Co sądzisz o tej latarce? Czy to faktyczny pogromca serii Perun od Olight i Wizard od Armytek czy jednak nie umywa się do tych kątówek? Podziel się opinią w komentarzu pod spodem oraz nie zapomnij subskrybować kanału i udostępnić tego materiału. Czołem!
Posiadam jeszcze Olight S1 Batton i tam jeszcze można wymienić ogniwa na niestandardowe, natomiast najnowsze już takiej opcji nie posiadają... Co do latarki z filmu to zdecydowanie bardzo dobra opcja do 140-150 zł.
Sofirn ma dobry stosunek ceny do tego co oferują - posiadam hs10,czyli małą a i tak daje radę do zastosowań okołodomowych - ja polecam jak ktoś nie potrzebuje super profesjonalnej latarki
Niedawno kupiłem Wurkkos HD-20 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Do noszenia na głowie średnio wygodna, za to przy pracach wymagających długiego czasu świecenia jest niezastąpiona.
To będzie kolejna kątówka na kanał pewnie obok HD15, która dla mnie wydaje się być ciekawszym modelem. Do czego używasz kątówki? Mam ostatnio wrażenie, że jest to popularniejsza forma latarki od zwykłych z głowicą do przodu.
@@mariusz9001 i to jest według mnie sytuacja dla której tworzy się tego rodzaju sprzęt i to nie tylko latarki. Nagła i długotrwała naprawa do załatwienia to wyzwanie, na której każdy producent szpeju powinien być gotowy i to w trudnych warunkach.
Sofirny są bardzo fajne, stosunek jakości do ceny naprawdę ok. Mam HS40, słabszy model niż Twój. Fajnie się jej używa, choć wg mnie za duża i za ciężka do edc. Raczej do plecaka na dłuższe wędrówki. Stosowanie jako czołówka - mam mieszane uczucia. Niby fajnie mieć taką możliwość, ale jak dla mnie jest za ciężka i niewygodna. Zdecydowanie na nocne spacery wolę wziąć Petzla Tikkę, tak lekką że można zapomnieć, że się ją ma.
Zarówno HD15 jak i HD20 mi się podoba. Ten większy jest kuzynem Sofirna HS41 tylko trochę z inna filozofią. Na grupach polecają, wytrzymuje sporo, ale nigdy nie miałem więc polecić na 100% nie mogę. Jednak chciałbym kiedyś obie kupić, poużywać i ocenić.
Kupiłem HS41. Odpaliłem ją w trybie Turbo i tak się grzeje, że poparzyła mi palce 😮 To jest normalne w tej latarce ? Ona nie grzeje się mocno, ona się gotuje !!! Dodatkowo drugie pytanie : tryb turbo lub high działają tylko ok 20/30 sekund, bo moja tyle mniej więcej świeci, a później móc świecenia spada do chyba medium. Na razie jestem mega rozczarowany tą latarką😢😢
Chyba nie jesteś w temacie wysokiej jakości latarek led, a raczej specjalizujesz sie w latarkach z lidla czy biedry. Wysokiej jakości emitery dostarczając ogromną ilość lumenów przy niewielkim rozmiarze, gdzieś muszą odprowadzić ciepło. Jeśli zainteresujesz się specyfikacją takich latarek dowiesz się, że tryb turbo trwa przez pewien czas i w zależności od drivera trwa on dłużej w lepszej jakości (czyt. droższych) latarkach, krócej w tańszych. Nie narzekaj na Sofirn, bo jakości i niezawodności jakiej dostarczają nie znajdziesz za takie pieniądze (cena do jakości) Posiadam mnóstwo latarek w tym 5 marki Sofirn nigdy mnie nie zawiodły dostarczając mnóstwo światła, świetny runtime oraz wyjątkowo wysokie CRI. Cheers 😁😁👍👍
frajer, zawsze sie zamawia z Sofirna z bateriami, roznica w cenie niewielka, a masz calkiem spoko baterie ;) No i masz ja pasujaca ;) czyli flat top. AHA, NIE WKLADAJ do niej button topow ! zniszczysz baterie, bo sa za dlugie! to jest latarka tylko do flat topow. PS. Sofirn to juz kultowa marka :)
Wurkkos i Sofirn to jeden pies. Jak kupowałem mojego Sofirna SC18 to w opiniach zdarzało się, że ludzie dostawali Wurkkosa WK03. Jedyna różnica to kształt nacięć na uchwycie.
Wurkkos nie stosuje stabilizacji. A Sofirn ją stosuje. To zupełnie inne sterowniki i inny poziom. Stabilizacja mocy to półka premium. Więc Sofirn jest wyżej w hierarchii.
Latareczka Wurkkos TS10- mistrzostwo świata, ale dla zaawansowanych użytkowników, bo to Andruil 2- Sofirn też tego systemu nie stosuje. Ale możliwości są obłędne. Ale wtedy latarka jest bardzo skomplikowana.
Jeśli idze o mocowanie na pasku na głowę, to czy ono nie jest identyczne jak w Perunie 2 czyli takie samo jako w Sofirnie HS41? Według mnie najłatwiejsze mocowanie do paska jest w Fenixie HM50R V2.0 czyli na klipsie. Prościej się już nie da.
Osobiście nie lubię przekombinowanych konstrukcji w używaniu trybów świecenia. Moje osobiste zdanie jest takie, że latarka ma świecić, a tryby przełączania mają być najprostsze jak się tylko da. Włączasz, robisz pół-klik i zmieniasz moc - krótko i na temat. A takie kombinacje 3-klik 4-klik, etc, to już taki przerost formy nad treścią. Moim zdaniem Sofirny są mocno przekombinowane z tymi trybami (niektóre sofirny mają jeszcze przechodzenia między bankami trybów). Dlatego ja osobiście gustuję w latarkach Fenix, bo nie są tak przekombinowane, choć wolałbym jeszcze bardziej uproszczoną obsługę. Na koniec podam przykład dotyczący trybu strobo, który de facto jest trybem "obronnym". Kto normalny w sytuacji zagrożenia i pod wpływem emocji, będzie w myślach szukał jak włączyć strobo aby zdezorientować napastnika? Chyba nikt xD Używam latarek od dziesiątek lat i jak by się tak zastanowić, to 99,9999% ich zastosowania to było włączenie i wyłączenie latarki :) P.S. A tak poza tym wszystkim to jak chyba każdy facet, uwielbiam noże, latarki i inne często mniej potrzebne gadżety. Im więcej tym lepiej (chyba) xD
Sam lubię proste sterowanie, ale te ilości kliknięć mi łatwo weszły. Gubię się przy przechodzeniu od producenta do producenta. Olight ma inaczej, Fenix ma inaczej, Sofirn ma jeszcze inaczej. Najgorzej jak u jednego producenta są różne sposoby wywoływania tych samych funkcji. Ja tak mam z Fenixem HM50R i E03R w trybie czerwonego światła… A co sądzisz o Andurilu w latarkach? Jestem ciekaw Twojego zdania.
@@aTaczewski Zgadzam się z Tobą, że mając kilka zaawansowanych latarek z różnych firm, to można się pogubić w zapamiętaniu kombinacji xD. Co do drugiej części pytania o Andruilu w latarkach, to dla mnie to już przegięcie po całości xD. Ale zakładam, że ma wielu zwolenników, szczególnie młodych ludzi hobbystów, moderów i kombinatorów. Dla mnie mało przydatne (szczególnie w moim wieku).
Pozwolę się wtrącić co do użyteczności trybów ..szczególnie strobo. Miałem niestety nieprzyjemność użyć latarki do samoobrony,i tryb strobo dał radę,tak że nie musiałem użyć jej jako kubotanu.
@@martius8267 Możesz rozwinąć temat? Bo może to być ciekawa lekcja dla innych. Jak wyglądała sytuacja? Co się zadziało po użyciu trybu strobo? Czy cofałeś się do tyłu? Czy uciekałeś świecąc w kierunku napastnika? Jak zareagował napastnik?
@@Rozenix Szedłem chodnikiem na odcinku Ok 3km gdzie niebyło żadnego oświetlenia(teraz już jest) , zbliżałem się do bloku socjalnego ,gdzie słyszałem przerażające krzyki,poszedłem sprawdzić: no i gościu do mnie wystartował żucił się na mnie popychając, cofałem się delikatnie,gdy widziałe że się odpala jeszcze bardziej to dostał stroobem,facet pękł machał rękami na oślep,ja spokojnie się oddaliłem ...po chwili przyjechała policja.
Z wykresów i testów wynika, że w trybie turbo latarka ta wyciąga sporo ponad 3000 lumenów, dlatego nie jest to wielkie przekłamanie. Poza tym żadna latarka stabilnie nie utrzymuje maksymalnej wartości przez dłuższy czas. To też wynika z meta analizy wykresów i testów wielu modeli oraz producentów.
Już do mnie dotarła, na 1500 działa może kilkanaście sekund? Po prostu dałem się naciągnąć w chińskie bajki. Mogłem kupić sporo tańszą co ma 500 lumenow i wyszłoby na to samo. Po co są robione takie filmy z porównaniem mocy turbo czy nawet tych 1500 lumenów skoro do niczego to się nie nadaje? Dla mnie to jest kompletna ściema, przebijanie się lumenami z których nie można korzystać. W błąd wprowadzają też opisy czasu świecenia które podaje producent. Np 1500 lumenów 3h15m 4000 3h Jak to jest mierzone skoro ona nawet nie świeci tą mocą przez 30 sekund. Zapewne w ten sposób, że włączają tryb turbo który po 10 sekundach ma 500 lumenów no i faktycznie świeci wtedy 3h ale z mocą 500 czy 400 a nie 4000. Jedna wielka ściema. Na przyszłość fajnie byłoby jakbyś podawał czas świecenia na takich trybach bo ja osobiście nie wydałbym na tą latarkę ani grosza bo to jest zbędne. Efektywna praca tej latarki jest na poziomie 400-500 lumenów i to powinien być podstawowy jej parametr, wyznacznik wydajności, jakości i stosunek ceny do efektywnej mocy. Pozdrawiam
@@krzysztofkkk9115 ogólnie to czasy świecenia zdaje się dotyczą tego ile w teorii jest w stanie dane ogniwo zasilać dany tryb a nie ile realnie dany tryb świeci przy wzroście temperatury i spadkach napięcia na ogniwie. Według mnie oczekiwanie, że latarka z jednym ogniwem 21700 będzie trzymać 4000 lumenów przez 3 godziny jest naiwne. Fizyki się nie oszuka. Chcąc mieć takie osiągi trzeba kupować coś znacznie większego z większym zapasem mocy oraz większą ilością energii na pokładzie i lepszym sterownikiem. Fenix nie wyciąga tak mocy do góry i realnie dłużej świeci w najmocniejszym trybie. Olight uczciwie podaje, że po danym czasie moc znacznie spada i wtedy ma się utrzymywać. To samo na przykład Lumintop. Tylko te latarki nie kosztują poniżej 200 złotych. Poza tym aż tak źle nie jest. 2k lumenów jest jakieś 30 sekund. Na maksie mamy około minuty przy 1,5 k lumenów co też jest dobrym wynikiem. Potem 400-500 do rozładowania. Jak na tak tanią latarkę to nie wiem czego się tu czepiać i czego chcieć więcej za taką pojemność, IP68, ładowanie zwrotne, magnes w stopce, opaskę i przyzwoitą moc?
@@aTaczewski masz rację. Trochę chyba zbyt wiele się spodziewałem bo dla mnie wydanie około 200zł na latarkę gdzie zawsze kupowałem w lidlu czy biedronce za max 30zł to trochę szok😅 Ale przywyknę. Ogólnie troszkę ją poużywałem i nie jest tak źle. Trybem turbo można sobie coś doświetlić np drogę czy obiekt i przejść do stabilnego trybu. W miarę używania co raz bardziej mi się podoba. Niemniej fajnie jakbyś zrobił testy jak długo na jakich trybach świecą tego typu latarki bo dla laików takich jak ja jest to pułapka. Lepiej się miło zaskoczyć niż zawieść. Dzięki za odpowiedzi
Ale wiesz, że SST20 jest identyczny jak SST40 tylko różni się rozmiarem, a tak się składa, że SST40 to serce Convoy H3. Za to Skilhunt H300 to latarka zasilana ogniwem 18650 lub dwoma litowymi bateriami CR123A, a nie 21700, wiec to też inna kategoria urządzenia. Jestem ciekaw dlaczego konstrukcja jest kiepska a tym bardziej sterownik w tym Sofirnie, bo póki co nie widzę uargumentowania tych tez i sam tego w codziennym użytkowaniu nie zauważyłem.
@@aTaczewski ale wiesz że w Convoy masz do wybrania bardzo dużo diod i taka XHP-50.3 HI w połączeniu z tak dobrym sterownikiem no nie ma podjazdu HS41 na SST 20
@@aTaczewski poszukaj w internecie recenzji HS41 i wykresów odnośnie tego jak stabilizuje i utrzymuje moc a konstrukcja słaba bo cztery diody ani nie dają fajnego rozkładu światła ani większych plusów a szczególnie w kątówce z termiką nie jest najlepiej
Z tym jest problem, bo mieszkam w okolicy gdzie zanieczyszczenie światłem jest przeogromne i to miejsce, które pokazuje jest najbardziej zacienione. Musiałbym sporo kilometrów zrobić autem żeby być w ciemności, a kanał budżetu na to nie ma 😎 No i uważam, że mimo coraz lepszych aparatów dalej obiektyw nie oddaje tego co widzi oko.
A kim są wszyscy? Ja za innych nie odpowiadam, ale akurat zamówiłem wtedy dwa Sofirny i zrobiłem o nich film. Jednak mam też na kanale latarki Olight, Fenix, XTAR, Armytek, Warsun, BORUiT, Wuben czy typu COB. Kolejne modele i firmy w przyszłości. A powiedz mi czego Ci brakuje. To znaczy jakich firm na YT nie ma a chciałbyś coś o nich wiedzieć? Może to być świetny pomysł na odcinek.
Są na ten temat podejrzenia, ale ja pewności nie mam na 100% więc tak nie twierdzę. Chociaż oficjalny profil Sofirna na Ali sprzeda Wurkkosy, więc można mieć do do tego spore przekonanie.
Nie twierdzę, że nie. Jednak wielokrotnie droższy, a ta lepszość może być głównie zauważona przez geeków latarkowych a niekoniecznie przez zwykłych użytkowników. To jak z telefonami z najwyższej półki i z tej średniej.
Właśnie miałem pisać pod Shortem żebyś recenzje sprawdził, bo za te cenę są w tej latarce kompromisy - na przykład ze sterownikiem. Oby służyła jak najdłużej! PS. Napisz jakie masz wrażenia jak przyjdzie 😎
50 amper? 10 jajko, 12 litr? Czlowieku... 50 amperów, 50 woltów. A co do amperów, to nie mikro amperów tylko mili amperów. Skoro robisz materiał techniczny, musisz się dokształcić. Koniecznie.
To nie jest materiał techniczny, ale dzięki za językowe porady. Materiały nie są scenariuszowe, dlatego takie błędy się pojawiają. I są mikroampery, tak jak może być każda jednostka z francuskiego układu jednostek miar z przedrostkiem mikro. Przedrostki w układzie SI były za moich czasów w gimnazjum. Tak więc mili to 10 do minus 3, a mikro to 10 do minus 6. Dokładnie chodziło o mikroampery, bo według producenta przedrostek był oznaczony grecką literką „mi”. Językowo jak widać ogarniasz, ale do komentarzy technicznych powinieneś się dokształcić. Koniecznie!
@@jareklotz taaa w kolano, skoro korzystałem ze specyfikacji producenta zawartej w oficjalnej instrukcji obsługi i kilka razy sprawdzałem czy jest tam symbo m czy greckie „mi” 😂 To raz. Dwa - nie sądzę by nieprofesjonalny miernik dawał radę właściwie zmierzyć taki prąd. Trzy - w latarkach często podaje się natężenie w trybie czuwania właśnie w tych jednostkach. Dość powszechna sprawa na anglojęzycznych forach latarkowych. I na koniec - mili na mikro i odwrotnie można łatwo przeliczać😎 A tu mój strzał w kolano z oficjalnej strony producenta: img.fantaskycdn.com/dad8f41b638a4596d889f916b87dafd5.pdf?spm=..product_72cdd82b-e300-45d0-a055-6cbd1c2db42c.product_desc_1.1
Co sądzisz o tej latarce? Czy to faktyczny pogromca serii Perun od Olight i Wizard od Armytek czy jednak nie umywa się do tych kątówek? Podziel się opinią w komentarzu pod spodem oraz nie zapomnij subskrybować kanału i udostępnić tego materiału. Czołem!
Posiadam jeszcze Olight S1 Batton i tam jeszcze można wymienić ogniwa na niestandardowe, natomiast najnowsze już takiej opcji nie posiadają... Co do latarki z filmu to zdecydowanie bardzo dobra opcja do 140-150 zł.
Sofirn ma dobry stosunek ceny do tego co oferują - posiadam hs10,czyli małą a i tak daje radę do zastosowań okołodomowych - ja polecam jak ktoś nie potrzebuje super profesjonalnej latarki
Good job !!! Super materiał
Dzięki za miłe słowa!
Niedawno kupiłem Wurkkos HD-20 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Do noszenia na głowie średnio wygodna, za to przy pracach wymagających długiego czasu świecenia jest niezastąpiona.
To będzie kolejna kątówka na kanał pewnie obok HD15, która dla mnie wydaje się być ciekawszym modelem. Do czego używasz kątówki? Mam ostatnio wrażenie, że jest to popularniejsza forma latarki od zwykłych z głowicą do przodu.
@@aTaczewski Musiałem grzebać przy zlewie przez kilka godzin, zwykłe czołówki padały jak muchy, HD- 20 dała radę przez trzy dni.
@@mariusz9001 i to jest według mnie sytuacja dla której tworzy się tego rodzaju sprzęt i to nie tylko latarki. Nagła i długotrwała naprawa do załatwienia to wyzwanie, na której każdy producent szpeju powinien być gotowy i to w trudnych warunkach.
Sofirny są bardzo fajne, stosunek jakości do ceny naprawdę ok.
Mam HS40, słabszy model niż Twój.
Fajnie się jej używa, choć wg mnie za duża i za ciężka do edc. Raczej do plecaka na dłuższe wędrówki.
Stosowanie jako czołówka - mam mieszane uczucia. Niby fajnie mieć taką możliwość, ale jak dla mnie jest za ciężka i niewygodna. Zdecydowanie na nocne spacery wolę wziąć Petzla Tikkę, tak lekką że można zapomnieć, że się ją ma.
no ale gdzie Rzym, gdzie Krym - petzl tikka to jakby technologia z XX wieku w porownaniu do tego Sofirna ;)
@@romonhomin7367 też jestem dwudziestowieczny, więc to mi nie przeszkadza :>
witam , nagraj film o stali na noże , jakie są najlepsze i dlaczego :)
Co sądzisz o latarce wurkkos hd20 pozdrawiam 😎
Zarówno HD15 jak i HD20 mi się podoba. Ten większy jest kuzynem Sofirna HS41 tylko trochę z inna filozofią. Na grupach polecają, wytrzymuje sporo, ale nigdy nie miałem więc polecić na 100% nie mogę. Jednak chciałbym kiedyś obie kupić, poużywać i ocenić.
Kupiłem HS41. Odpaliłem ją w trybie Turbo i tak się grzeje, że poparzyła mi palce 😮 To jest normalne w tej latarce ? Ona nie grzeje się mocno, ona się gotuje !!! Dodatkowo drugie pytanie : tryb turbo lub high działają tylko ok 20/30 sekund, bo moja tyle mniej więcej świeci, a później móc świecenia spada do chyba medium. Na razie jestem mega rozczarowany tą latarką😢😢
Chyba nie jesteś w temacie wysokiej jakości latarek led, a raczej specjalizujesz sie w latarkach z lidla czy biedry. Wysokiej jakości emitery dostarczając ogromną ilość lumenów przy niewielkim rozmiarze, gdzieś muszą odprowadzić ciepło. Jeśli zainteresujesz się specyfikacją takich latarek dowiesz się, że tryb turbo trwa przez pewien czas i w zależności od drivera trwa on dłużej w lepszej jakości (czyt. droższych) latarkach, krócej w tańszych. Nie narzekaj na Sofirn, bo jakości i niezawodności jakiej dostarczają nie znajdziesz za takie pieniądze (cena do jakości) Posiadam mnóstwo latarek w tym 5 marki Sofirn nigdy mnie nie zawiodły dostarczając mnóstwo światła, świetny runtime oraz wyjątkowo wysokie CRI. Cheers 😁😁👍👍
Kupiłem sofirn sp40 i święci w trybie turbo tj.1200 lumenów do odcięcia. Żadnych spadków na niższe tryby.
Dla zasięgu
Bardzo sobie cenię! Dzięki!
frajer, zawsze sie zamawia z Sofirna z bateriami, roznica w cenie niewielka, a masz calkiem spoko baterie ;)
No i masz ja pasujaca ;) czyli flat top.
AHA, NIE WKLADAJ do niej button topow ! zniszczysz baterie, bo sa za dlugie! to jest latarka tylko do flat topow.
PS. Sofirn to juz kultowa marka :)
Frajer?
pradem??? nas, bohaterow, pradem?@@aTaczewski
@@romonhomin7367 ?
@@romonhomin7367coś ci się w głowie odkleiło
Wurkkos i Sofirn to jeden pies. Jak kupowałem mojego Sofirna SC18 to w opiniach zdarzało się, że ludzie dostawali Wurkkosa WK03. Jedyna różnica to kształt nacięć na uchwycie.
Jednak produkty Wurkkosa wydają się być trochę ciekawsze technicznie.
Niestety oboje nie macie racji 😂.
Wurkkos nie stosuje stabilizacji. A Sofirn ją stosuje. To zupełnie inne sterowniki i inny poziom. Stabilizacja mocy to półka premium. Więc Sofirn jest wyżej w hierarchii.
Jednak obie marki to oczywiście nie poziom materiałów i anodyzacji jak w Fenix czy Olight - a to też kosztuje.
Latareczka Wurkkos TS10- mistrzostwo świata, ale dla zaawansowanych użytkowników, bo to Andruil 2- Sofirn też tego systemu nie stosuje. Ale możliwości są obłędne. Ale wtedy latarka jest bardzo skomplikowana.
Łatwe mocowanie jest w latarce Olight Perun Mini 2
Jeśli idze o mocowanie na pasku na głowę, to czy ono nie jest identyczne jak w Perunie 2 czyli takie samo jako w Sofirnie HS41? Według mnie najłatwiejsze mocowanie do paska jest w Fenixie HM50R V2.0 czyli na klipsie. Prościej się już nie da.
Osobiście nie lubię przekombinowanych konstrukcji w używaniu trybów świecenia. Moje osobiste zdanie jest takie, że latarka ma świecić, a tryby przełączania mają być najprostsze jak się tylko da. Włączasz, robisz pół-klik i zmieniasz moc - krótko i na temat. A takie kombinacje 3-klik 4-klik, etc, to już taki przerost formy nad treścią. Moim zdaniem Sofirny są mocno przekombinowane z tymi trybami (niektóre sofirny mają jeszcze przechodzenia między bankami trybów).
Dlatego ja osobiście gustuję w latarkach Fenix, bo nie są tak przekombinowane, choć wolałbym jeszcze bardziej uproszczoną obsługę.
Na koniec podam przykład dotyczący trybu strobo, który de facto jest trybem "obronnym". Kto normalny w sytuacji zagrożenia i pod wpływem emocji, będzie w myślach szukał jak włączyć strobo aby zdezorientować napastnika? Chyba nikt xD
Używam latarek od dziesiątek lat i jak by się tak zastanowić, to 99,9999% ich zastosowania to było włączenie i wyłączenie latarki :)
P.S. A tak poza tym wszystkim to jak chyba każdy facet, uwielbiam noże, latarki i inne często mniej potrzebne gadżety. Im więcej tym lepiej (chyba) xD
Sam lubię proste sterowanie, ale te ilości kliknięć mi łatwo weszły. Gubię się przy przechodzeniu od producenta do producenta. Olight ma inaczej, Fenix ma inaczej, Sofirn ma jeszcze inaczej. Najgorzej jak u jednego producenta są różne sposoby wywoływania tych samych funkcji. Ja tak mam z Fenixem HM50R i E03R w trybie czerwonego światła…
A co sądzisz o Andurilu w latarkach? Jestem ciekaw Twojego zdania.
@@aTaczewski Zgadzam się z Tobą, że mając kilka zaawansowanych latarek z różnych firm, to można się pogubić w zapamiętaniu kombinacji xD. Co do drugiej części pytania o Andruilu w latarkach, to dla mnie to już przegięcie po całości xD. Ale zakładam, że ma wielu zwolenników, szczególnie młodych ludzi hobbystów, moderów i kombinatorów. Dla mnie mało przydatne (szczególnie w moim wieku).
Pozwolę się wtrącić co do użyteczności trybów ..szczególnie strobo. Miałem niestety nieprzyjemność użyć latarki do samoobrony,i tryb strobo dał radę,tak że nie musiałem użyć jej jako kubotanu.
@@martius8267 Możesz rozwinąć temat? Bo może to być ciekawa lekcja dla innych. Jak wyglądała sytuacja? Co się zadziało po użyciu trybu strobo? Czy cofałeś się do tyłu? Czy uciekałeś świecąc w kierunku napastnika? Jak zareagował napastnik?
@@Rozenix Szedłem chodnikiem na odcinku Ok 3km gdzie niebyło żadnego oświetlenia(teraz już jest) , zbliżałem się do bloku socjalnego ,gdzie słyszałem przerażające krzyki,poszedłem sprawdzić: no i gościu do mnie wystartował żucił się na mnie popychając, cofałem się delikatnie,gdy widziałe że się odpala jeszcze bardziej to dostał stroobem,facet pękł machał rękami na oślep,ja spokojnie się oddaliłem ...po chwili przyjechała policja.
W jaki sposób ograniczyłeś ładowanie komórki do 80%
W iOS mam taką funkcję.
#aTaczewski
Czy ona ma regulację kąta świecenia ? Nadaje się dla mechaników ?
Nie i nic na ten temat nie wiem. Dlatego podawałem (za producentem kąt), bo jest stały.
ja akurat jestem w posiadaniu latarki sofirn hs40 jak za te pieniądze za jakie można ją kupić oferuje dosyć dużo
Już drugi komentarz o niej. Muszę sprawdzić😎
Z wykresów i testów wynika że ta latarka stabilnie trzyma 500lumenów więc tak naprawdę po co te 4000?
Dla szpanu czy o co chodzi?
Z wykresów i testów wynika, że w trybie turbo latarka ta wyciąga sporo ponad 3000 lumenów, dlatego nie jest to wielkie przekłamanie. Poza tym żadna latarka stabilnie nie utrzymuje maksymalnej wartości przez dłuższy czas. To też wynika z meta analizy wykresów i testów wielu modeli oraz producentów.
Dzisiaj ją będę miał więc przetestuję. Dowiedziałem się też że są diody które mniej się grzeją. Ale to też zapewne idzie w parze z ceną
Już do mnie dotarła, na 1500 działa może kilkanaście sekund?
Po prostu dałem się naciągnąć w chińskie bajki. Mogłem kupić sporo tańszą co ma 500 lumenow i wyszłoby na to samo.
Po co są robione takie filmy z porównaniem mocy turbo czy nawet tych 1500 lumenów skoro do niczego to się nie nadaje?
Dla mnie to jest kompletna ściema, przebijanie się lumenami z których nie można korzystać.
W błąd wprowadzają też opisy czasu świecenia które podaje producent.
Np 1500 lumenów 3h15m
4000 3h
Jak to jest mierzone skoro ona nawet nie świeci tą mocą przez 30 sekund.
Zapewne w ten sposób, że włączają tryb turbo który po 10 sekundach ma 500 lumenów no i faktycznie świeci wtedy 3h ale z mocą 500 czy 400 a nie 4000.
Jedna wielka ściema.
Na przyszłość fajnie byłoby jakbyś podawał czas świecenia na takich trybach bo ja osobiście nie wydałbym na tą latarkę ani grosza bo to jest zbędne.
Efektywna praca tej latarki jest na poziomie 400-500 lumenów i to powinien być podstawowy jej parametr, wyznacznik wydajności, jakości i stosunek ceny do efektywnej mocy.
Pozdrawiam
@@krzysztofkkk9115 ogólnie to czasy świecenia zdaje się dotyczą tego ile w teorii jest w stanie dane ogniwo zasilać dany tryb a nie ile realnie dany tryb świeci przy wzroście temperatury i spadkach napięcia na ogniwie.
Według mnie oczekiwanie, że latarka z jednym ogniwem 21700 będzie trzymać 4000 lumenów przez 3 godziny jest naiwne. Fizyki się nie oszuka. Chcąc mieć takie osiągi trzeba kupować coś znacznie większego z większym zapasem mocy oraz większą ilością energii na pokładzie i lepszym sterownikiem. Fenix nie wyciąga tak mocy do góry i realnie dłużej świeci w najmocniejszym trybie. Olight uczciwie podaje, że po danym czasie moc znacznie spada i wtedy ma się utrzymywać. To samo na przykład Lumintop. Tylko te latarki nie kosztują poniżej 200 złotych.
Poza tym aż tak źle nie jest. 2k lumenów jest jakieś 30 sekund. Na maksie mamy około minuty przy 1,5 k lumenów co też jest dobrym wynikiem. Potem 400-500 do rozładowania. Jak na tak tanią latarkę to nie wiem czego się tu czepiać i czego chcieć więcej za taką pojemność, IP68, ładowanie zwrotne, magnes w stopce, opaskę i przyzwoitą moc?
@@aTaczewski masz rację. Trochę chyba zbyt wiele się spodziewałem bo dla mnie wydanie około 200zł na latarkę gdzie zawsze kupowałem w lidlu czy biedronce za max 30zł to trochę szok😅
Ale przywyknę. Ogólnie troszkę ją poużywałem i nie jest tak źle. Trybem turbo można sobie coś doświetlić np drogę czy obiekt i przejść do stabilnego trybu.
W miarę używania co raz bardziej mi się podoba.
Niemniej fajnie jakbyś zrobił testy jak długo na jakich trybach świecą tego typu latarki bo dla laików takich jak ja jest to pułapka. Lepiej się miło zaskoczyć niż zawieść. Dzięki za odpowiedzi
Stare gorące diody, kiepski rozkład światła, kiepski sterownik, kiepska konstrukcja ot ciekawostka i coś innego, Convoy H3, Skilhunt H300, Wizardy świetne czołówko kątówki
Stary Skilhunt H04 trzyma więcej światła i ma lepsze czasy pracy na xd 18650
Ale wiesz, że SST20 jest identyczny jak SST40 tylko różni się rozmiarem, a tak się składa, że SST40 to serce Convoy H3. Za to Skilhunt H300 to latarka zasilana ogniwem 18650 lub dwoma litowymi bateriami CR123A, a nie 21700, wiec to też inna kategoria urządzenia.
Jestem ciekaw dlaczego konstrukcja jest kiepska a tym bardziej sterownik w tym Sofirnie, bo póki co nie widzę uargumentowania tych tez i sam tego w codziennym użytkowaniu nie zauważyłem.
@@aTaczewski ale wiesz że w Convoy masz do wybrania bardzo dużo diod i taka XHP-50.3 HI w połączeniu z tak dobrym sterownikiem no nie ma podjazdu HS41 na SST 20
@@aTaczewski poszukaj w internecie recenzji HS41 i wykresów odnośnie tego jak stabilizuje i utrzymuje moc a konstrukcja słaba bo cztery diody ani nie dają fajnego rozkładu światła ani większych plusów a szczególnie w kątówce z termiką nie jest najlepiej
@@aTaczewski wiem h300 jest na 18650 i jest naprawdę malutki ale utrzymywaniem mocy stabilizacją czasem pracy zostawia w tyle HS 41 na 21700
UPRASZA SIĘ o beam shoty :D
Z tym jest problem, bo mieszkam w okolicy gdzie zanieczyszczenie światłem jest przeogromne i to miejsce, które pokazuje jest najbardziej zacienione. Musiałbym sporo kilometrów zrobić autem żeby być w ciemności, a kanał budżetu na to nie ma 😎
No i uważam, że mimo coraz lepszych aparatów dalej obiektyw nie oddaje tego co widzi oko.
Czemu wszyscy testują kilka latarek tej samej firmy operujecie jedną firmą .
A kim są wszyscy? Ja za innych nie odpowiadam, ale akurat zamówiłem wtedy dwa Sofirny i zrobiłem o nich film. Jednak mam też na kanale latarki Olight, Fenix, XTAR, Armytek, Warsun, BORUiT, Wuben czy typu COB. Kolejne modele i firmy w przyszłości.
A powiedz mi czego Ci brakuje. To znaczy jakich firm na YT nie ma a chciałbyś coś o nich wiedzieć? Może to być świetny pomysł na odcinek.
!
!!!
tu tego nie ma, tu jest chiński szajs ;)
Tak tylko napomknę, że segment latarek to w jakiś 90% Chiny. Najbardziej poważane przez entuzjastów i hobbystów latarki to również… Chiny.
'chinski szajs' juz dawno nie jest 'szajsem' - przespales jakies ostatnie 10-15 lat. A Sofirn to akurat juz kultowa firma wsrod entuzjastow latarek.
wurkkos i sofirn to ta sama fabryka ale dwa brandy
Są na ten temat podejrzenia, ale ja pewności nie mam na 100% więc tak nie twierdzę. Chociaż oficjalny profil Sofirna na Ali sprzeda Wurkkosy, więc można mieć do do tego spore przekonanie.
Wizard C2 PRO MAX -wersjaLR-to inna rzeczywistosc- sprzęt bez porównania lepszy od tego chinczyka
Nie twierdzę, że nie. Jednak wielokrotnie droższy, a ta lepszość może być głównie zauważona przez geeków latarkowych a niekoniecznie przez zwykłych użytkowników. To jak z telefonami z najwyższej półki i z tej średniej.
Zgadzam się na gładkim refie ,robi robotę. Uśmiech mi nie schodzi z twarzy odpalając.😊😊 bestia
@@martius8267 Armytek?
Tak...przepraszam nie dodałem
Zamowione
Właśnie miałem pisać pod Shortem żebyś recenzje sprawdził, bo za te cenę są w tej latarce kompromisy - na przykład ze sterownikiem. Oby służyła jak najdłużej!
PS. Napisz jakie masz wrażenia jak przyjdzie 😎
@@aTaczewski mam nadzieję że będę pamiętał, lecz z Twojej recenzji i specyfikacja to ładnie się prezentuje. Pozdrawiam.
@@elektryczny123 to całkiem dobry sprzęt za te pieniądze 😎
50 amper? 10 jajko, 12 litr? Czlowieku... 50 amperów, 50 woltów. A co do amperów, to nie mikro amperów tylko mili amperów. Skoro robisz materiał techniczny, musisz się dokształcić. Koniecznie.
To nie jest materiał techniczny, ale dzięki za językowe porady. Materiały nie są scenariuszowe, dlatego takie błędy się pojawiają.
I są mikroampery, tak jak może być każda jednostka z francuskiego układu jednostek miar z przedrostkiem mikro. Przedrostki w układzie SI były za moich czasów w gimnazjum. Tak więc mili to 10 do minus 3, a mikro to 10 do minus 6. Dokładnie chodziło o mikroampery, bo według producenta przedrostek był oznaczony grecką literką „mi”. Językowo jak widać ogarniasz, ale do komentarzy technicznych powinieneś się dokształcić. Koniecznie!
@@aTaczewski mikroampery. Brawo. Podłącz miernik i sprawdź. Właśnie strzeliłeś sobie w kolano. Brawo. Brawo .
@@jareklotz taaa w kolano, skoro korzystałem ze specyfikacji producenta zawartej w oficjalnej instrukcji obsługi i kilka razy sprawdzałem czy jest tam symbo m czy greckie „mi” 😂
To raz. Dwa - nie sądzę by nieprofesjonalny miernik dawał radę właściwie zmierzyć taki prąd. Trzy - w latarkach często podaje się natężenie w trybie czuwania właśnie w tych jednostkach. Dość powszechna sprawa na anglojęzycznych forach latarkowych. I na koniec - mili na mikro i odwrotnie można łatwo przeliczać😎
A tu mój strzał w kolano z oficjalnej strony producenta:
img.fantaskycdn.com/dad8f41b638a4596d889f916b87dafd5.pdf?spm=..product_72cdd82b-e300-45d0-a055-6cbd1c2db42c.product_desc_1.1
#aTaczewski