Zapytaj ortopedę! Niestabilność barku

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 бер 2019
  • Zadaj pytanie ortopedzie w komentarzach :)
    Obserwuj nas na naszych kanałach social-media:
    FACEBOOK: / rehasportclinic
    INSTAGRAM: / rehasportclinic
    Nawracające zwichnięcia barku z poczuciem niepewności w tym stawie określane jest niestabilnością. Dochodzi do niej najczęściej po zwichnięciu w wyniku urazu rzadziej pojawia się na tle uogólnionej wiotkości tkanek miękkich. Na stabilność stawu barkowego wpływ ma wiele składowych.: prawidłowy kształt kości, obrąbek stawowy, torebka stawowa z więzadłami, mięśnie otaczające staw. Koordynacja ustawienia barku jest złożonym procesem w który zaangażowany jest układ nerwowy i mięśniowy. Nieprawidłowości któregokolwiek z wymienionych elementów mogą prowadzić do niestabilności stawu barkowego.
    Objawy niestabilności barku
    - obawa przed wykonaniem pewnych ruchów,
    - wrażenie niestabilności stawu,
    - nawracające zwichnięcia,
    - objawy bólowe podczas wykonywania ruchów w określonych płaszczyznach,
    - przeskakiwanie stawu z charakterystycznym „kliknięciem”.
    Rozpoznanie niestabilności barku
    Celem postawienia rozpoznania należy przeprowadzić wywiad oraz wykonać badanie lekarskie oparte o specyficzne testy pozwalające stwierdzić niestabilność przednią, tylną lub dolną. Uzupełnieniem rozpoznania powinno być badanie RTG, USG, i tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.
    Sposoby leczenia niestabilności barku
    - Leczenie nieoperacyjne - wskazaniem do tego typu leczenia jest niestabilność na podłożu nieurazowym czyli wiotkości stawowej. Wiotkość to zwiększona ruchomość w stawie, która nie musi dawać dolegliwości bólowych - może być np. uwarunkowana genetycznie. W grupie nieurazowych niestabilności znajdują się przypadki nieprawidłowości rozwojowych kształtu powierzchni stawowych oraz przypadki chorób tkanek łącznych. Ból w obrębie barku jest spowodowany głównie zapaleniem mięśni odpowiedzialnych za stabilizację głowy kości ramiennej podczas aktywności fizycznej. U niektórych osób może występować niestabilność stawu ramiennego, której towarzyszą podwichnięcia.
    Niestabilność, której przyczyną nie jest uraz, najczęściej leczona jest nieoperacyjnie. Leczenie to polega na edukacji pacjenta, modyfikacji aktywności fizycznej i rehabilitacji Intensywne ćwiczenia odtwarzające prawidłowe wzorce ruchowe, wzmacniające mięśnie obręczy barkowej i centrujące głowę kości ramiennej są podstawą leczenia i dają zadowalające efekty.
    - Leczenie operacyjne - najczęstszą przyczyną powstawania niestabilności jest uraz, a konkretnie zwichnięcie stawu ramiennego. W 90-95% przypadków jest to zwichnięcie przednie, do którego dochodzi podczas uderzenia, gdy kończyna jest w pozycji odwiedzenia i rotacji zewnętrznej. W wyniku urazu może dojść do rozerwania torebki stawowej i przemieszczenia się głowy kości ramiennej. Przy nawracających zwichnięciach może dojść do dwóch dodatkowych obrażeń: uszkodzenie Bankarta - przerwanie przedniej części torebki stawowej z oderwaniem obrąbka stawowego od panewki, uszkodzenie Hilla-Sachsa - złamanie tylno-bocznej powierzchni stawowej głowy kości ramiennej.
    Znacznie rzadziej występującym urazem jest zwichnięcie tylne, które może być wynikiem rozciągnięcia lub oderwania tylnej części torebki stawowej i obrąbka od panewki łopatki. Zwichnięcia tylne mogą być przyczyną uszkodzeń mięśnia podłopatkowego. Zwichnięcia tego typu są trudniejsze do rozpoznania.
    Przy złamaniu obejmującym 20% powierzchni panewki, istnieje możliwość utraty stabilności stawu. W takim przypadku zalecane jest operacyjne zespolenie złamania. Przy urazach przewlekłych wskazane jest wykonanie przeszczepu kostnego w celu odtworzenia prawidłowej powierzchni panewki i przywrócenia pełnego odwiedzenia i rotacji zewnętrznej do kąta 90º bez ryzyka zwichnięcia. Po zabiegu chirurgicznym operowana kończyna unieruchamiana jest w ortezie Po upływnie ok. 12 tygodni rehabilitacji pacjenci odzyskują znaczą sprawność i mogą już wykonywać ćwiczenia siłowe.
    Rokowanie
    W przypadkach niestabilności na tle urazowym leczonych nieoperacyjnie, ryzyko ponownych zwichnięć jest duże. W przypadku utrzymywania się objawów niestabilności należy rozważyć wykonanie zabiegu. Po leczeniu operacyjnym i zakończonej rehabilitacji, rokowania u pacjentów są dobre. Zwiększone ryzyko nawrotu występuje u zawodników sportów kontaktowych.
    Niestabilność barku - profilaktyka
    Nasz styl życia znacznie wpływa na ryzyko zachorowania na niestabilność stawu ramiennego. Aby zmniejszyć możliwość wystąpienia schorzenia, należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach wzmacniających mięśnie wokół stawu, odpowiedniej ergonomii pracy oraz rozkładaniu ciężaru na oba ramiona.

КОМЕНТАРІ • 67

  • @malgo79
    @malgo79 Рік тому +1

    Bardzo merytorycznie wyjaśnione, dziękuję i wezmę pod uwagę konsultacje u Państwa, po uprzednim wykonaniu badania MRI.

  • @adamwolski3783
    @adamwolski3783 4 роки тому +4

    Bardzo pomocny film, dokładnie to samo powiedziała mi doktor Lubiatowski w Poznaniu. Życzę wszystkim wyleczenia z tej dolegliwości

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому +2

      Dziękujemy i dołączamy się do życzeń.

    • @adamwolski3783
      @adamwolski3783 4 роки тому

      @@RehasportClinicOfficial Mam jeszcze pytanie. Terminy na wykonanie takiej operacji są bardzo długie, a prywatnie jest droga. Jest możliwość skrócenia czasu oczekiwania na taką operacji? Niedługo wybieram się na studia i sprawna ręką jest mi niezmiernie potrzebna

  • @Kyau1985
    @Kyau1985 3 роки тому +1

    Dobrze trafiłem, przynajmniej teraz mogę coś wykluczyć. Dziękuję

  • @szymon_pics
    @szymon_pics 5 років тому +4

    Swietny film

  • @michanowak4347
    @michanowak4347 4 роки тому +2

    Wielkie dzięki za tak szczegółowe informacje. Bardzo przydatny materiał dla pacjentów. Subskrybuję.

  • @gosian8640
    @gosian8640 4 роки тому +1

    Witam, czy odpowiada Pan również na pytania dotyczące zwapnień w ścięgnie mięśnia nadgrzebieniowego?
    Pozdrawiam i życzę zdrowia

  • @kamil809
    @kamil809 4 роки тому +3

    Witam, a co jeżeli bark wyleciał już poraz 15 i pacjent nie podejmie leczenia, czy skutki w przyszłości mogą być poważne?

  • @kretkret2978
    @kretkret2978 Рік тому

    Witam. Kilka lat temu zwichnęłam bark, ze względu na niestabilność został wykonany zabieg sp Bankarta z użyciem 3 kotwic. Rok później miałam wypadek w pracy i zwichnęłam ten sam bark. Pojawiło się nawykowe wypadanie barku. Został wykonany zabieg sp. Latarjet. Minęło 7 lat od tego sposobu leczenia i jakieś 3 mce temu podczas mycia szyb poczułam przesunięcie się głowy kości ramiennej (na granicy wypadnięcia ze stawu). Poczułam ostry ból i chrupanie. Kość wróciła na swoje miejsce. Jednak od tamtej pory przy przesilaniu ręki odczuwam ból i dyskomfort. Raz po tej sytuacji, przy wspinaczce górskiej trzymając się łańcucha ręką (tą po urazie) poczułam przesuwanie się kości/niestabilność. Nigdy wcześniej od momentu operacji nie miałam takich problemów. Czy to normalne, że kilka lat po zabiegu mogą pojawić się takie dolegliwości? Jakie są sposoby leczenia w tej sytuacji? Wystarczyłaby jakaś rehabilitacja?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  Рік тому

      Dzień dobry,
      trudno nam się jednoznacznie wypowiedzieć na ten temat, ponieważ sprawa nie jest do końca jasna. Przede wszystkim, trzeba sprawdzić co się stało - wykonać badanie kliniczne i chociażby RTG barku. Możliwe, że będzie trzeba też wykonać rezonans magnetyczny i ocenić ustawienie przeszczepu kostnego (części wyrostka kruczego po operacji Latarjet).

  • @navir006
    @navir006 2 роки тому

    Super film.
    Czy zajmuje się Pan oprócz samą konsultacją i diagnostyką także zabiegami ?
    Ostatnio na rezonansie wykazało mi uszkodzenie SLAP IV i chciałbym się poddać operacji. Byłoby bardzo dobrze gdyby mój ortopeda wykonał także zabieg.
    Akurat też jestem z Gdańska, więc ten film bardzo mnie zachęcił do skorzystania z usług ludzi, którzy widać że się na tym znają.
    Z góry bardzo dziękuję za sam film oraz ewentualną odpowiedź.
    Pozdrawiam

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому +1

      Dzień dobry,
      tak, dr Borys wykonuje również zabiegi. Na konsultacje zaprasza do Rehasport w Gdańsku, w Ergo Arenie. Jeśli chciałby Pan umówić wizytę, można to zrobić online, wybierając najbardziej dogodny termin: www.rehasport.pl/ortopeda/michal-borys,17540,d,4313
      Pozdrawiamy,
      zespół Rehasport

  • @gosiaczekasiulek7687
    @gosiaczekasiulek7687 3 роки тому +1

    Dzień dobry mam pytanie niestety nie mogę dodać tu zdjęcia rtg. Ostatnio spadłam z roweru na lewy bark za bardzo nie chce operacji . I doznałam 3 małych pęknięć przy kości wyglądem skazy i przemieszczeniu. Lekarz stwierdził że jak nie wykonam operacji to później nie będę mogła nosić nic ciężkiego uważać i mogę nie podnieść ręki chyba że uda mi się to przez rechabilitacje. I teraz myślę po prostu czy ten bark po zagojeniu sam się zregeneruje i wróci na swoje miejsce po ortezie, czy musi być wykonana operacja? nie wiem w ilu procentach jest też uszkodzenie.

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      Dzień dobry,
      Niestety, aby postawić odpowiednią diagnozę, konieczne jest wykonanie dokładnego badania fizykalnego i obejrzenie zdjęć z badań obrazowych przez lekarza. Dopiero na tej podstawie możemy decydować o dalszym procesie leczenia.

  • @pitek599
    @pitek599 2 роки тому

    Mam zdiagnozowane uszkodzenie obróbka panewki stawowej uszkodzenie typ Bankarta i
    ,zgniecenie tylnej ściany głowy kości ramiennej typ Hill-Sahsa w przebiegu nawykowego zwichniecie.jakie mam opcję na wyzdrowienie i uzyskania pełnej sprawności

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому

      Dzień dobry, w takiej sytuacji najbardziej rozsądną opcją wydaje się być leczenie operacyjne. Sugerujemy wizytę u ortopedy, zajmującego się tym tematem, celem kwalifikacji do ewentualnego zabiegu.

  • @kubackak.8470
    @kubackak.8470 4 роки тому

    Czy są jakieś czynniki sprzyjać wypadaniu barku. Mam na swoim koncie 5 wypadnięcie przednich lewego barku, a ostatnio wypadł mi do tylu prawy dotychczas zdrowy- przy ruchu ręką do tylu? Czy to może być predyspozycja genetyczna? Objaw jakiś zaburzeń w kościach/ tkankach?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому

      Jest bardzo dużo czynników wpływających na niestabilność stawu ramiennego. W praktyce klinicznej najczęściej mamy do czynienia z niestabilnością, która jest efektem uszkodzenia struktur stawu w wyniku urazu, lub niestabilnością wynikającą z uogólnionej wiotkości tkanek. Ten drugi rodzaj niestabilności często jest następstwem genetycznie uwarunkowanego defektu tkanki łącznej. W opisanym przypadku nieurazowej niestabilności obu barków najpewniej mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją. W celu zaplanowania leczenia niezbędna jest ocena badaniem ortopedycznym.

  • @katarzynatymosiak535
    @katarzynatymosiak535 3 роки тому

    Witam, chciałam zapytać czy wpływ na leczenie ma czas wykrycia niestabilności stawu barkowego. Chodzi dokładnie o to że ze dopiero po 7tyg pomimo ciągłego bólu, dretwienie reki oraz tak jakby wyskakiwania barku do przodu i z powrotem cofania do tyłu. Może mieć to wpływ na to że będzie potrzebna operacja? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      Pani Katarzyno,
      Samo kryterium czasu jaki upłynął od pierwszego zwichnięcia jest tylko jednym z wielu czynników mających wpływ na decyzje dotyczące procesu leczenia. Dużo ważniejsze czynniki to między innymi: ilość zwichnięć, wiek pierwszego zwichnięcia, rodzaj aktywności/sportu wykonywanego przez Pacjenta, objawy towarzyszące i wiele innych. Celem ustalenia najbardziej korzystnego postępowania powinna Pani skonsultować się z lekarzem ortopedą zajmującym się problematyką stawu ramiennego.

  • @Dodo-20
    @Dodo-20 4 роки тому

    Czy zbyt luźna torebka stawowa w lewym barku może być leczona zachowawczo choćby poprzez ćwiczenia wzmacniające stożek rotatorów (jeśli tak to czy te ćwiczenia w dużej mierze wpływają na wyleczenie barku) czy może jednak jedynym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi artroskopii? Zależy mi bardzo na wyleczeniu barku ze względu na uprawianie piłki nożnej w którą gram na pozycji bramkarz. Pozdrawiam

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому

      W Pańskiej sytuacji (piłka nożna, bramkarz) jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być leczenie operacyjne. Oczywiście ostateczną decyzję poprzedzić musi badanie ortopedyczne i ocena badań obrazowych.
      Pozdrawiam
      Michał Borys

  • @janekzet1029
    @janekzet1029 3 роки тому

    Witam.Mam problem z barkiem prawej ręki.Rozpoznanie : Masywne zmiany zwyrodniniowo-deformacyjne stawu ramienia .Wewnątrzstawowe ciała wolne.8 tygodni wstecz przeszedłem Artroskopię barku.Usunięcie pojedynczych ciał chrzęstnych..Debridement stawu.Obecnie nie czuję poprawy po tej operacji.Nigdy nie miałem zwichnięcia ani urazu.Moim zdanie ten stan mam przez ciężką pracę.Stan ten mam od około 3 lat.Obecnie nie muszę ciężko pracować.Ale nawet szklanka herbaty jest mi za ciężka.Mam 68 lat.Czy jest możliwość mi pomóc w bólu przy nawet małych ruchach ramieniem ? Jan

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      Dzień dobry! Przy tak nasilonych zmianach zwyrodnieniowych prawdopodobnie można by Panu zaproponować zabieg wymiany stawu na endoprotezę - tak samo jak wymienia się np. stawy biodrowe, czy kolanowe. Proszę porozmawiać z Pana ortopedą, czy ewentualnie kwalifikowałby się Pan do takiego zabiegu.
      Pozdrawiam
      Michał Borys

  • @dj_crackcocaine6743
    @dj_crackcocaine6743 3 роки тому

    Mam do Pana pytanie, czy niestabilnosc barkowa może wystąpić bez wcześniejszego zwichniecia (wypadniecia barku)?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      Tak, niestabilność barku może występować również bez wcześniejszego urazu. Najczęściej z taką sytuacją mamy do czynienia u Pacjentów z tzw. uogólnioną wiotkością tkanek, występującą zwykle w różnych zespołach genetycznych- np. w zespole Marfana. Nadmiernie podatne na rozciąganie tkanki nie stanowią u tych osób wystarczającego oporu dla głowy kości ramiennej i łatwiej dochodzi do jej zwichnięcia. Inne przyczyny "nieurazowej" niestabilności barku to np. wrodzone wady budowy obrąbka stawowego.

  • @dypekk
    @dypekk 2 роки тому

    Czy możliwe jest, aby po zabiegu artroskopowym (naprawa obrąbka stawowego, 3 kotwice), po kolejnym zwichnięciu barku (po ponad 3 latach od zabiegu, kiedy to zwichnięcie nie następowało, a przed zabiegiem występowało wielokrotnie), bark nie "zresetował" się do wersji sprzed operacji i że nie wymaga on kolejnego zabiegu?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому +2

      Dzień dobry, podejrzewamy, że jest taka możliwość, natomiast wszystko zależy od tego, co się uszkodziło przy ostatnim zwichnięciu

  • @kacperrutkowski6316
    @kacperrutkowski6316 Рік тому

    Mam pytanko. Chciałbym zacząć uprawiać kajakarstwo turystyczne, ale stwierdzono u mnie niestabilność stawu barkowego. Nic mnie nie boli tylko czuję jak przy podnoszeniu ręki do góry i przy wymachach do przodu bark mi przeskakuje. I tu pojawia się pytanie czy przy takiej dolegliwości mogę jeździć na spływy kajakowe? Może zakładać na czas płynięcia stabilizator? W zeszłym roku pływałem kajakiem ale po zalewie i bark mnie nie bolał tylko czasem przeskakiwał a chciałbym wybrać się na jakąś dłuższą wyprawę.

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  Рік тому +1

      Dzień dobry,
      niestabilność nawrotowa barku, czyli taka niestabilność, która prowadzi do nawracających podwichnięć (przeskakiwania) lub zwichnięć stawu ramiennego, wymaga odpowiedniej diagnostyki oraz leczenia. Sama aktywność fizyczna, taka jak kajakarstwo turystyczne, może nasilać niestabilność, a w ekstremalnych sytuacjach może skończyć się zwichnięciem stawu. Zwichnięcie barku nad wodą, w kajaku, w przypadku wpadnięcia do wody grozi utonięciem. Tak samo pływanie wpław z niestabilnym barkiem jest ryzykowne.
      Nieleczona niestabilność może prowadzić do powstawania ubytków kostnych panewki i jeszcze większego nasilenia niestabilności barku.
      Przed powrotem do sportu zalecamy kontrolę u specjalisty celem weryfikacji dolegliwości i objawów.
      Pozdrawiamy,
      zespół Rehasport

  • @golden7212
    @golden7212 2 роки тому

    Mam operacje nawykowego zwichniecia barku w 2024 roku niestety dwa barki do operacji jak wychyle rękę w bok to mi wypada czy moge trenowac malym ciężarem biceps klatke plecy barkk wymachy w przód a w bok nie robic

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому

      Dzień dobry,
      Zależy w dużej mierze od tego, w jakim stanie są obecnie stawy. Zalecamy udanie się do fizjoterapeuty, który na podstawie historii choroby i ewentualnych badań zaleci dopasowane do potrzeb Pacjenta ćwiczenia.
      Pozdrawiamy
      Zespół Rehasport

  • @j4cob_325
    @j4cob_325 4 роки тому +1

    Witam, co jeśli bark wypadł już 7 raz z czego pierwszy uraz był ponad pół roku temu i czas między pierwszym a drugim urazem to jakoś 3 miesiące a ten 7 raz nastąpił tylko po podniesieniu i skręceniu w prawo ręką? Wiek 16 lat

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому +1

      Panie Prezydencie, taki pacjent najpewniej wymaga leczenia operacyjnego. W pierwszej kolejności należy udać się na wizytę ortopedyczną celem dokładnego zbadania barku i zlecenia badań obrazowych - najczęściej w takiej sytuacji tomografii komputerowej - celem kwalifikacji do odpowiedniego zabiegu.

    • @j4cob_325
      @j4cob_325 4 роки тому

      @@RehasportClinicOfficial ile kosztuje taka operacja

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому +1

      @@j4cob_325 wycena operacji uwarunkowana jest wieloma czynnikami, w związku z tym wyceniamy ją indywidualnie. Opiekun pacjenta o wszystkich kosztach poinformuje Pana przed zabiegiem.

    • @j4cob_325
      @j4cob_325 4 роки тому

      @@RehasportClinicOfficial a taki średnij koszt to ile ?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому +2

      @@j4cob_325 Zapraszamy do kontaktu we wiadomości prywatnej na Facebooku Rehasport facebook.com/RehasportClinic/

  • @arkadiobaranelli3872
    @arkadiobaranelli3872 3 роки тому

    Witam ostatnio podczas meczu ,upadłem na bark , przez pierwsze dwa dni ból był silny , teraz jest 3 dzień i czuje lekki ból barku oraz dyskomfort całej ręki, chce dodać ze moge machać ręką nie odczuwając bólu,Ból za to występuje podczas ruchu ręki za plecy oraz do tyłu. Czy możliwe jest zwichniecie lub podzwichnięcie?.

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому

      Dzień dobry, na podstawie samego opisu, bez zbadania barku, ciężko jednoznacznie stwierdzić co mogło się wydarzyć. Z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć zwichnięcie - przy tym urazie, póki nie dojdzie do nastawienia stawu, ruchomość barku jest praktycznie zniesiona. W przypadku utrzymywania się dolegliwości proponuję pilną konsultację ortopedyczną.

  • @korson1932
    @korson1932 3 роки тому

    Jestem bramkarzem od nie dawna wypada mi co jakiś czas Bark po wypadku na motocyklu byłem w szpitalu wstawili mi go poszedłem na rehabilitacje nie grałem w piłkę 6 miesięcy i nie wypadał a po czasie wypadł na siłowni czy jest możliwość kontynuacji gry na bramce bez operacji?

    • @korson1932
      @korson1932 3 роки тому

      Nie wypadł mi od miesiąca i gram lekko w piłkę nie przemęczając barku i chodzę na siłownię i narazie jest git ale jestem nie pewny strasznie

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      Dzień dobry,
      W opisanej sytuacji leczenie operacyjne wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem, jednak szczegółowe decyzje dotyczące dalszego leczenia można podjąć dopiero po dokładnym badaniu i zapoznaniu się ze zdjęciami badań obrazowych, dlatego zalecamy osobistą konsultację ze specjalistą.

  • @mathy6965
    @mathy6965 Рік тому

    Czy jest możliwość niestabilności barku pomimo zupełnego braku "przeskakiwanie stawu z charakterystycznym „kliknięciem”."?

  • @Dodo-20
    @Dodo-20 3 роки тому +2

    Czy podczas zabiegu artroskopii barku pacjent jest nago?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому +2

      W szpitalu Rehasport Pacjent jest w bieliźnie. Jeżeli chodzi o kobiety to nie mogą mieć biustonosza, chyba że będzie to sportowy.

    • @Dodo-20
      @Dodo-20 3 роки тому +1

      @@RehasportClinicOfficial dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie ile kosztuje zabieg artroskopi barku w waszej klinice. Ortopeda stwierdził u mnie zbyt luźną torebkę stawową

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  3 роки тому

      @@Dodo-20 cena zabiegu w Szpitalu Rehasport jest uzależniona od wielu czynników. Zapraszamy do wiadomości prywatnej, podamy przybliżone widełki cenowe: facebook.com/RehasportClinic

  • @audiobookistarwars8799
    @audiobookistarwars8799 Рік тому

    Ja uszkodziłem sobie oba barki.
    Oba są w tym momencie mocno nie stabilne, przy ruchu okrężnym ręką przeskakuje mi w barkach , słuchać głośno to przeskoczenie, problem jest z tylnym aktonem prawdopodobnie, byłem u 3 ortopedów i żaden nie był w stanie powiedzieć mi dokładne co jest zgrane, jeden powiedział mi że najprawdopodobniej chodzi o " wiotkość torebki stawowej" , miałem robiony rentgen oraz rezonans magnetyczny i nic w tych badaniach nie wyszło, ortopeda powiedział mi że musiałbym zrobić sobie rezonans magnetyczny z wstrzyknięciem kontrastu i wtedy bym się dowiedział o co dokładnie chodzi, problem z tym badaniem jest niestety taki że może mi je jedynie zlecić lekarz który z góry podejmie się operacji co oznacza że żaden z 3 ortopedów u których byłem nic nie może zdziałać, pierwszy ortopeda był na NFZ, drugi byłem prywatne w Tarnowie, u trzeciego byłem we Wiedniu ( jestem tam ubezpieczony). Mam zrobiony termin na za kilka miesięcy w Bielsku-Białej u doktora Brzóski który podobno jest bardziej obeznany z barkami od tych u których byłem dotychczas, mam nadzieję że może ten dokładniej się im przyjrzy i coś poradzi

    • @audiobookistarwars8799
      @audiobookistarwars8799 Рік тому

      Do kontuzji doszło podczas ćwiczeń na drążku

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  Рік тому +1

      Zatem życzymy dużo zdrowia i prawidłowego zdiagnozowania problemu. Gdyby potrzebował Pan pomocy, zapraszamy na konsultacje do naszych placówek w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Koninie.

  • @magdalenalalak3598
    @magdalenalalak3598 3 роки тому

    Witam miałam artroskopie barku 4 kotwice przy nawykowym zwichnieciu. Po operacji juz 3 razy zwichnelam bark. Mam juz dość. Co robić?

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  2 роки тому

      Utrzymująca się niestabilność stawu ramiennego po naprawie obrąbka wymaga konsultacji ortopedycznej i powtórzenia diagnostyki obrazowej. Najczęściej rozwiązaniem tego problemu jest rewizyjna operacja - np. operacja sposobem Latarjet - czyli transfer wyrostka kruczego łopatki na przednią krawędź obrąbka.

  • @jaroszron7478
    @jaroszron7478 4 роки тому

    A co z pacjentem który miał kontuzje w wieku 20 lat. I chodzi z tym urazem 15 lat

    • @RehasportClinicOfficial
      @RehasportClinicOfficial  4 роки тому +1

      Dzień dobry, serdecznie zapraszamy na konsultację w celu zaproponowania odpowiedniego leczenia.

    • @j4cob_325
      @j4cob_325 4 роки тому

      Przez 15 lat panu bark wypada?

    • @jaroszron7478
      @jaroszron7478 4 роки тому +1

      15 lat temu miałem kontuzje. I mam cały czas obawy żeby ta ręka mocnej machnąć. Czasami zdarzało się że bark wyskakiwał w czasie gry w kosza. I są specyficzne chrupnięcia jak odczułam ja do tyłu (tak jakby wskoczyła na swoje miejsce)

    • @j4cob_325
      @j4cob_325 4 роки тому

      @@jaroszron7478 i po 15 latach jakie odczucia?

    • @jaroszron7478
      @jaroszron7478 4 роки тому +1

      Obawa jest przed użyciem tej ręki na 100 procent. Raczej używana jest w sposób kontrolowany