 4 роки тому +1

      Lampenfiber

  • @bencebaloghkovacs1211
    @bencebaloghkovacs1211 4 роки тому

    Sziasztok! Egy több mint 100 éves bazalt kőházat mivel érdemes szigetelni? Valószínűleg nincs rendes alapja. Az átlag falvastagság 50 cm.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      Szia.Az a gond,ha nem jó a vizszigetelés a házikón úgy is csak a baj lesz vele.De Ássatok le a fal tövénél az alap aljáig, és van egy ugynevezett poliuretánhab.Ez ilyen fújós cucc.A falra 10 cm fehér eps is jó lesz.Érdemes szakértővel megnézetni mielőtt belevágtok,mert így látatlanban nem akarok hülyeséget mondani.

    • @bencebaloghkovacs1211
      @bencebaloghkovacs1211 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Köszönöm a választ!

  • @potabali
    @potabali 4 роки тому

    Hello Imre! nagyon jók a videóid! egy kérdésem lenne, vályog falra kőzet gyapot kell oké, és mi a helyzet a ragasztóval? van jelentősége páraáteresztés szempontjából? tele van cementel és műanyaggal, van olyan ragasztó amire azt írják hogy a páradiffúziós értéke 50 van amelyiké csak 25, ezekről mit lehet tudni? köszönettel!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.A kőzetgyapotnak van speciális ragasztólya,nyílván drágább a sima polisztirol ragasztónál,de muszály a spec ragasztót venni hozzá.

  • @pusztakezesharcos4521
    @pusztakezesharcos4521 4 роки тому +1

    Szia!Maradj ennél a vonalnál ezzel sokkal többet érsz...Szilikát téglával épített házat milyen szigetelő anyaggal javasolsz körbe szigetelni?Köszi

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia,köszönöm kérdésedet,szilikátra teljesen jó a sima fehér nikecel,mivel a szilikát elég jó szigetelőképességű anyag.Az itonghoz hasonlítanám leginkább.

    • @pusztakezesharcos4521
      @pusztakezesharcos4521 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Köszi szépen a választ.Esetleg tudnál nekem ajánlani olyan beszerzési forrást amivel árba jobban jönnék ki mintha valamelyik Tüzépen vásárolnám?10 cm vastagságú jó lesz rá?

  • @norbertprack3314
    @norbertprack3314 2 роки тому +1

    Örök dilemma, hogy műanyag vagy természetes kőzetgyapot legyen a szigetelés. Mostanában azzal jönnek, hogy a kőzetgyapotot hamarabb felmelegíti a nap mint a műanyag szigetelést. Lehet csinálok egy kísérletet. Én kőzetgyapot párti vagyok. Tartósabb. A most épülő házam szuterén részén (a ház fele bent van a földben 2/3 részben és ahogy a terep lejt, úgy jön ki a ház alsó síkja a talaj szintre ) grafitos szigetelést és EPS lábazati szigetelést szeretnék. Viszont a felső szintet (a szuterén felett) kőzetgyapottal szeretném leszigetelni, mivel gyárilag van rajta 3 cm (ez egy előregyártott kerámia ház). A kérdésem feléd az lenne, hogy hőenergetikai szempontból jó e a két technológiát így keverni egy épületen belül ? Mire kell oda figyelni ? Előre is köszönöm a választ. Tetszett a video !

  • @alexcsipkes5840
    @alexcsipkes5840 3 роки тому +1

    Nagyon hasznosak a videóid és végre valaki ki mondja hogy ha nem megy ne törekedjünk mindig arra hogy minden vízbe legyen ha szar a fal elég hogy síkban legyen köszi.

  • @mrkts4811
    @mrkts4811 4 роки тому

    A videó nekem tetsztett. Szeretem látni az építkezős videókat. Egy kérdés, hátha tud valaki valami okosságot. Magam leszigeteltem a födémet, 15cm kőzetgyapottal. Le kellett csak raki a kőzetgyapot táblákat és bevágni ahol igényelte. Most itt már eleve egy vita volt köztem meg ismerősöm között, hogy a kőzetgyapot alá vagy fölé kell tenni a párazáró fóliát. A másik kérdés, hogy igazából ez a kőzetgyapot tábla amit vettem olyan, hogy beépítve ajánlják. Ezen gondolkodom most, hogy mivel lehetne ezt lefedni? Valami könnyű pár cm vastag lappal, osb táblákkal, de azok nehezek. Valami ötletet tudtok mondani?

    • @sandorkovacs7038
      @sandorkovacs7038 4 роки тому

      Ez mindig sok tényezőtől függ. Alapvető kvázi ökölszabály, hogy a belső (fűtött) oldalra tesszük a párazárót, míg a külső oldalra a páraáteresztő fóliát. Kérdés a födém anyaga és vastagsága. Azonban ha jól értem Te födémet szigeteltél így Neked a párazáró fóliát alulra kellett volna tenned és arra a kőzetgyapotot.

  • @sevenhorse8563
    @sevenhorse8563 4 роки тому +5

    Jó a téma amiről beszélsz , csak mintha zavarba lennél. További sok sikert a csatornádhoz. Egyébként egy 50-60 cm vályogfalhoz tök felesleges a hungarocell szigetelés.

  • @imrebalogh6257
    @imrebalogh6257 4 роки тому +5

    Köszönöm imi mindig tanulok valamit sok dologra oda kell figyelni

    • @jeremiahlarry9105
      @jeremiahlarry9105 3 роки тому

      i guess I'm kind of off topic but do anybody know of a good site to watch newly released movies online?

  • @attilaimre2297
    @attilaimre2297 4 роки тому +4

    Szuperek a videóid! Mindig tanulok valami újat vagy megerősit abban amit tuduk!
    üdv: 1 fiatal kőműves!

  • @kintverbal6513
    @kintverbal6513 4 роки тому +20

    Nem UV álló a piros. A színek a testsűrűséget jelölik. Én jó ember vagyok, bárkinek igazat tudok adni. :)

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +9

      Köszönöm a pontosítást :D Örülök,hogy még vannak jó emberek.Köszönöm.

    • @kintverbal6513
      @kintverbal6513 4 роки тому +2

      @@imresebestyen3335 Isten lássa lelkem nem kötözködni akartam. Tapasztalat szólt belőlem.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +5

      @@kintverbal6513 Persze,egy percig sem fordult meg bennem,hogy te rosszindulatból írtad :).Az úr áldjon meg gyermekem :)

    • @kintverbal6513
      @kintverbal6513 4 роки тому +3

      @@imresebestyen3335 Na tudod mit. Bammög. További sok sikert. :DDDDD

    • @kissrobertotto
      @kissrobertotto 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 szia!
      Adj nekem légyszíves egy elérhetőséget! Pont ház szigetelés előtt vagyok. Az én elérhetőségem 06209793383 vagy kiss.robert.otto@gmail.hu
      Nagyon szépen köszönöm előre is!

  • @sandorkovacs7038
    @sandorkovacs7038 4 роки тому +5

    Olvasgattam a kommenteket és a legtöbb probléma/kérdés úgy látom a lélegző fallal van valamint a fal anyagára milyen szigetelést tegyek kérdés. Az első talán ha elmész egy építészhez/ épület energetikushoz aki segít Neked - nyílván valamilyen díjazás fejében, de az töredéke, mint egy ilyen beruházás a házadon. Ettől függetlenül pár alap kiindulásnak:
    1. Olyan, hogy lélegző fal - na olyan nincs. Az egy téves fogalom használata. Amire itt a szakma gondol, az a páradiffúzió szempontjából nyitott vagy zárt szerkezet.
    2. Alapszabály, hogy az épület belső oldalától kifele lehetőleg egyre kisebb páradiffúziós ellenállású anyagot használjatok. Ezt a számot az anyagok adatlapjában megtaláljátok, párat alább sorolok:
    3. A legjellemzőbb anyagok páradiffúziós ellenállási értékei:
    Vasbeton fal 30-70 között, Kerámia falazat 5-30 között, Ytong 6 körül, Vályog 2-10 között
    Szigetelések
    Polisztirol 20-40, Grafitos polisztirol 20-70, Kőzetgyapot 1-2, Ásványi lap, mint az Ytong Multipor 3
    Amennyiben a csökkenő számot betartod nagy gond nem lehet. Persze ettől el lehet térni, de ahhoz kérj segítséget és le kell ellenőrizni hogy nagy hiba ne legyen benne.

    • @georgesmith7734
      @georgesmith7734 4 роки тому

      Számomra ez volt a leghasznosabb hozzászólás, azt hittem, erről szól majd a videó is, köszönöm ezt az infót, le is mentettem. Lenne 2 kérdésem:
      1. Téglafalnál mi lenne a tipikus páradiffúziós ellenállási érték?
      2. Alacsony páradiffúziós érték (pl. vályog) fal esetén javasolt-e polisztirollal belül szigetelni?
      Köszönöm mégegyszer!

    • @georgesmith7734
      @georgesmith7734 4 роки тому

      Megtaláltam az első kérdésre a választ, itt: kreativlakas.com/haz/a-tegla-es-a-teglabol-epitett-falszerkezetek-jellemzoi/
      Itt 3-at írnak a lukacsos téglára, 10-et a tömör téglára.
      Továbbra is érdekelne, hogy ha EPS 80-as hungarocellel bevonok téglafalat, érdemes lenne-e belülről valami párazáró anyagot alkalmazni? Pl festék stb. Ha erről van valakinek tudása, kérem írjon.

    • @sandorkovacs7038
      @sandorkovacs7038 4 роки тому +1

      @@georgesmith7734 Az első válaszban lévő két kérdésre az alábbiakat tudom mondani:
      1. Téglafal az Nálam a kerámia falazat gyűjtőnév alatt szerepel 😁 és olyan 5-30 között lehet kalkulálni. Ez függ attól, hogy üreges vagy tömör - agyag minősége ami az alapanyag, stb - ezért érdemes a gyártó adatlapjait megnézni. Ha nem ismert pontosan akkor a hivatkozott linkben szereplőt is tudja használni irányadónak (mondjuk a 3-as érték az inkább a mai modern kerámia falazatok jellemzője).
      2. Amennyiben mód és lehetőség adott akkor a belső oldali szigetelést feltétlen kerülje el - a vályogból készült falnál meg pláne. Csak gondolja el, hogy amennyiben belülről szigeteli a falat akkor gyakorlatilag elveszíti a tégla/vályog falak egyik előnyét a nagy tömeget.Ez azt jelenti, hogy nyáron nem érvényesül a hűvös fal hőcsillapítása, gyakorlatilag 1-2 napon belül a belső levegő hőmérséklete eléri/meghaladja a 26 C fokos belső léghőmérsékletet, ami után már kiesik a normális komfort zónából a lakás. Télen pedig ugyanennek a nagy tömegű falnak idő kell amíg lehűl (pláne ha kívülről szigetelt). Ráadásul számtalan egyéb épületfizikai problémát nem is boncolgattunk, amit a belső oldalra helyezett szigetelés okozhat. Szóval inkább kerülendő ennek használata.
      3. A festék kérdése: lehetőség szerint kerülje az erős párazáró festékeket. Inkább használjon szilikát festékeket (vagy meszelést), hagyja azt a tégla falat, hogy részt vegyen a belső páraháztartás kialakításában. Tudja és teszi a dolgát az a téglafal. 👍

  • @istvanszanto6963
    @istvanszanto6963 4 роки тому +1

    Kedves szakemberek. a lényeg ugyan kapizsgálva van, de nem tökéletes.A hö és légtechnikai folyamat nincs definiálva, alkalmazása, lényege, némi magyarázatra szorul. a Falszerkezetek külömbözö anyagú -tömörségüek. A szerepe a teher hordás az alapra ill a talajra. pl. az ytong tégla közepesen teherbíró, anyaga aluminium oxid-és ásványközet. viszont nagyo jó höszigetelö. a Vázkerámia (phoroterm ) a pára és viz lecsapó cellák kialakitása révén megfelelö ágyazó technikával jobban teherbíró. A tömör tégla falazat szilárdságától függöen mégjobb teherbiró, viszont a szerkezete gyengén höszigetelö, amit az áramlás tekitetében kilózsúrban mérünk. az ilyen szerkezeteket szükséges az áramlás tekintetében , úgynevezett höáramlás (höszigetelés) lezárni, le lassítani. erre ahogy a külhont megjárt szakember bemutatja, többféle anyag áll rendelkezésre. A technológiai kivitelezés során fontos hgy a falazat lélegezni tudjon, mivel a hö melett a pára is mozog. A szigetelöanyag beépítése során ügyelni kell a fal és a szig,anyag közötti hézagra ami hö és pára lecsapóként müködik. Pogácsázás kivitelezés során 12-15 miliméter légrést kell hagyni, ha rá nyomjuk a falazatra , a visszamozgatott pára a belsö felületen penészedni fog. a pogácsázás szilárdulása után jön a szigetelö rögzítése dühbelezéssel, stb. A belsö felület 25 C fok, a külsö mondjuk -12C. a befelé áramló hideg, és a kifelé áramló meleg a höszigetelés belsö vonalán találkozik, és a hagyott légrésen a lábazat felé, ill a tetö héjazat felé mozog, úgynevezett pára kondenz. A lábazatnál indító lemez, a pára lefelé fog mozogni, , a felsö zárásnál légzáró szerkezet alakitandó ki.a hö felfelé mozog. (gravitációs)

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      Ez tök szép meg jó és köszönöm,de ezt minden szaki tudja aki járt iskolába.Nekem nem ez volt a célom,hogy villogtathassam a különböző szigeteléstechnikai szakzsrgonomat.Olyan millió meg 1 van a neten.Én a közemberekhez akartam szólni, közérthető nyelven.Köszönöm a kommentet.

    • @istvanszanto6963
      @istvanszanto6963 4 роки тому +1

      @@imresebestyen3335 Kedves Imre. Nekem is az volt az szándékom hogy segítsek, ill amit felvázoltam , nem a villogás szándéka volt. Biztos vagyok benne, és meggyözödésem hogy ön kiváló szakember. Sajnos ma már nagyon kevés van ebben az Országban, örvendetes hogy, itthon dolgozik. Tapasztalatom alapján állíthatom, sokan úgy érzik hogy ezeket a munkálatokat nem kunszt elvégezni, és késöbb szembesülnek az eredménnyel. Részben az anyagiak spórolása, részben a vizuális kivitelezés . Pedig mi tudjuk hogy a helyi sajátosságok nem kevés mérések, és számszaki müveletek elözik meg. Munkájához kívánok jó egészséget, és mély elhivattatást.

  • @ttkistalpi7985
    @ttkistalpi7985 4 роки тому

    Szia Imre nagyon jók és hasznosak a videók. Lenne egy kérdésem a házunkon van 3cm-es nikecell szigetelés de úgy lett felrakva hogy csak pontozva lett+ vezetősín,háló ,nemesvakolat. A kérdésem lehet e erre újabb réteget felrakni? 10Cm szigetelést szeretnék még rá.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      Szia,köszönöm a kérdést.Persze lehet rakni rá,de ugyebár a vezetősín az érvényét veszti.Ha síkba akarjátok a falat rakni a lábazattal akkor az nem is kell.Ha mégis bentebb lesz a lábazat a fal síkjától, akkot meg a kis peremet vizoros(CSEPPENTŐS)élvédővel le kell zárni.

  • @mariannfruzsinanagy2849
    @mariannfruzsinanagy2849 3 роки тому +1

    Szia Imre! Lehet vegyesen rakni a szigetelőanyagokat? A mi házunk egyik fala vegyes falazatú, a másik 3 tégla. Ilyen esetben a vegyes falazatúra kőzetgyapot szigetelést raknánk, a másik 3-ra EPS mehetne? Természetesen legateresztő ragasztóval és vakolattal. Előre is köszi!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  3 роки тому +1

      Szia,persze,de a vegyes falazat az mi? Vályog tégla,szilikát?A sima téglára jó az eps a vegyesre mehet a kőzetgyapot.

    • @mariannfruzsinanagy2849
      @mariannfruzsinanagy2849 3 роки тому

      @@imresebestyen3335 Ja! Azt nem írtam! Tégla és vályog vegyesen! 2-3 sor ilyen-2-3 sor olyan váltakozva!
      Köszönjük szépen! :)

  • @tajthydesign
    @tajthydesign 4 роки тому

    Nagyon jó, az összes videódat megnéztem, megnézem. Köszi

  • @xabotamas
    @xabotamas 3 роки тому

    Üdv!
    Véleményem szerint mielőtt nekiállna egy szakember hőszigetelést felrakni egy ilyen vegyes falazatra, a régi cementes vakolatot le kellene bontani. Vályog esetében főleg mészhabarcsal kellene a felületet kiegyenlíteni. A többi falfelületet is le kell vakolni és a vakolattal kellene a szintezést megoldani. És csak ezután állunk neki felrakni a hőszigetelést. Fontos az indító profilok alján elhelyezett szellőző lyukak szabadon hagyását!

    • @xabotamas
      @xabotamas 3 роки тому

      És a lényeg a hőszigetelés főleg a polisztirol esetén légrésnek kell lennie a fal és a hőszigetelés között. Kell biztosítani a levegő áramlását! Nagyobb fa felületeknél ajánlott szellőzőrácsokat (szellőző karikákat) is beépíteni.

  • @zsoltigieszer9983
    @zsoltigieszer9983 4 роки тому

    Imre, az megoldás lehet a saját háznál amit téglából építenék, hogy a fürdőszoba konyha meg a párásabb helységekhez vegyesen kőzet gyapot illetve az olcsóság miatt egy részét nikecellel rakjam fel? Gondolom az illesztés ugyan úgy van mint kőzet kőzet gyapot vagy nikecell nikecellel..
    Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy te ár érték arányban és a legjobb minőséget kihozva ami szükséges ahhoz hogy élhető legyen a ház, mit javasolnál! 🙂✌️

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +2

      Szia,Tehát a fürdő,konyha ott kőzetgyapot, a többi meg nikecel?Teljesen jó úgy is, de az a pára ami az adott helységben keletkezik nem biztos hogy pont azon a falon akar menni amit kőzetgyapottal szigetelsz.Igaz nagy része ott fog.Szerintem jobb mint ha az egészet nikecellel csinálnád.

    • @zsoltigieszer9983
      @zsoltigieszer9983 4 роки тому +1

      @@imresebestyen3335 köszönöm szépen a megerősítést! Remélem sok érdekes videót fogsz felrakni, én mindet nézem, és van pár barát akinek ajánlom és nekik is tetszik 🙂🥇

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      @@zsoltigieszer9983 Köszönöm :)te egy jó ember lehetsz :)

  • @sandorkovacs6889
    @sandorkovacs6889 4 роки тому

    Egy kerdés.osb-remilyen módon raknád a szigetelést és milyen szigetelést?a rétegrendre lennék kíváncsi,mert egy normális folyamatot nem tud senki.ebbe beletartoznak az okos mérnökök is.az osb tábla mögé mért nem rak senki páraáteresztő fóliát?szóval belülről kifelé gondolom a rétegrendet vagy lehet a kűlső vakolattól befelé is.Te már csináltál ilyet?ha valaki itt a csoportban tudja a jó megoldást,kérem írja le.kösz előre is.

    • @attilajaraba7936
      @attilajaraba7936 4 роки тому

      Az OSb - re nem szabad ragasztót használni, rá kel csavarozini aztan halozni csak több helyen kel csavarozni mint mikor dubelezunk. Minimum 10 cm grafitos kell használni.

    • @sandorkovacs6889
      @sandorkovacs6889 4 роки тому +1

      @@attilajaraba7936 van egy szakvélemény miszerint a saját purhabragasztójával kell felrakni mert ha nem raksz alá ragasztót akkor a hőingadozásnál nyikorogni recsegni és pattogni fog az épület.küldök egy komoly szakvéleményt.ezt az összes magát profinak mondó embernek ajánlom.neked is.egyébkémt én a rétegrendet kérdeztem ha olvastad amit írtam és nem a felrakást.

  • @cszmotorspreston9758
    @cszmotorspreston9758 4 роки тому

    Szia Imi , lenne egy munka Barcson. Tudnank beszelni?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      Szia,áh nekem az messze van sry :( Csak Hajdú-Biharban dolgozom :(

  • @Naranara1978
    @Naranara1978 Рік тому

    Juj de jó hogy rád talàltam ❤❤❤

  • @viktorg2694
    @viktorg2694 4 роки тому

    Vályogra belsőfalakra szabad gipszkartont rakni?

    • @Vajacsk
      @Vajacsk 4 роки тому +1

      Viktor G durván penészesedni fog alatta, és észre sem veszed. Vályogra csak agyag vakolat, vagy zsákos vályog vakolat. Kívülre pedig szellőző rendszer kőzetgyapottal. Fontos, hogy a ragasztó és a külső réteg a festékkel is szellőző legyen

    • @viktorg2694
      @viktorg2694 4 роки тому

      @@Vajacsk köszi

  • @lajosnagyfeco5306
    @lajosnagyfeco5306 4 роки тому

    Üdv. Meg szeretném kérdezni, hogy termes kő a házam 80%, és ettől nagyon hideg sajnos, a kérdésem az lenne 10- vagy 15 a megfelelő vastagság amit ajánlanál?? Köszönöm a választ!!!! Ja és grafitost vagy sima is jó lenne?? Feleslegesen ne dobják ki pénzt, sem a tipus sem a vastagság miadt!!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      Őszinte leszek,ha megengedheted magadnak a 15 cm est akkor én azt javaslom,ha nem jó a 10 es is.A grafitos annyival nem jobb mint amenyivel drágább. A fehér hővezető tényezője 0,038 a grafit 0,032.Pénztárca függő inkább.

    • @lajosnagyfeco5306
      @lajosnagyfeco5306 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Üdv szia, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, még gyűjtöm a pénzt de akkor a 15 fogom meg venni, mert sajnos elég hideg hogy köböl van nagy része, csak azért kérdezem egy profit, mert már olvastam hogy a túlzott vastag sem jó, hogy inkább kérdezek, ki profi ebbe mind elbaltáztak valamit!!! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ segítséget!! Kellemes ünnepeket és boldog újévet kívánok!!! Szia..

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +1

      @@lajosnagyfeco5306 Köszönöm, neked is :)

    • @lajosnagyfeco5306
      @lajosnagyfeco5306 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Köszönöm szépen 😊😊

    • @borianm
      @borianm 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Cserébe adott hőszigetelőképességhez kisebb vastagság is elég. Ez azért sok szempontból előny: kevésbé lesznek lőrés szerűek az ablakok, kevésbé ugrik ki az eresz alá/alatt, könnyebben szerelhető az eresz, járdából kevesebbet vesz el, stb. Ha drágább fajta dübelt használsz, ott is előnyös, hogy kisebb vastagságból megoldod. Én a grafitot javaslom. adott esetben vékonyabban, mint fehér EPS-sel.

  • @sandorfagyal319
    @sandorfagyal319 5 років тому

    Helló! A szilikát anyagú falazatról mit gondolsz, előnyei, hátrányai, hogy érdemes vakolni?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  5 років тому +3

      Szia.Természetesen lehet vakolni és érdemes is.A szilikát egy remek építő anyag annak ellenére hogy az európaiak mindenféle rémhíreket terjesztettek róla.Lényegében az Itonghoz hasonló csak jobb hőszigetelő képességgel.Csak azért terjesztettél el hogy rákkeltő mert versenytársa lett volna az itongnak.Kb ugy képzeld el mint a frankó kis libamájunkat amit töméssel értünk el és azt betiltották állatkinzás révén.Holott a francia libamájat is odaverte.Remélem érted a hasonlóságot.SZal semmi baj nincs a szilikáttal és termszetesen mehet rá a szigetelés.A sima fehér 10 cm es szigetelés bőven jó és elég rá.

    • @sandorfagyal319
      @sandorfagyal319 5 років тому

      @@imresebestyen3335 Na remek köszi!

    • @84Universal1
      @84Universal1 4 роки тому

      Pont én is ezt akartam kérdezni,csak nálam az alsó rész 6 sor kisméretú tégla meg fent is ez van 6 sor,közte gázszilikát.ja és beton áthidalók mindenhól a nyilászárok fölött.telibe falsiktól falsikig ( 40cm vastagok ) 70 cm a talaj szintöl az alap teteje. Kb le irtam a ház felépitését. Erre is elég a 10cm? Sima vagy grafitos

  • @mihalyszilagyi6676
    @mihalyszilagyi6676 4 роки тому

    Szia Imre!Nekem 1999-ben épült házam van 30-as porotarm-ból.Arra milyet javasolnál?Választ előre is köszi.Üdv

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Minimum egy 10cm es szigetelést javaslok,de ha több az sem lenne baj.Csak a pénztárcád szabhat határt :)

    • @mihalyszilagyi6676
      @mihalyszilagyi6676 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 köszi.

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      @@mihalyszilagyi6676 Nincs mit :)

  • @szolkeakos1139
    @szolkeakos1139 4 роки тому

    Szia nekem nagyon meg tetszett ez a szakma pontosan ezt amit te végzel ezt hogy találom meg szigetelőn belül és okj képzésbe van Benne?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Szia.Hát annó mikor én tanultam még nem volt konkrétan ilyen szakma.Festők vagy kőmüvesek csinálják,és néhány órán esett szó a szigetelésről.De akkor még konkrétan nem volt róla bizonyítvány.Hogy most van e passz :( Próbálj körbekérdezni.

  • @eregon80
    @eregon80 4 роки тому +3

    Imre Sebestyén Szia!
    És mi van a Sziklát fallal? Ő rá milyen szigetelést tennél? Köszi a választ!

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому +7

      Szia.Köszönöm kérdésed.A szilikát hasonló az itonghoz.Elég jó hőszigetelő képessége van.A sima fehér nikecel vagy a grafitos teljesen jó rá :)

    • @eregon80
      @eregon80 4 роки тому +1

      @@imresebestyen3335 köszönöm a gyors választ!

    • @robert10296
      @robert10296 4 роки тому +2

      @@imresebestyen3335 Szia! Érdekes amit mondasz. Én úgy tudtam, hogy a kerámia téglához képest nem a legjobb a szigetelőképessége.
      A 38as tégla U=0,51 a szilikáté U=0,95
      Valamint, hogy nem igazán javasolt eps lap, mert a párát a szilikát könnyen felveszi, és az eps meg nagyon lezárja. Van aki kőzetgyapotot javasol rá.
      Erről mi a véleményed?
      De azért ne vedd okoskdásnak, csak érdeklődök, mert pont ilyen jellegű ház vásárláson gondolkodok.
      Cserébe adok villanyszerelési tanácsot 😄😄😄

    • @matekovacs8694
      @matekovacs8694 4 роки тому

      @@robert10296 Nekünk szilikát házunk van, egyedül a betonkoszorúk, beton áthidalók miatti hőhidakkal van probléma, de amúgy az egyik legjobb a hőszigetelő képessége.

    • @istvangajdics8268
      @istvangajdics8268 4 роки тому +3

      A paraateresztesrol csak annyit hogy 2 eve ujitottam fel egy valyog hazat de mivel lattam hogy a neten is nagyon sok a szembenallo velemeny igy felvettem a kapcsolatot Jánossal aki a mai napig valyog hazakat epit hogy adjon tanacsot a felujitassal kapcsolatban.
      A retegrend igy nezett ki...hogy 120 centi beton alap...majd bitumenes vizszigeteles....50 centi faragott meszko labazat....azon ujabb vizszigeteles es vegul a valyogfal.
      Kerdeztem milyen szigetelest javasol?...erre belul megkaparta a vakolatot es azt mondta hogy mivel a hagyomanyos cementes vakolohabarcs van fent a falon ami eleve nem engedi at a parat igy kivulre nyugodtan tehetek hungarocelt is mert nalam a para nem tud a falszerkezeten tavozni.
      Viszont azt javasolta hogy ha van ra penzem akkor a felujitaskor hasznaljak valyog vakolatot es kivulre kozetgyapott szigetelo rendszert ....

  • @TheSzaboZE
    @TheSzaboZE 4 роки тому +1

    Ha vályogot nem szabad nikecellezni, akkor itt miért van mégis az bemutatva?

  • @mindigboldogorakatmutat2922
    @mindigboldogorakatmutat2922 4 роки тому +4

    Köszi Imre.

  • @bacsisandor316
    @bacsisandor316 4 роки тому +4

    lehet hogy ezt a videót nem ilyen téglavágó zajban kellett volna készíteni!?!? a szigetelőre mondjuk hogy ő?

  • @alsakal81
    @alsakal81 4 роки тому +1

    zsinónór padról hallottál már?a sarkokon fűggőlegesen levevezetünk egy zsinórt.ha nem függő akkor nem.de sík az bisztos.egy falon mind két sarkot lezsinórozzuk egyforma távra.ahogy rakod a sarkat,a vízszintes zinórt úgy húzod ki.

    • @petyke66
      @petyke66 4 роки тому

      Ez aztán kacifántosra sikerült bátyja :)

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 4 роки тому

    Szia Imre! Szeretném kérdezni, hogy az ország egész területén vállalsz munkát? Üdv: Jani

  • @sandorrozsa6148
    @sandorrozsa6148 4 роки тому

    Tisztelt Imre! Azzal kezdeném - amivel mindenki, hőszigetelés terén - sajnos én is tisztában vagyok vele, hogy a külső hőszigetelés a jó hőszigetelési megoldás, nemcsak hatékonyság szempontjából, hanem minden téren. De mit tehet valaki, abban az esetben, ha ez nem megoldható? Tégla (jellegű) társasházról lenne szó. (Azért írom, hogy "tégla jellegű", mert mindenki simán téglának nevezi, de kevesebben vannak tisztában azzal, hogy ezek, a '70-es-'80-as évek környékén épült tégla társasházak falainak csak kis része tégla, főképp a közfalak, a többi nem az.) Sajnos a ház félretett pénze (pl. az energetikai korszerűsítésre) elég csekély, a tulajdonosok között az egyetértés (bármiben) pedig még csekélyebb. Tehát kénytelen maradni a belső hőszigetelés, mint lehetőség. Külső, északi falról van szó, amely télen áthül és sajnos penészedik is. Sajnálatos módon nagyon ellentmondóak a vélemények a témában, bár annyit már sikerült letisztázni, hogy valamilyen párazáró réteg alkalmazása lenne talán célszerű, hogy a hidegfal és a szigetelő réteg között ne csapódhasson le a pára, továbbá hogy a falak légáteresztő képességének megtartása is túlértékelt cél. Tudna esetleg tanácsot adni, hogy milyen anyag, módszer lenne a legjobb (legkevésbé rossz :-( )? Illetve nagyon érdekelne a véleménye az eddig megszerzett információk igazságtartalmának tekintetében is. Előre is köszönöm a válaszát.

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 4 роки тому

    Tiszteletem! A kérdésem az lenne hogy társasháznál (sorház) ha hőszigetelek de csak addig míg a mi lakásunk tart akkor az az jelenti hogy nálam és a szomszédomnál is hőhíd és pára lecsapodás lesz ott ahol véget és a hőszigetelés? (ugye csak a saját ingatlan részt szigetelnénk?) A szigetelés 50 es kisméretű tégla válasz fal közepénél érne véget. Köszönöm megtisztelő válaszukat. János

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      Köszönöm a kérdést.Hát mivel kisméretű tégla az épület és nem beton ez egy jó hír.Valamivel jobb lesz a lakásodnak a hőtartása,de nem lessz 100%-os.5-10% os fűtést tudsz ilyesfajta szigeteléssel spórólni.Számold ki a szigetelés költségét és,hogy mennyi idő alatt térül meg a fűtés spórolásával.A legjobb az lenne ha a szomszédokat is rábeszélnéd a szigetelésre.

    • @janoskerekes7558
      @janoskerekes7558 4 роки тому

      @@imresebestyen3335 Akkor ha nem tudom rábeszélni a szomszédokat és szigetelek válaszfalig marad a penészesedés rizikoja? Vagy válaszfalnál annyira nem veszélyes a helyzet mint ha falközépnél érne véget a szigetelés?

    • @imresebestyen3335
      @imresebestyen3335  4 роки тому

      @@janoskerekes7558 A penészedés annyira nem lesz gáz,ha figyelsz a szellőztetésre.

  • @mind1nem909
    @mind1nem909 4 роки тому +2

    De ha nem feszitenék mibt pok a lucernàsba akkor jobb lenne arany rigó!!!!!!tök mindegy,hogy milyen a szigetelés a lényeg a szellőztetés,nekem 6cm nikecell van és semmi gond minek a 10,15cm????

    • @janoskovacs1219
      @janoskovacs1219 4 роки тому

      Ekkora butaságot ezt te sem gondolod komolyan

  • @attilakiss8621
    @attilakiss8621 4 роки тому +2

    Padlás szigetelésröl lesz video?