Київський Замок - Брама до королівств

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 січ 2020
  • Це історія про Київський замок. Його називали Брамою до королівств - саме він був наймаштабнішим укріпленням у нашій частині Європи. Про те, хто тут був, коли правив, та що тут робилось - дивіться відео!
    #Замкова_гора #Киселівка #Лиса_гора #Щекавиця #Києвиця #Скавиця #Дитинка #Флорівська_гора #Флорівське_кладовище #могили #київський_цвинтар #Володимир_Ольгердович #монета_Володимира_Ольгердовича #Адам_Кисель #повстання_князів #київський_воєвода #Богдан_Хмельницький #Старокиївська_гора #Алфьоров #Алфьоров_історик #історія_Києва #некрополь_києва #некрополістика #вежі #вали #дохристиянські_релігії #капище #жертовник_київ #цегла_києва #Данило_Виговський #московські_стрільці #оборона_києва #Поділ #київські_князі #Флорівський_монастир #Андріївська_церква #Гончари_та_кожумяки

КОМЕНТАРІ • 157

  • @victorkovalchuk5989
    @victorkovalchuk5989 3 роки тому +8

    Приємно бачити та слухати людину захоплену старожитностями міста та України

  • @o.piligrim5066
    @o.piligrim5066 4 роки тому +20

    Дякую Вам, пане Олександр! Дуже цікаво.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому

      Дуже дякую за ваш відгук! Залишайтесь!

  • @user-ii8fs3rf8s
    @user-ii8fs3rf8s 2 роки тому +1

    Дякую, як завжди дуже цікавенно. А особлива подяка за таке чемне падіння.

  • @user-yc1sd1zx6t
    @user-yc1sd1zx6t 4 роки тому +6

    ...чудова відео розповідь, пане Олександре! Я навіть не знала, що в Києві на Замковій горі було кладовище..., а той факт, що воно в такому жахливому стані дуже пригнічує і засмучує.... Чому..., чому....???( хочеться кричати!) чому українці не зберігають свою спадщину, історичні пам"ятки....?????? О Господи..., невже ми - такі нікчемні і байдужі..., такі манкурти..., що нам нічого не треба.., нічим не цікавляться люди, не хочуть зберегти свою історію, не хочуть пишатись минулим.. і славним, і не дуже.., трагічним і величним...??? Я влітку 2019 року була у Савані (штат Джорджія, США), моя донька спеціально повезла подивитись окрім міста ще й на знамените кладовище Бонавенчер, яке зараз є місцем туристичного маршруту... Це кладовище в такому стані..., що навіть не можу оповісти...- там можна просто гуляти цілий день і роздивлятись оті усі склепи, поховання..., які доглянуті, прибрані, в прекрасному ( якщо можна примінити таке слово до поховання) стані... , довкола усе в різнобарвних квітах, малесеньких фонтанчиках, яскравих кущиках... Я задаю собі тисячі разів питання: чому американці ( чи то європейці) так відповідально і бережливо ставляться до будь-якої своєї спадщини ( навіть кладовищ!) і чому у нас усе таке занедбане і нам на все пофіг..??? І це відбувається з 1917 року...., як прийшли більшовицькі орди..., виморили з нашої пам"яті усе святе і важливе...., "хакнули" наші мізки.... і ми й досі вперто йдемо більшовицьким шляхом - усе руйнуємо, нічого не зберігаємо, на все плюємо і повторюємо мантру " какая разніца"..... На кладовищі Бонавенчер склепи і могили ще з років 1690-1700..... і до початку минулого століття...., і все так естетично..., навіть не лякає вид самого кладовища! Вибачте за таку довгу оповідь.... Але ви робите гарну справу - знайомите не байдужих з нашою історією! Дяка вам! Наснаги!

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +3

      Дякую вам за відгук та хороші побажання! Не знав про таке кладовище і почав дивитися в Інтернеті. Дійсно, вражає!
      Ви праві, з більшовиками ми втратили найцінніше- нашу Пам'ять. Окупація, терор, Голодомори, репресії- все це змусило народ мовчати. В кількох поколіннях не було передано знання та пам'ять у більшості. Це трагедія, яку нам необхідно зупиняти. Власне і цей канал- боротьба за пам'ять! Дякую вам!

    • @user-qr3sn6rh5f
      @user-qr3sn6rh5f 2 роки тому

      Не треба було створювати у 1654 році "віськовий договор" з московитами. Тому рахуйте з цього часу.
      Та все ж таки ми відплили від цього берега і рухаємося в правильному напрямку.
      Щось я не пам'ятаю, щоб 20 років тому робили такі фільми.
      Дякую пане Олександре за Ваше Творіння!

  • @user-lz9yg5ic6s
    @user-lz9yg5ic6s 2 роки тому +1

    Дякую, з цікавістю дивлюсь Ваші нові та давні відео, вони залишаються актуальними. Успіхів і всього найкращого.

  • @user-bc9wn8bt7h
    @user-bc9wn8bt7h 2 роки тому +7

    У печерах у Китаєві я побував, коли був у 10-му класі у 1967 році. У той час вони були ще у занедбаному стані. Ходив із шкільним товаришем із свчкою, бо ліхтарика у нас не було. Ми склали схему печер на папері, для нас це здавалося важливим. Дякую.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +4

      дякую вам за цей коментар! Я теж складав такі схеми - от тільки в Гнилецьких печерах і мені теж здавалось це важливим!

  • @krystyna1720
    @krystyna1720 Рік тому

    Дуже дякую за відео. Шкодую лише про те що тільки через два роки як воно вийшло, я його побачіла. Дуже люблб такі відео, де можна «походити» по таких історичних місцях, покопатися в пуїнах, цеглинах, ще й в супроводі цінних коментарів автора який профі в своїй справі. Дякую!

  • @user-fj3ff6pz3w
    @user-fj3ff6pz3w 4 роки тому +10

    Дякую Вам за цікаві мандрівки!

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Дякую вам! Дякую за увагу та відгуки!

  • @user-bc9wn8bt7h
    @user-bc9wn8bt7h 2 роки тому +6

    Дякую, пане Олександре! Завдячуючи Вашому відео побував на Замковій горі, а Китаєвому був 2-3 роки тому, і Ваше відео про Пересіченець теж подивився із задоволенням.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +1

      щиро вдячний вам, пане Ярославе!!

  • @user-pk9en5zi3h
    @user-pk9en5zi3h 4 роки тому +19

    Дякую, як завжди! 👍Коли в нас зрозуміють що знати історію це важливо, хочь би для того, щоб робити певни висновки, може тоді ми зможемо назватися нацією? Або по іншому, не знаючи історії не зрозуміють кто ти є. Щось як в новорічному поздоровленні Зеленського: "Хто я?"))))

    • @user-pk9en5zi3h
      @user-pk9en5zi3h 4 роки тому +1

      Це так вийшло. Я ні на що не натякала)))

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +5

      фраза "знати історію" дуже широка. Та й, мабуть, знати історію всю - дуже небезпечно. Слід мати хороший внутрішній стрижень , щоби все зрозуміти і сприйняти. Звісно ж знати все неможливо, а так, здогадуватися - інша справа. Ви знаєте, я би був щасливим, щоби наші співгромадяни хоча б знали про тих, хто зображений на наших гривнях. Базису цього буде достатньо, щоби зняти кожухи малоросійства і не відповідати собі на запитання "хто я".

    • @user-pk9en5zi3h
      @user-pk9en5zi3h 4 роки тому +3

      @@OleksandrAlforov Це так! Але ви багато вимагаєтє) Коли я заходжу в ФБ, групу свого міста, то розумію, що все марно. На звернення президента: "Хто я?" вони відповідають: "Я плакала". Ну що тут можна відповісти? Сьогодні на некій коментар виклала відео, як дії думка суспільства коли 2-і пірамідки чорна і біла, а під впливом більшості відповідають, що обидві білі, думаєте хтось зрозумів? Та навіщо це потрібно? Після 14 року мій світ перекинувся, я ніколи не плила за течією, тому і досі не розумію, як наші співвітчизники могли виправдовувати дії дурнуватого сусіда. Коли навчалася в школі мову не вивчала, була звільнена, це був єдиний предмет від якого звільняли за певних умов. Тому, коли кажуть, що русский язик претесняют, мені смішно. Намагаюсь писати українською мовою, можливо з помилками, бо дуже її поважаю і це моє, нажаль у дитинстві я цього не розуміла.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +6

      @@user-pk9en5zi3h я вас дуже розумію, бо застав ще той час, коли перші роки в школі вчив українську "усно"- це за Незалежності. А мову треба захищати, бо це, поки, один з наших ідентифікаторів.

    • @user-serhiizhuravel
      @user-serhiizhuravel 4 роки тому +4

      @@OleksandrAlforov Це головний ідентифікатор.

  • @AndriiSyla
    @AndriiSyla 4 роки тому +17

    Дуже цікаво, і як що вже є ідея чи частково хтось тримає у голові проект або як у зрозумів є вже законодавчі початки цього великого музею під відкритим небом чи щось таке, це буде взагалі приголомшливо!

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +4

      Так, музей навіть зареєстрований, як я розумію, от тільки щось з місця не рухається нічого((((

    • @user-qo6ku1sw9e
      @user-qo6ku1sw9e 2 роки тому +2

      @@OleksandrAlforov Бюджетних коштів, як завжди, на культуру не вистачає ☹ тим паче на історію.

  • @ImmoTheBest
    @ImmoTheBest 4 роки тому +4

    Мої вітання, Пане Олександре. ) Щодо "рештків Києва після монголів"... У 1246 році у Києві наш Руський Король Данило Галицький привітно зустрічав посланника Папської Курії - Джовані да Плано Карпіні, що вертався з Імперії Моалів, через Сарай-Бату, де отримав на руки ярлик Хана Бату, який гарантував йому безперешкодний шлях до Кийовії, тобто земель Києва. Ані словом про зруйнуване "монголами" місто. Київ зазнавав руйнувань, але від чернігвсько-кіпчаківських банд, які насправді Данило і "парєшил", а Золота Орда направила торгівельні каравани через давню руську столицю... і Київ відродив свої ринки і "засяяв" знову. Що ж до стану наших пам'яток, включно із домовинами... це жах. Просто жах. До речі, КП може бути Києво-Поділ )

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +3

      Вітаю, Пане Ігоре, справді, Планом Карпіні засвідчує, що місто мало чисельних мешканців. Історики обраховують на цей час близько 5 тис. Це не велика цифра, судячи з попередніх чисел, але і велика для інших міст. Про ту війну є багато думок. А КП- може і дійсно Києво-Поділ. Моє міркування про Києво-Печерськ через кількість цегляних заводів саме там. Але хороша думка, слід глянути хт що публікував

  • @Aksandrija
    @Aksandrija Рік тому

    Дякую за цiкаву, змiстовну розповiдь про нашу cтолицю!

  • @mihaylokovyarov3033
    @mihaylokovyarov3033 4 роки тому +8

    Шановний пане Олександр! Вітаю зі святами вас!!!! Більше підписників та більше лайків бажаю.

  • @vitaliyziabrov
    @vitaliyziabrov Рік тому

    Дякую за Вашу працю! Дуже цікаво!

  • @user-eo5mz9qd8x
    @user-eo5mz9qd8x 2 роки тому +5

    Дуже дякую) цікавезна прогулянка не виходячи з дому))

  • @willymesserschmitt9776
    @willymesserschmitt9776 2 роки тому

    Ваш канал для меня просто открытие) Суперська українська мова,приемний голос,цікаві відкриття!=) Дуже захоплюе)

  • @tziborova
    @tziborova 2 роки тому +2

    Цвинтар на місті князівського замку. Символічно і сумно.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +2

      так, справді, символізм великий. Поховали історію((

  • @youriyua611
    @youriyua611 4 роки тому +3

    Істориком бути дуже цікаво!

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +2

      Дякую!)) так, це цікаво, але у нас в країні - це вимираючий вид((( історики йдуть працювати будь-куди, тільке не в історію(((

    • @youriyua611
      @youriyua611 4 роки тому +1

      Олександр Алфьоров /Oleksandr Alf'orov, дуже шкода! Надіюсь все скоро зміниться на краще!

  • @NataliiaNika
    @NataliiaNika 3 роки тому +4

    Археологи не хотят выкапывать могилы, так ведь они все равно уже разбросаны и практически уничтожены. Это древнейшее место, я представляю сколько всего там можно найти ценного для археологии и Украины в целом.

  • @user-lz2tm4ko6e
    @user-lz2tm4ko6e 2 роки тому +1

    Спасибо!

  • @user-uj6up5br6h
    @user-uj6up5br6h 3 роки тому +3

    Дякую! Нарешті дізналася про історію щього місщя

  • @user-serhiizhuravel
    @user-serhiizhuravel 4 роки тому +3

    Дякую! )

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому

      Дякую вам за постійну підтримку!

    • @user-serhiizhuravel
      @user-serhiizhuravel 4 роки тому

      @@OleksandrAlforov Не пишіть таку довгу відповідь, досить вподобайки )

    • @user-serhiizhuravel
      @user-serhiizhuravel 4 роки тому +1

      @@OleksandrAlforov Мені дійсно подобається ваша форма подачі нашої історії.

  • @RagamuffinChannel
    @RagamuffinChannel 4 роки тому +3

    Файно

  • @bathisattva2586
    @bathisattva2586 4 роки тому +2

    Дякую 👍👍👍

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Дякую вам за відгук!

    • @bathisattva2586
      @bathisattva2586 4 роки тому

      Дякую Вам за цікаву розповідь)

  • @mrs185
    @mrs185 2 роки тому +1

    Цікава екскурсія, дікую. А ось Вікіпедія має таке:
    «Наголкін Василь Петрович (?, Російська імперія - 17.03.1903, Київ, Російська імперія) - відомий київський, український і загальноросійський видавець і підприємець з відомого міщанського, купецького роду Наголкіних Орловської губернії, далекий родич одного з визначних старців Оптиної пустині, отця Лева Оптинського (Наголкіна). Відзначився зокрема виданням у власній друкарні творів Шевченка і Котляревського.»
    Дуже шкода, що наші люди, та й діти не навчені цінувати речі навколо себе, тому боляче дивитись на старовинні місця, які варварськи зруйновані. В Новому Світі інше ставлення, тому є багато старих цвинтарів в хорошому стані. Та хіба тільки це. Дуже шкода будинків в містах, які мають свою архітектуру, втрачену сьогодні, але їх не зберігають…

  • @dyka_olenka
    @dyka_olenka 3 роки тому +3

    Дуже цікаво і захоплююче! Дякую!

  • @user-ex1mh4es4h
    @user-ex1mh4es4h 3 роки тому +3

    дякую,лайк!

  • @zinachuienko6261
    @zinachuienko6261 2 роки тому +1

    Дуже цікаво. Дякую. Із новорічними святами Вас, пане Олександре.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      Щиро дякую за відгук та Ваші привітання! Навзаєм!!

  • @Femistoklyus
    @Femistoklyus 4 роки тому +17

    Грусть-печаль навевает прогулка по такой местности в такое время года. Совсем рядом кипит столичная жизнь, а здесь под ногами заброшенная и оскверненная история Киева. Надеюсь когда нибудь Украина перестанет метаться из стороны в сторону и начнет разгребать от мусора и обустраивать казалось бы свои святые места.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +9

      Це ви вдало підмітили! Усюди життя, а під горою новий раойон для багатих мешканців, а гора - смітник і руїна...

    • @user-qr3sn6rh5f
      @user-qr3sn6rh5f 2 роки тому +3

      Думаю навмисно зробили колись кладовище для поважних людей, щоб сховати під ним історію України-Руси.

    • @user-qo6ku1sw9e
      @user-qo6ku1sw9e 2 роки тому +2

      Після перегляду склалось таке саме враження. Проте, кожен сам відповідає за свої вчинки. Навіщо фарбувати, ламати, смітити, розкидати? Чи школа у всьому винна?(((
      Каналу подяка і шана👍💙💛.

  • @drwarson
    @drwarson Рік тому +1

    З книги Петра Семилєтова " Киевский кирпич".
    Про клеймо КП число, которое некоторые исследо-
    ватели относят к казенным заводам. Почему я считаю,
    что КП это Киево-Печерская Лавра? На Замковой горе
    есть остатки кирпичной стены. Она была построена в
    качестве ограды кладбища Флоровского монастыря в
    1855-1857 годах. Клейма на желтых и красных кирпичах
    стены: «КП I848», «КП I849», «КП I854», «КП I864»8,
    «КП 87I8» (я намеренно пишу первой «I», а не «1», чтобы
    вернее передать начертание).
    Как мы знаем, казенные заводы Инженерного депар-
    тамента прекратили своё существование в 1861-м. Ко-
    нечно, клеймо могло принадлежать и заводу Киевского
    приказа общественного призрения, однако использова-
    ние клейма «КП I864» в стене, завершенной к 1857 году,
    наводит на мысль, что число означает не год, а нечто
    иное. Да и клеймо «КП 87I8» не может указывать на год
    выпуска.
    Учитывая, что завод Лавры был одним из крупней-
    ших производителей кирпича,клеймо «КП» встречается
    часто, я полагаю логичным соотносить клеймо «КП» с
    Киево-Печерской Лаврой.

  • @lesyataran294
    @lesyataran294 4 роки тому +5

    Неймовірно! Але складається враження, ніби на замковій горі кладовище і старовинні залишки укріплень знищувалися свідомо з якихось причин... Невже це час так усе зрівняв з землею?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +3

      На превеликий жаль територія маленька і, відповідно, 7 сторіч в ній не ужились(((( але там будуть дивовижні знахідки!

    • @lesyataran294
      @lesyataran294 4 роки тому +3

      @@OleksandrAlforov сподіваюся доживемо до того дня, коли побачимо їх у новому музеї на доглянутій Замковій горі!

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +2

      @@lesyataran294 дай Бог! На Різдво давайте це просити!

    • @user-mk6jr2ne4t
      @user-mk6jr2ne4t 2 роки тому

      І час і московські варвари, звісно з допомогою манкуртів

  • @wastedland5937
    @wastedland5937 4 роки тому +3

    тут треба гео-розвідку радарами робити) тією ж штукою якою міста майя в джунглях Амазонки знайшли)) багато чого знайдемо

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Це хороша ідея - принаймні зможемо побачити кладовище 19 ст та елементи фортефікацій, що нам не видні

  • @wastedland5937
    @wastedland5937 4 роки тому +3

    був там нещодавно. та ще є один цікавий кам'яний постамент з якимись написами (скоріш за все тюркськими, бо схоже було на арабицю) з двох сторін, вписаних у квадрати. а зверху така ж дірка, як і на інших. але щось мені підказує що там не хрест був)

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Дякую за цікаву інформацію. Це цікаво, здається кладовище там було виключно православне, хоча історія знає багато моментів де розраховуєш не назагальне, а на випадкове. Дякую!

  • @romanboyko2834
    @romanboyko2834 2 роки тому +3

    Я тебе обожнюю чувак

  • @user-if9ol3nv3v
    @user-if9ol3nv3v 4 роки тому +2

    Лайк!

  • @user-qy3fu4jc3e
    @user-qy3fu4jc3e 4 роки тому +3

    +

  • @leksandrkovalenko8758
    @leksandrkovalenko8758 3 роки тому +1

    Лайк

  • @roman.hladkyi
    @roman.hladkyi 2 роки тому +2

    КП - цеж комунальне підприємство)))

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +1

      ))) і такий варіант зарахуємо!))

  • @andrius0777
    @andrius0777 Рік тому

    👍👍👍

  • @son_ze
    @son_ze 2 роки тому +1

    Герб Кагарлицького району, теж має подібну геральдику прикордонного регіону, в місті збереглась назва району по сучасному Кандиби, а по історичних даних - Хандиби , там мешкали відокремлено союзники київського князя які боронили від набігів хозар. Доречі і місцина там вдала горби й чагарі.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      дуже цікаво! Кандиби, це прізвище. В Конотопі, де Кандиби володіли землею є куток Кандиби. А от про Хандиби - це, справді, цікаво!

    • @son_ze
      @son_ze 2 роки тому

      @@OleksandrAlforov так пишуть на сайті нашого міста. Ще є така версія, що тут була ставка якогось кагана , можливо ця легенда є частково правда, як відомо в Україні є три Кагарлика, один під Одесою, другий десь чи в Дніпропетровській обл, точно не знаю, тож можливо тюркські племена по собі залишили багато топонімів.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      @@son_ze дуже цікаво!

  • @olegtatarynov6029
    @olegtatarynov6029 3 роки тому +2

    Пане Олександре ,дякую за цікаве відео.
    Прошу якщо буде можливість знімить відео про Вишгородське городище,церкву Бориса та Гліба,Чи може бути там бібліотека Ярослава Мудрого,якщо взв
    агалі вона існувала.
    Також прошу вашої думки про Бзів та бзівскі кургани.
    Дякую

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  3 роки тому +1

      Дякую вам за відгук! Вишгород має дуже унікальну історію для України, особливо, якщо ми говоримо про Добу Русі. Я давно мав плани заїхати з істоиичними пошуками! Про Бзів- у планах!!!

  • @DrEugenius
    @DrEugenius 2 роки тому +1

    плюс-плюс

  • @yuriikarpenko1260
    @yuriikarpenko1260 4 роки тому +4

    л
    а
    й
    к

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Дякую за постійну підтримку!!

    • @RagamuffinChannel
      @RagamuffinChannel 4 роки тому

      Лайка це собака така, а ви поставили вподобайку

    • @yuriikarpenko1260
      @yuriikarpenko1260 4 роки тому

      @@RagamuffinChannel Може ще раз потрібно прочитати ? щось ви читаєте те чого немає.

  • @user-oh8ng2hk8c
    @user-oh8ng2hk8c 2 роки тому

    Московське царство стало з 1552 року, коли Іван Грозний захоопив столицю тодішньої своєї держави Казань і став царем Орди а потім переніс столицю в свій улус Москву. Казанський собор на червоній площі символізує перенесення столиці з Казані до Москви.

  • @irinaprikhodko7500
    @irinaprikhodko7500 4 роки тому +2

    Дякую! Неймовірно! Так з цієї гори Київ пішов чи з тієї де десятина церква?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +3

      Дякую вам за відгук! історики вагаються. Ця гора заселена давніше, а Старокиївська де Десятинна - точно мала княжі палаци у 10 ст. та оборонні вали з 6 ст. Можливо ці дві гори малий статус княжої та, скажімо, релігійної. Важко щось сказати достименно

  • @NataliiaNika
    @NataliiaNika 3 роки тому +3

    Какой ужас, история под ногами, а мы её не ценим.

    • @user-mk6jr2ne4t
      @user-mk6jr2ne4t 2 роки тому

      Ти мову своїх предків не цінуєш, а про імторію переймаєшся. Такі як ти при владі, яких, такі як ти і обирають. А для них має ціну фальшива московська історія, а не справжня українська

  • @user-qy3fu4jc3e
    @user-qy3fu4jc3e 4 роки тому +2

    +++

  • @user-qy3fu4jc3e
    @user-qy3fu4jc3e 4 роки тому +2

    +++++

  • @bohdanvelemyr8775
    @bohdanvelemyr8775 Рік тому

    Все дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло щодо наголосів. Адам КисІль був, як відомо, українцем. Незалежно від політичної орієнтації. Прізвище його - теж українське. Яке відтак немає жодної потреби наголошувати на польський манір - на передостанній склад. Що таке кисІль, відомо всім. І напій, і прізвище наголошуються однаково, оскільки друге походить від першого.

  • @y.zolotaryuk1192
    @y.zolotaryuk1192 2 роки тому +1

    Кому цікаво, інформацію про похованих на цьому кладовищі можна знайти в книзі ''Некрополі України'' (1999, Київ, УТОПіК), ISBN 966-532-006-8.
    Олександру подяка за відео.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      Щиро дякую вам за це уточнення та хороші слова!

  • @vladdezdechado4656
    @vladdezdechado4656 2 роки тому +7

    Це - сором, що нема повноцінного археологічного дослідження цієї гори.

    • @Nika-my1zo
      @Nika-my1zo Рік тому +1

      А, можливо, так і краще. Бо вся історія яка досі покоїться в недрах гори, була б десь схована в підвалах московитських музеїв.

    • @vyrobnyk6362
      @vyrobnyk6362 10 місяців тому

      ​@@Nika-my1zoтак уже 30 років було для українського дослідженн,

    • @Nika-my1zo
      @Nika-my1zo 10 місяців тому

      @@vyrobnyk6362 Ці 30 років важко назвати українськими, ми обирали собі московську владу, якій все українське - до одного місця.

  • @olboyk
    @olboyk 2 роки тому

    І най буде все Україна!
    Слава ЗСУ!

  • @donotmislead
    @donotmislead 2 роки тому

    31:28 Naspravdě to je deševy, serijny nadgrobokъ počatku XX st. jakie možna bačiti po vsějь Ukraině.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      ви не праві. Такі надгробки характерні переважно для католицьких поховань. І вони переважно з другої половини 19.

  • @user-wv4kr8qc8h
    @user-wv4kr8qc8h 3 роки тому +1

    Фортеця

  • @Ljana97
    @Ljana97 2 роки тому +2

    І це місце не огорожене і не ведуться розкопки?? як шкода(( і як шкода Київ, як жахливо його заставили бетоном. Згадую європейські міста, великі і маленькі, як гарно там обігрують розкопки, наприклад Verona, Via Leoni

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      так, це місце аболютно вільне для всіх. Розкопки , але з великими перервами, бувають... Ніхто з археологів не хоче копати спочатку метр поховань 19 століття(((

  • @user-oi4bp8cx7n
    @user-oi4bp8cx7n 3 роки тому +1

    Олександер, что значит замок был разрушен, не может быть такого что бы огромное сооружение не оставило за собой следов. Ни внятных изображений

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  3 роки тому +1

      Справді, це дуже болісно визнавати, але все, що могло б зберегтись на зовні - було зруйноване часом та діяльністю самих киян. Кладовище 19 ст. - очевидно повністю знищило якісь рештки, що могли бути на поверхні. Власне, через кладовище і розкопки там дуже не зручні

  • @donotmislead
    @donotmislead 2 роки тому +1

    9:59 Naspravdě gradъ Kyja bulъ roztašovany na gorě Uzdyxalьnicě, znesenojь moskovskoju zalogoju vъ XVII st. Uzdyxalьnica bula najbolšoju goroju města, vysočela peredъ sučasnoju Andrějevskoju cerkvoju, a nyně tamъ rovna ploščadka. I same tamъ, otakimъ same činomъ jakъ robitь autor vidosika, buli znajdeni roznie artefacty pražsko-korčackoi cultury.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      а ще були знайдені і предмети 3-5ст

  • @petosiris173
    @petosiris173 2 роки тому +1

    Щоб я зробив з цією горою? Про це я думав ще 30 років тому. Я би провів би тотальну археологічну розвідку. Перезахоронив всі би рештки, по христіанськи на іншому цвинтарі. А на цьому місці побудував би новий замок, подібний до старого, але на цей раз з каменю. Та й можливо сюди би переніс резеденцію президента України.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +1

      Дуже правильні і класні думки!

    • @user-en7nx2uu8e
      @user-en7nx2uu8e 2 роки тому

      Щоб там зЕЛЯ кокс нюхав і брюхатив секретарку?

  • @roman.hladkyi
    @roman.hladkyi 2 роки тому +2

    Тож імперці не випадково там цвинтар влаштували.

  • @donotmislead
    @donotmislead 2 роки тому +1

    12:35 Moskovskie knęzi několi ne buli czarami Moskovskimi, liše Kazanskimi, Astraxanskimi toščo.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому

      подивіться уважно причини появи Семена Бекбулатовича

  • @klon_ua
    @klon_ua 4 роки тому +3

    А де поховані наші князі?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      Дивлячись які. Основні місця поховання - Десятинна церква, Софіївський монастир, Михайлівський, Успенський собор. Окремі поховання в Спасі на Берестові, Федорівському монатирі та інших церквах.

    • @klon_ua
      @klon_ua 4 роки тому +3

      @@OleksandrAlforov і їх могили реально досі там є?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      @@klon_ua ні, хто в коробках лежить у музеях, чиї кісточки перемішані з іншими.... Ярослава кістяк в США...((( Нема

    • @klon_ua
      @klon_ua 4 роки тому +1

      @@OleksandrAlforov ого, а чому в США?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      @@klon_ua коли німці виїзжали з Києва, то наші вирішили евакуювати Ярослава з саркофага у Софії. Історія ця детальніше в Інтернеті булукає. Гляньте! Детектив!

  • @slavagamanv
    @slavagamanv 4 роки тому +3

    Спасибо за интересные видео. Мы выставляем их на нашем сайте и есть отклики. Если вы не против конечно. Интересно бы было перед видео на нашем сайте пару слов о вас и почему вы этим занимаетесь. kyivpastfuture.com.ua/ru/gostyn%d1%8bj-dvor-vydeoystoryya-ot-aleksandra-alferova/ - ссылка на ваше прошлое видео.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +2

      Дякую вам за відгук та неочікувану співпрацю!! Я історик, кандидат історичних наук. За материнською лінією киянин здоровья 1936 р., за батьківською мої предки мешкали в місті на початку 1600-х ро,а потім перебрались до Сум. Досліджую Київ тому що неймовірно люблю наше місто. У Фейсбуці веду групу Мишаловка Історична-де публікую дослідження про один з мікрорайонів Міста

    • @slavagamanv
      @slavagamanv 4 роки тому +1

      @@OleksandrAlforov Спасибо вам!!! Можно ли использовать в дальнейшем ваш материал на на нашем сайте? Ответьте да или нет. А вы получите свою аудиторию. Можем сделать ваш отдельный блог, если это будет постоянно, а вы получите развитие своего канала.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      @@slavagamanv так, звісно, використовуйте, тільки будь ласка давайте лінки на сторінку мого каналу. Буду радий співпраці!

    • @slavagamanv
      @slavagamanv 4 роки тому +1

      kyivpastfuture.com.ua/zamkova-gora-videoistoriya-vid-oleksandra-alforova/

    • @slavagamanv
      @slavagamanv 4 роки тому +1

      kyivpastfuture.com.ua/zamkova-gora-videoistoriya-vid-oleksandra-alforova/

  • @user-yj3oo9nt7n
    @user-yj3oo9nt7n 4 роки тому +3

    Тепер на цій горі в даний період життя Україні п'ють горілку та жарять шашлик.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +1

      і ще багато чого(((( злачне місце у темний період часу(((

  • @user-ns4gf4bd9i
    @user-ns4gf4bd9i 4 роки тому +5

    Это што там бомж устроил реидерский захват магилы, привалок старый диван, выкинул гроб и в магилу заселился?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +2

      Ну, я не заглядував, але в основних деталях ви праві(((

    • @user-ns4gf4bd9i
      @user-ns4gf4bd9i 4 роки тому +4

      Я смотрел где вы паказывали про хаты, какие бывают, у нас на полесье такие же, деревянные срубы, только крыши из болотной травы, спасибо за ваши видео. Мне интересно. Витання з Беларуси. 👍

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  4 роки тому +2

      @@user-ns4gf4bd9i ЖБ! Так, Полісся теж зрубне! А от про "болотяну траву" не знав! Дякую, круто!!

    • @user-ns4gf4bd9i
      @user-ns4gf4bd9i 4 роки тому +4

      Жыве вечна! Слава Украине! У нас на полесье делали как легче, преспосабливались к прероде, эта трава большая и крепкая её не сарвеш, руки порежэш, её надо срезать или скашивать и из неё делали крыши, стрехи, а если жили возле леса, стрехи, делали из дерева, это наверно зависит от того где жили. Наши предки преспосабливались к прероде, изучали, перенимали опыт саседей, здесь как раз по Припяти проходила граница древлян и дрыговечей.

    • @lesyataran294
      @lesyataran294 4 роки тому +2

      @@user-ns4gf4bd9i у меня отец родом с Чернобыльской 30км зоны, тоже говорит что использовали болотную траву, просто там полей было не много, а лесов и болот вокруг тьма, потому и делали из того, что было, как вы правильно заметили.
      Живе Беларусь!

  • @vipdag8245
    @vipdag8245 2 роки тому +2

    Як могли татаро- монголи взяти Київ??????????? Гори і зараз важко здолати.

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +1

      зайшли через браму на місці Майдану - Лядські ворота(((

    • @vipdag8245
      @vipdag8245 2 роки тому +1

      @@OleksandrAlforov добрий вечір. Кияни місто не захищали. Спасали душі по церквах. Може таке бути?

    • @OleksandrAlforov
      @OleksandrAlforov  2 роки тому +1

      @@vipdag8245 ні. Бої в самому місті були кілька днів.

  • @user-vw7hk2su8t
    @user-vw7hk2su8t 4 місяці тому

    Невозможно смотреть, как молодое поколение относится к своей истории. Все обгажено, обрисовано, кругом мусор. Люди, которые не ценят свою историю, не ценят и страну, в которой живут.

  • @jarodzyubenko7550
    @jarodzyubenko7550 4 роки тому +2

    +

  • @user-qy3fu4jc3e
    @user-qy3fu4jc3e 4 роки тому +2

    +++++++