Zandfilterfilterpomp voor zwembad installeren
Вставка
- Опубліковано 5 лют 2025
- Hoe bouw je een zwembad?
Op UA-cam en op haar website kun je volgen hoe Nicole haar plunge, het kleine zwembad in haar achtertuin in Amsterdam-Duivendrecht bouwt.
In aflevering 11 installeert Nicole de zwembadpomp en het filter. Een Mega Zandfilterset FSF 350. Dat is een zandfilter en zwembadpomp in één: de zandfilterfilterpomp.
Maar eerst bouwt ze een hutje voor de pomp, een zwembadhuisje, van een oude schutting.
Bezoek Nicole: www.nicoleprins.nl
Music: www.bensound.c...
Nice! Precies op tijd klaar voor het warme weer! Perfect timing! Kroketjes eten deze zomer in het Zwembad :)
Thx! Idd. laat het mooie weer maar komen :-)
Super goed gedaan Nicole! Ik ga het ook proberen en je video’s zullen mijn leidraad zijn 🤗
Geweldig Nicole!
Thx!!!
Mooi om te zien dat het zelf gedaan kan worden. Wat ik me afvraag is of er niet een pakking/rubberen afdichting tussen de skimmerafdekrand(?) en de zwembadwand moet komen. Ik kna me voorstellen dat er water op een gegeven moment door het cement heen gaat. Klopt dat?
Heel knap gedaan!
Thx Joost!
Hallo Nicole. Ooit ga ik ook aan de slag. Voor nu wil ik een zandfilterpomp aanschaffen. Hoeveel geluid maakt die pomp? In decibel. Zonder de kast dicht.
Hoi Nicole,super gaaf gedaan! 💪 Ik ben met een soortgelijk zwembad bezig vanaf augustus vorig jaar. Ben nu ook aangekomen bij de pomp- en filterinstallatie. Ik lees overal dat je hoge druk pvc moet gebruiken bij zwembaden, maar zie dat jij gewone "bouwmarkt" pvc gebruikt hebt. Klopt dat? Nogmaals complimenten, echt heel mooi gemaakt, jij was mijn inspiratie om het ook zelf te gaan doen.😉
Hoi Pascal, dank je! ja, dat lees ik ook wel vaker en mensen laten daar ook berichtje over achter onder de video's. Ik zou dat nu dus ook anders doen en wel hoge druk pvc gebruiken. Al was het maar voor de zekerheid, want de leidingen liggen uiteindelijk zo weggestopt, dan wil je niet dat het uiteindelijk toch stuk gaat... Succes met je project!
Complimenten voor het mooie werk. Heb me direct aangemeld om te volgen. Enkel een kleine opmerking: de aansluiting op de filter, is dit witte PVC of PolyPropyleen? PVC lijm komt namelijk los van PP.
Dankje! Is allebei pvc.
BTW. Hoe maak je een sitostick?
Ja, die is lekker. Binnenkort eens maken, en filmen :-)
Zoals gewoonlijk weer super goed gedaan! Nu heb ik wel een vraag, ik heb onlangs zelf een zandfilter met pomp aangeschaft, maar zit nu te kijken hoe jij het leidingwerk hebt gemaakt en ik vroeg mij af waar je die flexibele stukken, rubbers, koppelingen en andere aansluitingen vandaan hebt wat niet onder standaard pvc afvoer buis valt?
Hoi Duart, bedankt. Die materialen heb ik bij Bouwmaat gehaald.
@@MichaelBoerop ah, Ok, dank je voor de reactie, ik zal daar eens gaan kijken!
Hoe groot is het zwembad hoeveel m2 ??
+/- 4x2x1
Hoi Nicole, met veel interesse je projecten bekeken, veel respect (y). Ik heb je site met kostenoverzicht ook gezien, en het valt me op dat je daar ook een (goedkope) stofzuiger vermeld, en ook bij het aansluiten van je pomp heb je daar een aparte aansluiten voor. Ik zie in het zwembad echter alleen 1 skimmer en 2 inspuiters. Waar sluit jij je stofzuiger op aan? Dank en fijne avond!
We hebben ook een aparte stofzuigeringang: zit aan de lange zijde. We hebben daar juist wat verder naar onder getegeld om de ingang mooi in de tegeltjes te laten vallen. Hier zie je het goed: ua-cam.com/video/4wAJ2ZaAXL4/v-deo.html
@@MichaelBoerop dank Nicole, ik heb niet goed opgelet dus..haha. Fijne dag..en dank voor alle inspiratie, zaterdag begin ik zelf (y).
Prachtig
Thx!
wat zijn de afmetingen van het huisje voor de filter
2x1x1,50 mtr.
@@MichaelBoerop OK bedankt
Wat zijn de totale kosten voor dit project?
Zijn klaar en gaan het op een rijtje zetten. Volgt snel.
@@MichaelBoerop wanneer denkt u het te weten
Hi Nicole, Ik kijk herhalend terug naar je project. Jij bent mijn grote inspiratie geweest. Ik heb ook zo'n kleintje in mijn tuin gebouwd, bijna klaar. Ik vraag me af wat voor leidingen jij gebruikt heb. Ik had niet goed opgelet en gewoon afvoerleidingen van de bouwmarkten gebruikt. Meeste zeggen dat het niet goed is en dat ik drukleidingen moest gebruiken. Ik denk dat jij ook afvoerleidingen hebt gebruikt. Of ik vergis me?
Hoi Selda, leuk dat je ook zelf wat hebt gebouwd! Ja klopt, gewone leidingen. Meerdere mensen hebben mij gezegd dat drukleidingen beter zijn. Toen we begonnen was het toch een beetje een groot experiment..., dus aan dat soort dingen heb ik niet echt gedacht destijds. Ik denk dat ik nu ook drukleidingen zou gebruiken. Maar so far so good, na drie jaar. De pomp staat ook niet de hele dag aan natuurlijk, met zo'n betrekkelijk klein badje. Succes!
👍👍👍👍👍🌹🌹🌹🌹
super gemacht :-) . kommt auch noch ein UV - Klärer dazu ?
Af