Czołówki są dobre bo uwalniają ręce. Można też zaczepić o taśmę na szelce plecaka czy kieszeni piersiowej kurtki lub bluzy. Lubię też takie latarki którymi podładuję telefon czy naładuję etui słuchawek. Zawsze mam przy sobie w plecaku latarkę z funkcją powerbanku dzięki czemu oszczędzam na wadze wyposażenia i z latarki korzystam nawet jak jest słonecznie czyli częściej. Dzięki za ten materiał 🫵👍 PS Tryb TURBO 2min z większą mocą nie jest zły gdy trzeba kogoś dobrze oślepić, a nie chcemy siebie stroboskopem dezorientować.
Z trybem turbo zgoda. Jednak uważam to za dużo mniej prawdopodobny scenariusz niż potrzeba silnego trybu na dłuższy czas przy jakiejś pracy czy specyficznej czynności. Podrzuć proszę modele latarek z funkcją powerbanka.
@@aTaczewski i od tego jest stabilny tryb wysoki. A Turbo to taki wysoki z 2 minutami maks na początku. Moja latarka normalnie przełącza się między niskim, a wysokim i nie wchodzi w podstawowym trybie w turbo chyba że wywołam go go dwuklikiem.
@@aTaczewski Ja mam Wurkkos TS22 z funkcją powerbanka chyba jakaś czołowa od nich też to ma, ale nie ma stabilizacji napięcia zasilającego diodę. Trudno jest wybrać coś dobrego stosunkowo taniego z funkcją powerbanka i jednocześnie stabilizacją napięcia, a chętnie bym taką czołówkę sobie kupił. Już nie raz TS22 Poratowała mój smartfon prądem w terenie wiec teraz jest to funkcja którą muszę mieć w kolejnej latarce jeśli trzeba będzie to nawet kosztem stabilizacji napięcia dla diody.
Odnośnie diody sygnalizującej naładowanie baterii - może sygnalizować 0% - prąd do diody może być zgromadzony w kondensatorze i realnie wskazywać całkowite rozładowanie ogniwa.
Miałem kilka Olightów jak i kilka Fenixów. Dla mnie więcej plusów jest po stronie fenixa i niestety na modelu z filmiku się poraz pierwszy zawiodłem. Po trzech tygodniach użytkowania nawaliła. Tylko jeden tryb białego światła i ciągłe świecenie czerwonej diody od poziomu baterii. Odesłałem na reklamacjie i czekam na rozpatrzenie. Mam nadzieje że to tylko ten egzemplarz się taki trafił bo latarka jest naprawde fajna
Czołem Taczweski Fajna recka w której porównywałem swoją latarkę fenix LD15R do omawianej latarki dla mnie przeważył magnes na dupce nad USB-C (używam iOS wiec i tak kolejny kabel w EDC) mam sporo latarek ale ta jest moja ulubiona zarówno za kształt funkcjonalność i chyba za wymiary bo jest taka ze w sama pcha się do ręki :D
Dzięki za recenzję. Czy nie myślałeś, żeby w opisach filmu wrzucać linki referencyjne do omawianego produktu np z amazona lub allegro? To pozwoliłoby zarabiać więcej na odcinkach
Nie ma za co dziękować, ten kanał to sama przyjemność 😎 Co do tego typu linków to kilka razy myślałem, ale z drugiej strony wyznaje zasadę, że lepiej żeby moi widzowie kupowali tam gdzie jest najtaniej a nie tak gdzie polecam żebym ja zarobił kilka groszy więcej.
I to jest odpowiedź godna konia z rzędem. Jednak ostatnio z końmi i rzędami u mnie krucho dlatego mogę co najwyżej podziękować. Także dziękuję za uzupełnienie odcinka! Przyda się to wielu osobom.
@@aTaczewski Używać - TAK (opróżniać, wyładowywać), Bateria litowa podaje napięcie 3V, a akumulator Li-Ion pracuje w zakresie 2,5-4,2V. Próba naładowania 3V baterii do 4,2V może być groźna, możliwe że łącznie z rozerwaniem baterii czy pożarem. I taki drobiazg lingwistyczny: moja (gdy mówię o własnej żonie), jego (gdy mówię o czyjejś żonie). Recenzja świetna :)
na ile użyteczny jest tryb czerwony ciągły? potrzebuję latarki obozowej/żeglarskiej która pozwoliła by chodzić po biwaku/jachcie nie budząc wszystkich świeceniem. ponadto nie znoszę chodzić po lesie z białą latarką, czy dało by się ja zastąpić tym czerwonym trybem?
Niestety. 5 lumenów drogi nie rozświetli. To raczej światło do odczytu mapy lub zrobienia szybkiej, odręcznej notatki przy słabym i mało inwazyjnym - czerwonym świetle.
Hejka. Ja też chodzę z psiakiem, a dnie coraz krótsze, a że to posokowiec hanowerski to codziennie 10 -12 km dziennie. Po południu używam HL30R 2018 z aku GP RECYKO. Ma już kilka lat i jest dość ciężka. Zostanie na ryby :) Zaletą HL30R jest bardzo rozproszone, kosztem zasięgu. W HL50R też jest tak szeroko? I czy w ogóle polecałbyś wymianę HL30R na HL50R? Troszkę martwi mnie krótki czas na aku. Pozdrawiam!
Z czasem na akumulatorze w HM50R wybitnie nie jest, ale rozmiar ma tu kluczowe znacznie, choć zawsze można wrzucić sobie drugi akumulatorek do kieszeni i wymienić, co ułatwia wygodny korek. Jednak jak byś potrzebował większego akumulatora i większej mocy to HM61R może być lepszą opcją. Jeśli idzie o porównanie strumienia światła do HL30R to nie powiem nic z praktyki, bo w rękach jej nie miałem i nawet znaleźć w sieci nie mogę jak wygląda. HM50R nie świeci daleko ale wybitnie szeroko również nie. Na spacerach z jamnikiem jest dość wygodna jeśli idzie o moje odczucia. Z pewnością to nie szperacz, więc myślę, że ten wymóg powinna spełniać.
Dzień dobry jestem fanem pana kanału odnośnie latarki którą właśnie mam recenzuje to o Lite jednak nie śpi Nie śpij ponieważ latarkę peron 2 Mini posiadam od ponad 6 miesięcy i ma pasek na mocujące nagłówek który ma sztywne mocowanie i zapinana jest gumą przez co bardzo łatwo ustawić kąt świecenia żądany w danym momencie
A to prawda. Perun 2 Mini tak jak Perun 2 ma mocowanie gumowe i tam akurat dość łatwo zmieniać kąt. Chociaż nie powiem, rozwiązanie z rzepem z Peruna Mini w wersji pierwszej było bardzo ciekawe. Cieszę się, że mam fanów kanału, ale nie trzeba mi tutaj panować 😎 Pozdrawiam!
Chciałem sobie kupić latarkę hm50r v2 ale na internecie wypadkowe potrafiłem na hm51r v2 i zdecydowałem się na zakup drugiego. Ciekawe usłyszeć Twoją opinię na temat porównania tych dwóch latarek.
Siedziałem nad tym wczoraj i olight perun 2 mini jest sumarycznie droższy i gorszy moim zdaniem. Fenix fajnie pokazuje stan naładowania co zbilansowane odstępy a Olight ma zakres od 60 do 10% w jednym trybie. Fenix można ładować z kabla usb-c, Olight tylko przez magnetyczną podstawkę której nikt nie ma a w -dodatku działa ona tylko z akumulatorem Olighta- więc pewnie trzeba mieć dodatkową ładowarkę jak stracisz podstawkę magnetyczną. Fenix ma lepszy pas i mocowanie do czoła. Fenix ma długotrwały tryb 700lm Natomiast Olight z kolei posiada tryb 250 lumenów którego tu brakuje. Olight ma tryb czerwonego światła 60 lm Olight ma porządny magnes u podstawy. Z kolei mocny tryb 1100 lm dziala tylko 2 minuty. Najważniejszą dla mnie funkcją latarki jest możliwość podładowania z powerbanka zawsze i wszędzie a więc Fenix ostatecznie mnie kupił wejściem USB. Jak przyjdzie paczka to może się pobawię i coś tu jeszcze dopiszę. Pozdrawiam, fajna recka. edycja: Zapomniałem dodać, że Olight ma czujnik światła, który przygasza światło jeśli patrzymy na coś z bardzo bliska. Fenix nie ma. Nie uważam żeby ta funkcja była potrzebna. Wyciągnąłem właśnie Fenixa z pudełka. Warto dodać, bo może dla kogoś to mieć znaczenie, że podczas ładowania można używać latarki tylko w trybie najniższym światła białego 30lm, oraz czerwonym i czerwonym migającym 5lm. Zobaczymy czy się to zmieni po pełnym naładowaniu. Jeśli nie to spora wada, ponieważ mając nieskończone źródło zasilania jak powerbank, oczekiwałbym, że mogę świecić dwa dni a tu klops :D Pozdrawiam x2.
Dzięki wielkie za fachowe uzupełnienie odcinka tym porównaniem. Jednak dorzucę tu jedną uwagę. W moim duży Perunie 2 używam zamiennie ogniwa od Olighta i od Xtar. Od Fenixa również próbowałem i każde z nich udało mi się ładować magnetyczną podstawką.
Fenix testuje swoje latarki na bateriach 18650. Zresztą zawarta ta informacja jest w ich instrukcji. Tak kolorowo to nie wygląda w praktyce. Jako EDC czy latarka do biegania się spokojnie nada.
Bardzo ciekawa informacja! Szukałem w instrukcji tej latarki jakiejkolwiek wzmianki o tym ogniwie i testach na nim, ale nic nie znalazłem. Znowu C7 od Fenixa pracuje pod 21700 więc logicznie musiała być testowana na takim właśnie pojemniejszym ogniwie. W tej instrukcji również zero śladu 18650. Masz może jakieś źródło na potwierdzenie tych tez?
@@aTaczewski ceną :) możliwością wyboru barwy światła. Ostatnio kupiłem wurkkos hd15 za 93 zł z ogniwem 18650 dodatkowo tulejka na 18350. Posiada magnes, usb-c . 2 diody jedna szeroka, ładnie rozproszone światło z wysokim cri90. idealne do pracy. Druga dioda bardziej skupioną . Posiadam też sofirna HS10 kupiony za 50 zł idealna do edc mały ale wariat
Jak Ci się podoba ta latarka? Podziel się opinią oraz zostaw łapkę i udostępnij ten film 👍
Ciekawie opowiedziane 👍
Dzięki za miłe słowa!
Po obejrzeniu filmu w całości zakupiłem latarkę. Dziękuje
Miło mi, że ktoś bierze pod uwagę moje opinie. Oby służyła jak najdłużej!
Cześć bardzo fajna latarka i recenzja.Pozdrawiam 🙂
Dzięki za miłe słowa!
Czołówki są dobre bo uwalniają ręce. Można też zaczepić o taśmę na szelce plecaka czy kieszeni piersiowej kurtki lub bluzy. Lubię też takie latarki którymi podładuję telefon czy naładuję etui słuchawek. Zawsze mam przy sobie w plecaku latarkę z funkcją powerbanku dzięki czemu oszczędzam na wadze wyposażenia i z latarki korzystam nawet jak jest słonecznie czyli częściej. Dzięki za ten materiał 🫵👍
PS
Tryb TURBO 2min z większą mocą nie jest zły gdy trzeba kogoś dobrze oślepić, a nie chcemy siebie stroboskopem dezorientować.
Z trybem turbo zgoda. Jednak uważam to za dużo mniej prawdopodobny scenariusz niż potrzeba silnego trybu na dłuższy czas przy jakiejś pracy czy specyficznej czynności.
Podrzuć proszę modele latarek z funkcją powerbanka.
@@aTaczewski i od tego jest stabilny tryb wysoki. A Turbo to taki wysoki z 2 minutami maks na początku. Moja latarka normalnie przełącza się między niskim, a wysokim i nie wchodzi w podstawowym trybie w turbo chyba że wywołam go go dwuklikiem.
@@aTaczewski Ja mam Wurkkos TS22 z funkcją powerbanka chyba jakaś czołowa od nich też to ma, ale nie ma stabilizacji napięcia zasilającego diodę. Trudno jest wybrać coś dobrego stosunkowo taniego z funkcją powerbanka i jednocześnie stabilizacją napięcia, a chętnie bym taką czołówkę sobie kupił. Już nie raz TS22 Poratowała mój smartfon prądem w terenie wiec teraz jest to funkcja którą muszę mieć w kolejnej latarce jeśli trzeba będzie to nawet kosztem stabilizacji napięcia dla diody.
Odnośnie diody sygnalizującej naładowanie baterii - może sygnalizować 0% - prąd do diody może być zgromadzony w kondensatorze i realnie wskazywać całkowite rozładowanie ogniwa.
Absolutna zgoda! Jednak u Fenixa bywa różnie. Czasem dioda działa przy 0% naładowania a czasem nie stąd moja wątpliwość.
Miałem kilka Olightów jak i kilka Fenixów. Dla mnie więcej plusów jest po stronie fenixa i niestety na modelu z filmiku się poraz pierwszy zawiodłem. Po trzech tygodniach użytkowania nawaliła. Tylko jeden tryb białego światła i ciągłe świecenie czerwonej diody od poziomu baterii. Odesłałem na reklamacjie i czekam na rozpatrzenie. Mam nadzieje że to tylko ten egzemplarz się taki trafił bo latarka jest naprawde fajna
Czołem Taczweski
Fajna recka w której porównywałem swoją latarkę fenix LD15R do omawianej latarki dla mnie przeważył magnes na dupce nad USB-C (używam iOS wiec i tak kolejny kabel w EDC) mam sporo latarek ale ta jest moja ulubiona zarówno za kształt funkcjonalność i chyba za wymiary bo jest taka ze w sama pcha się do ręki :D
Poważne argumenty za. Gdyby ta latareczką miała magnes w korku byłaby strzałem w 10. Niestety MicroUSB mnie odrzuca. Taką mam chyba mapę mentalną 😎
@@aTaczewski magnes można dokleić mały neodymowy i problem rozwiązany 😜
@ można, ale ja za prowizorką nie przepadam, dlatego konkurencja może być mały Elf od Armyteka z USB-C, albo Wuben E7 albo jakiś Sofirn czy Wurkkos.
Dzięki za recenzję.
Czy nie myślałeś, żeby w opisach filmu wrzucać linki referencyjne do omawianego produktu np z amazona lub allegro? To pozwoliłoby zarabiać więcej na odcinkach
Nie ma za co dziękować, ten kanał to sama przyjemność 😎
Co do tego typu linków to kilka razy myślałem, ale z drugiej strony wyznaje zasadę, że lepiej żeby moi widzowie kupowali tam gdzie jest najtaniej a nie tak gdzie polecam żebym ja zarobił kilka groszy więcej.
Dzieki 👍
A proszę!
Możesz używać CR123A, tzn ja używam w formie backupu (np. ostatnio jak mnie w górach noc zastała, a akumulatorek się rozładował) i nie miałem problemu
I to jest odpowiedź godna konia z rzędem. Jednak ostatnio z końmi i rzędami u mnie krucho dlatego mogę co najwyżej podziękować. Także dziękuję za uzupełnienie odcinka! Przyda się to wielu osobom.
@@aTaczewski Używać - TAK (opróżniać, wyładowywać), Bateria litowa podaje napięcie 3V, a akumulator Li-Ion pracuje w zakresie 2,5-4,2V. Próba naładowania 3V baterii do 4,2V może być groźna, możliwe że łącznie z rozerwaniem baterii czy pożarem.
I taki drobiazg lingwistyczny: moja (gdy mówię o własnej żonie), jego (gdy mówię o czyjejś żonie). Recenzja świetna :)
Miało być: moja żona; jego małżonka. "Moja małżonka" jest zwrotem nieprawidłowym.
@@Slawek05201 dzięki!
@@Slawek05201 bateria zdaje się jest jednorazowa. Tylko akumulator może być ładowany.
na ile użyteczny jest tryb czerwony ciągły? potrzebuję latarki obozowej/żeglarskiej która pozwoliła by chodzić po biwaku/jachcie nie budząc wszystkich świeceniem. ponadto nie znoszę chodzić po lesie z białą latarką, czy dało by się ja zastąpić tym czerwonym trybem?
Niestety. 5 lumenów drogi nie rozświetli. To raczej światło do odczytu mapy lub zrobienia szybkiej, odręcznej notatki przy słabym i mało inwazyjnym - czerwonym świetle.
Dzięki za recke, biorę ją za 179zl
Za takie pieniądze żal nie brać 😎
Ja tam uwielbiam fenix za tryb turbo który nie jest na niby nawet w tym małym do kluczy. Ma 4 ich latarki i bardzo sobie chwalę.
To prawda. Fenix robi zazwyczaj znacznie słabsze turbo, ale takie które faktycznie dość długo świeci. Muszę znowu coś od nich dorwać do sprawdzenia.
Hejka. Ja też chodzę z psiakiem, a dnie coraz krótsze, a że to posokowiec hanowerski to codziennie 10 -12 km dziennie. Po południu używam HL30R 2018 z aku GP RECYKO. Ma już kilka lat i jest dość ciężka. Zostanie na ryby :) Zaletą HL30R jest bardzo rozproszone, kosztem zasięgu. W HL50R też jest tak szeroko? I czy w ogóle polecałbyś wymianę HL30R na HL50R? Troszkę martwi mnie krótki czas na aku. Pozdrawiam!
Z czasem na akumulatorze w HM50R wybitnie nie jest, ale rozmiar ma tu kluczowe znacznie, choć zawsze można wrzucić sobie drugi akumulatorek do kieszeni i wymienić, co ułatwia wygodny korek.
Jednak jak byś potrzebował większego akumulatora i większej mocy to HM61R może być lepszą opcją.
Jeśli idzie o porównanie strumienia światła do HL30R to nie powiem nic z praktyki, bo w rękach jej nie miałem i nawet znaleźć w sieci nie mogę jak wygląda. HM50R nie świeci daleko ale wybitnie szeroko również nie. Na spacerach z jamnikiem jest dość wygodna jeśli idzie o moje odczucia. Z pewnością to nie szperacz, więc myślę, że ten wymóg powinna spełniać.
@@aTaczewski Przepraszam. HL30 2018 bez r. Jest fajna. Bardzo szeroko za to nie za daleko
@@aTaczewski Zamówiłem za 280zł HM60R. Będzie we wtorek ;)
@@mario-sz napisz jak wrażenia i czy warto było go wybrać 😊
@@aTaczewski Dam znać 🙂
Dzień dobry jestem fanem pana kanału odnośnie latarki którą właśnie mam recenzuje to o Lite jednak nie śpi Nie śpij ponieważ latarkę peron 2 Mini posiadam od ponad 6 miesięcy i ma pasek na mocujące nagłówek który ma sztywne mocowanie i zapinana jest gumą przez co bardzo łatwo ustawić kąt świecenia żądany w danym momencie
A to prawda. Perun 2 Mini tak jak Perun 2 ma mocowanie gumowe i tam akurat dość łatwo zmieniać kąt. Chociaż nie powiem, rozwiązanie z rzepem z Peruna Mini w wersji pierwszej było bardzo ciekawe.
Cieszę się, że mam fanów kanału, ale nie trzeba mi tutaj panować 😎
Pozdrawiam!
#ataczewski 👍
Dzięki za wsparcie kanału!
Ja ci polecam fenix hm51r v2
Chciałem ją sobie nawet kiedyś kupić, ale póki co nie było okazji. Jak się nadarzy to nie omieszkam zrobić materiału na kanał.
Chciałem sobie kupić latarkę hm50r v2 ale na internecie wypadkowe potrafiłem na hm51r v2 i zdecydowałem się na zakup drugiego. Ciekawe usłyszeć Twoją opinię na temat porównania tych dwóch latarek.
@@kolyamoroshchuk9742 jak kiedyś dorwę to porównam oba modele 😎
Siedziałem nad tym wczoraj i olight perun 2 mini jest sumarycznie droższy i gorszy moim zdaniem.
Fenix fajnie pokazuje stan naładowania co zbilansowane odstępy a Olight ma zakres od 60 do 10% w jednym trybie.
Fenix można ładować z kabla usb-c, Olight tylko przez magnetyczną podstawkę której nikt nie ma a w -dodatku działa ona tylko z akumulatorem Olighta- więc pewnie trzeba mieć dodatkową ładowarkę jak stracisz podstawkę magnetyczną.
Fenix ma lepszy pas i mocowanie do czoła.
Fenix ma długotrwały tryb 700lm
Natomiast Olight z kolei posiada tryb 250 lumenów którego tu brakuje.
Olight ma tryb czerwonego światła 60 lm
Olight ma porządny magnes u podstawy.
Z kolei mocny tryb 1100 lm dziala tylko 2 minuty.
Najważniejszą dla mnie funkcją latarki jest możliwość podładowania z powerbanka zawsze i wszędzie a więc Fenix ostatecznie mnie kupił wejściem USB.
Jak przyjdzie paczka to może się pobawię i coś tu jeszcze dopiszę.
Pozdrawiam, fajna recka.
edycja: Zapomniałem dodać, że Olight ma czujnik światła, który przygasza światło jeśli patrzymy na coś z bardzo bliska. Fenix nie ma. Nie uważam żeby ta funkcja była potrzebna.
Wyciągnąłem właśnie Fenixa z pudełka. Warto dodać, bo może dla kogoś to mieć znaczenie, że podczas ładowania można używać latarki tylko w trybie najniższym światła białego 30lm, oraz czerwonym i czerwonym migającym 5lm. Zobaczymy czy się to zmieni po pełnym naładowaniu. Jeśli nie to spora wada, ponieważ mając nieskończone źródło zasilania jak powerbank, oczekiwałbym, że mogę świecić dwa dni a tu klops :D
Pozdrawiam x2.
Dzięki wielkie za fachowe uzupełnienie odcinka tym porównaniem.
Jednak dorzucę tu jedną uwagę. W moim duży Perunie 2 używam zamiennie ogniwa od Olighta i od Xtar. Od Fenixa również próbowałem i każde z nich udało mi się ładować magnetyczną podstawką.
Olight to zrobił się jak Apple. Produkt premium ale bez większych rewolucji.
Pozwoliłem sobie użyć tego komentarza w filmie o Olighcie :D
ceny feniksów są zaporowe😢😮,to dla bogaczy
A w jakim budżecie szukasz latarek? Może coś się znajdzie 😎
Fenix testuje swoje latarki na bateriach 18650. Zresztą zawarta ta informacja jest w ich instrukcji. Tak kolorowo to nie wygląda w praktyce. Jako EDC czy latarka do biegania się spokojnie nada.
Bardzo ciekawa informacja!
Szukałem w instrukcji tej latarki jakiejkolwiek wzmianki o tym ogniwie i testach na nim, ale nic nie znalazłem. Znowu C7 od Fenixa pracuje pod 21700 więc logicznie musiała być testowana na takim właśnie pojemniejszym ogniwie. W tej instrukcji również zero śladu 18650. Masz może jakieś źródło na potwierdzenie tych tez?
Jak latarki to sofirn lub wurkkos z ali za 50% ceny.
W czym są lepsze od Olighta, Fenixa oprócz ceny na polskim rynku?
@@aTaczewski ceną :) możliwością wyboru barwy światła. Ostatnio kupiłem wurkkos hd15 za 93 zł z ogniwem 18650 dodatkowo tulejka na 18350. Posiada magnes, usb-c . 2 diody jedna szeroka, ładnie rozproszone światło z wysokim cri90. idealne do pracy. Druga dioda bardziej skupioną . Posiadam też sofirna HS10 kupiony za 50 zł idealna do edc mały ale wariat
@@aTaczewski trochę śledzę grupy latarkowe na FB. Nie widziałem żeby ktoś polecał fenixa ani olighta
Niestety moja ocena jest na minus
Z jakich powodów?