Спасибо за смелость. Не побоялся ,даже учитывая возможную "потерю" части почитателей, донести в массу очень болезненную до сих пор для части домашних виноделов тему серы в вине. Думающие домашние виноделы уже давно прошли этап "серофобии" ,но большинство домашних виноделов пока игнорируют этот очень нужный компонент технологии изготовления вина. И отдельное спасибо за то, что в своих ссылках указал наш Форум виноград, который дал нам так много полезного. Успеху твоему каналу. Только, если можно, маленький совет- контент твоего канала рассчитан ,в основном, на уже подготовленного человека. Дай шанс юзерам, ведь их -большинство пока 😀. Сомневаюсь, что значительную часть той инфы ,что ты выдаешь, доступна для их понимания.
Форум "Виноград інфо", розділ домашнє виноробство. Будете приємно вражені різноманіттям думок та досвіду багатьох виноробів. Плюс до цього є сайт на форумі, надзвичайно корисна річ для самоосвіти.
Подивився ваше відео, виникло питання, чи є сенс і чи буде результат якщо внести сірку тільки однин раз коли вино переливається у великі ємності для зберігання, бо в мене на поверхні вина утворився білий наліт схоже на плісняву, я розумію що так не має бути, причому площа контакту з повітрям була максимально малою. Вино червоне сухе Дякую за відповідь.
Ну так і є. Спочатку ваткою приберіть ту плісняву з поверхні, а потім декантуйте у ємність з відповідною кількістю піросульфіту. Дозування виходячи з Рн вина. Якщо приладу немає, то 0,4-0,5 гр. ПСК/10л.
По-перше, величезне спасибі грузинам, які на практиці доводять, що вино, яке виготовлене без додавання сірки, живе в їхніх винних погребах десятками років і не псується. Всім раджу, по можливості, до них з'їздити і поспілкуватися. По-друге, вино не псується не через додавання сірки, а через гарну якість винограду і технології виробництва. Сірка дійсно для великих заводів знижує ризики у спрощує процес переробки мільйонів тонн винограду і можливо не завжди якісного. По-третє, якщо можна обійтися без додавання сірки і отримати якісне вино, значить можна і не додавати типу чисті типу культурні дріжджі і, можливо, таке вино буде кориснішим і смачнішим. Багато хто, напевно, куштував хліб, який випікався не на культурних промислових дріжджах, а на натуральній заквасці і помічав шикарний аромат, смак і правильну структуру м'якішу хліба. У кожному винограднику на ягодах є безліч дріжджів різних родів і видів. І вони різноманітні як сама природа, і на різних виноградниках вони різні. Коли говорять про неповторний терруар вина мають на увазі саме ці унікальні природні властивості винограду цієї місцевості. Натуральні дріжджі мають кілька колоній і одні з сильніших дріжджів переважають над слабшими, потім вони відмирають, поступаючись місцем новим колоніям. Іде природний відбір, у результаті утворюються вина з яскравим живим смаком. Адже кожен вид дріжджів передає вину щось своє особливе. За рахунок натуральних дріжджів природа створює у вині різноманіття різних смаків та ароматів. Завдяки різним расам природних дріжджів з'являються складні ефіри. Індустріалізація витісняє з нашого життя все природне та натуральне. Багато хто вже не знає смак парного молока, смак хліба з печі, смак натурального вина. Якщо в виноградний сік додати штучні дріжджі, то природні (дикі) дріжджі легко одержують гору над штучними. Адже вони вдома, вони народжені цією екосистемою. Вони тут головні. Тому перед додаванням у виноградний сік штучних дріжджів, природні вбивають діоксидом сірки. Ось так людина намагається нав'язати природі своє розуміння, як це має бути.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Даст Бог в цьому році зроблю для порівняння маленьку партію Сапераві і з додаванням сірки і ЧКД в однакових умовах. Мені буде потрібна ваша допомога з підбору ЧКД і дозування.
Ні, по Сапераві ми з Вами до істини не дійдемо. З його вмістом антоціанів, танінів, щільності він легко приховає більшість можливих недоліків. Показовими стануть саме білі матеріали. В них приховати щось буде складно. Що з білих у Вас мається?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє В мене молодий виноградник, перший і другий рік - Піно Нуар, Красностоп Золотовский, Мерло, Сапераві, Монтепульчано, Санджовезе, Каберне Совіньйон, Неббіоло, Александроулі, Одеський чорний, білі Ркацителі, Мцване, Цолікоурі. В цьому році буде тільки Сапераві і трохи Піно Нуар. До цього тільки купував. Головна проблема фронт всього в 10 км.
Сірка не знищить дріжджі, а лише відстрочить початок їхньої діяльності. Ймовірніше за все, по спрацюванню якоїсь частини сірки (адже вона вступає у реакцію із киснем) оговтається якась частина сульфітостійкої раси, і почне працювати. Але коли це буде та як? Тому, дійсно, краще вже не сульфітувати, а значить матеріал має бути 100% якісним.
Добрий день, підкажіть будь ласка: де можна придбати препарат Сульфалік? Бо перешукав в інтернеті і ніде такого немає. Можливо я щось невірно почув? Дякую.
www.shop-vine.com/ua/product/siha-sulfoliq-a40-sera-zhidkaja-/ Однак дивлюся, що саме зараз немає у наявності. Але це люди, що тримають ці питання на постійному контролі. Тому згодом з'явиться.
Прослухала і зрозуміла,що нічого не зрозуміла . Чи ви не можете зняти відео від а до я для таких чайників ,як я… ну чесне слово,я розумію,що ви професор в цій справі,але можливо б навчили і таких ,як я без хімічної освіти і з оцінкою поганенька четвірка з математики.
я подивився ваше відео-ви ніфіга нерозумієтесь у хімії вина,вся проблема окислення вина це рослинний білок у вині-очищений желатин і не потрібна буде сульфітація,це для білих сухих вин,які потрібно випити в період від 1-3 років.Не займайтеся дурнею (сульфітація),сульфітуйте тільки МЕЗГУ.
задайтеся питанням,що може окислюватись у вині,не сама ж рідина окислюється,а якась органіка,єдина органікеа яка є у вині це рослинний білок,а на репліку примітивно і непрофісійно це не до мене@@Виноградарствотасучаснедомашнє
Дякую за відео!
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую за розкриття такої цікавої теми! З нетерпінням чекаю на нові відео!
Дякую чудова лекція.
Подяка, дуже цікаво.
Доброго літнього вечора.
Дякую 🤔👍🏻
🌞🌿🍇🤲🏻🥂🍷👏🏻
Щиро вдячний за це відео,дізнався чимало нового. Передивлятимусь ще не раз. Успіхів Вам!
Дякую з задоволенням передивився ваш ролик. Підписався. БД ещо не зрозумів, але передивлюся ще раз.
Дякую 👍
Дякую
Браво!
Спасибо, Сергей
Дякую за лекцію.
Я просто консервую домашнє вино сіркою (що там х.з...) з пакетиків.
Спасибо за смелость. Не побоялся ,даже учитывая возможную "потерю" части почитателей, донести в массу очень болезненную до сих пор для части домашних виноделов тему серы в вине. Думающие домашние виноделы уже давно прошли этап "серофобии" ,но большинство домашних виноделов пока игнорируют этот очень нужный компонент технологии изготовления вина. И отдельное спасибо за то, что в своих ссылках указал наш Форум виноград, который дал нам так много полезного. Успеху твоему каналу. Только, если можно, маленький совет- контент твоего канала рассчитан ,в основном, на уже подготовленного человека. Дай шанс юзерам, ведь их -большинство пока 😀. Сомневаюсь, что значительную часть той инфы ,что ты выдаешь, доступна для их понимания.
Дякую, Віталій. Доречі, дуже багато отримав від твоїх дописів на нашому форумі.
👍
Дуже цікаво)
Ось це би все десь почитати....
Я то собі трішки роблю замітки, але але але...
Форум "Виноград інфо", розділ домашнє виноробство. Будете приємно вражені різноманіттям думок та досвіду багатьох виноробів.
Плюс до цього є сайт на форумі, надзвичайно корисна річ для самоосвіти.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую!
@@Виноградарствотасучаснедомашнєдайте ссылку на этот форум
Дякую за інформацію. Підкажіть як розрахувати дози в рідкій формі.
Дозування піросульфіту множимо на коефіцієнт 1.2. Тобто +20%
Подивився ваше відео, виникло питання, чи є сенс і чи буде результат якщо внести сірку тільки однин раз коли вино переливається у великі ємності для зберігання, бо в мене на поверхні вина утворився білий наліт схоже на плісняву, я розумію що так не має бути, причому площа контакту з повітрям була максимально малою.
Вино червоне сухе
Дякую за відповідь.
Ну так і є. Спочатку ваткою приберіть ту плісняву з поверхні, а потім декантуйте у ємність з відповідною кількістю піросульфіту.
Дозування виходячи з Рн вина.
Якщо приладу немає, то 0,4-0,5 гр. ПСК/10л.
@Виноградарствотасучаснедомашнє
Гарно вам дякую за інформацію.
По-перше, величезне спасибі грузинам, які на практиці доводять, що вино, яке виготовлене без додавання сірки, живе в їхніх винних погребах десятками років і не псується. Всім раджу, по можливості, до них з'їздити і поспілкуватися.
По-друге, вино не псується не через додавання сірки, а через гарну якість винограду і технології виробництва. Сірка дійсно для великих заводів знижує ризики у спрощує процес переробки мільйонів тонн винограду і можливо не завжди якісного.
По-третє, якщо можна обійтися без додавання сірки і отримати якісне вино, значить можна і не додавати типу чисті типу культурні дріжджі і, можливо, таке вино буде кориснішим і смачнішим. Багато хто, напевно, куштував хліб, який випікався не на культурних промислових дріжджах, а на натуральній заквасці і помічав шикарний аромат, смак і правильну структуру м'якішу хліба.
У кожному винограднику на ягодах є безліч дріжджів різних родів і видів. І вони різноманітні як сама природа, і на різних виноградниках вони різні. Коли говорять про неповторний терруар вина мають на увазі саме ці унікальні природні властивості винограду цієї місцевості.
Натуральні дріжджі мають кілька колоній і одні з сильніших дріжджів переважають над слабшими, потім вони відмирають, поступаючись місцем новим колоніям. Іде природний відбір, у результаті утворюються вина з яскравим живим смаком. Адже кожен вид дріжджів передає вину щось своє особливе.
За рахунок натуральних дріжджів природа створює у вині різноманіття різних смаків та ароматів. Завдяки різним расам природних дріжджів з'являються складні ефіри.
Індустріалізація витісняє з нашого життя все природне та натуральне. Багато хто вже не знає смак парного молока, смак хліба з печі, смак натурального вина.
Якщо в виноградний сік додати штучні дріжджі, то природні (дикі) дріжджі легко одержують гору над штучними. Адже вони вдома, вони народжені цією екосистемою. Вони тут головні.
Тому перед додаванням у виноградний сік штучних дріжджів, природні вбивають діоксидом сірки. Ось так людина намагається нав'язати природі своє розуміння, як це має бути.
Частково згоден, частково ні.
За такий розлогий коментар окреме велике дякую.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Даст Бог в цьому році зроблю для порівняння маленьку партію Сапераві і з додаванням сірки і ЧКД в однакових умовах. Мені буде потрібна ваша допомога з підбору ЧКД і дозування.
Ні, по Сапераві ми з Вами до істини не дійдемо. З його вмістом антоціанів, танінів, щільності він легко приховає більшість можливих недоліків.
Показовими стануть саме білі матеріали. В них приховати щось буде складно. Що з білих у Вас мається?
@@Виноградарствотасучаснедомашнє В мене молодий виноградник, перший і другий рік - Піно Нуар, Красностоп Золотовский, Мерло, Сапераві, Монтепульчано, Санджовезе, Каберне Совіньйон, Неббіоло, Александроулі, Одеський чорний, білі Ркацителі, Мцване, Цолікоурі. В цьому році буде тільки Сапераві і трохи Піно Нуар. До цього тільки купував. Головна проблема фронт всього в 10 км.
Але ж грузини так само використовують сірку... Вони палять сірку і таким чином знезаражують свої квеврі
Скажи будьласка,якщо я працюю на диких дріжджях,то у сусло з мезгою не можна добавляти сірку,бо вона знищіть дріжджі ,я правильно поняв?
Сірка не знищить дріжджі, а лише відстрочить початок їхньої діяльності. Ймовірніше за все, по спрацюванню якоїсь частини сірки (адже вона вступає у реакцію із киснем) оговтається якась частина сульфітостійкої раси, і почне працювати.
Але коли це буде та як?
Тому, дійсно, краще вже не сульфітувати, а значить матеріал має бути 100% якісним.
@@Виноградарствотасучаснедомашнє Дякую.
Добрий день, підкажіть будь ласка: де можна придбати препарат Сульфалік? Бо перешукав в інтернеті і ніде такого немає. Можливо я щось невірно почув? Дякую.
www.shop-vine.com/ua/product/siha-sulfoliq-a40-sera-zhidkaja-/
Слідкуйте коли буде у наявності.
А можно использовать пиросульфит натрия? или лучше калия
Натрію - для можливої дезінфекції обладнання, посуду, тощо.
Безпосередньо для виноробства бажано (я б навіть сказав, що тільки) калію.
де придбати сульфалік, чомусь не можу знайти
Завжди був у Приходька у Shop - vine. Але вже досить тривалий час відсутній.
Підкажіть будьласка де придбали рідку сірку?
www.shop-vine.com/category/domashnee-vinodelie/
Але поки що немає у наявності.
сульфітоване вино - не вино а спиртований компот.
Ігор, скажіть у якому науковому виданні Ви це прочитали?
Дайте, будь-ласка, конкретну відповідь.
Дякую дуже пізнавально, де яких моментів про сірку не знав.
чим більше всяких гадостей до вина тим мертвішим стає вино
Почалося. Відпишіться, та йдіть собі з Богом.
С каждым роликом открытия ,думал пиросульфит единственный препарат серы, если не трудно напишите название препарата жидкой серы,нерасслышал.
www.shop-vine.com/ua/product/siha-sulfoliq-a40-sera-zhidkaja-/
Однак дивлюся, що саме зараз немає у наявності. Але це люди, що тримають ці питання на постійному контролі. Тому згодом з'явиться.
❤❤❤
Прослухала і зрозуміла,що нічого не зрозуміла . Чи ви не можете зняти відео від а до я для таких чайників ,як я… ну чесне слово,я розумію,що ви професор в цій справі,але можливо б навчили і таких ,як я без хімічної освіти і з оцінкою поганенька четвірка з математики.
я подивився ваше відео-ви ніфіга нерозумієтесь у хімії вина,вся проблема окислення вина це рослинний білок у вині-очищений желатин і не потрібна буде сульфітація,це для білих сухих вин,які потрібно випити в період від 1-3 років.Не займайтеся дурнею (сульфітація),сульфітуйте тільки МЕЗГУ.
Примітивно, непрофесійно та упереджено.
Ви щось читали по енології? Якщо так, то що?
задайтеся питанням,що може окислюватись у вині,не сама ж рідина окислюється,а якась органіка,єдина органікеа яка є у вині це рослинний білок,а на репліку примітивно і непрофісійно це не до мене@@Виноградарствотасучаснедомашнє